MFM - 10 lat! 2015-25.
Wybrany klub / reprezentacja: -
Opisywany sezon: 2019/20
Poziom rozgrywkowy: 1-10
Wersja gry: Football Manager 2018
Klikając w poniższy baner, przeniesiecie się do blogów opisujących karierę Mahdiego w ramach projektu TERAZ POLSKA 1972-86.
DZIEJOPISARZE
Komentarzy: 175
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Chluba Mój Football Manager
Dołączył: 2017-10-19
Poziom ostrzeżeń: 0
Komentarzy: 326
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Uzdolniony Praktyk
Ranga sponsorska: Sponsor
Dołączył: 2017-11-26
Poziom ostrzeżeń: 0
KRONIKA PROJEKTU „TERAZ POLSKA 1972-1986”
SEZON 2019/20
Mahdi opublikował trzeci sezon swojego projektu, w którym śledzimy kariery 61 polskich piłkarzy grających na turniejach mistrzowskich w latach 1972-1986. Przypominam, że w tym czasie dwa razy reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata (1974, 1982) oraz zdobyła złoty (1972) i srebrny medal olimpijski (1976).
Gra się rozwija, tak jak nasi piłkarze, więc pora na przedstawienie ich dokonań w minionym sezonie:
BRAMKARZE
HUBERT KOSTKA- (LukasBlack). Trzeci sezon spędził w RB Salzburg i tym razem nie powąchał murawy w pierwszym składzie. Gra za to w kadrze zespołu U-19. Jeśli chce się rozwijać to musi odejść do klubu, w którym będzie miał szansę na grę. Jednak żaden inny klub nie jest zainteresowany jego osobą. Mistrz Europy U-19 i Wicemistrz Świata U-20.
ZYGMUNT KUKLA- (Egurian)- W tym sezonie stał się etatowym graczem Lechii Gdańsk. Rozegrał bowiem dla niej 35 spotkań. Uważany jest za drugiego Jerzego Dudka. Był członkiem kadr, która zdobyła Mistrzostwo Europy do lat 19.
JÓZEF MŁYNARCZYK- (Bandus11)- Od początku powstawania tego projektu nastawiałem się na rywalizację pomiędzy Młynarczykiem a Tomaszewskim o miano pierwszego bramkarza reprezentacji. Należy uczciwie przyznać, że póki co Młynarczyk rywalizację tą przegrywa. O ile na płaszczyznie reprezentacyjnej sezon 2019/20 nie przyniósł znaczących zmian, to zmiany te zaszły w rozgrywkach klubowych. Za 11,5 mln euro (co jest rekordem w historii Lecha Poznań) zamienił klub z Poznania na Wolfsburg, gdzie od początku stał się podstawowym graczem. W obecnym sezonie rozegrał 33 spotkania, w których wpuścił 38 goli. Po tym sezonie Młynarczyk zdaje się krzyczeć do Tomaszewskiego NADCHODZĘ!!
PIOTR MOWLIK- (Zyhym)- 23 sierpnia 2019 roku w domu Piotra Mowlika odbyła się całonocna impreza. Zapytcie, jaki był powód? Otóż tego dnia z klubu odszedł Młynarczyk a co za tym idzie Mowlik stał się pierwszym bramkarzem Lecha Poznań. Rozegrał 30 spotkań w których puścił 28 goli. Obecnie jest reprezentantem Polski do lat 21.
JAN TOMASZEWSKI- będący faworytem autora tekstu (weche). Parma wie jaki ma skarb w swoim składzie, dlatego nawet nie myślą o jego sprzedaży. Rozegrał 34 spotkania ze średnią ocen 7,03, co jak na bramkarza jest bardzo dobrym wynikiem. O roli jaką Tomaszewski odgrywa w Parmie niech świadczy fakt, że uznawany jest za kluczowego gracza a także to, że powierzona mu została opaska wicekapitana. Mimo młodego wieku stał się już ulubieńcem kibiców. Klub jedno, ale dla każdego zawodnika równie ważna jest kadra. A w niej Janek już chyba na stałe wygryzł z podstawowej jedenastki Wojciecha Szczęsnego.
OBROŃCY
ZYGMUNT ANCZOK- (Fley79). Kolejny sezon krąży po Europie będąc wypożyczanym z Arsenalu. Tym razem sezon spędził w Villarreal (drugi poziom rozgrywkowy). W klubowych rozgrywkach rozegrał 34 spotkania, więc może być z niego zadowolony. W przyszłym sezonie będzie grał w World Champions League, gdzie awansował ze swoim zespołem. Gorzej jeśli chodzi o reprezentację Polski. W eliminacjach do Euro 2020 grał praktycznie cały czas, ale niespodziewanie na wiosenne mecze towarzyskie przed turniejem nie otrzymał powołania. Również nie znalazł się we wstępnej kadrze na Mistrzostwa Europy.
MAREK DZIUBA- (Tesser). Pierwszą część sezonu spędził w Hanowerze, gdzie nie grał zbyt często (6 meczy). Zimą został wypożyczony do Union de Santa Fe (piąty poziom rozgrywkowy). W Argentynie grał nieznacznie częściej, bo wystąpił ogółem w 10 spotkaniach. Mistrz Europy U-19, wicemistrz świata U-20. Został wybrany do najlepszej jedenastki Euro U-19. Grał też w reprezentacji Polski U-21.
JERZY GORGOŃ- (Fetty). Powoli przebija się do składu RB Lipsk (drugi poziom rozgrywkowy). W tym sezonie rozegrał łącznie 16 spotkań. Wicemistrz Świata U-20. Jest również podstawowym obrońcą reprezentacji Polski U-21.
ZBIGNIEW GUT- (Quezter). Po zeszłorocznym pobycie w Kayserispor powrócił do swej macierzystej Benfici. Zagrał w drużynie B jedno spotkanie i został znowu wypożyczony, tym razem do RB Lipsk (drugi poziom rozgrywkowy). Tam miał rolę zawodnika szerokiego składu i zdołał zagrać w 11 spotkaniach. Zagrał także w jednym spotkaniu kadry A.
JAN JAŁOCHA- (Ernie89). Dobra forma z poprzedniego sezonu zaowocowała transferem do FC Porto (drugi poziom rozgrywkowy). W ekipie "Smoków" zaliczył bardzo dobry sezon (33 mecze). Raz nawet wybrany do zespołu miesiąca World League One. Również za grę w reprezentacji można mu przyklasnąć. Jego dwie bramki w końcówce spotkania dały zwycięstwo nad Estonią w Eliminacjach do Mistrzostw Europy.
PAWEŁ JANAS- (Bari80). W Romie grał bardzo często w tym sezonie, chociaż często był wprowadzany z ławki rezerwowych. Zagrał ogółem w 44 spotkaniach. W kadrze A był podstawowym zawodnikiem w meczach eliminacyjnych do EURO 2020. Zaliczył również debiutancką bramkę w meczu z Nową Zelandią.
DARIUSZ KUBICKI- (DBoniem). Przed końcem letniego okienka transferowego przeniósł się do Corinthians (trzeci poziom rozgrywkowy) za 8 mln euro. Dla swojego nowego zespołu zagrał 28 razy. Sporadycznie otrzymywał powołania do kadry A, jednak w szerokiej kadrze na Euro się nie znalazł.
HENRYK MACULEWICZ- (Dario). Pierwszą część sezonu spędził w Wiśle Kraków, gdzie spisywał się na tyle dobrze, że zimą przeniósł się do Bayernu Monachium za 2,6 mln euro. Tam oczywiście nie był graczem pierwszego wyboru, ale zdołał zagrać w 8 spotkaniach.
STEFAN MAJEWSKI- (EddyManiolo). Sezon rozpoczął w SC Braga, rozgrywając 18 spotkań, w których zdołał nawet raz zapisać się na listę strzelców.Jego gra była na tyle dobra, że zwrócił na niego uwagę Tottenham i ostatecznie zakontraktował (za 9,5 mln) w styczniu 2020. W klubie z Londynu zdążył rozegrać 16 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej. Co ważne Stefan Majewski bardzo poczyna sobie w reprezentacji, w której jak dotychczas rozegrał 14 spotkań. Sezon niestety skończył się dla niego mniej pomyślnie, ponieważ wraz z nowym klubem spadł z Fifa World Champions League.
ADAM MUSIAŁ- (LCS). Trzeci sezon spędził w Wiśle Kraków, gdzie dorobił się statusu kluczowego gracza. Rozegrał aż 34 spotkania w wyjściowej jedenastce. Jak długo pozostanie w Krakowie? Patrząc na kluby, które się nim interesują (Bayern, Monaco, Arsenal) to wydaje się, że jego dni pod Wawelem są policzone. Obecnie jest reprezentantem Polski do lat 21.
MARIAN OSTAFIŃSKI- (Jaa209). Zamienił Zagłębie na klub, który złotą erę przeżywał za czasów gdy władał nim Pablo Escobar, czyli Atletcio National. Transfer ten był skokiem do przodu zarówno pod względem finansowym jak i sportowym, ponieważ klub z Kolumbii gra na 3 poziomie (Zagłebie na siódmym). W sezonie ligowym rozegrał 33 spotkania zdobywając jedną bramkę. Kolumbia jednak nie przypadła Ostafińskiemu do gustu, ponieważ po rozegraniu jednego sezonu pragnie zmienić pracodawcę. Media lansują go na nowego Jacka Bąka, czy mają rację? Zobaczymy, ale debiut w kadrze ma już za sobą.
MAREK OSTROWSKI- (Norbi_Zip). Po ubiegłym bardzo udanym sezonie w barwach Ruchu Chorzów zakupiła go hiszpańska Sevilla za 2,9 mln euro. Wystarczył jeden rok, żeby zawodnik ten zaliczył zarówno pierwszy zespół Sevillii (2 poziom), w którym zagrał 7 spotkań, zespół rezerw Sevilla Atletico, grający na 10 poziomie rozgrywkowym, gdzie również zagrał 7 meczów, a na sam koniec wylądował w drużynie młodzieżowej Sevilla C. Ostrowski jest członkiem reprezentacji Polski do lat 19
KRZYSZTOF PAWLAK- (Massey20). Kariera tego gracza to na razie co sezonowe wypożyczenia z Manchesteru United do innych angielskich klubów. Tym razem wybór padł na grające w 3 lidze Burnley. W United jego szanse na grę byłyby znikome, a na wypożyczeniu rozegrał 25 spotkań zdobywając 3 bramki. Pawlak zdołał już rozegrać 3 spotkania w reprezentacji do lat 21, ale obecnie znów jest elementem zespołu U-19.
KAZIMIERZ PRZYBYŚ- (Diakon89). Co tu dużo mówić kariera Przybysia stanęła w miejscu. Cały sezon 2019/20 spędził w zespole rezerw Steauy Bukareszt. Brak gry w klubie przekłada się na pomijanie jego osoby przy powołaniach do kadr narodowych. Przed nowym sezonem istnieje szansa na zmianę barw klubowych, ponieważ niewielkie zainteresowanie przejawiają m. in. takie kluby jak OGC Nicea, Sevilla, Dortmund czy Krasnodar i patrząc na to jak niewiele szans dostaje w najlepszym rumuńskim zespole zmiana byłaby wskazana.
WOJCIECH RUDY- (kubilaj2). Rudy podobnie jak Nawałka nigdzie nie może zagrzać długo miejsca. Sezon rozpoczął w Akhisarze Belediyespor, do którego trafił w sezonie 2018/19, ale już 30 sierpnia 2019 roku trafił do Juventusu za 3,8 mln euro O tym, że Turyńczycy transfer ten potraktowali, jako inwestycję na przyszłość niech świadczy fakt, że już kilka godzin później Rudy został wypożyczony do Djion FCO, grającego na czwartym poziomie rozgrywkowym. W tym klubie w końcu przebił się do wyjściowego składu rozgrywając 29 spotkań. Czas pokaże czy w przyszłym sezonie Juventus da mu szansę gry czy znów wyśle do jednego z klubów niższej ligi.
ANTONI SZYMANOWSKI- (Pas690). Trzeci sezon rozpoczął w barwach Anderlechtu, gdzie rozegrał 18 spotkań. W styczniu za 10,75 mln euro przeszedł do Bournemouth. W angielskim klubie wystąpił w 16 meczach ligowych. W reprezentacji był niemal niezastąpiony rozgrywając aż 8 spotkań.
HENRYK WAWROWSKI- (Vagner). Po ubiegłorocznym transferze do Bayernu i euforii z tym związanej kurz już opadł i nastąpiło wypożyczenie (coś wydaje mi się, że nie ostatnie) do Sportingu Lizbona. W portugalskim klubie, który gra na drugim poziomie rozgrywkowym rozegrał 6 spotkań. Tym większym zaskoczeniem jest fakt, że Nawałka znalazł dla niego miejsce w pierwszej reprezentacji Polski, ale debiutu jeszcze się nie doczekał.
HENRYK WIECZOREK- (radu9319). Pierwszą cześć sezonu spędził jeszcze w HNK Rijeka, gdzie rozegrał 21 spotkań. W styczniu Atletico Mineiro wykupiło go za 9,5 mln euro. Dla brazylijskiego klubu, grającego na drugim poziomie rozgrywkowym zagrał w 13 spotkaniach. Zaliczył debiut reprezentacyjny w spotkaniu z Holandią.
ROMAN WÓJCICKI- (Fubar). Nie może nadal liczyć na miejsce w składzie Manchesteru United, dlatego też drugi sezon z rzędu zostaje wypożyczony tym razem do Schalke 04. W niemieckim zespole rozegrał 20 spotkań. Nawałka szukał nowych zdolnych środkowych obrońców, dlatego też podobnie jak Henryk Wieczorek tak i Wójcicki w spotkaniu z Nową Zelandią zaliczył swój debiut reprezentacyjny.
WŁADYSŁAW ŻMUDA- (Beezy). W tym sezonie zmienił otoczenie. Za 13,25 mln euro zamienił Bragę na Lokomotiw Moskwa (trzeci poziom rozgrywkowy). W klubie ze stolicy Rosji grał regularnie (26m./1 br.). Niestety dużo czasu tracił na kontuzje. Problemy z więzadłami kolanowymi spowodawały, że pauzował aż 10 tygodni. Jest podstawowym zawodnikiem Kadry A i z pewnością pojedzie na Euro.
POMOCNICY
ZBIGNIEW BONIEK- (RAmunicki). "Zibi" staje się coraz ważniejszym graczem dla AS Roma. Co prawda często wychodził z ławki, ale nie zmienia to faktu, że ogółem zagrał w 52 spotkaniach, strzelając w nich 10 bramek. Zdobył najszybszą bramkę w historii zespołu (27 sekunda) w spotkaniu z FC Liverpool. Wraz z zespołem zwycięzca World Champions League oraz Klubowego Superpucharu Świata. Bardzo dużo jakości dawał również w meczach kadry (11m./5br.)
ANDRZEJ BUNCOL- (Kaan). Początek sezonu spędził w Wolfsburgu (5m./0 br), by potem przenieść się do Tigres UANL (trzeci poziom rozgrywkowy). Tam był graczem podstawowego składu i dla swojego zespołu łącznie zagrał 29 razy, strzelając 8 bramek. Także dzięki niemu zespół awansował o klasę wyżej. Wybrano go Zespołu Roku World League Two. Najlepszy piłkarz Mistrzostw Europy U-19. Dostąpił również zaczczytu gry w Kadrze A. Zadebiutował w eliminacyjnym spotkaniu z Andorą. Niestety zaczynają mu się odzywać więzadła kolanowe, przez co pauzował 5 tygodni.
WŁODZIMIERZ CIOŁEK- (crisadus). Zamienił Kraków na Lipsk za 4,1 mln euro. Jest najdrożej sprzedanym zawodnikiem w historii Białej Gwiazdy. W nowym zespole grał rzadko (13m./ 1 br.). Jednak jedną z przyczyn był uraz stawu biodrowego, przez co stracił trzy miesiące. Wicemistrz świata U-20.
LESŁAW ĆMIKIEWICZ- (Sonny). Sezon zaczął w Legii i był jednym z ważniejszych zawodników (21m./ 1br. ). Zimą przeniósł się do Al- Hilal, grającego klasę wyżej, za 13,25 mln euro. Tam też należał do podstawowych zawodników swojego klubu (18m./ 1br. ) i został wicekapitanem. W meczu przeciwko Holandii zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski. Ma szansę na wyjazd na Euro bo znalazł się w szerokiej kadrze. Mistrz Europy U-19 oraz Wicemistrz Świata U-20.
KAZIMIERZ DEYNA- (Abramovich). W tym sezonie stał się jednym z ważniejszych graczy AS Roma (40m./6br.). Został Młodym Piłkarzem Miesiąca Listopada w World Champions League. Niespodziewanie jest niezadowolony z sytuacji w swoim klubie (niby trener źle pracuje z młodymi piłkarzami). Podstawowy gracz Kadry A, pewny wyjazdu na Mistrzostwa Europy.
DARIUSZ DZIEKANOWSKI- (Durion). Kolejny sezon spędził w US Palermo (trzeci poziom rozgrywkowy). Grał rzadziej niż w poprzednim sezonie (19m./4 br.). Niestety bilansu gier nie poprawiły problemy z kręgosłupem, przez co pauzował trzy miesiące. Wraz z zespołem spadł z ligi. Mistrz Europy U-19 i Wicemistrz Świata U-20. Jest pewnym punktem Polski U-21. Interesuje się nim wiele klubów, możliwe więc, że latem zmieni klub.
ROBERT GADOCHA- (TrueMMW). Zamienił Genoę na Fiorentinę (drugi poziom rozgrywkowy) za 6 mln euro. Tam był często brany pod uwagę przy ustalaniu składu, zagrał w 24 meczach, strzelając 3 bramki. Niestety trapiły go kontuzje, przez co wypadł najpierw na 2 miesiące, a potem na 4 tygodnie. Jeszcze w Genoi ustanowił rekord strzelecki w jednym spotkaniu (5 bramek). Niestety z nowym zespołem spadł o klasę niżej. Mimo to raz został wybrany zawodnikiem miesiąca w lidze, a także wybrany przez kibiców do jedenastki roku swojego klubu. Znalazł się w szerokiej kadrze ekipy Nawałki zgłoszonej przed Euro.
ANDRZEJ IWAN- (TomasS). Przeszedł do FC Koeln (drugi poziom rozgrywkowy) za marne 275 tysięcy euro. Tam był graczem szerokiego składu, wystąpił w 19 spotkaniach, strzelając 4 bramki. W przyszłym sezonie wraz z zespołem zagra w elicie. Wicemistrz Świata U-20.
JAN KARAŚ- (Tosiek). W rundzie jesiennej występował w Slavii Praga, gdzie był podstawowym graczem zespołu ze stolicy Czech ( 23m./8br. ). Zimą przeniósł się do Petersburga (drugi poziom rozgrywkowy) za 7 mln euro. Tam niestety ani razu nie powąchał murawy. Mistrz Europy U-19.
HENRYK KASPERCZAK- (paweldemon). Zamienił Legię na ekipę z drugiego krańca świata (Velez Sarsfield- trzeci poziom rozgrywkowy) za 8,25 mln euro. Najdrożej sprzedany zawodnik w historii Legii Warszawa Z miejsca stał się podstawowym pomocnikiem i sezon zakończył z bilansem 33 meczy, w których strzelił 3 bramki. Został kapitanem tego zespołu. Jest w szerokim składzie reprezentacji Polski, przygotowującej się do Mistrzostw Europy.
RYSZARD KOMORNICKI- (Coffin). Nie miał szans na grę w Bayernie, więc został wypożyczony do Hull City (trzeci poziom rozgrywkowy). Tam z miejsca wskoczył do pierwszego składu (32m./4 br.). Tym razem kontuzje go omijały. Mistrz Europy U-19. Gra także w kadrze U-21.
JERZY KRASKA- (Shrek). Cały czas gra w RC Lens, który w dwa lata spadł o dwa poziomy rozgrywkowe (w tym sezonie League Six). Przez cały sezon zdołał wyjść na boisko 26 razy, strzelając przy tym 3 bramki. Mistrz Europy U-19.
JANUSZ KUPCEWICZ- (Chrisula). Cały czas w składzie Ajaxu Amsterdam (trzeci poziom rozgrywkowy). Początek sezonu stracił przez kontuzję (zwichnięcie stawu barkowego). Potem w końcu udało mu się zadebiutować w pierwszym składzie, jednak za dużo nie grał (7m./1br.). Częściej grał w zespole do lat 19. Interesują się nim Club Leon oraz Panathinaikos.
ZYGMUNT MASZCZYK- (Kuba199321). Cały okres przygotowawczy przepracował sumiennie w gorącej Brazylii ze swoim dotychczasowym zespołem Corinthians. Nawet zdążył rozegrać pierwsze spotkanie w lidze, i gdy zanosiło się, że przynajmniej pierwszą rundę spędzi w Sao Paulo przyszła oferta nie do odrzucenia. FC Liverpool wyłożył na stół 23,5 mln euro i Maszczyk musiał zamienić słoneczną Brazylię na deszczową (chociaż ten rok zdaje się temu przeczyć) Anglię. W najwyższej klasie rozgrywkowej zdążył 14 razy pojawić się na placu gry w tym siedem razy w wyjściowej jedenastce. Miniony sezon był dla opisywanego zawodnika całkiem udany także na niwie reprezentacyjnej gdzie zdołał rozegrać 6 spotkań.
BOHDAN MASZTALER- (Alex). Trzeci sezon spędził w Rosji, gdzie zdążył się już nauczyćjęzyka i z tego co słyszałem posługuje się nim lepiej niż Franek Smuda polskim. Co do samej gry Bohdana w ekipie Rubina Kazań, to była całkiem niezła. 29 występów, 2 bramki i 3 asysty to jego dorobek na trzecim poziomie rozgrywkowym. w tym sezonie W samym Rubinie także wiążą z nim spore nadzieje, uznając go za najwięszy talent w zespole. Nie wiadomo jednak czy po urlopie, który spędza z gorącą Svietlaną na Korsyce nie zamieni Kazania na inne miasto, ponieważ interesuje się nim kilka klubów w tym m. in. Braga, Everton czy Atalanta. Obecnie jest członkiem reprezentacji Polski U-21.
WALDEMAR MATYSIK- (Jacor). Drugi sezon spędza w stolicy Italii, czyli Rzymie. W zespole Romy ma bardzo pewną pozycję łącznika obrony z atakiem. W opisywanym sezonie zagrał w 31
spotkaniach ligowych, strzelając 2 bramki i notując 1 kluczowe podanie. Nie zdołał jak do tej pory zadebiutować w pierwszej reprezentacji naszego kraju, ale regularnie powoływany jest do zespołu U-21.
ADAM NAWAŁKA- (Ademix7). Patrząc jak często kluby zmienia Nawałka można dojść do wniosku, że to taki piłkarski podróżnik. Po przygodzie w Tottenhamie, przed sezonem 2019/2020 przeszedł do brazylijskiego Sao Paulo. Niestety już w lipcu uszkodził ścięgno Achillesa co wyłączyło go z gry na 4 miesiące. Jakby tego było mało w styczniu przyplątało się zapalenie tego samego Achillesa i przez miesiąc znów mógł zapomnieć o grze. Mimo takich przeciwności losu zdołał rozegrać 15 spotkań ligowych. Kontuzje sprawiły, że Nawałka nie powiększył swojego dorobku w pierwszej reprezentacji Polski i jego licznik występów zatrzymał się na 5.
ANDRZEJ PAŁASZ- (grinch123). Czuje się bardzo dobrze w Dortmundzie, gdzie jego pozycja w Borussii z sezonu na sezon staje się coraz mocniejsza. W sezonie 2019/20 20 razy meldował się na placu gry w Fifa World League One A. Pałasz nie zadebiutował jeszcze w pierwszej reprezentacji, gra jednak często w U-19.
WŁODZIMIERZ SMOLAREK- (DrWitt). Drugi sezon z rzędu został wypożyczony przez swój macierzysty klub, którym jest Tottenham. Tym razem wybór padł na grający w 3 lidze Freiburg. Trzeba przyznać, że jego statystyki z tego sezonu robią wrażenie 25 spotkań aż 19 bramek oraz 5 asyst zaowocowały licznymi nagrodami. Został królem strzelców 2 ligi, zajął drugie miejsce w wyborach na gracza sezonu, a także aż trzy razy (listopad, grudzień oraz kwiecień) wybrany został na gracza miesiąca Fifa World League Two. O Smolarku zapomniał jednak selekcjoner seniorskiej reprezentacji Polski, ale stanowi ważny element zespołu U-21. Po tak brawurowym sezonie musi w końcu dostać szansę w Tottenhamie.
ZYGFRYD SZOŁTYSIK- (Popla_94). Od trzech sezonów wierny barwom Sparty Praga. W ostatnim sezonie rozegrał 33 spotkania, ale aż 18 razy pojawiał się z ławki rezerwowych. Aktualnie członek reprezentacji U-21. Narazie nie zanosi się na zmianę barw klubowych przez Szołtysika, ponieważ nie ma jakiegokolwiek zainteresowania jego osobą na rynku transferowym.
JAN URBAN- (Adi). W styczniu 2020 roku zmienił Legię Warszawa, w której ciężko było mu się przebić do wyjściowej jedenastki na argentyński Velez Sarsfield, grający dwa poziomy rozgrywkowe wyżej. Przez pół roku niemal tyle samo spotkań co w Legii przez 2,5 sezonu .Obecnie jest członkiem kadry U-21.
RYSZARD TARASIEWICZ- (KasproR). Pierwszą część sezonu spędził jedynie trenując w Juventusie, natomiast w styczniu został wypożyczony do Feyenoordu, gdzie rozegrał jednak tylko 6 spotkań. Co ciekawe zaliczył już drugi spadek z ligi (2018- PSV, 2020- Feyenoord) więc może zostać mu przypięta łatka gracza pechowego. W kadrze aktualnie pomaga swoją grą zespołowi U-19.
NAPASTNICY
JAN BENIGIER- (Berth). Latem Ruch zamienił na Spartak Moskwa (drugi poziom rozgrywkowy). Tam niestety nie wystąpił w żadnym meczu. W drugim zespole był podstawowym graczem (31m./13br.). Może w przyszłym sezonie już w World Champions League? (Spartak wygrał swoją ligę).
JAN DOMARSKI- (rivaldo). Po zeszłorocznym wypożyczeniu powrócił do swojego macierzystego klubu (Dinamo Zagrzeb- czwarty poziom). Sezon może uznać za udany, bo tak należy określił występ w 27 meczach i strzelenie 9 bramek. Jest obiektem zainteresowania wielu klubów, więc możliwe że zmieni otoczenie.
JAN FURTOK- (kubol112). Kontynuuje podróż po różnych klubach na zasadzie wypożyczenia. Tym razem trafił do Anderlechtu Bruksela (trzeci poziom rozgrywkowy). Mimo dwumiesięcznej pauzy na początku sezonu (uraz stawu biodrowego) często grał w pierwszym składzie swojego zespołu- Ogółem rozegrał 32 spotkania, w których strzelił 13 bramek. Awansował z zespołem o klasę wyżej. W lutym wybrany Młodym Zawodnikiem swojej ligi.
ZDZISŁAW KAPKA- (Michellaga). Jako, że nie miał szans na grę w FC Basel trafił na zasadzie wypożyczenia do Uralu Jekaterynburg (piąty poziom rozgrywkowy). Tam dostawał dużo szans do gry (26m./6br.). Mistrz Europy U-19 i Wicemistrz Świata U-20. Sporadycznie grał w kadrze U-21. Obserwuje go PEC Zwolle.
KAZIMIERZ KMIECIK- (jmk). Drugi sezon gra w SC Freiburg na zasadzie wypożyczenia. Jest podstawowym napastnikiem niemieckiego klubu i strzelał dużo bramek (35m./19br.). Jesienią pauzował przez 5 tygodni z powodu problemów z łąkotką. Wicekról strzelców Klubowego Puchary Świata. Mistrz Europy U-19 oraz trzeci strzelec tego turnieju. Wicemistrz Świata U-20 oraz nagrodzony za bramkę turnieju.. W tej chwili najlepszy strzelec kadry U-21.
MAREK KUSTO- (Vadis). Sezon rozpoczął w Legii, gdzie rozegrał 4 spotkania, strzelając 1 bramkę. Pod koniec letniego okienka przeniósł się do NK Rijeka, grającą o klasę wyżej, za 8,5 mln euro ( z wszystkimi klauzulami kwota transferu może wzrosnąć do 12,5 mln euro). Tam rozegrał 25 meczy, strzelając 11 bramek. Mistrz Europy U-19 i Wicemistrz Świata U-20.
GRZEGORZ LATO- (Paternoster). W RB Lipsk (drugi poziom rozgrywkowy) gra coraz większą rolę. Jako podstawowy zawodnik swojego klubu rozegrał 35 spotkań, strzelając 11 bramek. Miał małe problemy z przepukliną (pauza 4 tygodnie). Etatowy gracz Kadry A, w meczu z Andorą (9:0) strzelił swoją premierową bramkę. Raczej pewny wyjazdu na Euro.
WŁODZIMIERZ LUBAŃSKI- (DanielW). W tym sezonie rozegrał mniej spotkań w barwach AS Roma (32m/34br.). W żadnym wypadku nie było to powodem gorszej formy, ale zerwania mięśnia czworogłowego uda, przez co pauzował 2 miesiące. Znalazł się w jedenastce sezonu i został Młodym Piłkarzem Roku World Champions League. Także poraz drugi z rzędu Król Strzelców najwyższej klasy rozgrywkowej. Również jest podstawowym zawodnikiem kadry A i pewnym wyjazdu na Mistrzostwa Europy.
JOACHIM MARX- (VagheenaOle). Trzeci sezon rozpoczynał w Ruchu Chorzów na 10 poziomie rozgrywkowym. Już w pierwszej rundzie zdobył tyle samo bramek co w całym ubiegłym sezonie, czyli osiem. W przerwie zimowej na Śląsk zawitali przedstawiciele Watfordu i za stosunkowo niewielkie pieniądze (500 tys euro) zakupili zdolnego napastnika Ruchu. Niestety jak na razie Joachim nie ma miejsca w wyjściowym składzie, ba sezon kończył w rezerwach swojego zespołu. Bilans sezonu to 18 spotkań, 8 bramek, oraz 5 asyst w Ruchu oraz 2 występu w Watfordzie.
WŁODZIMIERZ MAZUR- (DobiFM). Pierwszą część sezonu 2019/20 spędził w ekipie Malmoe FF, dla której rozegrał 9 spotkań strzelając 4 gole. W styczniu Szwecję zamienił na Włochy stając się zawodnikiem Torino. W Turynie wiążą z nim spore nadzieje, bo z miejsca stał się jednym z lepiej opłacanych graczy. Na boisku też nie szło mu najgorzej -14 spotkań, cztery bramki to całkiem niezłe osiągnięcie. Obecnie gra w reprezentacji Polski do lat 19.
ROMAN OGAZA- (Adamenitum33). Przed sezonem zamienił Bośnię na Rosję, stając się zawodnikiem Uralu. W nowym zespole, grającym o dwie klasy rozgrywkowe wyżej niż poprzedni klub radził sobie bardzo dobrze rozgrywając 31 spotkań, w których 13 razy zdołał pokonań bramkarzy rywali. Członek reprezentacji do lat 21.
ANDRZEJ SZARMACH- (pedroake88). Atletico postanowiło, że Szarmach jest gotowy na grę w pierwszym zespole i tym razem nie został wypożyczony do innej ekipy. W sezonie 2019/20 rozegrał, aż 32 spotkania, zdobywając 12 bramek, przynajmniej po części przyczyniając się do powrotu Atletico Madryt do najwyższej klasy rozgrywkowej. W kadrze narodowej w końcu doczekał się debiutu i to od razu okraszonego golem, niestety po tym spotkaniu znów całe mecze spędza na ławce rezerwowych.
RYSZARD SZYMCZAK- (Peter). Po ubiegłorocznym wypożyczeniu do Sportingu Kansas City i regularnej grze w tym klubie można było liczyć, że po powrocie do macierzystego klubu Szymczak wywalczy sobie miejsce w składzie. I tak się stało ... a przynajmniej do czasu. Sezon 2019/20 rozpoczął jako zawodnik wyjściowej jedenastki, z czasem jednak wchodził tylko na końcówki spotkań, by w styczniu włodarze Standardu Liege postanowili po raz kolejny go wypożyczyć , tym razem do włoskiej Parmy. W klubie tym, grającym dwa poziomy rozgrywkowe niżej niż Standard rozegrał 14 spotkań, wszystkie w wyjściowej jedenastce. Jak to się mówi "do trzech razy sztuka", może w sezonie 2020/21 w Belgii poznają się w końcu na talencie Ryśka.
ANDRZEJ ZGUTCZYŃSKI- (geographic92). Wciąż wierny barwom Werderu Brema, grającego na 3 poziomie rozgrywkowym. W sezonie 2019/20 rozegrał aż 31 spotkań zdobywając 8 bramek. Jak na napastnika było to wynikiem mocno przeciętnym. Andrzejem interesuje się kilka dużych klubów, w tym m. in. Manchester United, Arsenal, Milan czy też Leverkusen co pozwala myśleć, że był to jego ostatni sezon w barwach Bremeńczyków. Aktualnie poza strukturami reprezentacji Polski.
Poniżej klasyfikacja zawodników po trzecim sezonie:
Lp. | Nazwisko i Imię | Suma |
1. | DEYNA Kazimierz | 120,6 |
2. | BONIEK Zbigniew | 110,2 |
3. | JANAS Paweł | 95,9 |
4. | LUBAŃSKI Włodzimierz | 94,4 |
5. | MATYSIK Waldemar | 91,7 |
6. | LATO Grzegorz | 90,2 |
7. | ŻMUDA Władysław | 86,4 |
8. | KASPERCZAK Henryk | 86,0 |
9. | SZARMACH Andrzej | 84,4 |
10. | KUBICKI Dariusz | 84,1 |
11. | TOMASZEWSKI Jan | 82,4 |
12. | MAJEWSKI Stefan | 80,6 |
13. | SZYMANOWSKI Antoni | 78,7 |
14. | JAŁOCHA Jan | 78,0 |
15. | GADOCHA Robert | 77,9 |
16. | KMIECIK Kazimierz | 76,6 |
17. | FURTOK Jan | 75,3 |
18. | OGAZA Roman | 72,9 |
19. | ĆMIKIEWICZ Lesław | 72,7 |
20. | WIECZOREK Henryk | 71,0 |
21. | KUSTO Marek | 69,7 |
22. | MASZCZYK Zygmunt | 69,6 |
23. | MAZUR Włodzimierz | 66,0 |
24. | KARAŚ Jan | 62,1 |
25. | OSTAFIŃSKI Marian | 60,2 |
26. | MŁYNARCZYK Józef | 59,8 |
PAWLAK Krzysztof | 59,8 | |
28. | MASZTALER Bohdan | 58,8 |
29. | ZGUTCZYŃSKI Andrzej | 55,4 |
30. | ANCZOK Zygmunt | 53,5 |
31. | SMOLAREK Włodzimierz | 48,2 |
32. | GUT Zbigniew | 47,2 |
33. | IWAN Andrzej | 46,9 |
34. | BUNCOL Andrzej | 46,8 |
35. | SZYMCZAK Ryszard | 45,4 |
36. | DZIEKANOWSKI Dariusz | 43,9 |
37. | KOMORNICKI Ryszard | 43,8 |
38. | NAWAŁKA Adam | 40,7 |
39. | WÓJCICKI Roman | 40,6 |
40. | CIOŁEK Włodzimierz | 40,1 |
41. | RUDY Wojciech | 39,6 |
42. | SZOŁTYSIK Zygfryd | 37,7 |
43. | MACULEWICZ Henryk | 34,8 |
44. | KUKLA Zygmunt | 34,6 |
45. | OSTROWSKI Marek | 32,2 |
46. | PAŁASZ Andrzej | 32,1 |
47. | KRASKA Jerzy | 31,1 |
48. | DOMARSKI Jan | 31,0 |
49. | MUSIAŁ Adam | 27,8 |
50. | MOWLIK Piotr | 25,2 |
51. | DZIUBA Marek | 23,9 |
52. | KAPKA Zdzisław | 23,6 |
53. | GORGOŃ Jerzy | 22,6 |
54. | WAWROWSKI Henryk | 22,2 |
55. | URBAN Jan | 20,9 |
56. | MARX Joachim | 20,5 |
57. | BENIGIER Jan | 16,1 |
58. | TARASIEWICZ Ryszard | 10,1 |
59. | KUPCEWICZ Janusz | 7,0 |
60. | PRZYBYŚ Kazimierz | 2,4 |
61. | KOSTKA Hubert | 1,0 |
STATYSTYKI KARIERY
KRAJE W KTÓRYCH GRAJĄ UCZESTNICY PROJEKTU:
NIEMCY |
12 |
WŁOCHY |
10 |
ROSJA |
6 |
ANGLIA |
6 |
HISZPANIA |
5 |
BRAZYLIA |
3 |
POLSKA |
3 |
PORTUGALIA |
2 |
CHORWACJA |
2 |
FRANCJA |
2 |
HOLANDIA |
2 |
MEKSYK |
1 |
ARABIA SAUDYJSKA |
1 |
ARGENTYNA |
1 |
BELGIA |
1 |
AUSTRIA |
1 |
KOLUMBIA |
1 |
RUMUNIA |
1 |
CZECHY |
1 |
NAJWIĘSZY SPADEK: POLSKA Z 15 do 3.
NAJWIĘKSZY PRZYROST: ROSJA Z 1 do 6.
KLUB REPREZENTANTA:
GRZEGORZ LATO |
27 występów |
KAZIMIERZ DEYNA |
23 występy |
WŁADYSŁAW ŻMUDA |
23 występy |
ZYGMUNT ANCZOK |
20 występów |
ZBIGNIEW BONIEK |
20 występów |
ANTONI SZYMANOWSKI |
18 występów |
WŁODZIMIERZ LUBAŃSKI |
14 występów |
STEFAN MAJEWSKI |
14 występów |
PAWEŁ JANAS |
12 występów |
JAN JAŁOCHA |
10 występów |
ZYGMUNT MASZCZYK |
8 występów |
ROBERT GADOCHA |
7 występów |
JAN TOMASZEWSKI |
6 występów |
ADAM NAWAŁKA |
5 występów |
HENRYK KASPERCZAK |
5 występów |
ZBIGNIEW GUT |
4 występy |
WŁODZIMIERZ SMOLAREK |
3 występy |
LESŁAW ĆMIKIEWICZ |
2 występy |
DARIUSZ KUBICKI |
2 występy |
ROMAN WÓJCICKI |
2 występy |
ANDRZEJ BUNCOL |
1 występ |
JÓZEF MŁYNARCZYK |
1 występ |
MARIAN OSTAFIŃSKI |
1 występ |
ANDRZEJ SZARMACH |
1 występ |
HENRYK WIECZOREK |
1 występ |
DEBIUT W REPREZENTACJI ZALICZYŁO JUZ 24 ZAWODNIKÓW.
10 ZAWODNIKÓW Z NAJWIĘKSZĄ LICZBĄ WYSTĘPÓW LIGOWYCH:
JAN TOMASZEWSKI |
PARMA |
102 |
KAZIMIERZ DEYNA |
AS ROMA |
101 |
ANDRZEJ SZARMACH |
ATLETICO MADRYT |
92 |
ZBIGNIEW BONIEK |
AS ROMA |
90 |
DARIUSZ KUBICKI |
CORINTHIANS |
90 |
ROMAN OGAZA |
URAL JEKATERYNBURG |
90 |
JAN FURTOK |
ANDERLECHT BRUKSELA |
89 |
HENRYK KASPERCZAK |
VELEZ SARSFIELD |
86 |
GRZEGORZ LATO |
RB LIPSK |
82 |
WŁADYSŁAW ŻMUDA |
LOKOMOTIW MOSKWA |
82 |
NIE MA JUŻ ZAWODNIKA, KTÓRY MIAŁBY ZEROWY LICZNIK WYSTĘPÓW W LIDZE. NAJMNIEJ SPOTKAŃ ROZEGRAŁ HUBERT KOSTKA W RB SALZBURG - 1 spotkanie
10 ZAWODNIKÓW O NAJWIĘKSZEJ WARTOŚCI:
WŁODZIMIERZ LUBAŃSKI |
AS ROMA/REAL MADRYT |
74 MLN EURO |
ZBIGNIEW BONIEK |
AS ROMA |
54 MLN EURO |
GRZEGORZ LATO |
RB LIPSK |
47 MLN EURO |
ANDRZEJ SZARMACH |
ATLETICO MADRYT |
37,5 MLN EURO |
WŁODZIMIERZ SMOLAREK |
S.C. FREIBURG/ TOTTENHAM |
28,5 MLN EURO |
KAZIMIERZ KMIECIK |
S.C. FREIBURG/VILLARREAL |
25 MLN EURO |
ANDRZEJ BUNCOL |
UANL TIGRES/TOTTENHAM |
24 MLN EURO |
KAZIMIERZ DEYNA |
AS ROMA |
24 MLN EURO |
WŁADYSŁAW ŻMUDA |
LOKOMOTIW MOSKWA |
22,5 MLN EURO |
ZYGMUNT MASZCZYK |
FC LIVERPOOL |
19,5 MLN EURO |
NAJMNIEJSZA WARTOŚĆ: KAZIMIERZ PRZYBYŚ - STEAUA BUKARESZT - 120 tys. euro.
10 ZAWODNIKÓW NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCYCH:
ANTONI SZYMANOWSKI |
BOURNEMOUTH |
3,45 MLN EURO/SEZON |
GRZEGORZ LATO |
RB LIPSK |
3,30 MLN EURO/SEZON |
ZBIGNIEW BONIEK |
AS ROMA |
3,05 MLN EURO/SEZON |
WŁODZIMIERZ LUBAŃSKI |
AS ROMA/ REAL MADRYT |
2,75 MLN EURO/SEZON |
ROBERT GADOCHA |
AC FIORENTINA |
2,75 MLN EURO/SEZON |
WŁADYSŁAW ŻMUDA |
LOKOMOTIW MOSKWA |
2,65 MLN EURO/SEZON |
ANDRZEJ IWAN |
FC KOELN |
2,50 MLN EURO/SEZON |
KAZIMIERZ DEYNA |
AS ROMA |
2,47 MLN EURO/SEZON |
HENRYK KASPERCZAK |
VELEZ SARSFIELD |
2,20 MLN EURO/SEZON |
JAN JAŁOCHA |
FC PORTO |
2,05 MLN EURO/SEZON |
NAJMNIEJ ZARABIA: MAREK DZIUBA - SANTA FE/HANNOVER - 34 tys euro/sezon.
10 NAJWYŻSZYCH TRANSFERÓW:
ZYGMUNT MASZCZYK |
CORINTHIANS- LIVERPOOL |
23,5 MLN EURO (2019/20) |
ZBIGNIEW BONIEK |
CELTIC- ROMA |
20,5 MLN EURO (2018/19) |
LESŁAW ĆMIKIEWICZ |
LEGIA- AL-HILAL |
13,25 MLN EURO (2019/20) |
WŁADYSŁAW ŻMUDA |
SC BRAGA- LOKOMOTIW M. |
13,25 MLN EURO (2019/20) |
JÓZEF MŁYNARCZYK |
LECH- WOLFSBURG |
11,5 MLN EURO (2019/20) |
ANTONI SZYMANOWSKI |
ANDERLECHT- BOURNEMOUTH |
10,75 MLN EURO (2019/20) |
GRZEGORZ LATO |
SCHALKE 04- RB LIPSK |
9,75 MLN EURO (2017/18) |
HENRYK WIECZOREK |
HNK RIJEKA- CORINTHIANS |
9,5 MLN EURO (2019/20) |
STEFAN MAJEWSKI |
SC BRAGA- TOTTENHAM |
9,5 MLN EURO (2019/20) |
HENRYK KASPERCZAK |
LEGIA- VELEZ |
8,75 MLN EURO (2019/20) |
Sezon 2019/2020 dobiegł końca. Dla większości zawodników był on udany. Coraz częściej grali w swoich klubach, byli też bohaterami wielu transferów. Do tego zaczynają grać ważne role w reprezentacji. Gwoli uzupełnienia informacji z poprzedniej kroniki muszę wspomnieć o sukcesach młodzieżowej reprezentacji Polski. Oto w 2019 roku wygrali Mistrzostwa Europy U-19, a także dopiero po karnych przegrali z Francją w finale Mistrzostw Świata U-20. Niebawem będziemy pisać o sukcesach dorosłej reprezentacji.
Kronika przygotowana przy współpracy z PEDROAKE88. Bardzo dziękuję za pomoc.
Wszystkie profile wraz ze statystykami i kluczowymi wydarzeniami w karierach poszczególnych zawodników - znajdziecie poniżej.
Statystyki obejmują okres od 10/06/2019 do 07/06/2020.
Autor: weche
Redaktor Naczelny. Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, Mistrz Ceremonii. Szef Typera. 3. miejsce w Polsce FM 2019, Wicemistrz Polski FM 2022, Mistrz Polski FM 2023, Typer Sezonu 2019/20 - 3. miejsce, Typer EURO 2024 - 2. miejsce
Komentarzy: 501
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Uzdolniony Praktyk
Dołączył: 2017-08-29
Poziom ostrzeżeń: 1
17-08-2018, 12:32 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się
Redaktor Naczelny. Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, Mistrz Ceremonii. Szef Typera. 3. miejsce w Polsce FM 2019, Wicemistrz Polski FM 2022, Mistrz Polski FM 2023, Typer Sezonu 2019/20 - 3. miejsce, Typer EURO 2024 - 2. miejsce
Komentarzy: 2009
Grupa: Moderator
Ranga: Korespondent Wojenny
Ranga sponsorska: Sponsor Główny
Dołączył: 2017-10-19
Poziom ostrzeżeń: 0
17-08-2018, 12:37
A skąd wiadomo, że Cmikiewicz na EURO nie pojedzie, skoro znalazl się w 30osobwoej kadrze? Macie jakieś informacje od @Mahdiego? Rozczarowałem się, bo liczyłem na wyjazd.
[/quote]
Mój błąd przepraszam i już poprawiam. Źle spojrzałem na kadrę. Jak najbardziej ma szansę.
Komentarzy: 417
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Uzdolniony Praktyk
Dołączył: 2017-09-28
Poziom ostrzeżeń: 0
17-08-2018, 12:48 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to
Redaktor Naczelny. Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, Mistrz Ceremonii. Szef Typera. 3. miejsce w Polsce FM 2019, Wicemistrz Polski FM 2022, Mistrz Polski FM 2023, Typer Sezonu 2019/20 - 3. miejsce, Typer EURO 2024 - 2. miejsce
Komentarzy: 2009
Grupa: Moderator
Ranga: Korespondent Wojenny
Ranga sponsorska: Sponsor Główny
Dołączył: 2017-10-19
Poziom ostrzeżeń: 0
17-08-2018, 12:52
@Abramovich W tabeli wpisany jest obecny klub.
Komentarzy: 284
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Uzdolniony Praktyk
Dołączył: 2017-07-25
Poziom ostrzeżeń: 0
17-08-2018, 12:55 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się
Komentarzy: 417
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Uzdolniony Praktyk
Dołączył: 2017-09-28
Poziom ostrzeżeń: 0
17-08-2018, 12:58
To trochę bez sensu wygląda. Skoro podaje się mecze ligowe, to albo nie podawać żadnego klubu, albo wszystkie.Bo jak się patrzy na tabelę, to wygląda, jakby te mecze ligowe grał dla tego jednego klubu.
Redaktor Naczelny. Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, Mistrz Ceremonii. Szef Typera. 3. miejsce w Polsce FM 2019, Wicemistrz Polski FM 2022, Mistrz Polski FM 2023, Typer Sezonu 2019/20 - 3. miejsce, Typer EURO 2024 - 2. miejsce
Komentarzy: 2009
Grupa: Moderator
Ranga: Korespondent Wojenny
Ranga sponsorska: Sponsor Główny
Dołączył: 2017-10-19
Poziom ostrzeżeń: 0
17-08-2018, 13:00
Dzięki za sugestię. W następnym odcinku postaram się zrobić bardziej czytelne tabele.
Komentarzy: 641
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Uzdolniony Praktyk
Dołączył: 2017-08-13
Poziom ostrzeżeń: 0
17-08-2018, 13:04 , ocenił powyższy materiał: mocne - Możesz to zrobić jeszcze lepiej
Wicemistrz Polski FM 2023
Komentarzy: 702
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Chluba Mój Football Manager
Dołączył: 2017-12-26
Poziom ostrzeżeń: 0
17-08-2018, 13:06 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się
Komentarzy: 549
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Uzdolniony Praktyk
Dołączył: 2017-08-03
Poziom ostrzeżeń: 0
17-08-2018, 13:22 , ocenił powyższy materiał: mocne - Daję okejkę na zachętę
Kostka - Trzeci sezon spędził w RB Salzburg i tym razem nie powąchał murawy w pierwszym składzie. Gra za to w kadrze zespołu U-19. Jeśli chce się rozwijać to musi odejść do klubu, w którym będzie miał szansę na grę. Jednak żaden inny klub nie jest zainteresowany jego osobą. Jako gracz reprezentacji U-19 i U-20
Co znaczy ostatnie zdanie? Co jako gracz reprezentacji U-19 i U-20?