x

 

BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 10, słabe: 0
zobacz komentarze

"Multi Liga". #1.0 - Zenit Sankt-Petersburg. 2017/18

02-02-2018, 10:45 , Unikalnych wejść: 3257 , autor: DBoniem

Wybrany klub / reprezentacja: Zenit Sankt-Petersburg

Opisywany sezon: 2017/18

Poziom rozgrywkowy: 1

Wersja gry: Football Manager 2018

ZASADY KARIERY

W pierwszej karierze w najnowszej edycji Football Managera postanowiłem  poprowadzić zespół z ligi, gdzie do tej pory nigdy nie grałem. Dodatkowo wprowadziłem sobie zasadę, by w jednym klubie pozostać maksymalnie 5 sezonów, nie mniej, nie więcej (oczywiście jeśli mnie nie zwolnią wcześniej). A po tym czasie objąć drużynę z innej ligi. W 6 sezonie na pewno spóbuję załapać się do czołowej drużyny z ligi tureckiej, gdzie również nigdy nie rywalizowałem. 

W między czasie mam zamiar aplikować o posady w reprezentacjach narodowych (mam włączoną olbrzymią bazę danych, więc wybór jest bardzo duży). Tutaj jedyną regułą jaką sobie ustaliłem jest konieczność rozgrywania oficjalnych meczów w każdej sekcji (juniorzy U-19, U-20, U-21, U-23). Chciałbym mieć w dorobku medal na dowolnej imprezie reprezentacji z każdej strefy, więc często będę zmieniał kontynenty.

Na koniec chciałbym porównać, w której lidze poszło mi najlepiej, gdzie prowadzenie zespołu jest najprostsze, jak wygląda specyfika ligi. 


ZASADY WYBORU SKŁADU W LIDZE ROSYJSKIEJ

Dodatkowo trzeba podkreślić, że obywatelstwo rosyjskie może uzyskać obcokrajowiec, który:
a) nieprzerwanie przez 6 lat przebywa na terenie Rosji;
b) nie zadebiutował w kadrze seniorskiej swojej macierzystej reprezentacji.

Przykładowo Domenico Criscito, który gra w Zenicie od 2011 roku nie może uzyskać obywatelstwa rosyjskiego, gdyż zagrał w kadrze Włoch.

Przepis ten niestety znacznie komplikuje wybór składu w lidze i pucharze krajowym. Będę zmuszony pozyskiwać zawodników krajowych, a niestety klasowych praktycznie nie ma. Wiadomo, że podobne problemy mają inne rosyjskie zespoły, lecz kwestia gry w Europie przez ten fakt będzie utrudniony (oczywiście tam zasady wyboru składu są inne i wszystkim znane, lecz nie mogę mieć całej jedenastki z zagranicy, bo każdy będzie chciał grać co tydzień w lidze i nie dam rady odpowiednio rotować składem).


TRANSFERY DO KLUBU

Oczywiście początkowo jak to zawsze w nowym klubie wymiana sztabu szkoleniowego, wybór odpowiednich trenerów, scoutów, medyków. 

Bardzo ucieszył mnie fakt pozyskania prawego obrońcy Karavayeva ze Sparty Praga, dzięki temu zabiegowi będziemy mieli do dyspozycji dwóch równorzędnych rosyjskich zawodników na tej pozycji (wraz z Igorem Smolnikovem), prezentujących w miarę odpowiedni poziom.

Kolejne transfery Rosjan: Grigorjeva, Kolodina, Torbinskiego i Kolomeitseva są typowym uzupełnieniem kadry. 

Andre Andre z Porto bardzo ciekawy zawodnik jak na warunki Zenitu powinien się sprawdzić, zwłaszcza, że potrzebujemy minimum 3 środkowych pomocników biorąc pod uwagę wybraną moją taktykę.

Forlan, Keita i Rossi z sentymentu do nazwisk pozyskałem ich do moich rezerw - Zenitu 2, którzy występowali na zapleczu ekstraklasy.

Ostatnim transferem był stoper Roman Neustadter (Niemiec, jednakże jest również Rosjaninem, który  gra w kadrze prowadzonej przez Stanislava Cherchesova, więc spełnia wymagania, by nie był postrzegany jako obcokrajowiec).


 TRANSFERY Z KLUBU

Generalnie nie musiałem znacząco martwić się o gotówkę, więc gdybym uparł się mógłym nikogo nie sprzedawać, jednak Noboa skłócił się ze mną i najkorzystniej było go sprzedać, Ivanovic nie przekonywał mnie i chciałem też postawić bardziej na obrońcę z Rosji, a biorąc pod uwagę jego tygodniówkę i markę wypracowaną przez grę w Chelsea jego transfer był najrozsądniejszy. Zaoszczędziłem w ten sposób zachowanie dobrej harmoni w szatni.


ZENIT - KADRA

Wykazani zawodnicy rozegrali prócz rezerwowego bramkarza przynajmniej kilka meczów. Ich profile można przejrzeć, po kliknięciu w dane zawodnika. Ogólnie w składzie miałem większą liczbę graczy, lecz pozostali byli tylko i wyłącznie wystawiani w ostateczności i grali głównie w barwach rezerw Zenitu w 2 lidze.

BRAMKARZE:

1) Yury Lodygin (ROS) - 27 l. 
2) Andrey Lunev (ROS) - 25 l.
 

Ludygin i Lunev równorzędni bramkarze, na poziom gry w rosyjskiej ekstraklasie bardzo dobrzy. Najważniejsze, że są Rosjanami. 

OBRONA LEWA:

3) Domenico Criscito (WŁO) - 30 l.
4) Yury Zhirkov (ROS) - 33 l.

Criscito kapitan zespołu i bardzo ważna postać w hierarchii grupy, od 2011 roku związany z Zenitem. Bardzo dobry zawodnik, szkoda jedynie, że jest to obcokrajowiec. Zhirkov 33-letni doświadczony gracz z przeszłością m.in. w Chelsea, również może bez przeszkód występować w roli skrzydłowego, lewa strona powinna być jedną z silniejszych formacji w naszej kadrze.

OBRONA PRAWA:

5) Vyacheslav Karavaev (ROS) - 22 l.
6) Igor Smolnikov (ROS) - 28 l.

Prawa strona defensywy w całości obsadzona zawodnikami krajowymi. Smolnikov jeden z najważniejszych zawodników w szatnii, bardzo dobry zawodnik, drugi Karavaev ściagnięty ze Sparty Pragi odrobinę słabszy, lecz jeszcze może rozwinąć się do odpowiedniego poziomu.

OBRONA ŚRODEK:

7) Branislav Ivanović (SER) - 33 l.
8) Emanuel Mammana (ARG) - 21 l.

9) Miha Mevlja (SŁO) - 27 l.
10) Roman Neustadter (ROS) - 29 l.
11) Ivan Novoseltsev (ROS) - 25 l.

Ivanović bardzo doświadczony piłkarz, Mammana 21-letni wielki talent rodem z Argentyny, Mevlja również dobry. Niestety wszyscy nie pochodzą z Rosji i najprawdopodobniej przynajmniej na pozycji jednego ze stoperów będzie musiał grać piłkarz krajowy, których mamy dwóch. Neustadter ściągnięty w przerwie zimowej oraz Novoseltsev – najsłabszy z wszystkich wymienionych, na jego plus działa głównie fakt, że jest po prostu Rosjaninem, lecz poziom umiejętności jak na royjskie warunki ma przyzwoite.

SKRZYDŁOWI:

12) Oleg Shatov (ROS) - 27 l.
13) Emiliano Rigoni (ARG) - 24 l.
14) Alexandr Kokorin (ROS) - 26 l.
15) Dmitriy Poloz (ROS) - 26 l.

Skrzydłowi: Rigoni kolejny zdolny Argentyńczyk, na pewno szansę swoją dostanie, może się jeszcze rozwinąć, liczę, że pokaże się w tym sezonie. Pozostała trójka to gracze krajowi, na odpowiednim poziomie. 

POMOC ŚRODEK:

16) Leandro Paredes (ARG) - 23 l.
17) Matias Kranevitter (ARG) - 24 l.
18) Andre Andre (POR) - 27 l.
19) Daler Kuzyaev (ROS) - 24 l.
20) Alexander Kolomeitsev (ROS) - 28 l.

Paredes, Kranevitter następni z kolonii argentyńskiej, świetni zawodnicy, jedni z nielicznych, którzy już teraz mogliby zostać ściągnięci do najlepszych lig europejskich. Andre Andre - Portugalczyk solidny, na pewno będzie wykorzystywany w składzie. Kuzyaev i Kolomeitsev rosyjscy gracze, słabsi od pierwszej trójki, jednak na tyle odpowiednim poziomie, że będą grali na pewno w lidze i pucharze.

NAPASTNICY:

21) Sebastian Driussi (ARG) - 21 l.
22) Artem Dzyuba (ROS) - 28 l.

Driussi 21-letni, bardzo dobry już teraz snajper, o potencjale na pewno równym jego słynniejszym rodakom (Aguero, Higuain). Po rozegraniu tego sezonu, dostanę mnóstwo ofert jego kupna. Trudne zadanie mnie czeka, by utrzymać go w składzie. Drugi z napastników w składzie Artem Dzyuba o również dobrych umiejętnościach, Rosjanin z pewnością będzie wykorzystywany w składzie.

Podsumowując mamy już teraz skład by bezproblemowo wygrać zarówno ligę, jak i puchar kraju. W Lidze Europy możemy namieszać, dużo zależy od losowania faz, gdyż póki co jeszcze raczej nie jesteśmy w stanie rywalizować z najlepszymi zespołami jak równy z równym.

Jeśli chodzi o kadrę, warto wyróżnić argentyńską kolonię jaką utworzyła się w Zenicie: Mammana, Paredes, Kranevitter, Rigoni i Driussi. Każdy z tych zawodników już teraz prezentuje dobry poziom, dodatkowo są młodzi, bezproblemowo mogą rozwinąć swoje umiejetności.

Zawodnicy krajowi jakich posidamy w składzie to praktycznie czołówka rosyjska, nieliczni mogliby zostać ściągnięci i godnie ich zastąpić.


TAKTYKA

Biorąc za przykład/wzór z Szachtara Donieck również i ja chciałbym by linia obrony była krajowa, natomiast pomoc i atak zagraniczny. Do tego będę dążył już w drugim i kolejnych sezonach. W pierwszym Włoch Criscito jest kapitanem zespołu i bardzo ważnym graczem w hierarchii szatni, natomiast Argentyńczyk Mammana jest zdecydowanie najlepszym piłkarzem linii obronej mojego zespołu i w obecnej sytuacji jest nie do zastąpienia. 

Taktyka w całości została stworzona przeze mnie, chciałem zagęścić środek pola, zwłaszcza, że w tej formacji miałem najlepszych zawodników.

W obecnym składzie mojej kadry tylko i wyłącznie na dwóch pozycjach Rosjanie zawsze mają zagwarantowane miejsce w wyjściowej jedenastce tj. bramkarz oraz prawa obrona. Na pozostałych pozycjach będę zmuszony stosować rotację, by zmieścić się w wymaganiach.


SPARINGI

Pierwsze sześć meczów mające na celu zaznajomienie się z nową taktyką, wszystkie wygrane, dobrze zostaliśmy przygotowani do gry w oficjalnych meczach.


PREM'ER LIGA

1 POŁOWA SEZONU

Już w drugiej kolejce zmierzyliśmy się w prestiżowym meczu z zespołem CSKA Moskwa, niestety przegraliśmy po wyrównanej walce, co nie spodobało się zarządowi. Jednakże w kolejnych spotkaniach graliśmy skuteczniej i po pierwszej rundzie spotkań bliśmy liderem royjskiej ekstraklasy z przewagą 3 punktów.

2 POŁOWA SEZONU

Runda rewanżowa, pomimo tego, że zaczęła się najgorzej jak tylko mogła (porażka z Arsienałem Tuła), była bardzo dobra w naszym wykonaniu. 12 zwycięstw, 2 remisy i tylko 1 porażka. Na pochwałę zasługuje seria 10 meczów bez straconej bramki, co pozwoliło na pewną wygraną w Prem'er Lidze i sięgnięcie po pierwsze trofeum.

TABELA

W statystykach indywiudalnych nie poszaleliśmy, tylko dwóch zawodników zostało wyróżnionych:
- Oleg Shatov wygrał rywalizację najlepszych asystentów;
- Yury Lodygin, 16 meczów bez wpuszczonej bramki.


PUCHAR ROSJI

Spartak - Zenit

Pólfinał na stadionie Otkritie Arena w Moskwie ze Spartakiem było świetnym widowiskiem z obu stron, niestety przegraliśmy i nie awansowaliśmy do finału.


LIGA EUROPY

W poprzednim sezonie Zenit zajął dopiero 3 miejsce w Prem"er Lidze, więc powinniśmy rozpocząć zmagania w Lidze Europy od razu w fazie grupowej, jednakże Lokomotiv Moskwa wygrał Puchar Rosji i to oni otrzymali ten przywilej

Rywalizację w Lidze Europy rozpoczęliśmy od starcia z azerską drużyną Gabala, dosyć pewnie pokonaliśmy rywala. Kontrolowaliśmy sytuację w pierwszym jak i w drugim spotkaniu. 4 runda kwalifikacyjna przyniosła nam starcie z kazachski zespołem z Astany. Mimo pewnej wygranej w Stambule 2-0, rewanż był emocjonujący. Prowadziliśmy w Kazachstanie 1-0, niestety kolejne minuty przynosły zdecydowaną przewagę Astany i jakby mieli jeszcze z 20-30 minut w zapasie, mogłoby to się dla nas nie skończyć dobrze. Ostatecznie przegraliśmy 3-1, lecz uzyskaliśmy awans do fazy grupowej.

Losowanie było dla nas bardzo dobre, Lewski, Qarabaq i Viktoria Pilzno to nie ma co ukrywać rywale, których po prostu musimy pokonać. Dużo w tych spotkaniach dawałem grać zawodnikom rezerwowym, stąd tylko 2 miejsce w grupie.

Faza pucharowa

1 runda eliminacyjna przyniosła na starcie z ekipą z Turcji - Galatasaray (chętnie przejąłbym ten zespół w 6 sezonie).

Zenit - Galatasaray
Galatasaray - Zenit

Pojedynek z Galatasaray rozpoczęliśmy od meczu na własnym obiekcie. Pewna wgrana 3-1, Argentyńczycy załatwili nam mecz (Driussi dublet oraz bramka Kranevitera).
Rewanż musieliśmy zagrać skoncentrowani, 2-0 wystarczało Turkom do awansu. Długo utrzymywał się bezbramkowy remis, w doliczonym czasie gry Artem Dzyuba pokonał Muslerę i odnieśliśmy cenne zwycięstwo w Stambule.

W kolejnej fazie wylosowaliśmy czołową ekipę z Anglii - Tottenham

Zenit - Tottenham
Tottenham - Zenit

W obu spotkaniach "Koguty" były zdecydowanie lepsze od mojego zespołu, Eriksen, Kane i spółka rozprawili się z nami bez przeszkód i awansowali do ćwierćfinału.


STATYSTYKI ZAWODNIKÓW

Najlepszym zawodnikiem w sezonie 2017/18 był Emiliano Rigoni strzelec 20 bramek w sezonie, bardzo dobrze prezentował się Oleg Shatov zaliczył 12 bramek i 16 asyst. Ogólnie świetnie prezentowali się gracze, na których najbardziej liczyłem tj. kapitan Criscito, Mammana, Paredes, Kranevitter, Driussi.

W drugim sezonie najważniejsze będzie utrzymanie czołowych zawodników argentyńskich, dążył będę również do tego by ściągnąć więcej rosyjskich obrońców, a w ofensywie postawić na młodych. Mogę bardziej wykorzystać również moje rezerwy - Zenit 2, które w tym sezonie utrzymały się w 2 lidze.


Autor: DBoniem
Wicemistrz Polski FM2020

KOMENTARZE

Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce


Komentarzy: 10666

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

02-02-2018, 10:55 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Podoba mi się.

Dodałem herb.

geographic92


Komentarzy: 213

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-01-01

Poziom ostrzeżeń: 0

02-02-2018, 12:03 , ocenił powyższy materiał: mocne - Doceniam to, co robisz

Doceniam to, co robisz

Bardzo dobra estetyka bloga. Przyjemnie się czytało, oby tak dalej!
Zastanawia mnie jedynie czy 5 lat to nie zbyt dużo jak na jeden zespół? Widać, że masz ochotę próbować nowych klubów w nowych ligach natomiast siedzieć 5 lat w Zenicie, z którym pewnie zdominujesz przez te 5 lat ligę - może Ci się to znudzić. Osobiście skróciłbym ten czas do 3-4 lat, ale to oczywiście Twój blog i Twoje zasady :)

DBoniem
Wicemistrz Polski FM2020


Komentarzy: 360

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2015-12-04

Poziom ostrzeżeń: 0

02-02-2018, 12:12

Przede wszystkim chciałbym wygrać Ligę Mistrzów lub Europy, więc z tego względu myślę, że 5 sezonów to optymalny czas na walkę i stworzenie mocnej ekipy, co nie będzie łatwe, wyróżniający się moi zawodnicy już po 1 sezonie mają oferty z dobrych klubów i chcą odejść, a piłkarzy markowych nie mam szans ściągnąć do Rosji. Muszę ogrywać młodych, a kilku w 2 sezonie ściągnąłem i to całkiem niezłych.

EddyManiolo
3. miejsce w Polsce FM 2016


Komentarzy: 1302

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Menago Tradycjonalista

Dołączył: 2015-12-05

Poziom ostrzeżeń: 2

02-02-2018, 12:31 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Bardzo mi się podoba.

Sam myślałem żeby wybrać się na wschód bo ile można na zachodzie ciorać :)
Ciekawy jestem ile talentów znajdziesz wśród młodych Rosjan :)

kuboll112


Komentarzy: 1213

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2016-12-27

Poziom ostrzeżeń: 1

02-02-2018, 12:43 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

No w Zenicie to możesz szastać kasą na prawo i lewo, dlatego wg. mnie bardzo przemyślane zakupy zrobiłeś, fajnie że wrzuciłeś screeny całej kadry, bo jeżeli ktoś prowadzi zespół z topu to na MFM powinien tak robić, chce się kliknąć bo jak ktoś prowadzi FC Vaduz to nie jara mnie patrzenie na profile piłkarzy-amatorów, dowiedzieliśmy się dużo o lidze rosyjskiej i w sumie wycisnąłeś maxa z tego sezonu, Tottenham niewiarygodnie trudny rywal, a porażka w Pucharze Rosji tylko podniesie emocje przed kolejnym sezonem, bo będziesz chciał odebrać tytuł - liczę, że zdobędziesz triplet już w kolejnym sezonie

EDIT. Żeby nie było tak kolorowo (:)), to szkoda że pozbyłeś się Ivanovica, bo mógł grać u Ciebie na prawej obronie, a Karavaeva np. wypożyczyłbyś na sezon albo dwa

DBoniem
Wicemistrz Polski FM2020


Komentarzy: 360

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2015-12-04

Poziom ostrzeżeń: 0

02-02-2018, 13:46

Wolę nie oceniać
kuboll112, dnia 02-02-2018, 12:43, napisał:
No w Zenicie to możesz szastać kasą na prawo i lewo, dlatego wg. mnie bardzo przemyślane zakupy zrobiłeś, fajnie że wrzuciłeś screeny całej kadry, bo jeżeli ktoś prowadzi zespół z topu to na MFM powinien tak robić, chce się kliknąć bo jak ktoś prowadzi FC Vaduz to nie jara mnie patrzenie na profile piłkarzy-amatorów, dowiedzieliśmy się dużo o lidze rosyjskiej i w sumie wycisnąłeś maxa z tego sezonu, Tottenham niewiarygodnie trudny rywal, a porażka w Pucharze Rosji tylko podniesie emocje przed kolejnym sezonem, bo będziesz chciał odebrać tytuł - liczę, że zdobędziesz triplet już w kolejnym sezonie

EDIT. Żeby nie było tak kolorowo (:)), to szkoda że pozbyłeś się Ivanovica, bo mógł grać u Ciebie na prawej obronie, a Karavaeva np. wypożyczyłbyś na sezon albo dwa


Ivanović już 33 letni tak bardziej nadaje się na środek obrony, na boku poszukuję obrońców ofensywnych, podłączających się do akcji, dodatkowo jakbym chciał go umieszczać w składzie, to już całkiem byłby problem z obcokrajowcami (5 z Argentyny, Criscito, Andre Andre, jeszcze w zanadrzu Mevlja ze Słowenii), a tak Karavaev wraz ze Smolnikovem grali zamiennie i całkiem przyzwoicie sobie radzili.

pedroake88


Komentarzy: 361

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2017-11-26

Poziom ostrzeżeń: 0

02-02-2018, 14:40 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Podoba mi się
EddyManiolo, dnia 02-02-2018, 12:31, napisał:
Bardzo mi się podoba.

Sam myślałem żeby wybrać się na wschód bo ile można na zachodzie ciorać :)
Ciekawy jestem ile talentów znajdziesz wśród młodych Rosjan :)


W FM 18 jestem już po kilku sezonach i młodych zdolnych Rosjan jest na prawdę dużo, bo gdzie nie spojrzę w składy czołowych zespołów to jakiś młody Ivan czy Dimitri.

Sam blog bardzo fajny i mamy okazję poznać ligę, która nie tak często jest obiektem blogowych opisów.
W pierwszym sezonie nie pojawił się jakiś dobry New Gen?

radu9319
Typer Sezonu 2018/19 - 1. miejsce


Komentarzy: 623

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2017-12-11

Poziom ostrzeżeń: 0

02-02-2018, 16:48 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Bardzo fajnie napisane. Kierunek wschodni jest bardzo interesujący. Fajne urozmaicenie na stronie.
Życzę powodzenia!

Zyhym


Komentarzy: 1015

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2016-12-28

Poziom ostrzeżeń: 1

02-02-2018, 17:46 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Rosyjska liga jest dosyć ciekawa do grania.
Życzę powodzenia i nawet dobre wyniki w pierwszym sezonie ;)

jmk
3. miejsce w Polsce FM 2017 i FM 2021, Typer Sezonu 2017/18 - 3. miejsce. Wyróżnienie Fair Play w eliminacjach 4. Edycji RM


Komentarzy: 1221

Grupa: Root Admin

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2017-03-09

Poziom ostrzeżeń: -1

02-02-2018, 18:26 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

O fajnie. Ja zacząłem pierwszą karierę w FM18 Milanem, ale mnie zwolnili w lutym ;) Zgłosił się po mnie właśnie Zenit i przyjąłem ofertę. Do końca sezonu utrzymałem drugie miejsce.

W drugim sezonie już prowadziłem sam cały sezon, zdobyłem mistrza, puchar, w LM odpadłem w grupie (3 miejsce), w LE w 1/4 odpadłem z... Milanem :D.

Jak chcesz to moje podsumowanie składu:

Bramka: Łodygin to był numer jeden, ale... też nie do końca, grał najwięcej Lunew.

Prawa obrona - Smolnikow to faktycznie kozak, sporo u mnie grał tam też Terentjew.

Lewa obrona - sprzedałem w końcu Cristico, ściągnąłem za grosze z PSG Yuriego, grywał tam też Novoseltsew.

Środek obrony: do końca kariery grał Ivanović, a tak to kapitalny Mammana, a do tego zakupiłem Verdascę. Mam teraz jeszcze Thullera i Yusupowa.

Grałem w środku pomocy DMC, MC, AMC.

DMC - Kranevitter to kozak :D Oprócz niego miałem Ozdojewa. Na MC - Jovan Nisić oraz Leandro Paredes. Na AMC grało sporo - głównie Shatov, ale też próbowałem ta Dziubę i Plavsicia.

Na lewej pomocy szalał kupiony za ledwie 2,5 mln euro Czeryszew! Kapitalnie grał. Na prawej miałem Rigoniego, ale też Ionova i Kokorina. Ogólnie rotowałem skrzydłowych.

Do ataku ściągnąłem Michy Batshuayia i to był strzał w dychę, w samej lidze 19 meczów i 13 goli. Zimą sprowadziłem mu do rywalizacji... Dolberga :D Kosztował ledwie 40 mln euro. Nie miał super wejścia ;)

Ogólnie chciałem odejść, ale sam nie szukałem pracy - zgłosiło się Porto, Sevilla i... Milan, ale oblałem rozmowy.

Powodzenia dalej!

Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-24 by Łukasz Czyżycki