BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 22, słabe: 0
zobacz komentarze

Reprezentacja Śląska przyjęta w szeregi FIFA! - siódmy rok (2022).

17-10-2017, 09:36 , Unikalnych wejść: 5169 , autor: Mahdi

Wybrany klub / reprezentacja: Silesia Superior

Opisywany sezon: 2022

Poziom rozgrywkowy: FIFA League 2 (piąty poziom rozgrywkowy)

Wersja gry: Football Manager 2017


POPRZEDNIE ODCINKI - LINKI


WPROWADZENIE - JAK DO TEGO DOSZŁO...

ROK PIERWSZY (2016)

ROK DRUGI (2017)

ROK TRZECI (2018)

ROK CZWARTY (2019)

ROK PIĄTY (2020)

ROK SZÓSTY (2021)


 


DOTYCHCZASOWE DOKONANIA 


ŚLĄSKIE REMINISCENCJE


Opowiada "Danielski":

Danielski


Komentarzy: 307

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-01-24

Poziom ostrzeżeń: 0

Katowice - poza swoim urokiem i pięknem mają też swoje wady. Mianowicie - poziom bezpieczeństwa. Wspominałem o tym jak pobili mnie w parku, ale to nie był jedyny taki przypadek. 
Mając 15 lat kupiliśmy z kumplem w Empiku na ul. Piotra Skargi bilety na koncert Paktofoniki. Zaraz po wyjściu poszliśmy w stronę Superjednostki. Po chwili zaczepiło nas dwóch gości, którzy szli za nami. Dajcie na wino - rzucili. Trochę się przestraszyliśmy, praktycznie nie zdążyliśmy odpowiedzieć, kiedy jeden drugiego szturchnął i odeszli szybkim krokiem. Jakieś 30 m za nami pojawili się gliniarze na patrolu, mieliśmy szczęście.
Inna sytuacja, połowa technikum, idę z kumplem przez przejście pod dworcem PKP z placu Andrzeja w kierunku starego placu Szewczyka. Za nami znowu jakiś dwóch łebków, sebixów. I próbują nas zaczepiać, my staramy się nie reagować. W końcu kopią po nogach, zatrzymujemy się i coś do nas burzą. Odpyskowaliśmy coś, ale każdy z nich trzymał rękę w kieszeni, domyślaliśmy się, że pewnie noże mają. Wzięli mi i kumplowi czapkę i poszli. Nie goniliśmy.
Pewna sytuacja była także u mnie na osiedlu, nieopodal dzisiejszej Silesii City Center. Gość szedł z siostrą chyba, jakoś 10 lat, drugą stroną ulicy ja z kumplem, a kumpel miał szalik GieKSy. Gość przebiegł z tą siostrą i do kumpla, zaczął szarpać, chcąc wyrwać szalik. Wzięliśmy go odepchnęliśmy, ale ten dalej. Wyszła lekka szamotanina, nawet ta dziewczynka chciała nas bić. W końcu odpuścił, pobluzgał jedynie, że jesteśmy je..ani Gieksiarze.
Raz miałem także nóż na gardle, który odruchowo ręką odsunąłem i uciekłem. Dłoń przecięta do mięsa, ale nic się więcej nie stało na szczęście. 
Ale na osiedlu - kradzież fajek, rowerów (przez całą podstawówkę skradziono mi 4 rowery, nawet spod domu) była na porządku dziennym. 
Pijany menel kiedyś wyskoczył na nas z nożem chcąc nas nauczyć kultury, bo zamiast na ławce siedzieliśmy na oparciu. 
Katowice wspaniałe, piękne i kocham, ale jednak gdy jestem tam, włączam w sobie 300% ostrożności i obserwacji wszystkiego wokół.
Przesadzam? Może tak jest wszędzie? Od ponad 9 lat mieszkam w Opolu i nie miałem nawet pół takiej sytuacji. Ale też człowiek się zmienia.


 


PIERWSZA POŁOWA ROKU 2022


FIFA League 2 (piąty poziom rozgrywkowy)

Znów grupa w której prawdopodobieństwo zajęcia 1. miejsca i awansu jest niewielkie...


Oczekiwania Śląskiego Związku Piłki Nożnej wciąż takie same:


Rok 2022 to przede wszystkim zmiana taktyki. Po sześciu sezonach korzystania z ofensywnego 1-4-4-2, przeszedłem na grę z jednym napastnikiem. Wynikało to nie tyle z mojej asekuracji, co z braku przynajmniej czterech atakujących, którzy osiągnęliby poziom uprawniający do gry w reprezentacji. Nowa taktyka stawia większy nacisk na grę w obronie.


Jedynym debiutantem w opisywanym roku był naturalizowany Ślązak, Sebastian Milewski. Ten urodzony w Mławie wychowanek Legionovii, od wielu lat jest sercem i duszą sosnowieckiego Zagłębia:


 

Na pierwsze zgrupowanie w roku powołania otrzymali następujący zawodnicy:


Na początek interesujący dwumecz z... dwoma "Irlandiami"! I oto z faworytem grupy, reprezentacją Eire, uzyskujemy cenny remis na wyjeździe!


To dawało nadzieję, że może w tym roku się uda... Jedynym minusem meczu w Dublinie była kontuzja kapitana drużyny, Łukasza Skorupskiego, która uniemożliwiła mu grę z Irlandią Północną. Zastąpił go Grabara. Niestety, drużyna sprawiła niemiłą niespodziankę, gdyż z teoretycznie słabszym rywalem przegrała 1-2...

Początek rozgrywek okazał się tragiczny. Zespół nie potrafił wygrać żadnego z pierwszych pięciu spotkań! Po zakończeniu kariery przez Wilczka i zmianie systemu, okazało się, że trudno nam wypracowywać sytuacje i zdobywać gole... W końcu jednak coś „zatrybiło“ i w morzu przeciętności uzyskaliśmy dwa cenne rezultaty. To zwycięstwa nad Węgrami (2-0) oraz - po prawdziwym horrorze - wygrana z liderem grupy, Marokiem:


Gdybyśmy tak potrafili grać w każdym meczu...
 


FIFA World Cup

Pierwszy rywal, Erytrea, nie sprawił nam kłopotu. Pewna wygrana 4-0 oraz dwa gole Michała Kowalczyka, który dla stoperów drużyny z Afryki był zbyt wielki, zbyt twardy i zbyt zdecydowany! Przy okazji była okazja, by powspominać mecz w World Cup sprzed sześciu lat (2016) kiedy z tym samym rywalem wygraliśmy tylko 1-0. Jednak największym wydarzeniem tego spotkania był gol strzelony przez Adama Dancha. Tym samym stał się on najstarszym zdobywcą bramki w historii reprezentacji Silesii. Miał 34 lata i 104 dni. Poprzedni rekordzista, Kamil Wilczek, zdobył ostatnią swoją bramkę 1 grudnia 2021 roku; miał wtedy 33 lata i 321 dni.


Kiedy poznałem kolejnego rywala, krzyknąłem tylko „HURRRA!“ Bo przecież to duży honor zmierzyć się z samą Francją, trzykrotnym zwycięzcą FIFA Gold League! Co do wyniku - nie miałem żadnych złudzeń, ale sama gra przeciwko takiej drużynie to wspaniała przygoda. Szkoda, że nie mogli wystąpić od początku Kłoda i Murawski - kondycja...

Postanowiłem ekipę Deschampsa czymś zaskoczyć; na prawym skrzydle wystawiłem Michała Byczkowskiego. Niestety, Byczkowski nie czuł się tam za dobrze... Pierwszego gola straciliśmy już w 17 sekundzie, ale ogólnie wynik nie taki zły, biorąc pod uwagę potencjał obydwu ekip. Honorowe trafienie to dzieło Jakuba Araka, który pokonał Llorisa głową po świetnej akcji i dośrodkowaniu Mańki z lewej strony.


 


DRUGA POŁOWA ROKU 2022


Sam nie wiem, jak ocenić drugą połowę roku. Zaczęło się od niesamowitego meczu z Irlandią. Przegrywaliśmy już 0-2, ale miałem nosa! W 60 minucie wpuściłem na boisku Bartosza Pikula, który strzelił dwa gole! I zremisowaliśmy! Dodam tylko, że od tego meczu zacząłem wystawiać Michała Byczkowskiego na lewej obronie. Może tam odnajdzie swoje miejsce i zastąpi starzejącego się Pietrzaka?


Kolejny mecz - kolejny sukces! Wygraliśmy na wyjeździe z Irlandią Północną! Cóż z tego, skoro porażka na wyjeździe z autsajderem grupy, Mozambikiem, a potem jeszcze z Z.E.A. na Stadionie Śląskim wskazały nam miejsce w szeregu... Kończymy rozgrywki w środku tabeli, choć ani razu nie daliśmy się ograć ani Węgrom, ani Marokańczykom...


Ciekawostki... Trzy remisy, które padły w trzech ostatnich meczach to nowy rekord reprezentacji. Drużyna nigdy wcześniej nie zremisowała trzy razy z rzędu!

Michał Byczkowski coraz częściej grywa w pierwszej drużynie Lazio, na lewym skrzydle. Czy dobrze zrobilem wpadając na pomysł, by w reprezentacji zrobić z niego lewego obrońcę? Zaznaczę tylko, że na tej pozycji nie ma praktycznie wyboru (Pietrzak i koniec), a na lewym skrzydle mam Michała Mańkę...


Na koniec zawodnicy, którzy weszli w tym roku do „klubu setników“, czyli zagrali minimum 100 razy w reprezentacji Silesii. Daty wspaniałych jubileuszy (setne występy):


09.03.2022 Michał Nalepa, vs Mozambik (0-0)
04.05.2022 Rafał Pietrzak, vs Węgry (2-0)Wszystkie grupy FIFA League 2:


Czołówka strzelców:


Oto piłkarze Silesii, którzy występowali na poszczególnych pozycjach najczęściej:

Bramkarz:


Prawa obrona:


Lewa obrona:


Stoperzy:


Środkowi pomocnicy:Prawe skrzydło:


Lewe skrzydło:


Napastnik:


 


NA WYŻYNACH


FIFA Gold League (najwyższy, pierwszy poziom rozgrywkowy)

Pierwsze w historii, niespodziewane, ale odniesione w świetnym stylu zwycięstwo Portugalii! Wciąż grywał Cristiano Ronaldo, który jednak w czerwcu 2023 przechodzi na emeryturę.


Historia FIFA Gold League


FIFA Silver League (drugi poziom rozgrywkowy)

Po raz pierwszy do Gold League awansuje Serbia, powraca też do elity Urugwaj. Polska na 5. miejscu, ale nie powiodło się jej w barażach o awans. 34-letni Robert Lewandowski królem strzelców!


FIFA World Cup

Niezwykle zacięty finał, w którym nasi pogromcy, Francuzi, wygrali po dogrywce z Włochami.

Wyniki od 1/8 finału:


Finał


Historia FIFA World Cup


 


SILESIA - PAKIET STATYSTYCZNY


W roku 2022 zagrało w reprezentacji Silesii 23 zawodników.

W tabeli kolejno:
zawodnik, wiek (w dniu 30.06.2022), pozycja, mecze/gole w rozgrywkach: FIFA League, FIFA World Cup, razem.
Na granatowo debiutanci.

 

Najlepszy snajper reprezentacji Silesii (ogółem):
5 - Jakub ARAK

Najlepszy snajper reprezentacji Silesii (mecze FIFA League):
4 - Jakub ARAK i Bartosz PIKUL

Najlepszy snajper reprezentacji Silesii (mecze FIFA World Cup):
2 -  Michał KOWALCZYK

Gole ze stałych fragmentów:
Jakub ARAK - karny (vs Haiti, 21/09/2022) FIFA League

Obronione rzuty karne:
-

Niewykorzystane rzuty karne:
-

Bramki samobójcze dla reprezentacji Silesii:

FIFA League:
-

FIFA World Cup:
-

Kapitanowie reprezentacji Silesii:
Łukasz SKORUPSKI - 19 (19 od początku)
Michał HELIK - 1 (1)


 


HISTORIA REPREZENTACJI SILESII OD 2016


Najwyższe zwycięstwo (ogółem):
(6-0, 28/05/2016 vs Mariany Północne)
(6-0, 24/10/2018 vs Maroko)

Najwyższe zwycięstwo (mecze FIFA League):
(6-0, 28/05/2016 vs Mariany Północne)
(6-0, 24/10/2018 vs Maroko)

Najwyższe zwycięstwo (mecze FIFA World Cup):
(4-0, 30/03/2021 vs Burundi)

Najwyższa porażka (ogółem):
(0-4, 14/11/2020 vs Ghana)

Najwyższa porażka (mecze FIFA League):
(0-4, 14/11/2020 vs Ghana)

Najwyższa porażka (mecze FIFA World Cup):
(1-4, 24/05/2016 vs Urugwaj)
(1-4, 26/04/2022 vs Francja)

Najwięcej goli w meczu (ogółem):
7 (2-5, 26/09/2018 vs Zimbabwe)
7 (5-2, 31/03/2020 vs Haiti)
7 (3-4, 27/04/2021 vs Kuwejt)
7 (5-2, 05/05/2021 vs Litwa)
7 (4-3, 01/06/2022 vs Maroko)

Najwięcej goli w meczu (mecze FIFA League):
7 (2-5, 26/09/2018 vs Zimbabwe)
7 (5-2, 05/05/2021 vs Litwa)
7 (4-3, 01/06/2022 vs Maroko)

Najwięcej goli w meczu (mecze FIFA World Cup):
7 (5-2, 31/03/2020 vs Haiti)
7 (3-4, 27/04/2021 vs Kuwejt)

Najwięcej meczów bez porażki (ogółem):
(22, 28/05/2016 - 31/05/2017)

Najwięcej meczów bez porażki (mecze FIFA League):
(27, 27/01/2016 - 31/05/2017)

Najwięcej meczów bez porażki (mecze FIFA World Cup):
(3, 28/03/2017 - 03/04/2018)

Najwięcej zwycięstw z rzędu (ogółem):
(11, 21/09/2016 - 05/04/2017)

Najwięcej zwycięstw z rzędu (mecze FIFA League):
(13, 27/01/2016 - 24/08/2016)

Najwięcej zwycięstw z rzędu (mecze FIFA World Cup):
(2, 29/03/2016 - 26/04/2016)

Najwięcej porażek z rzędu (ogółem):
(3, 05/06/2019 - 27/07/2019)

Najwięcej porażek z rzędu (mecze FIFA League):
(3, 05/06/2019 - 27/07/2019)

Najwięcej porażek z rzędu (mecze FIFA World Cup):
(2, 01/05/2018 - 02/04/2019)

Najwięcej remisów z rzędu (ogółem):
(3, 19/10/2022 - 16/11/2022, passa nie zakończona)

Najwięcej remisów z rzędu (mecze FIFA League):
(3, 19/10/2022 - 16/11/2022, passa nie zakończona)

Najwięcej remisów z rzędu (mecze FIFA World Cup):
(1, 25/04/2017)

Najwięcej meczów bez zwycięstwa (ogółem):
(8, 01/05/2018 - 29/08/2018)

Najwięcej meczów bez zwycięstwa (mecze FIFA League):
(7, 09/05/2018 - 29/08/2018)

Najwięcej meczów bez zwycięstwa (mecze FIFA World Cup):
(2, 01/05/2018 - 02/04/2019)


PIŁKARZE

Najmłodszy zawodnik:
Michał MAŃKA (17 lat i 101 dni, 22/09/2018 vs Mali 4-0, FIFA League)

Najstarszy zawodnik:
Maciej SZMATIUK (36 lat i 351 dni, 25/04/2017 vs Tunezja 2-2, FIFA World Cup)

Najmłodszy strzelec bramki:
Michał MAŃKA (18 lat i 100 dni, 21/09/2019 vs Gambia 2-1, FIFA League)

Najstarszy strzelec bramki:
Adam DANCH (34 lata i 104 dni, 29/03/2022 vs Erytrea 4-0, FIFA World Cup)

Najwięcej bramek w meczu:
Mateusz ZACHARA (4 gole, 22/09/2018 vs Mali 4-0, FIFA League)

Najszybszy gol:
Michał MAŃKA (27 sekunda, 27/11/2021 vs Irak 1-1, FIFA League- baraż o utrzymanie)


Najwięcej meczów w historii (ogółem):
136 - Łukasz SKORUPSKI

Najwięcej meczów w historii (FIFA League):
122 - Łukasz SKORUPSKI

Najwięcej meczów w historii (FIFA World Cup):
14 - Łukasz SKORUPSKI

Najlepszy snajper w historii (ogółem):
66 - Kamil WILCZEK

Najlepszy snajper w historii (FIFA League):
59 - Kamil WILCZEK

Najlepszy snajper w historii (FIFA World Cup):
7 - Kamil WILCZEK


Wszyscy zawodnicy, którzy zagrali w reprezentacji Silesii od 2016 roku:Autor: Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce

KOMENTARZE

Coffin


Komentarzy: 358

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: King Chorzowa

Dołączył: 2016-03-02

Poziom ostrzeżeń: 0

17-10-2017, 09:49 , ocenił powyższy materiał: mocne

Mahdi, brakuje mi trochę więcej Twoich przemyśleń o projekcie, a szczególnie jego dalszych losach. Od kilku lat stoisz w miejscu i chciałbym przeczytać jak to widzisz w przyszłości :)

Co do opisu Katowic to hmm... Może kiedyś tak faktycznie było. Obecnie po przebudowach (w tym zrobienie z Mariackiej imprezowego centrum miasta) jest naprawdę spokojnie. Jak zdarzają się jakieś akcje to umówione pomiędzy kibolami i nie wpływające na normalnych ludzi. Ja się czuję w Katowicach bardzo spokojnie, a w końcu jestem z Chorzowa to powinienem być narażony :)

Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce


Komentarzy: 10600

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

17-10-2017, 10:00

@Coffin - nie poddajemy się! Wielokrotnie pisałem, że Silesia zna swoje miejsce w szeregu. Potencjał jest taki, a nie inny i cieszy nas każdy dobry wynik. Co tu dużo myśleć:-)? Ta kariera trwać będzie jeszcze baardzo długo! Na razie zmieniliśmy taktykę (z konieczności, gdyż nie mam napastników) i już jest pierwszy efekt - tracimy mniej goli. Progres jest spory, gdyż straciliśmy najmniej bramek w całej historii występów w 5 lidze (17). Wcześniej w 5. lidze traciliśmy kolejno: 28, 23, 28, 31.

Niestety, po zakończeniu kariery przez Zacharę, a potem Wilczka, mało strzelamy. W 5. lidze strzelaliśmy kolejno: 34, 28, 33, 28 goli. Teraz - 22.

Przemyślenia: co sądzicie o Byczkowskim i pytaniu, które zadałem w tekście?

Niestety, teraz muszę iść do pracy, odpowiem na ewentualne pytania, sugestie i komentarze wieczorem!

Danielski


Komentarzy: 307

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-01-24

Poziom ostrzeżeń: 0

17-10-2017, 10:31 , ocenił powyższy materiał: mocne

@Coffin
Opisywane sytuacje działy w latach 2003-2008. Potem wyjechałem na studia do Opola. W centrum się pewnie zmieniło, ale pojedź na osiedla. Jestem z Dębu, dobrze znam Wełnowiec, Józefowiec, Osiedle Ducha, nieźle Załęże, Tysiąclecie, Koszutkę, Ochojec czy Piotrowice. To nie są krainy miodem płynące (szczególnie Dąb, WNC, Załęże) ;)

@Mahdi
Hmm a może daj Byczkowskiego na OPL, a Mańkę przetestuj na OPP? Obaj mają świetne atrybuty ofensywne i szkoda byłoby ich potencjał tracić, marnować. Lub ewentualnie Mańkę też można przesunąć na atak, sprawdzić. Pietrzak jeszcze sezon czy dwa pociągnie na OL. Ja bym chyba nie przesuwał żadnego z nich na OL (no, chyba, że kartki, kontuzje, choć i wtedy wolałbym na ten jeden, dwa mecze przesunąć OP), żeby właśnie samemu sobie nie osłabiać potencjału ofensywnego.

Jak zawsze świetna praca włożona w blog. Martwi stagnacja Silesii, oby zawodnicy się naturalizowali albo chociaż pojawiali nowi.
I jak tam GieKSa? Nikogo nadającego się dla Ciebie nie ma w swoich szeregach? :(

LCS


Komentarzy: 446

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-01-15

Poziom ostrzeżeń: 1

17-10-2017, 10:41 , ocenił powyższy materiał: mocne

Mahdi, dnia 17-10-2017, 10:00, napisał:
Przemyślenia: co sądzicie o Byczkowskim i pytaniu, które zadałem w tekście?


Patrzac z punktu widzenia silnika gry- jest to martnowanie talentu zawodnika. Jako lewy obronca nigdy nie zblizy sie do potencjalu, jaki zostal mu wyznaczony jako lewemu skrzydlowemu. Z mojego doswiadczenia wynika, ze zawodnik w momencie wygenerowania ma okreslone (plus/minus) limit danego atrybuty. Chodzi o to, ze np. krycie rozwinie sie maksymalnie zalozmy do 12-13, kiedy wykonczenie moze osiagnac 19. Bedac lewym obronca nie osiagnie takiego poziomu wykonczenia, jednakze szybciej osiagnie atrybut krycia- jest on jednak duzo nizszy, przez co wracamy do poczatku- nie osiagnie on wyzszego poziomu krycia niz ten, ktory mial osiagnac jako skrzydlowy. Z punktu widzenia czysto sportowego- warto sprobowac, jednak bardziej proponowalbym zrobienie tego z innym obronca, anizeli ze skrzydlowym. Z Byczka mozna zrobic prawego skrzydlowego, poniewaz nie ma tutaj- korzystajac z mojej teorii- tak duzej utraty na atrybutach ofensywnych. Zaznaczam mocno, ze jest to moja teoria, wyniesona z kilkunastu juz lat gry w FMa.

Co do tekstu, jak zwykle palce lizac, duzo emocji, jednak nadal kuje w oczy brak drastycznych zmian- rozumiem, ze jestes bardziej spokojnym graczem, ale ja po tylu sezonach nawet dla proby dalbym szanse komus nowemu, nawet jeszcze zbyt slabemu' na gorzej obsadzonych pozycjach. Zastanawia mnie tez kto ma najwiecej meczy w reprezentacji? Pewnie taki De Gea ma juz z 200 ;P Manka moze byc wielka legenda Silesii, patrzac na jego wiek, umiejetnosci i liczbe wystepow :)

Fubar
Typer Sezonu 2017/18 - 2. miejsce


Komentarzy: 1343

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Niezłomny Celt

Dołączył: 2015-12-03

Poziom ostrzeżeń: 0

17-10-2017, 11:06 , ocenił powyższy materiał: mocne

Jak zwykle świetnie zaprezentowany sezon! CO do wyników zmiany trochę odbiły się na formie, ale wierzę że teraz będzie lepiej. Każdą grę zespołową buduje się od obrony;-)

Co do tego Byczkowskiego, z tego co piszesz nie masz zbyt wielkiego pola manewru... Myślę że na poziomie jakim w tej chwili się znajduje Twój zespół, poradzi sobie na lewej obronie. Ustawiłbym go jako wysuniętego lewego obrońcę z nastawieniem na atak, zawsze może być asekurowany przez czwórkę w środku.

Chyba że drugie rozwiązanie, Mańkę przesunąć do ataku, Byczkowskiego na miejsce Mański, a Pietrzak jeszcze trochę pogra...

Tesser


Komentarzy: 574

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Popularny Komentator

Dołączył: 2015-12-06

Poziom ostrzeżeń: 0

17-10-2017, 11:31 , ocenił powyższy materiał: mocne

Byczkowski jest o tyle dziwnym piłkarzem, że jak na skrzydłowego ma za mało błyskotliwości, więc może dobrze, że zacząłeś próbować go na lewej obronie? A jaka rola najlepiej mu pasuje, tzn. na jakiej ma pełne kółko? Chyba wystawianie go tam będzie koniecznością, bo ten Pietrzak jest tragiczny, przede wszystkim za wolny. A szybkością na lewej obronie da się dużo zrobić, nawet jak piłkarz kryć za bardzo nie umie.

LCS


Komentarzy: 446

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-01-15

Poziom ostrzeżeń: 1

17-10-2017, 11:39

Teraz widze, ze Manka moze grac na ataku- moze to jest rozwiazanie? Manka na ataku, Byczkowski z Pikulem na skrzydlach? Jednak problem z lewa obrona pozostaje... Moze wiec sprobowac 3-5-2 z wahadlowymi? Byczkowski i Pikul w roli bocznych pomocnikow, jeden defensywny pomocnik i dwoch srodkowych? Mysle, ze przy takiej kadrze mogloby sie udac.

Tesser


Komentarzy: 574

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Popularny Komentator

Dołączył: 2015-12-06

Poziom ostrzeżeń: 0

17-10-2017, 11:41

To mogłoby się udać. Gdyby ten Byczkowski miał błyskotliwość większą niż 10, to mógłby być dobry, 10 to chyba trochę mało jak na dobrego skrzydłowego?

Vadis


Komentarzy: 327

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-10-17

Poziom ostrzeżeń: 0

17-10-2017, 11:48 , ocenił powyższy materiał: mocne

Nie no 10 to za mało, ale piłkarz wygląda ciekawie. @Mahdi od dość dawna tu wchodzę i chciałem Ci pogratulować karier oraz prowadzenia tej strony. Jest bardzo ciekawa i macie tu dużo userów i fajną społeczność.

Shrek


Komentarzy: 1473

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Das Gott

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: -2

17-10-2017, 13:08

Wybaczcie Panowie, ale ja Was nie rozumiem. Rzucacie nazwiskami, nie mając przed sobą ich profili!

Są one w poprzednich tekstach ( Kłoda), ale gdzie jest profil takiego Pikula? Z chęcią bym coś doradził, ale chciałbym wiedzieć jakimi atrybutami dysponuje Mahdi.

Ja akurat nie jestem zwolennikiem jednej taktyki. Wolę mieć przygotowany dwie, trzy by móc je zastosować do konkretnego rywala. Rozumiem, że nie masz godnego następcy Araka, ale możesz grać trójką w obronie, piątk, z wahadłowymi, bez, z jednym defensywnym, z dwoma, z trzema. Opcji jest naprawdę multum. Ale chcąc coś doradzić trzeba robić to z głową.

@Tesser - a dlaczego mała błyskotliwość jest problemem dla skrzydłowego?

@LCS - nie słyszałem, żeby gra miała limity na atrybuty, jakie dany zawodnik może osiągnąć. Są ograniczenia - determinacja - ale to raczej o to chodzi.

Kto byłby za tym, żeby Mahdi wrzucił zawodników, których powołuje + kilku będących w jego zainteresowaniach? Mielibyśmy możliwośc faktycznego sprawdzenia, co może Mahdi zrobić.
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-23 by Łukasz Czyżycki