BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 11, słabe: 0
zobacz komentarze

Kronika (#7), sezon 2023/24. Projekt TERAZ POLSKA 1972-86

29-09-2018, 19:28 , Unikalnych wejść: 435 , autor: weche

Wybrany klub / reprezentacja: -

Opisywany sezon: 2023/24

Poziom rozgrywkowy: 1-10

Wersja gry: Football Manager 2018

Klikając w poniższy baner, przeniesiecie się do blogów opisujących karierę Mahdiego w ramach projektu TERAZ POLSKA 1972-86.

 


LEGENDA - NAZEWNICTWO LIG

WCL = 1 poziom rozgrywkowy. FIFA World Champions League

WL1 = 2 poziom rozgrywkowy. FIFA World League One

WL2 = 3 poziom rozgrywkowy. FIFA World League Two

WL3 = 4 poziom rozgrywkowy. FIFA World League Three

WL4 = 5 poziom rozgrywkowy FIFA World League Four

WL5 = 6 poziom rozgrywkowy FIFA World League Five

 WL6 = 7 poziom rozgrywkowy FIFA World League Six

WL7 = 8 poziom rozgrywkowy FIFA World League Seven

WL8 = 9 poziom rozgrywkowy FIFA World League Eight

WL9 = 10 poziom rozgrywkowy FIFA World League Nine


 

KRONIKA PROJEKTU „TERAZ POLSKA 1972-1986”

SEZON 2023/24

Mahdi opublikował kolejny sezon swojego projektu, w którym  śledzimy kariery 61 polskich piłkarzy grających na turniejach mistrzowskich w latach 1972-1986. Przypominam, że w tym czasie dwa razy reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata (1974, 1982) oraz zdobyła złoty (1972) i srebrny medal olimpijski (1976).

Zdążyliśmy już przejść do porządku dziennego nad sukcesem reprezentacji Polski na marokańskim Mundialu, bowiem niepostrzeżenie minął kolejny rok w projekcie Mahdiego. Czekamy na kolejne sukcesy biało-czerwonych. A tym czasem następny sezon za nami, więc pora przedstawić  dokonania  piłkarzy projektu w sezonie 2023/24.

 

BRAMKARZE

HUBERT KOSTKA- (LukasBlack). Po fantastycznym poprzednim sezonie przyszedł duży regres. W Olympique Marsylia (WCL) nie dostał szansy nawet na minutowy występ.

ZYGMUNT KUKLA- (Egurian)- Sezon rozpoczął w Dinamie Zagrzeb (WL3). Zagrał ogółem w 26 meczach. Zimą zmienił klub na CA Huracan (WL3) za 5,25 mln euro. Tam też stał się podstawowym bramkarzem (15 spotkań). Raz był na zgrupowaniu kadry, ale nie dostał szansy na grę. Nie załapał się również na Euro 2024.

JÓZEF MŁYNARCZYK- (Bandus11)- Kolejny sezon jest podstawowym bramkarzem PSG (WCL), dla którego wystąpił w 41 meczach. Niestety w kadrze musi ustępować pola Janowi Tomaszewskiemu, ale dostał powołanie na Mistrzostwa Europy.

PIOTR MOWLIK- (Zyhym)- Cały czas gra w Betisie Sewilla (WL2). Tam występuje w pierwszym składzie- wystąpił w 39 meczach w tym sezonie. W kadrze jest trzecim bramkarzem i w takiej roli pojedzie na Euro 2024.

JAN TOMASZEWSKI-- (weche). Kolejny sezon grał dla Middlesbrough (WL1). Wystąpił aż w 46 spotkaniach. Do tego jest podstawowym bramkarzem reprezentacji Polski, więc ma szansę powtórzyć sukces z Mundialu i być najlepszym bramkarzem Mistrzostw Europy.

 

OBROŃCY

ZYGMUNT ANCZOK- (Fley79). Kontynuuje swoją karierę w Arsenalu (WCL). W tym sezonie grał rzadziej, niż w poprzednim ale i tak zdołał rozegrać 30 spotkań w których strzelił 2 gole. Niestety nie znalazł uznania w oczach selekcjonera i na Euro do Niemiec nie pojedzie.

MAREK DZIUBA- (Tesser). Kontynuuje swoją karierę w Manchesterze City (WCL). Sezon skończył na 35 występach. Grał również w reprezentacji Polski, a także otrzymał powołanie na Euro, które odbędzie się w Niemczech.

JERZY GORGOŃ- (Fetty). Za nim kolejny bardzo udany sezon w barwach Borussii Dortmund (WCL). Jako podstawowy stoper zagrał 41 razy dla swojej drużyny i strzelił 2 bramki. Regularnie powoływany do kadry Polski, ale najczęściej przegrywa rywalizację ze Żmudą i Janasem. Został powołany na zbliżające się Mistrzostwa Europy.

ZBIGNIEW GUT-  (Quezter). Kontynuuje swoje wojaże po różnych klubach i krajach. Pierwszą część sezonu spędził w Bayernie (WCL) , gdzie zagrał 10 razy, zimą został wypożyczony do West Ham United (WL1). Dla Młotów zagrał w 13 spotkaniach.

JAN JAŁOCHA- (Ernie89). Sezon zaczął w FC Porto (WL1). Dla Smoków rozegrał 22 spotkania.W zimowym okienku transferowym za 52 mln euro (59 mln euro z dodatkami) przeniósł się do AS Monaco (WCL). W nowym klubie wystąpił w 11 meczach. Jest podstawowym lewym obrońcą reprezentacji Polski, więc oczywiście na niemieckie Euro pojedzie.

PAWEŁ JANAS- (Bari80). Gra w AS Roma (WCL) i jest podstawowym obrońcą swojego klubu, o czym świadczą statystyki ( 42m./6br). W nagrodę za dobrą grę został umieszczony w Jedenastce Marzeń WCL.  W reprezentacji Polski grał we wszystkich meczach obecnego sezonu i znalazł się w kadrze na Euro 2024.

DARIUSZ KUBICKI-  (DBoniem). Latem zmienił klub. Przeniósł się do Realu Sociedad (WL1) za 16 mln euro (z dodatkami 20,5 mln euro). Tam w końcu grał tyle, ile chciał. Ogółem zagrał w 37 meczach i strzelił jedną bramkę.

HENRYK MACULEWICZ- (Dario). W dalszym ciągu wędruje po różnych klubach w ramach wypożyczenia z Bayernu. Tym razem trafił do Schalke 04 (WL1). Tam grał dość często- wystąpił w 28 spotkaniach, w których strzelił 1 bramkę.

STEFAN MAJEWSKI- (EddyManiolo). Przed sezonem za 38,5 mln euro (z dodatkami transfer wzrośnie do 52 mln euro) trafił do FC Barcelony (WL1). Występował tam jako gracz szerokiego składu, więc występ w 19 spotkaniach i strzelenie jednej bramki można uznać za wynik przyzwoity. Występował również w reprezentacji Polski, ale na Mistrzostwa Europy nie pojedzie.

ADAM MUSIAŁ- (LCS). Latem za 9,75 mln euro ( z klauzulami 13,5 mln euro) przeniósł się do Olympique Marsylia (WCL). Nie był graczem pierwszego wyboru, ale zdołał wystąpić w 14 spotkaniach.

MARIAN OSTAFIŃSKI- (Jaa209). Zamienił Villarreal na Bayer Lerkusen (WCL) za 14 mln euro ( z klauzulami 17,5 mln euro). Był to dobry kierunek, bo występował jako podstawowy obrońca Aptekarzy. Zagrał w 35 meczach, strzelając jedną bramkę.

MAREK OSTROWSKI- (Norbi_Zip). Zagrał w 3 meczach dla Corinhtians (WL2), by za 5,5 mln euro (6,75 mln euro z dodatkami) przenieść się do Spartaka Moskwa (WCL). Niestety nie było mu dane grać za często- wystąpił w 10 spotkaniach. Pojawił się na zgrupowaniu kadry, ale nie zadebiutował w barwach biało-czerwonych.

KRZYSZTOF PAWLAK- (Massey20). Po rocznym pobycie w Argentynie powrócił do Europy. Za 17,75 mln euro (22,5 mln euro z dodatkami) został kupiony przez Mainz (WL2). Tam zagrał w 28 meczach i strzelił 3 bramki. Niestety miał problemy ze stawem skokowym, przez co pauzował 8 tygodni.

KAZIMIERZ PRZYBYŚ-(Diakon89). Kolejny stracony rok. Tym razem w barwach Steauy Bukareszt (WL4) zagrał 5 spotkań. Jego wartość wynosi...4,5 tys. Euro.

WOJCIECH RUDY- (kubilaj2). Latem został kupiony przez FC Kopenhaga (WL1) za 7,75 mln euro (ze wszystkimi dodatkami kwota transferu wzrośnie do 10 mln euro). W nowym klubie zagrał 28 spotkań.

ANTONI SZYMANOWSKI- (Pas690). Jest wierny barwom AS Monaco (WCL).W tym sezonie dla zespołu z Lazurowego Wybrzeża zagrał 35 razy. Wydaje się, że nie zagrał we wszystkich spotkaniach tylko dlatego, że pauzował 4 tygodnie z powodu kontuzji. Jest podstawowym obrońcą reprezentacji Polski, więc dostał powołanie na zbliżające się Mistrzostwa Europy.

HENRYK WAWROWSKI- (Vagner). Latem za 44,5 mln euro (z dodatkami 50 mln euro) przeniósł się do West Ham United (WL1). Tam dla Młotów zagrał 34 razy, strzelając jedną bramkę. Dobra gra w klubie spowodowała, że jest regularnie powoływany do reprezentacji Polski, pojedzie również na Mistrzostwa Europy, które będą rozgrywane w Niemczech.

HENRYK WIECZOREK- (radu9319). Kolejny sezon spędził w Olympique Lyon (WL1). Można powiedzieć, że bez niego ta drużyna by nie grała, bo wystąpił w 43 spotkaniach.

ROMAN WÓJCICKI- (Fubar). Przed początkiem sezonu przeniósł się do Szachtara Donieck (WL1) za 17,25 mln euro ( z dodatkami 19,5 mln euro). W ukraińskim zespole dostawał więcej szans na grę, niż w Monako. Zagrał w 32 meczach i strzelił 2 bramki.  Często powoływany na zgrupowania reprezentacji Polski- pojedzie również na Euro 2024.

WŁADYSŁAW ŻMUDA- (Beezy). Niezmiennie gracz PSG (WCL) i to podstawowy. Zagrał w 34 meczach w tym sezonie. Również w kadrze wydaje się być niezastąpiony i jest pewniakiem do podstawowego składu Polski na Euro 2024.
               

 

POMOCNICY

ZBIGNIEW BONIEK- (RAmunicki). "Zibi" nie zwalnia tempa i zaliczył kolejny bardzo udany sezon w AS Roma (WCL). W lidze zagrał we wszystkich spotkaniach (38), w których strzelił 22 bramki. Dało mu to trzecie miejce w klasyfikacji strzelców WCL. Do tego w klasyfikacji Młodego Piłkarza Sezonu zajął również trzecie miejsce. Pewny punkt kadry, bo co można powiedzieć innego jak się strzela 11 bramek w 7 meczach. Czy powtórzy wyczyn z Maroka i również zostanie Królem Strzelców, tym razem Mistrzostw Europy?

ANDRZEJ BUNCOL- (Kaan). Trzeci sezon spędził w Bayerze Leverkusen (WCL). Trzeba powiedzieć, że był często wybierany do  składu przez trenera. Ogółem rozegrał 32 spotkania, w których strzelił jedną bramkę. Zdarzało mu się też wystąpić w reprezentacji Polski, ale na Euro nie pojedzie.

WŁODZIMIERZ CIOŁEK- (crisadus).  Niezmiennie jest graczem RB Lipsk (WL1). Co można powiedzieć o tym sezonie w jego wykonaniu? To, że nic się nie zmieniło od poprzedniego roku. Wystąpił ogółem w 35 meczach, ale tylko w 17 od początku. Strzelił w nich 9 bramek.

LESŁAW ĆMIKIEWICZ- (Sonny). Jest podstawowym zawodnikiem FC Barcelona (WL1). Dla Blaugrany zagrał w tym sezonie 37 razy, strzelając 9 bramek. Raz pojechał na zgrupowanie reprezentacji Polski, ale na murawie się nie pojawił, na Euro do Niemiec również nie pojedzie.

KAZIMIERZ DEYNA- (Abramovich). W ekipie AS Roma (WCL) jest graczem niezastąpionym. W tym sezonie  dla swojego klubu  zagrał 43 razy, gdzie strzelił 8 goli. To dało mu miejsce w Jedenastce Marzeń WCL oraz drugie miejsce w klasyfikacji Młodego Piłkarza Sezonu WCL. Niezmiennie również podstawowy punkt kadry, która w czerwcu na niemieckich boiskach stanie w szranki o miano najlepszej ekipy Starego Kontynentu.

DARIUSZ DZIEKANOWSKI- (Durion). Dariusz został na Wyspach Brytyjskich na kolejny sezon ale zamienił Bournemouth na Tottenham (WL1) za 50 mln euro ( z dodatkami 64 mln euro). Zaliczył całkiem udany sezon w ekipie Kogutów (34m/14br). Dobre występy zostały dostrzeżone przez selekcjonera kadry i w meczu towarzyskim z Anglią zadebiutował w biało-czerwonych barwach. Na Euro jednak nie pojedzie.

ROBERT GADOCHA- (TrueMMW). Robert niezmiennie gra w Fiorentinie (WL2). Jest podstawowym skrzydłowym Fiołków (31m./9br.). Wydaje się, że marnuje się na tym poziomie rozgrywkowym. Spełnia się za to w kadrze, gdzie jest podstawowym zawodnikiem. Będzie miał okazję się wykazać na Mistrzostwach Europy.

ANDRZEJ IWAN- (TomasS). Po dwóch latach pobytu w Turcji za 59 mln euro ( z klauzulami 75 mln euro) przeniósł się do West Ham United (WL1). Z miejsca stał się podstawowym graczem tego klubu. Zagrał w 33 spotkaniach i strzelił 7 bramek.

JAN KARAŚ- (Tosiek). Sezon zaczął w Amiens (WL2), gdzie rozegrał 22 spotkania i strzelił 2 bramki. Zimą za 5 mln euro (z dodatkami 6,5 mln euro) został kupiony przez Sunderland (WL2). W angielskim klubie był podstawowym zawodnikiem (20m./4br.).

HENRYK KASPERCZAK- (paweldemon). Można się już przyzwyczaić, że w Manchesterze United (WCL) trenerzy często zaczynają ustalanie składu od jego osoby. W tym sezonie rozegrał 33 mecze. Jest również podstawowym pomocnikiem reprezentacji Polski (grał we wszystkich meczach tego sezonu) i z tego tytułu jedzie na Euro 2024.

RYSZARD KOMORNICKI- (Coffin). W Besiktasie (WL1) zagrał w 4 meczach (strzelił jedną bramkę), po czym za 21,5 mln euro przeniósł się do PSG (WCL). Niestety cztery dni po transferze doznał urazu biodra, przez który pauzował dwa miesiące. Kontuzja ta spowodowała, że trener nie dawał mu często okazji do gry- wystąpił co prawda w 14 spotkaniach, ale tylko w 4 z nich wychodził w pierwszym składzie.

JERZY KRASKA- (Shrek). Po dwóch latach powrócił na Wyspy Brytyjskie. Za 22,5 mln euro (z wszystkimi dodatkami 29 mln euro) przeniósł się do Glasgow Rangers (WL1). Tam bardzo często dostawał szansę gry- Ogółem wystąpił w 29 meczach i strzelił 7 bramek.

JANUSZ KUPCEWICZ- (Chrisula). Mimo spadku do WL1 pozostał w Olympique Lyon. Była to bardzo dobra decyzja, bo dzięki temu zagrał wyśmienity sezon (42m./16br.).

ZYGMUNT MASZCZYK- (Kuba199321). Drugi sezon spędził w Manchesterze City (WCL). I był to sezon udany. Zagrał w 35 spotkaniach. Dobra gra dla Citizens zaowocowała powrotem do reprezentacji Polski i szansą na grę w Mistrzostwach Europy.

BOHDAN MASZTALER- (Alex). Pierwsza połowa sezonu to gra w Sportingu Gijon (WL2). Zagrał w 22 meczach i strzelił 2 bramki. Potem za 15 mln euro został kupiony przez Borussię Moenchengladbach (WL2). W klubie z Niemiec wystąpił 17 razy i strzelił jedną bramkę.

WALDEMAR MATYSIK- (Jacor). Jest specem od czarnej roboty w AS Roma (WCL). W lidze opuścił tylko jedno spotkanie, a ogółem zagrał w 40 meczach i strzelił 2 bramki. W końcu jest powoływany do reprezentacji Polski i będzie miał możliwość występu na Mistrzostwach Europy, które zostaną rozegrane w Niemczech.

ADAM NAWAŁKA- (Ademix7). Już piąty rok grał w Palmeiras (WL2). Jest podstawowym pomocnikiem brazylijskiego klubu-zagrał w 36 meczach, strzelając 7 bramek. Mogło być więcej, ale przez 8 tygodni pauzował przez kontuzję stawu skokowego.

ANDRZEJ PAŁASZ- (grinch123). Zagrał 2 mecze w Arsenalu (WCL), by za 43,5 mln euro (z dodatkami 57 mln euro) zamienić Londyn na Paryż. Jak na kwotę transferu, to w barwach PSG (WCL) występował bardzo rzadko (10 meczy- ani jeden w podstawowym składzie).

WŁODZIMIERZ SMOLAREK- (DrWitt). Można powiedzieć, że Włodek robi furorę w PSG (WCL). Tym razem zagrał w 37 meczach, w których strzelił 13 bramek. Jest również podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski, więc nic dziwnego, że jedzie na niemieckie Euro.

ZYGFRYD SZOŁTYSIK- (Popla_94).  Latem zamienił FC Sevillę na Chelsea Londyn (WCL) za 47,5 mln euro. Nie był graczem pierwszego wyboru, ale wykręcił dość dobre statystyki (28m./5br.). Dostrzegł to selekcjoner kadry, który dał Zygfrydowi zadebiutować w reprezentacji Polski w spotkaniu z Andorą. Jednak ostatecznie na Mistrzostwa Europy nie został powołany.

RYSZARD TARASIEWICZ- (KasproR). Początek sezonu spędził w gabinetach lekarskich bo przez 8 tygodni leczył kontuzję stawu biodrowego. Potem był bohaterem transferu do Arsenalu (WCL) za 12,25 mln euro (z klauzulami transfer wyniesie 15,25 mln euro). W ekipie Kanonierów zagrał w 17 spotkaniach, strzelając jedną bramkę.

JAN URBAN- (Adi). W Bayernie Monachium (WCL) nie wyobrażają sobie składu bez niego. W tym sezonie wystąpił w 41 meczach, w których strzelił 15 bramek. Również dobre występy odnotował w reprezentacji Polski, więc na Euro 2024 może odegrać niepoślednią rolę.

 

 

NAPASTNICY

JAN BENIGIER- (Berth).  Po niespełna rocznym pobycie w Donbasie przeniósł się do o wiele piękniejszego miejsca, jakim jest Lazurowe Wybrzeże. Został kupiony przez OGC Nicea (WL1) za 9,5 mln euro ( z klauzulami 11,75 mln euro). Tam wywalczył miejsce w pierwszym składzie, co przekłada się na dobre statystyki (36m./12br.)

JAN DOMARSKI- (rivaldo). Jego przygoda z izraelską piłką trwała tylko trochę ponad pół roku, ale w nowym sezonie zdołał zagrać 3 razy dla Maccabi Tel Awiw (WL2) i strzelić 3 bramki po czym za 25,5 mln euro (z wszystkimi klauzulami 42,5 mln euro) przeniósł się do Borussii Dortmund (WCL). Tam z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem ekipy z Zagłębia Ruhry. Zagrał w 30 spotkaniach, w których strzelił 16 bramek. Raz pojawił się na zgrupowaniu reprezentacji Polski, ale na boisku się nie pojawił.

JAN FURTOK- (kubol112). Pierwszą część sezonu spędził w Milanie (WCL). Tam zagrał w 8 meczach i strzelił jedną bramkę. Zimą na zasadzie wypożyczenia przeniósł się do Krasnodaru (WL1). Tam niestety zagrał tylko raz. Bardzo słaby sezon w jego wykonaniu.

ZDZISŁAW KAPKA- (Michellaga). Pozostał na kolejny sezon w Celta Vigo (WCL). Grał bardzo często, bowiem wystąpił w 28 spotkaniach, w których strzelił 9 bramek. Grał również sporadycznie w reprezentacji, ale powołania na Euro 2024 nie dostał.

KAZIMIERZ KMIECIK- (jmk). Niezmiennie jest graczem Villarreal (WL1). I kolejny sezon jest jednym z najważniejszych zawodników Żółtej Łodzi Podwodnej. Dla swojego klubu rozegrał 42 mecze, w których strzelił 19 bramek. Sporadycznie był powoływany do reprezentacji Polski, ale na Mistrzostwa Europy nie pojedzie.

MAREK KUSTO- (Vadis). Pierwszą, bardzo dobrą część sezonu spędził w Cruzeiro (WL2). Zagrał w 21 spotkaniach, w których strzelił 12 bramek. W zimowym okienku transferowym za 40 mln euro (z wszystkimi klauzulami 64 mln euro) został kupiony przez AC Milan (WCL). Tam zamiast grać przez 8 tygodni pauzował z powodu kontuzji stawu barkowego. Po wyleczeniu kontuzji 10 razy pojawił się na boisku, ale tylko raz pokonał bramkarza rywali. Selekcjoner kadry dostrzegł jego dobrą formę w Cruzeiro, bowiem regularnie go powoływał do kadry. Mało tego- znalazł się w kadrze na Euro 2024.

GRZEGORZ LATO- (Paternoster). Wydaje się, że jest uwięziony w RB Lipsk (WL1). Kolejny bardzo dobry sezon w jego wykonaniu (41m./23br.). Jest również ważnym graczem reprezentacji Polski i będzie się starał rozegrać bardzo dobre Mistrzostwa Europy.

WŁODZIMIERZ LUBAŃSKI- (DanielW). W każdym kolejnym odcinku można by pisać to samo. Prawdziwa armata- tym razem dla AS Roma (WCL) zagrał w 39 meczach, w których strzelił 43 bramki. Oczywiście Król Strzelców WCL, Gracz Sezonu WCL i Młody Zawodnik Sezonu WCL. Podstawowy napastnik reprezentacji Polski, w której śrubuje rekordy bramkowe. Kolejną taką szansą Euro 2024.

JOACHIM MARX- (VagheenaOle). Pierwsza połowa sezonu to występy w Fiorentinie (WL2). Dla Fiołków zagrał w 27 meczach i strzelił 16 bramek. Potem za 27 mln euro (z dodatkami 38 mln euro) przeniósł się do Cruzeiro (WL2). W brazylijskim klubie rozegrał 14 spotkań, w których strzelił 9 bramek.

WŁODZIMIERZ MAZUR- (DobiFM). Kontynuuje swoją karierę w SPAL (WL1). Jest podstawowym napastnikiem tego włoskiego klubu. Zagrał w 41 meczach, w których strzelił aż 24 bramki.

ROMAN OGAZA- (Adamenitum33). Tylko rok spędził w Lipsku- za 31 mln euro (40 mln euro z dodatkami) przeniósł się na Wyspy do Southampton (WL1).  Jego statystyki nie są porywające (21m./11br.), ale wytłumaczeniem jest fakt, że 8 tygodni pauzował przez kontuzję stawu biodrowego. Raz znalazł się na zgrupowaniu reprezentacji Polski, ale nie było mu dane zadebiutować.

ANDRZEJ SZARMACH- (pedroake88). Za 60 mln euro został kupiony przez Manchester City (WCL). To był bardzo dobry sezon w jego wykonaniu- zagrał w 36 meczach i strzelił 16 bramek. Jego dobra forma przyczyniła się do tego, że dużo częściej grał w kadrze i w nagrodę pojedzie na Mistrzostwa Europy.

RYSZARD SZYMCZAK- (Peter). Drugi sezon spędził w Evertonie (WL2). Jako podstawowy zawodnik The Toffees zagrał w 35 meczach, strzelając 12 bramek.

ANDRZEJ ZGUTCZYŃSKI- (geographic92). Jesień spędził w Espanyolu (WL1), gdzie rozegrał 26 meczy i strzelił 15 bramek. W zimowym okienku transferowym za 25 mln euro ( z dodatkami 32 mln euro) przeniósł się do Borussii Moenchengladbach (WL2). I to był moim zdaniem duży błąd, bo w nowym klubie tylko 7 razy wychodził z ławki rezerwowych i strzelił jedną bramkę.

 

Poniżej klasyfikacja zawodników po siódmym sezonie:

Lp. Nazwisko i Imię Suma Awans/spadek
1. DEYNA Kazimierz 313,0 bez zmian
2. BONIEK Zbigniew 300,2 bez zmian
3. LUBAŃSKI Włodzimierz 285,2 bez zmian
4. JANAS Paweł 278,9 +1
5. SZYMANOWSKI Antoni 276,3 -1
6. MATYSIK Waldemar 268,9 bez zmian
7. ŻMUDA Władysław 255,2 bez zmian
8. KASPERCZAK Henryk 252,4 bez zmian
9. LATO Grzegorz 251,4 bez zmian
10. MŁYNARCZYK Józef 241,4 bez zmian
11. TOMASZEWSKI Jan 239,0 +2
12. KMIECIK Kazimierz 236,3 bez zmian
13. JAŁOCHA Jan 228,2 -2
14. SMOLAREK Włodzimierz 216,2 +6
15. OSTAFIŃSKI Marian 214,7 +4
16. SZARMACH Andrzej 214,0 +2
17. MAZUR Włodzimierz 209,3 +7
18. KUSTO Marek 209,1 -2
19. MASZTALER Bohdan 207,5 +3
20. URBAN Jan 205,3 +7
21. OGAZA Roman 204,1 -6
22. ZGUTCZYŃSKI Andrzej 201,8 +1
23. GADOCHA Robert 200,9 -2
24. BUNCOL Andrzej 198,2 +2
25. SZYMCZAK Ryszard 197,2 bez zmian
26. MAJEWSKI Stefan 195,0 -9
27. ĆMIKIEWICZ Lesław 194,8 +1
28. KARAŚ Jan 194,7 +1
29. GORGOŃ Jerzy 193,1 +5
30. FURTOK Jan 191,1 -16
31. DZIEKANOWSKI Dariusz 189,5 -1
32. MASZCZYK Zygmunt 189,2 -1
33. WIECZOREK Henryk 186,5 +6
34. IWAN Andrzej 182,9 -2
35. NAWAŁKA Adam 177,9 +3
36. KAPKA Zdzisław 173,9 +1
37. SZOŁTYSIK Zygfryd 173,5 -1
38. PAWLAK Krzysztof 172,2 -5
39. KUBICKI Dariusz 171,0 +5
40. WAWROWSKI Henryk 170,8 +2
41. GUT Zbigniew 170,2 -7
42. ANCZOK Zygmunt 169,5 -1
43. MOWLIK Piotr 168,4 +2
44. KUKLA Zygmunt 162,3 +3
45. DOMARSKI Jan 160,2 +3
46. KRASKA Jerzy 158,1 bez zmian
47. DZIUBA Marek 156,0 +3
48. KOMORNICKI Ryszard 154,5 -8
49. KUPCEWICZ Janusz 146,8 +7
50. MARX Joachim 146,3 +4
51. CIOŁEK Włodzimierz 146,1 +1
52. PAŁASZ Andrzej 143,7 -9
53. RUDY Wojciech 136,1 bez zmian
54. WÓJCICKI Roman 135,9 +1
55. BENIGIER Jan 132,5 +3
56. TARASIEWICZ Ryszard 130,8 -5
57. KOSTKA Hubert 120,7 -8
58. OSTROWSKI Marek 112,1 -1
59. MACULEWICZ Henryk 95,3 bez zmian
60. MUSIAŁ Adam 51,7 bez zmian
61. PRZYBYŚ Kazimierz 10,8 bez zmian

W porównaniu z poprzednim sezonem nie odnotowaliśmy większych zmian jeśli chodzi o pierwszą dziesiątkę. Największy progres odnotowali Włodzimierz Mazur, Janusz Kupcewicz i Jan Urban. Natomiast największy spadek jest dziełem Jana Furtoka.

STATYSTYKI KARIERY

KRAJE, W KTÓRYCH GRAJĄ UCZETNICY PROJEKTU (STAN NA 09.06.2024)

Lp. Kraj Liczba
1. ANGLIA 15
2. FRANCJA 12
3. NIEMCY 11
4. WŁOCHY 8
5. HISZPANIA 6
6. BRAZYLIA 2
  ROSJA 2
8. SZKOCJA 1
  ARGENTYNA 1
  RUMUNIA 1
  DANIA 1
  UKRAINA 1

Zmniejsza się liczba krajów, w których występują zawodnicy projektu. Najwięcej ich przebywa na Wyspach Brytyjskich.

KLUB REPREZENTANTA (STAN NA 09.06.2024)

Lp. Nazwisko i Imię Suma
1. LATO Grzegorz 67
2. DEYNA Kazimierz 64
  ŻMUDA Władysław 64
4. BONIEK Zbigniew 61
5. LUBAŃSKI Włodzimierz 58
  SZYMANOWSKI Antoni 58
7. JAŁOCHA Jan 52
  JANAS Paweł 52
9. KASPERCZAK Henryk 46
10. GADOCHA Robert 43
11. TOMASZEWSKI Jan 40
12. SMOLAREK Włodzimierz 35
13. ANCZOK Zygmunt 22
14. MAJEWSKI Stefan 20
  MASZCZYK Zygmunt 20
16. GORGOŃ Jerzy 18
17. URBAN Jan 17
18. DZIUBA Marek 16
19. BUNCOL Andrzej 15
20. WAWROWSKI Henryk 11
21. WÓJCICKI Roman 10
22. MATYSIK Waldemar 8
23. MŁYNARCZYK Józef 6
  SZARMACH Andrzej 6
25. NAWAŁKA Adam 5
  KUSTO Marek 5
27. GUT Zbigniew 4
28. KAPKA Zdzisław 3
  KMIECIK Kazimierz 3
30. ĆMIKIEWICZ Lesław 2
  KUBICKI Dariusz 2
  WIECZOREK Henryk 2
33. OSTAFIŃSKI Marian 1
  DZIEKANOWSKI Dariusz 1
  SZOŁTYSIK Zygfryd 1

 Już 8 zawodników ma co najmniej 50 występów w kadrze. W tym sezonie zadebiutowali Dziekanowski i Szołtysik.

ZAWODNICY Z NAJWIĘKSZĄ LICZBĄ WYSTĘPÓW LIGOWYCH (Stan na 09.06.2024):

Lp. Nazwisko i Imię Suma
1. DEYNA Kazimierz 246
2. TOMASZEWSKI Jan 238
3. BONIEK Zbigniew 233
4. SZYMANOWSKI Antoni 218
5. ŻMUDA Władysław 216
6. LUBAŃSKI Włodzimierz 215
  MŁYNARCZYK Józef 215
8. JANAS Paweł 213
9. KASPERCZAK Henryk 210
  LATO Grzegorz 210
  OGAZA Roman 210

 W tej klasyfikacji nie zaszły większe zmiany w porównaniu do poprzedniego sezonu.

10 ZAWODNIKÓW O NAJWYŻSZEJ WARTOŚCI (stan na 09.06.2024):

Lp. Nazwisko i Imię Wartość (mln euro)
1. DEYNA Kazimierz 97,00
2. LUBAŃSKI Włodzimierz 97,00
3. BONIEK Zbigniew 88,00
4. KUPCEWICZ Janusz 76,00
  MATYSIK Waldemar 76,00
  SMOLAREK Włodzimierz 76,00
7. SZARMACH Andrzej 73,00
8. JANAS Paweł 71,00
9. KASPERCZAK Henryk 69,00
10. BUNCOL Andrzej 66,00

PRZYNALEŻNOŚĆ KLUBOWA ZAWODNIKÓW (Stan na 09.06.2024)

Nazwisko i Imię Klub Poziom
ANCZOK Zygmunt ARSENAL Londyn WCL
BENIGIER Jan OGC Nicea WL1
BONIEK Zbigniew AS ROMA WCL
BUNCOL Andrzej BAYER Leverkusen WCL
CIOŁEK Włodzimierz RB Lipsk WL1
ĆMIKIEWICZ Lesław FC BARCELONA WL1
DEYNA Kazimierz AS ROMA WCL
DOMARSKI Jan BORUSSIA Dortmund WCL
DZIEKANOWSKI Dariusz TOTTENHAM Hotspur WL1
DZIUBA Marek MANCHESTER City WCL
FURTOK Jan KRASNODAR WL1
GADOCHA Robert AC FIORENTINA WL2
GORGOŃ Jerzy BORUSSIA Dortmund WCL
GUT Zbigniew WEST HAM United WL1
IWAN Andrzej WEST HAM United WL1
JAŁOCHA Jan AS MONACO WCL
JANAS Paweł AS ROMA WCL
KAPKA Zdzisław CELTA Vigo WCL
KARAŚ Jan SUNDERLAND WL2
KASPERCZAK Henryk MANCHESTER United WCL
KMIECIK Kazimierz VILLARREAL CF WL1
KOMORNICKI Ryszard PARIS SAINT-GERMAIN WCL
KOSTKA Hubert OLYMPIQUE Marsylia WCL
KRASKA Jerzy Glasgow RANGERS WL1
KUBICKI Dariusz REAL SOCIEDAD WL1
KUKLA Zygmunt CA HURACAN WL3
KUPCEWICZ Janusz OLYMPIQUE Lyon WL1
KUSTO Marek AC MILAN WCL
LATO Grzegorz RB Lipsk WL1
LUBAŃSKI Włodzimierz AS ROMA WCL
MACULEWICZ Henryk SCHALKE 04 WL1
MAJEWSKI Stefan FC BARCELONA WL1
MARX Joachim CRUZEIRO EC WL2
MASZCZYK Zygmunt MANCHESTER City WCL
MASZTALER Bohdan BORUSSIA M'Gladbach WL2
MATYSIK Waldemar AS ROMA WCL
MAZUR Włodzimierz SPAL WL2
MŁYNARCZYK Józef PARIS SAINT-GERMAIN WCL
MOWLIK Piotr BETIS Sewilla WL2
MUSIAŁ Adam OLYMPIQUE Marsylia WCL
NAWAŁKA Adam PALMEIRAS WL2
OGAZA Roman SOUTHAMPTON WL1
OSTAFIŃSKI Marian BAYER Leverkusen WCL
OSTROWSKI Marek SPARTAK Moskwa WCL
PAŁASZ Andrzej PARIS SAINT-GERMAIN WCL
PAWLAK Krzysztof FSV Mainz WL2
PRZYBYŚ Kazimierz STEAUA Bukareszt WL4
RUDY Wojciech FC Kopenhaga WL1
SMOLAREK Włodzimierz PARIS SAINT-GERMAIN WCL
SZARMACH Andrzej MANCHESTER City WCL
SZOŁTYSIK Zygfryd CHELSEA FC WCL
SZYMANOWSKI Antoni AS MONACO WCL
SZYMCZAK Ryszard EVERTON FC WL2
TARASIEWICZ Ryszard ARSENAL Londyn WCL
TOMASZEWSKI Jan MIDDLESBROUGH FC WL1
URBAN Jan BAYERN Monachium WCL
WAWROWSKI Henryk WEST HAM United WL1
WIECZOREK Henryk OLYMPIQUE Lyon WL1
WÓJCICKI Roman SZACHTAR Donieck WL1
ZGUTCZYŃSKI Andrzej BORUSSIA M'Gladbach WL2
ŻMUDA Władysław PARIS SAINT-GERMAIN WCL

LICZBA ZAWODNIKÓW PROJEKTU NA POSZCZEGÓLNYCH POZIOMACH ROZGRYWKOWYCH (Stan na 09.06.2024)

Lp. Kraj Liczba
1. WORLD CHAMPIONS LEAGUE 29
2. WORLD LEAGUE 1 20
3. WORLD LEAGUE 2 10
4. WORLD LEAGUE 3 1
5. WORLD LEAGUE 4 1

Wszystkie profile wraz ze statystykami i kluczowymi wydarzeniami w karierach poszczególnych zawodników - znajdziecie poniżej.
 

Statystyki obejmują okres od 05/06/2023 do 09/06/2024.


1. Anczok, Zygmunt


2. Benigier, Jan


3. Boniek, Zbigniew


4. Buncol, Andrzej


5. Ciołek, Włodzimierz


6. Ćmikiewicz, Lesław


7. Deyna, Kazimierz


8. Domarski, Jan


9. Dziekanowski, Dariusz


10. Dziuba, Marek


11. Furtok, Jan


12. Gadocha, Robert


13. Gorgoń, Jerzy


14. Gut, Zbigniew


15. Iwan, Andrzej


16. Jałocha, Jan


17. Janas, Paweł


18. Kapka, Zdzisław


19. Karaś, Jan


20. Kasperczak, Henryk


21. Kmiecik, Kazimierz


22. Komornicki, Ryszard


23. Kostka, Hubert


24. Kraska, Jerzy


25. Kubicki, Dariusz


26. Kukla, Zygmunt


27. Kupcewicz, Janusz


28. Kusto, Marek


29. Lato, Grzegorz


30. Lubański, Włodzimierz


31. Maculewicz, Henryk


32. Majewski, Stefan


33. Marx, Joachim


34. Maszczyk, Zygmunt


35. Masztaler, Bohdan


36. Matysik, Waldemar


37. Mazur, Włodzimierz


38. Młynarczyk, Józef


39. Mowlik, Piotr


40. Musiał, Adam


41. Nawałka, Adam


42. Ogaza, Roman


43. Ostafiński, Marian


44. Ostrowski, Marek


45. Pałasz, Andrzej


46. Pawlak, Krzysztof


47. Przybyś, Kazimierz


48. Rudy, Wojciech


49. Smolarek, Włodzimierz


50. Szarmach, Andrzej


51. Szołtysik, Zygfryd


52. Szymanowski, Antoni


53. Szymczak, Ryszard


54. Tarasiewicz, Ryszard


55. Tomaszewski, Jan


56. Urban, Jan


57. Wawrowski, Henryk


58. Wieczorek, Henryk


59. Wójcicki, Roman


60. Zgutczyński, Andrzej


61. Żmuda, Władysław


Autor: weche

KOMENTARZE

geographic92


Komentarzy: 156

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2016-01-01

Poziom ostrzeżeń: 0

29-09-2018, 22:18

Jestem zawiedziony opisem Zgutczyńskiego.
Napastnik strzelający 2x21 i 2x15 goli w sezonie nagle przechodzi do klubu ligę niżej (a nie do tej samej jak jest napisane w kronice) i w całym sezonie gra tylko 7 razy, w dodatku z ławki i nie strzela żadnego gola. Tyle co zostało napisane w kronice jestem w stanie sam się dowiedzieć spoglądając na tabelkę w profilu gracza.

Zyhym


Komentarzy: 764

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-12-28

Poziom ostrzeżeń: 1

29-09-2018, 22:42 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Mowlik chyba nigdy nie zadebiutuje w reprezentacji :D

weche


Komentarzy: 260

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-10-19

Poziom ostrzeżeń: 0

30-09-2018, 01:23

@geographic92 przepraszam za słaby opis. Po prostu ostatnio chorowałem i moze źle opisałem Twojego zawodnika... Mea culpa

Vadis


Komentarzy: 160

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-10-17

Poziom ostrzeżeń: 0

30-09-2018, 09:11 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

geographic92, dnia 29-09-2018, 22:18, napisał:
Jestem zawiedziony opisem Zgutczyńskiego.
Napastnik strzelający 2x21 i 2x15 goli w sezonie nagle przechodzi do klubu ligę niżej (a nie do tej samej jak jest napisane w kronice) i w całym sezonie gra tylko 7 razy, w dodatku z ławki i nie strzela żadnego gola. Tyle co zostało napisane w kronice jestem w stanie sam się dowiedzieć spoglądając na tabelkę w profilu gracza.


Myślisz, że kronika to tylko Twój Zgutczyński? A co być chciał, że by tam było? Imiona żony, dzieci i psa? Przecież kronika to setki innych informacji i statystyk, a skoro chciałeś poczytać tylko o Zgutczyńskim, to mogłeś przejrzeć jego profil. Nie rozumiem jak można być takim samolubem i nie doceniać pracy innych, tylko mieć jakieś pretensje.

@weche, nie przejmuj się takimi ludźmi, bo szkoda słów na nich.

Dario


Komentarzy: 279

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-08-13

Poziom ostrzeżeń: 0

30-09-2018, 09:40 , ocenił powyższy materiał: mocne - Ten tekst jest jak narkotyk! Więcej!

Świetnie się czytało, na plus również nowe statystyki. Sam robiłeś tym razem kronikę, bo@pedroake88 nie widzę jako wspołautora?

VagheenaOle


Komentarzy: 168

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-07-11

Poziom ostrzeżeń: 1

30-09-2018, 10:04 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Genialne, czekałem na to.

geographic92


Komentarzy: 156

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2016-01-01

Poziom ostrzeżeń: 0

30-09-2018, 13:24

Vadis, dnia 30-09-2018, 09:11, napisał:
Myślisz, że kronika to tylko Twój Zgutczyński? A co być chciał, że by tam było? Imiona żony, dzieci i psa? Przecież kronika to setki innych informacji i statystyk, a skoro chciałeś poczytać tylko o Zgutczyńskim, to mogłeś przejrzeć jego profil. Nie rozumiem jak można być takim samolubem i nie doceniać pracy innych, tylko mieć jakieś pretensje.

@weche, nie przejmuj się takimi ludźmi, bo szkoda słów na nich.


Ty tak na serio czy tylko udajesz głupszego niż jesteś? Jaka żona, jaki pies?
Skoro regularnie grający napastnik nagle schodzi ligę niżej i przestaje grać i strzelać to chciałbym poznać choć potencjalne przyczyny. Nie wiem - jakieś kontuzje, lepsi zawodnicy na danej pozycji, niskie morale, konflikt z trenerem, nagłe wystawianie na nienaturalnej pozycji - coś w tym stylu. A otrzymuję informacje, które znałem już we wtorek po uaktualnieniu profilu. Nie oczekuję, że będą super rozbudowane opisy, ale takie sytuacje jak ta są rzadkie i fajnie byłoby znać powód tego stanu rzeczy. Napisałem komentarz w profilu Zgutczyńskiego już we wtorek, nie otrzymałem odpowiedzi więc liczyłem, że kronika rozwiąże niejasności - nie rozwiązała. To jest siódma kronika, nigdzie nie napisałem, że nie doceniam pracy i wkładu. Ba, o ile sobie przypominam komentowałem jedne z pierwszych komplementując wysiłek chłopaków. Jak coś zasługuje na pochwałę - chwalę. Jak coś mi się nie podoba - wskazuję. Przecież nie napisałem "łe, do dupy, słabe" tylko wskazałem konkretne rzeczy.

@weche, daj spokój, nie ma za co przepraszać. Po prostu liczyłem, że poznam przyczynę problemu Andrzeja. Tak jak wspomniałem, doceniam to co robisz, poświęcasz swój cenny czas dla nas, czytelników i to zasługuje na najwyższe laury. Życzę zdrowia i dobrego samopoczucia!

weche


Komentarzy: 260

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-10-19

Poziom ostrzeżeń: 0

30-09-2018, 14:23

@geographic92. Sprawdziłem jeszcze raz. Ani nie miał kontuzji, ani jakiegoś konfliktu. Zmienił klub a tam mało gra. Dlaczego? To już tajemnica Football Managera

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, Pierwszy Kreator Gwiazd w listopadzie 2018, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 7592

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

30-09-2018, 19:47 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

geographic92, dnia 30-09-2018, 13:24, napisał:
Napisałem komentarz w profilu Zgutczyńskiego już we wtorek, nie otrzymałem odpowiedzi więc liczyłem, że kronika rozwiąże niejasności - nie rozwiązała.


Jakkolwiek komentarz widziałem, to co Ci miałem odpowiedzieć - że nie wiem? Ja nie prowadzę ani Espanyolu, ani Borussi M'G. Przecież to zupełnie normalne w piłce, że czasem ktoś jest transferowany do innego zespołu, a nie potrafi wywalczyć miejsca w składzie. Poza tym przeszedł w drugiej części sezonu, może menedżer BMG ma jakieś plany z nim związane na przyszły sezon?

Nie jest rolą piszącego kronikę roztrząsanie problemów typu "dlaczego ktoś grał lub dlaczego nie grał" - on ma przybliżyć całość.

@weche - z uwagi na napięty ostatni grafik w pracy nie sprawdziłem dokładnie czy są jakieś błędy, na pewno do poprawki klub Zgutczyńskiego: Espanyol grał w WL1, a nie w WL2.

geographic92


Komentarzy: 156

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2016-01-01

Poziom ostrzeżeń: 0

30-09-2018, 20:41

Mahdi, dnia 30-09-2018, 19:47, napisał:
Jakkolwiek komentarz widziałem, to co Ci miałem odpowiedzieć - że nie wiem? Ja nie prowadzę ani Espanyolu, ani Borussi M'G. Przecież to zupełnie normalne w piłce, że czasem ktoś jest transferowany do innego zespołu, a nie potrafi wywalczyć miejsca w składzie. Poza tym przeszedł w drugiej części sezonu, może menedżer BMG ma jakieś plany z nim związane na przyszły sezon?

Nie jest rolą piszącego kronikę roztrząsanie problemów typu "dlaczego ktoś grał lub dlaczego nie grał" - on ma przybliżyć całość.

@weche - z uwagi na napięty ostatni grafik w pracy nie sprawdziłem dokładnie czy są jakieś błędy, na pewno do poprawki klub Zgutczyńskiego: Espanyol grał w WL1, a nie w WL2.Jako uczestnik zabawy, żyję nią - cieszą mnie dobre mecze Andrzeja a kryzysy odbieram z niesmakiem. Dlatego chciałem się dowiedzieć co się stało.
I na pewno wolę odpowiedź, że nie wiesz niż zignorowanie pytania.
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-18 by Łukasz Czyżycki and Agnieszka Czyżycka