COOL CORNER - MUZYKA
OCENA mocne: 2, słabe: 0
zobacz komentarze

Utwór tygodnia - RHAPSODY „The Village Of Dwarves“ (2000)

31-01-2019, 12:08, Unikalnych wejść: 340

Okres lat młodzieńczych (12 – 15 lat), to próba znalezienia takiej muzyki, która najbardziej mi się spodoba. Flirtowałem z amerykańskim rapem, z polskim hip hopem (z Liroyem, a w późniejszych czasach Paktofonika), ale zazwyczaj człowiek słuchał tego, co leciało na MTV (tak, kiedyś ta stacja naprawdę nadawała teledyski muzyczne), VH1, czy w Radiu (RMF, ZET). Do dzisiaj pamiętam program na VH1 (o godzinie 6:00), który nadawał oryginalne teledyski, a następnie ich unowocześnione wersje. I tak człowiek, mógł się dowiedzieć, że Moonlight Shadow nie jest utworem skomponowanym przez Groove Coverage, tylko przez Mike Oldfielda – ba, z czasem człowiek dowiedział się, ze Groove Coverage specjalizuje się coverowaniu piosenek innych ( Poison – Alice Cooper`a chociażby). W dalszym ciągu jednak, nie mogłem się określić jaki styl muzyczny najbardziej do mnie przemawia. Czy elektroniczne dźwięki zespołu Bofunk MC, Da Rouge, czy Safri Duo, czy jednak rymowane wersety płynące z ust Paktofoniki, Łony, czy innych polskich raperów. A może jednak cięższe brzmienia Metallici, która w 1999 roku nagrała bardzo przyjemny album Symphonia and Metallica. A może jednak nie tak ciężki, lecz równie mocne w brzmieniu kawałki The Offspring, RHCP, czy Systemu. A może nie aż tak mocne, lecz równie przyjemne w słuchaniu The Cranberries, REM, czy polskich wokalistów rockowych z Muńkiem Staszczykiem (wokalista T.Love) na czele. I pewnie do dzisiaj słuchałbym wszystkiego po trochu, gdyby nie wakacje 2001 roku.

 

 

Korzystając z wolnego czasu, oraz wspólnych zainteresowań, wychodziliśmy razem z kumplem - jeżeli była pogoda graliśmy w koszykówkę, rzadziej w nogę, jeżeli aura nas nie rozpieszczała, wówczas, zostawaliśmy u któregoś z nas w domu. Wówczas graliśmy w gry planszowe, lub szeroko rozumiane gry bez prądu – Talisman: Magia i Miecz, Jenga, karcianka Magic The Gathering, lub w coś na kompie – głównie Heroes III, zazwyczaj słuchając przy tym muzyki. U mnie dominował swoisty miszmasz – od Kazika, poprzez ONA, REM, do Jestem Bogiem Paktofoniki i Eminema. U niego ciężkie brzmienia Metallici, Marlin Manson i innych zespołów charakteryzujących się growloującym wokalistą.

 

W roku 2001 miał do przesłuchania płytę, która dała mi to, czego mi wówczas brakowało – coś, co mi się bardzo spodoba.

 

 

Rhapsody, bo tak nazywał się zespół, który tę płytę wydał jest włoskim bandem, który prezentował muzykę znaną jako Power Metal, a z czasem zyskało zupełnie inną nazwę Symphonic Metalu, lub Fantasy Metalu.

 

Jeżeli dodamy do tego boom na wszystko co związane z fantasy w tamtym czasie (Władca Pierścieni miał premierę w 2001 roku), oraz to, ze oboje byliśmy fanami szeroko rozumianej, fanastyki, a Rhapsody każdą swoją dotychczasową płytą opowiadało sagę Szmaragdowego Miecza, to nie dziwota, że obaj wsiąkliśmy w ten zespół.

 

 

Cała płyta - Dawn of Victory okazała się świetna, jednak na zawsze w moim umyśle zapisana zostanie linia melodyczna tego oto kawałka.

 


 

Zresztą co Wam będę opowiadał – sami posłuchajcie.


Autor: Shrek

KOMENTARZE

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Pierwszy Kreator Gwiazd, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 8260

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel, Członek Jury 5RM

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

31-01-2019, 12:12 , ocenił powyższy materiał: mocne - Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa

Nigdy jakoś nie podobał mi się ten rodzaj muzyki. Wolę już Dream Theater, jak mam posłuchać czegoś mocniejszego. Zdecydowanie mniej tam banału niż u tej włoskiej (szok!) grupy. Ale "cool corne"r jest otwarty dla fanów różnych gatunków, wystarczy podesłać mi materiał do publikacji.

radu9319
Typer Sezonu 2018/19 - 1. miejsce


Komentarzy: 456

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2017-12-11

Poziom ostrzeżeń: 0

31-01-2019, 13:42 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Też nie przepadam za taką rodzaju muzyką, ale tą piosenkę bardzo przyjemnie się słuchało...
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-19 by Łukasz Czyżycki