ARTYKUŁY - VARIA


OCENA mocne: 6, słabe: 0
zobacz komentarze

To był wspaniały miesiąc! / Amnestia noworoczna! / Nabór do redakcji Mój Football Manager!

01-01-2016, 18:15, Unikalnych wejść: 2357 , autor: Mahdi
ARTYKUŁY
VARIA

 


 

 

 

GRUDZIEŃ 2015 - PRZEŁOM

Koniec roku sprzyja wszelkim podsumowaniom, a zatem pora napisać kilka słów o statystykach Google Analytics. Nie ukrywam, że rozwój naszego portalu planujemy na dwa-trzy lata do przodu. Absolutnie nie przypuszczaliśmy (mówię tu o nas, wydawcach, jak i całej redakcji), że Mój Football Manager cieszył się będzie już teraz aż tak dużym zainteresowaniem.

W listopadzie (gdy była to jeszcze zwyczajna strona blogowa i zablokowano możliwość dodawania komentarzy) Mój Football Manager odwiedziło 1 871 różnych osób, którzy gościli u nas 29 559 razy:

Współczynnik odrzuceń (czyli liczba osób, które przeglądały tylko jedną podstronę wynosił 37,25 %).


Uznaliśmy te dane jako dobrą pozycję wyjściową przed planowanym rozwojem (początek to przeobrażenie w portal).

Jednak to, co się stało w grudniu - przerosło nasze najśmielsze marzenia! Serwis odwiedziły 2 300 różne osoby, którzy gościli u nas 88 902 razy! Jest to przyrost o około 300 % w stosunku do listopada! Współczynnik odrzuceń spadł do 24,21 %, czyli tylko co piąta osoba poprzestała na przeglądnięciu jednej podstrony. Są to dane tak nieoczekiwane, tak fantastyczne, że ciężko nam czasem w to uwierzyć:


Łącznie - od momentu zaistnienia strony Mój Football Manager w sieci (20/03/2015) - odwiedziło nasz sajt 15 474 różnych osób, którzy gościli tutaj 334 946 razy.


LOGOWANIE I REJESTRACJA

Liczba osób zarejestrowanych to tylko mały procent tych, co odwiedzają nas regularnie! Przez ostatni miesiąc zarejestrowało się bowiem zaledwie 113 osób! Zdecydowana większość woli pozostać anonimowa. Pojawia się na stronie, aby poczytać blogi swoich ulubionych autorów i odpowiada im zapewne nasze założenie, że ma to być przyjazne, spokojne miejsce. Pełne życzliwości oraz wolne od hejtu i toksyn.

Dlatego z pełną premedytacją i konsekwencją będziemy bronić tych naszych anonimowych gości przed „działalnością“ małej grupki osób, której jedynym celem jest zasianie niepokoju i nienawiści. Nie pozwolimy na to i nasze działania jako wydawców (Aga i ja) będą zdecydowane. Wolimy zbanować nawet 10-20 agresywnych, zarejestrowanych osób, ale zachować klika tysięcy anonimowych. To chyba proste i jasne?


BANY

Ogólnie nie możemy za bardzo narzekać na zachowanie użytkowników, wszystko było pięknie od 2 grudnia (start serwisu) aż do 29. Kara dla Pucka (łagodna, bo tylko dwutygodniowy ban) była absolutnie zasłużona. Równocześnie lojalnie uprzedzam - jeżeli ktoś powtórzy tego typu zachowanie (linkowanie do absurdalnych kłamstw serwowanych na konkurencyjnym portalu, gdzie ordynarnie i równo z trawą „jedzie“ się dzień w dzień ze mną i Nascimento1998) będzie karane od ręki nie dwutygodniowym banem, ale wyrzuceniem profilu z naszej bazy danych. Możecie linkować wszędzie, lecz nie do cmrev.

29 grudnia 2015 oprócz Pucka, ukarani zostali:

Tymi - wulgarny stosunek do innych użytkowników;

Readbook - wulgarny stosunek do innych użytkowników i ciągłe bezpodstawne ataki na witrynę;

Sysol - celowe wszczynanie shitstormów, nazywanie innych użytkowników analfabetami i wchodzenie w kompetencje redakcji;

Tesser - używanie obraźliwych słów względem innych użytkowników;

Egurian - używanie obraźliwych słów względem innych użytkowników.

Niektórzy zarzucali nam, że faworyzujemy i nie karzemy tych, którzy gorąco nas popierają. Okazało się, że to nieprawda - Tesser i Egurian, którzy wielokrotnie pisali posty w których wyrażali dla nas poparcie - dostali takie same kary jak Sysol, Tymi czy Readbook. Nie ma i nie będzie tutaj żadnych „równych i równiejszych“. Chamstwo - w jakiejkolwiek postaci - będzie wyrywane wraz z korzeniami od ręki.


AMNESTIA NOWOROCZNA

Niemniej pomyślałem sobie, że Nowy Rok można rozpocząć w następujący sposób: dać każdemu z w/w osób nową szansę! W związku z tym: jeżeli uważacie, że Pucek, Tymi, Readbook, Sysol, Tesser i Egurian powinni mieć znów możliwość dodawania komentarzy, pisania blogów, etc. - jestem gotów darować im pozostałą część bana. Zaznaczam, że jest to inicjatywa tylko i wyłącznie moja: Aga oraz ludzie z redakcji wypowiedzą się w komentarzu co o tym sądzą, a decyzję podejmiemy na podstawie opinii większości. A zatem piszcie - Nowy Rok, nowa szansa dla wszystkich czy jednak ukarane osoby powinny odbyć do końca swoją karencję? Nie mam zamiaru stopniować tu winy; albo wszyscy, albo nikt.


ROZWÓJ MÓJ FOOTBALL MANAGER

Ścieżki rozwoju portalu zostały już dawno określone. Gra Football Manager to: Rozgrywka Mistrzów, wybory Menedżera Miesiąca, wspieranie blogosfery. Chcemy ewoluować również w stronę coraz bardziej szczegółowych informacji ze świata futbolu realnego oraz zamierzamy otworzyć się (gra FM) na dwa „rynki“: rosyjskojęzyczny (i ukraińskojęzyczny) oraz angielskojęzyczny. Najpierw zajmiemy się tym pierwszym - wersja rosyjskojęzyczna powinna być gotowa na początku 2017 roku.


NABÓR DO REDAKCJI MÓJ FOOTBALL MANAGER

W związku z planami rozwoju poszukujemy ludzi do pracy w redakcji portalu. Oto na jakich stanowiskach mamy „wakaty“:

- osoba odpwiedzialna za obsługę wyborów Menedżera Miesiąca (dodawanie comiesięcznych blogów, zliczanie głosów, moderacja komentarzy);

- osoba biegła w mowie i piśmie (języki rosyjski i ukraiński), która obejmie stanowisko redaktora naczelnego rosyjskojęzycznej wersji Mój Football Manager. Na dziś dzień mamy już osobę po slawistyce, która zajmie się tłumaczeniem wszystkich części serwisu; potrzebujemy jednak osoby, która poprowadzi za rok portal dla wielu tysięcy fanów FM-a zza wschodniej granicy;

- osób, które zajmą się piłką realną - przede wszystkim chodzi nam o szczegółowe opisywanie rozgrywek ligowych w Anglii, Francji, Włoszech, Niemczech i Hiszpanii;

- moderatorów o podobnym do nas sposobie myślenia (słynny ETOS), którzy pilnować będą porządku "na" serwisie.

 

Zgloszenia prosze przesyłać na adres e-mail:

mahdik@o2.pl


CO OFERUJEMY

- Pracę wolontarysyczną plus podpisanie - na życzenie redaktorów - umowy o współpracy wolontarystycznej.

- Dla redaktorów z najwyższym stopnień uprawnień (grupa: Root Admin) darmową grę Football Manager (do wyboru: wersja pudełkowa lub digital)


Pamiętajcie, że zarówno serwis Mój Football Manager jak i Rozgrywka Mistrzów mogą funkcjonować tylko i wyłącznie dzięki finansowaniu tych dwóch "produktów" przez Agę oraz przeze mnie. My nie mamy z tego tytułu jakichkolwiek dochodów. Pracujemy - podobnie jak wszyscy inni redaktorzy - na zasadzie wolontariatu i dlatego, że to jest nasze hobby.

Reklamy, które widzicie po prawej stronie to:

a/ reklamy wzajemne (bezgotówkowe)

b/ reklamy które nie są płatne "za kliknięcia" (CPC) ponieważ takich reklam już na rynku prawie nie ma. Reklamy nc+, Play czy Orange działają na zasadzie tzw. leadów sprzedażowych. Na dzień dzisiejszy strona Mój Football Manager zarobiła na tych reklamach dosłownie kilka złotych. Nie będę Was zanudzał opowieściami ile kosztuje roczne utrzymanie serwera, domeny, wykupywanie reklam oraz samo "postawienie" serwisu - ale są to kwoty znaczne.

Pamiętajcie jednak, że praca wolontarystyczna w redakcji serwisu Mój Football Manager może być interesującym doświadczeniem i gdy się sprawdzisz - otrzymasz stosowne referencje od nas jako wydawców serwisu.

 

A już jutro: pierwsze wybory menedżera miesiąca!


Autor: Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Pierwszy Kreator Gwiazd, Menedżer Miesiąca

KOMENTARZE

Nascimento1998


Komentarzy: 1419

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

01-01-2016, 18:27

Moim skromnym zdaniem cofanie banów nie ma sensu. Powiem tak - dla osób z wiadomego portalu nie jest to już pierwszy występ, wszelkiego rodzaju próby wyciągnięcia ręki na zgodę (chociażby "zakopanie toporu wojennego" kończył się tak jak zawsze. Z kolei jeżeli chodzi o innych użytkowników, jak na przykład Egurian, nie widzę problemu aby również mieli odczekać swoje dwa tygodnie. Po upływie tego okresu nikt nie będzie miał do nich pretensji - wrócą, że tak powiem, normalnie.


Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Pierwszy Kreator Gwiazd, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 7938

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel, Członek Jury 5RM

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

01-01-2016, 18:34

Ja natomiast myślę, że powinniśmy wykazać się szlachetnością (sam wiesz, jakie mam miękkie serce...) i wraz z początkiem roku dać im po prostu szansę. Ja tam wierzę w ludzi i wierzę w ich dobre intencje...

Kinneshan


Komentarzy: 8

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2015-12-29

Poziom ostrzeżeń: 0

01-01-2016, 19:00

Co do tego opisywania lig mógłbyś wyjaśnić o co chodzi? Czy opisujesz spotkania, bramki asysty itp? Czy dogłębną analiza każdego spotkania w jakimś celu?

Nascimento1998


Komentarzy: 1419

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

01-01-2016, 19:07

Coś na wzór mojej zakładki zwanej "Ekstraklasa" - "przejmujesz" np. ligę hiszpańską i możesz pisać o wszystkim z tym związanym (spójrz na tematy artykułów w tej zakładce) + podsumowanie każdej kolejki - w przypadku Ekstraklasy będzie to krótki opis każdego potkania (żadna dogłębna analiza), składy, strzelcy itp.

Aga


Komentarzy: 153

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączyła: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

01-01-2016, 19:29 , ocenił powyższy materiał: mocne

Ja również wierzę w ludzi, ale to nie zawsze wystarcza. A doświadczenia z ostatnich dni grudnia przemawiają za tym, by kary utrzymać w mocy. Dla jednych to tylko dwa tygodnie, dla innych AŻ, więc pozwólmy tym ludziom zrozumieć i ogarnąć ideę serwisu.


Chrisula


Komentarzy: 80

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2015-12-14

Poziom ostrzeżeń: 0

01-01-2016, 19:30 , ocenił powyższy materiał: mocne

Cześć, kiedy masz zamiar zobaczyć na e-maile w sprawie naboru?

Wojtifcb


Komentarzy: 34

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2015-12-19

Poziom ostrzeżeń: 0

01-01-2016, 19:36 , ocenił powyższy materiał: mocne

Gratuluję szybkiego rozwoju strony! :)

@Mahdi, nie wiem, czy coś takiego byłoby przydatne, ale z wielką chęcią mógłbym pisać jakieś informacje nt. transferów ze świata, a akurat okienko zimowe jest otwarte :). Z chęcią spróbuję, jeśli oczywiście Mahdi się zgadzasz (i prosiłbym też użytkowników, by pisali, czy są takim czymś zainteresowani) , ale słowo ,nie" też przyjmę z satysfakcją !:D

booom0


Komentarzy: 153

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Mr 24

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

01-01-2016, 19:52 , ocenił powyższy materiał: mocne

Ja jestem za amnestią. Ale w zamian w przypadku ponownego łamania regulaminu i konsekwencje powinny być surowsze.

Nascimento1998


Komentarzy: 1419

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

01-01-2016, 19:55

@Wojtifcb - Jeżeli byłby to stały cykl, z regularnością, prowadzony przez całą zimę i lato osobiście byłbym jak najbardziej za. Nie wiem jednak jak podchodzi do tego Mahdi, lecz pomysł godny uwagi.

paweldemon


Komentarzy: 216

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Łowca Talentów

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

01-01-2016, 19:57

Ja przeczytam wszystko co tylko jest związane z piłką nożną, więc Wojti i inni rozgrzewajcie klawiatury i piszcie!! ;P Jak tylko czas pozwoli, również postaram się coś napisać.
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-19 by Łukasz Czyżycki