z

 

EKSKLUZYWNIE

Żegnajcie!

mocne: 38 słabe: 0 komentarzy: 45
Autor: Mahdi

BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 25, słabe: 1
zobacz komentarze

Reprezentacja Śląska przyjęta w szeregi FIFA! - trzeci rok (2018).

19-09-2017, 08:52 , Unikalnych wejść: 4912 , autor: Mahdi

Wybrany klub / reprezentacja: Silesia Superior

Opisywany sezon: 2018

Poziom rozgrywkowy: FIFA League 2 (piąty poziom rozgrywkowy)

Wersja gry: Football Manager 2017


POPRZEDNIE ODCINKI - LINKI


WPROWADZENIE - JAK DO TEGO DOSZŁO...

ROK PIERWSZY (2016)

ROK DRUGI (2017)


 


DOTYCHCZASOWE DOKONANIA 


ŚLĄSKIE REMINISCENCJE


Opowiada "Danielski":

Danielski


Komentarzy: 307

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-01-24

Poziom ostrzeżeń: 0

Na Tauzenie jest podział na Górny Tauzen i Dolny Tauzen; z tego co wiem i pamiętam dochodziło do różnych sporów kibicowskich pomiędzy fanami Ruchu i GieKSy.
Pomnik Powstańców Śląskich jest największy w kraju (a przynajmniej był do niedawna). Podobnie jak Katedra Chrystusa Króla w Katowicach na ul. Wita Stwosza (co ciekawe - rząd nie pozwolił jej budować wówczas większej, bo nie chciano by budynek sakralny był największy w mieście). Pierwsze w Polsce drapacze chmur, także w Katowicach.
Rodzice pochodzą z Podlasia. Ja się jednak urodziłem na Śląsku, wychowałem i mieszkałem. I z całą pewnością mogę powiedzieć, że czuję się Ślązakiem, nie da się nie pokochać Śląska gdy się tam mieszka.
I ten szacunek i respekt do górników na każdym kroku. Piękne!


 


PIERWSZA POŁOWA ROKU 2018


FIFA League 2 (piąty poziom rozgrywkowy)

Dwa pierwsze sezony, a właściwie lata (2016 i 2017) pozostaną w historii reprezentacji Silesii jako czas triumfów. Najważniejsze z nich to przebicie się z FIFA League 4 (siódmy poziom rozgrywkowy) do FIFA League 2 (piąty poziom rozgrywkowy). Zarówno w League 4 jak i League 3 drużyna wygrywała nie tylko swoją grupę, ale również okazywała się najlepsza wśród dziesiątek reprezentacji walczących na tych samych poziomach, lecz w innych grupach. Dzięki temu mogliśmy cieszyć się mianem mistrzów zarówno „siódmej ligi“ (FIFA League 4) jak i „szóstej“ (FIFA League 3).

W roku 2018 zaczęły się jednak schody. FIFA League 2 to 40 drużyn podzielonych na cztery grupy. Do wyższej ligi awans uzyskują tylko zwycięzcy swoich grup, natomiast trzeba bardzo uważać, aby nie zaplątać się w baraże o utrzymanie. Taki hazard czeka aż cztery zespoły z każdej grupy (ostatni spada bezpośrednio). Już patrząc na wyniki losowania trudno było o optymizm. Spośród dziesięciu reprezentacji, nasza została sklasyfikowana najniżej. Mamy aż sześć drużyn z Afryki!


A oto wszystkie grupy FIFA League 2:Śląski Związek Piłki Nożnej zdawał sobie sprawę iż nie będzie łatwo. W związku z tym oczekiwania nie są wygórowane.


Zanim rozpoczniemy przegląd wydarzeń, warto wspomnieć o ciekawej propozycji, którą otrzymałem. Zdecydowanie odrzucam wszystkie umizgi klubów, których jest naprawdę sporo, ale oferta poprowadzenia Urugwaju i zastąpienia sędziwego Óscara Washingtona Tabáreza sprawiła mi dużo przyjemności. To w końcu FIFA Gold League (najwyższy poziom rozgrywkowy)!


Ja wolałem jednak zostać na moim ukochanym Śląsku! Rok 2018 to początek próby odmłodzenia kadry. Zrezygnowałem z dwóch podstawowych skrzydłowych. Piotr Ćwielong po zwolnieniu z Magdeburga nie mógł znaleźć klubu i w połowie roku zakończył karierę, natomiast atrybuty 32-letniego Dawida Plizgi szybko pikowały w dół. Szczególnie szybkościowe, co dla skrzydłowego jest początkiem zawodowej śmierci.

W pierwszej powołanej kadrze znalazło się więc miejsce dla naturalizowanego jeszcze w 2016 roku Damiana Chmiela, który jednak posady w reprezentacji długo nie utrzymał. Wkrótce pojawili się bowiem młodsi i bardziej utalentowani skrzydłowi, rodowici Ślązacy, do których należy przyszłość. Ale o tym trochę później. Przeciwko Nowej Zelandii, pierwszemu przeciwnikowi w FIFA League 2, zagrać nie mógł z powodu kontuzji Michał Helik. Kadra:


Spotkanie z drużyną reprezentującą Oceanię było wyrównanym pojedynkiem. Bohaterem został Kamil Wilczek, który zaliczył bramkę i asystę. Na trybunach tłumy, chociaż nie komplet.


W pierwszej części sezonu graliśmy ze zmiennym szczęściem:


W meczu z Angolą zadebiutował na prawym skrzydle 20-letni as reprezentacji U-21, Bartosz Pikul. Był to debiut bardzo udany, a dwa kolejne występy - równie dobre. Szybki i grający bez kompleksów młodzian, w każdym z nich wpisywał się bowiem na listę strzelców!


Najbardziej dramatyczny mecz rozegraliśmy w Mali. Mimo że Malijczycy do przerwy prowadzili, to dzięki dwóm trafieniom Grzegorza Goncerza zdołaliśmy wyrwać im zwycięstwo.

Należy również pochwalić drużynę za walkę z Norwegami do samego końca, choć rywale byli lepsi:


Bolała klęska w Maroku...


Gdy jednak spojrzymy na tabelę po pierwszej części sezonu, okazuje się że Silesia zajmuje 3. miejsce i ma zaledwie trzy punkty straty do liderujących Marokańczyków! To na pewno duża niespodzianka.


Ciekawostki... W spotkaniu z Cyprem zadebiutował trzeci w historii naturalizowany Ślązak. Po Goncerzu i Chmielu, barwy Silesii zdecydował się reprezentować 25-letni Bartosz Szeliga. Ten urodzony w Nowym Sączu zawodnik, od lat grający w Piaście Gliwice, jest dość uniwersalny, choć najlepiej czuje się na prawej stronie pomocy.


FIFA World Cup

W 1. rundzie wylosowaliśmy Palestynę, drużynę grającą poziom niżej niż my. Nie bez kłopotów wywieźliśmy zwycięstwo z gorącego terenu, a jedyną bramkę strzelił Łukasz Moneta.


Nagrodą za to zwycięstwo była możliwość zmierzenia się z Irlandią! 1 maja 2018 na Stadionie Śląskim zasiadł komplet widzów i - niestety - byli oni świadkami fatalnego początku Silesii. Pierwszą bramkę zdobył już w 3 minucie Grant Hall w zamieszaniu, które powstało po rzucie rożnym. Kilka minut później Hołota sfaulował w polu karnym Connora Ronana, a rzut karny wykorzystał Alan Judge.

Drużyna potrafiła się jednak pozbierać i dość szybko strzeliła kontaktowego gola. Po akcji Janoszka-Wilczek-Tyrala, do siatki trafił Mateusz Zachara. Potem walczyliśmy z Irlandczykami jak równy z równym, ale rezultat nie uległ zmianie.


 


DRUGA POŁOWA ROKU 2018


Pozostała nam gra w lidze i - nie miałem wątpliwości - należało skupić się na uniknięciu baraży o utrzymanie. Mrzonki tych, którzy uważali, że Silesia może awansować, szybko rozwiała brutalna rzeczywistość.

Pierwszą część sezonu kończyliśmy wysoką porażką w Maroku oraz remisami z Cyprem i Norwegią. Niechlubna passa meczów bez zwycięstwa w lidze wydłużyła się wkrótce aż do siedmiu spotkań...


Wtedy właśnie zdecydowałem, że do drużyny dołączy zaledwie 17-letni Michał Mańka. Ten lewoskrzydłowy wygenerował się wiosną 2017 i mając zaledwie 15 lat i 355 dni debiutował w I lidze polskiej! Górnik Zabrze grał w ostatnim meczu sezonu 2016/17 z MKS Kluczbork, a młodziutki gracz zaliczył asystę przy jednej z bramek. Dwa miesiące później był już graczem... Sassuolo! Włosi wyłożyli na śląski diamencik około 220 tysięcy euro (plus zmienne, kwota może wzrosnąć do 475 tysięcy).

Debiutu w seniorskim zespole Sassuolo MM11 jeszcze nie zaliczył, ale obiecujące występy w kadrze U-21 sprawiły, że postanowiłem dać mu szansę.

W spotkaniu z Mali Michał Mańka zagrał od początku i... drużyna odniosła spektakularne zwycięstwo! Genialny mecz zaliczył Mateusz Zachara, który wcześniej notował raczej średnio udany rok. Napastnik mający duże problemy z grą w Wiśle Kraków, zaaplikował Malijczykom aż 4 gole, co jest nowym rekordem reprezentacji Silesii. Mańka zaliczył jedną z asyst, a wprost kapitalnie zagrał niedoceniany wcześniej Michał Kupczak z Niecieczy.


Michał Mańka został najmłodszym debiutantem w historii - podczas meczu z Mali liczył sobie zaledwie 17 lat i 101 dni.


Euforia po meczu z Mali została szybko ostudzona... Cztery dni później. Grając bez zawieszonych za kartki Wilczka i Pietrzaka oraz zmęczonych Tyraly i Kupczaka ponieśliśmy najwyższą porażkę w historii... 2-5 z Zimbabwe.


Kiedy z Brøndby nadeszła wiadomość o poważnym urazie Kamila Wilczka, który wykluczał go z gry do końca roku, wydawało się, że będzie bardzo trudno uniknąć baraży. Tym bardziej, że czekał nas mecz z Marokiem, liderem grupy. Wilczka w kadrze zastąpił Jakub Świerczok, który raz na rok „pojawia się w niej i znika“...


To co zdarzyło się w spotkaniu Silesia - Maroko, trudno racjonalnie wytłumaczyć! Zwyczajnie zniszczyliśmy pewną siebie drużynę gości, a wynik był sensacyjny! 6-0 to wyrównanie rekordu, ale tak wysoko przegrała z nami wcześniej tylko reprezentacja... Marianów Północnych w 2016 roku! SZOK. Trudno było uwierzyć w to, co się dzieje na boisku! Hat-trick Zachary, trzy asysty Kupczaka, fantastyczna gra całego zespołu! To bezsprzecznie najlepszy, najdoskonalszy mecz pod moim kierownictwem. Najciekawsze było to, że Maroko wcale... nie grało tak źle! Ale niemal każdy nasz strzał kończył się golem, a oni nie mieli tyle szczęścia... Spójrzcie zresztą na statystyki.


Dwie ostatnie gry to remis na Cyprze i wygrana u siebie - przy komplecie widzów na trybunach! - z silną Norwegią. Kontuzjowanego Wilczka świetnie zastępował Grzegorz Goncerz: w czterech ostatnich meczach zdobył cztery gole! Brawo!


Ciekawostki... Do niecodziennej sytuacji doszło 1 sierpnia 2018. Łukasz Skorupski uratował nam punkt broniąc aż DWA rzuty karne w meczu przeciwko Gwinei Bissau !

Nasza grupa była bardzo wyrównana. Przed ostatnimi meczami sytuacja wyglądała tak, że w barażach mogła się znaleźć nawet trzecia w tabeli reprezentacja Zimbabwe!

Jak niebezpieczne są baraże, przekonała się Angola... Jeszcze przed ostatnią kolejką była na bezpiecznej pozycji, potem jednak zmuszona grać w barażach - spadła... Uratowało się za to bezbarwne Mali. Nasze czwarte miejsce przyjmuję więc z pocałowaniem ręki! Graliśmy bowiem nierówno. Obok wspaniałych, niezapomnianych występów (przede wszystkim 6-0 z Marokiem i 4-0 z Mali) kłuje w oczy bilans z Cyprem i Gambią (cztery remisy) oraz Gwineą Bissau (porażka i remis).

Wszystkie grupy FIFA League 2:


Czołówka strzelców:


Oto piłkarze Silesii, którzy występowali na poszczególnych pozycjach najczęściej:

Bramkarz:


Prawa obrona:


Lewa obrona:


Stoperzy:


Środkowi pomocnicy:


Prawe skrzydło:


Lewe skrzydło:


Napastnicy:


 


NA WYŻYNACH


FIFA Gold League (najwyższy, pierwszy poziom rozgrywkowy)

Francja skuteczie broni tytułu najlepszej drużyny świata, a Anglia - tak jak rok temu - jest druga. Różnice punktowe pierwszej piątki - minimalne! Ledwie 3 oczka dzielą pierwszą Francję od piątych Niemiec! Blamaż Polski, która zdobyła zaledwie 5 punktów i ponownie spadła z Gold League. Towarzyszy jej Holandia, która poległa w barażach. To nie był dobry sezon dla "beniaminków"...


Historia FIFA Gold League


FIFA Silver League (drugi poziom rozgrywkowy)

Włosi wracają tam, gdzie ich miejsce. Po barażach awansuje też Szwajcaria.


FIFA World Cup

Mega-sensacja! Wygrywa Egipt, drużyna występująca w FIFA Bronze League, czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym! Ekipa "Faraonów", prowadzona przez słynnego Héctora Raúla Cúpera miała trudną drogę do finału (m.in. Niemcy i Francja), ale udało jej się odnieść życiowy sukces! A przecież wszystko mogło się dla nich skończyć już po pierwszej grze:


Finał

Irlandczycy, którzy wyeliminowali Silesię, przegrali w 1/16 finału z Włochami 0-2. Wielka krytyka spadła na FIFA, że zorganizowała finał World Cup w tak egzotycznym miejscu jak Saint-Martin, na takim miniaturowm stadionie.

"To zwykła kpina z kibiców, finalistów i całego świata!" - grzmiał Stanisław Czerczesow, selekcjoner przegranej Rosji.

"Dla nas Saint-Martin to najpiękniejsze miejsce na ziemi!" - replikował Héctor Raúl Cúper, wódz Egipcjan.


Historia FIFA World Cup


 


SILESIA - PAKIET STATYSTYCZNY


W roku 2018 zagrało w reprezentacji Silesii 28 zawodników.

W tabeli kolejno:
zawodnik, wiek (w dniu 30.06.2018), pozycja, mecze/gole w rozgrywkach: FIFA League, FIFA World Cup, razem.
Na granatowo debiutanci.

 

Najlepszy snajper reprezentacji Silesii (ogółem):
11 - Mateusz ZACHARA

Najlepszy snajper reprezentacji Silesii (mecze FIFA League):
10 - Mateusz ZACHARA

Najlepszy snajper reprezentacji Silesii (mecze FIFA World Cup):
1 - Łukasz MONETA i Mateusz ZACHARA

Gole ze stałych fragmentów:
-

Obronione rzuty karne:
Łukasz SKORUPSKI - (FIFA League, vs Gwinea Bissau, 01/08/2018 - strzelał Cafú) 25 min.
Łukasz SKORUPSKI - (FIFA League, vs Gwinea Bissau, 01/08/2018 - strzelał F. Mendy) 69 min.

Niewykorzystane rzuty karne:
-

Bramki samobójcze dla reprezentacji Silesii:

FIFA League:
O. Colley - Gambia

FIFA World Cup:
-

Kapitanowie reprezentacji Silesii:
Łukasz SKORUPSKI - 20 (20 od początku)


 


HISTORIA REPREZENTACJI SILESII OD 2016


Najwyższe zwycięstwo (ogółem):
(6-0, 28/05/2016 vs Mariany Północne)
(6-0, 24/10/2018 vs Maroko)

Najwyższe zwycięstwo (mecze FIFA League):
(6-0, 28/05/2016 vs Mariany Północne)
(6-0, 24/10/2018 vs Maroko)

Najwyższe zwycięstwo (mecze FIFA World Cup):
(2-0, 28/03/2017 vs Wyspy Salomona)

Najwyższa porażka (ogółem):
(2-5, 26/09/2018 vs Zimbabwe)

Najwyższa porażka (mecze FIFA League):
(2-5, 26/09/2018 vs Zimbabwe)

Najwyższa porażka (mecze FIFA World Cup):
(1-4, 24/05/2016 vs Urugwaj)

Najwięcej goli w meczu (ogółem):
7 (2-5, 26/09/2018 vs Zimbabwe)

Najwięcej goli w meczu (mecze FIFA League):
7 (2-5, 26/09/2018 vs Zimbabwe)

Najwięcej goli w meczu (mecze FIFA World Cup):
5 (1-4, 24/05/2016 vs Urugwaj)

Najwięcej meczów bez porażki (ogółem):
(22, 28/05/2016 - 31/05/2017)

Najwięcej meczów bez porażki (mecze FIFA League):
(27, 27/01/2016 - 31/05/2017)

Najwięcej meczów bez porażki (mecze FIFA World Cup):
(3, 28/03/2017 - 03/04/2018)

Najwięcej zwycięstw z rzędu (ogółem):
(11, 21/09/2016 - 05/04/2017)

Najwięcej zwycięstw z rzędu (mecze FIFA League):
(13, 27/01/2016 - 24/08/2016)

Najwięcej zwycięstw z rzędu (mecze FIFA World Cup):
(2, 29/03/2016 - 26/04/2016)

Najwięcej porażek z rzędu (ogółem):
(2, 01/05/2018 - 09/05/2018)

Najwięcej porażek z rzędu (mecze FIFA League):
(1, sześciokrotnie)

Najwięcej porażek z rzędu (mecze FIFA World Cup):
(1, dwukrotnie)

Najwięcej remisów z rzędu (ogółem):
(2, dwukrotnie)

Najwięcej remisów z rzędu (mecze FIFA League):
(2, dwukrotnie)

Najwięcej remisów z rzędu (mecze FIFA World Cup):
(1, 25/04/2017)

Najwięcej meczów bez zwycięstwa (ogółem):
(8, 01/05/2018 - 29/08/2018)

Najwięcej meczów bez zwycięstwa (mecze FIFA League):
(7, 09/05/2018 - 29/08/2018)

Najwięcej meczów bez zwycięstwa (mecze FIFA World Cup):
(1, trzykrotnie)


PIŁKARZE

Najmłodszy zawodnik:
Michał MAŃKA (17 lat i 101 dni, 22/09/2018 vs Mali 4-0, FIFA League)

Najstarszy zawodnik:
Maciej SZMATIUK (36 lat i 351 dni, 25/04/2017 vs Tunezja 2-2, FIFA World Cup)

Najmłodszy strzelec bramki:
Bartosz PIKUL (20 lat i 132 dni, 14/03/2018 vs Angola 3-0, FIFA League)

Najstarszy strzelec bramki:
Dawid PLIZGA (31 lat i 111 dni, 08/03/2017 vs Réunion 4-0, FIFA League)

Najwięcej bramek w meczu:
Mateusz ZACHARA (4 gole, 22/09/2018 vs Mali 4-0, FIFA League)

Najszybszy gol:
Sebastian TYRALA (3 minuta i 32 sekunda, 24/10/2018 vs Maroko 6-0, FIFA League)


Najwięcej meczów w historii (ogółem):
57 - Łukasz SKORUPSKI

Najwięcej meczów w historii (FIFA League):
50 - Łukasz SKORUPSKI

Najwięcej meczów w historii (FIFA World Cup):
7 - Łukasz SKORUPSKI, Sebastian TYRALA i Mateusz ZACHARA

Najlepszy snajper w historii (ogółem):
37 - Mateusz ZACHARA

Najlepszy snajper w historii (FIFA League):
33 - Mateusz ZACHARA

Najlepszy snajper w historii (FIFA World Cup):
4 - Mateusz ZACHARA


Wszyscy zawodnicy, którzy zagrali w reprezentacji Silesii od 2016 roku:Autor: Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce, Typer Miesiąca - 3. miejsce

KOMENTARZE

DrWitt
Typer Sezonu 2021/22 - 2. miejsce


Komentarzy: 636

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-03-13

Poziom ostrzeżeń: 1

19-09-2017, 09:12 , ocenił powyższy materiał: mocne

Ale fajne przeżycia, naprawdę ten dodatek jest niesamowity! Blog na najwyższym poziomie.

Paternoster


Komentarzy: 469

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-12-15

Poziom ostrzeżeń: 0

19-09-2017, 09:43 , ocenił powyższy materiał: mocne

Ale Polska dostała baty, oni są za dobrzy na Silver League, a za słabi na Gold League. Nawałka dalej jest selekcjonerem? W sumie dobry debiut Silesii w 5 lidze a mecz z Marokiem niesamowity.

Danielski


Komentarzy: 307

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-01-24

Poziom ostrzeżeń: 0

19-09-2017, 09:59 , ocenił powyższy materiał: mocne

Jak zawsze - znakomicie. I, że Gonzo i Zejdler są nadal w GieKSie (swoją drogą - awansowała ona chociaż?).

Hmm, skoro Egipt stać na niespodziankę, to może następnym razem i Silesię?

Ps. jedna tabela za wcześnie Ci się "wkleiła". Końcowa tabela Ligi, a potem tabela przed finałową kolejką (no chyba, że to specjalny zabieg).

Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce, Typer Miesiąca - 3. miejsce


Komentarzy: 10147

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

19-09-2017, 10:05

@Paternoster - właśnie to jest fajne, że nie zwalniają tak często selekcjonerów; Nawałka zachował posadę.

@Danielski - oj, Silesia to znacznie niższa półka:-) GKS awansował, ale już zdążył spaść:
Z tabelami - celowy zabieg, ta druga to, jak widzisz, opis tego co mogło się zdarzyć przed ostatnią kolejką (zmniejszę ją trochę...)...

Fubar
Typer Sezonu 2017/18 - 2. miejsce


Komentarzy: 1338

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Niezłomny Celt

Dołączył: 2015-12-03

Poziom ostrzeżeń: 0

19-09-2017, 10:13 , ocenił powyższy materiał: mocne

Zaczyna się poważne granie. Jeśli Newgeni będą tacy jak ten wymieniony, to Śląsk może być całkiem solidną reprezentacją. Osobiście cieszy mnie że wychował go Górnik;-) Wyniki jak na debiut w poważnej piłce, całkiem dobre, szczególnie ten szpil z Maroko. Powodzenia!

PS. O Blogu nie wspominam, jak mawiał klasyk: "Jaki jest koń, każdy widzi;-)" Gratulacje, że Ci się chce;-)

Shrek


Komentarzy: 1280

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Trudny Człowiek

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: -2

19-09-2017, 10:43

@Mahdi Danielski ma rację.

Dwie ostatnie gry to remis na Cyprze i wygrana u siebie - przy komplecie widzów na trybunach! - z silną Norwegią. Kontuzjowanego Wilczka świetnie zastępował Grzegorz Goncerz: w czterech ostatnich meczach zdobył cztery gole! Brawo!

Po tym akapicie wkleiłeś tabelę po 18 kolejkach, gdzie jest zaznaczone kto spadł.

Ten sam obrazek wklejasz jako pierwszy obrazek podsumowania. To troszkę zabiło dramatyzm narracji.

Ale pomijając ten drobny szczegół, wszystko jest ok.

Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce, Typer Miesiąca - 3. miejsce


Komentarzy: 10147

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

19-09-2017, 10:47

@Shrek - mecz meczowi nierówny; jestem już po piątym sezonie, wiec coś mogę na ten temat powiedzieć...

Nie ma podsumowania, tylko ciekawostki, tabela dotyczy BARAŻY, czytać! Czytać tekst!

Shrek


Komentarzy: 1280

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Trudny Człowiek

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: -2

19-09-2017, 11:05

Nie zrozumieliśmy się chyba. Masz fajny tekst - wprowadzasz napięcie, (SPOJLER) i aż prosi się, żeby jeszcze go podciągnąć.. Pokazujesz terminarz z drugiej rundy i tabelkę po 18 kolejkach, gdzie jest pokazane kto spadł. Później przechodzisz do ciekawostek - gdzie pokazujesz dwa wybronione karne przez Skorupskiego ( wybronione, czy nie trafione, to jest akurat nieważne). I tabelka, jak prezentuje się układ po 17 kolejkach, komu grozi baraż, komu nie itd. Tylko, że skoro pokazałeś kto spadł to sam zabiłeś napięcie. Ta tabelka może i pasuje do koncepcji, tylko co z tego, skoro zabiła dramatyzm. Spokojnie, mógłbyś wstawić ciekawostkę o Gwinea Bissau, później sytuację po 17 kolejkach (w końcu Ty też byłeś zagrożony), opisać mecz z Norwegią i emocje rosły by cały czas w górę, aż do zakończenia opowiadania. Ty prowadziłeś je w górę, ale zanim je dociągnąłeś do zenitu, postanowiłeś je skrócić. Tak jakby w dobrym kryminale, ktoś w 3/4 książki zdradził zakończenie.


Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce, Typer Miesiąca - 3. miejsce


Komentarzy: 10147

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

19-09-2017, 11:12

@Shrek - przecież kto spadł widać już w tabeli po 18 kolejce, historia barażowa to tylko ciekawostka! Jakie tam emocje mają być? Czy spadło Zimbabwe czy Angola? To ciekawostka.

Co do Skorupskiego, jest tak jak napisałem - wybronił, przecież o tym jest również w pakiecie statystycznym.

Shrek


Komentarzy: 1280

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Trudny Człowiek

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: -2

19-09-2017, 11:29

Dam przykład - taki prosty jak by to mogło wyglądać.

Sytuacja przed ostatnią kolejką wygląda następująco: Norwegia bije się o awans z Marokiem, które gra z ....
My mamy tylko punkt przewagi nad strefą barażowa, dlatego musimy z drżeniem patrzeć na to co robią nasi rywale, gdyby powinęła nam się noga ( czyli nie wygrywamy). Nasi przeciwnicy mają taki, a taki zestaw. Jak się to zakończyło:

bah, bah, screeny, owacje, ze się udało.
Ewentualnie - screeny przed 17 kolejką, ( gdzie jesteś zagrożony barażami w dalszym ciągu) + screen z meczu Norwegii + jakiś komentarz.

Ty dałeś tabelkę z informacją ze spadła Angola, ja nawet nie patrzyłem co jest na tabelce po 17 kolejce - po co skoro i tak wiem, kto odpadnie?

Można to był zrobić lepiej i już. Taka uwaga na przyszłość.

PS. Przepraszam za spoiler i dzięki za zakrycie go.
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-23 by Łukasz Czyżycki