MFM - 10 lat! 2015-25.
Wybrany klub / reprezentacja: -
Opisywany sezon: 2024/25
Poziom rozgrywkowy: 1-10
Wersja gry: Football Manager 2018
Klikając w poniższy baner, przeniesiecie się do blogów opisujących karierę Mahdiego w ramach projektu TERAZ POLSKA 1972-86.
LEGENDA - NAZEWNICTWO LIG
WCL = 1 poziom rozgrywkowy. FIFA World Champions League
WL1 = 2 poziom rozgrywkowy. FIFA World League One
WL2 = 3 poziom rozgrywkowy. FIFA World League Two
WL3 = 4 poziom rozgrywkowy. FIFA World League Three
WL4 = 5 poziom rozgrywkowy FIFA World League Four
WL5 = 6 poziom rozgrywkowy FIFA World League Five
WL6 = 7 poziom rozgrywkowy FIFA World League Six
WL7 = 8 poziom rozgrywkowy FIFA World League Seven
WL8 = 9 poziom rozgrywkowy FIFA World League Eight
WL9 = 10 poziom rozgrywkowy FIFA World League Nine
KRONIKA PROJEKTU „TERAZ POLSKA 1972-1986”
SEZON 2024/25
@Mahdi opublikował kolejny sezon swojego projektu, w którym śledzimy kariery 61 polskich piłkarzy grających na turniejach mistrzowskich w latach 1972-1986. Przypominam, że w tym czasie dwa razy reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata (1974, 1982) oraz zdobyła złoty (1972) i srebrny medal olimpijski (1976).
Czas mija nieubłagalnie, bowiem zbliżamy się już do połowy założonego czasu na opisywaną karierę. Tym razem reprezentacja Polski nie zdobyła medalu nie turnieju mistrzowskim (Euro 2024). Zapoczątkowało to zmiany w sztabie szkoleniowym, które nie wyszły kadrze na dobre. Tyle słowem wstępu- czas na dokonania piłkarzy w sezonie 2024/25.
BRAMKARZE
HUBERT KOSTKA- (LukasBlack). Sfrustrowany brakiem gry w Marsylii (WCL) domagał się transferu i zimą za 12,5 mln euro ( z dodatkami 17,25 mln euro) przeniósł się do Bayeru Leverkusen (WCL). Co z tego jak i tam nie powąchał murawy w pierwszym składzie. Zaliczył drugi sezon z rzędu z zerową zdobyczą punktową,
ZYGMUNT KUKLA- (Egurian)- Po pół roku pobytu w Argentynie za 9,25 mln euro ( z dodatkami 11,25 mln euro) został zawodnikiem Botafogo (WL3). Tam był podstawowym bramkarzem i rozegrał 36 spotkań.
JÓZEF MŁYNARCZYK- (Bandus11)- Gra w PSG (WCL) i jest oczywiście podstawowym bramkarzem swojego klubu (40 meczy). Ale w kadrze jest niespełniony, bo jak narazie to nie może wygryźć Jana Tomaszewskiego.
PIOTR MOWLIK- (Zyhym)- Zasiedział się w Sewilli, bo piąty sezon był graczem Betisu (WL2). Najczęściej wychodzi w pierwszym składzie i przez to zaliczył 35 spotkań. W reprezentacji jest trzecim bramkarzem i ma małą szansę na grę.
JAN TOMASZEWSKI-- (weche). Po dwóch latach pobytu w Anglii za 24 mln euro (z dodatkami 34,5 mln euro) stał się zawodnikiem Valencii (WCL). Tam nie opuścił żadnego spotkania ligowego (38), a do tego grał również Klubowym Pucharze Świata (6 spotkań). Również w jeśli chodzi o bramkę reprezentacji Polski to jest na razie nie do ruszenia. Na EURO 2024 bronił we wszystkich meczach Polski.
OBROŃCY
ZYGMUNT ANCZOK- (Fley79). Na kolejny sezon pozostał w Arsenalu (WCL). Grał jednak mniej niż w poprzednim sezonie. Jego bilans to 14 spotkań. Małym wytłumaczeniem takiej ilości gier jest to, że pauzował 6 tygodni z powodu złamania trzonu kręgu lędźwiowego.
MAREK DZIUBA- (Tesser). Pierwszą część sezonu spędził w Manchestrze, gdzie dla The Citizens (WCL) zagrał 21 meczy. W zimowym okienku transferowym za 55 mln euro ( z klauzulami 63 mln euro) przeniósł się do Realu Madryt (WCL). W "Królewskim" trykocie wystąpił 16 razy. Zaliczył też występ na Mistrzostwach Europy, wchodząc z ławki w przegranym spotkaniu z Belgią.
JERZY GORGOŃ- (Fetty). Jesienią grał w Borussii Dortmund (WCL), dla której wystąpił w 22 spotkaniach, strzelając 2 bramki. W zimowym okienku transferowym za 72 mln euro tego stopera kupił Manchester City (WCL). Tam też dobrze wywiązywał się ze swej roli (15m./2br.). Mimo wyjazdu na niemieckie Euro ani razu nie wyszedł na boisko.
ZBIGNIEW GUT- (Quezter). Po kilkuletnich wędrówkach na zasadzie wypożyczenia znalazł chyba w końcu swoją przystań. Za 6 mln euro ( z klauzulami 9 mln euro) stał się zawodnikiem Watford FC (WL1). Dla nowego klubu zagrał 27 meczy i strzelił 3 bramki. Statystyki byłyby jeszcze lepsze gdyby nie kontuzje, które dopadły go w okresie bożonarodzeniowym i spowodowały aż 9 tygodniową pauzę.
JAN JAŁOCHA- (Ernie89). W AS Monaco (WCL) gra rolę jokera, bo inaczej jego statystyk (19 spotkań) nie można wytłumaczyć. Za to w reprezentacji Polski jest zawodnikiem podstawowego składu. Zagrał we wszystkich meczach na Mistrzostwach Europy, później grał i w Lidze Narodów i w eliminacjach do Mistrzostw Świata.
PAWEŁ JANAS- (Bari80). Kolejny sezon był filarem obrony AS Roma (WCL). Zagrał we wszystkich spotkaniach ligowych (38), w których strzelił 6 bramek. Znalazł się w Jedenastce Marzeń WCL. Bez jego osoby nikt sobie nie wyobraża również środka obrony reprezentacji Polski.
DARIUSZ KUBICKI- (DBoniem). Znowu zmienił klub. Tym razem za 17,25 mln euro ( z wszystkimi klauzulami 27,5 mln euro) przeniósł się do Borussii Dortmund (WCL). Tam był wykorzystywany jako zawodnik szerokiego składu. Udało mu się rozegrać 19 spotkań.
HENRYK MACULEWICZ- (Dario). Po kilku wypożyczeniach tym razem stał się bohaterem transferu definitywnego. Za 3,3 mln euro (z dodatkami 4,7 mln euro) stał się graczem Borussii Dortmund (WCL). Tam raz grał, raz nie grał i sezon zakończył na bilansie 21 rozegranych meczy i 2 strzelonych bramek.
STEFAN MAJEWSKI- (EddyManiolo). Pozostał w ekipie Dumy Katalonii. Dla FC Barcelona (WCL) w tym sezonie rozegrał 30 meczy (18 w pierwszym składzie). Niestety dla Stefana selekcjoner zapomniał o jego numerze telefonu.
ADAM MUSIAŁ- (LCS). Pierwszą część sezonu spędził w Olympique Marsylia (WCL), gdzie rozegrał 9 spotkań. Zimą za 3,3 mln euro ( z dodatkami 4,2 mln euro) przeniósł się do Sao Paulo (WL1). W dalekiej Brazylii zagrał 14 meczy.
MARIAN OSTAFIŃSKI- (Jaa209). Jesienią grał w Bayerze Leverkusen (WCL) i w tym czasie rozegrał 18 meczy, strzelając 2 bramki. W zimowym okienku transferowym za 44 mln euro ( z klauzulami 58 mln euro) przeniósł się Manchesteru United (WCL) i nie wiem czy to nie było złe posunięcie, bo w ekipie Czerwonych Diabłów zdołał rozegrać jedynie 6 spotkań, raz wpisując się na listę strzelców.
MAREK OSTROWSKI- (Norbi_Zip). Poprzedni sezon w Spartaku Moskwa nie był udany, więc nie dziwne, że chciał się wyrwać ze stolicy Rosji. Udało mu się to, bo za 7,5 mln euro ( z dodatkami 12,5 mln euro ) stał się zawodnikiem Borussii Dortmund (WCL). Tam o dziwo miał dość dobre statystyki (24 mecze). Dobry obraz tego sezonu trochę zepsuło naciągnięcie więzadeł kolanowych, przez co pauzował 6 tygodni.
KRZYSZTOF PAWLAK- (Massey20). Przez pierwszą połowę sezonu grał w FSV Mainz (WL2), gdzie zaliczył 20 spotkań, strzelając 3 bramki. W tym czasie przyplątała mu się też kontuzja stawu skokowego ( 4 tygodnie pauzy). W zimowym okienku transferowym za 14 mln euro ( z dodatkami 18,25 mln euro) przeniósł się do grającego o poziom niżej (WL3) Empoli. Tam wystąpił w 16 meczach i strzelił jedną bramkę.
KAZIMIERZ PRZYBYŚ-(Diakon89). Lata mijają a jego sytuacja w Steaua Bukareszt (WL4) się nie zmienia. Gra bardzo mało- w tym sezonie wystąpił jedynie w 7 meczach. Czy nie ma dla niego już ratunku?
WOJCIECH RUDY- (kubilaj2). Drugi sezon grał dla FC Kopenhaga (WL1). Tym razem dla zespołu ze stolicy Danii rozegrał 29 spotkań. Niestety przytrafiła mu się kontuzja kręgosłupa ( 7 tygodni przerwy).
ANTONI SZYMANOWSKI- (Pas690). Kolejny bardzo dobry sezon w jego wykonaniu. Dla AS Monaco (WCL) zagrał w 40 meczach, raz wpisując się także na listę strzelców. Na EURO 2024 wystąpił we wszystkich 5 spotkaniach. Jest podstawowym graczem linii obrony kadry Polski.
HENRYK WAWROWSKI- (Vagner). W West Ham United (WL1) jest podstawowym obrońcą. W tym sezonie rozegrał 34 spotkania. Pojechał z kadrą na Euro 2024 i wystąpił w trzech meczach, ale zawsze wychodził z ławki rezerwowych zastępując Jana Jałochę.
HENRYK WIECZOREK- (radu9319). Bardzo udany sezon w barwach Olympique Lyon (WCL). Wystąpił w 36 meczach, raz wpisując się na listę strzelców. Niestety dobre statystyki nie przyczyniły się do powołania do kadry.
ROMAN WÓJCICKI- (Fubar). Początek sezonu w Szachtarze Donieck (WL1) miał nieudany., bo musiał pauzować 4 tygodnie z powodu kontuzji pachwiny. Potem powrócił do pierwszego składu "Górników" i zdołał rozegrać 40 spotkań, strzelając jedną bramkę. Pojechał na EURO 2024, ale na boisko nie wybiegł.
WŁADYSŁAW ŻMUDA- (Beezy). Niezmiennie podstawowy stoper PSG (WCL). Dla swojego klubu w tym sezonie rozegrał 49 spotkań!!!, w których strzelił 2 bramki. Na Euro 2024 wystąpił we wszystkich meczach i strzelił 1 bramkę.
POMOCNICY
ZBIGNIEW BONIEK- (RAmunicki). "Bello di note" znów zachwycał piłkarski świat zarówno w wydaniu klubowym, jak i reprezentacyjnym. W AS Roma (WCL) w tym sezonie rozegrał 39 spotkań, w których strzelił 24 bramki. To dało mu 3. miejsce w klasyfikacji Piłkarza Sezonu WCL. Na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Niemczech 8 razy znajdował drogę do siatki. Dało mu to tytuł Króla Strzelców tej imprezy oraz miano Najlepszego Piłkarza EURO 2024. Mały niedosyt jest taki, że nie przyniosło to medalu dla reprezentacji Polski.
ANDRZEJ BUNCOL- (Kaan). Już czwarty sezon spędził w Bayerze Leverkusen (WCL). Grał często, bo zaliczył ogólnie 37 spotkań ( w tym 24 rozpoczynał w pierwszym składzie), w których strzelił 2 gole. Niestety do spełnienia brakuje mu powołań do kadry, których od dłuższego czasu nie otrzymuje.
WŁODZIMIERZ CIOŁEK- (crisadus). Pozostanie na kolejny rok w RB Lipsk (WL1) było dobrym ruchem z jego strony. W odróżnieniu od poprzedniego sezonu tym razem był graczem pierwszego wyboru. Ogółem zagrał w 37 meczach, strzelając 10 bramek.
LESŁAW ĆMIKIEWICZ- (Sonny). Latem zamienił słoneczną Barcelonę na deszczowy Londyn. Za 80 mln euro ( z dodatkami transfer wzrośnie do 102 mln euro) został piłkarzem Chelsea FC (WL1). W nowym zespole wystąpił aż 45 razy i strzelił 5 bramek. Niestety mimo fantastycznego sezonu w The Blues cały czas jest pomijany przy powołaniach do reprezentacji Polski.
KAZIMIERZ DEYNA- (Abramovich). Niezmiennie przywdziewa trykot AS Roma (WCL) i w kolejnym sezonie był jednym z najważniejszych graczy swojego zespołu. Zagrał w 35 meczach i strzelił 7 bramek. Został Młodym Piłkarzem Sezonu WCL, a także znalazł się w Jedenastce Marzeń WCL. Niestety z gry w kadrze nie mógł być do końca zadowolony przez odpadnięcie w ćwierćfinale na Euro 2024.
DARIUSZ DZIEKANOWSKI- (Durion). Również w tym sezonie był zawodnikiem Tottenhamu (WL1). Kibice z White Hart Lane mogą być zadowoleni z jego gry. Dla Kogutów zagrał 35 razy i strzelił 14 goli. To nie wystarcza jednak do gry w reprezentacji Polski.
ROBERT GADOCHA- (TrueMMW). Po 5 latach gry we Florencji na zasadach wolnego transferu przeniósł się do AS Monaco (WCL). To był swoisty kop w górę, który Gadosze pozwoli na jeszcze mocniejszy rozwój kariery. Był podstawowym zawodnikiem ekipy z Monako. Zagrał w 37 meczach, ale mógłby być bardziej skuteczny bo do siatki trafił tylko raz. Na Mistrzostwach Europy wystąpił we wszystkich meczach (5 spotkań- 2 w pierwszym składzie, w których raz zdobył bramkę i raz asystował.
ANDRZEJ IWAN- (TomasS). Drugi sezon grał w West Ham United (WL1) i był on jeszcze lepszy niż poprzedni. Dla ekipy Młotów zagrał 37 razy, strzelając 11 bramek. Do tego nie dokuczały mu żadne dolegliwości. Do pełni szczęścia brakuje tylko powołania do reprezentacji Polski.
JAN KARAŚ- (Tosiek). Sezon rozpoczął w Sunderlandzie (WL1), gdzie zdążył zagrać 2 mecze i strzelić 1 bramkę, by za 7,5 mln euro ( z dodatkami 9,25 mln euro) przenieść się do Galatasaray Stambuł (WL1). W ekipie znad Bosforu rozegrał 38 spotkań, strzelając 8 bramek.
HENRYK KASPERCZAK- (paweldemon). Prawdziwy król środka pola w Manchesterze United (WCL). Dla Czerwonych Diabłów zagrał w tym sezonie 43 spotkania, raz znajdując drogę do siatki. Również w reprezentacji Polski jest podstawowym pomocnikiem.
RYSZARD KOMORNICKI- (Coffin). Jako, że nie miał za dużych szans na grę w Paryżu poszukiwał dla siebie innego klubu. Zainteresowało się nim brazylijskie Cruzeiro (WL2) i tam ostatecznie trafił na zasadzie wypożyczenia. Wyjazd do Kraju Kawy był bardzo dobrą decyzją podjętą przez Komornickiego. Zagrał tam naprawdę dobry sezon (43m./7br.).
JERZY KRASKA- (Shrek). Drugi rok spędził w Glasgow w ekipie The Gers (WL1). Cieszył się zaufaniem trenera swojej ekipy, bowiem rozegrał w tym sezonie 38 spotkań, w których strzelił 2 bramki. Niestety szybciej rozpoczął wakacje przez złamanie palucha ( 7 tygodni pauzy).
JANUSZ KUPCEWICZ- (Chrisula). Pozostał w Olympique Lyon (WCL) i kolejny sezon był ważnym zawodnikiem dla swojego klubu. Ogółem zagrał w 39 meczach, strzelając 13 bramek. Niestety ma dużą konkurencję w środki pola i nie ma dla niego miejsca w kadrze.
ZYGMUNT MASZCZYK- (Kuba199321). Nie zmienił barw klubowych i w tym sezonie grał w Manchesterze City (WCL). To był dobry sezon w jego wykonaniu. Rozegrał 32 spotkania i strzelił 5 bramek. Był na EURO 2024, zagrał w 4 meczach ( tylko jeden w pierwszym składzie) i nawet strzelił bramkę.
BOHDAN MASZTALER- (Alex). Zadomowił się w Borussii Moenchengladbach (WL1). Można uznać, że rozegrał dobry sezon. Ogółem wystąpił w 31 meczach i strzelił 6 bramek.
WALDEMAR MATYSIK- (Jacor). Pomocnik AS Roma (WCL). Jest oczywiście graczem pierwszego składu i rozegrał ogółem 36 meczy. Przez kontuzję nie zaistniał za bardzo na EURO 2024, ale później był powoływany i w meczu towarzyskim z Holandią zaliczył swoje debiutanckie trafienie dla reprezentacji Polski.
ADAM NAWAŁKA- (Ademix7). Na dobre zadomowił się w Palmeiras (WL1). Wraz z tym zespołem awansował już o dwa poziomy i naprawdę zbiera dobre recenzje. W tym sezonie rozegrał 39 spotkań, w których strzelił 5 bramek. Niestety na próżno czeka na telefon od selekcjonera kadry.
ANDRZEJ PAŁASZ- (grinch123). Pierwszą część sezonu przesiedział głównie na ławce bądź trybunach podczas meczów PSG (WCL), gdzie zdołał rozegrać jedno spotkanie i to niepełne. Zimą został wypożyczony do Rubina Kazań (WL2). To mu pozwoliło złapać oddech, bo w końcu zaczął grać i sezon zakończył na 14 rozegranych meczach i strzeleniu 5 bramek.
WŁODZIMIERZ SMOLAREK- (DrWitt). Włodek robi wielką karierę w PSG (WCL). W tym sezonie zagrał aż w 44 meczach i strzelił 11 bramek. Grał na Euro 2024- gdzie wystąpił we wszystkich spotkaniach, zaliczając jedną asystę. Do pełni szczęścia zabrakło tylko medalu na europejskim czempionacie.
ZYGFRYD SZOŁTYSIK- (Popla_94). Pozostał w Chelsea, mimo spadku do WL1. W ekipie The Blues był praktycznie niezastąpiony. Wystąpił ogółem w 44 meczach i strzelił 7 bramek.
RYSZARD TARASIEWICZ- (KasproR). W Arsenalu Londyn (WCL) gra rolę zawodnika szerokiego składu- w tym sezonie wystąpił w 23 meczach (tylko 9 rozpoczynał w pierwszym składzie). Chyba powinien poszukać sobie innego klubu.
JAN URBAN- (Adi). Latem zamienił Bayern Monachium na PSG (WCL) za 101 mln euro!. W ekipie z Parku Książąt zagrał w tym sezonie w 37 meczach i strzelił 13 bramek. Na pierwszy rzut oka są to bardzo dobre statystyki, ale należy pamiętać, że z tych 37 spotkań tylko w 21 występował na boisku od pierwszej minuty. Regres zanotował jeśli chodzi o kadrę Polski. Na Mistrzostwach Europy wyszedł tylko raz i to z ławki.
NAPASTNICY
JAN BENIGIER- (Berth). Drugi sezon przebywał na Lazurowym Wybrzeżu. W barwach OGC Nicea (WL1) zagrał w 36 spotkaniach, w których strzelił 17 bramek. Tak więc można go pochwalić za taki dorobek.
JAN DOMARSKI- (rivaldo). Bardzo udany rok w barwach Borussii Dortmund (WCL). Dla ekipy BVB rozegrał 38 spotkań, 19 razy wpisując się na listę strzelców. Niestety mimo tak dobrej grze nie znajduje uznania w oczach selekcjonera reprezentacji Polski.
JAN FURTOK- (kubol112). W AC Milan (WCL) nie miał za dużo okazji do gry (5 meczy), więc zimą za 11,5 mln euro ( z dodatkami 14,75 mln euro) przeniósł się do meksykańskiego Monarcas Morelia (WL2). W nowym klubie radził sobie znacznie lepiej (14m./5br.).
ZDZISŁAW KAPKA- (Michellaga). Pozostał w Celcie Vigo mimo jej spadku do WL1. Na zapleczu najlepszej ligi świata spisywał się znakomicie- w 38 meczach strzelił 18 bramek. Dołożył do tego 5 meczy i 1 gola w Klubowym Pucharze Świata.
KAZIMIERZ KMIECIK- (jmk). Niezmiennie znajduje się w składzie Villarreal CF (WCL). I kolejny sezon był ważnym zawodnikiem Żółtej Łodzi Podwodnej. Mimo problemów zdrowotnych (ogółem w sezonie pauzował 8 tygodni) zdołał rozegrać aż 38 spotkań, w których strzelił 19 bramek. Te statystyki nie dały jednak powołań do reprezentacji Polski.
MAREK KUSTO- (Vadis). Ten sezon w AC Milan (WCL) był wyraźnie lepszy niż poprzedni. Rozegrał 31 meczy, w których 6 razy trafił do siatki. Pojechał na Mistrzostwa Europy do Niemiec, ale tam nie rozegrał ani minuty.
GRZEGORZ LATO- (Paternoster). Po wielu latach dostąpił zaszczytu debiutu w WCL. A stało się to dzięki przenosinom do AS Monaco (WCL) za 56 mln euro ( z klauzulami 64 mln euro). Tam szybko pokazał swój kunszt. Ogółem rozegrał 40 meczy, strzelając 17 bramek. Oczywiście był także ważnym piłkarzem reprezentacji Polski, grającej na EURO 2024. Wystąpił we wszystkich 5 spotkaniach, strzelając 1 bramkę i dokładając 4 asysty. Na chwilę obecną jest rekordzistą piłkarzy projektu, jeśli chodzi o występy z orzełkiem na piersi (80).
WŁODZIMIERZ LUBAŃSKI- (DanielW). Oczywiście gwiazda AS Romy (WCL). W tym sezonie trapiły go kontuzje. Co prawda nie były one poważne, ale ogółem pauzował prawie 4 miesiące. Dlatego zdołał zagrać w 30 spotkaniach, ale i tak strzelił 26 bramek. Znowu został Królem Strzelców WCL, dodatkowo zajął 2. miejsce w rankingu Piłkarza Sezonu WCL i znalazł sie w Jedenastce Marzeń WCL. Na EURO 2024 w 5 meczach strzelił 2 bramki i miał 5 asyst. W kadrze nastrzelał już 68 goli, więc przełamanie bariery 100 bramek w reprezentacji staje się coraz bardziej realne.
JOACHIM MARX- (VagheenaOle). Pozostał w gorącej Brazylii. W tym sezonie dla Cruzeiro (WL2) wystąpił w 45 meczach, strzelając aż 29 bramek.
WŁODZIMIERZ MAZUR- (DobiFM). Sezon rozpoczął w SPAL 2013, gdzie zdołał rozegrać jedno spotkanie, ale potem za 43 mln euro został zawodnikiem Borussii Dortmund (WCL). Zaliczył więc sportowy awans. Do tego miał nawet niezłe statystyki (30m./11br.).
ROMAN OGAZA- (Adamenitum33). Roman pozostał na Wyspach Brytyjskich, ale Southampton zamienił na Arsenal Londyn (WCL). Kwota transferu wyniosła 41 mln euro (z dodatkowymi klauzulami 52 mln euro). Można powiedzieć, że dobrze zadomowił się w ekipie Kanonierów- rozegrał 32 mecze i strzelił 8 bramek. Łyżką dziegdziu w beczce miodu jest to, że często występował na boisku jako joker.
ANDRZEJ SZARMACH- (pedroake88). Ten sezon w barwach Manchesteru City (WCL) był niejednoznaczny. Co prawda wystąpił w 30 meczach i strzelił 19 bramek, ale w pierwszym składzie był 20 razy. Jeździ na zgrupowanie kadry, ale jego występu z białym orłem można liczyć w minutach.
RYSZARD SZYMCZAK- (Peter). Pierwszą część kampanii 2024/25 zaliczył w Evertonie (WL2), gdzie wystąpił w 18 meczach i strzelił 9 bramek. W międzyczasie nabawił się też naciągnięcia więzadeł kolanowych, przez co nie grał 5 tygodni. Zimą za 18 mln euro ( z dodatkami wartość transferu wzrośnie do 22,5 mln euro) przeniósł się do US Palermo (WL2). W klubie z gorącej Sycylii wystąpił 17 razy i wbił 8 goli.
ANDRZEJ ZGUTCZYŃSKI- (geographic92). Jesienią grał w Borussii Moenchengladbach (WL1), gdzie rozegrał 10 meczy i strzelił 6 bramek. W zimowym okienku transferowym przeniósł się do Celticu Glasgow (WL2) za 24 mln euro ( z dodatkami 29,5 mln euro). Tam wystąpił w 12 spotkaniach, trzy razy trafiając do siatki.
Poniżej klasyfikacja zawodników po ósmym sezonie:
Lp. | Nazwisko i Imię | Suma | Awans/spadek |
1. | DEYNA Kazimierz | 354,8 | bez zmian |
2. | BONIEK Zbigniew | 346,8 | bez zmian |
3. | JANAS Paweł | 325,7 | +1 |
4. | SZYMANOWSKI Antoni | 324,3 | +1 |
5. | LUBAŃSKI Włodzimierz | 320,8 | -2 |
6. | ŻMUDA Władysław | 314,0 | +1 |
7. | MATYSIK Waldemar | 312,1 | -1 |
8. | KASPERCZAK Henryk | 303,6 | bez zmian |
9. | LATO Grzegorz | 299,4 | bez zmian |
10. | TOMASZEWSKI Jan | 291,8 | +1 |
11. | MŁYNARCZYK Józef | 289,4 | -1 |
12. | KMIECIK Kazimierz | 281,3 | bez zmian |
13. | SMOLAREK Włodzimierz | 269,0 | +1 |
14. | JAŁOCHA Jan | 250,2 | -1 |
15. | SZARMACH Andrzej | 248,0 | +1 |
16. | URBAN Jan | 246,5 | +4 |
17. | ĆMIKIEWICZ Lesław | 245,5 | +10 |
18. | GADOCHA Robert | 245,3 | +5 |
19. | KUSTO Marek | 244,7 | -1 |
MAZUR Włodzimierz | 244,7 | -2 | |
21. | OSTAFIŃSKI Marian | 242,5 | -6 |
22. | MASZTALER Bohdan | 241,8 | -3 |
23. | OGAZA Roman | 240,3 | -2 |
24. | BUNCOL Andrzej | 240,0 | bez zmian |
25. | KARAŚ Jan | 239,1 | +3 |
26. | GORGOŃ Jerzy | 237,5 | +3 |
27. | SZYMCZAK Ryszard | 232,0 | -2 |
28. | MAJEWSKI Stefan | 228,6 | -2 |
29. | DZIEKANOWSKI Dariusz | 228,1 | +2 |
30. | MASZCZYK Zygmunt | 227,6 | +2 |
31. | WIECZOREK Henryk | 226,2 | +2 |
32. | ZGUTCZYŃSKI Andrzej | 224,8 | -10 |
33. | IWAN Andrzej | 223,5 | +1 |
34. | SZOŁTYSIK Zygfryd | 223,1 | +3 |
35. | KAPKA Zdzisław | 221,7 | +1 |
36. | NAWAŁKA Adam | 221,2 | -1 |
37. | FURTOK Jan | 210,7 | -7 |
38. | WAWROWSKI Henryk | 208,4 | +2 |
39. | PAWLAK Krzysztof | 207,0 | +1 |
MOWLIK Piotr | 207,0 | +4 | |
41. | DOMARSKI Jan | 205,0 | +4 |
42. | KRASKA Jerzy | 200,4 | +4 |
43. | GUT Zbigniew | 199,7 | -2 |
44. | KOMORNICKI Ryszard | 199,3 | +4 |
45. | KUKLA Zygmunt | 195,0 | -1 |
46. | KUPCEWICZ Janusz | 193,6 | +3 |
47. | MARX Joachim | 193,3 | +3 |
48. | KUBICKI Dariusz | 193,2 | -9 |
49. | CIOŁEK Włodzimierz | 186,4 | +2 |
50. | ANCZOK Zygmunt | 185,7 | -8 |
51. | WÓJCICKI Roman | 180,6 | +3 |
52. | DZIUBA Marek | 175,2 | -5 |
53. | BENIGIER Jan | 172,0 | +2 |
54. | RUDY Wojciech | 168,3 | -1 |
55. | PAŁASZ Andrzej | 158,7 | -3 |
56. | TARASIEWICZ Ryszard | 155,6 | bez zmian |
57. | OSTROWSKI Marek | 140,7 | +1 |
58. | KOSTKA Hubert | 120,7 | -1 |
59. | MACULEWICZ Henryk | 118,9 | bez zmian |
60. | MUSIAŁ Adam | 77,9 | bez zmian |
61. | PRZYBYŚ Kazimierz | 15,8 | bez zmian |
Tym razem zaszły małe zmiany w pierwszej dziesiątce klasyfikacji projektu. Przez liczne kontuzje o dwie pozycje spadł Włodzimierz Lubański, a do pierwszej trójki awansował Paweł Janas. Miejsce w "10" zajął Jan Tomaszewski zamiast Józefa Młynarczyka. Największy awans osiągnął Lesław Ćmikiewicz (o 10 pozycji), natomiast największy regres spotkał Andrzeja Zgutczyńskiego (również o 10 pozycji).
STATYSTYKI KARIERY
KRAJE, W KTÓRYCH GRAJĄ UCZETNICY PROJEKTU (STAN NA 08.06.2025)
Lp. | Kraj | Liczba |
1. | ANGLIA | 14 |
2. | FRANCJA | 11 |
3. | NIEMCY | 9 |
4. | WŁOCHY | 8 |
5. | HISZPANIA | 6 |
6. | BRAZYLIA | 5 |
7. | SZKOCJA | 2 |
8. | MEKSYK | 1 |
TURCJA | 1 | |
ROSJA | 1 | |
RUMUNIA | 1 | |
DANIA | 1 | |
UKRAINA | 1 |
W dalszym ciągu najwięcej piłkarzy biega po boiskach brytyjskich. O dziwo do krajów o największej liczby piłkarzy dołączyła Brazylia.
KLUB REPREZENTANTA (STAN NA 08.06.2025)
Lp. | Nazwisko i Imię | Suma |
1. | LATO Grzegorz | 80 |
2. | DEYNA Kazimierz | 77 |
3. | ŻMUDA Władysław | 75 |
4. | BONIEK Zbigniew | 74 |
5. | SZYMANOWSKI Antoni | 71 |
6. | LUBAŃSKI Włodzimierz | 70 |
7. | JAŁOCHA Jan | 65 |
JANAS Paweł | 65 | |
9. | KASPERCZAK Henryk | 57 |
10. | TOMASZEWSKI Jan | 53 |
11. | GADOCHA Robert | 52 |
12. | SMOLAREK Włodzimierz | 48 |
13. | MASZCZYK Zygmunt | 28 |
14. | ANCZOK Zygmunt | 22 |
15. | GORGOŃ Jerzy | 21 |
16. | MAJEWSKI Stefan | 20 |
DZIUBA Marek | 20 | |
URBAN Jan | 20 | |
19. | MATYSIK Waldemar | 18 |
WAWROWSKI Henryk | 18 | |
21. | BUNCOL Andrzej | 17 |
22. | WÓJCICKI Roman | 12 |
23. | SZARMACH Andrzej | 7 |
24. | MŁYNARCZYK Józef | 6 |
25. | NAWAŁKA Adam | 5 |
KUSTO Marek | 5 | |
27. | GUT Zbigniew | 4 |
28. | KAPKA Zdzisław | 3 |
KMIECIK Kazimierz | 3 | |
30. | ĆMIKIEWICZ Lesław | 2 |
KUBICKI Dariusz | 2 | |
WIECZOREK Henryk | 2 | |
DZIEKANOWSKI Dariusz | 2 | |
34. | OSTAFIŃSKI Marian | 1 |
SZOŁTYSIK Zygfryd | 1 |
W tym sezonie nikt nie zadebiutował w biało-czerwonych barwach. Już 11 zawodników przekroczyło barierę 50 spotkań w kadrze, a ośmiu należy już do Klubu Wybitnego Reprezentanta.
ZAWODNICY Z NAJWIĘKSZĄ LICZBĄ WYSTĘPÓW LIGOWYCH (Stan na 08.06.2025):
Lp. | Nazwisko i Imię | Suma |
1. | DEYNA Kazimierz | 280 |
2. | TOMASZEWSKI Jan | 276 |
3. | BONIEK Zbigniew | 270 |
4. | SZYMANOWSKI Antoni | 256 |
5. | ŻMUDA Władysław | 253 |
6. | JANAS Paweł | 251 |
MŁYNARCZYK Józef | 251 | |
8. | KASPERCZAK Henryk | 248 |
LATO Grzegorz | 248 | |
10. | LUBAŃSKI Włodzimierz | 244 |
Już 35 zawodników ma co najmniej 200 występów w rozgrywkach ligowych. Tylko Kazimierz Przybyś ma mniej niż 100 występów.
10 ZAWODNIKÓW O NAJWYŻSZEJ WARTOŚCI (stan na 08.06.2025):
Lp. | Nazwisko i Imię | Wartość (mln euro) |
1. | DEYNA Kazimierz | 96,00 |
2. | LUBAŃSKI Włodzimierz | 95,00 |
3. | BONIEK Zbigniew | 90,00 |
4. | SMOLAREK Włodzimierz | 77,00 |
5. | LATO Grzegorz | 76,00 |
6. | MATYSIK Waldemar | 75,00 |
7. | GADOCHA Robert | 73,00 |
8. | JANAS Paweł | 72,00 |
SZARMACH Andrzej | 72,00 | |
10. | ĆMIKIEWICZ Lesław | 71,00 |
PRZYNALEŻNOŚĆ KLUBOWA ZAWODNIKÓW (Stan na 08.06.2025):
Nazwisko i Imię | Klub | Poziom |
ANCZOK Zygmunt | ARSENAL Londyn | WCL |
BENIGIER Jan | OGC Nicea | WL1 |
BONIEK Zbigniew | AS ROMA | WCL |
BUNCOL Andrzej | BAYER Leverkusen | WCL |
CIOŁEK Włodzimierz | RB Lipsk | WL1 |
ĆMIKIEWICZ Lesław | CHELSEA FC | WL1 |
DEYNA Kazimierz | AS ROMA | WCL |
DOMARSKI Jan | BORUSSIA Dortmund | WCL |
DZIEKANOWSKI Dariusz | TOTTENHAM Hotspur | WL1 |
DZIUBA Marek | REAL Madryt | WCL |
FURTOK Jan | MONARCAS Morelia | WL2 |
GADOCHA Robert | AS MONACO | WCL |
GORGOŃ Jerzy | MANCHESTER City | WCL |
GUT Zbigniew | WATFORD FC | WL1 |
IWAN Andrzej | WEST HAM United | WL1 |
JAŁOCHA Jan | AS MONACO | WCL |
JANAS Paweł | AS ROMA | WCL |
KAPKA Zdzisław | CELTA Vigo | WL1 |
KARAŚ Jan | GALATASARAY Stambuł | WL1 |
KASPERCZAK Henryk | MANCHESTER United | WCL |
KMIECIK Kazimierz | VILLARREAL CF | WCL |
KOMORNICKI Ryszard | CRUZEIRO EC | WL2 |
KOSTKA Hubert | BAYER Leverkusen | WCL |
KRASKA Jerzy | Glasgow RANGERS | WL1 |
KUBICKI Dariusz | BORUSSIA Dortmund | WCL |
KUKLA Zygmunt | BOTAFOGO FR | WL3 |
KUPCEWICZ Janusz | OLYMPIQUE Lyon | WCL |
KUSTO Marek | AC MILAN | WCL |
LATO Grzegorz | AS MONACO | WCL |
LUBAŃSKI Włodzimierz | AS ROMA | WCL |
MACULEWICZ Henryk | BORUSSIA Dortmund | WCL |
MAJEWSKI Stefan | FC BARCELONA | WCL |
MARX Joachim | CRUZEIRO EC | WL2 |
MASZCZYK Zygmunt | MANCHESTER City | WCL |
MASZTALER Bohdan | BORUSSIA M'Gladbach | WL1 |
MATYSIK Waldemar | AS ROMA | WCL |
MAZUR Włodzimierz | BORUSSIA Dortmund | WCL |
MŁYNARCZYK Józef | PARIS SAINT-GERMAIN | WCL |
MOWLIK Piotr | BETIS Sewilla | WL1 |
MUSIAŁ Adam | SAO PAULO FC | WL1 |
NAWAŁKA Adam | PALMEIRAS | WL1 |
OGAZA Roman | ARSENAL Londyn | WCL |
OSTAFIŃSKI Marian | MANCHESTER United | WCL |
OSTROWSKI Marek | BORUSSIA Dortmund | WCL |
PAŁASZ Andrzej | RUBIN Kazań | WL2 |
PAWLAK Krzysztof | EMPOLI FC | WL3 |
PRZYBYŚ Kazimierz | STEAUA Bukareszt | WL4 |
RUDY Wojciech | FC Kopenhaga | WL1 |
SMOLAREK Włodzimierz | PARIS SAINT-GERMAIN | WCL |
SZARMACH Andrzej | MANCHESTER City | WCL |
SZOŁTYSIK Zygfryd | CHELSEA FC | WL1 |
SZYMANOWSKI Antoni | AS MONACO | WCL |
SZYMCZAK Ryszard | US PALERMO | WL2 |
TARASIEWICZ Ryszard | ARSENAL Londyn | WCL |
TOMASZEWSKI Jan | FC VALENCIA | WCL |
URBAN Jan | PARIS SAINT-GERMAIN | WCL |
WAWROWSKI Henryk | WEST HAM United | WL1 |
WIECZOREK Henryk | OLYMPIQUE Lyon | WCL |
WÓJCICKI Roman | SZACHTAR Donieck | WL1 |
ZGUTCZYŃSKI Andrzej | CELTIC Glasgow | WL2 |
ŻMUDA Władysław | PARIS SAINT-GERMAIN | WCL |
LICZBA ZAWODNIKÓW PROJEKTU NA POSZCZEGÓLNYCH POZIOMACH ROZGRYWKOWYCH (Stan na 08.06.2025)
Lp. | Kraj | Liczba |
1. | WORLD CHAMPIONS LEAGUE | 35 |
2. | WORLD LEAGUE 1 | 17 |
3. | WORLD LEAGUE 2 | 6 |
4. | WORLD LEAGUE 3 | 2 |
5. | WORLD LEAGUE 4 | 1 |
Wszystkie profile wraz ze statystykami i kluczowymi wydarzeniami w karierach poszczególnych zawodników znajdziecie poniżej.
Statystyki obejmują okres od 10/06/2024 do 08/06/2025.
Autor: weche
Redaktor Naczelny. Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, Mistrz Ceremonii. Szef Typera. 3. miejsce w Polsce FM 2019, Wicemistrz Polski FM 2022, Mistrz Polski FM 2023, Typer Sezonu 2019/20 - 3. miejsce, Typer EURO 2024 - 2. miejsce
Komentarzy: 1014
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Chluba Mój Football Manager
Dołączył: 2016-12-28
Poziom ostrzeżeń: 1
13-10-2018, 16:04 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się
Z-ca Redaktora Naczelnego, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce, Pierwszy Kreator Gwiazd, Menedżer Miesiąca
Komentarzy: 10994
Grupa: Root Admin
Ranga: Ojciec Założyciel
Ranga sponsorska: Sponsor Główny
Dołączył: 2015-03-20
Poziom ostrzeżeń: 0
14-10-2018, 00:54 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to
Później nastąpi przerwa, ponieważ postanowiłem zrobić sobie mały "skok w bok". Od trzech miesięcy gram bowiem tylko tę karierę i czuję, że muszę od niej odpocząć, by wrócić z nowymi siłami!
Typer Sezonu 2020/21- 3. miejsce
Komentarzy: 748
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Uzdolniony Praktyk
Dołączył: 2016-10-07
Poziom ostrzeżeń: 0
14-10-2018, 10:19 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to
Strażnik Galaktyki
Komentarzy: 1998
Grupa: Root Admin
Ranga: Uzdolniony Praktyk
Ranga sponsorska: Sponsor Premium
Dołączył: 2017-08-15
Poziom ostrzeżeń: 0
14-10-2018, 10:33 , ocenił powyższy materiał: mocne - Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa
Komentarzy: 697
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Selekcjoner z Wysp Owczych
Ranga sponsorska: Sympatyk
Dołączył: 2016-09-20
Poziom ostrzeżeń: 0
14-10-2018, 13:18 , ocenił powyższy materiał: mocne - Lecę budować Ci pomnik
Komentarzy: 284
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Uzdolniony Praktyk
Dołączył: 2017-07-25
Poziom ostrzeżeń: 0
14-10-2018, 14:14 , ocenił powyższy materiał: mocne - Doceniam to, co robisz
Komentarzy: 1672
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Das Gott
Dołączył: 2016-01-21
Poziom ostrzeżeń: -2
14-10-2018, 15:00
Największy progres w stosunku do poprzedniego sezonu zaliczył Ryszard Komornicki, który z grzania ławki w PSG, przeszedł do brazylijskiego Cruziero. Drugi zawodnik, zaczął częściej grać w Chelsea i są tego efekty - Zygfryd Szołtysik. tak samo zresztą jak Władysław Żmuda w PSG.
Największy regres z kolei zaliczył Dariusz Kubicki, który z drugopoziomowego Realu Sociedad przeszedł do Borussi Dortmund. Tam jednak nie grał tak często jakby chiał on sam i jego prowadzący - DBoniem.
Borussia nie jest także szczęśliwym klubem dla Henryka Maculewicza, który grał mniej niż w poprzednim sezonie, w którym reprezentował Hiszpańską granadę oraz Schalke 04.
Zygmunt Anczok również stracił sporo punktów, chociaż on akurat nie zmieniał barw klubowych.
Najwięcej punktów w tym sezonie zaliczył: Władysław Żmuda, oraz Włodek Smolarek, którzy reprezentują barwy PSG - obaj przekroczyli granicę 50 punktów. Jan Tomaszewski, Henryk Kasperczak, oraz Lesław Ćmikiewicz - im również udało sie pokonać magiczną barierę 50 punktów. Co ciekawe - w tej klasyfikacji daleko gracze AS Romy - najlepszy z nich Paweł janas zdobył zaledwie 46,8 i zajął 12 miejsce w klasyfikacji najlepiej punktujących za sezon,.
Na przeciwległym biegunie Hubert Kostka z zerową zdobyczą punktowa, oraz Kazimierz Przybyś, któremu udało się zdobyć 5 punktów. Andrzej Pałasz, Zygmunt Anczok i Jan Furtok, to z kolei gracze, którym nie udało się przekroczyć 20 punktów.
PS. Pytanie do panów prowadzących kronikę.
Czy bazujecie tylko i wyłącznie na screenach, które przesyła Wam Mahdi, czy możecie go prosić o jakieś dodatkowe informacje. Dlaczego?
Wszystkie dane zawarte w kronice to dane, które można wyciągnąć z linków do profili graczy - kontuzje, kwoty transferowe ilość występów.
Tymczasem ja i podejrzewam, że inni użytkownicy zabawy są ciekawi jak prezentują się kluby, w których grają gracze z innego poziomu niż ten topowy.
Można by w kronice wstawić tabelę końcowa sezonu z ligi, w której grają nasi reprezentanci - a samych reprezentantów podzielić nie ze względu na pozycję, a ze względu na ligi w których grają.
I tak:
World Champions League - tabela 1 ligi - skopiowana z blogu Mahdiego i opis 35 zawodników, którzy w niej występują.
World League 1 i 17 zawodników którzy w nich występują - wtedy Ty widzisz, czy klub w którym gra Twój gracz, walczy raczej o utrzymanie, czy raczej to czołówka i tylko kwestią czasu jest gdy awansuje poziom wyżej.
Takie małe urozmaicenie, które nie doda Wam więcej pracy.
Komentarzy: 429
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Uzdolniony Praktyk
Dołączył: 2018-09-04
Poziom ostrzeżeń: 0
14-10-2018, 15:06 , ocenił powyższy materiał: mocne - Ten tekst jest jak narkotyk! Więcej!
Komentarzy: 374
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Uzdolniony Praktyk
Dołączył: 2017-07-11
Poziom ostrzeżeń: 1
14-10-2018, 17:18 , ocenił powyższy materiał: mocne - Miło, że zdecydowałeś się dodać ten blog
Redaktor Naczelny. Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, Mistrz Ceremonii. Szef Typera. 3. miejsce w Polsce FM 2019, Wicemistrz Polski FM 2022, Mistrz Polski FM 2023, Typer Sezonu 2019/20 - 3. miejsce, Typer EURO 2024 - 2. miejsce
Komentarzy: 2009
Grupa: Moderator
Ranga: Korespondent Wojenny
Ranga sponsorska: Sponsor Główny
Dołączył: 2017-10-19
Poziom ostrzeżeń: 0
14-10-2018, 18:20
@ VaghenaaOle rzadko mi się zdarza rozdzielac ligę i Puchar przy statystykach. Wyjątkowo czasami wpisuję jak np. Rozegrali wszystkie mecze w lidze. W następnym odcinku będę zaznaczal czy to dotyczy całości czy np. tylko ligi