ARTYKUŁY - VARIA


OCENA mocne: 63, słabe: 2
zobacz komentarze

Ogólna dyskusja

29-12-2015, 12:33, Unikalnych wejść: 75111 , autor: Mahdi
ARTYKUŁY
VARIA

Pod tym wpisem można prowadzić dyskusję nie związaną z treścią innych blogów-artykułów.

Proszę przestrzegać Regulaminu Serwisu Mój Football Manager.

REGULAMIN

Proszę szczególnie zwrócić uwagę na paragraf 6, punkt 2 i podpunkt "b" rzeczonego regulaminu. "Materiały" to również "komentarze" o czym z kolei informuje paragraf 2, punkt 7.


Autor: Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Pierwszy Kreator Gwiazd, Menedżer Miesiąca

KOMENTARZE

Ernie89


Komentarzy: 566

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-08-03

Poziom ostrzeżeń: 0

13-08-2019, 23:43

@CJ nie cytuj wyrwanych wypowiedzi z kontekstu. Napisalem wyraźnie, że jak autor (@draven) zgłosi pretensję, to wyedytuję tekst komentarza. A @grinch123 nawet czytać nie potrafi...
@Mahdi ja rezygnuję. Niech od teraz gimbaza robi podsumowania ewolucji i oczywiście encyklopedię twarzy. Bo bez kasy jakoś nie widać chętnych żeby pomagać przy encyklopedii, która ma 3 pozycję jeśli chodzi o wejścia na stronę. Ja już za dużo pomagałem, a za to jestem obrażany przez gimbazę. Proszę mi zdjąć uprawnienia moderatora, niech ktoś inny się użera.
Na koniec taka uwaga: 3/4 ludzi co tu się udziela to zwykłe prostaki, a niektórzy nawet czytać nie umieją. Nie wiem więc po co tu wchodzą? Polskie środowisko graczy w Football Managera to parada osłów - oczywiście z nielicznymi wyjątkami

CJ


Komentarzy: 132

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-03-07

Poziom ostrzeżeń: 0

14-08-2019, 00:17

@Ernie89, jestem przekonany, że kontekst został zachowany, a cytowanie wszystkiego imo nie ma najmniejszego sensu.

Jeśli "zasada spoilerów" działa na tej zasadzie, że autor wybiera, czy chce je mieć w komentarzach, czy nie, to zgadzam się - jest to dobre wyjście. Sam nie wiedziałem o takim przepisie (przepisie?), wydawało mi się, że treści spoilerujące innym blog są z automatu cenzurowane. @geographic92 chyba też tak myślał, więc zapytał, czy "niespoilerowanie" nadal jest żywe - został za to zmieszany z błotem, imo kompletnie bezpodstawnie.

A, i jestem przekonany, że @grinch123 potrafi czytać, jednak sposób, w jaki sformułowałeś zdanie:
Ernie89, dnia 13-08-2019, 20:41, napisał:
Jeżeli autor uzna to za spojler, to wyedytuję, ja nie widzę tam spojlera.

mógł sprawić pewne trudności, bo czytając szybko można przypadkiem pominąć przecinek i nie zauważyć kreseczki przy "ę". Oczywiście to nikogo nie usprawiedliwia, jednak można być troszkę bardziej wyrozumiałym i nie obrażać większości użytkowników strony, nazywając ich prostakami, osłami i ludźmi bez umiejętności czytania.

Shrek


Komentarzy: 1226

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Trudny Człowiek

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: 1

14-08-2019, 07:54

Panowie, zejdźcie z Erniego89, może nie jest najlepszym moderatorem, ale widać jego aktywność.

Tak bym napisał, gdyby dyskusja skończyła się gdy ostatni raz czytałem wątek - gdzieś koło 23.

Ale dyskusja poszła w dalszą stronę.

Ernie89, dnia 13-08-2019, 21:59, napisał:
@Shrek, jestem fanem normalnego odpowiadania na pytania. Ja nie czytam Twoich blogów, bo mi z różnych względów nie pasują. Po prostu pisz na początku czy to Twój zawodnik czy nie, chyba nie proszę o zbyt wiele?


Rozumiem, że nie musisz czytać moich karier, każdy ma do tego prawo. Rozumiałbym też, że w gdyby w Ewolucji Gwiazd było zatrzęsienie materiałów - to także bym Ci to wybaczył - jest dużo, więc wolisz czytać innych. Ale w Ewolucji Gwiazd jak w miesiącu jest 5 blogów to mówimy o dużym ruchu! Masz w zakładce którą się zajmujesz do przeczytania 5 blogów maksymalnie w trakcie miesiąca, więc wybacz, nie rozumiem dlaczego niektóre blogi pomijasz, a niektóre nie. A już totalną głupotą jest sytuacja w której jeszcze się do tego przyznajesz publicznie.

Wiesz jak wygląda firma, w której jeden kierownik wypomina publicznie niekompetencję drugiego kierownika - niepoważnie to chyba najdelikatniejsze określenie.

Ernie89, dnia 13-08-2019, 23:43, napisał:

@Mahdi ja rezygnuję. Niech od teraz gimbaza robi podsumowania ewolucji i oczywiście encyklopedię twarzy. Bo bez kasy jakoś nie widać chętnych żeby pomagać przy encyklopedii, która ma 3 pozycję jeśli chodzi o wejścia na stronę. Ja już za dużo pomagałem, a za to jestem obrażany przez gimbazę. Proszę mi zdjąć uprawnienia moderatora, niech ktoś inny się użera.Nie rezygnuj, Twoja praca tutaj (zresztą praca każdego na rzecz strony) jest ważna. Tylko więcej pracuj, a mniej pokazuj jaki jesteś ważny. A czy nie będąc moderatorem, jesteś w stanie pracować dalej?

A skoro został poruszony temat , to zapytam o encyklopedię twarzy - 3 pozycja zaraz za wszystkimi blogami i linkami do innych stron/akcji? Bo przyznaje, że zapomniałem o tej zakładce, a czy jakiś inny użytkownik wchodzi na Encyklopedii Twarzy?

Ernie89, dnia 13-08-2019, 23:43, napisał:

Na koniec taka uwaga: 3/4 ludzi co tu się udziela to zwykłe prostaki, a niektórzy nawet czytać nie umieją. Nie wiem więc po co tu wchodzą? Polskie środowisko graczy w Football Managera to parada osłów - oczywiście z nielicznymi wyjątkami


Wymienisz z nicków osoby, które nie są prostakami? To jakieś 25 ników ( przy 100 aktywnych), a licząc tylko tych którzy głosowali w MM to jeszcze mniej - jakaś 12.

Z chęcią poczytam kogo uważasz za nie prostaków. I proszę, skoro rozpocząłeś temat, to go także zakończ.

Ernie89 - można to było rozegrać na milion sposobów - jak gentelman - na przykład przyznając, że troszkę się zagalopowałem, ale wytoczyć argumenty, że jednak racja leży po Twojej stronie.

Jak mężczyzna - mówiąc, że dobrze zrobiłeś, bo masz tyle innych obowiązków na stronie, że na czytanie wszystkich blogów nie zawsze masz czas ( tu wymienienie tych obowiązków i pokazanie ich efektów).

Jak młodziak - czyli przyznając się, że się zagalopowałeś i przepraszasz za swoje zachowanie przyjmując zasłużoną krytykę.

A zachowałeś się jak dzieciak - łeeeee, krytykują mnie, poskarżę się szefowi, a gdy jednak może się okazać, że to wszystko moja wina, to uciekam.

Mam nadzieję, że takich moderatorów będzie jak najmniej.

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Pierwszy Kreator Gwiazd, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 8173

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel, Członek Jury 5RM

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

14-08-2019, 08:49

Ostatnio na portalu panuje, nie wiadomo dlaczego, zwiększony poziom chamstwa i agresji. Zaczęło się chyba od tego, jak jeden "miły człowiek" w ogóle nie przeczytał mojego blogu, zadał pytanie które to zdradziło, a potem zaczął coś bredzić o "dopingowaniu mnie". Mnie, który od ponad czterech lat wrzucił tu ponad 300 blogów, prawie 250 blogów RM, itd. Litości.
Potem w nocy jakiś półgłówek (wybaczcie, ale inne słowo nie pasuje) założył sobie konto i zaspamował stronę kilkudziesięcioma wulgarnymi komentarzami. Wszystkie zdradzały jakiś nonsensowny kompleks mojej osoby... Potem blog Crystiano, a następnie wczorajsza "dyskusja".Aha, jeszcze prowokacja niejakiego Conquera pod La Pologne... To są "normalne" komentarze?
Zaczynam się zastanawiać, czy tu naprawdę potrzebna jest opcja "komentarze"; może wystarczałoby ją włączyć tylko w dniach typera i głosowania na MM...

Postanowiłem rozwiązać wszystkie problemy za jednym zamachem.

@Ernie89 - rozumiem Twoją irytację, ale prowadzenie dyskusji w ten sposób nie przystoi moderatorowi. Poza tym szantażowanie mnie, że "jak kogoś nie zbanuję", to Ty rezygnujesz zupełnie mi się nie spodobało. Zatem rezygnacja przyjęta.
@Shrek - irytujesz nie tylko ERniego89, ale mnie również. Ogranicz "mądrości", których nam nie szczędzisz i jak proszę Cię wielokrotnie - nie zadawaj wciąż tych samych pytań. Dla mnie jesteś bardzo wartościowym członkiem społeczności, choć czasem niezwykle irytującym właśnie. W kwestii zakładki "encyklopedia twarzy" też nie sprawdziłeś, a piszesz.... Polecam zakładkę "najaktywniejsi" i sprawdzenie statystyk.
@Zyhym, @geographic - dlaczego mam wrażenie, że zamiast tonować sytuację Wy ją wczoraj tylko zaogniliście? Czemu nie widzę waszych komentarzy pod blogami innych użytkowników z miłymi wpisami dla osób dodających kariery, zza bramki, ewolucja gwiazd, etc?

Spojler alert:
https://myfootballmanager.pl/artykul/237/spojler-w-komentarzach

Panowie - to jest strona, która ma być źródłem rozrywki, a nie nerwów. Zdaję sobie sprawę, że wielu ludzi uwielbia tzw. "shitstormy", wykazując chorobliwą radość, jak ludzie się kłócą. Ja takiego czegoś nienawidzę i bardzo proszę oszczędzać mi tego typu doznań.

Peter
Strażnik Galaktyki


Komentarzy: 369

Grupa: Root Admin

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-08-15

Poziom ostrzeżeń: 0

14-08-2019, 09:19

@Mahdi, ja wezmę ewolucję, jak chcesz. Nie ma przy tym za wiele roboty. Oczywiście nie rezygnuje z pomocy przy "encyklopedii", wczoraj dodałem na brudno 50 zawodników, są gotowi do sprawdzenia.
@Shrek, "encyklopedia twarzy" stała się jedną z najważniejszych zakładek (statystycznie), ale o tym nie wie "zwykły" użytkownik.

Shrek


Komentarzy: 1226

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Trudny Człowiek

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: 1

14-08-2019, 09:21

Mahdi, dnia 14-08-2019, 08:49, napisał:

W kwestii zakładki "encyklopedia twarzy" też nie sprawdziłeś, a piszesz.... Polecam zakładkę "najaktywniejsi" i sprawdzenie statystyk.Popraw mnie jeżeli się mylę - zakładka najaktywniejsi obejmuje ilość odwiedzanych zakładek. Liczba wchodzących obejmuje autora + osobę która ą sprawdza, a znając Twoją perfekcyjność, także sprawdzasz czy wszystko gra. Bardzo możliwe, że osób korzystających z Encyklopedii twarzy jest także osoba współpracująca z facepackiem jeffa - czyli masz od 3 - 4 osób, które ogląda jeden blog.

Encyklopedia Twarzy - Masz 512 468 wejść, które odwiedziło 10 802 blogi, wychodzi na to, że średnio każdy blog odwiedza 48 osób. Tymczasem najmniej aktywna Ewolucja gwiazd ma 76 789 wejść, przypadających na 117 blogów daje 656 wejść na blog! A jaka byłaby wartość, gdyby odjąć 23 blogi podsumowujące miesiąc?

No więc jak to jest z tą aktywnością?Mahdi, dnia 14-08-2019, 08:49, napisał:

@Shrek - irytujesz nie tylko ERniego89, ale mnie również. Ogranicz "mądrości", których nam nie szczędzisz i jak proszę Cię wielokrotnie - nie zadawaj wciąż tych samych pytań.Które mądrości mam ograniczyć? Czym są te mądrości? To że mam inne podejście do aspektów rozgrywki nie znaczy, że są one błędne. A jeżeli są błędne to niech ktoś mi to pokarze na konkretnym przykładzie - nie wiem wszystkiego i dlatego pytam, by dowiedzieć się tego czego nie wiem.


A pytał będę do skutku - dopóki nie uzyskam odpowiedzi, bo kto pyta nie błądzi.

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Pierwszy Kreator Gwiazd, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 8173

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel, Członek Jury 5RM

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

14-08-2019, 09:31

Peter ,w porządku, dziękuję,

Shrek - takie właśnie pytania są irytujące. Napisałem już wszystko w kwestii encyklopedii twarzy i nie chcę się powtarzać. Patrz, co napisał Peter.
Pod pojęciem "mądrości" rozumiem takie sprawy, że jesteś mądrzejszy niż... twórcy gry (sic!!!) - przykład: sławetna historia z determinacją... Wielokrotnie dawano Ci link, gdzie twórcy gry autorytatywnie twierdzili, że MA WPŁYW. A Ty dalej swoje "mądrości"....
Poza tym zadajesz wielokrotnie identyczne pytania (pod La Pologne) co zaczyna doprowadzać mnie do białej gorączki. Albo ostatnio - ktoś napisał, że bramkarz ze zwinnością 10 mu nie pasuje - dla Ciebie to oczywiście znakomity bramkarz... I tak ze wszystkim. Ja rozumiem alternatywne podejście do życia(sam takie mam), ale to, co Ty prezentujesz, to już gruba przesada....

Skoro jednak "będziesz pytał do skutku", to ja mam prawo... nie odpowiadać :-)

Shrek


Komentarzy: 1226

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Trudny Człowiek

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: 1

14-08-2019, 09:41

Powtarzam po raz ostatni - wysoka, czy niska determinacja nie ma wpływu jak bardzo zawodnik się rozwinie. To znaczy wysoka determinacja nie znaczy, że zawodnik rozwinie się świetnie, a niska że rozwinie się źle. I to samo powtarzają twórcy gry - niska determinacja może być zastąpiona innym, odpowiednio wysokim atrybutem.

BTW - pisze właśnie mały artykuł o Surowieckim

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Pierwszy Kreator Gwiazd, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 8173

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel, Członek Jury 5RM

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

14-08-2019, 09:49

@Shrek - jeżeli nadal będziesz wprowadzał w błąd użytkowników portalu, to dam Ci bana. Co za dużo, to niezdrowo. Mam serdecznie dosyć właśnie TAKICH mądrości.

Tu mój eksperyment:
https://myfootballmanager.pl/artykul/410/determinacja-ma-wplyw-na-rozwoj-dowod-czyli-eksperyment-klon

Tu jest link ,gdzie moderator SI cytuje Seba Wassella, jednego z twórców gry):
https://community.sigames.com/topic/405653-determination/

"However I can now update and correct that position. @Seb Wassell (works for SI and is one of the areas of the game he's specifically responsible for) has confirmed that for FM17 changes were made to how the progression calculation is derived. "Determination, along with a large number of other factors, is part of the progression calculation and directly impacts how well a player will train for that month"

I jeszcze Seb Wassell we własnej osobie, odpowiadający takim samozwańczym "mędrcom" jak Ty.Tłumaczenie:

"We wszystkich aspektach rozwoju determinacja ma taki sam wpływ jak profesjonalizm"
"Determinacja zawsze była ważnym, bezpośrednim czynnikiem w rozwoju gracza."

Koniec tematu!!!

Shrek


Komentarzy: 1226

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Trudny Człowiek

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: 1

14-08-2019, 10:02

Mahdi a mogę opublikować mały spin off z twojej kariery La Pologne? Z takim małym problemem do rozważania?
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-19 by Łukasz Czyżycki