EWOLUCJA GWIAZD - Football Manager


OCENA mocne: 7, słabe: 0
zobacz komentarze

Ewolucja Gwiazd. Marcelo Saracchi- nowy wonderkid Lipska i Kai Havertz

02-07-2018, 09:34 , Unikalnych wejść: 527 , autor: Prince27

Wybrany klub / reprezentacja: -

Opisywany sezon: -

Poziom rozgrywkowy: -

Wersja gry: Football Manager 2018

Dzień dobry,

Na wstępie chciałbym się z Wami przywitać jako nowy członek społeczności. Grywałem już w CM 03/04, potem wróciłęm po długiej przerwie już do FM 14, ale dopiero 3 miesiące temu Google podpowiedział, by zajrzeć na tę stronę :)

Moim pierwszym postem będzie ewolucja Marcelo Saracchiego, kupionego w połowie czerwca przez RB Lipsk za około 13.5 mln euro. Kariera w której postanowiłem go zakupić zaczęła się dla mnie od 3 -sezonowej przygody z Milanem, po której postanowiłem rozstać się z klubem w celu poszukania nowych wyzwań. I tak trafiłem do Leverkusen (Heiko Herlich, manager Leverkusen, został zatrudniony przez Milan). Po przeglądzie kadry uznałem, że Jannes Horn, kolejny wonderkid, nie rozwinął się tak jak rozwijał sie w moim poprzednich karierach. Dodatkowo jest on zawodnikiem lepszym w defensywie. Szukałem więc innego piłkarza, który mógłby rywalizować z Hornem o miejsce w składzie i ją wygrać, z powodu lepszego dostosowania do taktyki polegającej na nieustannym ataku. Wybrałem wyżej wspomnianego lewego obrońcę River Plate, któy chyba trochę zasiedział się w swoim klubie. Z oczywistego powodu nie mam niestety skanu jego umiejętności w pierwszego sezonu gry, posłużę się więc skanem zrobionym na nowym save mając nadzieję, że jego umiejętności nie podlegają losowaniu:

Cóż, lepszy z niego skrzydłowy, typ Marcelo. Przeciętne warunki fizyczne, szybki, ale słaby fizycznie, nie wygląda raczej na piłkarza, który poradziły sobie w lidze włoskiej czy angielskiej. Przeciętny odbiór piłki, marne krycie. Czy zmieniło się wiele po 5 latach kariery?

Nastąpiła lekka poprawa warunków fizycznych. Niestety, z biegiem lat nie stał się on obrońcą. Prowadziłem go jednak tylko 2 ostatnie sezony, więc jest szansa, że stałby sie on obrońcą klasy światowej, gdyby ktoś spróbował poprowadzić go od początku kariery. Swoje jednak w mojej drużynie zrobił. Bardzo szybko się zaaklimatywał, zaczął szybko strzelać bramki i asystować, posadził Jannesa Horna na ławce, a na koniec udało się na nim znacznie zarobić:

Suma ta może jeszcze wzrosnąć do 47.5 mln euro w przypdku, gdy Marcelo zagra w barwach Arsenalu 10 spotkań ligowych. Jego wartość wzrosła znacznie. Na początku jego wartość to 4,4 mln. Gdy kupowałem go przed czwartym sezonem wart był tyle ile za niego zapłaciłem- 10,75 mln. Z mojej kadencji jego wartość wynosiła już 37.5 mln (po wygraniu Bundesligi, 14 miejsce kusen w globalu, 5 miejsce ligi niemieckiej). Po przejściu do lepszej ligi, jego wartość wynosi 57,5 mln.

Jest to na pewno talent godny polecenia i chyba nie aż tak znany jak Zeca czy Guilherme Arana.

 

Bonusowo chciałbym przedstawić także sylwetki dwóch środkowych pomocników, szerzej znanych fanom piłki nożnej. Pierwszym jest niemiecki wonderkid Kai Havert. Piłkarz, za którego od początku gry Leverkusen żąda kwoty 150 mln. Debiutował w niemieckiej Bundeslidze w wieku niespełńa 17 lat. Sytuacja podobna jak z Saracchim- objąłem drużyne później, miałem więc mały wpłw na rozwój tego piłkarza, jednak ustawienie go na pozycji lewego Mezzala sprawiło, że cały jego potencjał został uwolniony, co zaraz zobaczycie. na początku dwa skriny- początek gry oraz rok 2022:

Żadnego zaskoczenia, wartość piłkarza rośnie prawie sześciokrotnie. Jednak jego forma za kadencji Heiko Herlicha, grając na ŚPO, nie była fantastyczna

Kolejnym piłkarzem, którego chciałbym przedstawić, jest Alexandr Gołovin, gwiazda rosyjskiego mundialu.

Widać różnicę? Świetny piłkarz, imponował formą już w CSKA. W Leverkusen, ustawiany na pozycji prawego Mezzala, radzi sobie jeszcze lepiej i staje sie gwiazdą całej Bundesligi. W sezonie 2021/2022 został Piłkarzem Roku Bundesligi, znalazł się w 11 roku Bundesligi i zajął drugie miejsce w wyborach na piłkarza roku Leverkusen. Mnóstwo bramek z dystansu, mnóstwo asyst po zejściu na skrzydło, a dodatkowo gra na bardzo wysokiej dokładności podań. Idealny następca Luki Modricia.

Skoro po tak fantastycznym sezonie nie został nawet numerem 1 w mojej drużynie zapytacie- kto w takim razie został? Odpowiedzią jest ostatnio bardzo popularny Jann-Fiete Arp. Piłkarz, który w życiu realnym zmienił niedawno Hamburg na Bayern Monachium za około 10 mln euro, w grze jest prawdziwym kozakiem. Przed sezeonem 2021/22 potrzebowałem środkowego napastnika, któy mógłby zastąpić legendę klubu(serio?) Kevina Vollanda, który mi bardziej pasuje na skrzydło. Jasne dla mnie było, że będzie on Niemcem, ale Niemcy mają dwóch wyśmienitych napastników. Timo Werner, którego mogłem pozyskać za 80 mln, ale jego wymagania finansowe były na poziomie 10-12 mln euro rocznie (ja tyle nie płacę) i właśnie Fiete Arp. Po udanych poprzednim sezonie Bundesligi, który wreszcie sprawił, że stał się on napastnikiem klasy Wernera, postanowiłem aktywować klauzulę w jego kontrakcie i kupić go za 76 mln euro, przy 5 mln euro za rok gry. Czy sie sprawdził? Wrzucam także staty jakie osiągnął w mojej karierze, by Sonny i Eddy mogli porównać swojego kozaka do mojego:

Chciałbym przedstawić Wam także wonderkidy mojego ukochanego Milanu: Locatellego, Cutrone, Calabrię, niestety- po moim odejściu mocno obniżyli loty- szczególnie Loca i Cutrone, których trzeba mocno pilnować, by wyrośli na świetnych piłkarzy

Debiutancki post wyszedł chyba dość długi, mam jednak nadzieję, że będzie się to dobrze czytało. W przyszłości jeszcze się spotkamy, a Kaia lub Fiete z chęcią zaktualizuję, gdy wreszcie zdobędą Złotą Piłkę :)

Edit: zmiana adresu linku na obrazki


Autor: Prince27

KOMENTARZE

Kaan


Komentarzy: 525

Grupa: Moderator encyklopedysta

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-10-25

Poziom ostrzeżeń: 0

02-07-2018, 09:53 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Hej, zasady mówią o przedstawieniu tylko dwóch gwiazd w jednym blogu "ewolucji". Więc może stwórz drugi blog i przenieś tam Golovina i Arpa. Fajnie napisane.

https://myfootballmanager.pl/ewolucja-gwiazd/7/ewolucja-gwiazd-tak-dalej-byc-nie-moze-od-przyszlego-miesiaca-beda-nagrody-dla-kreatorow

Zyhym


Komentarzy: 681

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-12-28

Poziom ostrzeżeń: 1

02-07-2018, 10:04 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Tak jak napisał Kaan takie są zasady jednak ja się chce odnieść już do samego bloga. Jak na debiut bardzo dobrze napisane i na dodatek przejrzysty blog. Screeny mogły by być lepiej czytelne. Ciekawi piłkarze Ci się tam rozwinęli, a tego Arpa już zdążyłem poznać, bo co chwilę jest o nim tutaj w blogach na stronie. Chętnie poczytał bym twoje opisy karier, może się skusisz? :)

Ernie89
Strażnik Galaktyki


Komentarzy: 386

Grupa: Moderator encyklopedysta

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-08-03

Poziom ostrzeżeń: 0

02-07-2018, 10:06 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Przede wszystkim witaj na MFM oraz dzięki za zainteresowanie "moją" zakładką! Zasady dodawania notek w tej zakładce, których nie spełniłeś:

1.Tytuły blogów (notek) można nadawać dowolne, jednak na początku wpisujemy zawsze frazę: „Ewolucja Gwiazd“

2.W jednym blogu można przedstawić ewolucję maksymalnie dwóch gwiazd i dodawać można maksimum jedną notkę dziennie!

Co zrobić?

1.Zmienić tytuł na "Ewolucja Gwiazd. Marcelo Saracchi- nowy wonderkid Lipska i Kai Havertz"

2. Skopiować część o Golovinie i Arpie, stworzyć nowy blog i opublikować go jutro.

Prince27


Komentarzy: 29

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2018-06-27

Poziom ostrzeżeń: 0

02-07-2018, 10:45

Dzięki za komentarze :)
Gołovin nie spełnia warunku dotyczącego wieku- 21 lat w pierwszym sezonie, a chciałem go bardzo pokazać w związku z Mistrzostwami Świata.
Celem publikacji było przedstawienie Saracchiego, a dodatkowo ukazanie w skrócie rozwoju Havertza, a także zainteresowanie czytelników Gołovinem oraz dorzucenie kamyczka do dyskusji o Arpie. Nie chciałbym tych dwóch ostatnich wrzucać do nowego bloga, bo i nie mam o nich za dużo do powiedzenia :)
Proszę o zrobienie wyjątku z powodu pierwszej publikacji, w innym razie usunę post o Arpie i Gołovinie, bo nie są to piłkarze, których chciałbym przedstawić w oddzielnym blogu. Wolę opisywać piłkarzy mniej znanych na stronie :)

Zyhym- spróbuję na dniach opisać 5 swoich dotychczasowych sezonów w telegraficznym skrócie i z małą ilością screenów (nie planowałem blogowania), a kolejne sezony, licząc od 2022/23, będą już ładnie opisane, z załączonymi screenami.
Tylko jeszcze muszę przeczytać zasady blogowania, żeby się nie okazało, że nie mogę opisać 5 sezonów na raz :P

Jacor


Komentarzy: 415

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-10-07

Poziom ostrzeżeń: 0

02-07-2018, 10:50 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Blogi możesz dodawać tak, jak chcesz. Szybki ten Saracchi, tylko ma słabe krycie i odbiór. Czyli dobry w grze do przodu, ale już z obroną to chyba nie najlepiej? Te skriny można by tak dodać, żeby były od razu widoczne bez klikania na nie? Widziałem, że @Mahdi opublikował w nocy przydatny tutorial:
https://myfootballmanager.pl/artykul/347/nagrane-trzy-lata-temu-lecz-wciaz-aktualne-football-manager-jak-przygotowywac-screeny-do-publikacji

Prince27


Komentarzy: 29

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2018-06-27

Poziom ostrzeżeń: 0

02-07-2018, 11:13

Jacor chodzi o to, że są nieczytelne? Za małe obrazki? Korzystałem właśnie z poradnika Mahdiego, Wycinałem screeny i u mnie wszystko jest mega czytelne. Może po prostu źle powklejałem to do bloga? Mógłby ktoś rzucić screen jak wygląda to na Waszych komputerach?

VagheenaOle


Komentarzy: 143

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-07-11

Poziom ostrzeżeń: 1

02-07-2018, 11:14 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Za długi? Chyba za krótki. Długą przerwę od gry sobie zrobiłeś. Rozumiem miesiąc, ale 10 lat:)

Jacor


Komentarzy: 415

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-10-07

Poziom ostrzeżeń: 0

02-07-2018, 11:19

Prince27, dnia 02-07-2018, 11:13, napisał(a):
Jacor chodzi o to, że są nieczytelne? Za małe obrazki? Korzystałem właśnie z poradnika Mahdiego, Wycinałem screeny i u mnie wszystko jest mega czytelne. Może po prostu źle powklejałem to do bloga? Mógłby ktoś rzucić screen jak wygląda to na Waszych komputerach?


Albo masz skórkę tak nieczytelną, albo co, ale trzeba w to klikać i się wpatrywać. Nie możesz wyciąć tylko samych atrybutów i dać do bloga? Chodzi mi o to, że jak na przykład czytam blog JMK, to tam wszystko widać:
https://myfootballmanager.pl/rozgrywka-mistrzow/1881/football-manager-2018-rozgrywka-mistrzow-4-zadanie-nr-2-hutnik-szczecin-3

https://i.imgur.com/EEMAGSZ.png

U Ciebie zaś drobniutkie i malutkie.

Prince27


Komentarzy: 29

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2018-06-27

Poziom ostrzeżeń: 0

02-07-2018, 11:32

Teraz widzę różnicę Jacor. Możliwe, że to kwestia skórki. Używam domyślnej i już trochę się do niej przyzwyczaiłem, więc na razie zmieniał jej nie będę, postaram się jednak może jakoś inaczej je wycinać, by były bardziej czytelne.
Co do samego gracza- tak jak pisałem- brazylijski Marcelo- świetny technicznie, szybki, ale problem z grą do tyłu. Moja drużyna jakoś sobie radzi. Silny Retsos grający jako pół-lewy obrońca, a także lewy Mezzala ustawiony na wsparciu. Jednak moi gracze nie grają zbyt dużo w obronie, a na mecze z Bayernem wychodzę Jannesem Hornem :)

@VagheenaOle
Nie za bardzo mnie cieszył CM 03/04. Byłem wtedy młody, zrobiłem sobie( zrobiłem wielu menadżerów, którzy sprzedawali mi swoich piłkarzy za free) drużynę z Kahnem, Ronaldo, Maldinim, Ronaldinho, Kluivertem, Raulem i innymi gwiazdami i zacząłem przegrywać mecze i postanowiłem, że FIFA to dużo lepsza gra

Vagner


Komentarzy: 414

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Selekcjoner z Wysp Owczych

Ranga sponsorska: Sympatyk

Dołączył: 2016-09-20

Poziom ostrzeżeń: 0

02-07-2018, 12:51 , ocenił powyższy materiał: mocne - Możesz to zrobić jeszcze lepiej

Fajnie, tylko przychylam się do prośby o bardziej widoczne screeny. Jak mamy porównać zawodnika jako 18-latka i 22-latka, kiedy nic nie widać? Oczywiście mogę sobie kliknąć i powiększyć oba screeny, ale co - mam liczyć atrybuty? A jak jest screen duży to od razu widać różnice. Zerknij na gwiazdy @Mahdiego z Porto. Jak na dłoni wszystko widać.
https://myfootballmanager.pl/ewolucja-gwiazd/70/ewolucja-gwiazd-smoczki-ktore-staly-sie-smokami-2-diogo-dalot-i-rui-pedro-2016-26
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-18 by Łukasz Czyżycki and Agnieszka Czyżycka