BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 21, słabe: 0
zobacz komentarze

Reprezentacja Śląska przyjęta w szeregi FIFA! - dwunasty rok (2027).

28-11-2017, 09:07 , Unikalnych wejść: 1414 , autor: Mahdi

Wybrany klub / reprezentacja: Silesia Superior

Opisywany sezon: 2027

Poziom rozgrywkowy: FIFA League 2 (piąty poziom rozgrywkowy)

Wersja gry: Football Manager 2017


POPRZEDNIE ODCINKI - LINKI


WPROWADZENIE - JAK DO TEGO DOSZŁO...

ROK PIERWSZY (2016)

ROK DRUGI (2017)

ROK TRZECI (2018)

ROK CZWARTY (2019)

ROK PIĄTY (2020)

ROK SZÓSTY (2021)

ROK SIÓDMY (2022)

ROK ÓSMY (2023)

ROK DZIEWIĄTY (2024)

ROK DZIESIĄTY (2025)

ROK JEDENASTY (2026)
 

EXTRASY:
 

Ewolucja Gwiazd. Michał Mańka, Silesia 2017-23

Ewolucja Gwiazd. Michał Byczkowski, Silesia 2018-23

Silesia, synteza; dziesięciolecie 2016-25

 

 


DOTYCHCZASOWE DOKONANIA 


PIERWSZA POŁOWA ROKU 2027


FIFA League 2 (piąty poziom rozgrywkowy)

Tylko Słowacja, z którą w poprzednim sezonie dwa razy wygraliśmy, była od nas wyżej w rankingu. Silesia faworytem?


Ta kariera stała się jak narkotyk... To już dwunasty sezon ogółem i dziesiąty, jubileuszowy, spędzony w 5. lidze. Marzę jednak o tym, by nareszcie walczyć na wyższych poziomach! W poprzednim roku awans był bardzo blisko, czy uda się teraz?

Najbardziej martwił mnie fakt, że Robert Jankowski, nasz młody utalentowany napastnik, od połowy 2026 r. nie miał klubu. Coraz intensywniej zastanawiałem się więc nad przyjęciem jednej z licznych propozycji. Interesował mnie średniej klasy zespół z Holandii, jednak jak na złość żadna posada nie była zagrożona. W końcu prawie się dogadałem z Utrechtem, jednak ostatecznie wylądowałem w jednej z legendarnych ekip... Bundesligi! O tym jednak później, gdyż była to przygoda bardzo nietypowa!

Tymczasem na pierwsze zgrupowanie powołanie otrzymał 17.letni Seweryn Krzemiński z GKS-u Katowice, cudowne dziecko śląskiego futbolu! Ten zawodnik już uzgodnił warunki kontraktu z Chelsea i piłkarzem tego klubu został w połowie roku 2027. Tymczasem debiutował w reprezentacji 27 stycznia 2027 w wygranym 2-1 meczu ze Słowacją.


Cztery dni później, w meczu przeciwko Zjednoczonym Emiratom Arabskim, zdobył swoją pierwszą bramkę! Miał wtedy 17 lat i 197 dni zostając najmłodszym strzelcem Silesii w historii! Przy okazji wykaz najmłodszych snajperów w poszczególnych latach:


Oprócz Krzemińskiego w ekipie pojawił się debiutant... 32.letni!

Niemiec Nico Brandenburger stał się prawdziwą legendą chorzowskiego Ruchu i kiedy reprezentację Silesii przetrzebiły kontuzje, dostał swoją szansę!


Pierwsza połowa roku była dla nas bardzo dobra i.. szczęśliwa! Bo jak nazwać to, co się stało w spotkaniu z Panamą?


Cieszył fakt, że dobrze spisywał się weteran Jakub Arak. Wobec tego, że Jankowski nie miał klubu i brakowało mu ogrania, to właśnie Arak wziął na siebie ciężar zdobywania goli.


Po pierwszej części sezonu pozycję lidera zajmowała niespodziewanie Estonia, my - punkt za nimi. Pozostałe drużyny nie miały już raczej szans włączyć się do walki o awans. Rewelacyjnie wprowadził się do reprezentacji młodziutki Krzemiński! Strzelał gole, asystował i przede wszystkim nie bał się brać ciężaru gry na siebie. Gdybyśmy tylko zawsze mogli występować w takim oto, optymalnym ustawieniu....

 

World Cup

W 1. rundzie podejmowaliśmy na Stadionie Śląskim Dżibuti i grając w rezerwowym składzie rozbiliśmy gości 5-0.


Największą ciekawostką tego meczu był występ Kamila Grabary. Poprzedni raz pokazał się on w bramce Silesii 30 stycznia 2022, czyli przed ponad pięcioma laty!


Przygoda z World Cup zakończyła się niespodziewanie w kolejnej rundzie. Trafiliśmy na Burkina Faso, drużynę z którą rywalizowaliśmy również w lidze. Przegraliśmy 0-1, a fatalny dzień miał Marko Stolnik, zastępujący kapitana drużyny, Michała Helika.


 

VfB Stuttgart

Dla dobra Silesii zrobiłbym wszystko, ale od samego początku wzbraniałem się przed objęciem klubu! Dlaczego? Ponieważ uważam, że byłoby to spore ułatwienie. Nie mogłem już jednak dalej patrzeć, jak utalentowani piłkarze kończą kariery w kwiecie wieku, gdyż nie są w stanie znaleźć drużyny, w której występowaliby na co dzień. Takim piłkarzem był np. Robert Drągowski, który przez kilka sezonów był prawoskrzydłowym reprezentacji (42 A - 10 goli):


Przez całą wiosnę szukałem więc odpowiedniego klubu, który mógłbym poprowadzić. Przede wszystkim chciałem zatrudnić Roberta Jankowskiego, gdyż ten napastnik naprawdę ma „papiery na granie“!

Od wielu lat otrzymuję wiele propozycji, w tym z największych klubów. Jednak taka praca mnie nie interesowała. Szukałem średniej klasy ekipy, najchętniej z Holandii. Wśród wielu ofert bardzo ciekawa wpłynęła z Palermo, które miało... polski zarząd!


Potem praktycznie byłem dogadany z Utrechtem, lecz się rozmyśliłem dosłownie w ostatniej chwili!


Ostatecznie zdecydowałem się przystać na ofertę VfB Stuttgart, który rozpaczliwie bronił się przed spadkiem.


Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem było podpisanie kontraktu z Jankowskim i od razu zrozumiałem, dlaczego żaden polski klub go nie chciał. Po prostu reprezentant Silesii chciał zbyt dużo pieniędzy...


 

Umowę ze Stuttgartem podpisałem 2 kwietnia 2027, „zaklepałem“ Jankowskiego i zdziwiło mnie, że będzie mógł dołączyć do drużyny dopiero 1 lipca. Przecież był "wolnym zawodnikiem".

Po dokonaniu tego, czego chciałem, opadły mnie wątpliwości... Czy ja naprawdę mam ochotę prowadzić VfB Stuttgart?  Przecież prawda była taka, że marzyłem jedynie o tym, aby Jankowski miał wreszcie klub! Akurat trwała przerwa na mecze reprezentacyjne i podjąłem decyzję... to był błąd! Po zaledwie trzech dniach zdecydowałem się złożyć rezygnację!


Czy mam wyrzuty sumienia? Żadnych! Dostałem legalną ofertę, na początku nawet miałem szczerą intencję spróbować, ale... tak naprawdę chciałem tylko ulokować gdzieś Jankowskiego! VfB beze mnie utrzymał się w lidze, więc problem nie istnieje. A Jankowski? Szczerze mówiąc, ten transfer nie przyniósł mu za wiele szczęścia... Został zesłany do drugiej drużyny i na boiskach 3. Bundesligi zaczęły prześladować go kontuzje. Ale może jednak w przyszłości pobyt w VfB okaże się dla niego odskocznią do jakiegoś słabszego klubu, gdzie będzie grał? Może uratowałem jego karierę? Kto wie! Zobaczymy co przyniosą kolejne lata!

Dla mnie najważniejsze w tej całej sytuacji było to, iż nie popełniłem żadnego oszustwa - ja naprawdę otrzymałem ofertę ze Stuttgartu! A to, że zrezygnowałem po trzech dniach, to już inna sprawa! Mialem do tego prawo.

 

 


DRUGA POŁOWA ROKU 2027


Druga połowa sezonu zaczęła się fantastycznie! Nie wiem dlaczego, ale mamy patent na wysokie ogrywanie Słowaków na wyjeździe! Najlepsze jest to, że statystyki absolutnie nie pokazują, że to był mecz do jednej bramki!


Po tak znakomitym początku utwierdziłem się w przekonaniu, że awans jest na wyciągnięcie ręki. Jednak martwił fakt, że Seweryn Krzemiński po przejściu do Chelsea U-23 stracił dwa miesiące z powodu kontuzji. Wyniki były jednak do pewnego momentu zadowalające. Dopiero porażki z Burkina Faso i Katarem oraz remis z irackim autsajderem sprawiły, że niemal pewny awans stanął pod znakiem zapytania.


Tabela przed ostatnią kolejką wyglądała tak:


Los okazał się fantastycznym reżyserem, gdyż ostatni mecz przyszło nam rozegrać z Estonią u siebie! By awansować musieliśmy zwyczajnie wygrać! Wierzyłem, że stać nas na to, mimo że nie mogłem skorzystać z Krzemińskiego.

17 listopad 2027, Chorzów, Stadion Śląski - mecz o wszystko! Zdecydowałem się wyjść ofensywnie i w miejsce kontuzjowanego Krzemińskiego wystawiłem weterana Bartosza Pikula:


Estończycy nastawili się na wywiezienie punktu, czemu trudno się dziwić. Mecz wyrównany, jednak tuż przed przerwą dopada nas pech - uraz uniemożliwia kontynuowanie gry Michałowi Mańce. Zastępuje go Cosimo La Ferrara.

Czas ucieka, wciąż 0-0...

Wreszcie, wreszcie, 64. minuta.... Byczkowski dośrodkowuje z rzutu rożnego, a w polu karnym Rasmus Peetson nieprzepisowo atakuje Michała Helika.

Rzut karny!!!


Do piłki podchodzi Michał Byczkowski, na co dzień skrzydłowy Benfiki Lizbona. Bierze krótki rozbieg i wali z całej siły w środek bramki!!!


Niestety, szczwany lis Andreas Vaikla, dla którego był to już 247 występ w reprezentacji, nie rzucił się w żaden róg, tylko wybił piłkę nad poprzeczkę... Rozpacz...


I cóż - ten remis sprawił, że to goście mogli świętować awans...


Jeżeli przed rokiem byliśmy bardzo blisko, to teraz wystarczyło strzelić zaledwie jedną bramkę... Nie udało się nawet z karnego...

Trzy tygodnie po meczu z Estonią karierę zdecydował się zakończyć Martin Konczkowski, dla którego był to 213 występ w reprezentacji. 189 razy grał w rozgrywkach FIFA League (6, 7 i 5 liga), czym wyrównał osiągnięcie Skorupskiego. Teraz doprawdy nie wiem, kto będzie występował na prawej obronie, gdyż posucha na tej pozycji jest wyjątkowo duża...

Co można jeszcze dodać? Jestem zawiedziony finałem tego sezonu, ale nie poddajemy się i będziemy walczyć dalej! Na pocieszenie tytuł króla strzelców wszystkich grup 5. ligi zdobył niedoceniany Jakub Arak! Już tylko dwóch bramek brakuje mu, by wyrównać rekord Kamila Wilczka (66 goli w reprezentacji).
 

 


Wszystkie grupy FIFA League 2:


Czołówka strzelców:


Oto piłkarze Silesii, którzy występowali na poszczególnych pozycjach najczęściej:

Bramkarz:


Prawa obrona:


Lewa obrona:


Stoperzy:


Środkowi pomocnicy:Prawe skrzydło:


Lewe skrzydło:


Napastnik:


 


NA WYŻYNACH


FIFA Gold League (najwyższy, pierwszy poziom rozgrywkowy)

Zwycięstwo Anglii w bardzo dobrym stylu; sensacyjny spadek mistrza sprzed roku - Argentyny!


Historia FIFA Gold League


FIFA World Cup

Argentyńczycy, niejako na pociechę po spadku z Gold League wygrali World Cup! Pierwszy raz w historii!

Wyniki od 1/8 finału:


Finał


Historia FIFA World Cup


 


SILESIA - PAKIET STATYSTYCZNY


W roku 2027 zagrało w reprezentacji Silesii 24 zawodników.

W tabeli kolejno:
zawodnik, wiek (w dniu 30.06.2027), pozycja, mecze/gole w rozgrywkach: FIFA League, FIFA World Cup, razem.
Na granatowo debiutanci.

 

Najlepszy snajper reprezentacji Silesii (ogółem):
12 - Jakub ARAK

Najlepszy snajper reprezentacji Silesii (mecze FIFA League):
12 - Jakub ARAK

Najlepszy snajper reprezentacji Silesii (mecze FIFA World Cup):
2 - Robert JANKOWSKI

Gole ze stałych fragmentów:
Cosimo LA FERRARA - karny (vs Dżibuti, 30/03/2027) FIFA World Cup
Michał MAŃKA - wolny (vs Słowacja, 30/06/2027) FIFA League

Obronione rzuty karne:
Will-Cesaire MATIMBOU - (FIFA League, vs Z.E.A., 31/01/2027 - strzelał H. Abdulrahman) 24 min.

Niewykorzystane rzuty karne:
Michał BYCZKOWSKI - (FIFA League, vs Estonia, 17/11/2027 - obronił: A. Vaikla) 65 min.

Bramki samobójcze dla reprezentacji Silesii:

FIFA League:
A. Kaboré - Burkina Faso
P. Ciernik - Słowacja

FIFA World Cup:
-

Kapitanowie reprezentacji Silesii:
Michał HELIK - 14 (14 od początku)
Radosław MURAWSKI - 2 (2)
Michał MAŃKA - 2 (2)
Michał BYCZKOWSKI - 2 (1)
Aleksander SOPEL - 2 (1)


 


HISTORIA REPREZENTACJI SILESII OD 2016


Najwyższe zwycięstwo (ogółem):
(7-0, 30/04/2024 vs Mariany Północne)

Najwyższe zwycięstwo (mecze FIFA League):
(6-0, 28/05/2016 vs Mariany Północne)
(6-0, 24/10/2018 vs Maroko)
(6-0, 29/11/2025 vs Benin)
(6-0, 30/06/2027 vs Słowacja)

Najwyższe zwycięstwo (mecze FIFA World Cup):
(7-0, 30/04/2024 vs Mariany Północne)

Najwyższa porażka (ogółem):
(0-4, 14/11/2020 vs Ghana)
(0-4, 31/05/2025 vs Gruzja)

Najwyższa porażka (mecze FIFA League):
(0-4, 14/11/2020 vs Ghana)
(0-4, 31/05/2025 vs Gruzja)

Najwyższa porażka (mecze FIFA World Cup):
(1-4, 24/05/2016 vs Urugwaj)
(1-4, 26/04/2022 vs Francja)
(1-4, 24/06/2025 vs Polska)

Najwięcej goli w meczu (ogółem):
7 (2-5, 26/09/2018 vs Zimbabwe)
7 (5-2, 31/03/2020 vs Haiti)
7 (3-4, 27/04/2021 vs Kuwejt)
7 (5-2, 05/05/2021 vs Litwa)
7 (4-3, 01/06/2022 vs Maroko)

7 (7-0, 30/04/2024 vs Mariany Północne)
7 (6-1, 08/04/2026 vs Słowacja)

Najwięcej goli w meczu (mecze FIFA League):
7 (2-5, 26/09/2018 vs Zimbabwe)
7 (5-2, 05/05/2021 vs Litwa)
7 (4-3, 01/06/2022 vs Maroko)
7 (6-1, 08/04/2026 vs Słowacja)

Najwięcej goli w meczu (mecze FIFA World Cup):
7 (5-2, 31/03/2020 vs Haiti)
7 (3-4, 27/04/2021 vs Kuwejt)
7 (7-0, 30/04/2024 vs Mariany Północne)

Najwięcej meczów bez porażki (ogółem):
(22, 28/05/2016 - 31/05/2017)

Najwięcej meczów bez porażki (mecze FIFA League):
(27, 27/01/2016 - 31/05/2017)

Najwięcej meczów bez porażki (mecze FIFA World Cup):
(7, 04/04/2023 - 20/08/2024)

Najwięcej zwycięstw z rzędu (ogółem):
(11, 21/09/2016 - 05/04/2017)

Najwięcej zwycięstw z rzędu (mecze FIFA League):
(13, 27/01/2016 - 24/08/2016)

Najwięcej zwycięstw z rzędu (mecze FIFA World Cup):
(5, 02/04/2024 - 20/08/2024)

Najwięcej porażek z rzędu (ogółem):
(3, 05/06/2019 - 27/07/2019)

Najwięcej porażek z rzędu (mecze FIFA League):
(3, 05/06/2019 - 27/07/2019)

Najwięcej porażek z rzędu (mecze FIFA World Cup):
(2, 01/05/2018 - 02/04/2019)

Najwięcej remisów z rzędu (ogółem):
(3, 19/10/2022 - 16/11/2022)

Najwięcej remisów z rzędu (mecze FIFA League):
(3, 19/10/2022 - 16/11/2022)

Najwięcej remisów z rzędu (mecze FIFA World Cup):
(1, 25/04/2017, 02/05/2023 i 31/03/2026)

Najwięcej meczów bez zwycięstwa (ogółem):
(8, 01/05/2018 - 29/08/2018)

Najwięcej meczów bez zwycięstwa (mecze FIFA League):
(7, 09/05/2018 - 29/08/2018)

Najwięcej meczów bez zwycięstwa (mecze FIFA World Cup):
(2, 01/05/2018 - 02/04/2019 i 24/06/2025 - 31/03/2026)


PIŁKARZE

Najmłodszy zawodnik:
Michał MAŃKA (17 lat i 101 dni, 22/09/2018 vs Mali 4-0, FIFA League)

Najstarszy zawodnik:
Maciej SZMATIUK (36 lat i 351 dni, 25/04/2017 vs Tunezja 2-2, FIFA World Cup)

Najmłodszy strzelec bramki:
Seweryn KRZEMIŃSKI (17 lat i 197 dni, 31/01/2027 vs Z.E.A. 1-1, FIFA League)

Najstarszy strzelec bramki:
Adam DANCH (34 lata i 104 dni, 29/03/2022 vs Erytrea 4-0, FIFA World Cup)

Najwięcej bramek w meczu:
Jakub ARAK (5 goli, 30/04/2024 vs Mariany Pólnocne 7-0, FIFA World Cup)

Najszybszy gol:
Michał MAŃKA (27 sekunda, 27/11/2021 vs Irak 1-1, FIFA League- baraż o utrzymanie)


Najwięcej meczów w historii (ogółem):
216 - Łukasz SKORUPSKI

Najwięcej meczów w historii (FIFA League):
189 - Martin KONCZKOWSKI i Łukasz SKORUPSKI

Najwięcej meczów w historii (FIFA World Cup):
27 - Łukasz SKORUPSKI

Najlepszy snajper w historii (ogółem):
66 - Kamil WILCZEK

Najlepszy snajper w historii (FIFA League):
59 - Kamil WILCZEK

Najlepszy snajper w historii (FIFA World Cup):
12 - Jakub ARAK


Wszyscy zawodnicy, którzy zagrali w reprezentacji Silesii od 2016 roku:Autor: Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, Drugi Kreator Gwiazd we wrześniu 2018, Menedżer Miesiąca

KOMENTARZE

Trocek


Komentarzy: 30

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-07-07

Poziom ostrzeżeń: 0

28-11-2017, 09:29 , ocenił powyższy materiał: mocne

Masz nerwy ze stali jeśli nie rzuciłeś niczym po tym remisie. Ja rozumiem raz ale żeby 2x z rzędu być o włos...
Czekam z niecierpliwością na dalsze części. Do 3x sztuka?

soho89


Komentarzy: 10

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-11-06

Poziom ostrzeżeń: 0

28-11-2017, 09:35 , ocenił powyższy materiał: mocne

Klawiatura, myszka, monitor całe?

Mam pytanie co się dzieje z Polską? Kto awansował do Gold?

Danielski


Komentarzy: 310

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-01-24

Poziom ostrzeżeń: 0

28-11-2017, 09:38 , ocenił powyższy materiał: mocne

No mnie szlag trafił to wyobrażam sobie co musiało się w Tobie zadziać. Ależ to musi być frustrujące...
Liczę, że w końcu się uda, no musi się udać!
Młody GieKSiarz wygląda coraz lepiej! Będzie pożytek.
Skoro Byczkowski na OL to może Mańka na OP?

Szkoda, że jak zwykle nie dodałeś screenu z powołaniami na pierwsze zgrupowanie.
No i jak zawsze - masz poziom, poniżej którego nie spadasz.

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, Drugi Kreator Gwiazd we wrześniu 2018, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 7342

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

28-11-2017, 09:48

@Trocek, @soho89 - klawiatura i myszka całe:-) Zresztą emocje już opadły, gdyż za mną kolejny sezon, 2028.

Co do Silver League -zrezygnowałem z prezentacji wyników, bo Polski już tam dawno nie ma. Ale gdyby ktoś był zainteresowany:

Silver League:
Polska występuje obecnie na 3. poziomie (Bronze League) i - NIESTETY - przydarzył się spadek o szczebel niżej, do 4. ligi po przegranych barażach:
Dopiero wtedy zwolniono Adama Nawałkę, a zastąpił go niejaki Olivier Guegan:
Polska przez te lata bardzo obniżyła loty, zaczynała wszak w Gold League...


@Danielski - pierwsze powołania w roku:
Na resztę (ewentualnych) pytań odpowiem wieczorem:-) Dzięki Panowie za zainteresowanie!

jmk
3 miejsce w Polsce FM 2017, Typer Sezonu 2017/18 - 3. miejsce


Komentarzy: 776

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sympatyk

Dołączył: 2017-03-09

Poziom ostrzeżeń: 1

28-11-2017, 09:54 , ocenił powyższy materiał: mocne

No cóż za pech...

Wyłapałem błąd, w tej rundzie co odpadłeś z World Cup napisałeś, że grasz z Burundi, a to było Burkina Faso.

Dobrze, że nie wziąłeś sycylijskiego klubu, bo taki prezes... Wszystkiego skąpi ;) Swoją drogą często w FM17 prezes Mroczek sprzedaje Pogoń i idzie gdzieś za granicę - u mnie przyszedł do Crystal Palace w jednej z karier (taa, uciekłem od niego, a on za mną...).

Cóż pozostaje... życzę wytrwałości, nie poddawaj sięeee...

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, Drugi Kreator Gwiazd we wrześniu 2018, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 7342

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

28-11-2017, 09:59

@jmk - dzięki za wyłapanie, poprawiłem! Nie poddaję się:-) A teraz czas lecieć, już i tak jestem spóźniony:-)

Fubar
Zastępca redaktora naczelnego, Mistrz Ceremonii, Typer Sezonu 2017/18 - 2. miejsce


Komentarzy: 1232

Grupa: Root Admin

Ranga: Niezłomny Celt

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2015-12-03

Poziom ostrzeżeń: 0

28-11-2017, 10:16 , ocenił powyższy materiał: mocne

Jak to się mówi... "Do trzech razy..." Trzymam kciuki. Opis jak zwykle fantastyczny, wciągający. Gdyby było więcej piłkarzy pokroju Byczkowskiego, Sobocińskiego, Krzemińskiego...

A co do VFB, zagrywka klasowa;-) Oczywiście legalna, niemniej jednak łatwo sobie wyobrazić, co by było gdyby ktoś w "rzeczywistości" tak postąpił:-) Współczułbym Jankowskiemu;-)

Ernie89
Strażnik Galaktyki


Komentarzy: 386

Grupa: Moderator encyklopedysta

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-08-03

Poziom ostrzeżeń: 0

28-11-2017, 10:27 , ocenił powyższy materiał: mocne

Ale blog @Mahdi!!! Potrafisz wciągnąć, choć musiałeś się podłamać po tym co się tam stało. Jak ja widzę, że biorą krótki rozbieg to już się zaczynam bać.

Egurian


Komentarzy: 562

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2015-12-07

Poziom ostrzeżeń: 0

28-11-2017, 10:39 , ocenił powyższy materiał: mocne

Podziw za tyle sezonów w tej 5 lidze i nie załamanie się. To już 10 sezonów?! Dobrze zrobiłeś z tym VfB, chłopak przynajmniej pogra tam w tej 3 bundeslidze, może się czegoś nauczy.

Coffin


Komentarzy: 358

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: King Chorzowa

Dołączył: 2016-03-02

Poziom ostrzeżeń: 0

28-11-2017, 10:54 , ocenił powyższy materiał: mocne

Ja pierdzielę :(

Niezmiernie zadziwia Arak.
Powodzenia :)
Obecnie online: Kuba199321
Copyright © 2015-18 by Łukasz Czyżycki and Agnieszka Czyżycka