BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 12, słabe: 0
zobacz komentarze

Kronika (#1), sezon 2017/18. Projekt TERAZ POLSKA 1972-86

05-08-2018, 20:23 , Unikalnych wejść: 630 , autor: weche

Wybrany klub / reprezentacja: Projekt TERAZ POLSKA 1972-86

Opisywany sezon: 2017/2018

Poziom rozgrywkowy: 1-10

Wersja gry: Football Manager 2018


Klikając w poniższy baner, przeniesiecie się do blogów opisujących karierę Mahdiego w ramach projektu TERAZ POLSKA 1972-86.


 

KRONIKA PROJEKTU „TERAZ POLSKA 1972-1986”

SEZON 2017/2018

Mahdi opublikował pierwszy sezon swojego projektu, w którym będziemy śledzić kariery 61 polskich piłkarzy grających na turniejach mistrzowskich w latach 1972-1986. Przypominam, że w tym czasie dwa razy reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata (1974, 1982) oraz zdobyła złoty (1972) i srebrny medal olimpijski (1976).

W momencie rozpoczęcia gry wszyscy piłkarze mieli po 15-16 lat, więc rozgrywka będzie trwała 20 sezonów i tyle też odcinków będzie miała wyżej wymieniona kronika, w której skupię się na dokonaniach poszczególnych piłkarzy, ich rozwoju. Oczywiście omówione zostaną transfery, a także mecze z orzełkiem na piersi. Na końcu kroniki każdorazowo będzie umieszczana bieżąca klasyfikacja zawodników.

BRAMKARZE

HUBERT KOSTKA- (LukasBlack). Rozpoczął swą przygodę z piłką w zespole Red Bull Salzburg (trzeci poziom rozgrywkowy). Niestety w tym sezonie nie było mu dane rozegrać żadnego spotkania oficjalnego na poziomie seniorskim. Również nie grał w młodzieżowej reprezentacji Polski.  Jest dość niski jak na bramkarza (180cm) więc w mojej ocenie może mieć problemy na tej pozycji. W ciągu roku jego wartość wzrosła o 100 tysięcy euro.

ZYGMUNT KUKLA- (Egurian)- Znajduje się w kadrze Lechii Gdańsk (szósty poziom rozgrywkowy). Mimo młodego wieku trener dał mu zagrać siedem spotkań w pełnym wymiarze czasu w lidze. Obecnie jest reprezentantem Polski do lat 19. W ciągu roku podwoił swoją wartość Mimo młodego wieku jest w obiekcie zainteresowań bardzo silnych klubów takich Bayern, Chelsea, Barcelona, Real Madryt Jest raczej pewne, że w Gdańsku długo już nie pogra

JÓZEF MŁYNARCZYK- (Bandus11)- Gracz Lecha Poznań ( siódmy poziom rozgrywkowy). Trener „Kolejorza” dał Młynarczykowi zadebiutować w pierwszym składzie w pucharze. Jednak sezon zakończył na tym jednym występie. Za to w reprezentacji Polski do lat 21 zagrał trzy razy, stając się podstawowym bramkarzem w tej grupie wiekowej. Również i nim zainteresowane są silniejsze kluby. Mówi się między innymi o Borussi Dortmund i SSC Napoli.

PIOTR MOWLIK- (Zyhym)- Tak jak kolega wyżej również gra w Lechu Poznań (siódmy poziom rozgrywkowy). Również on zadebiutował w pierwszym składzie zespołu, tyle że w lidze. Tak jak Młynarczyk sezon zakończył na tym jednym występie. Gra w reprezentacji Polski do lat 21, gdzie zagrał dwa mecze.

JAN TOMASZEWSKI- będący faworytem autora tekstu (weche). Swoją przygodę rozpoczął w Pogoni Szczecin (dziewiąty poziom rozgrywkowy). Z miejsca stał się podstawowym bramkarzem tego zespołu. Rozegrał 34 spotkania w lidze oraz 3 w pucharze. Jest współtwórcą awansu Dumy Pomorza do wyższej ligi. W zespole zadebiutował mając 16 lat i 198 dni, przez co jest najmłodszym w historii zawodnikiem, który zagrał w pierwszym zespole Pogoni. Dostał powołanie do reprezentacji Polski na Mundial w Rosji, jednak nie zadebiutował jeszcze w Biało-Czerwonych. Jego wartość  osiąga obecnie 1,3 mln euro, a o niego biją się silniejsze zespoły, więc odejście z Pogoni jest praktycznie kwestią czasu.  Spekuluje się, że nowym zespołem „Janka” może być Sporting Lizbona.

OBROŃCY

ZYGMUNT ANCZOK- (Fley79). Swoją przygodę rozpoczął w Lechu Poznań (siódmy poziom rozgrywkowy). Rozegrał tam 8 spotkań (7 w lidze i jedno w pucharze). Po czym zimą przeniósł się do Arsenalu Londyn za 2 mln euro ( z wszystkimi klauzulami wartość transferu wzrośnie do 5,25 mln). Niestety nie było mu dane zadebiutować w oficjalnym spotkaniu „Kanonierów”. 27 marca 2018 roku zadebiutował w barwach Biało-Czerwonych w spotkaniu z gospodarzami Mundialu. Na Mistrzostwach Świata nieoczekiwanie stał się podstawowym lewym obrońcą, opuścił za kartki ćwierćfinałowe spotkanie z Anglią, którą Polacy sromotnie przegrali.. Czyżby w końcu był w Polsce lewy obrońca na światowym poziomie?

MAREK DZIUBA- (Tesser). Ten prawy obrońca znajduje się w kadrze Hannover 96 (czwarty poziom rozgrywkowy). Niestety rozegrał tylko jedno spotkanie w lidze (wyszedł z ławki). Oficjalnie jest graczem rezerw tego niemieckiego zespołu i tam rozegrał dużo spotkań. Jego rozwój ograniczyły problemy z mięśniami brzucha, przez które pauzował ogólnie aż 11 tygodni. To spowodowało, że atrybuty nie poszły istotnie w górę. Jest graczem reprezentacji Polski do lat 19.

JERZY GORGOŃ- (Fetty). Gorgoń jest graczem RB Lipsk (trzeci poziom rozgrywkowy). Niestety na chwilę obecną jest jeszcze za słaby na ten zespół, ponieważ nie zadebiutował w oficjalnym spotkaniu. Gra często w zespole U-19. Ma za to za sobą debiut w reprezentacji Polski do lat 21. 

ZBIGNIEW GUT-  (Quezter). Jest graczem Benfici Lizbona (pierwszy poziom rozgrywkowy). Tam nie zagrał ani minuty, ale został przeniesiony do lizbońskiego zespołu B (dziewiąty poziom rozgrywkowy). Tam zagrał aż w 23 spotkaniach (22 w lidze i 1 w pucharze) strzelając dwie bramki. Zadebiutował również w reprezentacji Polski w spotkaniu z Belgią.  Na Mundial jednak nie pojechał. Dość duże wzrosty odnotował w atrybutach fizycznych.

JAN JAŁOCHA- (Ernie89).  Gra w BATE Borysow (piąty poziom rozgrywkowy). Szybko zadebiutował w pierwszym zespole i przez cały sezon rozegrał 12 spotkań. Grywał też w reprezentacji Polski do lat 21. Interesują się nim mocniejsze kluby z Tottenhamem Londyn na czele.

PAWEŁ JANAS- (Bari80). Mimo młodego wieku jest podstawowym obrońcą Legii Warszawa, grającej na czwartym poziomie rozgrywkowym. Zadebiutował również w reprezentacji Polski i pojechał na Mundial do Rosji, gdzie nie zagrał ani minuty. Został wybrany do jedenastki sezonu Legii Warszawa.

DARIUSZ KUBICKI-  (DBoniem). Wylądował w Zrinjski Mostar (siódmy poziom rozgrywkowy) i to była bardzo dobra decyzja. Był podstawowym zawodnikiem tego zespołu i rozegrał łącznie 36 spotkań. Zagrał również w reprezentacji Polski do lat 21. Interesują się nim lepsze kluby. Spekuluje się, że przejdzie do Liverpoolu.

HENRYK MACULEWICZ- (Dario). Gracz Wisły Kraków (dziewiąty poziom rozgrywkowy). Co prawda zadebiutował w składzie Wisły, jednak odgrywał epizodyczną rolę w tym sezonie. Zagrał ogółem w czterech spotkaniach. Zadebiutował także w kadrze U-21. Zimą pauzował 4 tygodnie z powodu skręcenia stawu skokowego.

STEFAN MAJEWSKI- (EddyManiolo). Gra w SC Braga (trzeci poziom rozgrywkowy). Tutaj nie zagrzał długo miejsca. Został przeniesiony do drużyny B (dziesiąty poziom). Tam grał więcej, strzelił nawet debiutancką bramkę. Zadebiutowawał także w reprezentacji A, do Rosji jednak nie pojechał. Zainteresowani nim są Galatasaray i Villareal.

ADAM MUSIAŁ- (LCS). Jest zawodnikiem Wisły Kraków (dziewiąty  poziom rozgrywkowy).. Bardzo mało grał w tym sezonie (tylko dwa spotkania). Dość dużo drobnych kontuzji, a najdłużej pauzował 5  tygodni z powodu przepukliny.

MARIAN OSTAFIŃSKI- (Jaa209). Gracz Zagłębia Lubin (siódmy poziom rozgrywkowy). Za dużo w tym sezonie nie pograł (8 spotkań).W rezerwach Miedziowych było lepiej (23 spotkania). Przez miesiąc pauzował z powodu złamania kości jarzmowej.

MAREK OSTROWSKI- (Norbi_Zip). Jest w kadrze Ruchu Chorzów (10 poziom rozgrywkowy). W tym sezonie był podstawowym zawodnikiem swojego klubu (33 m./1br.). Dobry sezon spowodował, że interesuje się nim wiele silniejszych zespołów. 

KRZYSZTOF PAWLAK- (Massey20). Gra w Manchesterze United, ale w tym sezonie nie zadebiutował w pierwszym składzie. Grał za to w rezerwach (24 mecze).

KAZIMIERZ PRZYBYS- (Diakon89). Jest zawodnikiem Steauy Bukareszt (trzeci poziom rozgrywkowy). Jednak nie zadebiutował w pierwszym składzie. Początek sezonu stracił przez uraz biodra (nie grał 3 miesiące). Więcej grał w zespole U-19 (12 spotkań).

WOJCIECH RUDY-(kubilaj2). Gra w Stade Reims (piąty poziom rozgrywkowy). Jednak bardzo rzadko wychodził na boisko (3 spotkania). Więcej grał w zespole U-19 (15 spotkań). Jest kapitanem reprezentacji Polski do lat 19.

ANTONI SZYMANOWSKI- (Pas690). Gra w Anderlechcie Bruksela (trzeci poziom rozgrywkowy). I był dość często wykorzystywany (16 spotkań). Niestety ze swoim zespołem spadł do niższej ligi. Zadebiutował w reprezentacji Polski w meczu z Belgią jednak na Mundial nie pojechał.

HENRYK WAWROWSKI- (Vagner). Gra dla Pogoni Szczecin (dziewiąty poziom rozgrywkowy). W pierwszym składzie wystąpił 5 razy, strzelając 1 bramkę. Pod koniec sezonu doznał kontuzji stawu skokowego.

HENRYK WIECZOREK- (radu9319). Jest w składzie Sampdorii Genua (trzeci poziom rozgrywkowy). Zagrał jednak tylko w 2 spotkaniach. Dużo więcej grał w rezerwach i zespole U-19. Jest również wicekapitanem reprezentacji Polski do lat 19. Interesują się nim FK Jablonec i Young Boys Berno.

ROMAN WÓJCICKI- (Fubar). Gra w Red Bull Salzburg (trzeci poziom rozgrywkowy). W pierwszym zespole zagrał 4 spotkania. Podstawowy zawodnik zespołu U-19 (24 spotkania).

WŁADYSŁAW ŻMUDA- (Beezy). Gra w SC Braga (trzeci poziom rozgrywkowy) i jest jednym z podstawowych obrońców swojego zespołu (26 meczy).  Fantastycznie wprowadził się również do reprezentacji Polski, gdzie grał wszystkie mecze na Mundialu.

POMOCNICY

ZBIGNIEW BONIEK- (RAmunicki). Trafił do Celticu Glasgow (trzeci poziom rozgrywkowy). Powoli wgryza się do podstawowego składu grając w 19 spotkaniach. Nie strzelił jeszcze bramki. Gra często na środku obrony. Zadebiutował w reprezentacji Polski w spotkaniu z Belgią. Na Mundial nie pojechał. Po sezonie zmieni Glasgow na Rzym.

ANDRZEJ BUNCOL- (Kaan). Zagrał fantastyczny sezon w Ruchu Chorzów (dziesiąty poziom rozgrywkowy. Jako podstawowy pomocnik rozegrał w sezonie aż 36 spotkań strzelając 9 bramki. Pogłoski mówią o tym, że tym filigranowym pomocnikiem interesuje się Liverpool.

WŁODZIMIERZ CIOŁEK- (crisadus). Gra w Wiśle Kraków (dziewiąty poziom rozgrywkowy) i to  dość często w tym sezonie (21 meczy/ 1 bramka/11 asyst). Oko na niego ma Benfica.

LESŁAW ĆMIKIEWICZ- (Sonny). Trafił do Legii Warszawa (czwarty poziom rozgrywkowy) i już odgrywa dość znaczącą rolę w tym zespole. Zagrał 20 spotkań i pewnie byłoby więcej gdyby nie kontuzja stawu biodrowego, która wykluczyła go z gry na trzy miesiące. Mimo to został wybrany do jedenastki sezonu Legii Warszawa.

KAZIMIERZ DEYNA- (Abramovich). Grał w Legii Warszawa (czwarty poziom rozgrywkowy). Rozegrał w lidze 30 spotkań, w których strzelił 5 bramek. Zadebiutował również w reprezentacji Polski , strzelił również bramkę w przegranym spotkaniu z Urugwajem. Pojechał na Mundial i zmieniając Piotra Zielińskiego w meczu z Argentyną  stał się najmłodszym piłkarzem piłkarskich mistrzostw świata w historii (16 lat i 247 dni). Nagrodą za dobry sezon jest jego przejście do AS Roma.  

DARIUSZ DZIEKANOWSKI- (Durion). Trafił do US Palermo (czwarty poziom rozgrywkowy) i został najmłodszym debiutantem w historii swojego zespołu ( 16 lat i 43 dni). Wchodził jako dżoker w 10 spotkaniach. Początek sezonu zepsuła mu złamana ręka przez co musiał pauzować 6 tygodni. Występował w eliminacjach Mistrzostw Europy do lat 19. Mocno nim interesuje się Manchester United.

ROBERT GADOCHA- (TrueMMW). Jest graczem Genoa FC (trzeci poziom rozgrywkowy). 11 razy wyszedł w podstawowym składzie, strzelając 4 bramki. Zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski, jednak na Mundial nie pojechał.

ANDRZEJ IWAN- (TomasS). Gra w Wiśle Kraków (dziewiąty poziom rozgrywkowy) i mimo młodego wieku stał się podstawowym zawodnikiem Białej Gwiazdy. Strzelił 10 bramek w sezonie. Został najmłodszym zawodnikiem, który zadebiutował w seniorskim zespole Wisły Kraków ( 15 lat i 258 dni). Grał w reprezentacji Polski do lat 21. Jego wartość jest oceniana na 7 mln euro.

JAN KARAŚ- (Tosiek). Występuje w Slavii Praga (trzeci poziom rozgrywkowy). Wystąpił w 17 spotkaniach i strzelił jedną bramkę. Niestety ze swoim zespołem spadł do niższej ligi.

HENRYK KASPERCZAK- (paweldemon). Grał w Legii Warszawa w tym sezonie (czwarty poziom rozgrywkowy). Z każdym kolejnym tygodniem się rozkręcał w nagrodę został wybrany do jedenastki sezonu Wojskowych. Zadebiutował również w reprezentacji Polski, ale w kadrze na Mundial się nie znalazł.

RYSZARD KOMORNICKI- (Coffin). Rozpoczął swą przygodę z piłką w zespole Dinama Zagrzeb (czwarty poziom rozgrywkowy). Zdążył rozegrać 14 spotkań, by zimą przenieść się do Bayernu Monachium za 3,7 mln euro ( z wszystkimi klauzulami 6,25 mln). Nie dane mu było jednak zadebiutować w ekipie z Bawarii. Zdobywca Klubowego Pucharu Świata ze swoim zespołem.

JERZY KRASKA- (Shrek). Jest zawodnikiem RC Lens (piąty poziom rozgrywkowy). Niestety grał bardzo rzadko, bo ledwie trzy razy. Znacznie częściej grywał w rezerwach. Ze swoim zespołem spadł do niższej ligi. Interesuje się nim Anderlecht Bruksela.

JANUSZ KUPCEWICZ- (Chrisula). Jest graczem Ajaxu Amsterdam (drugi poziom rozgrywek). Niestety nie było mu dane zadebiutować w pierwszym zespole. Jest za to podstawowym graczem młodego Ajaxu i Polski U-19.

ZYGMUNT MASZCZYK- (Kuba199321). Zagrał fantastyczny sezon w Zagłębiu Lubin (siódmy poziom rozgrywkowy). W nagrodę przez kibiców został wybrany graczem sezonu. Interesuje się nim wiele klubów z Atletico Madryt na czele.

BOHDAN MASZTALER- (Alex). Gra w Spartaku Moskwa (trzeci poziom rozgrywkowy). Nie grał tam jednak dużo, znacznie więcej meczy zagrałw rezerwach (31m./5br.).

WALDEMAR MATYSIK- (Jacor). Gracz Lyonu (drugi poziom rozgrywkowy). Tam grał mało, ale w rezerwach był podstawowym zawodnikiem. Zrobił na tyle dobre wrażenie, że po sezonie przenosi się do AS Roma (za 3,6 mln euro plus dodatkowe klauzule).

ADAM NAWAŁKA- (Ademix7). Rozpooczął  karierę w FC Basel (trzeci poziom rozgrywkowy). Tam zadebiutował w pierwszym składzie i rozegrał 10 spotkań. Zimą przeszedł do Tottenhamu (za 1,6 mln euro, z  dodatkami 3,4 mln) . Tam wszedł z ławki w jednym spotkaniu. W meczu z Belgią zadebiutował w kadrze A. Do Rosji nie pojechał.

ANDRZEJ PAŁASZ- (grinch123). Jest w kadrze Borussi Dortmund, ale nie zadebiutował w seniorskim składzie. Grał w rezerwach BVB. Koniec sezonu to niestety naciągnięte więzadła krzyżowe, więc z problemami będzie się przygotowywał do nowego sezonu. Interesuje się nim Rapid Wiedeń.

WŁODZIMIERZ SMOLAREK- (DrWittr). Sezon rozpoczął w Feyenoordzie (drugi poziom rozgrywkowy). Tam zdołał rozegrać 6 spotkań w pierwszym składzie. Zimą przeniósł się do Tottenhamu za 3,8 mln euro (wraz z dodatkami aż 9,5 mln euro). Tam grał rzadko z powodu częstych kontuzji. Mimo to został najmłodszym zawodnikiem, który wszedł na boisko w ekipie Tottenhamu. 

ZYGFRYD SZOŁTYSIK- (Popla_94). W Sparcie Praga (trzeci poziom rozgrywkowy) rzadko był brany pod uwagę przy ustalaniu składu. Zagrał w jednym meczu wychodząc z ławki rezerwowych. Za to był podstawowym graczem zespołu do lat 19. Interesują się nim FC Kopenhaga, PSG i Rapid Wiedeń.

JAN URBAN- (Adi). Jest zawodnikiem Legii Warszawa (czwarty poziom rozgrywkowy), ale nie było mu dane zadebiutować w pierwszym zespole. W U-19 zagrał 10 spotkań. Przez cztery tygodnie leczył uraz stawu skokowego.

RYSZARD TARASIEWICZ- (KasproR). Jest w składzie PSV Eindhoven (drugi poziom rozgrywkowy). Tam jednak zagrał tylko jedno spotkanie i to wychodząc z ławki. Niestety spadł ze swym zespołem do niższej ligi. Grał w reprezentacji U-19.

NAPASTNICY

JAN BENIGIER- (Berth). Trafił do Ruchu Chorzów (dziesiąty poziom rozgrywkowy). W ciągu całego sezonu rozegrał 18 spotkań i strzelił 4 bramki. Na chwilę jest joker chorzowskiego zespołu, bo w 8 spotkaniach wchodził z ławki rezerwowych.  Niestety jego rozwój przerwała kontuzja barku, która wykluczyła go z gry na pięć miesięcy.

JAN DOMARSKI- (rivaldo). Znalazł się w Dinamo Zagrzeb (czwarty poziom rozgrywkowy). W pierwszym składzie nie grał za dużo. Raptem 5 spotkań, w których strzelił dwie bramki. Znacznie więcej grał w rezerwach, gdzie był bardzo skuteczny bo strzelił 15 bramek w 26 meczach. Przez trzy miesiące leczył kontuzję. Mimo, że grał tylko w rezerwach obserwują go potentaci: Bayern, PSG i Roma.

JAN FURTOK- (kubol112). Rozpoczął swą karierę w Sportingu Lizbona (drugi poziom rozgrywkowy). Jednak nie zagrzał tam długo miejsca. Zdążył rozegrać trzy mecze, w których wychodził z ławki i przeniesiony został do zespołu B (dziewiąty poziom rozgrywkowy). Tam grał regularnie, strzelając 13 bramek.

ZDZISŁAW KAPKA- (Michellaga). Znajduje się w kadrze FC Basel (trzeci poziom rozgrywkowy). Co prawda zadebiutował w pierwszym składzie, ale był to jego jedyny mecz w tym sezonie. Więcej grał w zespole do lat 21. Obserwują go lepsze zespoły m. in. AS Monaco i Liverpool.

KAZIMIERZ KMIECIK- (jmk). Gracz Pogoni Szczecin (dziewiąty poziom rozgrywkowy). Ważny gracz tego zespołu. Rozegrał 32 spotkania w lidze, w których strzelił 13 bramek. Zadebiutował również w kadrze U-21.

MAREK KUSTO- (Vadis). Gra w Legii Warszawa (czwarty poziom rozgrywkowy). Mimo młodego wieku w pierwszym zespole rozegrał 22 spotkania, w których strzelił 3 bramki. Najmłodszy strzelec w historii Legii (16 lat i 148 dni). Zasłużył na miejsce w jedenastce sezonu Wojskowych. Zadebiutował w Kadrze U-21. Zimą pauzował 6 tygodni z powodu urazu łękotki.

GRZEGORZ LATO- (Paternoster). W Schalke 04 (drugi poziom rozgrywkowy) rozegrał 16spotkań, w których strzelił 5 bramek. Zimą przeniósł się do RB Lipsk (trzeci poziom) za 6,5 mln euro ( z wszystkimi klauzulami 9,5 mln). Tam zagrał 12 razy i też strzelił 5 bramek, które pomogły w awansie zespołu do wyższej ligi. Dobra forma napastnika przerodziła się w debiut w kadrze A, a także wyjazd na Mundial. Tam się spisał dobrze grając we wszystkich spotkaniach reprezentacji Polski. Teraz tylko czekać kiedy będzie strzelał z regularnością Roberta Lewandowskiego.

WŁODZIMIERZ LUBAŃSKI- (DanielW). "Włodek" powoli przebija się do składu Realu Madryt. Wystąpił w 16 spotkaniach swojego zespołu, gdzie strzelił 5 bramek. Obecnie jest w składzie zespołu do lat 19. Najmłodszy strzelec bramki dla "Królewskich ( 16 lat i 211 dni). Wraz z zespołem zwycięzca Ligi Mistrzów i Superpucharu Świata. Etatowy reprezentant Polski do lat 21 ( 7m/5 br).

JOACHIM MARX- (VagheenaOle). Rozegrał dobry sezon w Ruchu Chorzów (dziesiąty poziom rozgrywkowy). W 25 meczach strzelił 11bramek. Jednak jego rozwój pokrzyżowały liczne kontuzje.

WŁODZIMIERZ MAZUR- (DobiFM). W szwedzkim zespole Malmoe FF ( piąty poziom rozgrywkowy) rozegrał dobry sezon. Strzelił 9 bramek w 25 spotkaniach. Najmłodszy zawodnik w historii Malmoe, który wszedł na boisko i strzelił bramkę. Jest w obiekcie zainteresowania Napoli.

ROMAN OGAZA- (Adamenitum33). Karierę rozpoczął w Zrinjski Mostar (szósty poziom rozgrywkowy) i dość dobrze mu się wiodło, bowiem rozegrał ogółem 26 spotkań, strzelając 7 bramek. Został wybrany najlepszym zawodnikiem swojego klubu przez kibiców. Jest w orbicie zainteresowań wielu silniejszych klubów.

ANDRZEJ SZARMACH- (pedroake88). Gra w APOELU Nikozja (piąty poziom rozgrywkowy). Był to dobry sezon w jego wykonaniu (27m./8br.).  Przez kibiców został wybrany do jedenastki sezonu swojego klubu. Grał w reprezentacji U-21. W przerwie letniej może zmienić klub na silniejszy ( zainteresowani są m. in. Burnley, Koeln i Napoli).

RYSZARD SZYMCZAK- (Peter). Jest w kadrze Standardu Liege (trzeci poziom rozgrywkowy), jednak nie był często wykorzystywany w pierwszym składzie (jedno wyjście z ławki). W rezerwach grał więcej. Mimo to interesuje się nim wiele silniejszych klubów (Everton, Marseille, Lyon, FC Porto).

ANDRZEJ ZGUTCZYŃSKI- (geographic92). Gra w Werderze Brema (trzeci poziom rozgrywkowy), chociaż mówienie o grze jest trochę nadużyciem (tylko dwa spotkania). Trochę więcej zagrał w drużynie U-19 (11m./5br.).

 

Sezon 2017/2018 się zakończył. Jaki był dla piłkarzy z tego projektu? Różny. Część piłkarzy jest podstawowym zawodnikiem swojego klubu (jak Lato, Deyna, Żmuda). Wielu też zadebiutowało w reprezentacji Polski i pojechało na Mundial do Rosji, gdzie Biało-Czerwoni dotarli do ćwierćfinałów. Niektórzy zawodnicy zamienili kluby na te silniejsze. Część jednak zawodników nie przebiło się do pierwszego składu i tkwiło w rezerwach. Jednak to dopiero pierwszy sezon i na pewno się bardziej rozwiną i będą grali w pierwszym składzie. Czekam też z niecierpliwością na ich dominację w kadrze Polski. Może oni osiągną życiowy sukces i zdobędą Puchar świata. Zobaczymy co czas pokaże.

Poniżej klasyfikacja zawodników po pierwszym sezonie:

Lp. Nazwisko i Imię Pkt
1. LATO Grzegorz 27,0
2. DEYNA Kazimierz 27,0
3. ŻMUDA Władysław 26,0
4. KUBICKI Dariusz 25,7
5. MASZCZYK Zygmunt 22,2
6. JANAS Paweł 21,9
7. SZARMACH Andrzej 20,8
8. MAZUR Włodzimierz 19,6
9. KUSTO Marek 18,8
10. BONIEK Zbigniew 18,6
11. KASPERCZAK Henryk 18,2
12. OGAZA Roman 18,1
13. TOMASZEWSKI Jan 17,2
14. ĆMIKIEWICZ Lesław 16,9
15. LUBAŃSKI Włodzimierz 16,8
16. FURTOK Jan 16,3
17. SZYMANOWSKI Antoni 15,4
18. KARAŚ Jan 15,4
19. KMIECIK Kazimierz 14,8
20. IWAN Andrzej 13,8
21. KOMORNICKI Ryszard 12,0
22. BUNCOL Andrzej 11,7
23. NAWAŁKA Adam 11,2
24. GADOCHA Robert 11,0
25. OSTROWSKI Marek 10,4
26. GUT Zbigniew 9,8
27. JAŁOCHA Jan 9,6
28. MAJEWSKI Stefan 7,8
29. DZIEKANOWSKI Dariusz 7,6
30. MARX Joachim 7,6
31. CIOŁEK Włodzimierz 7,2
32. SMOLAREK Włodzimierz 6,4
33. DOMARSKI Jan 5,9
34. MASZTALER Bohdan 5,8
35. KUKLA Zygmunt 4,9
36. BENINGIER Jan 4,7
37. ANCZOK Zygmunt 4,4
38. OSTAFIŃSKI Marian 3,8
39. WÓJCICKI Roman 3,6
40. RUDY Wojciech 3,2
41. MATYSIK Waldemar 2,7
42. KRASKA Jerzy 2,2
43. WAWROWSKI Henryk 2,0
44. WIECZOREK Henryk 1,8
45. ZGUTCZYŃSKI Andrzej 1,6
46. MACULEWICZ Henryk 1,2
47. MŁYNARCZYK Józef 1,2
48. TARASIEWICZ Ryszard 0,9
49. KAPKA Zdzisław 0,8
50. MUSIAŁ Adam 0,8
51. SZOŁTYSIK Zygfryd 0,8
52. SZYMCZAK Ryszard 0,8
53. DZIUBA Marek 0,7
54. MOWLIK Piotr 0,6
55. GORGOŃ Jerzy 0,0
56. KOSTKA Hubert 0,0
57. KUPCEWICZ Janusz 0,0
58. PAŁASZ Andrzej 0,0
59. PAWLAK Krzysztof 0,0
60. PRZYBYŚ Kazimierz 0,0
61. URBAN Jan 0,0

 

 

Wszystkie profile wraz ze statystykami i kluczowymi wydarzeniami w karierach poszczególnych zawodników - znajdziecie poniżej.

UWAGA! Statystyki obejmują okres od 12/06/2017 do 03/06/2018 (bez mundialu, który stanowił niejako "przedłużenie" sezonu 2017/18).


1. Anczok, Zygmunt


2. Benigier, Jan


3. Boniek, Zbigniew


4. Buncol, Andrzej


5. Ciołek, Włodzimierz


6. Ćmikiewicz, Lesław


7. Deyna, Kazimierz


8. Domarski, Jan


9. Dziekanowski, Dariusz


10. Dziuba, Marek


11. Furtok, Jan


12. Gadocha, Robert


13. Gorgoń, Jerzy


14. Gut, Zbigniew


15. Iwan, Andrzej


16. Jałocha, Jan


17. Janas, Paweł


18. Kapka, Zdzisław


19. Karaś, Jan


20. Kasperczak, Henryk


21. Kmiecik, Kazimierz


22. Komornicki, Ryszard


23. Kostka, Hubert


24. Kraska, Jerzy


25. Kubicki, Dariusz


26. Kukla, Zygmunt


27. Kupcewicz, Janusz


28. Kusto, Marek


29. Lato, Grzegorz


30. Lubański, Włodzimierz


31. Maculewicz, Henryk


32. Majewski, Stefan


33. Marx, Joachim


34. Maszczyk, Zygmunt


35. Masztaler, Bohdan


36. Matysik, Waldemar


37. Mazur, Włodzimierz


38. Młynarczyk, Józef


39. Mowlik, Piotr


40. Musiał, Adam


41. Nawałka, Adam


42. Ogaza, Roman


43. Ostafiński, Marian


44. Ostrowski, Marek


45. Pałasz, Andrzej


46. Pawlak, Krzysztof


47. Przybyś, Kazimierz


48. Rudy, Wojciech


49. Smolarek, Włodzimierz


50. Szarmach, Andrzej


51. Szołtysik, Zygfryd


52. Szymanowski, Antoni


53. Szymczak, Ryszard


54. Tarasiewicz, Ryszard


55. Tomaszewski, Jan


56. Urban, Jan


57. Wawrowski, Henryk


58. Wieczorek, Henryk


59. Wójcicki, Roman


60. Zgutczyński, Andrzej


61. Żmuda, WładysławAutor: weche

KOMENTARZE

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, Drugi Kreator Gwiazd we wrześniu 2018, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 7342

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

05-08-2018, 20:27 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Bardzo fajnie, szczegółowo, przedstawiony dorobek zawodników po 1. sezonie. Będziemy kontynuować te publikacje aż do końca! Zawsze 3-4 dni po głównym blogu.

DobiFm
3 miejsce w Polsce FM 2015; wicemistrz Polski FM 2017


Komentarzy: 129

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

05-08-2018, 20:37 , ocenił powyższy materiał: mocne - Miło, że zdecydowałeś się dodać ten blog

Miło, że zdecydowałeś się dodać ten blog

Man nadzieje, że mój Mazur nie zmieni jeszcze przez kilka sezonów swojego Malmo. A 8 miejsce to dobry początek, jeśli chodzi o niego. Wierze, że jego kariera potoczy się równie dobrze jak Ibry. :D w końcu nie bez powodu wybrałem ten klub :D

Adamenitum33


Komentarzy: 235

Grupa: Moderator encyklopedysta - okres próbny

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-11-23

Poziom ostrzeżeń: 0

05-08-2018, 21:14 , ocenił powyższy materiał: mocne - Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa

Elegancka kronika, podoba mi się.

Romek Ogaza wyruszy na podbój Europy, ale chciałbym żeby został jeszcze sezon i się rozwinął. Czekam na kolejny odcinek ;)

Jacor


Komentarzy: 415

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-10-07

Poziom ostrzeżeń: 0

05-08-2018, 21:15 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Świetne uzupełnienie tego co robi @Mahdi, gdzie skupia się głównie na Romie, czyli swojej karierze. Ale:
1.Przydały by się jakieś wyróżniki zawodników, np. pokolorowanie. Bo wychodzi ściana, która męczy oczy.
2. Rozumiem że podział na pozycje umowny, bo bp. Iwan czy Boniek mogą grać w pomocy i ataku. A Gadocha i Matysik to pomocnicy, ale różni. Jeden skrzydłowy, drugi defensywny.
3.Napisałeś, że wielu zadebiutowało w reprze i pojechało na mundial. Chyba nie tak wielu, skoro z 61 tylko Żmuda, Anczok, Lato i Deyna zagrali na mundialu.
4.@Mahdi pozwolił Ci zdradzić przyszłe planowane transfery?! Zresztą nieważne, ja się cieszę, nie spodziewałem się!!!

geographic92


Komentarzy: 153

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2016-01-01

Poziom ostrzeżeń: 0

05-08-2018, 21:18 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Dobra robota, na pewno się napracowałeś.

Zastanawiam się jednak, czy nie byłoby Ci łatwiej i bardziej komfortowo przedstawiać informacji w tabeli. Myślałeś nad tym rozwiązaniem?

Jacor


Komentarzy: 415

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-10-07

Poziom ostrzeżeń: 0

05-08-2018, 21:20

geographic92, dnia 05-08-2018, 21:18, napisał:
Dobra robota, na pewno się napracowałeś.

Zastanawiam się jednak, czy nie byłoby Ci łatwiej i bardziej komfortowo przedstawiać informacji w tabeli. Myślałeś nad tym rozwiązaniem?


Przecież w tabeli robi @Mahdi każdego zawodnika. Tu jest natomiast fajny tekst, o jednym mniej o drugim więcej. Wedle zasług i dokonań.

geographic92


Komentarzy: 153

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2016-01-01

Poziom ostrzeżeń: 0

05-08-2018, 21:36

Jacor, dnia 05-08-2018, 21:20, napisał:
Przecież w tabeli robi @Mahdi każdego zawodnika. Tu jest natomiast fajny tekst, o jednym mniej o drugim więcej. Wedle zasług i dokonań.


Masz na myśli tabele w 61 profilach zawodników? Faktycznie, zapomniałem o tym. Tutaj informacje się powtarzają i pewnie będą powtarzać, stąd moja sugestia co do tabeli. Masz rację Jacor.

grinch123
Zastępca redaktora naczelnego


Komentarzy: 1720

Grupa: Moderator

Ranga: Zegarmistrz z Tarnowa

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

06-08-2018, 06:26 , ocenił powyższy materiał: mocne - Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa

Napracowałeś się przy tej kronice.Kawał dobrej roboty! Mała rada,przy nazwiskach i nickach dodaj troszkę kolorku bo rzeczywiście robi się ściana,jak to napisał @Jacor .

weche


Komentarzy: 220

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2017-10-19

Poziom ostrzeżeń: 0

06-08-2018, 08:21

W kolejnych odcinkach postaram się użyć kolorów, by wszystko było bardziej czytelne. Dzięki za pozytywne komentarze.

jmk
3 miejsce w Polsce FM 2017, Typer Sezonu 2017/18 - 3. miejsce


Komentarzy: 776

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sympatyk

Dołączył: 2017-03-09

Poziom ostrzeżeń: 1

06-08-2018, 11:36 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Bardzo fajnie przedstawione. Mój Kmiecik idzie dobrą drogą, wyczytałem awans Pogoni, jest dobrze :D
Obecnie online: Kuba199321, weche
Copyright © 2015-18 by Łukasz Czyżycki and Agnieszka Czyżycka