BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 11, słabe: 0
zobacz komentarze

Kronika (#6), sezon 2022/23. Projekt TERAZ POLSKA 1972-86

21-09-2018, 09:26 , Unikalnych wejść: 783 , autor: weche

Wybrany klub / reprezentacja: -

Opisywany sezon: 2022/23

Poziom rozgrywkowy: 1-10

Wersja gry: Football Manager 2018

 

Klikając w poniższy baner, przeniesiecie się do blogów opisujących karierę Mahdiego w ramach projektu TERAZ POLSKA 1972-86.DZIEJOPISARZE


weche
Zastępca Redaktora Naczelnego


Komentarzy: 384

Grupa: Moderator

Ranga: Korespondent Wojenny, Członek Jury 5RM

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-10-19

Poziom ostrzeżeń: 0

pedroake88


Komentarzy: 343

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-11-26

Poziom ostrzeżeń: 0

 


LEGENDA - NAZEWNICTWO LIG

WCL = 1 poziom rozgrywkowy. FIFA World Champions League

WL1 = 2 poziom rozgrywkowy. FIFA World League One

WL2 = 3 poziom rozgrywkowy. FIFA World League Two

WL3 = 4 poziom rozgrywkowy. FIFA World League Three

WL4 = 5 poziom rozgrywkowy FIFA World League Four

WL5 = 6 poziom rozgrywkowy FIFA World League Five

 WL6 = 7 poziom rozgrywkowy FIFA World League Six

WL7 = 8 poziom rozgrywkowy FIFA World League Seven

WL8 = 9 poziom rozgrywkowy FIFA World League Eight

WL9 = 10 poziom rozgrywkowy FIFA World League Nine


KRONIKA PROJEKTU „TERAZ POLSKA 1972-1986”

SEZON 2022/23

Mahdi opublikował kolejny sezon swojego projektu, w którym  śledzimy kariery 61 polskich piłkarzy grających na turniejach mistrzowskich w latach 1972-1986. Przypominam, że w tym czasie dwa razy reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata (1974, 1982) oraz zdobyła złoty (1972) i srebrny medal olimpijski (1976).

Wirtualna rzeczywistość okazała się spełnieniem marzeń każdego kibica futbolu w Polsce. W nowy sezon wielu piłkarzy projektu wkraczało w glorii Mistrzów Świata, bowiem ekipa Nawałki święciła tryumfy na marokańskich boiskach. Mundial jednak minął i gracze wrócili do ligowej rzeczywistości. Oto ich dokonania w sezonie 2022/23.

 

BRAMKARZE

HUBERT KOSTKA- (LukasBlack). Muszę odszczekać, to co wcześniej napisałem o jego mikrym wzroście jak na bramkarzy i tym samym o małych szansach na wielką karierę. Oto latem za 5,5 mln euro przeniósł się do Olympique Marseille (WCL). Tam został podstawowym bramkarzem i zagrał w 45 spotkaniach. Do pełni szczęścia brakuje mu jedynie debiutu w reprezentacji Polski.

ZYGMUNT KUKLA- (Egurian)- Sezon rozpoczął w Hellas Werona, gdzie zagrał w 3 meczach, ale potem za 5,75 mln euro ( z dodatkami 7,25 mln euro) przeniósł się do Dinama Zagrzeb (WL3). W chorwackiej ekipie został podstawowym golkiperem rozgrywając 32 spotkania. Niestety wraz ze swoim zespołem spadł o klasę niżej.

JÓZEF MŁYNARCZYK- (Bandus11)- Rozegrał lepszy sezon niż poprzednio w barwach PSG (WCL). W 38 spotkaniach wpuścił 63 gole, 9- krotnie zachował czyste konto. Mistrz Świata, ale na samym turnieju nie zagrał ani minuty. Był tylko zmiennikiem Jana Tomaszewskiego.

PIOTR MOWLIK- (Zyhym)- Trzeci sezon rozegrał w  Realu Betis (WL2). W sezonie 2022/23 zagrał w 30 spotkaniach, przepuszczając 40 bramek, przy czym 9 razy zachował czyste konto. Został wybrany wicekapitanem zespołu.

JAN TOMASZEWSKI-- (weche). Sprzedany przez Parmę  do Middlesbrough (WL1) za 10,25 mln euro. W angielskim klubie zagrał 34 mecze ,przepuszczając 47 goli i tylko 4 razy zachowując czyste konto. Został wybrany kapitanem nowego zespołu. Mistrz Świata- na Mudnialu wystąpił we wszystkich 7 meczach. Wybrano go Najlepszym Bramkarzem turnieju.

 

OBROŃCY

ZYGMUNT ANCZOK- (Fley79). Bardzo dobry sezon w jego wykonaniu. Jako podstawowy obrońca Arsenalu Londyn (WL1) rozegrał 37 spotkań, w których strzelił 2 bramki. Jego dobra gra przyczyniła się do awansu Kanonierów do WCL. Został wybrany Młodym Piłkarzem Miesiąca października w WL1.

MAREK DZIUBA- (Tesser). Sezon rozpoczął w Hannover 96 (WL1), gdzie zdążył rozegrać 3 mecze, ale 26.08.2022 roku za 39,5 mln euro (z dodatkami 50 mln euro) przeniósł się do Manchesteru City (WCL). W barwach The Citizens wystąpił 30 razy, strzelając 2 bramki. Mistrz Świata, jednak na Mundialu pełnił rolę rezerwowego ( zagrał dwa mecze). Po Mistrzostwach Świata też był powoływany do Kadry A, gdzie grał na prawej obronie.

JERZY GORGOŃ- (Fetty). Latem zamienił Lipsk na Dortmund. Został kupiony przez miejscową Borussię (WCL) za 34 mln euro ( z wszystkimi dodatkami transfer wyniesie aż 57 mln euro). Jest to niewątpliwie awans sportowy. Z miejsca stał się podstawowym obrońcą BVB (42 mecze). Jego dobra forma utrzymywała się także w spotkaniach reprezentacji Polski. Mistrz Świata- w Maroku zagrał w 5 spotkaniach, strzelając przy tym jedną bramkę, a także notując asystę. Wraz ze Żmudą tworzy wspaniałą parę stoperów. Nominowany do nagrody Najlepszego Piłkarza Świata.

ZBIGNIEW GUT-  (Quezter). Jako że nie miał szans na grę w Bayernie Monachium został wypożyczony do RS San Sebastian (WL1). Tam miał bardzo dużo okazji na grę, bowiem łącznie wystąpił w 38 meczach, a do tego 2 razy trafił do siatki. Dobry sezon daje nadzieję na powrót do Kadry Polski po kilkuletniej przerwie.

JAN JAŁOCHA- (Ernie89). W dalszym ciągu gra w FC Porto (WL1). W ekipie Smoków zagrał łącznie w 34 spotkaniach. W marcu 2023 roku leczył pęknięte ramię, przez co pauzował 4 tygodnie. Mistrz Świata, podstawowy lewy obrońca na marokańskim turnieju. Zagrał tam w 5 spotkaniach, notując jedną asystę.

PAWEŁ JANAS- (Bari80). W końcu się doczekał i został podstawowym obrońcą AS Roma (WCL). Dzięki temu zagrał w 37 meczach, dwa razy znajdując drogę do siatki. Dzięki dobrej grze znalazł się w Jedenastce Marzeń World Champions League. Mistrz Świata- na Mundialu zaliczył 4 spotkania.

DARIUSZ KUBICKI-  (DBoniem). Powrócił z wypożyczenia i znalazł się w kadrze Atletico Madryt (WCL). Grał więcej niż w Kijowie, ale jego bilans (18 meczy) nie powala.  Do tego wraz z zespołem spadł o klasę niżej.

HENRYK MACULEWICZ- (Dario). Kolejny rok spędzał na wypożyczeniach. Tym razem trafił do Granady (WL3). W ekipie z południa Hiszpanii zagrał 12 spotkań.  Wcześniej w Bayernie (WL1) zagrał dwa spotkania.

STEFAN MAJEWSKI- (EddyManiolo). Zmienił  Tottenham  na SPAL 2013 (WL1) za 24,5 mln euro (najdroższy zawodnik zakupiony przez klub w historii). W nowym zespole rozegrał  34 spotkania zdobywając jedną bramkę. Niestety zapomniał o nim selekcjoner kadry, który przez cały sezon pomijał go przy powołaniach.

ADAM MUSIAŁ- (LCS). Cały sezon spędził w Spartaku Moskwa (WCL). Niestety nadal nie może przebić się do pierwszego składu zespołu (rozegał w nim tylko jedno spotkanie). Walki o miejsce w ekipie zespołu ze stolicy Rosji nie ułatwiają mu kontuzje, które co sezon zabierają mu mnóstwo czasu i zdrowia. Zainteresowanie jego osobą przejawia Olympique de Marseille.

MARIAN OSTAFIŃSKI- (Jaa209). Pozostał wierny barwom Villarrealu (WCL), dla którego zagrał 31 spotkań, trzykrotnie zapisując się na liście strzelców. Niestety to nie pomogło jego ekipie w utrzymaniu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Póki co zanosi się, że pozostanie na kolejny sezon w zespole Żółtej Łodzi Podwodnej.

MAREK OSTROWSKI- (Norbi_Zip). Tylko jeden sezon trwała przygoda Ostrowskiego z piłką rosyjską. Przed sezonem 2022/23 zmienił za 4 mln euro Krasnodar na Corinthians (WL2). Dla brazylijskiego klubu zagrał 34 razy, zdobywając jedną bramkę. Zainteresowanie jego osobą jest bardzo duże, m.in ze strony Tottenhamu, Club America czy też Watfordu. Brał udział w marcowym zgrupowaniu reprezentacji Polski przed pierwszymi meczami eliminacyjnymi do Mistrzostw Europy. Nie doczekał się jednak debiutu w kadrze.

KRZYSZTOF PAWLAK- (Massey20).Po wielu sezonach, w których co roku był wypożyczany przez Manchester United do innych klubów nadszedł czas na transfer definitywyny. Za kwotę 15,5 mln euro przeszedł do River Plate (WL2). W argentyńskim klubie rozegrał 31 spotkań, zdobywając jedną bramkę. Interesuje się nim kilka klubów, m.in Zenit oraz Newcastle.

KAZIMIERZ PRZYBYŚ- (Diakon89).  Kolejny rok tkwił w rezerwach Steauy Bukareszt (WL4). W tym sezonie zdołał zagrać cztery spotkania. Czy kiedyś wyrwie się z tego rumuńskiego piekła?

WOJCIECH RUDY- (kubilaj2).  Dla Rudego sezon 2022/23 zamiast z murawą będzie kojarzył się bardziej z gabinetami lekarzy. Już na początku sezonu pauzował ponad 2 miesiące z powodu kontuzji stawu biodrowego. Gdy w końcu wrócił do pełni sił i formy, pod koniec sezonu biodro znów dało o sobie znać wyłączając go z gry na ponad 5 tygodni. Pomimo przeciwności losu zdołał rozegrać w barwach SL Benfici (WL1) 15 spotkań- 9(6). Interesuje się nim kilka klubów m.in.  Dinamo Zagrzeb, KAA Gent oraz Werder Brema.

ANTONI SZYMANOWSKI- (Pas690).   O pozycji jaką Szymanowski ma w zespole AS Monaco (WCL) niech świadczy fakt, że wybrany został wicekapitanem zespołu. W sezonie 2022/23 rozegrał 38 spotkań, wszystkie zaczynając w wyjściowej jedenastce. Doliczając do tego spotkania pucharowe osiągnął rekordowy wynik punktowy dla jednego sezonu- 60,0 pkt. Mistrz Świata, na marokańskim turnieju zagrał 5 spotkań. Ogółem w biało-czerwonych barwach wystąpił już 51 razy.

HENRYK WAWROWSKI- (Vagner). Trzeci sezon spędził w Espanyolu (WL1). I był on dla niego bardzo udany. Jest podstawowym obrońcą swojego klubu, dla którego rozegrał 36 spotkań. Mistrz Świata. Na Mundialu wystąpił dwa razy.

HENRYK WIECZOREK- (radu9319). Tylko pół roku trwała jego przygoda z Atletico Madryt (WCL). Dla Hiszpanów zdołał rozegrać jedno spotkanie, po czym za 16,5 mln euro ( z wszystkimi klauzulami 27 mln euro) przeniósł się do Olympique Lyon (WCL). Tam zagrał w 25 meczach. Niestety wraz ze swoim klubem spadł o klasę niżej.

ROMAN WÓJCICKI- (Fubar). Gra  ciągle w AS Monaco (WCL). Jest zawodnikiem szerokiego składu- zdołał rozegrać 11 meczy i strzelić 1 bramkę. Mistrz Świata. Na marokańskich boiskach wystąpił 3 razy, zaliczając 1 asystę.

WŁADYSŁAW ŻMUDA- (Beezy).  Bardzo dobrze sobie radzi w ekipie francuskiego potentanta- PSG (WCL). Jest podstawowym obrońcą tego klubu zaliczając w tym sezonie 37 spotkań, w których raz trafił do siatki. Mistrz Świata. Na Mundialu zagrał 5 razy. Znalazł się w Jedenastce Marzeń Mistrzostw Świata.
               

 

POMOCNICY

ZBIGNIEW BONIEK- (RAmunicki). Pewny punkt AS Roma (WCL). Dla swojego zespołu rozegrał 38 spotkań, w których strzelił 18 bramek. Jeśli chodzi o reprezentację Polski to można określić jego grę jednym słowem: FE-NO-ME-NALNIE!!!. Mistrz Świata, Król Strzelców Mundialu ( 7m/6br.). Wybrany drugim zawodnikiem turnieju. Po Mistrzostwach Świata grał kolejne świetne zawody. Teraz czekamy na jego dobrą grę na Euro 2024.

ANDRZEJ BUNCOL- (Kaan). Kolejny sezon spędził w Bayerze Leverkusen (WCL). Bardzo dobry sezon w jego wykonaniu- rozegrał ogółem 35 spotkań, strzelając 2 bramki. Raz znalazł się w Jedenastce Miesiąca WCL. Mistrz Świata,  na Mundialu rozegrał 5 spotkań, ale tylko w jednym wyszedł w podstawowym składzie. Również po Mistrzostwach Świata był powoływany do Kadry, choć głównie grał rolę rezerwowego pomocnika.

WŁODZIMIERZ CIOŁEK- (crisadus). Drugi rok spędził w RB Lipsk (WL1).  Grał dość często, o czym świadczą jego statystyki (27m/8br.), chociaż mogłoby być lepiej.

LESŁAW ĆMIKIEWICZ- (Sonny). Dla Blaugrany (WCL) rozegrał 28 spotkań. W osiągnięciu lepszych statystyk przeszkodziła mu kontuzja pachwiny ( 4 tygodnie przerwy). Niestety wraz ze swoją ekipą spadł do WL1. Mimo gry w jednym z  najlepszych klubów świata nie znajduje uznania w oczach selekcjonera reprezentacji Polski.

KAZIMIERZ DEYNA- (Abramovich). Trener Romy (WCL) nie wyobraża sobie jego zespołu bez popularnego "Kaki". Odwdzięcza się on za to dobrą grą. Ogółem rozegrał 40 spotkań, strzelając przy tym 14 bramek. Znalazł się w Jedenastce Marzeń World Champions League, a także zajął drugie miejsce w klasyfikacji Młodego Piłkarza Sezonu. Mistrz Świata. Na marokańskim turnieju zagrał w 6 meczach, strzelając przy tym jedną bramkę i zaliczając także asystę. Mimo młodego wieku biało-czerwony trykot przywdziewał już 57 razy.

DARIUSZ DZIEKANOWSKI- (Durion). Kontynuuje swą przygodę w Bournemouth (WL1). Jest ważnym zawodnikiem swojego klubu. Wystąpił w 36 spotkaniach, 12 razy trafiając do siatki. Został wybrany Młodym Piłkarzem Miesiąca maja w WL1. Niestety wraz z zespołem spadł o klasę niżej. Po sezonie może zmienić klub bo poważnie interesują się nim m. in. Leverkusen, OM, Santos, czy Tottenham. Powołany na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski, ale nie dostąpił zaszczytu wybiegnięcia na boisko w koszulce z białym orłem.

ROBERT GADOCHA- (TrueMMW). Od czterech sezonów zakłada trykot Fiorentiny (WL2). Jest podstawowym skrzydłowym Fiołków, a jego bilans to 33 mecze i 4 bramki, więc mógłby być bardziej skuteczny. Został wybrany Najlepszym Zawodnikiem WL2. Mistrz Świata- na Mundialu wystąpił w 5 meczach, notując jedną asystę.

ANDRZEJ IWAN- (TomasS). Kolejny rok spędził w Stambule, gdzie grał w ekipie Galatasaray (WL1). Łącznie zagrał w 28 meczach i strzelił 5 bramek. Wpływ na taki bilans miały jego problemy ze zdrowiem. Najpierw uraz pachwiny, a potem kontuzja uda spowodowały, że stracił łącznie 8 tygodni na leczenie. Po sezonie łączony z Southampton. W październiku 2022 roku został powołany na zgrupowanie kadry, ale w żadnym meczu nie wystąpił.

JAN KARAŚ- (Tosiek).  Był bohaterem transferu z West Ham do Amiens (WL1) za 4,1 mln euro (5,25 mln euro z dodatkami). Aklimatyzacja we Francji przebiegła bardzo dobrze. W barwach swojego nowego zespołu wystąpił w 38 meczach i strzelając 7 bramek.

HENRYK KASPERCZAK- (paweldemon). Coraz lepiej radzi sobie w Manchesterze United (WCL). W tym sezonie zaliczył 39 spotkań, strzelając 1 bramkę. Podstawowy zawodnik reprezentacji Polski- Mistrz Świata. Na Mundialu zagrał w 6 meczach, gdzie strzelił jedną bramkę i zaliczył jedną asystę.

RYSZARD KOMORNICKI- (Coffin). Latem przeniósł się do Besiktasu Stambuł (WL1) za 7,25 mln euro (z klauzulami 9,25 mln euro), gdzie w 2021 roku przez sześć miesięcy był na wypożyczeniu. Zaliczył 42 spotkania, strzelając 9 bramek. Został Kapitanem swojego zespołu.

JERZY KRASKA- (Shrek). Cały czas gra w Atletico Penarol (WL2).  Jest podstawowym pomocnikiem swojego klubu, gdzie rozegrał 37 spotkań i strzelił 9 bramek. Wraz z zespołem awansował o klasę wyżej. Został wybrany Młodym Piłkarzem Miesiąca stycznia w WL2. Łączony z transferem do takich klubów jak Lazio, czy Newcastle.

JANUSZ KUPCEWICZ- (Chrisula). Za nim dość udany sezon w barwach Olympique Lyon (WCL), jeśli chodzi o jego osobiste dokonania. Zagrał w 31 meczach, strzelając jedną bramkę. Niestety dla niego wraz z zespołem spadł o klasę niżej.

ZYGMUNT MASZCZYK- (Kuba199321). Liczne kontuzje, które nękały Maszczyka w poprzednich latach nie przeszkodziły mu być obiektem jedno z najgłośniejszych transferów opisywanego projektu. Za 68 mln euro przeszedł z Liverpoolu  do Manchesteru City (WCL), a kwota transferu może wzrosnąć aż do 99 mln euro!!!. Dla nowego zespołu rozegrał 27 spotkań - 20(7), zdobywając 3 bramki. Dobra gra w klubie pomogła Maszczykowi po ponad rocznej przerwie dostać się do kadry. 

BOHDAN MASZTALER- (Alex). Za kwotę 7,25 mln euro zmienił Sunderland  na Real Sporting Gijon (WL1). W hiszpańskim zespole zagrał 30 razy - 29(1), zdobywając 4 bramki oraz dokładając 6 kluczowych podań. Został uznany zawodnikiem miesiąca  sierpnia, WL1. Niestety jego zespół zaliczył spadek na niższy poziom. Masztalerem interesuje się Liverpool, więc zapowiada się kolejny głośny transfer.

WALDEMAR MATYSIK- (Jacor). Niezmiennie człowiek od czarnej roboty w ekipie Romy (WCL), dla której rozegrał 33 spotkania, zdobywając 4 bramki oraz dokładając 4 asysty. Selekcjoner reprezentacji Polski w dalszym ciągu bardzo rzadko z niego korzysta.

ADAM NAWAŁKA- (Ademix7).  Już czwarty sezon spędził w Sao Paulo (WL2), co pokazuje, że Adamowi Brazylia przypadła do gustu. W sezonie 2022/23 rozegrał 32 spotkania, strzelając 7 bramek. Póki co nie zapowiada się aby w najbliższej przyszłosci zmienił klub, gdyż żaden inny klub nie przejawia zainteresowania jego osobą.

ANDRZEJ PAŁASZ- (grinch123). Pierwszą część sezonu 2022/23 spędził w UD Las Palmas (WL2), gdzie zagrał w 24 meczach i strzelił 11 bramek.  Dobra forma zaowocowała transferem do Arsenalu Londyn (WL1) za kwote 21 mln euro. W zespole Kanonierów rozegrał 15 spotkań,  w których zdobył 5 bramek oraz wykonał 3 kluczowe podania. Na kartach historii klubu zapisał się jako strzelec najszybszego gola w historii zdobytego w 12 sekundzie. Pomógł Arsenalowi w awansie do World Champions League.

WŁODZIMIERZ SMOLAREK- (DrWitt). Niech liczby przemówią ... 111 mln euro ... za taką kwotę Smolarek zmienił Tottenham  na PSG (WCL). Zanim jednak przeszedł do francuskiego giganta rozegrał rundę w klubie z Londynu, reprezentując go w 17 spotkaniach i zdobywając 3 bramki. W PSG zagrał 18 razy, strzelając 7 goli. Spełniony jest też jeśli chodzi o Kadrę. Mistrz Świata- na Mundialu zagrał w 6 spotkaniach, zaliczając jedną asystę.

ZYGFRYD SZOŁTYSIK- (Popla_94).  W Reims spędził tylko jeden sezon. Za 28,5 mln euro przeszedł do Sevilli (WL1), dla której rozegrał 30 spotkań, zdobywając 5 bramek oraz zaliczając 7 kluczowych podań. Tak dobra gra sprawiła, że kibice hiszpańskiego klubu wybrali go graczem sezonu 2022/23.

RYSZARD TARASIEWICZ- (KasproR). Juventus nadal nie pozbywa się Tarasiewicza, jednak co roku wypożycza go do innego zespołu. W sezonie 2022/23 wybór padł na AC Milan (WL1). Dla klubu z Mediolanu rozegrał 28 spotkań - 23(5) i strzelił 7 bramek. Pomógł zespołowi w awansie do wyższej ligi, a indywiduwalnie wyróżnił się najszybszym golem w historii klubu, strzelonym w 19 sekundzie.

JAN URBAN- (Adi). Zaliczył fantastyczny sezon w barwach Bayernu Monachium (WL1). Zagrał ogółem w 40 meczach, strzelając w nich 20 bramek. Mistrz Świata. Na marokańskich boiskach wystąpił w 2 spotkaniach i strzelił 1 bramkę.

 

 

NAPASTNICY

JAN BENIGIER- (Berth).  Latem zmienił Francję na Ukrainę. Za 6,75 mln euro ( z wszystkimi dodatkami 7,75 mln euro)  przeszedł do Szachtara Donieck (WL1).  Z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem swojego nowego klubu. O dobrym sezonie świadczą jego statystyki ( 39m./15br.).

JAN DOMARSKI- (rivaldo). Pierwszą część sezonu spędził w SC Braga (WL2). Rozegrał tam 19 meczy, w których strzelił 9 bramek. Zimą za 20 mln euro (25,5 mln euro z klauzulami) przeniósł się do Maccabi Tel-Aviv (WL3).  Jest najdrożej sprzedanym zawodnikiem przez SC Braga, jak i najdrożej kupionym zawodnikiem w historii Maccabi. W gorącym Izraelu wystąpił w 14 spotkaniach, strzelając 7 bramek i wraz z zespołem awansował do WL2.

JAN FURTOK- (kubol112). Grę w tym sezonie rozpoczął w Werderze Brema (WL2). Zagrał 3 mecze i raz wpisał się na listę strzelców, po czym za 12,75 mln euro został kupiony przez AC Milan (WL1).  W ekipie "rossoneri" pełnił rolę rezerwowego napastnika, ale i tak zdołał zagrać w 28 meczach (5 w podstawowym składzie) i strzelić 9 bramek. W następnym sezonie będzie miał okazję powalczyć z najlepszymi piłkarzami świata w World Champions League.

ZDZISŁAW KAPKA- (Michellaga). Latem przeniósł się do Celty Vigo (WCL) za 41 mln euro (z wszystkimi klauzulami wartość transferu wzrośnie do 53 mln euro). Tam zaliczył 39 spotkań, w których strzelił 22 bramki. Dobra forma zaowocowała powołaniem do kadry A i debiutem w niej w spotkaniu ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

KAZIMIERZ KMIECIK- (jmk). Trzeci sezon spędził w Villarreal (WCL). Można powiedzieć, że okazał się on jeszcze lepszy niż poprzedni. Ogółem zagrał w 39 meczach i strzelił 10 bramek. Cieniem na tym dobrym sezonie kładzie się spadek wraz z zespołem do WL1. W październiku 2022 roku był na zgrupowaniu kadry, ale nie wystąpił w żadnym spotkaniu.

MAREK KUSTO- (Vadis). Latem zamienił chłodny i deszczowy Hamburg na gorące Cruzeiro (WL2). Kwota transferu wyniosła 32,5 mln euro (wraz z dodatkami 49 mln euro). Tam zagrał 35 spotkań i strzelił 12 bramek. Został wybrany wicekapitanem swojego zespołu. Mistrz Świata, chociaż na boisku nie spędził ani minuty.

GRZEGORZ LATO- (Paternoster). Kolejny sezon spędził w RB Lipsk (WL1). Tam oczywiście grał pierwsze skrzypce, bowiem zagrał w 34 meczach, które okrasił 18 bramkami. Mistrz Świata. Jego bilans na Mundialu przedstawia się znakomicie (6m./3br./3asys.), do tego był bohaterem spotkania finałowego z Austrią- to jego dwie bramki przyczyniły się do podniesienia Pucharu Świata przez polskich piłkarzy. Wybrany do Jedenastki Marzeń marokańskiego turnieju.

WŁODZIMIERZ LUBAŃSKI- (DanielW). Znowu fantastyczny sezon w wykonaniu Włodka. W barwach AS Roma (WCL) zagrał w 42 meczach, strzelając 33 bramki. Król Strzelców World Champions League, wybrany oczywiście do Jedenastki Marzeń WCL. Mistrz Świata. Dzięki jego bilansowi na Mundialu (7m./5br/5asys.) wybrany Najlepszym Piłkarzem Mistrzostw Świata w Maroku.

JOACHIM MARX- (VagheenaOle).  Troyes AC  zamienił na meksykański Tiburones Rojos de Veracruz (WL3) za kwotę 12,25 mln euro (najdroższy transfer w historii klubu). W nowym zespole rozegrał 35 spotkań,  zdobywając aż 17 bramek. Dobra gra sprawiła, że wybrany został graczem miesiąca marca w WL3.

WŁODZIMIERZ MAZUR- (DobiFM). Drugi sezon spędził w SPAL 2013 (WL1), dla którego zagrał aż 36 spotkań - 35(1), w których zdobywał 23 gole. Dorobek ten sprawił,  został Królem Strzelców ligi oraz zdobył szereg innych nagród. Zainteresowane jego osobą są m.in takie kluby jak Schalke 04, West Ham czy Wolves.

ROMAN OGAZA- (Adamenitum33). Początek sezonu spędził jeszcze w Realu Sportingu Gijon (WL1), dla którego zdążył zagrać 2 spotkania. Jednak już w sierpniu za 17,25 mln euro przeszedł do RB Lipsk (WL1), dla którego w opisywanym sezonie rozegrał 29 spotkań podczas których strzelił 12 bramek oraz 3 gole wypracował kolegom. Dobra gra sprawiła, że Ogazą interesują się kolejne kluby, na czele których można wymienić Bayer Leverkusen, Napoli czy też Sevillę.

ANDRZEJ SZARMACH- (pedroake88). Sezon 2022/23 okazał się przełomowy w wykonaniu Szarmacha. W barwach Atletico Madryt (WCL) rozegrał 32 spotkania, strzelając aż 19 bramek. Niestety nie pomogło to jego zespołowi utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dostał również kilka  minut w kadrze Polski zaliczając w niej drugi występ oraz strzelając drugiego gola. Pojawiło się zainteresowanie Szarmachem ze strony Manchesteru City co sprawia, że znów możemy spodziewać się transferu za grube miliony.

RYSZARD SZYMCZAK- (Peter). Za 12,75 mln euro zmienił FC Koeln  na Everton (WL1) . W klubie z Liverpoolu rozegrał 32 spotkania zdobywając 14 bramek. Nie pomogło to jego zespołowi w uniknięciu spadku do niższej ligi.

ANDRZEJ ZGUTCZYŃSKI- (geographic92).  Kontynuuje swoją przygodę w Barcelonie, gdzie w barwach Espanyolu (WL1) zagrał 36 razy i strzelił 21 bramek. To był bardzo udany sezon w jego wykonaniu.

 

Poniżej klasyfikacja zawodników po szóstym sezonie:

Lp. Nazwisko i Imię Suma Awans/spadek
1. DEYNA Kazimierz 261,8 bez zmian
2. BONIEK Zbigniew 251,0 bez zmian
3. LUBAŃSKI Włodzimierz 238,6 bez zmian
4. SZYMANOWSKI Antoni 234,3 +2
5. JANAS Paweł 228,7 -1
6. MATYSIK Waldemar 220,9 -1
7. ŻMUDA Władysław 214,4 bez zmian
8. KASPERCZAK Henryk 213,0 bez zmian
9. LATO Grzegorz 205,5 -1
10. MŁYNARCZYK Józef 192,2 +5
11. JAŁOCHA Jan 191,0 -1
12. KMIECIK Kazimierz 189,9 +2
13. TOMASZEWSKI Jan 187,2 bez zmian
14. FURTOK Jan 181,4 -3
15. OGAZA Roman 181,2 -3
16. KUSTO Marek 175,7 bez zmian
17. MAJEWSKI Stefan 174,7 +1
18. SZARMACH Andrzej 174,2 +1
19. OSTAFIŃSKI Marian 172,9 +1
20. SMOLAREK Włodzimierz 171,8 +3
21. GADOCHA Robert 169,5 -4
22. MASZTALER Bohdan 168,3 -1
23. ZGUTCZYŃSKI Andrzej 167,3 -1
24. MAZUR Włodzimierz 163,8 +2
25. SZYMCZAK Ryszard 162,4 -1
26. BUNCOL Andrzej 161,4 +1
27. URBAN Jan 156,9 +3
28. ĆMIKIEWICZ Lesław 154,7 -3
29. KARAŚ Jan 153,1 bez zmian
30. DZIEKANOWSKI Dariusz 152,2 +1
31. MASZCZYK Zygmunt 147,8 +5
32. IWAN Andrzej 146,4 -4
33. PAWLAK Krzysztof 144,0 -1
34. GUT Zbigniew 143,9 +4
  GORGOŃ Jerzy 143,9 +8
36. SZOŁTYSIK Zygfryd 142,1 +1
37. KAPKA Zdzisław 141,7 +3
38. NAWAŁKA Adam 141,3 -3
39. WIECZOREK Henryk 138,7 -5
40. KOMORNICKI Ryszard 135,2 +8
41. ANCZOK Zygmunt 134,9 bez zmian
42. WAWROWSKI Henryk 133,2 +1
43. PAŁASZ Andrzej 131,7 +2
44. KUBICKI Dariusz 130,3 -11
45. MOWLIK Piotr 128,6 -6
46. KRASKA Jerzy 126,6 +3
47. KUKLA Zygmunt 124,5 bez zmian
48. DOMARSKI Jan 122,6 -3
49. KOSTKA Hubert 120,7 +6
50. DZIUBA Marek 114,2 +2
51. TARASIEWICZ Ryszard 112,0 +2
52. CIOŁEK Włodzimierz 110,5 -1
53. RUDY Wojciech 107,5 -9
54. MARX Joachim 104,5 bez zmian
55. WÓJCICKI Roman 100,5 -5
56. KUPCEWICZ Janusz 100,0 bez zmian
57. OSTROWSKI Marek 97,1 bez zmian
58. BENIGIER Jan 94,2 +1
59. MACULEWICZ Henryk 65,1 -1
60. MUSIAŁ Adam 35,1 bez zmian
61. PRZYBYŚ Kazimierz 7,2 bez zmian

Antoni Szymanowski "wbił" się między piątkę z AS Roma i zbliżył się do miejsca na pudle. Kolejny duży awans zaliczył Józef Młynarczyk, który znalazł się już na 10. miejscu w ogólnej klasyfikacji. Dobry sezon Gorgonia i Komornickiego dał im najlepszy progres w tym sezonie. Kolejny bardzo duży spadek zaliczył Dariusz Kubicki ( o 11 miejsc), który w dwa lata obsunął się o 26 pozycji. 

STATYSTYKI KARIERY

KRAJE, W KTÓRYCH GRAJĄ UCZETNICY PROJEKTU (STAN NA 04.06.2023)

Lp. Kraj Liczba
1. HISZPANIA 13
2. WŁOCHY 10
3. FRANCJA 9
4. ANGLIA 8
5. NIEMCY 6
6. BRAZYLIA 3
7. TURCJA 2
  PORTUGALIA 2
9. UKRAINA 1
  IZRAEL 1
  URUGWAJ 1
  CHORWACJA 1
  MEKSYK 1
  ROSJA 1
  ARGENTYNA 1
  RUMUNIA 1

W dalszym ciągu najwięcej graczy projektu biega po hiszpańskich boiskach.

 

KLUB REPREZENTANTA (STAN NA 04.06.2023)

Lp. Nazwisko i Imię Suma
1. LATO Grzegorz 61
2. DEYNA Kazimierz 57
  ŻMUDA Władysław 57
4. BONIEK Zbigniew 54
5. SZYMANOWSKI Antoni 51
6. LUBAŃSKI Włodzimierz 49
7. JAŁOCHA Jan 43
  JANAS Paweł 43
9. KASPERCZAK Henryk 37
10. GADOCHA Robert 36
11. TOMASZEWSKI Jan 31
12. SMOLAREK Włodzimierz 29
13. ANCZOK Zygmunt 22
14. MAJEWSKI Stefan 18
15. GORGOŃ Jerzy 16
16. MASZCZYK Zygmunt 15
17. BUNCOL Andrzej 13
18. DZIUBA Marek 12
  URBAN Jan 12
20. WAWROWSKI Henryk 10
21. WÓJCICKI Roman 8
22. MATYSIK Waldemar 6
23. NAWAŁKA Adam 5
  MŁYNARCZYK Józef 5
25. GUT Zbigniew 4
26. KUSTO Marek 3
27. ĆMIKIEWICZ Lesław 2
  KUBICKI Dariusz 2
  WIECZOREK Henryk 2
  KMIECIK Kazimierz 2
  SZARMACH Andrzej 2
32. OSTAFIŃSKI Marian 1
  KAPKA Zdzisław 1

W sezonie 2022/23 w kadrze zadebiutował Zdzisław Kapka. Mistrzowie Świata zostali oznaczeni złotym kolorem.

10 ZAWODNIKÓW Z NAJWIĘKSZĄ LICZBĄ WYSTĘPÓW LIGOWYCH (Stan na 04.06.2023):

Lp. Nazwisko i Imię Suma
1. DEYNA Kazimierz 208
2. TOMASZEWSKI Jan 204
3. BONIEK Zbigniew 195
4. OGAZA Roman 189
5. SZYMANOWSKI Antoni 185
  ŻMUDA Władysław 185
7. FURTOK Jan 182
8. KASPERCZAK Henryk 179
9. LUBAŃSKI Włodzimierz 178
  KUSTO Marek 178

 Już tylko sześciu zawodników projektu zaliczyło mniej niż 100 występów ligowych. Czołówka tej klasyfikacji prezentuje się podobnie do minionego sezonu.

 

10 ZAWODNIKÓW O NAJWYŻSZEJ WARTOŚCI (stan na 04.06.2023):

Lp. Nazwisko i Imię Wartość (mln euro)
1. LUBAŃSKI Włodzimierz 96,00
2. DEYNA Kazimierz 92,00
3. BONIEK Zbigniew 86,00
4. URBAN Jan 78,00
5. MATYSIK Waldemar 71,00
6. SMOLAREK Włodzimierz 70,00
7. JANAS Paweł 68,00
  KASPERCZAK Henryk 68,00
9. BUNCOL Andrzej 62,00
10. LATO Grzegorz 61,00

32 zawodników jest wartych co najmniej 25 mln euro. Outsiderem kolejny raz jest Kazimierz Przybyś, który jest wyceniany na 77 tysięcy euro.

 

Kronika przygotowana przy współpracy z PEDROAKE88. Bardzo dziękuję za pomoc.

Wszystkie profile wraz ze statystykami i kluczowymi wydarzeniami w karierach poszczególnych zawodników - znajdziecie poniżej.

Statystyki obejmują okres od 07/06/2022 do 04/06/2023.


1. Anczok, Zygmunt


2. Benigier, Jan


3. Boniek, Zbigniew


4. Buncol, Andrzej


5. Ciołek, Włodzimierz


6. Ćmikiewicz, Lesław


7. Deyna, Kazimierz


8. Domarski, Jan


9. Dziekanowski, Dariusz


10. Dziuba, Marek


11. Furtok, Jan


12. Gadocha, Robert


13. Gorgoń, Jerzy


14. Gut, Zbigniew


15. Iwan, Andrzej


16. Jałocha, Jan


17. Janas, Paweł


18. Kapka, Zdzisław


19. Karaś, Jan


20. Kasperczak, Henryk


21. Kmiecik, Kazimierz


22. Komornicki, Ryszard


23. Kostka, Hubert


24. Kraska, Jerzy


25. Kubicki, Dariusz


26. Kukla, Zygmunt


27. Kupcewicz, Janusz


28. Kusto, Marek


29. Lato, Grzegorz


30. Lubański, Włodzimierz


31. Maculewicz, Henryk


32. Majewski, Stefan


33. Marx, Joachim


34. Maszczyk, Zygmunt


35. Masztaler, Bohdan


36. Matysik, Waldemar


37. Mazur, Włodzimierz


38. Młynarczyk, Józef


39. Mowlik, Piotr


40. Musiał, Adam


41. Nawałka, Adam


42. Ogaza, Roman


43. Ostafiński, Marian


44. Ostrowski, Marek


45. Pałasz, Andrzej


46. Pawlak, Krzysztof


47. Przybyś, Kazimierz


48. Rudy, Wojciech


49. Smolarek, Włodzimierz


50. Szarmach, Andrzej


51. Szołtysik, Zygfryd


52. Szymanowski, Antoni


53. Szymczak, Ryszard


54. Tarasiewicz, Ryszard


55. Tomaszewski, Jan


56. Urban, Jan


57. Wawrowski, Henryk


58. Wieczorek, Henryk


59. Wójcicki, Roman


60. Zgutczyński, Andrzej


61. Żmuda, Władysław


Autor: weche
Zastępca Redaktora Naczelnego

KOMENTARZE

grinch123


Komentarzy: 1900

Grupa: Moderator

Ranga: Zegarmistrz z Tarnowa

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

21-09-2018, 18:58 , ocenił powyższy materiał: mocne - Doceniam to, co robisz

Kronika jak najbardziej na plus.Co do mojego zawodnika ( A.Pałasz ) to naprawdę się zdziwiłem tym transferem do Kanonierów.Mam nadzieje w tym klubie zauważy go selekcjoner reprezentacji Polski.Super toczy się kariera mojego zawodnika .

RAmunicki


Komentarzy: 177

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-07-25

Poziom ostrzeżeń: 0

22-09-2018, 12:45 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Kronika jak zwykle uzupełniła fajnie to, co napisał @Mahdi. Taka podpowiedź: Kusto zmienił Hamburg na Belo Horizonte a nie Cruzeiro:) Cruzeiro to nazwa klubu, a nie miasta.

Zyhym


Komentarzy: 871

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-12-28

Poziom ostrzeżeń: 1

23-09-2018, 09:07 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Cieszy mnie, że mój grajek gra i został wicekapitanem zespołu :)

Adamenitum33


Komentarzy: 255

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-11-23

Poziom ostrzeżeń: 0

23-09-2018, 10:38 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Romek Ogaza co sezon to lepiej, pewnie nie wskoczy na poziom repry A, a szkoda, chyba za duża konkurencja w ataku ;/

Shrek


Komentarzy: 1030

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Trudny Człowiek

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: 1

25-09-2018, 18:54

Porcja niepotrzebnych statystyk, które interesują tylko i wyłącznie kubijala2.


Najwięcej punktów zdobyli: Antoni Szymanowski, oraz Hubert Kostka, wyprzedzając w tel klasyfikacji trójkę z AS Romy. Najmniej punktów zaliczył tradycyjnie już Kazimierz Przybyś, który nie umiem przebić się w Steuale Bukareszt, oraz Adam Musiał, któremu transfer do Spartaku Moskwa nie wyszedł na dobre.

Ponad połowa graczy gra na najwyższym poziomie rozgrywek (26). Domarski został zawodnikiem, który został przetransferowany z trzeciego poziomu na pierwszy. Z 1 ligi na niższe poziomy trafili Gut, Furtok i Maculewicz. I to Henryk Maculewicz wespół z Joachimem Marxem są jedynymi zawodnikami, którzy grają na 4 poziomie rozgrywkowym. Na 5 zaś został Kazimierz Przybyś.

Największy progres, jeśli chodzi o zdobycz punktowa zaliczył Marek Ostrowski. Równie dobrze punktowali Gut, Kostka i Henryk Wieczorek. Największy regres zaliczył Jan Furtok i Roman Wójcicki.

Ciekawa sprawa w przypadku Ryszard Komornickiego, który grając na 2 poziomie rozgrywkowym, zaliczył 8 wynik punktowy. Jan Beniger również nieźle punktował - 13 w rankingu, ale on grał zarówno na 3 jak i na 2 poziomie rozgrywkowym.
Obecnie online: weche
Copyright © 2015-19 by Łukasz Czyżycki