x

 

ARTYKUŁY - VARIA


OCENA mocne: 3, słabe: 0
zobacz komentarze

OTO JEST DZIEŃ- PREMIERA FOOTBALL MANAGER 2024

06-11-2023, 17:04, Unikalnych wejść: 1414 , autor: weche
ARTYKUŁY
VARIA

Nadszedł długo oczekiwany dzień. Dziś o godzinie 17.00 na platformach Steam, Epic oraz Game Pass udostępniono pełną wersję gry Football Manager 2024.

 

 

 

Jeśli ktoś zakupił wcześniej na platformie Steam wersję Early Acces wystarczy ją zaktualizować. Oczywiście zapisy z tej wersji zostaną przeniesione do pełnej wersji.

W tym samym czasie pojawiła się również wersja na konsole i Touch. Ponadto dla abonentów Netflixa udostępniona będzie wersja mobilna naszej ukochanej gry.

Cena wersji podstawowej na systemy Windows i OS wynosi 249 zł, więc nie jest ona niska. Jednak pewnie w wielu przypadkach nie będzie ona przeszkodą :).

 

Przeminho już przedstawił kilka ciekawostek i nowości związanych z Football Manager 2024. Poniżej linki do jego artykułów.

 

NOWOŚCI cz. 1

NOWOŚCI cz. 2

NOWOŚCI cz. 3

OFICJALNY TRAILER

 

Na naszej podstronie z dodatkami zaczęły już się pojawiać pierwsze artykuły z dodatkami, które usprawnią i poprawią estetykę gry. W najbliższym czasie z-ca redaktora naczelnego MFM- Przeminho opublikuje niezbędnik gracza Football Manager 2024.

Oto on, kliknij:

MUST HAVE!
NIEZBĘDNIK MENEDŻERA -
wszystkie przydatne linki w jednym miejscu

 

 

ŻYCZĘ OWOCNYCH KARIER

 

 


Autor: weche
Redaktor Naczelny. Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, Mistrz Ceremonii. Szef Typera. 3. miejsce w Polsce FM 2019, Wicemistrz Polski FM 2022, Mistrz Polski FM 2023, Typer Sezonu 2019/20 - 3. miejsce

KOMENTARZE

przeminho
Zastępca Redaktora Naczelnego


Komentarzy: 1232

Grupa: Moderator

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2021-10-24

Poziom ostrzeżeń: 0

06-11-2023, 22:14

Shrek, dnia 06-11-2023, 22:00, napisał(a):
Kurcze, zawsze mnie zastanawia o co chodzi z tymi błędami uniemożliwiającymi grę. Nie gram w betę, ale z takich błędów z początku rozgrywki to w 16, albo 18 było strasznie dużo ( aż do przesady) słupków i poprzeczek.

No chyba nie powiesz, że chodzi o błędnie tłumaczenie meczów pożegnalnych (fakt, irytujący błąd, ale nie uniemożliwiający rozgrywkę).


W BETA mieliśmy kontuzji bez liku, hokejowe wyniki, niestabilność tych hokejowych wyników - raz twój zespół wygrał 6:0, tydzień później dostał 5:0. Dodatkowo jest całe mnóstwo filmików z pięknymi samobójami obrońców, gdy nie wiedzieć czemu postanowili z odległości 30,40 metrów podać lobem do swojego bramkarza :) Tak więc na spokojnie, błędy raczej dalej będą.

Shrek, dnia 06-11-2023, 21:55, napisał(a):
Ciekawy jestem co jeszcze będzie wrzucone jako poradnik dla młodego/świeżego gracza ze strony administracyjnej. Ja sam postaram się dorzucić to, czego Wy nie wrzuciliście, a też wydaje się ciekawym ulepszeniem rozgrywki.


Jeśli chcesz sam coś dorzucić od siebie zapisz to w kopiach roboczych, daj cynk do weche lub mnie, skontaktujemy się z Mahdim by rzucił na to okiem jeśli będzie godne uwagi i jeśli wyrazi swoją abrobatę to zawsze można to dodać w postaci artykułu

Shrek


Komentarzy: 1488

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Das Gott

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: -2

06-11-2023, 22:50

przeminho, dnia 06-11-2023, 22:14, napisał:
W BETA mieliśmy kontuzji bez liku, hokejowe wyniki, niestabilność tych hokejowych wyników - raz twój zespół wygrał 6:0, tydzień później dostał 5:0. Dodatkowo jest całe mnóstwo filmików z pięknymi samobójami obrońców, gdy nie wiedzieć czemu postanowili z odległości 30,40 metrów podać lobem do swojego bramkarza :) Tak więc na spokojnie, błędy raczej dalej będą.




Wiesz, BETA to jednak BETA, a ja mam wrażenie, że Mahdi narzeka na wydania premierowe - czyli nie bety, a normalnego wydania. I jest tak od zawsze, bo w zasadzie każde eliminacje do RM zaczyna się od łatki zimowej, gdzie wszystko ma zostać już pięknie naprawione.

I nie jest to przytyk, tylko zwykła ciekawość - czym są te legendarne błędy, o których Mahdi mówi. Sam spotkałem się w jednej edycji, że było niesamowicie dużo strzałów w obramowań bramki, ale błąd ten naprawili po dwóch tygodniach i nie czekali z tym do marca.

Przecież wraz z zakończeniem bety jest całkiem spory patch, aktualizujący grę, a czasami nawet i dwa patche, że zaczyna się z wersją 0.1.


przeminho, dnia 06-11-2023, 22:07, napisał:
Ja już u siebie odblokowałem wszystko, trzeba zastosować fixy z FM 23 i FM 24. Mam już zrobione dodatki, niezbędnik i poradnik jak poskładać fixy w FM 24 by nazwy były widoczne na wczytanym save z FM23, tutaj brakuje tylko nazw, jeśli szaraki wcześniej mieliśmy zlikwidowane to tak zostaje.


Tak więc spokojna pańska Shrekowa głowa, wsio pod kontrolą. Jak to u nas mówią: będzie pierwyj sort.


Hmm, odblokowałem real name fix - wygląda troszkę inaczej niż w poprzednich FM. Teraz są to tylko dwa pliki. I w zasadzie czy to na sejwie z 23, czy na całej 24 prawie wszystko jest tak jak być powinno. Mówię prawie, bo w FM 24 sprawy licencyjne dotyczące nazw klubów w Brazylii są w pliku dbc ( który należy usunąć), który startuje tylko podczas nowej rozgrywki. Sprawdzę, czy jak dodam plik z FM 2023 - bo są tam foldery db jakby z FM23, coś zmieni.


przeminho
Zastępca Redaktora Naczelnego


Komentarzy: 1232

Grupa: Moderator

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2021-10-24

Poziom ostrzeżeń: 0

06-11-2023, 22:57

Shrek, dnia 06-11-2023, 22:50, napisał(a):

Hmm, odblokowałem real name fix - wygląda troszkę inaczej niż w poprzednich FM. Teraz są to tylko dwa pliki. I w zasadzie czy to na sejwie z 23, czy na całej 24 prawie wszystko jest tak jak być powinno. Mówię prawie, bo w FM 24 sprawy licencyjne dotyczące nazw klubów w Brazylii są w pliku dbc ( który należy usunąć), który startuje tylko podczas nowej rozgrywki. Sprawdzę, czy jak dodam plik z FM 2023 - bo są tam foldery db jakby z FM23, coś zmieni.


Ja zrobiłem w ten sposób, że wczytałem save z 23 i zobaczyłem, że mam zmienione nazwy właśnie na tym save. Więc do folderów z bazą z 23 wrzuciłem fix od 23. I zadziałało, Norwich znowu gra w Premier League a nie Angielskiej Ekstraklasie, przeciwko Manchesterowi United a nie ManUFC, a we Włoszech mam Napoli Romę zamiast jakiś Parenocośtam i Catapulty czy jakoś inaczej.

Następnie zrobiłem zapis na bazie 24.0.0. Oczywiście wcześniej wrzuciłem odpowiedni fix dotyczący 24 do folderu 2400. I działa panie Shreku, wszystko jest tak jak trzeba, Nie ma szaraków, są trenerzy, są nazwy. Myślę, że logicznym jest, że do folderów 2300, 2330 i 2340 trzeba zastosować fix z FM 23.


EDIT.

Shreku właśnie o to chodzi, w nowym fix jest mniej nazw plików do usunięcia niż w fixie od 23, jeśli nie usuniesz tak jak podane w fixie od 23 tylko jak w tym od 24 to zostaną ci pliki w folderach 2300, 2330 i 2340.
Tak samo dotyczy to dodawanych plików, lepiej do tych folderów dodać pliki zmieniające nazwy dedykowane do danego FMa.

Do bazy 24 dodajemy te od 24 a do 23 te 23, bez mieszania.


EDIT 2.

Zrobiłem tak jak napisałem i Shreku naprawdę działa, na save z 23 mam tak jak trzeba i na nowym save mam tak jak trzeba. Jeśli nie wierzysz to zrobię screeny :)

kuboll112


Komentarzy: 1213

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2016-12-27

Poziom ostrzeżeń: 1

07-11-2023, 07:45 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Niestety, ale to co pisze Mahdi może okazać się prawdą, ja sam przejechałem się raz jedyny i wystarczyło żebym się uprzedził do wydań premierowych, dlatego też zaczynam nowy FM od zimowej łatki. Powód? W którąś wersję zacząłem grać od razu po premierze (na Rosji... byłem tam live na 2 meczach Mundialu, i dlatego się skusiłem na karierkę później, shit) i wypożyczyłem sobie do klubu Białorusina na rok, który nie chciał odejść po okresie rocznego wypożyczenia, gra trzymała go u mnie w klubie, nie dało się nic z tym zrobić, niby mały BUG, ale na takie narażamy się zaczynając od premiery, jednak może twórcy z tym walczą, bo to było jednak parę ładnych lat temu? Trudno powiedzieć.

Powstaje też pytanie (jeszcze nie zagłębiłem się, jak to wygląda w FM2024), czy twórcy popracowali na drużynami rezerw, które po a) zaakceptowanej prośbie o utworzenie b) nie miały szans awansu do ligi grywalnej, to był - i być może nadal jest - poważny błąd, nie w zgodzie z duchem piłki, gdzie 2. Zespół może awansować max. na zaplecze najwyższej ligi, czy inaczej - ligę niżej niż 1. Zespół

Shrek


Komentarzy: 1488

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Das Gott

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: -2

07-11-2023, 15:42

przeminho, dnia 06-11-2023, 22:57, napisał:
Ja zrobiłem w ten sposób, że wczytałem save z 23 i zobaczyłem, że mam zmienione nazwy właśnie na tym save. Więc do folderów z bazą z 23 wrzuciłem fix od 23. I zadziałało, Norwich znowu gra w Premier League a nie Angielskiej Ekstraklasie, przeciwko Manchesterowi United a nie ManUFC, a we Włoszech mam Napoli Romę zamiast jakiś Parenocośtam i Catapulty czy jakoś inaczej.

Następnie zrobiłem zapis na bazie 24.0.0. Oczywiście wcześniej wrzuciłem odpowiedni fix dotyczący 24 do folderu 2400. I działa panie Shreku, wszystko jest tak jak trzeba, Nie ma szaraków, są trenerzy, są nazwy. Myślę, że logicznym jest, że do folderów 2300, 2330 i 2340 trzeba zastosować fix z FM 23.


EDIT.

Shreku właśnie o to chodzi, w nowym fix jest mniej nazw plików do usunięcia niż w fixie od 23, jeśli nie usuniesz tak jak podane w fixie od 23 tylko jak w tym od 24 to zostaną ci pliki w folderach 2300, 2330 i 2340.
Tak samo dotyczy to dodawanych plików, lepiej do tych folderów dodać pliki zmieniające nazwy dedykowane do danego FMa.

Do bazy 24 dodajemy te od 24 a do 23 te 23, bez mieszania.


EDIT 2.

Zrobiłem tak jak napisałem i Shreku naprawdę działa, na save z 23 mam tak jak trzeba i na nowym save mam tak jak trzeba. Jeśli nie wierzysz to zrobię screeny :)


Potwierdzam działa.

Chociaż, jak ktoś chce zaczynac karierę na nowym sejwie 24 to wystarczy zmienić same pliki z Real Name Fix 24.

BTW. Dlaczego przy real name fixie jest informacja o odznaczeniu skórki. Przecież to nie plik graficzny?

przeminho
Zastępca Redaktora Naczelnego


Komentarzy: 1232

Grupa: Moderator

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2021-10-24

Poziom ostrzeżeń: 0

07-11-2023, 17:44

Shrek, dnia 07-11-2023, 15:42, napisał(a):
Potwierdzam działa.

Chociaż, jak ktoś chce zaczynac karierę na nowym sejwie 24 to wystarczy zmienić same pliki z Real Name Fix 24.

BTW. Dlaczego przy real name fixie jest informacja o odznaczeniu skórki. Przecież to nie plik graficzny?


To oczywiste Shreku, że zaczynając nową karierę w 24 wystarczy tylko fix do 24. Od początku była mowa, że ten problem dotyczy save przeniesionych z 23 do 24, nawet w tytule poradnika jest wyraźnie napisane, że to dotyczy właśnie tego problemu, korzystając z sytuacji opisałem sposób jak połączyć oba by się nie głowić nad tym problemem i niczego nie pomieszać, proste.

Informacja o skórce jest dla zasady :), co się nie robi warto ją odświeżyć żeby nie capiła hehe.
Obecnie online: brak użytkowników online