EKSKLUZYWNIE

Żegnajcie!

mocne: 38 słabe: 0 komentarzy: 45
Autor: Mahdi

Barcelona Atlètic (2027/28)

mocne: 7 słabe: 0 komentarzy: 7

BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 32, słabe: 0
zobacz komentarze

FC Porto: treser Smoków, kariera bez transferów (sezon nr 10, 2025/26) POŻEGNANIE

08-05-2018, 16:01 , Unikalnych wejść: 5275 , autor: Mahdi

Wybrany klub / reprezentacja: FC Porto

Opisywany sezon: 2025/26

Poziom rozgrywkowy: 1

Wersja gry: Football Manager 2017


KILKANAŚCIE ZDAŃ WSTĘPU


Gram w Football Managera (wcześniej: Championship Managera) od edycji 2001/02. I nie mam wątpliwości, że kariera „Porto bez transferów“ jest jedną z tych, które dostarczyły mi najwięcej satysfakcji.

Dziesiąty, jubileuszowy sezon, był absolutnie wyjątkowy. Emocje, jakie przeżywałem prowadząc klub w Lidze Mistrzów - niepowtarzalne. Uważam, że właśnie po to sięgamy po tę grę, by przeżyć coś tak ekscytującego! Kampania sezonu 2025/26 sprawiła, że raz byłem w niebie, raz w piekle. Raz wskakiwałem na stopień setny, by spaść po chwili na dno, a potem wskoczyć na stopień sto pierwszy! I tak w kółko!

Co dalej? Ten sezon rozegrałem jeszcze przed wyjazdem do Birmingham na mistrzostwa świata. Byłem i jestem rozdarty pomiędzy chęcią kontynuowania tej kariery oraz wyzwaniami, jakie stawia nowa edycja gry, Football Manager 2018. Na dziś podjąłem jednak decyzję, że to koniec! Udowodniłem, że grając bez transferów takim klubem jak Porto, można odnosić wielkie sukcesy. Oczywiście kusiło i kusi mnie nadal, aby zobaczyć jak poradzę sobie w kolejnej dekadzie, gdy trzeba będzie przebudować zespół, ale... Nie mogę żyć w stanie schizofrenii rozgrywając różne kariery jednocześnie w dwóch wersjach FM-a. Zabiera to zbyt wiele czasu, kumuluje zbyt duże dawki emocji....

A zatem ze smutkiem, ale również z wypiekami na twarzy, zapraszam was na przegląd ostatniego, dziesiątego sezonu tej jedynej w swoim rodzaju kariery! To, co wydarzyło się w Champions League, będzie dla mnie już na zawsze wspomnieniem wyjątkowym!

Miłej lektury!

 

 


TRESURA PRZESZŁA - LINKI


 

Treser Smoków, kariera bez transferów (wstęp)

Treser Smoków, kariera bez transferów (sezon nr 1, 2016/17)

Treser Smoków, kariera bez transferów (sezon nr 2, 2017/18)

Treser Smoków, kariera bez transferów (sezon nr 3, 2018/19)

Treser Smoków, kariera bez transferów (sezon nr 4, 2019/20)

Treser Smoków, kariera bez transferów (sezon nr 5, 2020/21)

Treser Smoków, kariera bez transferów (sezon nr 6, 2021/22)

Treser Smoków, kariera bez transferów (sezon nr 7, 2022/23)

Treser Smoków, kariera bez transferów (sezon nr 8, 2023/24)

Treser Smoków, kariera bez transferów (sezon nr 9, 2024/25)

 

EXTRASY:

Ewolucja Gwiazd. Smoczki, które mogą stać się Smokami #1 (Diogo Costa i Afonso Sousa, 2016-18)

Ewolucja Gwiazd. Smoczki, które stały się Smokami #2 (Diogo Costa i Afonso Sousa, 2016-21)

Ewolucja Gwiazd. Smoczki, które stały się Smokami #1 (Diogo Dalot i Rui Pedro, 2016-21)

Ewolucja Gwiazd. Smoczki, które stały się Smokami #1 (Diogo Queirós, 2016-21)

Ewolucja Gwiazd. Smoczki, które stały się Smokami #1 (Miguel Magalhães, 2016-23)

Ewolucja Gwiazd. Smoczki, które stały się Smokami #1 (Vasco Paciência, 2016-24)

Ewolucja Gwiazd. Smoczki, które stały się Smokami #3 (Diogo Costa i Afonso Sousa, 2016-26)

Ewolucja Gwiazd. Smoczki, które stały się Smokami #2 (Diogo Dalot i Rui Pedro, 2016-26)

Ewolucja Gwiazd. Smoczki, które stały się Smokami #2 (Diogo Queirós, 2016-26)

Ewolucja Gwiazd. Smoczki, które stały się Smokami #2 (Miguel Magalhães, 2016-26)

Ewolucja Gwiazd. Smoczki, które stały się Smokami #2 (Vasco Paciência, 2016-26)

 

 


DOTYCHCZASOWE OSIĄGNIĘCIA 


BEZ TRANSFERÓW DO KLUBU - DOWÓD


 

Do kadry pierwszego zespołu dołączył jeden zawodnik, wychowanek klubu, Antero Martins, który dwa poprzednie sezony spędził grając na wypożyczeniach.

Nikt nie odszedł (licząc oczywiście tylko Porto A).

 

Wszystkie transfery/wypożyczenia z klubu przyniosły tym razem 15 mln euro. Gracze posortowani od transferów definitywnych do wypożyczeń:


 

USTAWIENIE

Postanowiłem, że zawodnikiem pierwszego wyboru na pozycji nr 10 uczynię w tym sezonie wychowanka klubu, André Santoalhę.

Mimo zaledwie 21 lat, to będzie już jego piąty rok obecności w pierwszej drużynie. Pora, by wreszcie zaczął grać główne role.
 

 


Kadra przed sezonem prezentowała się następująco:


 

 


ROZGRYWKI


Poszczególne rozgrywki są uporządkowane według kolejności zakończenia w nich udziału klubu.

 


Superpuchar Portugalii (Supertaça Cândido de Oliveira)


Rozpoczęliśmy sezon klasykiem, czyli meczem z naszymi największymi rywalami. André Silva szybko dał nam prowadzenie, ale skończyło się ostatecznie na dogrywce i konkursie rzutów karnych. Szczęście uśmiechnęło się do mojego zespołu. 

 


Puchar Ligi (Taça de Liga)


Rozgrywki, które stały się naszą specjalnością! Przez 10 sezonów zagraliśmy w nich 49 razy i ani razu nie przegraliśmy (nie licząc konkursu jedenastek):


Tym razem droga do finału była bezkolizyjna, a mecz decydujący o triumfie - wyjątkowy. Sprawiliśmy Benfice prawdziwe lanie; piekło, którego nie zapomną nigdy!

 


W Pucharze Ligi grali: 

 


Liga (Primeira Liga)


Drugi sezon (pierwszym był 2019/20), w którym nie przegrywamy żadnego meczu! Jest to sukces tym większy, że - tradycyjnie - w 1/3 spotkań występowali dublerzy.

André Silva po raz pierwszy nie zdołał wywalczyć tytułu króla strzelców! Jednak stało się tak tylko dlatego, że wystąpił w zaledwie 22 meczach (strzelając tyle samo goli!)


Wyniki:Snajperzy:

 

W meczach ligowych wystąpili:


 

Nagrody:


Jedenastka sezonu:
 

 


Puchar Portugalii (Taça de Portugal)


Najcięższą próbą był ćwierćfinał ze Sportingiem, wygrany dopiero po rzutach karnych. W finale klub z Funchal, Nacional, nie postawił zbyt trudnych warunków.W Pucharze Portugalii grali:
 

 


Liga Mistrzów (Champions League)


Tak już wspomniałem we wstępie, ta kampania była absolutnie niesamowita i szalona! Mecze w grupie nie zapowiadały tego, co wydarzyło się później. Awansowaliśmy bez większego trudu, mając jednak ujemny bilans spotkań z Barceloną. Grając w Katalonii uśpiło nas to, że w ciągu... 60 sekund strzeliliśmy dwa gole i liczyliśmy, że rywal jest już na deskach. Zdołał się jednak podnieść... Usprawiedliwia nas to, że nie mógł zagrać żaden z podstawowych prawych obrońców (Dalot, Fonseca), a na dodatek parszywy dzień przydarzył się naszemu bramkarzowi. Bywa i tak!Prawdziwa jazda bez trzymanki zaczęła się od fazy pucharowej! Na początek Arsenal i wyszarpane zwycięstwo u siebie, mimo szybkiego prowadzenia gości.


Rewanż to horror nr 1. Gospodarze do awansu potrzebowali skromnego 1-0 i wreszcie w 55. minucie wcisnęli gola. Dziesięć minut przed końcem przeprowadzam ostatnią zmianę: za Rúben Nevesa wchodzi Márcio Águas. I w ostatniej chwili urywamy się ze stryczka! Águas zagrywa prostopadłą, wysoką piłkę w kierunku André Silvy, Irańczyk Ashtiani źle oblicza wyskok i za chwilę Silva znajduje się sam na sam z bramkarzem strzelając mocno i pewnie do siatki! Uff!


W ćwierćfinale gramy z Borussią Dortmund i mimo, że wcale nie byliśmy od niej gorsi, na wyjeździe przegrywamy.


Nie wyobrażałem sobie, byśmy u siebie nie odrobili strat! I tak się właśnie stało dzięki niezawodnemu Silvie, ale piłkarze z z Niemiec napędzili nam mnóstwo strachu! Na szczęście Diogo Costa był w bardzo dobrej dyspozycji i ani razu nie dał się zaskoczyć.


Wreszcie półfinał. Przyszło nam się zmierzyć z Manchesterem City, drużyną naszpikowaną tzw. „koksikami“, czyli graczami o nieziemskich wprost umiejętnościach. Choćby takich, jak brazylijski skrzydłowy Miro, który jest praktycznie nie do zatrzymania!


W pierwszym meczu przegrywamy dość wyraźnie, choć bramka zdobyta przez Rui Pedro dawała cień nadziei...


Rewanż był epickim wydarzeniem, jednym z najdramatyczniejszych potyczek, jakie rozegrałem! Postanowiłem, że w pierwszym składzie zagra „na dziesiątce“ doświadczony Otávio, a nie Santoalha. Natomiast brazylijski menedżer Man City, Zé Ricardo, zdecydował się ustawić zespół defensywnie, rezygnując ze skrzydłowych. Była to decyzja wymuszona zapewne kontuzją Miro...


Panowie, co ja przeżyłem! Rozgrywaliśmy naprawdę dobry mecz, choć The Citizens kilka razy sprawdzili umiejętności Diogo Costy, który bronił fenomenalnie! Oto zapis szczególnych momentów:

37 minuta: 1-0! Płaskie dośrodkowanie Dalota trafia do Rui Pedro, który daje nam prowadzenie!

54 minuta: 2-0! Piękna akcja FC Porto, piłka chodzi jak po sznurku pomiędzy Silvą i Sousą. W końcu trafia na prawą stronę, do Dalota. Dośrodkowanie, Rui Pedro głową zgrywa na ósmy metr, nadbiega Silva i bezlitośnie wymierza wyrok!


Do końca około 5 minut! Czy utrzymamy to bezcenne 2-0?! Niestety! Verdasca fauluje szarżującego Gutiérreza i sędzia słusznie dyktuje rzut karny... Nerwy!

Do piłki podchodzi John Stones i... Diogo Costa w cudowny sposób paruje jego strzał na słupek...


Ale, ale, co się dzieje.... Stones rusza migiem do przodu, futbolówka stanęła gdzieś zaplątana w trawie i... niestety, dobitka jest skuteczna...


Czy to już koniec?! Nie mogę uwierzyć... Pozostały sekundy! Piłkę otrzymuje rezerwowy, Márcio Águas, i fałszem uderza na bramkę City!


Strzał nie jest najwyższej jakości, ale skórzana kula odbija się od pleców Uribe i - wielkie nieba! - wpada do bramki zupełnie zmylonego Paulo Victora!!!

Dogrywka!!!W dodatkowym czasie gry gole nie padły i trzeba było przystąpić do „tańca diabła“, czyli konkursu rzutów karnych. Zaręczam wam, że niejeden padłby na zawał, przeżywając te chwile... Ja też byłem tego bliski, na szczęście solidna dawka procentów we krwi pozwoliła mi to jakoś wytrzymać!

0-1 Gabriel Jesus, 1-1 André Silva!!!
1-2 Gutiérrez, 1-2 Otávio (broni Paulo Victor) pierwsze ku...wa... mać
1-2 Iwobi (broni Diogo Costa!!!), 1-2 Queirós  (broni Paulo Victor) drugie ku...wa... mać
1-2 Zaragoza (broni Diogo Costa!!!), 2-2 Magalhães!!!
2-3 Laptev, 3-3 Dalot!!! (musiał trafić, bo byłby koniec!!!)


I teraz po jednym strzale:

3-3 De Bruyne (broni Diogo Costa!!!), 4-3 Danilo Pereira!!!! (koniec, jesteśmy w finale!!!)


Niesamowite... cudowne chwile... od euforii do rozpaczy, znów euforii i końcowego akordu - szarpiących nerwy jedenastek.


Finał. Naprzeciwko ekipa AS Monaco, która w moim świecie gry dwa razy poznała smak triumfu w Lidze Mistrzów, a raz przegrała w finale. Ekipa, której przez 10 lat udało się utrzymać w składzie wielką trójkę: Bernardo Silva - Lemar - Mbappé!

My gramy w optymalnym zestawieniu, szansę występu znów otrzymuje Otávio kosztem Santoalhy. Co prawda ta kariera RACZEJ nie będzie już kontynuowana, ale dla obydwu Brazylijczyków (Otávio i Alex Telles), jest to ostatni mecz w barwach FC Porto. Po zakończeniu sezonu odejdą - pierwszy do Romy, drugi do Saint-Etienne...


Mecz rozpoczął się pechowo dla asa AS Monaco, Kyliana Mbappé. Już w 12. minucie musiał zejść z boiska - kontuzja... Zastąpił go Turek Berkay Özcan.

A pierwsza połowa jest w naszym wykonaniu FENOMENALNA!

17 minuta. Rzut wolny wykonuje Afonso Sousa. Mocno uderzona piłka trafia w głowę Berkaya Özcana...


... i ląduje pod nogami kapitana drużyny, Diogo Queirósa, który lewą nogą strzela pięknego gola!


41 minuta. Sousa odbiera piłkę Bernardo Silvie, dośrodkowuje z prawej strony, a Rui Pedro wzbija się w powietrze jak ptak i głową pakuje futbolówkę do siatki!


45 minuta - doliczony czas gry. Akcję fantastycznie rozprowadził Sousa, który zagrał na lewo do Tellesa:


Krótki rajd, precyzyjny cross po ziemi, a André Silva w takich sytuacjach raczej się nie myli!


Do przerwy zatem 3-0!!! Czy cokolwiek lub ktokolwiek jest w stanie nam przeszkodzić w wygraniu Ligi Mistrzów?! Nie mieściło mi się to w głowie!

A jednak Monaco podniosło się z kolan i po dwóch błędach, które popełnił Verdasca wróciło do gry! Wyrównać jednak - na szczęście! - nie zdołali!Cóż można jeszcze dodać?! Czterech naszych zawodników w jedenastce marzeń Champions League (Dalot, Queirós, Sousa i Silva), a ten ostatni - razem z Shoopmanem - został najlepszym snajperem. Dekada kończy się dla Porto wielkim sukcesem!


W Lidze Mistrzów zagrali:


 


PODSUMOWANIE W KILKU ZDANIACH


Wspaniały sezon, w którym wszystko nam się udawało, nieraz w dramatycznych okolicznościach.

Fortuna była po stronie FC Porto, co możemy łatwo stwierdzić przyglądając się meczom, które kończyły się rzutami karnymi. Takie gry były (aż!) trzy. I wszystkie udało nam się rozstrzygnąć na swoją korzyść!


Czy można lepiej zakończyć przygodę z "FC Porto bez transferów"?

 

 


NAJCZĘŚCIEJ W PIERWSZYM SKŁADZIE


W tym „rozdziale“ chcę pokazać piłkarzy, którzy najczęściej występowali w pierwszym składzie. Zrobię to trochę inaczej niż w przypadku Silesii. Tam bowiem mamy zawodników którzy rozegrali największą ilość spotkań na danej pozycji (bez względu na to, czy wchodzili z ławki, czy byli na placu gry od początku). Tutaj decyduje ilość występów w pierwszym składzie, a nie ilość występów ogółem. Dlatego nie ma na przykład screena Miguela Magalhãesa, który rozegrał ogółem 55 spotkań), ale od początku tylko 18.

Z kolei np. Santoalha zagrał tylko 37 razy, lecz 33 od początku. Dlatego jest jego fotka.

Screeny zrzucone 03.06.2026 (czasu gry).


Bramkarz


Prawy obrońca


Lewy obrońca


Stoperzy


Defensywni pomocnicy


Ofensywni pomocnicy


Napastnicy

  


FC PORTO - PAKIET STATYSTYCZNY


W 60 meczach (wszystkie rozgrywki) zaprezentowało się 25 piłkarzy:


FC PORTO 2025/26

Najlepszy snajper (ogółem):
44 - André SILVA

Najlepszy snajper (liga):
22 - André SILVA

Gole ze stałych fragmentów:
Miguel MAGALHÃES - wolny (1 x L)
OTÁVIO - karny (1 x PP, 1 x PL, 1 x L), wolny (1 x L)
André SILVA - karny (2 x LM, 4 x L)
Afonso SOUSA - wolny (1 x LM, 2 x L)

 

Obronione rzuty karne:
-

Niewykorzystane rzuty karne:
André SILVA (Liga, vs Académica Coimbra, 29/08/2025 - obronił Gabriel Batista) 28 min.
André SILVA (Liga Mistrzów, vs Olympique Marsylia, 21/10/2025 - obronił A.Sivera) 83 min.

Bramki samobójcze dla FC Porto:
S.Abdala - Benfica (Liga)

Kapitanowie:
Diogo QUEIRÓS - 41 (41 od początku)
Francisco RAMOS - 14 (14)
RUI PIRES - 6 (4)
Rúben NEVES - 1 (1)


HISTORIA FC PORTO OD 2016 ROKU

Najwyższe zwycięstwo (ogółem):
(8-0, 15/10/2017 vs Pombal) Puchar Portugalii
(8-0, 27/11/2021 vs Rio Ave) Liga
(8-0, 29/04/2022 vs Feirense) Liga
(8-0, 08/04/2023 vs Feirense) Liga
(8-0, 26/11/2023 vs Fátima) Puchar Portugalii

Najwyższe zwycięstwo (liga):
(8-0, 27/11/2021 vs Rio Ave)
(8-0, 29/04/2022 vs Feirense)
(8-0, 08/04/2023 vs Feirense)

Najwyższa porażka (ogółem):
(1-6, 16/03/2017 vs Zenit) Liga Europy

Najwyższa porażka (liga):
(0-2, 26/02/2017 vs Benfica)
(0-2, 14/04/2024 vs Braga)

Najwięcej meczów bez porażki (ogółem):
(42, 03/11/2020 - 05/06/2021)

Najwięcej meczów bez porażki (liga):
(50, 07/04/2019 - 25/10/2020)

Najwięcej zwycięstw z rzędu (ogółem):
(20, 04/11/2023 - 04/02/2024)

Najwięcej zwycięstw z rzędu (liga):
(11, 02/12/2017 - 17/02/2018)
(11, 02/05/2020 - 25/10/2020)
(11, 12/03/2022 - 12/08/2022)

Najwięcej porażek z rzędu (ogółem):
(2, pięciokrotnie)

Najwięcej porażek z rzędu (liga):
(2, dwukrotnie)


PIŁKARZE

Najmłodszy zawodnik:
Bruno GERALDES (16 lat i 240 dni, 22/01/2022 vs Belenenses 2-0, Liga)

Najstarszy zawodnik:
Iker CASILLAS (36 lat i 8 dni, 28/05/2017 vs Moreirense 2-0, Puchar Portugalii)

Najmłodszy strzelec bramki:
André SANTOALHA (17 lat i 115 dni, 17/10/2021 vs Torcatense 3-0, Puchar Portugalii)

Najstarszy strzelec bramki:
DANILO Pereira (34 lata i 92 dni, 10/12/2025 vs Barcelona 2-3, Liga Mistrzów)

Najwięcej bramek w meczu:
Vincent ABOUBAKAR (6 goli, 09/02/2018 vs Boavista 8-2, Liga)

Najszybszy gol:
André SILVA (13 sekunda, 17/08/2019 vs Moreirense 3-0, Liga)

Najwięcej meczów w historii (ogółem):
453 - Rúben NEVES

Najwięcej meczów w historii (liga):
284 - Diogo COSTA

Najlepszy snajper w historii (ogółem):
463 - André SILVA

Najlepszy snajper w historii (liga):
292 - André SILVA

Wszyscy zawodnicy, którzy zagrali w FC Porto od 2016 roku:
Autor: Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce

KOMENTARZE

DBoniem
Wicemistrz Polski FM2020


Komentarzy: 360

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2015-12-04

Poziom ostrzeżeń: 0

08-05-2018, 16:17 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Szkoda zakończenia cyklu z Porto, ale bardzo chętnie również będę czytał o karierze Bournemouth.

Ten Miro z City rzeczywiście, jeśli chodzi o atrybuty to możliwe, że jedne z najlepszych w grze ogółem.

Rewanż z Manchesterem w półfinale w Portugalii, Stones ma dwukrotnie zapisane w widoku ogólnym:
"Stones nie wykorzystał karnego (86)" zapewne to błąd gry? z opisu wynika, że nie trafił jednego karnego.

Andre Silva 450 meczów 463 bramki, fantastyczna statystyka, a dopiero ma 30 lat, jeszcze z 4 na bardzo dobrym poziomie mógłby występować (kolejne 40-50 bramek na sezon).

Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce


Komentarzy: 10198

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

08-05-2018, 16:26

@DBoniem, tak, oczywiście, że nie trafił jednego karnego. Trudno, żeby dwa karne strzelał w tej samej minucie, nie wykorzystał ich i jeszcze zdobył gola:-) Nie wiem dlaczego zapisuje dwa razy w widoku ogólnym.

Co do Andre Silvy - masz rację. Chciałem kontynuować tę karierę właśnie ze względu na niego, aby zobaczyć ile jest w stanie jeszcze strzelić... Nigdy nie miałem tak skutecznego napastnika w żadnej z 17 wersji Football Managera (i Championship Managera) w które grałem! A przecież trzeba wziąć pod uwagę, że w lidze wystąpił przez te 10 lat tylko 272 razy, a mógł wziąć udział teoretycznie w 340 meczach!

Wybitny zawodnik, który na tle europejskiego i światowego topu ma wcale nie wybitne atrybuty! Ale był skuteczny wszędzie, na każdym froncie. Wszak w Lidze mistrzów nastrzelał 91 goli w 95 meczach!

Dzięki za miłe słowo.

Fubar
Typer Sezonu 2017/18 - 2. miejsce


Komentarzy: 1338

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Niezłomny Celt

Dołączył: 2015-12-03

Poziom ostrzeżeń: 0

08-05-2018, 16:33 , ocenił powyższy materiał: mocne - Niesamowita historia

Brawo, brawo i raz jeszcze brawo! Co tu dużo pisać...;-) Nieprawdopodobna kariera.

Hamish


Komentarzy: 119

Grupa: Moderator encyklopedysta

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2018-04-26

Poziom ostrzeżeń: 0

08-05-2018, 16:34 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Pewnie drugie dziesięciolecie byłoby dużo mniej obfite w talenty. W kraju ugrałbyś coś dzięki taktyce i stabilności (zresztą talenty Porto i tak miałyby pewnie większą jakość niż większość zespołów), ale w LM byłoby ciężko, tym bardziej, że czekałaby Cię stopniowa wymiana starej gwardii.

PS. Co do Miro - ja nie wiem jak można mieć takie umiejętności, mając jednocześnie taką fryzurę!

Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce


Komentarzy: 10198

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

08-05-2018, 16:37

Hamish, dnia 08-05-2018, 16:34, napisał:
Pewnie drugie dziesięciolecie byłoby dużo mniej obfite w talenty. W kraju ugrałbyś coś dzięki taktyce i stabilności (zresztą talenty Porto i tak miałyby pewnie większą jakość niż większość zespołów), ale w LM byłoby ciężko, tym bardziej, że czekałaby Cię stopniowa wymiana starej gwardii.

PS. Co do Miro - ja nie wiem jak można mieć takie umiejętności, mając jednocześnie taką fryzurę!


Masz rację: Telles, Soares i Otavio już zostali sprzedani ,a problem na lewej obronie jest palący.

Co do Miro - i taką "zakazaną" buźkę:-)

Mały offtop: czekam na to zaproszenie na fb, aby dołączyć Cię do grupy Rady Sponsorów.


@Fuibar, dziękuję!

Zyhym


Komentarzy: 1015

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2016-12-28

Poziom ostrzeżeń: 1

08-05-2018, 16:59 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Szkoda, że to już koniec świetnie to się czytało!
Sezon troszkę pełen zaskoczeń. Pierwsze to mecz w finale pucharu ligi. Nieźle z nimi pojechałeś :D
Potem ta liga bez podknięcia. Jeny ten Miro jak wygląda...strach sie bać. Mahdi jak twoje serce po meczu z City? :D

Fetty


Komentarzy: 387

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-03-25

Poziom ostrzeżeń: 0

08-05-2018, 17:38 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Wybitny opis i wybitny sezon. Gratulacje i powodzenia z Bournemouth.

Sonny
Typer Miesiąca - 1. miejsce


Komentarzy: 479

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-08-29

Poziom ostrzeżeń: 1

08-05-2018, 18:59 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

W tym sezonie nieprawdopodobnie szczęście Ci sprzyjało ,a piszę o tych karnych. Podziwiam karierę i czytałem wszystkie odcinki.

grinch123


Komentarzy: 2290

Grupa: Moderator

Ranga: Zegarmistrz z Tarnowa

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

08-05-2018, 19:56 , ocenił powyższy materiał: mocne - Lecę budować Ci pomnik

Łezka w oku mi się zakręciła że to już koniec .Mam nadzieje że przed nami jaki i tobą jeszcze wiele rewelacyjnych karier .Podziwiam za te sezony !!!!!!!!!!!!!

DanielW


Komentarzy: 397

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-09-21

Poziom ostrzeżeń: 0

08-05-2018, 21:46 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Bardzo emocjonalny opis, będzie mi brakować tego Porto. Ale tak się rozstać każdemu życzę.
Obecnie online: Mahdi
Copyright © 2015-23 by Łukasz Czyżycki