x

 

BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 10, słabe: 0
zobacz komentarze

Miedziowe Królestwo- Drugie podejście! #2- Sezon 2017/18, runda wiosenna.

16-12-2017, 13:16 , Unikalnych wejść: 3919 , autor: Kuba199321

Wybrany klub / reprezentacja: Zagłębie Lubin

Opisywany sezon: 2017/18

Poziom rozgrywkowy: 1

Wersja gry: Football Manager 2018

Zapraszam na kolejny odcinek "Miedziowego Królestwa", czyli mojej kariery w Zagłębiu Lubin. Tak jak zapowiadałem, na początku każdego odcinka będę Wam prezentował odpowiedzi na pytania konkursowe oraz klasyfikacje punktową. Pytanie nr 1 brzmiało następująco:

Jak nazywa się Prezes rywala Zagłębia Lubin w ćwierćfinale Pucharu Polski? (oczywiście chodzi o rywala z mojej kariery)

Po zapoznaniu się z treścią bloga dowiedzieliście się, że naszym rywalem był drugoligowy Radomiak. Prezesem tegoż klubu jest legendarny były sędzia, a obecnie ekspert ds. rozstrzygania kontrowersyjnych decyzji arbitrów naszej Ekstraklasy, pasjonat lotnictwa oraz gry na harmonii- znany potocznie jako "Pan Sławek", czyli Sławomir Stempniewski

Odpoiedzi przesłało do mnie sześciu czytelników, wszystkie odpowiedzi były oczywiście prawidłowe. Dzięki za udział od samego początku dla Panów i mam nadzieję, że będziecie mieli tyle determinacji co ja i wytrwacie ze mną przez cały rok :) Klasyfikacja punktowa prezentuje się następująco:

Nick Ilość
punktów
geographic92 2
Adi 2
crisadus 2
Oldboy 2
jmk 2
radu9319 2

 

 

Przejdźmy jednak do samej kariery w Zagłębiu. Do rundy wiosennej przystępujemy z pole position z 6-cio punktową przewagą nad Lechem Poznań. Wiedziałem, że na wiosnę będziemy inaczej postrzegani przez rywali i nie będzie nam tak łatwo. Pod koniec jesieni często spotykałem się z niezadowoleniem niektórych graczy spowodowane niezadowalającą liczbą minut, którą spędzali na boisku. Było to spowodowane trochę za długą liczbą zawodników na klubowej liście płac. Dlatego zimowe mecze sparingowe dla niektórych zawodników miały być także testem przydatności w drużynie. Dotyczył on głównie skrzydłowych, których miałem nawet po czterech na pozycję. Miejsce w drużynie stracili Pawłowski i Tuszyński (których swoją drogą nie lubię także w realnej piłce i najchętniej pozbyłbym się z Lubina), których wypożyczyłem do Slovacko (Bartek) i Timisoary (Patryk). Jak na ironię naszym jedynym zimowym transferem do klubu był... skrzydłowy. Oczywiście nie był to transfer definitywny a jedynie półtoraroczne wypożyczenie. Na Skłodowskiej- Curie zameldował się młody talent Arsenalu- Jeff Reine- Adelaide. Z drużyny rezerw do składu dołączył Sebastian Bonecki, który miał wypełnić lukę w głębi składu spowodowaną kontuzją Szymańskiego. Jednak za najważniejsze osiągnięcie na rynku transferowym uznaję przedłużenie o kolejny rok wypożyczeń Omura, Beste oraz Tillmana. Dodatkowo w przypadku dwóch pierwszych piłkarzy udało się wynegocjować opcję wykupu po zakończeniu wypożyczenia, odpowiednio za 2,1 i 4 mln euro. Oznaczało to, że przynajmniej przez rok mamy spokój z obsadzeniem większości pozycji w drużynie. Zarząd już pół roku przed końcem umowy zaprosił mnie na rozmowę w sprawie przedłużeniu mojego kontraktu do końca sezonu 2018/19. Oczywiście negocjacje przebiegły szybko i sprawnie. W takiej spokojnej atmosferze przyszło nam przygotowywać się do walki o dublet w rundzie wiosennej. 

 

 


ROZGRYWKI


 

STYCZEŃ

Postanowiłem wprowadzić dodatkowe ustawienie taktyczne na silnych rywali w lidze. Mam również nadzieję, że będzie nam ono przydatne w kolejnym sezonie, gdy będziemy walczyć w europejskich pucharach. W licznych meczach sparingowych sprawdzałem czy moja wizja ustawienia 4-2-1-2-1 z dwoma defensywnymi pomocnikami i schodzącymi napastnikami się sprawdza. Rozegraliśmy osiem spotkań towarzyskich w moim sprawdzonym systemie, czyli najpierw grają rezerwy, a w kolejnym spotkaniu na placy wychodzi pierwszy garnitur. I tak na zmianę. Jak widać dobór rywali nie był przypadkowy. Dla rezerwowych przewidywałem słabszych rywali, zaś mocniejszych dla podstawowych zawodników. Nie będę się rozwodził nad rezultatami, bo to mimo wszystko tylko sparingi. Przytrafiła się nam wpadka w meczu ze Slavią, obie bramki straciliśmy po katastrofalnych błędach stoperów. Pierwszy raz od dawna przytrafiła mi się sytuacja, żeby opieprzyć zawodników po meczu towarzyskim. Jednak ogólny wniosek po okresie przygotowawczym był taki, że alternatywne ustawienie drużyny zdaje egzamin nie tylko w meczach z równymi lub silniejszymi od nas ekipami, ale także z tymi teoretycznie słabszymi. 

LUTY

Luty to początek batalii o tytuł Mistrza Polski. Na pierwszy ogień czekało nas piekielnie trudne spotkanie. Na naszym stadionie podejmowaliśmy Legię Warszawa, która musiała walczyć w każdym spotkaniu, by załapać się do grupy mistrzowskiej. O dziwo, pomimo katastrofalnej postawy w lidze, odpadnięciu z pucharu oraz braku awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów posadę wciąż utrzymywał Romeo Jozak. Na rozpoczęcie rundy remisujemy bezbramkowo z aktualnym mistrzem. W kolejnym spotkaniu tracimy w ostatnim kwadransie dwubramkowe prowadzenie nad Wisłą Płock. Nie ukrywam, że wkradła się w moje poczynania lekka panika, bo Kolejorz zbliżył się do nas na zaledwie 2 punkty. Na całe szczęście dwa kolejne mecze rozgrywaliśmy z drużynami z końca ligowej stawki. Najpierw w meczu przyjaźni pokonujemy 1:0 Arkę po debiutanckiej bramce Reine- Adelaide, zaś trzy dni później zmiennicy w takim samym stosunku bramkowym ogrywamy czerwoną latarnię ligi, czyli Sandecję. Odskoczyliśmy od Lecha na 4 punkty i w dalczym ciągu byliśmy niepokonani. Byłem jednak zaniepokojony formą mojej drużyny, bo choć w każdym ze spotkań przeważaliśmy, to nie potrafiliśmy przekonywująco zwyciężać. Liczyłem jednak, że szczyt formy nadejdzie w najważniejszym momencie, czyli przełomie kwietnia i maja. 

MARZEC

Marzec zapowiadał się bardzo ciężko. Mierzyliśmy się z czterema drużynami z górnej połowy tabeli, a dodatkowo czekał nas pierwszy mecz półfinałowy Pucharu Polski. Powiedzieć jednak, że rozegraliśmy świetny miesiąc to jak nic nie powiedzieć. W lidze rozjechaliśmy wszystkich rywali uzyskująć imponujący bilans bramkowy 10-0. W pucharze skromnie, ale także pokonujemy Wisłę Kraków. Błyszczał zwłaszcza Filip Jagiełło, który miał udział przy połowie zdobytych przez nas w marcu bramek. Frommann już od sześciu ligowych spotkań nie wpuścił bramki, na wiosnę jedynie piłkarze z Płocka znaleźli na niego sposób. Ja oczywiście zostałem uznany za Managera Miesiąca, już po raz 4. w tym sezonie. Jednak te rewelacyjne wyniki nie skutkowały znaczącym powiększeniem przewagi nad Lechem. Dołożyliśmy im tylko trzy oczka. 

KWIECIEŃ

Kwiecień miał być miesiącem pierwszych rozstrzygnięć. Najpierw czekała nas ostatnia kolejka fazy zasadniczej Ekstraklasy. Po kontrowersyjnym rzucie karnym pokonujemy Cracovię 1:0 co oznacza, że przez wszystkie 30 kolejek nikt nie znalazł sposobu na pokonanie Zagłębia Lubin! Byłem bardzo zaskoczony tym faktem, zwłaszcza po moich doświadczeniach z pierwszego podejścia do tej kariery, które chwały mi nie przysporzyły. Rundę zasadniczą kończymy z bilansem 72 punktów i przewagą siedmiu oczek nad Lechem i aż 15 nad trzecią w tabeli Lechią. Legia zajęła dopiero 7. lokatę z szansami co najwyżej na czwartą pozycję. Grupę mistrzowską rozpoczynamy od wyszarpanego dopiero w końcówce remisu z Jagiellonią. Lech, nasz jedyny rywal wygrał swoje spotkanie i zmniejszył straty. Następnym meczem był rewanż półfinału PP w Krakowie, do którego przyjechaliśmy ze skromną zaliczką  z pierwszego spotkania. Wygraliśmy po raz drugi 1:0 i tym samym sposobem zameldowaliśmy się w wielkim finale na Stadionie Narodowym!! Niestety, triumf okupiliśmy kontuzją mózgu naszego zespołu. Filip Starzyński nie zagra przez przynajmniej 3 tygodnie. Oznacza to dla nas niemał problem w końcówce sezonu. Mocno wierzyłem w Boneckiego, chciałem żeby wykorzystał swoją szansę. Kolejne spotkanie ligowe pewnie wygraliśmy 3:1 z naszym przyszłym rywalem w finale Pucharu Polski, czyli Górnikiem Zabrze. Swoją pierwszą ligową bramkę w tym meczu zdobył właśnie Bonecki. Trzy dni przed meczem na Narodowym wystawiłem rezerwowy skład na Wisłę Płock. I po niewiele ponad pół godziny gry przegrywaliśmy 0:3... Nie mogłem znaleźć sposobu na genialnego Semira Stilicia. Tuż przed zejściem do szatni zdobywamy bramkę po strzale Serry. Całą drugą część spotkania grałem na szarży, co przyniosło skutek dopiero w ostatnim kwadransie. Najpierw z karnego Janus, a potem ponownie Serra ratują dla nas remis. Po tym meczu byłem pewny, że nic złego nie może się nam stać i rozjedziemy Górnika w Finale. Niestety Starzyński nie zdążył wrócić do formy, zabrakło mu ledwie kilku dni. Do gry po kilku tygodniach pauzy wrócił natomiast Czerwiński. Niestety mecz finałowy zupełnie nam nie wyszedł. Wybrałem na ten mecz naszą bardziej defensywną taktykę i nim się spostrzegłem to przegrywaliśmy 0:1 po stracie piłki w środku pola przez Boneckiego i bramce Arcona. Szybkie korekty ustawienia i mecz nareszcie był prowadzony pod nasze dyktando. Niestety zarówno Świerczok, jak i skrzydłowi chyba założyli się o to, kto zmarnuje lepszą sytuację.. Do przerwy 0:1. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy wyrównanie daje nam nasz Paragon, czyli Kuba Świerczok. Cała druga połowa to nasze dalsze huraganowe ataki, lecz wciąż bez bramki. Gdy wszyscy szykowali się do nieuchonnej dogrywki, w 94. minucie stał się cud! Niestety w euforię wpadli kibice naszych rywali, gdy po ogromnym zamieszaniu po rzucie wolnym piłkę do siatki wepchnął po raz drugi Sandi Arcon... Pierwszej porażki w sezonie doznajemy w meczu finałowym... Za rok wrócimy silniejsi!

MAJ

Po porażce w finale PP bałem się o morale w drużynie przed najważniejszymi meczami sezonu ligowego. Do końca zostały nam cztery mecze i pięć punktów przewagi na Lechem. Kalendarz również nie był jakiś rewelacyjny. Piast (w), Lech (d), Legia (w), Lechia (d)- w takiej kolejności przyszło nam rywalizować o majstra. W meczu z Piastem odrabiamy straty i po golach rezerwowych Balicia i Serry wywozimy z Gliwic cenne 3 punkty. Lech remisuje 0:0 z Lechią. To znaczy, że o tytule może zadecydować nasze bezpośrednie starcie w ramach 35. kolejki. Jedynie nasza porażka przedłuży marzenia poznaniaków o odzyskaniu tytułu. Liczyłem, że na trybunach pojawi się komplet widzów. Przeliczyłem się okrutnie, bo stadion nie wypełnił się nawet w połowie. Ale jeszcze przyjdzie moda na Zagłębie, zobaczycie! Na ten mecz nareszcie mogłem wystawić w składzie Starzyńskiego. Na szpicy zaskoczyłem wszystkich i od pierwszej minuty pojawił się dawno nie widziany w pierwszym składzie Janni Serra. I to był strzał w "10"! Już po 10. minutach prowadziliśmy 2:0 po dwóch bramkach młodego Niemca. Do przerwy udało się podwyższyć prowadzenie po golu Omura. W drugiej połowie załamani Lechici nie mieli ochoty do gry, a i my postanowiliśmy się nad nimi nie pastwić i spokojnie dowieźliśmy to wspaniałe zwycięstwo do końca! Po ostatnim gwizdku spiker mógł już oficjalnie wykrzyczec: ZAGŁĘBIE LUBIN MISTRZEM POLSKI!!! 

W ostatnich dwóch spotkaniach mogliśmy zagrać bez presji, jednak ja chciałem dograć ten sezon bez porażki w lidze. Najpierw udało nam się wyszarpać zwycięstwo na Legii. Już nie po raz pierwszy w tym sezonie udaje nam się odrobić straty w końcówce spotkania. Na sam koniec ligowej kampanii w atmoferze wielkiego święta pokonujemy 3:1 brązowych medalistów z Gdańska. Udało się! Jesteśmy niepokonani! Przejechaliśmy się po tej lidze jak walec. 

 


PODSUMOWANIE- TABELA


 

 


POSTĘPY W WYKONANIU ZADAŃ


W pierwszym sezonie udało mi się wykonać dwa z zadań, które sobie wytyczyłem. Szczególnie zadowolony jestem z tego, że udało mi się wygrać ligę bez doznania goryczy porażki. W kolejnych sezonach będzie o to trudniej, bo dojdzie obciążenie europejskimi pucharami. Oczywiście byliśmy blisko wykonania dwóch innych, bo przegraliśmy w finale Pucharu Polski, a i niewiele zabrakło, by w każdym ligowym meczu zdobyć gola. Udało się nam w 33 z 37 spotkań. Zdecydowanie oddaliliśmy się od zadań "pariotycznych", bo większość zawodników występujących w wyjściowym składzie stanowią obcokrajowcy. Najważniejsze, że udało się wykonać te dwa pierwsze kroki.

Kategoria I- wyniki sportowe:

1. Wygrać ligę.
2. Wygrać puchar.
3. Awansować do fazy grupowej Ligi Europy.
4. Awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów.
5. Strzelić gola w każdym meczu ligowym.
6. Wygrać Ligę Europy.

7. Wygrać Ligę Mistrzów.
8. Wygrać Ligę Mistrzów bez porażki.
9. Wygrać Ligę Mistrzów bez straty bramki.
10. Wygrać  KMŚ.
11. Wygrać Superpuchar Europy.
12. Wygrać ligę bez porażki.
13. Wygrać ligę bez straty punktu.

 

Kategoria II- sprawy pozasportowe i infrastrukturalne:

1. Wychować gracza, którego sprzedam za ośmiocyfrową kwotę.
2. Wystawić skład złożony z samych Polaków w meczu ligowym.
3. Wystawić skład złożony z samych Polaków w meczu pucharowym.
4. Wystawić skład złożony z samych Polaków w europejskich pucharach.
5. Powiększyć stadion o 100%. 

6. Osiągnąć wartość drużyny większą niż pozostałych drużyn w kraju.
7. Osiągnąć wartość drużyny na poziomie 1 mld euro.
8. Osiągnąć ponad 90% wypełnienia stadionu na przestrzeni całego sezonu.
9. Osiągnąć największą średnią frekwencję w lidze w całym sezonie.
10. Osiągnąć 5 gwiazdek w każdej kategorii treningowej.
11. Wystawić swojego syna w pierwszym składzie w meczu o punkty.
12. Awansować na 1. miejsce w klubowym rankingu UEFA.
13. Awansować na 1. miejsce w krajowej trenerskiej galerii sław.
14. Awansować na 1. miejsce w europejskiej trenerskiej galerii sław.
15. Awansować na 1. miejsce w światowej trenerskiej galerii sław.
16. Wystawić w wyjściowej jedenastce 6 wychowanków klubu.
17. Osiągnąć podczas pojedynczego okienka transferowego zysk z w wysokości 100 mln euro.

 

Kategoria III- „Czarna lista”, czyli 10 legendarnych drużyn, które mają zostać pokonane w oficjalnych meczach:

1. FC Barcelona
2. Real Madryt
3. Juventus Turyn
4. AC Milan
5. Inter Mediolan
6. Liverpool FC
7. Manchester United
8. Ajax Amsterdam
9. FC Porto
10. Bayern Monachium

 

 


NAJWAŻNIEJSI WYKONAWCY


Bramkarz

Prawy Obrońca

Środkowi Obrońcy

Lewy Obrońca

Środkowi Pomocnicy

Prawy Skrzydłowy

Lewy Skrzydłowy

Napastnik

 

 


PAKIET STATYSTYCZNY


W sezonie 2017/2018 w barwach Zagłębia Lubin zagrało 28 zawodników:

IMIĘ I NAZWISKO P LIGA PP ŁĄCZNIE
Constantin FROMMANN B 28/-19 5/-3 33/-22
Martin POLACEK B 9/-7 2/-2 11/-9
Sasa BALIĆ O 14/1 3/0 17/1
Niklas BESTE O 31/0 6/0 37/0
Krystian BIELIK O 31/0 5/0 36/0
Alan CZERWIŃSKI O 25/0 4/0 29/0
Marco FRIEDL O 28/4 4/0 32/4
Lubomir GULDAN O 3/0 - 3/0
Jarosław JACH O 20/0 2/0 22/0
Bartosz KOPACZ O 5/0 3/0 8/0
Aleksandar TODOROVSKI O 2/0 1/0 3/0
Jakub TOSIK O 12/0 2/0 14/0
Sebastian BONECKI P 10/1 2/0 12/1
Filip JAGIEŁŁO P 29/3 7/2 36/5
Krzysztof JANUS P 11/2 1/0 12/2
Jarosław KUBICKI P 17/2 2/0 19/2
Adam MATUSZCZYK P 31/1 6/0 37/1
Kamil MAZEK P 17/0 4/1 21/1
Abdulkadir OMUR P 25/10 5/0 30/10
Milos PANTOVIĆ P 12/1 6/0 18/1
Bartłomiej PAWŁOWSKI P 2/0 1/0 3/0
Jeff REINE- ADELAIDE P 8/2 - 8/2
Filip STARZYŃSKI P 33/2 5/2 38/4
Sebastian SZYMAŃSKI P 17/3 2/0 19/3
Timothy TILLMAN P 34/7 6/1 40/8
Janni SERRA N 28/13 4/0 32/13
Jakub ŚWIERCZOK N 28/14 6/5 34/19
Patryk TUSZYŃSKI N 1/0 1/0 2/0
Arkadiusz WOŹNIAK N 4/0 2/1 6/1

 

DRUŻYNOWE:

 

Najwyższe zwycięstwo (ogółem):

3-0, czterokrotnie

Najwyższe zwycięstwo (w lidze):

3-0, trzykrotnie

Najwyższa porażka (ogółem):

1-2, vs Górnik Zabrze, PP (30.04.2018)

Najwyższa porażka (w lidze):

-

Najwięcej meczów bez porażki (ogółem):

39 (17.07.2017 - 27.04.2018)

Najwięcej meczów bez porażki (w lidze):

37 (17.07.2017- trwająca)

Najwięcej zwycięstw z rzędu (ogółem):

8 (24.02.2018 - 07.04.2018)

Najwięcej zwycięstw z rzędu (w lidze):

7 (24.02.2018 - 07.04.2018)

Najwięcej meczów bez straconej bramki (ogółem):

8 (24.02.2018 - 07.04.2018)

Najwięcej porażek z rzędu (ogółem):

1 (30.04.2018)

Najwięcej porażek z rzędu (w lidze):

-

Najwięcej goli w meczu (ogółem):

7, vs Korona 4-3, Ekstraklasa (17.07.2017)

Najwyższa frekwencja (ogółem):

12 144, vs Śląsk (22.07.2017)

Najniższa frekwencja (ogółem):

4 367, vs Piast (20.10.2017)

Średnia frekwencja:

6 508 (2017/18)

 

INDYWIDUALNE:

 

Najwięcej występów (ogółem):

40- Timothy TILLMAN (2017/18)

Najwięcej występów (w lidze):

34- Timothy TILLMAN (2017/18)

Najwięcej bramek w sezonie (ogółem):

19- Jakub ŚWIERCZOK (2017/18)

Najwięcej bramek w sezonie (w lidze):

14- Jakub ŚWIERCZOK (2017/18)

Najwięcej bramek w jednym meczu (ogółem):

3- Janni SERRA, vs Korona, Ekstraklasa (17.07.2017)

Najwięcej asyst (ogółem):

9- Filip JAGIEŁŁO (2017/18)

Najwięcej czystych kont (ogółem):

18- Constantin FROMMANN (2017/18)

Najwyższa średnia ocena (ogółem):

7,35- Filip STARZYŃSKI (2017/18)

Najwięcej nagród dla gracza meczu:

7- Filip STARZYŃSKI (2017/18)

Najmłodszy zawodnik (ogółem):

18l. 22d.- Abdulkadir OMUR, vs Korona, Ekstraklasa (17.07.2017)

Najstarszy zawodnik (ogółem):

35l. 110d.- Lubomir GULDAN, vs Lechia, Ekstraklasa (20.05.2018)

Najmłodszy strzelec bramki (ogółem):

18l. 68d.- Sebastian SZYMAŃSKI, vs Korona, Ekstraklasa (17.07.2017)

Najstarszy strzelec bramki (ogółem):

32l 33d.- Krzysztof JANUS, vs Wisła Płock, Ekstraklasa (27.04.2018)

Najszybciej strzelona bramka (ogółem):

1min. 19sek.- Jakub ŚWIERCZOK, vs Resovia, PP (19.09.2017)

 

 


ALTERNATYWNA RZECZYISTOŚĆ


W tym miejscu będę Wam prezentował rozstrzygnięcia w najważniejszych krajach Europy oraz wyniki międzynarodowych rozgrywek klubowych na całym świecie. 

 

ROZGRYWKI MIĘDZYNARODOWE

 

Liga Mistrzów

Liga Europy

Copa Libertadores

Copa Sudamericana

Liga Mistrzów Ameryki Północnej

Azjatycka Liga Mistrzów

Afrykańska Liga Mistrzów

Liga Mistrzów Oceanii

 

 

 

ROZSTRZYGNIĘCIA W KRAJACH
(pierwsze 20 krajów w rankingu klubowym UEFA na rozpoczęcie danego sezonu, kolejność afjabetyczna):

 

ANGLIA (3. miejsce w rankingu UEFA)

Podium tabeli ligowej: 1. Manchester Utd (83pkt.), 2. Liverpool (-5), 3. Tottenham (-7)
Spadek: 18. Swansea, 19. Huddersfield, 20. Crystal Palace
Awans: Middlesbrough, Brentford, Derby County
Zdobywca pucharu: Liverpool (vs Stoke)

AUSTRIA (15.)

Podium tabeli ligowej: 1. Rapid Wiedeń (64pkt.), 2. RB Salzburg (-4), 3. Sturm Graz (-7)
Spadek: -
Awans: 1. Wacker Innsbruck, 2. SV Ried
Zdobywca pucharu: Rapid Wiedeń (vs SV Ried)

BELGIA (9.)

Podium tabeli ligowej: 1. Genk (46pkt.), 2. Club Brugge (-1), 3. Standard (-2)
Spadek: 16. KV Mechelen
Awans: Oud- Heverlee Leuven
Zdobywca pucharu: Antwerpia (vs Club Brugge)

BIAŁORUŚ (19.)

Podium tabeli ligowej: 1. Dynamo Mińsk (72pkt), 2. BATE (0), 3. Szachtior Soligorsk (-1)
Spadek: 15. Sławia Mozyrz, 16. Naftan Nowopołock
Awans: Bielszina Bobrujsk, Smolewicze
Zdobywca pucharu: Dynamo Mińsk (vs Szachtior)

CHORWACJA (16.)

Podium tabeli ligowej: 1. Dinamo (78pkt), 2. Rijeka (-7), 3. Osijek (-11)
Spadek: 10. Rudes
Awans: HNK Sibenik
Zdobywca pucharu: Inter Zapresic (vs Hajduk)

CZECHY (11.)

Podium tabeli ligowej: 1. Sparta Praga (63pkt.), 2. Slovan Liberec (-2), 3. Slavia Praga (-3)
Spadek: 15. Slovacko, 16. Karwina
Awans: Przybram, Hradec Kralove
Zdobywca pucharu: Viktoria Pilzno (vs Sparta)

DANIA (18.)

Podium tabeli ligowej: 1. FC Kopenhaga (76pkt.), 2. Midtjylland (-10), 3. Lyngby (-18)
Spadek: 12. Aalborg, 14.FC Helsingor
Awans: Esbjerg fB, Vendsyssel FF
Zdobywca pucharu: FC Nordsjaelland (vs Hobro IK)

FRANCJA (5.)

Podium tabeli ligowej: 1. PSG (98pkt.), 2. Monaco (-9), 3. Lyon (-23)
Spadek: 19. Troyes, 20. SM Caen
Awans: Reims, FC Lorient
Zdobywca pucharu: Monaco (vs Toulouse)

GRECJA (14.)

Podium tabeli ligowej: 1. Olympiakos (77pkt.), 2. PAOK (-10), 3. AEK (-11)
Spadek: 15. Lamia, 16. Ksanthi
Awans: Aris, Trikala
Zdobywca pucharu: PAOK (vs Larisa)

HISZPANIA (1.)

Podium tabeli ligowej: 1. Real Madryt (97pkt.), 2. Barcelona (-5), 3. Atletico (-18)
Spadek: 18. Leganes, 19. Girona, 20. Levante
Awans: Granada, Osasuna, Lugo
Zdobywca pucharu: Atletico (vs Sevilla)

HOLANDIA (13.)

Podium tabeli ligowej: 1. PSV (74pkt.) 2. Heerenveen (-10) 3. Feyenoord (-12)
Spadek: 16. Heracles, 18. VVV- Venlo
Awans: N.E.C Nijmegen, De Graafschap
Zdobywca pucharu: Vitesse (vs Groningen)

NIEMCY (2.)

Podium tabeli ligowej: 1. Bayern (86pkt.), 2. RB Lipsk (-19), 3. Dortmund (-19)
Spadek: 16. Werder, 17. Eintracht, 18. Augsburg
Awans: Darmstadt, Bochum, Kaiserslautern
Zdobywca pucharu: Bayern (vs RB Lipsk)

POLSKA (20.)

Podium tabeli ligowej: 1. Zagłębie Lubin (89pkt.), 2. Lech (-15), 3. Lechia (-23)
Spadek: 15. Arka, 16. Sandecja
Awans: Ruch, Miedź
Zdobywca pucharu: Górnik Zabrze (vs Zagłębie)

PORTUGALIA (7.)

Podium tabeli ligowej: 1. Benfica (83pkt.), 2. Porto (-1), 3. Sporting (-24)
Spadek: 17. Maritimo, 18. Chaves
Awans: Santa Clara, Oliveirense
Zdobywca pucharu: Benfica (vs Aves)

ROSJA (6.)

Podium tabeli ligowej: 1. Spartak (69pkt.), 2. Zenit (-9), 3. CSKA (-10)
Spadek: 15. SKA Chabrowsk, 16. Anży
Awans: Krylia Sowietow, Orenburg
Zdobywca pucharu: Spartak (vs Krasnodar)

RUMUNIA (17.)

Podium tabeli ligowej: 1. FC Voluntari (43pkt.), 2. CFR Cluj (-3), 3. Dinamo (-3)
Spadek: 14. Gaz Metan Medias
Awans: CS Mioveni
Zdobywca pucharu: Botosani (vs FC Vitorul)

SZWAJCARIA (12.)

Podium tabeli ligowej: 1. Young Boys (71pkt.), 2. Basel (-9), 3. Sion (-10)
Spadek: 10. Thun
Awans: Winterthur
Zdobywca pucharu: Sion (vs Grasshoppers)

TURCJA (10.)

Podium tabeli ligowej: 1. Besiktas (73pkt.), 2. Fenerbahce (-1), 3. Trabzonspor (-8)
Spadek: 16. Akhisarspor, 17. Sivasspor, 18. Karabukspor
Awans: Istanbulspor, Rizespor, Umraniyespor
Zdobywca pucharu: Besiktas (vs Basaksehir)

UKRAINA (8.)

Podium tabeli ligowej: 1. Szachtar (80pkt.), 2. Dynamo Kijów (-5), 3. Worskla (-26)
Spadek: 12. Zirka
Awans: Wołyń
Zdobywca pucharu: Szachtar (vs Dynamo Kijów)

WŁOCHY (4.)

Podium tabeli ligowej: 1. Juventus (86pkt), 2. Milan (-18), 3. Roma (-19)
Spadek: 18. Genoa, 19. Bologna, 20. Verona
Awans: Spezia, Cesena, Bari
Zdobywca pucharu: Milan (vs Napoli)

 


KONKURS- pytanie nr 2


Dzisiaj czeka na was cięższe zadanie. Jeśli czytaliście mój blog uważnie to wiecie, że moim najlepszym ligowym strzelcem w tym sezonie został Kuba Świerczok z 14 trafieniami. Niewiele zabrakło mu, by zapisać się do historii klubu jeśli chodzi o ligowe bramki zdobyte podczas jednego sezonu. Dla podpowiedzi podam, że rekord klubowy wynosi 15 goli w jednym sezonie. Pytanie, a raczej zadanie konkursowe brzmi następująco:

Pytanie nr 2 (3pkt):

Podaj imię i nazwisko trzech zawodników Zagłębia, którzy dzierżą rekord zdobytych bramek w jednym sezonie ligowym w Ekstraklasie (proszę nie brać pod uwagę bieżącego sezonu)

Odpowiedzi proszę kierować na adres mailowy konkursfm2019@gmail.comW tytule maila proszę napisać: "Konkurs FM2019- pytanie nr 2". Termin udzielenia odpowiedzi mija w środę, tj. 20 grudnia o godz. 23:59 


Autor: Kuba199321
Wicemistrz Polski FM2019

KOMENTARZE

Shrek


Komentarzy: 1499

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Das Gott

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: -2

17-12-2017, 20:17

SPOJLER



Z czego tylko ten pierwszy jest napisany przez NOWEGO użytkownika. A w wątku komentarz napisało 5 osób, które mogą to zmienić. Czy spojler tyczy się tylko RM?


Kaan


Komentarzy: 659

Grupa: Moderator encyklopedysta

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-10-25

Poziom ostrzeżeń: 0

17-12-2017, 20:23

@Shrek, nikt ci ni kazał cytować spojlerów tylko zgłosić - podać godzinę i datę. Jak dla mnie to tylko ten pierwszy komentarz to spojler co zaraz wyedytuję. poza tym nie tylko ja tu jestem moderatorem czy zastępcą tylko powinno na to zwracać uwagę więcej osób.

jmk
3. miejsce w Polsce FM 2017 i FM 2021, Typer Sezonu 2017/18 - 3. miejsce. Wyróżnienie Fair Play w eliminacjach 4. Edycji RM


Komentarzy: 1221

Grupa: Root Admin

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2017-03-09

Poziom ostrzeżeń: -1

18-12-2017, 09:12 , ocenił powyższy materiał: mocne

Zaszalałeś :)

Teraz zarobić coś na LM i próbować z większą ilością Polaków, chociaż jeden awans do fazy grupowej Lm może nie wystarczyć na takie zakupy.

Berth


Komentarzy: 1056

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Francuski Łącznik

Dołączył: 2016-06-20

Poziom ostrzeżeń: 0

18-12-2017, 10:20 , ocenił powyższy materiał: mocne

Nie było co zbierać:) Gratki.

Kuba199321
Wicemistrz Polski FM2019


Komentarzy: 777

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-02-28

Poziom ostrzeżeń: 1

18-12-2017, 10:35

jmk, dnia 18-12-2017, 09:12, napisał:
Zaszalałeś :)

Teraz zarobić coś na LM i próbować z większą ilością Polaków, chociaż jeden awans do fazy grupowej Lm może nie wystarczyć na takie zakupy.


Zbiórka tą LM nie będzie tak łatwo bo w nowym systemie eliminacji musimy przejść czterech rywali, a w żadnej z rund nie będziemy rozstawieni.

@Berth, dzięki.

Oldboy
Typer Sezonu 2017/18 - 1. miejsce


Komentarzy: 224

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-05-20

Poziom ostrzeżeń: 0

21-12-2017, 21:43 , ocenił powyższy materiał: mocne

Sympatycznie wygląda ta tabela ligowa na nowych zasadach, bez podziału punktów. Gratulacje za wyniki! No i ciekaw jestem odpowiedzi na pytanie konkursowe

Kuba199321
Wicemistrz Polski FM2019


Komentarzy: 777

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-02-28

Poziom ostrzeżeń: 1

21-12-2017, 22:37

Oldboy, dnia 21-12-2017, 21:43, napisał:
Sympatycznie wygląda ta tabela ligowa na nowych zasadach, bez podziału punktów. Gratulacje za wyniki! No i ciekaw jestem odpowiedzi na pytanie konkursowe


Dzięki. Też mi się podoba ten brak podziału :) Nie wiem czy zdążę przed świętami opublikować kolejnego bloga z odpowiedziami, bo nie bardzo mam czas na granie. Ale do końca roku na 100% jeszcze coś wrzucę.

Shrek


Komentarzy: 1499

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Das Gott

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: -2

22-12-2017, 04:45

(SPOILER)


Kuba199321
Wicemistrz Polski FM2019


Komentarzy: 777

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-02-28

Poziom ostrzeżeń: 1

22-12-2017, 06:25

@Shrek, prawidłowe odpowiedzi podaje ja. Na początku każdego kolejnego odcinka.

jmk
3. miejsce w Polsce FM 2017 i FM 2021, Typer Sezonu 2017/18 - 3. miejsce. Wyróżnienie Fair Play w eliminacjach 4. Edycji RM


Komentarzy: 1221

Grupa: Root Admin

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2017-03-09

Poziom ostrzeżeń: -1

22-12-2017, 08:51

Przegapilem date konkursu :(.
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-24 by Łukasz Czyżycki