BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 6, słabe: 0
zobacz komentarze

Być jak Rudi Gutendorf - 2017 [#2]

13-09-2017, 13:04 , Unikalnych wejść: 227 , autor: krzysinho

Wybrany klub / reprezentacja: Katar u-23 / Hungerford Town

Opisywany sezon: 2017

Poziom rozgrywkowy: Vanarama National League South

Wersja gry: Football Manager 2017

Poprzednie części:
Być jak Rudi Gutendorf - wstęp [#0]
Być jak Rudi Gutendorf - Zimbabwe [#1]


  Reprezentacja     Od     Do     M     W     R     P     Sukcesy  
Zimbabwe u-20 17/7/16 5/2/17 10 4 3 3

3 miejsce - Puchar Afryki Południowej u-20

 


 


Po dość dobrym turnieju o tytuł najlepszej drużyny młodzieżowej Afryki Zachodniej, do mojej skrzynki dotarły trzy oferty z dalekiej Azji. Kuwejt, Iran oraz Katar zaoferowały mi stanowisko trenera reprezentacji do lat 23. Po zajęciu trzeciego miejsca mogę zmienić kraj i to z wielką chęcią czynię i biedne Zimbabwe zmieniam na petrodolary z Kataru!


Na horyzoncie czekają na mnie Eliminacje Pucharu Azji i to na nich się skupię! Tydzień od objęcia przeze mnie sterów w Katarze, wybrałem się do Bombaju na losowanie eliminacji Pucharu Narodów Azji u-23, los był dla nas łaskawy. Trafiliśmy do Grupy A, gdzie zmierzymy się z Kirgistanem, Kuwejtem, Malediwami i Nepalem. Mamy spore szansę na awans i to jest moim celem.


Jednocześnie ciekawostka, która raczej nie ucieszyła moich mocodawców, wszystko jest napisane na screenie.


Postanowiłem także objąć jakiś  klub, gdyż mam wtedy większą szansę, na wzrost mojej reputacji. Wybór padł na grające w Vanarama National League South - Hungerford Town. Po 37 kolejkach zajmuje 19 miejsce na 22 zespoły i ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. Do końca zostało niewiele i przede wszystkim trzeba utrzymać się!


Skład jest bardzo słaby, nie ma nawet żadnego gracza, który w jakikolwiek sposób się wyróżniał.


Utrzymaliśmy się dość pewnie! Niestety dla zarządu było to za mało i 13/5/17 mnie zwolnił...


Życie nie znosi próżni i udało mi się zdobyć bardzo ciekawą posadę! Obejmę byłego mistrza Rosji, kto to taki dowiedziecie się w następnym odcinku, teraz czas wrócić do reprezentacji Kataru. Przez pierwszą połowę roku rozegraliśmy dwa sparingi, oba z Arabią Saudyjską. Jeden z nich w dość specyficznych warunkach.


Eliminacje Pucharu Azji u-23


vs

36 minuta, Salman z dystansu, ale wysoko, wysoko nad bramką! 47 minuta, świetne dośrodkowanie Madibo do Monkeza, ten trafia tylko w bramkarza Abdullaeva! 48 minuta, Al-Kuwari z rożnego w polu karnym faulowany przez Samarbekova jest Al-Emadi i mamy jedenastkę! Monkez, mocny strzał pod poprzeczkę i jest prowadzenie!! 0-1! 60 minuta, Al-Jalabi urywa się obrońcom, zagranie wzdłuż bramki tam jest Monkez i trafia po raz drugi! 0-2! 71 minuta, fantastyczna kontra Ali na głowę Al-Jalabiego, ten z dwóch metrów nie miał prawa się pomylić! 0-3! Pewne zwycięstwo i dobre rozpoczęcie turnieju!


vs

Gramy rezerwami, ponieważ grający dwa dni wcześniej zawodnicy nie zdążyli się zregenerować. 26 minuta, sensacja! Gospodarze przeprowadzają akcję Bekheet przysnął i Ziham pokonuje Aliego. 0-1! 27 minuta, Ali Abdullah trafia w poprzeczkę dobitka Aliego na pustą bramkę, tylko w boczną siatkę. 38 minuta, ponownie strzelał Ali Abdullah, niestety kolejne uderzenie trafia w boczną siatkę. 45 minuta, świetna piłka Aliego do naszego napastnika, ale Ali Abdullah trafia w bramkarza z Malediwów. 49 minuta, Ziham robi co chce z Monkezem, zagranie w pole karne Nishah mocno w krótki róg i 0-2... 52 minuta, Abdelsalam z rożnego na głowę Bekheeta i nasz obrońca rehabilituje się za pierwszą straconą bramkę! 1-2! 56 minuta, Al-Jalabi wypuszcza Abdullę, ten w sytuacji sam na sam trafia tylko w słupek! 61 minuta, Ali z prawego skrzydła do Al-Jalabiego, przyjęcie, strzał i znów słupek... 66 minuta, Monkez do Al-Jalabiego, nad poprzeczką... 71 minuta, Mekideche do Al-Kuwariego i jest remis! Dalej Panowie! 2-2! Niestety w głupi sposób tracimy dwa punkty...


vs

4 minuta, Al-Shammari do Al-Jalabiego, ten fatalnie pudłuje... 10 minuta, Monkez -> Al-Jalabi i poprzeczka... 31 minuta, w końcu po długim męczeniu buły, Al-Brake do Al-Jalabiego i trafił! 0-1! 36 minuta, Nepal pękł, wrzutka z drugiego skrzydła Monkeza, Al-Jalabi po raz drugi! 0-2! 69 minuta, gramy słabo, ale skutecznie Ali do Ali Abdullaha i 0-3!


vs

4 minuta, Al-Hegan w pole karne, tam nasi obrońcy są zgubieni i Al-Turkmani z metra, musi trafić 0-1! 16 minuta, Madibo prostopadle do Al-Jalabiego, mija obrońcę, strzał w okienko! Remis! 1-1! 18 minuta, Al-Kuwari podaje Al-Jalabiemu, strzał z dystansu, fantastyczna bramka! 2-1! 27 minuta, Al-Kuwari z rożnego, Al-Emadi trafia w słupek!  Doliczony czas pierwszej połowy, Zanki do Nassara i niestety bramka do szatni... 2-2! 63 minuta, to co gramy w obronie to kryminał, Nassar do Zankiego, brak jakiegokolwiek powrotu do obrony, brak krycia, brak agresji... 2-3! Niestety, sami sobie jesteśmy winni, mieliśmy najgorszy terminarz, ale to nie powód do tak fatalnej gry.


Awansujemy co prawda, ale to był żałosny i nieudany turniej, w głównej fazie nie mamy czego szukać!Kolejnym wyzwaniem w 2017 roku dla reprezentacji Kataru są Mistrzostwa Azji Zachodniej (WAFF Championship), na turnieju w Jordanii w grupie zmierzymy się z Irakiem, Jemenem i Libanem. Skład będzie się diametralnie różnić od Pucharu Narodów Azji. Nie mogą zagrać gracze grający poza kontynentem.


WAFF u-23 Championship


  vs

8 minuta, Mohaed z rzutu rożnego, Al-Habishi popełnia błąd i pokonuje własnego bramkarza! 1-0! 17 minuta, Al-Harazi do Madibo, strzał z dystansu, ale świetnie broni bramkarz reprezentacji Jemenu. 25 minuta, świetna kontra Katarczyków! Salah do Madibo, potężna bomba i jest już 2-0! 38 minuta, Mohaed z lewego skrzydła na głowę Al-Jalabiego, uderzenie minimalnie nad poprzeczką! 39 minuta, Al-Jalabi podanie między obrońcami do Alahraka, fatalne pudło z jedenastu metrów! 46 minuta, Al-Harazi do Salaha, niestety tylko boczna siatka... 65 minuta, Mohammed ostra wrzutka, Salah agresywnie atakuje piłkę i minimalnie chybia! 78 minuta, całkowita dominacja zespołu z Kataru! Salah trafia tylko w słupek! 85 minuta, w końcu akcja rywali, Al-Habishi z dystansu, ale Ali tylko się opluł ze śmiechu po obronie tego strzału. 91 minuta, wrzutka w pole karne, błąd Al-Rahome, który wystawia piłkę Al-Jalabiemu i jest już 3-0!


vs

4 minuta, Mohammadi do Madibo, z wielkimi problemami bramkarz przerzuca piłkę nad poprzeczką! 5 minuta, odpowiedź zespołu irackiego, piłka do Aymana Husseina, mija bramkarza, na nasze szczęście kąt był za ostry żeby trafić do siatki! 6 minuta, Al-Muhaza świetnie podłączył się z prawej strony, wrzutka przed pole karne, Al-Karbi strzela, kapitalnie broni Faisal! 11 minuta, strata Alahraka, Abdul Qader Tareq pędzi skrzydłem z piłką, dośrodkowanie Hussein, po rękach Aliego trafia! 1-0! 19 minuta, kolejne fatalne błędy naszej obrony, Tareq ponownie do Husseina i jest już 2-0... 34 minuta, ładna akcja Kataru, Alahrak do Madibo, niestety za lekki strzał, aby zaskoczyć Faisala. 40 minuta, Mohaed wrzutka na głowę Al-Jalabiego i mamy kontaktową bramkę! 2-1! 42 minuta, tym razem dośrodkowanie z drugiej strony boiska, uderza znów Al-Jalabi, niestety poprzeczka! 54 minuta, kontra Iraku Jawad do Tareqa, na posterunku jest Ali! 56 minuta, ładna klepka, Al-Jalabi do Al-Haraziego uderzenie milimetry obok słupka, faken! 59 minuta, Ayman Hussein rewanżuje się Tareqowi i ten strzałem w długi róg pokonuje Aliego! 3-1! 70 minuta, Irak się rozochocił, Ismail do Al-Hamadaniego, Ali zbija piłkę na słupek! 73 minuta, Mohammadi przed pole karne, Madibo z całej siły, Faisal paruje na rzut rożny! 85 minuta, nie schodzimy z połowy rywali, Mohaed dośrodkowanie na głowę Taleba, trafienie w słupek! Kapitalne spotkanie, niestety nie zakończone dla nas pomyślnie!


vs

8 minuta, Al-Sanhaji do Salaha, strzał z narożnika pola karnego, broni Al-Hajj. 9 minuta, po rzucie rożnym dla Kataru, Liban przeprowadził szybką i bardzo groźną kontrę, Al-Morkabawi mocno uderzał, ale Ali popisał się kapitalną interwencją! 13 minuta, rzut rożny wykonuje Awad, z długiego słupka zgrywa Saleh, a Al-Kaabi trafia! 0-1! 36 minuta, Zein w pole karne tam Al-Rashidi fatalnie kiksuje z czego korzysta Al-Morkabawi, jednak Ali to wielki talent i potwierdza to w tym momencie!! 49 minuta, Rasheed do Paoliego, po raz kolejny świetnie nasz golkiper! 58 minuta, Al-Bloushi do Al-Sanhajiego, strzał minimalnie mija okienko bramki Libanu! 79 minuta, Youseef na lewo do Awada, bomba którą Ali zbija na rzut rożny! 81 minuta, Al-Sanhaji rozciąga grę do Mohammeda, ten ścina do środka uderzenie, broni Al-Hajj! 83 minuta, It`s over!! Mohammed w pole karne, Al-Sanhaji nie daje żadnych szans bramkarzowi! 0-2! 88 minuta, głupia strata Saleha, uderzenie Hamdara, tylko w boczną siatkę! Bardzo dobre spotkanie i trzy punkty, ciekawe czy wystarczą do awansu?!


Trochę się naczekaliśmy, ale na szczęście udało się!! Awansujemy do półfinału jako najlepszy zespół z drugiego miejsca! Wszystko dzięki reprezentacji Palestyny, która grając o nic postawiła się Syrii! W fazie grupowej popłoch siali napastnicy reprezentacji Iraku - Ayman Hussein i Abdul Qader Tareq - którzy strzelili odpowiednio sześć i pięć bramek. W półfinale zmierzymy się z Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.vs

5 minuta, kapitalny początek Kataru! Alahrak mądrze ściągnął na siebie trzech obrońców, odegrał niekrytemu Madibo i obejmujemy prowadzenie! 1-0! 8 minuta, Al-Sanhaji na lewo do Mohaeda, ten zbyt lekko, żeby pokonać Tariqa. 16 minuta, kontra ZEA, Darwish do Mohammeda, tuż obok słupka Aliego! 17 minuta, Al-Muhaza wycofanie na jedenasty metr, Al-Sanhaji w sam środek, bramkarz nie miał żadnych problemów z chwyceniem piłki! 22 minuta, Al-Muhaza tym razem dośrodkowanie przed pole karne, tam na piłkę czeka Madibo, uderza i mamy bramkę stadiony świata!! 2-0! 24 minuta, futbolówka krążyła jak po sznurku Al-Muhaza, Saleh, Al-Harazi, Madibo, Al-Sanhaji i wykończył wszystko Alahrak! 3-0! 28 minuta, Mohaed w pole karne, piłkę piąstkuje Tariq, dopada do niej Madibo, świetnie naprawia swoją niepewną interwencję bramkarz Emiratów! 37 minuta, pogrom!! Przechwyt Awada, zagranie do przodu, tam jest Mohaed, dośrodkowanie na głowę Al-Sanhajiego, bramka! 4-0!  57 minuta, Al-Sweed mija naszego obrońcę, jego uderzenie blokuje Al-Rashidi, piłka spada pod nogi Abdullaha, ten bez namysłu strzela, świetna obrona Aliego!


W finale zmierzymy się z reprezentacją Arabii Saudyjskiej. Pokonała ona Irak po serii rzutów karnych.

Czekam na finał ponad dwa tygodnie i okazuje się, że w tym czasie gracze wyjechali do swoich klubów, poza tym mam dostępnych tylko 15 graczy... To jest jakiś skandal z tymi rozgrywkami młodzieżowymi.


vs

11 minuta, Mohammed wzdłuż bramki tam jest Al-Jalabi, ma odkryte 3/4 bramki, niestety postanowił trafić w bramkarza! 21 minuta, Mohaed lewą stroną dośrodkowanie, strzał Madibo zablokowany, do piłki dopada Al-Jalabi i tylko słupek! 36 minuta, Al-Jalabi dośrodkował tak głęboko, że prawie przelobował bramkarza Arabii Saudyjskiej! 42 minuta, lewym skrzydłem urywa się Al-Sulaiheem wrzutka na głowę Al-Tukriego na szczęście tuż nad poprzeczką! 44 minuta - Al-Shammari otrzymuje drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, Saudyjczycy w dziesiątkę! 65 minuta, Mohammed z dystansu, ale tak jakby nie jadł śniadania! 72 minuta, Taleb podaje wprost pod nogi Al-Sulaiheema, ten uderza, minimalnie obok bramki. 90+2 minuta, Mohammed przerzuca dośrodkowanie, tam jest Taleb, strzał i Al-Watyan, broni!! Piłka toczyła się po linii bramkowej! Nie ma bramki! 97 minuta, Taleb z trzynastu metrów wprost w bramkarza! 101 minuta, Mohaed prostopadle do Alahraka, strzał opuszkami palców odbija Al-Watyan, po czym futbolówka uderzając w słupek leci na rzut rożny! 105 minuta, Mohaed z wolnego, uderza Abdulla, piłka jest wybita z linii bramkowej! 107 minuta, Abdulla do Al-Sanhajiego z ośmiu metrów prawie zabił kibica w sektorze 35! 112 minuta, Taleb dośrodkowuje, bramkarz się poślizgnął Mohaed ma tylko obrońcę przed sobą i trafia w niego! Mecz rozstrzygną karne niestety nasza ekipa nie jest w tym najmocniejsza...
Al-Sulaiheem - broni Ali!! (0-0)
A.Mohammed - bramka! (0-1)
Khormi - bramka! (1-1)
Abdulla - bramka! (1-2)
Al-Zubaidi - broni Ali!! (1-2)
Saleh - bramka! (1-3)
Hasawi - bramka! (2-3)
Y.Mohammed - broni Al-Watyan! (2-3)
Al-Qarni - broni Ali i wygrywamy!!

Mistrzostwo Azji Zachodniej!! Brawo Katar!! Mimo zdekompletowanej kadry, mimo wyczerpanego zespołu, wygraliśmy w finale! Dzięki czerwonej kartce dla Saudyjczyków, całkowicie ich zdominowaliśmy!


Dziwne, nic nie wciskałem a tutaj wychodzi, że zrezygnowałem ze stanowiska... Młodzieżowe reprezentacje serdecznie nie polecam... Niby nie ma spotkań o stawkę, a Puchar Narodów Azji rozlosowany będzie 11/11/17, a start przewidziany jest 9/1/18. Na prawdę nie rozumiem tej gry...


Autor: krzysinho

KOMENTARZE

Fubar
Zastępca redaktora naczelnego, Mistrz Ceremonii, Trzeci Kreator Gwiazd w styczniu 2018


Komentarzy: 810

Grupa: Root Admin

Ranga: Niezłomny Celt

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2015-12-03

Poziom ostrzeżeń: 0

13-09-2017, 13:15 , ocenił powyższy materiał: mocne

Kolejna przygoda od "fajkowana";-) - Rudi by by dumny;-)


Taka uwaga choć nie wiem czy innym ale mi strasznie te niebieskie tło przy nazwiskach przeszkadzało w czytaniu...

Mahdi
Fanboj najlepszego stopera świata


Komentarzy: 6019

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

13-09-2017, 13:21 , ocenił powyższy materiał: mocne

Trochę dziwna sprawa prowadzić drużynę w Azji i Europie JEDNOCZEŚNIE:-)

Człowieku, Tobie na serio chce się wpisywać te wszystkie arabskie nazwiska, do tego jeszcze męcząc się nad kolorowaniem czcionki, co wymaga DWUKROTNEGO kliknięcia (bo robisz również tło) ?! Dam Ci dobrą radę - zaprzestań, bo się szybko "wypalisz" w blogowaniu:-)

Flagi (herbu, loga) tym razem nie dodaję żadnej, ponieważ mamy tu niezły miks:-)

Fubar
Zastępca redaktora naczelnego, Mistrz Ceremonii, Trzeci Kreator Gwiazd w styczniu 2018


Komentarzy: 810

Grupa: Root Admin

Ranga: Niezłomny Celt

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2015-12-03

Poziom ostrzeżeń: 0

13-09-2017, 13:25

Fubar, dnia 13-09-2017, 13:15, napisał:Taka uwaga choć nie wiem czy innym ale mi strasznie te niebieskie tło przy nazwiskach przeszkadzało w czytaniu...


Nie wspominając już o samych nazwiskach...;-)

Kuba199321


Komentarzy: 414

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Czasowy Ban - Ostra Reprymenda Słowna

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-02-28

Poziom ostrzeżeń: 1

13-09-2017, 13:33 , ocenił powyższy materiał: mocne

Spory rozstrzał jeśli chodzi o miejsca prowadzenia drużyn;) ale to dobrze, wprowadza więcej kolorytu. Czekam na kolejne odcinki!
A faktycznie, ten niebieski odrobinkę przeszkadza w czytaniu.

krzysinho


Komentarzy: 44

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-08-22

Poziom ostrzeżeń: 0

13-09-2017, 13:59

Od następnego nie będzie niebieskiego, obiecuje ;)

Danielski


Komentarzy: 310

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-01-24

Poziom ostrzeżeń: 0

13-09-2017, 14:27 , ocenił powyższy materiał: mocne

Tak to chyba jest w reprezentacjach U-23.
Menedżerowie tylko na potrzeby turnieju. To teraz by podeszło jakieś Tuvalu czy inne Curacao, co? :D

jmk
3 miejsce w Polsce, FM 2017


Komentarzy: 417

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Czasowy Ban - Ostra Reprymenda Słowna

Ranga sponsorska: Sympatyk

Dołączył: 2017-03-09

Poziom ostrzeżeń: 1

13-09-2017, 16:57 , ocenił powyższy materiał: mocne

Nawet Ebbsfleet się załapał do screena ;)

Nie bierz klubu, idź tylko reprezentacjami, jest właśnie odwrotnie - kadrami zdobywa się więcej reputacji.

grinch123
Zastępca redaktora naczelnego


Komentarzy: 1321

Grupa: Moderator

Ranga: Zegarmistrz z Tarnowa

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

13-09-2017, 19:04 , ocenił powyższy materiał: mocne

jmk, dnia 13-09-2017, 16:57, napisał:
Nawet Ebbsfleet się załapał do screena ;)

Nie bierz klubu, idź tylko reprezentacjami, jest właśnie odwrotnie - kadrami zdobywa się więcej reputacji.

I są na pierwszym miejscu! To chyba ja tam jestem menadżerem :) Dlatego awansowali ,ma się rozumieć .
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-18 by Łukasz Czyżycki and Agnieszka Czyżycka