BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 15, słabe: 0
zobacz komentarze

Tort wiśniowy, kariera bez transferów gotówkowych (AFC Bournemouth, 2024/25) #8

11-07-2018, 13:16 , Unikalnych wejść: 4368 , autor: Mahdi

Wybrany klub / reprezentacja: AFC Bournemouth

Opisywany sezon: 2024/15

Poziom rozgrywkowy: 1

Wersja gry: Football Manager 2018


POPRZEDNIE NOTKI ORAZ DOKONANIA


Wstęp, czyli "Eddie had a dream on minus seventeen"
Pierwszy kawałek tortu - sezon 2017/18
Drugi kawałek tortu - sezon 2018/19
Trzeci kawalek tortu - sezon 2019/20
Czwarty kawalek tortu - sezon 2020/21
Piąty kawalek tortu - sezon 2021/22
Szósty kawalek tortu - sezon 2022/23
Siódmy kawalek tortu - sezon 2023/24


 

 


TRANSFERY


Dobrowolny hamulec ręczny, czyli ograniczenia:

Zakaz jakichkolwiek transakcji gotówkowych do klubu. Mogę pozyskiwać zawodników tylko na zasadzie wolnych transferów oraz wypożyczać. Z dodatkowym zastrzeżeniem, że muszą to być wyłącznie Brytyjczycy (Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia Płn). Trzeba też sobie zdać sprawę, że w Premier League na długoterminowym wypożyczeniu może przebywać w klubie tylko dwóch graczy.

SPRAWDŹ TRANSFERY, LINKI:
2017/18
2018/19
2019/20
2020/21
2021/22
2022/23
2023/24
2024/25

 


Transfery - biorę pod uwagę tylko tych graczy, którzy w poprzednim sezonie zagrali (odeszli) lub zagrają (przybyli) choćby symboliczną minutę w oficjalnych meczach pierwszego zespołu.
 

ODESZLI:
Ross Barkley (Leicester: 9 000 000 funtów)
Asmir Begović (koniec kariery)
Seve Cook (koniec kontraktu)
Joshua King (koniec kontraktu)
Kevin Stewart (Fulham: 7 250 000 funtów)
Robert Swaby (Stoke, bezpłatne wypożyczenie)


PRZYBYLI:
Lewis Allsopp (Man City, bezpłatne wypożyczenie)
Alex Bell (awans z rezerw)
Phil Foden (wolny transfer)
Will Mannion (wolny transfer)
Scott McTominay (Reading, płatne wypożyczenie)
Alex Oxlade-Chamberlain (wolny transfer)
Kasey Palmer (wolny transfer)


Kadra: 


WYDARZENIA, O KTÓRYCH TRZEBA WSPOMNIEĆ


Wydawało się, że poprzedni sezon, który zespół zakończył na odległej, 12 pozycji w lidze będzie początkiem końca. Wielu kibiców nie mogło zrozumieć, dlaczego w drugiej części rozgrywek wystawiałem zdolnych piłkarzy z akademii (bramkarz Swaby i stoper Hodgson), kosztem doświadczonych Begovicia i Cooka.

Ale ja zdawałem sobie sprawę, że to już łabędzi śpiew tych graczy. I rzeczywiście - Begović zaanonsował zakończenie kariery, nie przedłużyłem kontraktów również ze Steve’m Cookiem (długoletnim kapitanem drużyny) i z Joshuą Kingiem.

Drużyna, którą objąłem w roku 2017 praktycznie przestała istnieć. Pozostali w niej tylko Adam Smith, Brad Smith, Tyrone Mings, Nathan Aké, Jordon Ibe oraz Ben Woodburn (który właśnie latem 2017 został po raz pierwszy wypożyczony).

Warto w tym miejscu wspomnieć, że właśnie Woodburn oraz Brewster zostali naszymi pracownikami „na stałe“ - wcześniej występowali na zasadzie wypożyczeń. Liverpool nie zdecydował się przedłużyć z nimi kontraktów - włodarze The Reds wolą armię zaciężną. Tym lepiej dla nas, bo obydwaj wyrośli na znakomitych zawodników.


A teraz UWAGA, UWAGA! Po odejściu Begovicia, S. Cooka i Kinga wielu już postawiło na nas krzyżyk. Tymczasem... udało mi się zbudować NAJLEPSZĄ DRUŻYNĘ W HISTORII BOURNEMOUTH!!!

Tak, to nie żart!

A zatem co? Sztuczka z pogranicza czarnej magii? Też nie! Zacząłem od tego, że uznałem za potrzebę chwili pomyśleć o nowej taktyce. Poprzednia (BR - PO, ŚO, ŚO, LO - DP - ŚP, ŚP - PS, N, LS) zwyczajnie się przeżyła! Skoro w poprzednim sezonie doszło do sytuacji, że dwaj podstawowi środkowi pomocnicy (Ward-Prowse i Barkley) mieli odpowiednio 6 i 1(!) asystę we wszystkich rozgrywkach, to coś było nie tak! Z kolei najczęściej grający skrzydłowi (Ibe, Brewster i Kiing) odpowiednio: 6, 7 i 4 asysty... Mało!

„Co zrobić, aby strzelać więcej goli?“ - ro było pytanie, na które musiałem szybko znaleźć odpowiedź. Doszedłem do wniosku, że drużyna potrzebuje gracza na pozycję nr 10, czyli ofensywnego środkowego pomocnika. Gra dwiema „ósemkami“ przestała bowiem przynosić efekty.

I jaka była moja pierwsza decyzja? Otóż sprzedałem Rossa Barkleya, czyli... najlepszą potencjalną „dychę“!!!

„Czyste wariactwo! Oto, co mogli pomyśleć sobie zarówno kibice, jak i wy, czytelnicy. Ale ja wiedziałem, że Barkley, który spędził z nami tylko jeden sezon, najlepsze lata ma już za sobą. Poza tym jest podatny na urazy. Zatem 9 mln funtów od Leicester za zawodnika dobiegającego 31 urodzin przyjąłem z pocałowaniem ręki. Czysty zysk, gdyż rok wcześniej przybył oczywiście za darmo.

Ja natomiast miałem w klubie coraz lepszego Calluma Gribbina oraz zupełnie nową twarz - Phila Fodena! Ten utalentowany zawodnik nie przebił się w Manchesterze City i dołączył do nas na zasadzie wolnego transferu.

A oto czwórka graczy, dzięki którym stworzyłem - zupełnie niespodziewanie - najlepszą naszą drużynę w historii.

Przede wszystkim bramkarz - Will Mannion! Mialem zamiar postawić na wychowanka (Swaby), ale jak zobaczyłem umiejętności Manniona oraz jego dostępność „za darmo“, to nie miałem wątpliwości. Trafiła nam się prawdziwa perła! Nie chciał dłużej grać w Hull i oto - mamy go:


Po tym jak na stałe związali się nami Brewster i Woodburn, mogłem pomyśleć o wypożyczeniach. A - jak wiecie - w Anglii można takich graczy mieć tylko dwóch. Zdecydowałem więc złożyć ofertę stoperowi Man City, Lewisowi Allsoppowi. Ten newgen wygląda na pozór jak typowy drewniak. Technika 5, koncentracja 11... Ale ja zwróciłem uwagę na jego ogromną szybkość oraz bardzo dobre atrybuty krycia i odbioru. No i ta determinacja! Gdy do tego dołożymy co najmniej przyzwoitą grę w powietrzu - mamy następcę Steve’a Cooka:


Phil Foden - jemu przeznaczam rolę „dychy“ pierwszego wyboru. Będzie miał szansę udowodnić, że zbyt pochopnie skreślono go w Man City. A talentu naprawdę mu nie brakuje:


I wreszcie ten, nad którego zatrudnieniem najbardziej się zastanawiałem. Przez dwa ostatnie sezony bardzo mało grał w Liverpoolu, poza tym liczył już sobie 31 lat... „Brać, nie brać?“ - rozważałem... Ale wobec faktu, że w klubie nie było nadmiaru dobrych skrzydłowych (Ibe, Brewster i w dalszej kolejności Kent) zdecydowałem - biorę! I potem - wyprzedzając fakty - zatrudnienie Alexa Oxlade-Chamberlaina było jedną z moich najszczęśliwszych decyzji. Sprawdźcie statystyki posezonowe, a zrozumiecie o czym piszę.


Taktyka. Jak już wspomniałem, musiałem stworzyć taką, w której byłoby miejsce na obecność „dychy“, czyli ofensywnego, środkowego pomocnika. I co wymyśliłem? Otóż - powrót do przeszłości! Zdecydowałem, że spróbuję ustawienia, które wykombinowałem w... FM 2015! Oczywiście polecenia (indywidualne i zespołowe) są nieco inne, ale schemat gry identyczny! Panowie, kto pamięta jak grałem „krzyżem“?!


Pierwszy i rezerwowy skład:


 


Dodatkowo skorzystałem w trakcie sezonu z takich zawodników jak Garner, Palmer, Bell i Hall. 


WISIENKI 2024/25


Już pierwszy mecz ligowy pokazał, że zarówno ten układ personalny jak i nowa taktyka mogą zdać egzamin. Wygraliśmy bowiem z obrońcą tytułu, Tottenhamem i zrobiliśmy to w dobrym stylu. Wspaniały występ zaliczyli obydwaj skrzydłowi. Ibe i Oxlade-Chamberlain zapisali na swoich kontach po bramce i asyście! Uwierzyłem, że będzie dobrze, a na pewno lepiej niż w poprzednim sezonie.

 

Liga - oto „topy“ (czyli momenty najlepsze) i „wtopy“ (czyli te najgorsze). Wszystko w mojej subiektywnej ocenie!

Poza tym "dzień konia" (najwyższe zwycięstwo - jeżeli były dwa takie same, biorę pod uwagę mecz z zespołem, który zajął w tabeli końcowej wyższe miejsce).

Na koniec "największy cud od dnia przemiany wody w wino", czyli najbardziej niesamowity "come back"!

 


LIGOWE TOPY

1.


2.


3.LIGOWE WTOPY

1.


2.


3.DZIEŃ KONIA

 

NAJWIĘKSZY CUD OD DNIA PRZEMIANY WODY W WINOWszystkie wyniki:


 

W lidze zagrali:Tabela:


Snajperzy:


Zawodnicy Premier League - najdroższe transfery sezonu:


Zmiany menedżerów:

 

Spostrzeżenia:

Nowy snajper Man City, kolejny superkoks został kupiony za 69 mln funtów (kwota może wzrosnąć do 97 mln!) Cóż, Francuz Léo Lefevre zdobył tytuł króla strzelców, ale Man City tylko na 3. miejscu.


A my? Jak widać poradziliśmy sobie doskonale! 4. miejsce to wyrównanie osiągnięcia z kampanii 2019/20. Teraz zrobiliśmy to jednak w lepszym stylu. Punktów mogło być więcej, ale w końcówce sezonu drużyna nieco wyhamowała. Jednak przewaga nad goniącymi nas zespołami była na tyle duża, że nie były w stanie nam zagrozić. Zmiana taktyki i nowi zawodnicy sprawili, że Wisienki wykonały zdecydowany jakościowy skok do przodu.

Bramkarz Mannion był rewelacyjny - obronił aż cztery rzuty karne! Gra Oxlade-Chamberlaina przeszła moje najśmielsze marzenia: 15 goli i 10 asyst w 33 występach! Przy nim odżył Ibe, luksusowym rezerwowym był Brewster, a Woodburn powoli zaczyna nawiązywać do wyczynów Calluma Wilsona.

Nie wolno zapominać też o parze stoperów Tuanzebe (po odejściu Cooka nowy kapitan drużyny) - Allsopp. Na prawej obronie coraz lepiej spisuje się Onomah, a Aké przestał chyba rozmyślać o transferze i skupił się na grze. Na lewej obronie wysoką formę wciąż prezentował Brad Smith. Rozczarował nieco Foden, ale eksplozję talentu tego gracza spowalniają kontuzje. Jego dubler Gribbin - doskonały!

Jednym słowem zupełnie niespodziewanie powstała naprawdę dobra drużyna, która potrafi grać fantastyczną piłkę. Przekonacie się o tym czytając dalej ten blog!

 

 

W Bournemouth wracamy najchętniej myślami do roku 2018. Jak sobie zapewne przypominacie, w pierwszym sezonie mojej pracy udało się wywalczyć Puchar Anglii. Finałowe zwycięstwo z Liverpoolem 1-0 po golu Dana Goslinga to najwspanialsza chwila w naszej historii. Ten sam Gosling zapewnił nam też wygraną z Man City na początku kolejnego sezonu w meczu o Superpuchar. To jedyne trofea zdobyte w trakcie mojej przygody z Wisienkami.

Potem nastąpiło wiele lat chudych. Jednak ta drużyna, która narodziła się latem 2024 zaczęła nawiązywać do osiągnięć poprzedników!

W Pucharze Anglii do wyeliminowania Fulham potrzebna była co prawda powtórka, ale w kolejnej rundzie nie daliśmy szans Crystal Palace. 5-0 to nasze najwyższe zwycięstwo w tych rozgrywkach, odkąd zostałem menedżerem!


Kolejna runda to bój o ćwierćfinał z Liverpoolem. Mimo że goście mieli przewagę, to jedyną bramkę zdobył Rhian Brewster, zastępujący kontuzjowanego Oxlade-Chamberlaina. Pikanterii całemu wydarzeniu dodaje fakt, że Brewster nie dostał szansy zaprezentowania swego talentu w ekipie z Anfiled i realizuje się u nas. Teraz mógł się zemścić i zrobił to.


W 6. rundzie (czyli ćwierćfinale) czekało Stoke City. Wydawało się, że skoro potrafimy uporać się z Liverpoolem, to tym bardziej stać nas na dobry wynik w meczu z Garncarzami. Ale w futbolu nic nie jest takie proste...

LINK: WYNIKI W PUCHARZE ANGLII

 

Puchar Ligi to rozgrywki w których szło nam zdecydowanie najgorzej. Na siedem startów kończyły się dla nas na pierwszym meczu. Cóż, zwykle było tak, że dawałem szansę dublerom, aby gracze pierwszego wyboru odpoczęli przed meczami ligowymi. A rezerwowi zawodzili.

W tym sezonie zaczęło się podobnie. Rezerwowi strasznie męczyli się z Gillingham, czyli ekipą występującą na co dzień w League 1, inaczej - w trzeciej lidze... W końcu jednak udało się ich złamać, ale potrzebna była dogrywka.

Ciekawostka z tego meczu - Ryan Hodgson wyprowadził drużynę jako kapitan w wieku 21 lat i 179 dni. Tym samym został najmłodszym kapitanem w historii Bournemouth. Wydarzenie to uczcił golem - swoim pierwszym w oficjalnym meczu pierwszego zespołu! Brawo!


W 3. i 4. rundzie wygrywamy ze Stoke City oraz Sheffield United, czyli drużynami z Premier League.


Wreszcie ćwierćfinał i epicki mecz z Chelsea! Z powodu kontuzji nie mogli zagrać bramkarz Will Mannion i Alex Oxlade-Chamberlain. Okazało się jednak, że bohaterami zostali gracze, którzy tę dwójkę zastępowali!

FENOMENALNIE zaprezentował się Rhian Brewster, strzelił gola i zaliczył dwie asysty! Natomiast Sam Johnstone obronił rzut karny egzekwowany przez Moratę. W normalnym czasie padł remis (1-1), lecz w dogrywce moi gracze zdołali przechylić szalę na swoją korzyść. Mimo, że w 98 przegrywali 1-2!

CUDOWNY mecz, cała gama uczuć...


W półfinale dwumecz z Fulham. Szczerze mówiąc - nie obawiałem się zbytnio o losy tych pojedynków, Fulham to tylko Championship. I rzeczywiście - dwa mecze, dwa zwycięstwa.

W drugim pojedynku, wobec kłopotów zdrowotnych Fodena i Gribbina, szansę debiutu dostał utalentowany chłopak z naszej akademii, Alex Bell. Miał dokładnie 17 lat i 138 dni. Tym samym pobił rekord należący do Bena Woodburna ustanowiony w sezonie 2017/18 (17 lat i 311 dni). Bell zaprezentował się obiecująco, zagrał 90 minut, ale był to jego jedyny występ w tym sezonie.


A zatem awansowaliśmy do finału we wspaniałym stylu, wygrywając wszystkie sześć spotkań.

Finałowym przeciwnikiem była drużyna Leicester City. W jej barwach m.in. Barkley oraz zaciąg byłych graczy Arsenalu (Holding, Chambers, Maitland-Niles). Największego zagrożenia mogliśmy oczekiwać ze strony szybkich jak wiatr skrzydłowych (Zhegrova i Gray).

Mimo faktu, że Foden i Oxlade-Chamberlain dopiero doszli do siebie po kontuzjach, desygnowałem do gry najlepszą (przynajmniej w teorii) jedenastkę:


Mecz miał niezwykły przebieg! Do przerwy bez goli, wreszcie w 52 minucie sędzia podyktował dla nas karnego za faul na Ibe, który popełnił Maitland-Niles.

1-0 Ben Woodburn 52 - karny


Cóż z tego, gdy po udanej kontrze pada wyrównanie...

1-1 John Swift 58


W 75 minucie asystę zalicza rezerwowy Holgate i....

1-2 Demarai Gray 75


Na szczęście na naszą odpowiedź nie trzeba czekać długo. Chambers za krótko wybija piłkę po dośrodkowaniu z rogu Warda-Prowse'a i wyrównuje zawodnik, który kilkanaście minut wcześniej zastąpił Oxlade-Chamberlaina.

2-2 Rhian Brewster 77


Wreszcie w 82 minucie rozpoczął się koncert zupełnie niespodziewanego autora. Callum Gribbin zastąpił w 69 minucie Fodena i... Rozbił bank! Oczarował Wembley!!!

3-2 Callum Gribbin 81 (asysta Woodburn)

4-2 Callum Gribbin 83 (asysta Brewster)

5-2 Callum Gribbin 90 (bez asysty, chyba że przypisać ją Woodburnowi)


Trafienie na 5-2 to jedna z najdziwniejszych bramek, jakie widziałem:


Czyż to nie był cudowny finał i niesamowita kampania?!

To nasze pierwsze trofeum od 2018 roku, nie dziwcie się więc mojej radość! Złotymi zgłoskami do klubowych annałów wpisali się:


LINK: WYNIKI W PUCHARZE LIGI


 

Najlepsi zawodnicy
(minimum 25 występów w pierwszym składzie, licząc wszystkie rozgrywki, wyjątek dla Brewstera, który grał 24 razy w pierwszym składzie i 22 razy wchodził z ławki):

1. Alex Oxlade-Chamberlain (nota: 7,34)
2. Ben Woodburn (nota: 7,32)
3. Axel Tuanzebe (nota: 7,23)
4. Jordon Ibe (nota: 7,22)
5. James Ward-Prowse (nota: 7,17)
    Lewis Allsopp (nota: 7,17)
7. Rhian Brewster (nota: 7,15)

 


 


AFC BOURNEMOUTH - PAKIET STATYSTYCZNY


W 50 meczach (wszystkie rozgrywki) zaprezentowało się 26 piłkarzy:


 

AFC BOURNEMOUTH 2024/25

Najlepszy snajper (ogółem):
22 - Ben WOODBURN

Najlepszy snajper (liga):
18 - Ben WOODBURN

Gole ze stałych fragmentów:
Rhian BREWSTER - karny (1 x L)
Jordon IBE - karny (1 x L)
James WARD-PROWSE - wolny (1 x L)
Ben WOODBURN - karny (2 x L, 1 x PL)

Obronione rzuty karne:
Will MANNION - (Liga, vs Burnley, 08/12/2024 - strzelał G.Aboua) 6 min.
Sam JOHNSTONE - (Puchar Ligi, vs Chelsea, 01/01/2025 - strzelał A.Morata) 96 min.
Will MANNION - (Liga, vs Leicester, 12/02/2025 - strzelał J.Swift) 79 min.
Will MANNION - (Liga, vs Chelsea, 15/02/2025 - strzelał S.Milinković-Savić) 26 min.
Will MANNION - (Liga, vs Man City, 18/05/2025 - strzelał M.Icardi) 59 min.

Niewykorzystane rzuty karne:
Jordon IBE - (Liga, vs vs Man City, 18/05/2025 - obronił Ederson) 68 min.

Bramki samobójcze dla AFC Bournemouth:
C.Slattery - Newcastle (Liga)

Kapitanowie:
Axel TUANZEBE - 43 (43 od początku)
Ryan HODGSON - 5 (5)
James WARD-PROWSE - 2 (1)
Adam SMITH - 1 (1)
Nathan AKÉ - 1 (0)


HISTORIA AFC BOURNEMOUTH OD 2017 ROKU

Najwyższe zwycięstwo (ogółem):
(8-1, 09/04/2019 vs West Brom) Liga

Najwyższe zwycięstwo (liga):
(8-1, 09/04/2019 vs West Brom)

Najwyższa porażka (ogółem):
(1-7, 29/05/2019 vs Liverpoool) Liga Europy

Najwyższa porażka (liga):
(1-5, 14/12/2022 vs Tottenham)

Najwięcej meczów bez porażki (ogółem):
(15, 05/04/2022 - 12/09/2022)

Najwięcej meczów bez porażki (liga):
(12, 05/04/2022 - 18/09/2022)

Najwięcej meczów bez zwycięstwa (ogółem):
(8, 25/10/2017 - 10/12/2017)

Najwięcej meczów bez zwycięstwa (liga):
(8, 08/05/2021 - 25/09/2021)

Najwięcej zwycięstw z rzędu (ogółem):
(10, 08/04/2022 - 18/08/2022)

Najwięcej zwycięstw z rzędu (liga):
(7, 08/04/2022 - 14/08/2022)

Najwięcej porażek z rzędu (ogółem):
(4, 23/09/2018 - 04/10/2018)
(4, 14/02/2024 - 09/03/2024)
(4, 20/04/2024 - 12/05/2024)

Najwięcej porażek z rzędu (liga):
(4, 05/12/2020 - 23/12/2020)
(4, 20/04/2024 - 12/05/2024)


PIŁKARZE

Najmłodszy zawodnik:
Alex BELL (17 lat i 138 dni, 28/01/2025 vs Fulham, Puchar Ligi)

Najstarszy zawodnik:
Artur BORUC (37 lat i 341 dni, 27/01/2018 vs Preston, Puchar Anglii)

Najmłodszy strzelec bramki:
Ben WOODBURN (17 lat i 311 dni, 22/08/2017 vs Stevenege, Puchar Ligi)

Najstarszy strzelec bramki:
Jermain DEFOE (35 lat i 218 dni, 13/05/2018 vs West Brom, Liga)

Najwięcej bramek w meczu:
Callum WILSON (6 goli, 09/04/2019 vs West Brom, Liga)

Najszybszy gol:
Callum WILSON (15 sekunda, 28/04/2021 vs Chelsea, Liga)

Najwięcej meczów w historii (ogółem):
306 - Nathan AKÉ

Najwięcej meczów w historii (liga):
263 - Nathan AKÉ

Najlepszy snajper w historii (ogółem):
152 - Callum WILSON

Najlepszy snajper w historii (liga):
120 - Callum WILSON

Wszyscy zawodnicy, którzy zagrali w AFC Bournemouth od 2017 roku:
(wiśniowa liczba - np. 18 - oznacza zdobycie trofeum w danym roku)


 


ANGLIA + EUROPEJSKIE PUCHARY


KLUBOWA PIŁKA, HISTORIA - ŚWIAT GRY AFC BOURNEMOUTH
(2017-25)


ANGLIA - linki:
Liga

Puchar Anglii
Puchar Ligi
Superpuchar Anglii


EUROPA - linki:
Liga Mistrzów
Liga Europy
Superpuchar Europy


Autor: Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce

KOMENTARZE

Dario


Komentarzy: 616

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-08-13

Poziom ostrzeżeń: 0

11-07-2018, 13:34 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Wreszcie się doczekałem! REWELACYJNY BLOG!!

Coffin


Komentarzy: 358

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: King Chorzowa

Dołączył: 2016-03-02

Poziom ostrzeżeń: 0

11-07-2018, 15:07 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

"youtube daj filmik" ;)

A tak to oczywiście super! :)

Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce


Komentarzy: 10600

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

11-07-2018, 15:14

Coffin, dnia 11-07-2018, 15:07, napisał:
"youtube daj filmik" ;)

A tak to oczywiście super! :)


Już go dodaję:-) Dzięki za zwrócenie uwagi. Dałem go kilka dni temu w "prywatnych" i miałem dodać dziś do bloga. Starość nie radość.

Legre


Komentarzy: 7

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2018-03-17

Poziom ostrzeżeń: 0

11-07-2018, 15:43 , ocenił powyższy materiał: mocne - Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa

Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa Świetny wynik. (spojler) w tych okolicznościach to jak mistrzostwo. Wciągający i interesujący blog, akcja jak w dobrym serialu. Ciekawsze niż wygrywanie wszystkiego i z wszystkimi sezon po sezonie. Czekamy aż CDN. Jak tam finanse i obiekty?


Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce


Komentarzy: 10600

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

11-07-2018, 15:55

@Legre - ciesze się, że Ci się podoba. Finanse w stanie kwitnącym (na transfery mógłbym wydać 300 mln funtów!|), a jakość obiektów wzrasta. Co prawda jeszcze nie udało się wychować prawdziwego asa, ale wszystko przede mną:-)

Jacor
Typer Sezonu 2020/21- 3. miejsce


Komentarzy: 742

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-10-07

Poziom ostrzeżeń: 0

11-07-2018, 17:04 , ocenił powyższy materiał: mocne - Niesamowita historia

Jak to jedna zmiana może być przyczyną polepszenia wyników! Ale też brawo za sprowadzenie za darmo tych zawodników, naprawdę ciekawy zaciąg.

Shari


Komentarzy: 59

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-11-11

Poziom ostrzeżeń: 0

11-07-2018, 18:29 , ocenił powyższy materiał: mocne - Ten tekst jest jak narkotyk! Więcej!

Ten tekst jest jak narkotyk! Więcej!

Fubar
Typer Sezonu 2017/18 - 2. miejsce


Komentarzy: 1343

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Niezłomny Celt

Dołączył: 2015-12-03

Poziom ostrzeżeń: 0

11-07-2018, 22:54 , ocenił powyższy materiał: mocne - Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa

Świetny wynik! Przyznam że próbowałem tej taktyki u siebie w Newcastle, ale... ułożyć tak dobrze ich nie potrafiłem. Kłaniam się nisko i gratuluje! Brawo!

Zyhym


Komentarzy: 1015

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2016-12-28

Poziom ostrzeżeń: 1

12-07-2018, 10:58 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Świetny wynik i to w lidze jak i w tym pucharze co wpadła ta przedziwna bramka :D
Pamiętam jak stosowałeś tą taktykę i jak widać da się nią coś ugrać w nowym FM.
Czyżby następny sezon to miejsce już na podium? :)

Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce


Komentarzy: 10600

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

12-07-2018, 11:01

Zyhym, dnia 12-07-2018, 10:58, napisał:
Świetny wynik i to w lidze jak i w tym pucharze co wpadła ta przedziwna bramka :D
Pamiętam jak stosowałeś tą taktykę i jak widać da się nią coś ugrać w nowym FM.
Czyżby następny sezon to miejsce już na podium? :)


Oj, szczerze wątpię:-)
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-23 by Łukasz Czyżycki