x

 

BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 8, słabe: 0
zobacz komentarze

Kronika (#5), sezon 2021/22. Projekt TERAZ POLSKA 1972-86

07-09-2018, 09:59 , Unikalnych wejść: 2400 , autor: weche

Wybrany klub / reprezentacja: -

Opisywany sezon: 2021/22

Poziom rozgrywkowy: 1-10

Wersja gry: Football Manager 2018

Klikając w poniższy baner, przeniesiecie się do blogów opisujących karierę Mahdiego w ramach projektu TERAZ POLSKA 1972-86.


 


DZIEJOPISARZE


weche
Redaktor Naczelny. Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, Mistrz Ceremonii. Szef Typera. 3. miejsce w Polsce FM 2019, Wicemistrz Polski FM 2022, Mistrz Polski FM 2023, Typer Sezonu 2019/20 - 3. miejsce


Komentarzy: 1834

Grupa: Moderator

Ranga: Korespondent Wojenny

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2017-10-19

Poziom ostrzeżeń: 0

pedroake88


Komentarzy: 361

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2017-11-26

Poziom ostrzeżeń: 0


 

KRONIKA PROJEKTU „TERAZ POLSKA 1972-1986”

SEZON 2021/22

Mahdi opublikował kolejny sezon swojego projektu, w którym  śledzimy kariery 61 polskich piłkarzy grających na turniejach mistrzowskich w latach 1972-1986. Przypominam, że w tym czasie dwa razy reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata (1974, 1982) oraz zdobyła złoty (1972) i srebrny medal olimpijski (1976).

Gra się rozwija, tak jak nasi piłkarze, więc pora na przedstawienie ich dokonań w minionym sezonie.

LEGENDA - NAZEWNICTWO LIG

WCL = 1 poziom rozgrywkowy. FIFA World Champions League

WL1 = 2 poziom rozgrywkowy. FIFA World League One

WL2 = 3 poziom rozgrywkowy. FIFA World League Two

WL3 = 4 poziom rozgrywkowy. FIFA World League Three

WL4 = 5 poziom rozgrywkowy FIFA World League Four

WL5 = 6 poziom rozgrywkowy FIFA World League Five

 WL6 = 7 poziom rozgrywkowy FIFA World League Six

WL7 = 8 poziom rozgrywkowy FIFA World League Seven

WL8 = 9 poziom rozgrywkowy FIFA World League Eight

WL9 = 10 poziom rozgrywkowy FIFA World League Nine

 

BRAMKARZE

HUBERT KOSTKA- (LukasBlack). Drugi sezon z rzędu jest podstawowym bramkarzem Red Bull Salzburg (WL3).   Zagrał ogółem w 36 spotkaniach. Wydaje się, że jest kwestią czasu przejście do lepszego klubu.

ZYGMUNT KUKLA- (Egurian)- Zaczął sezon w Lechii Gdańsk (2 spotkania), ale za 6,5 mln euro przeniósł się do Hellas Verona (WL3). Tam był podstawowym bramkarzem, zaliczając 33 występy.

JÓZEF MŁYNARCZYK- (Bandus11)- Co tu dużo mówić, Młynarczyk rozbił bank przechodząc za 40,5 mln euro do PSG (WCL). W drużynie ze stolicy Francji rozegrał 38 spotkań i przepuścił ... uwaga ...77 bramek. W reprezentacji rozegrał tylko jedno spotkanie, ale znalazł się w kadrze Polski zgłoszonej na Mistrzostwa Świata.

PIOTR MOWLIK- (Zyhym)- Drugi sezon spędził w Realu  Betis (WL1),  dla którego rozegrał 33 spotkania, 52 razy wyciągając piłkę z siatki. Jego zespół został zdegradowany na trzeci poziom rozgrywkowy. Wydaje się, że pomimo spadku pozostanie w klubie na kolejny sezon, ponieważ nie ma zainteresowania jego osobą ze strony innych klubów

JAN TOMASZEWSKI-- (weche). Kluczowa postać w zespole Parmy (WL3), gdzie pełni rolę kapitana. W sezonie 2021/22 rozegrał 34 spotkania, przepuszczając 39 bramek. W reprezentacji ponownie stał się podstawowym bramkarzem rozgrywając aż 10 spotkań w których ... tylko raz wyciągał piłkę z siatki. Wydaje się, że nadszedł czas, aby Tomaszewski zmienił Parmę na klub grający w wyższej lidze.  Wraz z kadrą narodową jedzie na piłkarskie Mistrzostwa Świata.

 

OBROŃCY

ZYGMUNT ANCZOK- (Fley79). Tak jak poprzedni sezon tak i ten spędził w Arsenalu Londyn. Może nie był graczem  pierwszego wyboru, ale grał dość często, bo zaliczył 19 meczy, w tym w 16 wychodził w pierwszym składzie.  Niestety zapomniał o nim selekcjoner kadry A. W tym sezonie nie zagrał żadnego meczu w reprezentacji Polski.

MAREK DZIUBA- (Tesser). Kolejny sezon spędził w Hannover 96 (WL1). Był podstawowym graczem swojego klubu (34m./2br.). Udało mu się zadebiutować w reprezentacji Polski (mecz el. MŚ z Liechtensteinem). Pojedzie również na Mundial.

JERZY GORGOŃ- (Fetty). To był bardzo udany sezon. Stał się podstawowym graczem RB Lipsk (WL1), dla którego zagrał w 38 meczach, strzelając 1 bramkę. Do tego w meczu eliminacji do Mistrzostw Świata z Liechtensteinem zadebiutował w reprezentacji Polski okraszając ten występ zdobytą bramką. Potem już regularnie grał w kadrze i zasłużenie pojedzie na Mistrzostwa Świata odbywające się w Maroku.

ZBIGNIEW GUT-  (Quezter). Jest graczem Bayernu Monachium (WCL). Ale występował bardzo rzadko (4 mecze). Do tego spadł z zespołem do WL1. To był stracony sezon.

JAN JAŁOCHA- (Ernie89).  Trzeci sezon spędził na Estadio do Dragao. Dla FC Porto (WL1) zagrał łącznie w 35 spotkaniach. Pewny punkt kadry Polski. Zagrał we wszystkich 12 meczach, które rozegrała reprezentacja Polski. Latem wystąpi na Mundialu.

PAWEŁ JANAS- (Bari80). Coraz częściej występuje w pierwszym składzie AS Roma. Jego bilans w tym sezonie to 40 meczy ( w tym 28 w podstawowym składzie) i 5 bramek. Do tego nie opuścił żadnego zgrupowania kadry A i pojedzie  na Mistrzostwa Świata.

DARIUSZ KUBICKI-  (DBoniem). Aby więcej grać został wypożyczony z Atletico Madryt do Dynama Kijów (WL2). Niestety i to nie pozwoliło mu na regularną grę. Zagrał tylko w 7 meczach. Oczywiście te słabe statystyki skutkowały brakiem powołań do reprezentacji Polski.

HENRYK MACULEWICZ- (Dario). Jesienią w Bayernie Monachium zagrał 2 spotkania. Potem przeszedł na zasadzie wypożyczenia do Santos Laguna (WL1). Tam tylko 4 razy wyszedł z ławki. Kolejny słaby sezon w jego wykonaniu.

STEFAN MAJEWSKI- (EddyManiolo). Ważna postać w zespole Tottenhamu Londyn (World Champions League), dla którego w sezonie 2021/22 rozegrał 28 spotkań - 20 (8) osiągając średnią 6,56. Niestety jego gra nie pomogła ekipie ze stolicy Wielkiej Brytanii w walce o utrzymanie w elicie. Interesuje się nim kilka słabszych klubów m. in. Atalanta, Derby County czy też  Zenit.

ADAM MUSIAŁ- (LCS). Sezon 2021/22 był bardzo nieudany dla Musiała. Jedyne spotkania rozgrywał w rezerwach Spartaka Moskwa - 16(1), więc nadal nie było mu dane zadebiutować w pierwszym zespole klubu ze stolicy Rosji. Jedyny plus był taki, że tym razem omijały go kontuzje.

MARIAN OSTAFIŃSKI- (Jaa209). Po sezonie spędzonym w Atalancie, za 7 mln euro przeszedł do Villarreal (WL1). W klubie tym rozegrał 26 spotkań - 25(1) i zdobył jednego gola. Wraz ze swoim zespołem awansował na najwyższy poziom rozgrywkowy. Media lansują go na nowego Jacka Bąka, ale wszystko wskazuje, że przerośnie jego dokonania.

MAREK OSTROWSKI- (Norbi_Zip). Marek nie mógł się przebić do pierwszego składu Sevilli, więc najlepszym rozwiązaniem była zmiana klubu i tak oto za 5,25 mln euro stał się piłkarzem Krasnodaru (WL1). W klubie tym rozegrał 10 spotkań - 2(8), co także nie jest nadzwyczajnym wynikiem. Po sezonie wyraził chęć zmiany klubu z powodu małej ilości czasu spędzonego na murawie.

KRZYSZTOF PAWLAK- (Massey20). Oficjalnie wciąż jest piłkarzem Manchesteru United (WCL), ale czwarty sezon spędził na wypożyczeniu do innego klubu. Tym razem wybór padł na Stade Reims (WL2). We francuskim zespole rozegrał 25 spotkań. Czy w sezonie 2022/23 dostanie w końcu szanse debiutu w ekipie Czerwonych Diabłów? Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że niestety nie.

KAZIMIERZ PRZYBYŚ- (Diakon89). Nie dość, że Przybyś nie może przebić się do składu Steauy Bukareszt (WL4) to dodatkowo  aż 11 tygodni leczył kontuzję. W omawianym sezonie Przybyś rozegrał 3 spotkania, wszystkie wchodząc z ławki rezerwowych. Jak co roku interesują się nim inne kluby m.in.  Lazio, Walford,West Ham czy też Zenit.

WOJCIECH RUDY- (kubilaj2). Juventus ostatecznie uznał, że Rudy nie pasuje do koncepcji budowania ich zespołu i za bardzo przyzwoitą kwotę 27 mln euro sprzedał go do  Benifici Lizbona (WL1). W ekipie z Portugalii rozegrał 22 spotkania- wszystkie w wyjściowym składzie. W częstszej grze przeszkodziły mu kontuzje, gdyż aż 11 tygodni spędził w gabinetach fizjoterapeutów.

ANTONI SZYMANOWSKI- (Pas690). Bardzo dobry sezon w barwach AS Monaco (WCL). Rozegrał 36 spotkań i stał się kluczową postacią bloku defensywnego swojego zespołu. Świetnie radzi sobie także w kadrze, w której zagrał  łącznie już 39 razy. Oczywiście znalazł się w kadrze zgłoszonej na Mundial.

HENRYK WAWROWSKI- (Vagner). Drugi sezon grał w RCD Espanyol (WL1), dla którego rozegrał 33 spotkania i zdobył jedną bramkę. Dzięki dobrym występom nominowany został do jedenastki sezonu swojego zespołu. Rozegrał 2 spotkania w reprezentacji Polski.  Znalazł się również w "23", która pojedzie na Mistrzostwa Świata.

HENRYK WIECZOREK- (radu9319). Mamy dopiero piąty sezon a Wieczorek zdążył zagrać już w 6 klubach, czyli średnio ponad jeden klub na sezon. W opisywanym sezonie pierwszą rundę spędził w Arsenalu Londyn (WCL), do którego trafił za 11 mln euro z FC Koeln. Dla Kanonierów rozegrał tylko 4 spotkania - 3(1)  i już zimą został sprzedany za 17,5 mln euro  do Atletico Madryt (WCL). W klubie ze stolicy Hiszpanii rozegrał 3 spotkania.

ROMAN WÓJCICKI- (Fubar). Chyba największy  podróżnik w całym projekcie. Od początku jego trwania "zaliczył" już 7 klubów. Na początku sezonu 2021/22 zamienił Atalantę na Fenerbahce (WL2) za 17 mln euro. W  tureckim zespole rozegrał 19 spotkań z bardzo dobrą średnią 7,16. Okazało się, że Fenerbahce zrobiło bardzo dobry interes, ponieważ już po pół roku gry za 39,5 mln euro przeszedł do AS Monaco (WCL). W klubie z księstwa wystąpił w  9 spotkaniach - 8(1). Mimo, że od dwóch lat nie grał w kadrze, niespodziewanie otrzymał powołanie na marokański Mundial.

WŁADYSŁAW ŻMUDA- (Beezy).  Bardzo udany sezon zarówno w PSG (WCL) jak i w reprezentacji. W zespole ze stolicy Francji  rozegrał 32 spotkania - 31(1). W kadrze zagrał we wszystkich 12 meczach, strzelając trzy bramki. W wieku 21 lat ma na koncie już 46 spotkań w kadrze, szykuje się szybkie osiągnięcie progu 100 spotkań w reprezentacji.  Oczywiście jedzie na Mistrzostwa Świata.
               

 

POMOCNICY

ZBIGNIEW BONIEK- (RAmunicki). Podstawowy gracz Romy. Bez z niego nie można już sobie wyobrazić składu Rzymian. Ogółem zagrał w 40 spotkaniach, strzelając przy tym 24 bramki.  Jego bramki przyczyniły się do trzeciego z rzędu zwycięstwa Romy w World Champions League. Zajął drugie miejsce w rankingu Młodego Piłkarza Sezonu. Znalazł się również w "11" marzeń WCL. Oczywiście pewny punkt kadry Nawałki. Pojedzie na Mistrzostwa Świata.

ANDRZEJ BUNCOL- (Kaan). Latem zamienił Anglię na Niemcy. Za 29 mln euro ( z wszystkimi dodatkami transfer może wynieść 36 mln euro) został kupiony przez Bayer Leverkusen (World Champions League).  Tam był podstawowym graczem- jego bilans wyniósł 39 meczy, 1 bramka. W kadrze jest zmiennikiem, ale na Mundial pojedzie.

WŁODZIMIERZ CIOŁEK- (crisadus). Powrócił z wypożyczenia do swojego macierzystego klubu- RB Lipsk (World League One). Niestety stracił dwa miesiące z powodu złamania kości piszczelowej. Przełożyło się to na grę w tym sezonie. Łącznie zagrał w 16 meczach (tylko 4 w podstawowym składzie), strzelając 3 bramki.

LESŁAW ĆMIKIEWICZ- (Sonny). Drugi sezon spędził w FC Barcelona. Dla Dumy Katalonii zagrał w 27 meczach. Niestety jest całkowicie pomijany przez selekcjonera naszej Kadry, więc Mundial obejrzy w telewizji.

KAZIMIERZ DEYNA- (Abramovich). Pewny punkt linii pomocy w AS Roma. Zagrał w 39 meczach, strzelając przy tym 5 bramek.  Bez niego nie było trzeciego tryumfu Rzymian w WCL. Zajął trzecie miejsce w rankingu Młodego Piłkarza Sezonu, a także znalazł się w "11" marzeń WCL. Zagrał we wszystkich meczach kadry, więc oczywista oczywistość, że na Mundial pojedzie.

DARIUSZ DZIEKANOWSKI- (Durion). W przerwie międzysezonowej zamienił Derby County na Bournemouth (WL2) za 28 mln euro (z klauzulami 42 mln euro).  Mimo problemów ze stawem skokowym i więzadłami pobocznymi (pauzował łącznie 9 tygodnie) zdołał zagrać dla swojego nowego klubu 33 mecze, strzelając 14 bramek. Niestety w dalszym ciągu czeka na debiut w Kadrze A.

ROBERT GADOCHA- (TrueMMW). Na kolejny sezon pozostał w Fiorentinie (WL2). W nowy 2022 rok wkroczył z kontuzją stawu barkowego (pauza 8 tygodni), potem problemy z więzadłami kolanowymi ( 5 tygodni pauzy) oraz łąkotką ( 4 tygodnie przerwy). To wszystko spowodowało, że drugą część sezonu miał straconą. Mimo to zdołał zagrać w 23 meczach, strzelając 6 bramek. Przed kontuzją regularnie powoływany do reprezentacji Polski i chyba trochę na kredyt pojedzie na Mistrzostwa Świata.

ANDRZEJ IWAN- (TomasS). Latem za astronomiczną kwotę 51 mln euro ( 75 mln euro  z wszystkimi dodatkami) przeniósł się do Galatasaray (WL1). Tam grał bardzo często (28m./6br.). Nie znalazł jednak uznania w oczach selekcjonera kadry A.

JAN KARAŚ- (Tosiek). Pozostał w West Ham United (WL1). Ogółem zagrał w 26 meczach, strzelając 4 bramki. Jednak w większości przypadków (19 razy) wychodził z ławki rezerwowych. Statystyki zepsuła mu kontuzja. mięśnia czworogłowego (pauzował 2 miesiące).

HENRYK KASPERCZAK- (paweldemon). Staje się bardzo ważnym zawodnikiem Manchesteru United (WCL). Dla Czerwonych Diabłów zagrał ogółem 32 spotkania, strzelając 1 bramkę. Etatowy gracz reprezentacji Polski, z którą pojedzie na Mundial.

RYSZARD KOMORNICKI- (Coffin). Latem za 5,5 mln euro (8 mln euro z klauzulami) został kupiony przez Getafe FC (WL3). Dzięki temu transferowi zaczął w końcu grać. Z miejsca stał się podstawowym pomocnikiem swojego klubu zaliczając 37 spotkań, strzelając w nich aż 9 bramek.

JERZY KRASKA- (Shrek). Zamienił Anglię na Urugwaj, stając się graczem Atletico Penarol (WL2) za 8,25 mln euro (12,25 mln euro z wszystkimi dodatkami.  Tam zagrał w 35 spotkaniach, strzelając 9 bramek.

JANUSZ KUPCEWICZ- (Chrisula). Pozostał w Olympique Lyon (WL1). W tym sezonie zagrał w 25 spotkaniach, strzelając 12 bramek. Jego statystyki byłyby jeszcze lepsze, gdyby nie kontuzje: najpierw zapalenie mięśnia (4 tygodnie pauzy), a potem uraz stawu biodrowego (2 miesiące przerwy).

ZYGMUNT MASZCZYK- (Kuba199321). Za nim kolejny sezon, w którym trapiły go kontuzje. Łącznie przez 84 dni wyłączony był z gry. W FC Liverpool (WCL) rozegrał 18 spotkań, ale tylko 4 z nich rozpoczynał w wyjściowej jedenastce. Poważnie interesuje się nim Manchester City.

BOHDAN MASZTALER- (Alex). Przed sezonem 2021/22 zamienił za 5 mln euro Rubin Kazań (WL2) na Sunderland (WL3). W nowym zespole rozegrał aż 33 spotkania, zdobywając jedną bramkę oraz zaliczając 7 asyst. Interesują się nim kluby z wyższych lig- m.in. Bournemouth, Spartak Moskwa i Hannover.

WALDEMAR MATYSIK- (Jacor). Kluczowa postać środka pola w niezwyciężonej Romie (WCL). W sezonie 2021/22 rozegrał 30 spotkań, wszystkie w wyjściowej jedenastce. Do występów w klubie dołożył dwa występy w reprezentacji Polski. Jednak na Mundial nie pojedzie.

ADAM NAWAŁKA- (Ademix7).  W Sao Paulo (WL3) rozegrał 32 spotkania, w których zdobył 8 bramek. Dobra gra sprawiła, że został zawodnikiem miesiąca w swojej lidze (za luty). Pomógł zespołowi w awansie na wyższy szczebel rozgrywek.

ANDRZEJ PAŁASZ- (grinch123). Sezon 2021/22 rozpoczynał w Borussi, gdzie rozegrał 3 spotkania strzelając 4 bramki. Taki początek sezonu, a także całkiem udane poprzednie rozgrywki zaowocowały transferesem do UD Las Palmas ( WL2) za 10,25 mln euro. W klubie z Wysp Kanaryjskich rozegrał 35 spotkań, zdobywając 13 bramek.

WŁODZIMIERZ SMOLAREK- (DrWitt). Kariera Włodka rozwija się bardzo dynamicznie. W sezonie 2021/22 w barwach Tottenhamu (WCL) rozegrał 36 spotkań - 35(1), strzelając w nich 12 bramek i zaliczając 5 asyst. O jego pozycji niech świadczy fakt, że piastuje funkcję kapitana zespołu. Niestety Tottenham spadł z najwyższej klasy rozgrywkowej. Bardzo udany sezon miał także w reprezentacji, dla której rozegrał 9 spotkań a w meczu z Serbią zdobył swoją pierwszą bramkę. Oczywiście znalazł się w kadrze na Mundial.

ZYGFRYD SZOŁTYSIK- (Popla_94). Stało się. Po czterech sezonach spędzonych w Sparcie Praga, Zygfryd Szołtysik zmienił barwy klubowe. Za 9,5 mln euro przeszedł do Stade Reims (WL2), w którego barwach rozegrał 33 spotkania, do tego zdobywając 2 bramki i zaliczając aż 13 asyst. Dzięki dobrej grze zasłużył na tytuł piłkarza miesiąca (kwiecień). Uznawany za kluczowego gracza swojego zespołu.

RYSZARD TARASIEWICZ- (KasproR). Trzeci sezon Juventus wypożycza Tarasiewicza do innego zepołu. Tym razem wybór padł na Al- Alhy (WL3), w którego barwach zagrał 33 spotkania, strzelając 6 bramek  i dokładając 2 kluczowe podania. Jego gra nie pomogła Al- Ahly w uniknięciu degradacji na piąty poziom rozgrywkowy.

JAN URBAN- (Adi).  Sezon 2021/22 rozpocząłł w Glasgow Rangers (WL2), gdzie rozegrał 17 spotkań i  strzelił 6 bramek. Prawdziwa bomba przyszła jednak 4 stycznia 2022 roku, gdy za 48 mln euro Urban zamienił Glasgow na Monachium. W Bayernie (WCL) rozegrał 16 spotkań -  6(10), w których 2 razy pokonał bramkarzy rywali. Niespodziewanie jednak Bayern spadł z najwyższej klasy  rozgrywkowej. Dobra gra w klubach sprawiła, że sięgnął po niego trener kadry narodowej, której zadebiutował w meczu z Arabią Saudyjską, gdzie strzelił od razu bramkę. Dodatkowo został powołany do kadry na zbliżający się Mundial.

 

 

NAPASTNICY

JAN BENIGIER- (Berth).  Ten sezon rozpoczął w Montpellier HSC (World League Two)), gdzie zdążył rozegrać trzy spotkania. Pod koniec sierpnia 2021 roku przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do Hapoel Be'er Sheva (piąty poziom rozgrywkowy) i tam zrobił furrorę bowiem w 35 meczach strzelił 21 bramek.

JAN DOMARSKI- (rivaldo). Po roku gry w Anderlechcie, za 13 mln euro przeniósł się do SC Braga (drugi poziom rozgrywkowy). Jako podstawowy napastnik swojego klubu zagrał w 33 spotkaniach, strzelając aż 16 bramek.

JAN FURTOK- (kubol112). Za 17,75 mln euro został pozyskany przez Werder Brema (WL1). Tam zagrał w 41 spotkaniach, strzelając 13 bramek. Nie jest jednak zauważany przez trenerów kadry zarówno do lat 21, jak i reprezentacji seniorów.

ZDZISŁAW KAPKA- (Michellaga). Tak jak w poprzednim sezonie był zawodnikiem Brighton (WL1). Ma bardzo dobre statystyki (33m./16br.). Niestety nie znalazł uznania w oczach selekcjonera Kadry A.

KAZIMIERZ KMIECIK- (jmk). Kolejny rok spędził w Villarreal CF (WL1).  Był podstawowym napastnikiem Żółtej Łodzi Podwodnej- zagrał w 32 meczach, strzelając 15 bramek. W nagrodę za tak udany sezon został powołany do reprezentacji Polski. Zadebiutował w towarzyskim spotkaniu z Arabią Saudyjską, a w kolejnym spotkaniu z Litwą wpisał się także na listę strzelców. Niestety nie znalazł się w "23", która pojedzie na Mundial.

MAREK KUSTO- (Vadis). Cały czas gra w HSV Hamburg (WL2). Jest tam podstawowym napastnikiem (35m./17br.).  Jego dobrą formę dostrzegł trener prezentacji Polski, powołując go do kadry. Zadebiutował w spotkaniu z Gibraltarem (el. MŚ).  Co ważne nie zawiódł selekcjonera, bo znalazł się w "23", która wystąpi na Mistrzostwach Świata.

GRZEGORZ LATO- (Paternoster). Kolejny sezon nabija statystyki w RB Lipsk (WL1), rozgrywając 36 spotkań i strzelając 20 bramek. Jak nic marnuje się w na tym poziomie rozgrywkowym. Powinien przejść do lepszego klubu. W kadrze gra regularnie, otrzymał powołanie na Mundial.

WŁODZIMIERZ LUBAŃSKI- (DanielW). Znowu mu trochę zabrakło do tytułu Króla Strzelców WCL. Dla Romy rozegrał 40 spotkań, w których strzelił 30 bramek. Został za to Młodym Graczem Sezonu oraz był drugi w klasyfikacji Gracza Sezonu. Nabija statystyki w Kadrze A mając już 43 bramki, w 37 meczach. Mamy duże szanse, by po 48 latach znowu mieć Króla Strzelców na Mundialu.

JOACHIM MARX- (VagheenaOle). Wydawało się, że po bardzo udanym sezonie spędzonym na wypożyczeniu do Boca Juniors (WL2) stanie sie ważną postacią Watfordu (WL1). Rzeczywistość była jednak zgoła odmienna. Anglicy bez żalu oddali go, bądź co bądź za całkiem fajną sumę, 9 mln euro do Troyes AC (WL3). W nowym zespole rozegrał 28 spotkań - 25(3), zdobywając całkiem przyzwoitą liczbę 9 bramek. Jego zespół spadł na piąty poziom rozgrywkowy. Interesuje się nim wiele klubów z wyższych lig m.in. Newcastle,  A.E.K czy też Crystal Palace.

WŁODZIMIERZ MAZUR- (DobiFM).  Przed sezonem 2021/22 za 7,5 mln euro zmienił Olympique de Marseille (WL1) na SPAL 2013 (WL2). W nowym zespole rozegrał aż 38 spotkań,  w których zdobył 24 bramki. Wynik ten pozwolił mu zająć drugie miejsce w wyścigu po koronę króla strzelców ligi. Wraz ze swoim zespołem awansował na wyższy poziom rozgrywkowy.

ROMAN OGAZA- (Adamenitum33). Pierwszą część sezonu 2021/22 rozegrał w PSV Eindhoven (WL2) . Jego bilans w tym czasie to 17 spotkań i 6 bramek. W przerwie zimowej za 12,25 mln euro został sprzedany do ligowego rywala Sportingu Gijon, w którym także rozegrał 17 meczów zodybywając aż 9 bramek.  Zmiana klubu opłaciła mu się także z innego powodu, Sporting awansował do wyższej ligi a PSV spadło o szczebel niżej.

ANDRZEJ SZARMACH- (pedroake88). Niestety kolejny nieudany sezon w wykonaniu Szarmacha. W barwach Atletico Madryt (WCL) rozegrał jedynie 19 spotkań  - 5(14),  zdobywając 5 bramek. Na początku sezonu nabawił się  dość groźnej kontuzji, która wyłączyła go z gry na 6 tygodni.

RYSZARD SZYMCZAK- (Peter). Znów zmienił klub. Po sezonie spędzonym we Fluminese za 8,5 mln euro przeszedł do FC Koeln (WL1). W nowym zespole radził sobie świetnie. W 35 rozegranych spotkaniach- 34(1) strzelił aż 17 bramek, co zaowocowało nagrodami piłkarza miesiąca ligi w lutym i marcu. Szymczakiem interesuje się Rubin i Everton, więc nie wykluczona jest kolejna zmiana barw klubowych.

ANDRZEJ ZGUTCZYŃSKI- (geographic92). Tylko jeden sezon był piłkarzem SPAL 2013, ponieważ przed sezonem 2021/22 został zakupiony przez RCD Espanyol (WL1) za 6 mln euro. W nowym klubie zagrał 31 spotkań,  strzelając aż 15 bramek. Interesuje się nim klub Universitario de Deportes z Peru ale taki kierunek transferu wydaje się mało realny.

 

Poniżej klasyfikacja zawodników po piątym sezonie:

Lp. Nazwisko i Imię Suma Awans/spadek
1. DEYNA Kazimierz 214,0 bez zmian
2. BONIEK Zbigniew 205,6 bez zmian
3. LUBAŃSKI Włodzimierz 189,2 bez zmian
4. JANAS Paweł 184,5 bez zmian
5. MATYSIK Waldemar 177,7 bez zmian
6. SZYMANOWSKI Antoni 174,3 bez zmian
7. ŻMUDA Władysław 170,0 bez zmian
8. LATO Grzegorz 168,0 +1
  KASPERCZAK Henryk 168,0 bez zmian
10. JAŁOCHA Jan 153,2 bez zmian
11. FURTOK Jan 151,7 +5
12. OGAZA Roman 146,5 +1
13. TOMASZEWSKI Jan 146,2 -2
14. KMIECIK Kazimierz 144,5 bez zmian
15. MŁYNARCZYK Józef 144,2 +7
16. KUSTO Marek 140,1 +1
17. GADOCHA Robert 136,3 -5
18. MAJEWSKI Stefan 134,9 +2
19. SZARMACH Andrzej 133,6 -4
20. OSTAFIŃSKI Marian 133,3 +1
21. MASZTALER Bohdan 131,9 +3
22. ZGUTCZYŃSKI Andrzej 127,9 +3
23. SMOLAREK Włodzimierz 126,7 +8
24. SZYMCZAK Ryszard 125,7 +6
25. ĆMIKIEWICZ Lesław 122,3 +1
26. MAZUR Włodzimierz 122,0 +6
27. BUNCOL Andrzej 119,4 +9
28. IWAN Andrzej 116,4 bez zmian
29. KARAŚ Jan 114,9 -2
30. URBAN Jan 112,7 +11
31. DZIEKANOWSKI Dariusz 112,5 +2
32. PAWLAK Krzysztof 111,8 -3
33. KUBICKI Dariusz 109,7 -15
34. WIECZOREK Henryk 109,5 -15
35. NAWAŁKA Adam 106,9 -1
36. MASZCZYK Zygmunt 103,0 -1
37. SZOŁTYSIK Zygfryd 102,3 +2
38. GUT Zbigniew 101,4 -15
39. MOWLIK Piotr 95,0 +8
40. KAPKA Zdzisław 94,9 +2
41. ANCZOK Zygmunt 94,1 -4
42. GORGOŃ Jerzy 93,5 +8
43. WAWROWSKI Henryk 93,3 +3
44. RUDY Wojciech 91,0 -4
45. DOMARSKI Jan 90,6 -1
  PAŁASZ Andrzej 90,6 +6
47. KUKLA Zygmunt 89,3 -4
48. KOMORNICKI Ryszard 88,7 bez zmian
49. KRASKA Jerzy 88,6 bez zmian
50. WÓJCICKI Roman 87,9 -5
51. CIOŁEK Włodzimierz 82,4 -13
52. DZIUBA Marek 75,6 +4
53. TARASIEWICZ Ryszard 75,2 bez zmian
54. MARX Joachim 68,2 +1
55. KOSTKA Hubert 66,7 +3
56. KUPCEWICZ Janusz 64,2 +1
57. OSTROWSKI Marek 54,7 -4
58. MACULEWICZ Henryk 52,1 -6
59. BENIGIER Jan 49,7 +1
60. MUSIAŁ Adam 32,9 -1
61. PRZYBYŚ Kazimierz 4,2 bez zmian

W pierwszej dziesiątce nie zaszły praktycznie żadne zmiany. Do drugiej dziesiątki klasyfikacji po kolejnym wzroście wszedł Józef Młynarczyk. Duże awanse zaliczyli Smolarek, dobrze grający w Tottenhamie oraz Jan Urban, który niespodziewanie dobrze odnalazł się w ekipie Bayernu Monachium. O 15 pozycji obsunęli się Dariusz Kubicki, Henryk Wieczorek i Zbigniew Gut.

 

STATYSTYKI KARIERY

KRAJE, W KTÓRYCH GRAJĄ UCZETNICY PROJEKTU (STAN NA 06.06.2022)

Lp. Kraj Liczba
1. HISZPANIA 11
2. NIEMCY 10
3. ANGLIA 9
  WŁOCHY 9
5. FRANCJA 8
6. PORTUGALIA 3
7. ROSJA 2
8. IZRAEL 1
  TURCJA 1
  AUSTRIA 1
  URUGWAJ 1
  UKRAINA 1
  MEKSYK 1
  BRAZYLIA 1
  RUMUNIA 1
  EGIPT 1

Na czoło wysuwa się Hiszpania, dużo więcej zawodników projektu trafiło do klubów francuskich.

 

KLUB REPREZENTANTA (STAN NA 06.06.2022)

Lp. Nazwisko i Imię Suma
1. LATO Grzegorz 47
2. ŻMUDA Władysław 46
3. DEYNA Kazimierz 43
4. BONIEK Zbigniew 41
5. SZYMANOWSKI Antoni 39
6. LUBAŃSKI Włodzimierz 37
7. JANAS Paweł 33
8. JAŁOCHA Jan 32
9. GADOCHA Robert 24
10. KASPERCZAK Henryk 23
11. ANCZOK Zygmunt 22
12. MAJEWSKI Stefan 18
13. TOMASZEWSKI Jan 16
14. SMOLAREK Włodzimierz 15
15. MASZCZYK Zygmunt 13
16. BUNCOL Andrzej 6
  GORGOŃ Jerzy 6
18. NAWAŁKA Adam 5
  MATYSIK Waldemar 5
  MŁYNARCZYK Józef 5
21. GUT Zbigniew 4
  WAWROWSKI Henryk 4
  URBAN Jan 4
24. DZIUBA Marek 3
25. ĆMIKIEWICZ Lesław 2
  KUBICKI Dariusz 2
  WÓJCICKI Roman 2
  WIECZOREK Henryk 2
  KUSTO Marek 2
  KMIECIK Kazimierz 2
31. OSTAFIŃSKI Marian 1
  SZARMACH Andrzej 1

 

W tym sezonie debiutu w kadrze doczekało się 5 zawodników projektu. Są to: Jerzy Gorgoń, Jan Urban, Marek Dziuba, Marek Kusto i Kazimierz Kmiecik. Czyli po pięciu sezonach ponad połowa zawodników projektu ma już za sobą debiut w dorosłej reprezentacji Polski. Warto jeszcze wspomnieć, że na MŚ 2022 z 23-osobowej kadry tylko trzej zawodnicy nie należą do tego projektu: Wojciech Szczęsny, Piotr Zieliński i Robert Lewandowski.

 

10 ZAWODNIKÓW Z NAJWIĘKSZĄ LICZBĄ WYSTĘPÓW LIGOWYCH (Stan na 06.06.2022):

Lp. Nazwisko i Imię Suma
1. DEYNA Kazimierz 172
2. TOMASZEWSKI Jan 170
3. BONIEK Zbigniew 161
4. OGAZA Roman 158
5. FURTOK Jan 157
6. ŻMUDA Władysław 150
7. SZYMANOWSKI Antoni 147
8. KUSTO Marek 146
9. LATO Grzegorz 144
10. JAŁOCHA Jan 143
  KASPERCZAK Henryk 143

Już 42 zawodników przekroczyło barierę 100 występów ligowych. Najmniej występów ma kolejny raz Kazimierz Przybyś- 6.

 

10 ZAWODNIKÓW O NAJWYŻSZEJ WARTOŚCI (stan na 06.06.2022):

Lp. Nazwisko i Imię Wartość (mln euro)
1. LUBAŃSKI Włodzimierz 91,00
2. BONIEK Zbigniew 86,00
3. DEYNA Kazimierz 80,00
4. URBAN Jan 75,00
5. MATYSIK Waldemar 67,00
6. JANAS Paweł 66,00
7. KMIECIK Kazimierz 61,00
8. LATO Grzegorz 60,00
9. BUNCOL Andrzej 57,00
10. KASPERCZAK Henryk 56,00

Wartość 20 mln euro przekracza 26 zawodników, 59 jest wyceniana na co najmniej 1 mln euro. Najtańszy jest Kazimierz Przybyś- 100 tysięcy euro. 

 

W kolejnym sezonie obserwujemy rozwój zdecydowanej większości zawodników tego projektu. Niestety cały czas najsłabszy jest Kazimierz Przybyś, który nie może się przebić do pierwszego składu Steauy Bukareszt.

W reprezentacji Polski praktycznie nadszedł czas zawodników z kariery @Mahdiego. Na Mundial jedzie 20 z nich, a w podstawowej jedenastce wręcz dominują, pozwalając wskakiwać jedynie czasami Piotrowi Zielińskiego, czy Robertowi Lewandowskiemu. Kadra składająca się z tych zawodników nie przegrała od czasu porażki z Francją w Lidze Narodów, co miało miejsce w październiku 2020 roku, a obecnie ma passę 15 zwycięstw z rzędu, co daje nadzieję na sukces na Mundialu.

 

Kronika przygotowana przy współpracy z PEDROAKE88. Bardzo dziękuję za pomoc.

Wszystkie profile wraz ze statystykami i kluczowymi wydarzeniami w karierach poszczególnych zawodników - znajdziecie poniżej.

 

Statystyki obejmują okres od 10/06/2021 do 06/06/2022.


1. Anczok, Zygmunt


2. Benigier, Jan


3. Boniek, Zbigniew


4. Buncol, Andrzej


5. Ciołek, Włodzimierz


6. Ćmikiewicz, Lesław


7. Deyna, Kazimierz


8. Domarski, Jan


9. Dziekanowski, Dariusz


10. Dziuba, Marek


11. Furtok, Jan


12. Gadocha, Robert


13. Gorgoń, Jerzy


14. Gut, Zbigniew


15. Iwan, Andrzej


16. Jałocha, Jan


17. Janas, Paweł


18. Kapka, Zdzisław


19. Karaś, Jan


20. Kasperczak, Henryk


21. Kmiecik, Kazimierz


22. Komornicki, Ryszard


23. Kostka, Hubert


24. Kraska, Jerzy


25. Kubicki, Dariusz


26. Kukla, Zygmunt


27. Kupcewicz, Janusz


28. Kusto, Marek


29. Lato, Grzegorz


30. Lubański, Włodzimierz


31. Maculewicz, Henryk


32. Majewski, Stefan


33. Marx, Joachim


34. Maszczyk, Zygmunt


35. Masztaler, Bohdan


36. Matysik, Waldemar


37. Mazur, Włodzimierz


38. Młynarczyk, Józef


39. Mowlik, Piotr


40. Musiał, Adam


41. Nawałka, Adam


42. Ogaza, Roman


43. Ostafiński, Marian


44. Ostrowski, Marek


45. Pałasz, Andrzej


46. Pawlak, Krzysztof


47. Przybyś, Kazimierz


48. Rudy, Wojciech


49. Smolarek, Włodzimierz


50. Szarmach, Andrzej


51. Szołtysik, Zygfryd


52. Szymanowski, Antoni


53. Szymczak, Ryszard


54. Tarasiewicz, Ryszard


55. Tomaszewski, Jan


56. Urban, Jan


57. Wawrowski, Henryk


58. Wieczorek, Henryk


59. Wójcicki, Roman


60. Zgutczyński, Andrzej


61. Żmuda, Władysław


Autor: weche
Redaktor Naczelny. Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, Mistrz Ceremonii. Szef Typera. 3. miejsce w Polsce FM 2019, Wicemistrz Polski FM 2022, Mistrz Polski FM 2023, Typer Sezonu 2019/20 - 3. miejsce

KOMENTARZE

Dario


Komentarzy: 622

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-08-13

Poziom ostrzeżeń: 0

07-09-2018, 11:02 , ocenił powyższy materiał: mocne - Możesz to zrobić jeszcze lepiej

Staracie się, ale mimo wszystko mam poważne wątpliwości ,czy czytacie blogi z opisami sezonu. Przecież przy Matysiku zaliczyliście kompromitację! Cytat z blogu @Mahdiego:
"Zabrakło miejsca między innymi dla podpory Romy, Waldemara Matysika. A to chyba oznacza, że Adam Nawałka chce grać ofensywnie i w środku pomocy najpewniej oglądać będziemy Deynę i Zielińskiego. Z kolei Robert Lewandowski leci chyba tylko za zasługi - na boisku po raz ostatni widzieliśmy go w biało-czerwonym stroju 11 października 2021. Potem selekcjoner nie wpuścił go na plac gry nawet na chwilę, choć graliśmy m.in. kilka spotkań towarzyskich."

To nawet nie trzeba było czytać, wystarczyło spojrzeć na screen z listą powołanych.

weche
Redaktor Naczelny. Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, Mistrz Ceremonii. Szef Typera. 3. miejsce w Polsce FM 2019, Wicemistrz Polski FM 2022, Mistrz Polski FM 2023, Typer Sezonu 2019/20 - 3. miejsce


Komentarzy: 1834

Grupa: Moderator

Ranga: Korespondent Wojenny

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2017-10-19

Poziom ostrzeżeń: 0

07-09-2018, 11:19

@Dario mój błąd wyniknął z tego, że przez pomyłkę spojrzałem na wstępną "30" stąd ten Matysik, czasami kilka razy sprawdzisz, a nie wychwycisz nieścisłości.

VagheenaOle


Komentarzy: 371

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-07-11

Poziom ostrzeżeń: 1

07-09-2018, 11:25 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Ja myślę ,że Furtok, Domarski, Zgutczyński czy Szymczak bardziej zasługiwali na sprawdzenie niż Urban. Ale oczywiście Urban został kupiony do lepszego klubu więc z automatu dostał powołanie. Aco on w tym Bayernie zdziałał? Nic. Zleciał z ligi.

Tosiek


Komentarzy: 521

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-08-03

Poziom ostrzeżeń: 0

07-09-2018, 11:34 , ocenił powyższy materiał: mocne - Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa

VagheenaOle, dnia 07-09-2018, 11:25, napisał:
Ja myślę ,że Furtok, Domarski, Zgutczyński czy Szymczak bardziej zasługiwali na sprawdzenie niż Urban. Ale oczywiście Urban został kupiony do lepszego klubu więc z automatu dostał powołanie. Aco on w tym Bayernie zdziałał? Nic. Zleciał z ligi.


Nie zapominaj, że Bayern mimo że spadł z ligi, zdobył klubowy puchar świata. W półfinale wyeliminował samą Romę. A Urban w finale strzelił gola. To moim zdaniem też powinno się znaleźć w opisie zawodnika, a nie tylko spadek.

Świetnie się to czyta, choć przydałoby się wyjaśnić co to jest WCL1, WCL3, itd

Fetty


Komentarzy: 422

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-03-25

Poziom ostrzeżeń: 0

07-09-2018, 12:12 , ocenił powyższy materiał: mocne - Lecę budować Ci pomnik

Gorgoń wreszcie przebił się do reprezentacji, teraz jego kariera mam nadzieję ruszy do przodu. Pora opuścić ten Lipski i powalczyć o miejsce w naprawdę wielkim klubie. Choć jak ma siedzieć na ławie gdzie indziej, to wolę, że gra w Lipsku i nabija punkty.

Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce


Komentarzy: 10675

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

07-09-2018, 13:22 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Świetna robota.
@Tosiek. Dołożyłem do bloga tabelkę ze objaśnieniem skrótów, których użył autor (autorzy)



Fubar
Typer Sezonu 2017/18 - 2. miejsce


Komentarzy: 1343

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Niezłomny Celt

Dołączył: 2015-12-03

Poziom ostrzeżeń: 0

07-09-2018, 13:39 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Bardzo mi się podoba;-)

Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce


Komentarzy: 10675

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

07-09-2018, 13:40

Fubar, dnia 07-09-2018, 13:39, napisał:
Bardzo mi się podoba;-)


Wójcicki jednak nie taki wyrobnik, jak myślałeś:-)

DanielW


Komentarzy: 403

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-09-21

Poziom ostrzeżeń: 0

07-09-2018, 15:43 , ocenił powyższy materiał: mocne - Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa

Życzę Włodkowi tego tytułu króla strzelców, ale bardzie chciałbym żeby Polska wygrała ten mundial!

Shrek


Komentarzy: 1505

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Das Gott

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: -2

09-09-2018, 20:49

Kolejna porcja nikomu niepotrzebnych statystyk:

W tym sezonie, najwięcej punktów zdobył Jan Urban, który zmienił trzecioligowy Glasgow Rangers na Bayern Monachium, z którym niestety spadł. Wysoko również uplasowali się Józef Młynarczyk i Andrzej Buncol, którzy wraz z Deyną i Lubańskim uzupełniają najlepiej punktująca piątkę.

Na przeciwległym biegunie znaleźli się Adam Musiał, który w tym sezonie nie zagrał w żadnym spotkaniu, oraz tradycyjnie Kazimierz Przybys, który nie umie przebić się w Steaule Bukareszt, oraz Zbigniew Gut, który z powodu kontuzji stracił prawie cały sezon.

Największy progres w stosunku do poprzedniego sezonu zaliczyli Włodzimierz Mazur, Jan Benigier, Andrzej Pałasz, Ryszard Komornicki, Marek Dziuba, Zygmunt Maszczyk oraz Andrzej Buncol.

Regres zaliczyła prawie połowa zawodników (26), największy Zbigniew Gut, oraz Henryk Wieczorek.

21 graczy gra na najwyższym poziomie rozgrywkowym (Urban i Wójcicki rozegrali spotkania na 3 poziomie i na pierwszym), 20 na drugim, a 10 na trzecim.

Dwóch graczy - Kazimierz Przybyś oraz jan benigier reprezentowali kluby na poziomie 5, zaś Zygumnt Kukla jako ostatni uciekł z poziomu 6 i przeszedł na 4 poziom rozgrywkowy.
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-24 by Łukasz Czyżycki