BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 5, słabe: 0
zobacz komentarze

TSV 1860 Monachium -Część 5 ( 2021/22)

08-10-2018, 21:00 , Unikalnych wejść: 548 , autor: grinch123

Wybrany klub / reprezentacja: TSV 1860 Monachium

Opisywany sezon: 2021/22

Poziom rozgrywkowy: Bundesliga

Wersja gry: 18

To już pięć lat za sterami tego malutkiego klubu z Monachium. W dalszym ciągu jesteśmy cieniem Bayernu Monachium. Cały czas pracuje, by mój klub kiedyś mógł, przeskoczyć naszego rywala za miedzy.


WEHIKUŁ CZASU:

 


Sezon 2017/18

 

Sezon2018/19

 

Sezon 2019/20

 

Sezon 2020/21 

 


MOJA DRABINKA SUKCESÓW :

 


Sezon  Regionalliga Bayern 3 Liga  2 Bundesliga DFB Pokal Bayerischel Pokal
2017/18 Wygrana  ----- -------- Odpadł w 1 Rundzie  Wygrana   
2018/19 -------- Wygrana  --------- Odpadł w 3 Rundzie  Wygrana 
2019/20 ------- ---------- Wygrana  Odpadł w 1 Rundzie  -----------
2020/21

Bundesliga: 

    5-miejsce

-------- -------- Odpadł w 3 Rundzie  -------------

TRANSFERY :


 W poprzednim sezonie zajęliśmy wysokie piąte miejsce w lidze, co było sporą niespodzianką. Ta pozycja ligowa dała nam upragnione rozgrywki na arenie europejskiej. Żeby, się nie zbłaźnić w Lidze Europejskiej było poczynić odpowiednie przygotowania. Jednym z nich jest wzmocnienie prawie każdej formacji w moim klubie. Mój budżet do opasłych nie należy, więc musiałem się sporo na główkować, kogo kupić.

Pierwszym poważnym wzmocnieniem było sprowadzenie solidnego bocznego obrońcy. Dlatego postawiłem na Lukasa Klostermanna, który kosztował nas prawie pięć milionów euro.

Kolejnym wzmocnieniem był Aymen Barkok, za którego musieliśmy wyłuskać prawie dziesięć milionów euro!

Marc-Oliver Kempf  to wydatek tylko cztery miliony euro.

Potrzebny był dobry napastnik, który też może występować na skrzydle. Wybór padł na Johannesa Eggesteina, który spełniał te warunki. Kwota transferu to niespełna osiem milionów euro.

Za nie całe dwa miliony euro Leverkusen na Monachium zamienił młody ofensywny pomocnik. Mowa o Samie Shrecku. W klubie wołają na niego Shrek :)

Niklas Dorsch przybył do nas za nie całe dwa i pół miliona euro .

( podkreślony tekst jest linkiem do imgura) 

PODSUMOWANIE TRANSFERÓW :

A tak wyglądały najważniejsze transfery w Bundeslidze:

 


TAKTYKA ORAZ SKŁAD NA TEN SEZON :

 


W dalszym ciągu wałkujemy tę samą taktykę, którą wdrożyłem pięć lat temu. Nic nie zmieniam oprócz piłkarzy których mam coraz lepszych.Uwielbiam stosować rotację w zespole, więc prawie każdy będzie miał szanse na pokazanie swoich prawdziwych umiejętności na boisku.

SKŁAD :

Do pierwszego składu wskoczyło trzech utalentowanych juniorów.


CZAS ZACZĄĆ:

 


Lipiec to tradycyjne okienko transferowe i szaleństwo zakupów jak w Boże Narodzenie. Natomiast na sierpień czekałem najbardziej, ponieważ w tym miesiącu wypadało losowanie Ligi Europejskiej. Chciałem jak najszybciej poznać swoich rywali. Nie przypuszczałem, że trafimy w miarę do łatwej grupy. W sierpniu rozgrywaliśmy trzy spotkania ligowe i jedno pucharowe. Muszę powiedzieć, że jestem zadowolony z występów mojego zespołu, ponieważ wszystkie cztery spotkania wygraliśmy.

LOSOWANIE LIGI EUROPEJSKIEJ .

KALENDARZ SPOTKAŃ :

NAJWIĘKSZA WYGRANA JAK DOTĄD :

Wrzesień był strasznie tłocznym miesiącem, do rozegrania mieliśmy sześc. spotkań w tym dwa w europejskich pucharach. Pierwszy raz w tym sezonie zremisowaliśmy i przegraliśmy z Leverkusen. Najdziwniejszym spotkaniem był pojedynek z francuskim FC Dijon, chciałem po prostu dobrze wejść w te rozgrywki. Wiedziałem też, że następny przeciwnik londyński Tottenham jest ciężkim rywalem i na pewno przegramy. Wszystko się poprzestawiało i pierwszy pojedynek przegraliśmy, natomiast w drugim ograliśmy londyńczyków !

FC DIJON-TSV 

TOTTENHAM -TSV 

KALENDARZ SPOTKAŃ 

Pierwsza Porażka Ligowa :

Październik przyniósł sześć spotkań w tym jedno w Lidze Europejskiej i jedno pucharowe w DFB-Pokal. Nagromadzenie spotkań wcale takie fajne nie jest, ponieważ większość zawodników jest po prostu wypalona. Ze spotkań ligowych najbardziej obawiałem się meczu z BVB a tymczasem Hoffenheim nas dobił.

TSV- FC KRASNODAR 

DFB- POKAL 2 RUNDA 

Kalendarz Spotkań .

NAJCIEKAWSZE SPOTKANIE :

 

W Listopadzie gramy mniej spotkań, ale co nie znaczy, że wcale. Ważą się nasze losy w Lidze Europejskiej, ponieważ gramy trzy ostatnie mecze. W tym miesiącu będziemy podejmować FCO Dijon i rosyjski Krasnodar. Mogę powiedzieć, że jestem cały czas zadowolony z naszej postawy, oczywiście niektóre mecze przegrywamy, taki jest futbol, ale czasem mnie chłopaki potrafią zadziwić.

FC KRASNODAR -TSV

TSV-DJION FCO 

Kalendarz spotkań :

NAJCIEKAWSZE SPOTKANIE :

W grudniu szlagierem ligowym będzie pojedynek derbowy między dwoma klubami z Monachium. Męczy, chujki na bank żyć nam nie dadzą. Zaraz po derbach przyjdzie nam się zmierzyć w ostatnim pojedynku na arenie europejskiej. Z Tottenhamem pojedynek będzie o pierwsze miejsce w fazie grupowej. Czeka nas jeszcze spotkanie w pucharze Niemiec i można się cieszyć, ponieważ czeka nas miesiąc przerwy od meczów. Sam nie jestem fanem przerwy śród sezonowej, ale co zrobić.

Męczy Chujki-TSV 

Tottenham-TSV .

Tabela fazy grupowej Ligi Europejskiej.

Zaraz po ostatnim spotkaniu z Tottenhamem odbyło się losowanie par pucharowych 1/8 finałów. Jestem bardzo zadowolony z przydzielonego rywala. Czeski zespół jak najbardziej jest w naszej orbicie, żeby go pokonać.

DFB-Pokal 3 Runda .

Być może ten sezon będzie, jednym z najlepszych sezonów odkąd, przybyłem do klubu. Nie chodzi mi, że mogę wygrać wszystko, ale o to, że robimy coraz większe postępy. Tym razem losowanie ćwierćfinałów w pucharze Niemiec, też po naszej myśli. Malutkie kroczki będą kiedyś milowymi krokami.

Tym optymistycznym akcentem kończymy stary rok.


Tabela ligowa na koniec roku .

 

Kalendarz spotkań .

 


DRUGA POŁOWA SEZONU:

 


Zimowe okienko otworzyło się dokładnie pierwszego dnia nowego roku. Dwoje moich zawodników wykazywało spore zainteresowanie przez inne kluby. Byłem z tej sytuacji zadowolony, ponieważ akurat tych zawodników chciałem się pozbyć. Tak więc Florian Hübner poszedł na półroczne wypożyczenie do FC Union. Natomiast kryształowy Cedric Teuchert zmienił barwy klubowe na FC Ingolstadt 04,kwota transferu z klauzulami to około 2,5 mln euro. Tradycyjnie rozegraliśmy jeden ze sparing z Polską drużyną z ekstraklasy, tym razem graliśmy z Jagą.Jeśli chodzi, o rozgrywki to w styczniu rozegraliśmy, tylko trzy spotkania ligowe, dwa wygrywając, jeden przegraliśmy.

W lutym wszystko się pomieszało, gramy na każdym froncie i do wybiegania mamy aż siedem spotkań, co nam daje 630 minut na boisku. Jest to zdecydowanie bardzo trudny miesiąc dla moich piłkarzy i nie tylko. Przede wszystkim największe parcie na szkło ma liga i rozgrywki europejskie. W tych drugich trafiliśmy na ciekawego rywala, jakim jest czeski zespół z Pilzna.

Pierwsze spotkanie z tym zespołem okazało, się trudniejsze niż przewidziałem. Po pierwsze zespół gospodarzy pierwszy przeprowadził ładną akcję, która została zwieńczona golem. Do przerwy gospodarze schodzili w doborowych nastrojach. Po zmianie stron to my byliśmy lepszym i skuteczniejszym zespołem. Mogliśmy wygrać ten mecz, ale chwilowe rozluźnienie linii obronnej i do Monachium wywozimy cenny remis. Natomiast rewanż to istny grad bramek w naszym wykonaniu. Jesteśmy dalej w grze !

Viktoria-TSV:

TSV-Viktoria :

Losowanie drugiej rundy eliminacyjnej :

Kalendarz Lutego .

W marcu słoneczko zaczęło świecić mocniej i nasze serca też nieco przyspieszyły. Tu akurat powodem było wysokie ciśnienie, które udzielało, się nam przed europejskimi meczami. Fiołki z Włoch może mocną drużyną nie są, ale dla nas są niczym rozjuszony byk. Pierwsze spotkanie pokazało nasze braki w uzębieniu, w zasadzie nie mieliśmy, jak i czym ugryź. Fiorentina grała ładnie i składnie i trafiła w światło bramki dwa razy. No cóż, przed rewanżem w cuda nie wierzę, ale czasami się zdarzają.

 

Fiorentina -TSV

Myślę, że w tych rozgrywkach pokazaliśmy się z dobrej strony. Nie sądziłem, że wyjdziemy z grupy a tymczasem pierwsze miejsce, wzmocniło nasz apetyt. Troszkę szkoda, że musimy się pożegnać z Ligą Europejską. Fiorentina okazała się mocniejszym i lepszym zespołem. Mówi się trudno,mimo nikłej wygranej .

TSV-Fiorentina 

Kalendarz Marca 

Dokładnie drugiego kwietnia przychodzi wiadomość, że Bayer Monachium obronił tytuł mistrzowski. Do końca ligi zostało, tylko sześć spotkań a tabela prezentuję się następująco. Nasza pozycja jest świetna, ale sześć spotkań musimy rozegrać w miarę dobrze by utrzymać trzecią lokatę. W Kwietniu też gramy w pucharze Niemiec (DFB-POKAL) Historyczny półfinał rozgrywać będziemy z zespołem z Leverkusen.

TABELA NA SZEŚĆ SPOTKAŃ DO KOŃCA LIGI:

Kwiecień był miesiącem bardzo ciekawym w wykonaniu moich zawodników. Po pierwsze rozgromiliśmy siedmioma bramkami zespół z Lipska. Po drugie awansowaliśmy do finału DFB -Pokal, naszym przeciwnikiem był Bayern Leverkusen. Po trzecie po raz pierwszy zremisowaliśmy w derbach Bawarii, co było sporą niespodzianką. Początek kwietnia otworzyliśmy remisem i go również  zakończyliśmy remisem.

Największa wygrana w Lidze :

DFB-POKAL PÓŁFINAŁ:

Finał z 

Kalendarz Kwietnia 

Nie uchronnie zbliża się koniec tego długiego sezonu. Przyznam, że mój zespół spisał się w miarę dobrze, może moglibyśmy dłużej zakotwiczyć w Lidze Europejskiej, ale nie było nam dane. Przede mną dwa ostatnie spotkania ligowe i finałowy mecz w Pucharze Niemiec. Jakby nam się udało, to możemy ligę zakończyć w miejscu premiowanym do Ligi Mistrzów, myślę, że mamy duże szanse zakończyć ten sezon w pierwszej czwórce.

Ostatnie dwa ligowe pojedynki w maju wygrywamy, zostajemy trzecią siłą w Bundeslidze. Naprawdę nie spodziewałem się tak dobrego sezonu w wykonaniu moich piłkarzy, chylę czoła !

Królem strzelców znów został Harry Kane ,ale tuż za jego plecami nasz młodziudki newgen Philipp Eigner .

Gabriel Jesus znów został najlepszym asystentem w Bundeslidze :

Najlpepsza szóstka  mojego teamu :

Zdobywca Bramek ( 36 goli )

Najlepszy Podający ( 11 asyst ) 

Piłkarz od Kluczowych Podań ( 89%)

Najważniejsi w Obronie :

Specjalista od Wyłapywania Piłek :

Kalendarz Maja 

 


LIGA EUROPEJSKA FINAŁ :


Na sam koniec wróćmy do Ligi Europejskiej. Właśnie zakończył się Finał, w którym Fiorentina pokonała Sevillę.


DFB-POKAL FINAŁ :


Przed finałem, który jest, dla nas ważny nie możemy, skorzystać z naszego najlepszego snajpera. Jest to duże osłabienie przed tak trudnym rywalem.Składy:

Do przerwy schodzimy w parszywych nastrojach, ponieważ trzy stracone bramki dobrze nie wróżą.

Po zmianie stron,staraliśmy się grać jak najlepiej umiemy. Stwarzaliśmy akcję, ale brakowało wykonawcy. Jedyną stuprocentową akcję przeprowadził Johannes Eggestein, który zdobył jedyną bramkę w tym spotkaniu.Męczy chujki wygrały zasłużenie. Jak na razie nie ma bata w Niemczech na Bayern Monachium. Mam nadzieje, że z czas jest po naszej stronie.


 

Co nas może jeszcze czekać w tym sezonie? W klubie szykuje się zmiana warty. Już w czerwcu będą wybory prezesa klubu. Ja ze swojej strony drżę o posadę, a jednocześnie modlę się, by prezesem został jakiś bogaty szejk. Budżet transferowy po tym sezonie jest jak program tv Tadeusza Drozdy. Pamiętacie jaki tytuł ?"ŚMIECHU  WARTE"

 

Na sam koniec podsumowanie transferowe, czyli ile kto wydał przez te pięć lat. Rozumiem, że te kluby miały też wpływy ze sprzedanych piłkarzy, i tu proponuje zagadkę? Który z wyżej wymienionych klubów najwięcej zarobił ze sprzedaży swoich piłkarzy przez okres pięciu lat. Oczywiście mojego klubu nie bierzcie pod uwagę.

Bayern Monachium.

Klub wydał równe 622 milonów euro .

Drugim największym klubem który szaleje na rynku jest zespół.

Borussia 09 Dortmund .

Który kupił piłkarzy na łączną kwotę 610 mln euro .

Trzecim zespołem jest klub z Lipska .

RB Leipzig.

Klub wydał na nowych piłkarzy 477 milionów euro.

Czwartym zespołem został zespół którego kibice nazywają Aptekarze 

Bayer O4 Leverkusen .

275 milonów euro poszło na transfery z tego klubu .

Na koniec mój zespół .

TSV MONACHIUM. 

Mój klub w te pięć lat wydał około 46 milionów euro.

 

 


KONIEC FILMA laugh

 


 

 

 


Autor: grinch123

KOMENTARZE

Zyhym


Komentarzy: 957

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2016-12-28

Poziom ostrzeżeń: 1

09-10-2018, 05:36 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Dobry sezon w twoim wykonaniu. Ciężko będzie wygrać z Bayernem te mistrzostwo Niemiec, ale zapewne niedługo Ci się to uda :)

Rosinho


Komentarzy: 270

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-08-24

Poziom ostrzeżeń: 0

09-10-2018, 09:24 , ocenił powyższy materiał: mocne - Doceniam to, co robisz

Fajny blog, a Eigner to kozak i to w tak młodym wieku. W sprawie zagadki to pewnie Bayern.

Dario


Komentarzy: 374

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-08-13

Poziom ostrzeżeń: 0

09-10-2018, 09:47 , ocenił powyższy materiał: mocne - Możesz to zrobić jeszcze lepiej

Trzeba przyznać, że przez ostatnie dwa lata poprawiłeś warsztat. Ale jednak wciąż są takie kwiatki jak zdanie: "Dwoje moich zawodników wykazywało spore zainteresowanie przez inne kluby." To nawet nie wiadomo jak skomentować. Ortograficzne błędy daruję, bo w tym wieku już się raczej ortografii nie nauczysz. Sam blog trochę męczący, bo kogo obchodzą screeny z losowań? Z kolei chętnie popatrzyłbym na wyniki meczów w Europie, ale nie chce mi się klikać odnośników. Pewnie większości się nie chce. Wyciągnij więc jakieś wnioski z tego co piszę, bo potencjał jakiś tam masz.
Kto najwięcej zarobił? Dortmund.

Fubar
Typer Sezonu 2017/18 - 2. miejsce


Komentarzy: 1294

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Niezłomny Celt

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2015-12-03

Poziom ostrzeżeń: 0

09-10-2018, 10:20 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Elegancki sezon ligowy! Widać że drużyna rozwija się prawidłowo, rzekłbym nieco "po niemiecku". Wszystko uporządkowane i pełna kontrola na każdym aspektem funkcjonowania klubu;-) Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Pierwszy Kreator Gwiazd, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 8305

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel, Członek Jury 5RM

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

09-10-2018, 11:43 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Wiele pracy i serca włożone w przygotowanie opisu tego sezonu! Wynik sportowy na pewno na plus, przygoda w Europie też należała moim zdaniem do udanych.
Zarobki - RB Lipsk.

grinch123


Komentarzy: 2045

Grupa: Moderator

Ranga: Zegarmistrz z Tarnowa

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

15-10-2018, 20:31

Dzięki za porady i komentarze. Co zagadki do zespół RB Lipsk wyszedł mniej więcej na zero.Mahdi miałeś rację,wygrałeś talon na balon :)
Obecnie online: weche
Copyright © 2015-19 by Łukasz Czyżycki