x

 

BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 39, słabe: 0
zobacz komentarze

Projekt TERAZ POLSKA 1972-86, #8 (wszystkie drogi prowadzą do Rzymu - sezon nr 3, 2019/20)

14-08-2018, 10:45 , Unikalnych wejść: 6425 , autor: Mahdi

Wybrany klub / reprezentacja: AS Roma

Opisywany sezon: 2019/20

Poziom rozgrywkowy: 1 (FIFA World Champions League)

Wersja gry: Football Manager 2018


W POPRZEDNICH ODCINKACH


Projekt TERAZ POLSKA 1972-86, #1 (introdukcja)
Projekt TERAZ POLSKA 1972-86, #2 (system rozgrywek i deklaracje udziału)
Projekt TERAZ POLSKA 1972-86, #3 (Martin wylosował waszych faworytów)
Projekt TERAZ POLSKA 1972-86, #4 (wybierz klub dla swojego zawodnika)
Projekt TERAZ POLSKA 1972-86, #5 (wasze niesamowite wybory, profile piłkarzy - linki)

Projekt TERAZ POLSKA 1972-86, #6 (wszystkie drogi prowadzą do Rzymu - sezon nr 1, 2017/18)
Projekt TERAZ POLSKA 1972-86, #7 (wszystkie drogi prowadzą do Rzymu - sezon nr 2, 2018/19)


Extrasy:
KRONIKA POLSKOŚCI, czyli: kto, jak, gdzie i kiedy (sezon 2017/18)
KRONIKA POLSKOŚCI, czyli: kto, jak, gdzie i kiedy (sezon 2018/19)


 


DOTYCHCZASOWE OSIĄGNIĘCIA



 


WSTĘP, CZYLI SPÓR (?) BONIEK-DEYNA


Poniższy fragment pochodzi z książki, dzięki której już w wieku 10 lat zacząłem rozumieć mechanizmy rządzące piłkarską szatnią oraz wiele innych, futbolowych spraw. Książka owa (Zbigniew Boniek "Na Polu Karnym", 1986) towarzyszy mi od 32 lat i wciąż często po nią sięgam, choć jest już naprawdę mocno podniszczona. Chciałbym podziękować w tym miejscu nieżyjącej już, niestety, "przyszywanej" cioci z Katowic (ś.p. Halina Górna), która mi ją podarowała. Pamiętam o Tobie, ciociu i dziękuję za wszystko...



Powyższy fragment pochodzi z książki napisanej przez Zbigniewa Bońka , współpraca autorska: Krzysztof Wągrodzki,
"Na Polu Karnym" (Krajowa Agencja Wydawnicza, 1986, str. 67-68)

 

I jeszcze o kilku słynnych sytuacjach, kiedy rzekomo Boniek miał się prawie pobić z Deyną podczas MŚ'1978 (przy stole ping-pongowym), celowo zdekoncentrować go przed strzelaniem rzutu karnego Argentynie (wyjątkowo głupie wynurzenia Andrzeja Iwana w książce "Spalony") oraz o brutalnym "chrzcie". Mówi Zbigniew Boniek:

 

 


TRANSFERY


Transfery - biorę pod uwagę tylko tych graczy, którzy w poprzednim sezonie zagrali (odeszli) lub zagrają (przybyli) choćby symboliczną minutę w oficjalnych meczach pierwszego zespołu.
 

ODESZLI:

Daniele DE ROSSI (koniec kariery)
Dorobek: 52/3 (Champions League). Razem: 52/3

GERSON Santos da Silva (Santos Laguna: wypożyczenie)
Dorobek: 8/0 (Champions League), 9/2 (Klubowy Puchar Świata). Razem: 17/2

JUAN Guilherme Nunes JESUS (Zenit St. Petersburg: 2 000 000 euro)
Dorobek: 13/0 (Champions League), 11/0 (Klubowy Puchar Świata). Razem: 24/0

Rick KARSDORP (Krasnodar: 4 500 000 euro)
Dorobek: 9/0 (Champions League), 9/0 (Klubowy Puchar Świata). Razem: 18/0

Giovani LO CELSO (PSG: koniec wypożyczenia)
Dorobek: 11/1 (Klubowy Puchar Świata). Razem: 11/1

MÁRIO RUÍ Silva Duarte (Krasnodar: 4 000 000 euro)
Dorobek: 9/0 (Champions League), 3/2 (Klubowy Puchar Świata). Razem: 12/2

Lorenzo PELLEGRINI (Betis: 25 000 000 euro)
Dorobek: 28/1 (Champions League), 11/1 (Klubowy Puchar Świata). Razem: 39/2

Łukasz SKORUPSKI (Bologna: 4 900 000 euro)
Dorobek: 3/-2 (Champions League), 10/-10 (Klubowy Puchar Świata). Razem: 13/-12

Ervin ZUKANOVIĆ (koniec kontraktu)
Dorobek: 1/0 (Champions League), 3/1 (Klubowy Puchar Świata). Razem: 4/1

 

PRZYBYLI:

Andrea CONTI (Villarreal: 23 000 000 euro)

Joe GOMEZ (Liverpool: wypożyczenie)

Baba RAHMAN (Chelsea: 7 500 000 euro)

Predrag RAJKOVIĆ (Maccabi Tel-Aviv: 5 750 000 euro)

Patrick ROBERTS (Manchester City, wypożyczenie)

Lucas Sebastian TORREIRA Di Pascua (Galatasaray Stambuł: 32 000 000 euro)

Marco TUMMINELLO (Malaga, powrót z wypożyczenia)

Denis ZAKARIA (Arsenal: wypożyczenie)

 

Kadra:


 

Przewidywane podstawowe ustawienie:

 

W związku z tym, że karierę zakończył Daniele De Rossi, wybrałem nowego kapitana zespołu. Został nim zaledwie 20-letni Gianluigi Donnarumma.

 

 


FIFA WORLD CHAMPIONS LEAGUE


Po zajęciu trzeciego miejsca w Champions League, mogłem się spodziewać, że zarówno notowania bukmacherów, jak i oczekiwania zarządu pójdą nieco w górę. Już nie widzi się w nas kandydata do spadku, lecz ekipę zdolną zająć jedno z miejsc w górnej części tabeli.

Warto odnotować powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej - po zaledwie jednym sezonie nieobecności - włoskich drużyn (Milan i Napoli) oraz powitać dwóch absolutnych beniaminków - Athletic Bilbao i Santos. Ten drugi zespół jest pierwszym przedstawicielem Ameryki Południowej w ścisłej elicie światowego futbolu. Czy zdoła się utrzymać?


Kluby z Champions League wydały na nowych zawodników, bagatela, aż 2,13 miliarada euro! Najbardziej szaleli giganci z Manchesteru. Ja wydałem 70,95 mln euro (zarabiając ok. 50 mln). Założyłem sobie, że musimy mieć dwie, w miarę równorzędne, jedenastki oraz sytuację, w której rezerwowi nie psują atmosfery w zespole. Trzeba zatem umiejętnie żonglować składem oraz być dobrym psychologiem. Bo sportowa klasa drużyn w Champions League jest porównywalna. Wszystkie kluby mają taki potencjał, że mogą z każdym wygrać oraz z każdym... przegrać. Liczą się więc głównie umiejętności menedżerskie, czyli m.in. zarządzanie zespołem.

 

 

Co ja mogę napisać mądrego o pierwszej części sezonu? Była fantastyczna! Udało mi się stworzyć właściwą atmosferę i zawodnicy pokazali pełnię umiejętności. I to mimo faktu, że już 2 października „posypał się“ Włodek Lubański.


 


Nasi snajperzy:


Najbardziej perfekcyjny mecz w naszym wykonaniu, to ten z 23 listopada 2019. Real Madryt został pokazowo rozbity. Nawet fakt, że przez ostatni kwadrans graliśmy w „dziesiątkę“, nie pomógł Królewskim w zdobyciu choćby honorowego gola.


Tabela po 19 meczach, sensacyjnie wysoko znajdowały się drużyny "beniaminków" (Milan i Napoli):

 

Druga połowa sezonu zapamiętana zostanie przeze mnie jak piękny sen. Wrócił po kontuzji Lubański i od razu wzrosła nasza siła ognia. A rywale zamiast nas gonić, tracili punkty! Kiedy pokonaliśmy w dość szczęśliwych okolicznościach Manchester United na wyjeździe, byłem niemal pewien, że wygramy World Champions League! I tak się stało, a przewaga nad konkurencją była druzgocąca!


Nasi snajperzy:


Najbardziej mi utkwiły w glowie oba mecze z drużynami z Manchesteru. Wygrana 2-1, pozbawiła Czerowne Diably złudzeń, że są w stanie nas doścignąć. O sukcesie zdecydowała końcówka oraz gole strzelone przez Lubańskiego i Deynę.


W ostatniej kolejce Lubański wbił trzy gole Manchesterowi City, co - jak sie okazało - pozwoliło mu sięgnąć po drugi już tytuł króla strzelców.


Poniżej tabela końcowa sezonu 2019/20. Z Champions League żegnają się (oprócz beniaminka Athletic Bilbao) takie firmy jak Juventus, Chelsea i Tottenham!



 

AS ROMA reprezentowana była w FIFA World Champions League przez następujących zawodników:


Snajperzy:


Piłkarz Sezonu:


Młody Piłkarz Sezonu:


Menedżer Sezonu:


Jedenastka Marzeń:


Najwyższe Transfery:


Historia:


Podsumowanie...

Nie będę ukrywał - ta kariera jest jedną z form przygotowań do finału 4. edycji Rozgrywki Mistrzów. Cieszę się więc, że grając przeciwko takim klubom, udało mi się już w trzecim sezonie wygrać World Champions League!

Najlepszym komentarzem niech będą transfery Chelsea: wydali aż 282 mln euro! W tym na samego Marco Verrattiego 160 mln! I co? Spadli z ligi! Zwolnili Conte, zatrudnili Guardiolę, lecz nic im to nie pomogło!


Tymczasem ja, sprowadzając zawodników bardzo mądrze, bez szaleństw - praktycznie ośmieszyłem wszystkich przeciwników! Dlaczego tak się stało? Ponieważ liczy się głównie zgranie oraz utrzymywanie dobrego morale. I to się udało.

U mnie w drużynie role były dokładnie podzielone, a jak ktoś zaczynał stękać, to był szybko sprowadzany na ziemię. Efekt? Aż siedmiu zawodników w „jedenastce marzeń“ (Donnarumma, Odriozola, Manolas, Emerson, Nainggolan, Gelson Martins, Lubański) plus Cervi jako rezerwowy. No i najważniejsze - 19 punktów przewagi na drugim w tabeli Manchesterem United! To nokaut!

Kilka słów na temat Polaków. Uporządkowałem ich pod względem średniej not w lidze.

Lubański - wiadomo, wielka klasa! Bombastyczny! Mimo, że przez dwa miesiące nie grał z powodu kontuzji, zdołał - rzutem na taśmę - obronić tytuł króla strzelców. Zdradzę już teraz, że udało mi się go z Realu Madryt wykupić. Negocjacje trwały długo, a kwota transferu to 105 mln euro! Włodek od 13 czerwca 2020 roku będzie już pełnoprawnym graczem Romy.

Deyna - coraz lepszy, coraz bardziej dojrzały. Jednak na pięć rzutów karnych wykonywanych w lidze, nie wykorzystał aż trzech. Trochę to dziwi, ponieważ w poprzednim sezonie skuteczność miał stuprocentową (6/6). Brakuje mi jego celnych uderzeń z rzutów wolnych, ani razu nie pokonał w ten sposób bramkarza rywali.

Matysik - pracowity jak mrówka. Sprawił, że odejście De Rossiego przeszło praktycznie bez echa. Dziwi, że jeszcze nie dostąpił zaszczytu debiutu w reprezentacji, ale wszystko przed nim!

Janas - starałem się dawać mu grać jak najczęściej, wchodził praktycznie zawsze na końcówki spotkań, gdy trzeba było bronić wyniku. Tymczasem po zakończeniu sezonu zaczął stroić jakieś fochy, nawet nie chce mi się pisać o co mu chodziło. Nie spodziewałem się tego po nim! Ma jeszcze rok do końca kontraktu i nie chce podpisać nowego. Jak mnie wkurzy na poważnie, to go sprzedam.

Boniek - luksusowy dubler, można go wystawić na kilku pozycjach, choć najlepiej czuje się jako „fałszywy napastnik“. Problem w tym, że pozycję nr 10 zajmuje Deyna... Boniek musi w końcu zacząć grać w wyjściowym składzie! Tylko gdzie go „upchnąć“? Myślałem nad tym, aby Deynę cofnąć na pozycję nr 8, ale wtedy ucierpi odbiór piłki w środku pola... Ciężki orzech do zgryzienia... Ale mam przekonanie, graniczące z pewnością, że jeżeli na Zibiego postawię, to on mnie nie zawiedzie!

 

 


KLUBOWY PUCHAR ŚWIATA


Zespół doskonale spisał się w lidze, ale równie pasjonującą przygodę przeżyliśmy w Klubowym Pucharze Świata.

Dwie pierwsze rundy to raczej rozgrzewka. Szansę dostali dublerzy i ją wykorzystali. Inna sprawa, że rywale, czyli peruwiańska drużyna Club Universidad Técnica de Cajamarca oraz węgierski Videoton to słabeusze.


Pierwszy prawdziwy test przyszedł w 4. rundzie. Mimo faktu, że wygłupił się Andrea Conti, udało nam się ostatecznie wygrać w karnych!


Kiedy w kolejnej rundzie wylosowaliśmy Amiens (na co dzień League Two, czyli trzeci poziom rozgrywkowy), poczułem, że awans jest w kieszeni. Desygnowałem więc do gry dublerów, którzy niemiłosiernie się męczyli. Ostatecznie wygraliśmy 4-1, ale raczej nie byłoby to możliwe bez Lubańskiego. Wszedł w 99. minucie za Schicka i strzelił gola oraz zaliczył dwie asysty!


Od 6. rundy gra się już mecz i rewanż. Realu Madryt był od nas gorszy zaledwie o jednego gola.


W 7. rundzie dołująca w lidze Chelsea (już pod wodzą Pepa Guardioli, który zastąpił w grudniu Antonio Conte) dostała w pierwszym meczu ostry łomot. Zwycięstwo było na tyle wysokie, że w rewanżu dałem zagrać rezerwowym.


8. runda (ćwierćfinał) to dwumecz z Borussią Dortmund (na co dzień League One, drugi poziom rozgrywkowy). Drużyna osiągnęła ta wysokie morale, że nie bałem się w obu meczach wystawić dublerów. I byliśmy lepsi!


Pierwszy mecz półfinałowy, to jeden z najlepszych występów w całym sezonie! Zespół miał już zapewniony ligowy triumf i wszyscy byli gotowi przenosić góry. Ale 6-1 z PSG?! A jednak! Genialny występ zaliczył Lubański, zdobył cztery gole w pierwszej połówce! W rewanżu znów moglem dać szansę rezerwowym.


I cóż, długa droga za nami, został tylko finał.


Niestety, w decydującym meczu nie mogłem skorzystać z dwóch podstawowych zawodników. Odriozola i Gelson Martins nie wyleczyli kontuzji. Dodatkowo doszedł foch posezonowy, że niby... nie potrafię pracować z młodymi piłkarzami (!!!) Nie rozumiałem o co im chodzi, ale morale po zakończeniu ligi stało się... tragiczne! Kilku zawodników wystosowało kompletnie niezrozumiałe pretensje, a przecież zdobyliśmy mistrzostwo najwyższej klasy rozgrywkowej!


W takiej atmosferze przygotowywaliśmy się do finału i byłem niezwykle rozczarowany zachowaniem piłkarzy... W głębi duszy wiedziałem, że nie mamy szans, co się - niestety - potwierdziło na boisku. Najbardziej zawiedli Deyna i Lubański, równie słabo zagrał Boniek, który zastąpił Gelsona Martinsa na prawym skrzydle ataku....

 

AS ROMA reprezentowana była w Klubowym Pucharze Świata przez następujących zawodników:


 

Historia:


 


KLUBOWY SUPERPUCHAR ŚWIATA


Wreszcie wisienka na torcie, czyli mecz o Klubowy Superpuchar Świata. Jako zwycięzca FIFA World Champions League  gramy ze zdobywcą Klubowego Pucharu Świata. Czyli - po tygodniowej przerwie - jest szansa na rewanż z Man Utd!

Nie mogłem skorzystać z Manolasa i Nainggolana (kartki) oraz Gelsona Martinsa (wciąż kontuzjowany). Spróbowałem więc manewru z nieco wycofanym Deyną i Bońkiem podwieszonym pod napastnika. Na prawym skrzydle zagrał Schick, a Manolasa zastąpił Janas. Wypaliło wspaniale, mimo że Cervi już w 16 minucie odniósł kontuzję, a rezerwowy El Shaarawy nie przekonywał.


 

Historia:



 


REPREZENTACJA POLSKI


2019

Rok 2019 to rok eliminacji EURO 2020. Przypomnę, że rozpoczęliśmy je dość niemrawo. Po zwycięstwie ze Słowacją 1-0 i remisie z Estonią 0-0 zajmowaliśmy 2. miejsce w grupie.


15 czerwca 2019 Adam Nawałka wystawił przeciwko autsajderowi z Andory wybitnie ofensywny skład. Boniek zagrał z Lubańskim w ataku, a Lewandowski wyjściowo ustawiony był na... lewym skrzydle. Robert szybko jednak opuścił plac gry z powodu urazu, zastąpił go Kamil Grosicki. Mecz zapisze się w historii głównie z powodu bardzo wysokiego zwycięstwa oraz pierwszych trafień Zbigniewa Bońka w drużynie narodowej. Zibi ustrzelił hat-trick!


Trzy dni później wygrywamy 3-1 ze znacznie poważniejszym rywalem. Boniek znów w ataku i znów skuteczny, a drużyna zagrała na dwóch raczej ofensywnie zorientowanych środkowych pomocników (Deyna - Zieliński).


Po wakacyjnej przerwie wyszarpaliśmy zwycięstwo w Macedonii. W ataku zagrali Lubański z Lewandowskim, ale trener Nawałka stara się za wszelką cenę znaleźć miejsce dla Bońka. Tym razem Zibi wystawiony został z lewej strony pomocy. Zwraca uwagę występ Majewskiego na środku obrony, czyżby czas Kamila Glika powoli dobiegał końca?


Wyjazdowe 1-0 ze Słowacją nie pozostawiło wątpliwości, kto w tej grupie rozdaje karty.


W meczu z Estonią po dłuższej przerwie pojawił się w kadrze Gadocha, powrócił też Glik. Z powodu kontuzji nie mógł zagrać Lubański. A bohaterem został niespodziewanie rezerwowy Jan Jałocha. Nominalnie lewy, ofensywny obrońca zastąpił w 76. minucie dość słabo spisującego się Gadochę i... strzelił dwa gole! W piętnaście minut zapracował na miano „piłkarza meczu“!


Wyjazd do Andory to była dla naszych chyba okazja do... integracji, bo za bardzo się nie przemęczyli. W 5. minucie było już 2-0 (oba trafienia na swoje konto zapisał Lewy) i... na tym się skończyło. Debiut Andrzeja Buncola.


Cykl meczów eliminacji EURO 2020 przerywa towarzyska potyczka z Nową Zelandią. Hat-trick Lewandowskiego, pierwszy gol w kadrze Janasa oraz debiuty Mariana Ostafińskiego i Romana Wójcickiego.


Trzy dni później wygrywamy z Węgrami w meczu o punkty i - uwaga! uwaga! - nareszcie zadebiutował Andrzej Szarmach! W 57. minucie wszedł za samego Roberta Lewandowskiego, a w 84 wpisał się na listę strzelców! Brawa dla Diabła za cierpliwość! Przypomnijmy, że on po raz pierwszy na ławce rezerwowych siedział już 23 marca 2018.


Eliminacje kończymy zwycięstwem 3-2 z Macedonią, choć to rywale prowadzili do przerwy 2-1. Jednak po zmianie stron dwa razy na listę strzelców wpisał się Grzegorz Lato.


Rok 2019 był bardzo udany. Polska ani razu nie przegrała, a obecnie ma już na koncie dziewięć wygranych z rzędu! Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że nie mierzyliśmy się z rywalami o dużej renomie.


Z naszej grupy, oprócz Biało-Czerwonych, awansowała niespodziewanie Estonia!

 

2020

Wiosną 2020 roku zaplanowano dwa mecze towarzyskie z mocnymi drużynami Holandii i Chorwacji. Rozpoczęła się walka o miejsce w drużynie na finały EURO 2020.

W Rotterdamie, po marnym meczu w naszym wykonaniu, zremisowaliśmy 1-1. Debiutowali Lesław Ćmikiewicz i Henryk Wieczorek, bardzo dobrze bronił Jan Tomaszewski uznany „piłkarzem meczu“. Czyżby Szczęsny powinien zacząć obawiać się o swoją pozycję w drużynie?


Reprezentacja była do bólu skuteczna w Chorwacji. Dwa celne strzały, oba w wykonaniu Włodka Lubańskiego - zakończyły się golami! Zagrał dawno nie widziany w kadrze Kubicki.

 

Kiedy rozlosowano grupy turnieju finałowego EURO 2020, okazało się, że z Chorwatami zagramy raz jeszcze latem!


Tym razem turniej finałowy opisany zostanie w kolejnym blogu (inaczej niż w przypadku Mundialu 2018 - wtedy potraktowałem imprezę jako „przedłużenie“ sezonu 2017/18). Nie chcę jednak zaburzać cyklu pracy autorów „kroniki“ (weche i pedroake88). Sezon zakończył się 7 czerwca 2020, a EURO rozegrane zostało później.

Aby jednak zaostrzyć wasz apetyt na kolejny odcinek, proponuje zabawę.

Proszę wytypować, jak daleko zajdzie Polska podczas EURO 2020. Wśród prawidłowych typerów rozlosowana zostanie nagroda w wysokości 100 zł. Jest to moja prywatna inicjatywa, niezależna od Rady Sponsorów!


Na pewno interesuje was, kto znalazł się w kadrze na turniej. Adam Nawałka podał szeroki, 30-osoby skład. Odpadnie 7 zawodników. W 30-osobowym gronie znaleźli się m.in. Wawrowski, Matysik, Kmiecik i Kusto, którzy jeszcze nie dostąpili zaszczytu debiutu w narodowych barwach. Nie ma natomiast Kamila Glika i jest to wyłącznie decyzja trenera, ponieważ piłkarz nie jest kontuzjowany. Nie ma też Zygmunta Anczoka, co jest sporym zaskoczeniem.

Ciekawe, jak będzie wyglądać ostateczna 23-osobowa ekipa....



Trochę dziwi, że przed samym turniejem (na początku czerwca) nie zaplanowano żadnych oficjalnych meczów towarzyskich.

 

 

Wszystkie profile wraz ze statystykami i kluczowymi wydarzeniami w karierach poszczególnych zawodników - znajdziecie poniżej.

Od sezonu 2019/20 w uzupełnianiu profili pomaga mi następująca "wielka czwórka", której chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować!

crisadus


Komentarzy: 244

Grupa: Moderator encyklopedysta

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2017-03-04

Poziom ostrzeżeń: 0

DBoniem
Wicemistrz Polski FM2020


Komentarzy: 360

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2015-12-04

Poziom ostrzeżeń: 0

jmk
3. miejsce w Polsce FM 2017 i FM 2021, Typer Sezonu 2017/18 - 3. miejsce. Wyróżnienie Fair Play w eliminacjach 4. Edycji RM


Komentarzy: 1221

Grupa: Root Admin

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2017-03-09

Poziom ostrzeżeń: -1

Massey20
Nagroda Fair Play w eliminacjach 2. i 3. Edycji RM, Mistrz Polski FM 2018


Komentarzy: 370

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

 

Statystyki obejmują okres od 10/06/2019 do 07/06/2020.


1. Anczok, Zygmunt


2. Benigier, Jan


3. Boniek, Zbigniew


4. Buncol, Andrzej


5. Ciołek, Włodzimierz


6. Ćmikiewicz, Lesław


7. Deyna, Kazimierz


8. Domarski, Jan


9. Dziekanowski, Dariusz


10. Dziuba, Marek


11. Furtok, Jan


12. Gadocha, Robert


13. Gorgoń, Jerzy


14. Gut, Zbigniew


15. Iwan, Andrzej


16. Jałocha, Jan


17. Janas, Paweł


18. Kapka, Zdzisław


19. Karaś, Jan


20. Kasperczak, Henryk


21. Kmiecik, Kazimierz


22. Komornicki, Ryszard


23. Kostka, Hubert


24. Kraska, Jerzy


25. Kubicki, Dariusz


26. Kukla, Zygmunt


27. Kupcewicz, Janusz


28. Kusto, Marek


29. Lato, Grzegorz


30. Lubański, Włodzimierz


31. Maculewicz, Henryk


32. Majewski, Stefan


33. Marx, Joachim


34. Maszczyk, Zygmunt


35. Masztaler, Bohdan


36. Matysik, Waldemar


37. Mazur, Włodzimierz


38. Młynarczyk, Józef


39. Mowlik, Piotr


40. Musiał, Adam


41. Nawałka, Adam


42. Ogaza, Roman


43. Ostafiński, Marian


44. Ostrowski, Marek


45. Pałasz, Andrzej


46. Pawlak, Krzysztof


47. Przybyś, Kazimierz


48. Rudy, Wojciech


49. Smolarek, Włodzimierz


50. Szarmach, Andrzej


51. Szołtysik, Zygfryd


52. Szymanowski, Antoni


53. Szymczak, Ryszard


54. Tarasiewicz, Ryszard


55. Tomaszewski, Jan


56. Urban, Jan


57. Wawrowski, Henryk


58. Wieczorek, Henryk


59. Wójcicki, Roman


60. Zgutczyński, Andrzej


61. Żmuda, Władysław



Folder ze wszystkimi profilami zawodników znajdziecie klikając w poniższy baner:


Autor: Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce

KOMENTARZE

TomasS


Komentarzy: 260

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sympatyk

Dołączył: 2017-06-15

Poziom ostrzeżeń: 0

15-08-2018, 13:37 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Warto przeczytać, żeby docenić pracę autora i tych co mu pomagają. Typuję ćwierćfinał.

Tesser


Komentarzy: 574

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Popularny Komentator

Dołączył: 2015-12-06

Poziom ostrzeżeń: 0

15-08-2018, 15:22 , ocenił powyższy materiał: mocne - Ten tekst jest jak narkotyk! Więcej!

Typuję półfinał. Gratulacje wyników.

DrWitt
Typer Sezonu 2021/22 - 2. miejsce


Komentarzy: 638

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-03-13

Poziom ostrzeżeń: 1

15-08-2018, 17:12 , ocenił powyższy materiał: mocne - Dla mnie jesteś Jackiem Cyganem blogowania na MFM

Nie liczą się wydane miliony jak widać na przykładzie Chelsea. Gratulacje za doskonały sezon.
Wezmę udział w zabawie - Polska nie wyjdzie z grupy.

Berth


Komentarzy: 1056

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Francuski Łącznik

Dołączył: 2016-06-20

Poziom ostrzeżeń: 0

15-08-2018, 18:37 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

W połowie tylko 6 pkt więcej od Man Utd, a na końcu?! Gratki!
Typuję, że Polska odpadnie w półfinale.

VagheenaOle


Komentarzy: 371

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-07-11

Poziom ostrzeżeń: 1

15-08-2018, 20:27 , ocenił powyższy materiał: mocne - Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa

Typuję ćwierćfinał Polaków. Nie rozumiem jak można spaść, a piszę tu o Chelsea, gdy się kupuje grajka za 160 miln. euro.

Bari80


Komentarzy: 455

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-09-03

Poziom ostrzeżeń: 0

15-08-2018, 20:46 , ocenił powyższy materiał: mocne - Dla mnie jesteś Jackiem Cyganem blogowania na MFM

W sumie to trochę smutne, że nawet w takiej silnej lidze można wygrywać wcale nie mając najlepszych piłkarzy. Wystarczy dobre zgranie i wysokie morale. To oczywiście nie jest Twoja wina, a blog fantastyczny.
Typuję, że Polska odpadnie w 1 rundzie eliminacyjnej.

pedroake88


Komentarzy: 361

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2017-11-26

Poziom ostrzeżeń: 0

15-08-2018, 21:48 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Stawiałem, że ligę zdobędziesz w 4 sezonie a tu proszę mała niespodzianka i sezon wcześniej ;)
Szarmach w końcu zadebiutował, strzelił bramkę ... i znów grzeje ławkę dla innych ;)

Diakon89


Komentarzy: 250

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-02-01

Poziom ostrzeżeń: 0

16-08-2018, 10:26 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Prawdziwa uczta. chciałbym podziękować. Piękny przykład jak prowadzić drużynę bez wielkich gwiazd, ale zgraną. Reprezentacja prowadzona przez Nawałkę powinna osiągnąć ćwierćfinał. Czy nie myślisz o ewentualnym zastąpieniu go jak zdarzy się okazja?

DanielW


Komentarzy: 403

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-09-21

Poziom ostrzeżeń: 0

16-08-2018, 10:53 , ocenił powyższy materiał: mocne - Lecę budować Ci pomnik

Super wiadomość o Lubańskim! Na pewno warto, choć boję się , że jednak kontuzje będą go prześladować. Teraz niemal cudem wywalczył berło w ostatniej kolejce. Blog czyta się świetnie, jak o jakiś prawdziwych rozgrywkach. Świetna robota pomagających.
Co do zabawy typuję Polskę do półfinału.

Vadis


Komentarzy: 328

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-10-17

Poziom ostrzeżeń: 0

16-08-2018, 11:30 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Ciekawie opisane, wynik naprawdę budzą uznanie. Konkurs - stawiam na ćwierćfinał.
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-24 by Łukasz Czyżycki