BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 3, słabe: 0
zobacz komentarze

O MATKO! - Droga wybrukowana kamieniami #drużyna na drugi sezon

07-11-2018, 19:16 , Unikalnych wejść: 385 , autor: DobiFm

Wybrany klub / reprezentacja: FK Crvena zvezda

Opisywany sezon: 2018/2019

Poziom rozgrywkowy: Superliga

Wersja gry: Football Manager 2018

Po raz kolejny witam Was, troszkę zajęło mi przygotowanie tego bloga. Głównie dlatego, że youtube nie chciał ze mną współpracować :D a drugim powodem był dość duży zapieprz w firmie. Aczkolwiek, tak jak powiedziałem, tak zrobiłem i poniżej przedstawię Wam skład całej drużyny w postaci, oczywiście już wcześniej zapowiadanego filmiku na youtube. Po zapoznaniu z materiałem zapraszam na dyskusje pod tym blogiem. Którego celem będzie określenie składu na kolejny sezon. Czas na dyskusję pozostawiam do końca tygodnia. Prosiłbym o ciutkę wyrozumiałości :D w końcu pierwszy raz nagrywam coś na youtubie xD

 


Autor: DobiFm
3 miejsce w Polsce FM 2015; wicemistrz Polski FM 2017, Menedżer Miesiąca

KOMENTARZE

Zyhym


Komentarzy: 794

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-12-28

Poziom ostrzeżeń: 1

07-11-2018, 23:31 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

No trzeba będzie pomyśleć nad następcą Savica. Ze Marcosa bym się pozbył, wcale nie udowodnił na wypożyczeniu, że zasługuje na miejsce w naszej drużynie. Zgadzam się, aby Lukovica dać jako zmiennika, przyda nam się taki piłkarz. Natomiast Bianovica bym wypożyczył na jeszcze jeden sezon. Nikolic również na wypożyczenie moim zdaniem. Oczywiście, że przedłużamy kontrakt z Luka Adzicem. Może być z niego naprawdę świetny grajek. Mohameda bym się pozbył (masz rację dosyć dużo zarabia). Myślę, również, aby Dejanowi dać szansę gry w 1 składzie. Predrag Rajkovic - myślę, że bardzo ciężko będzie go sprowadzić do klubu, ale można spróbować. Naszym podstawowym celem transferowym powinien być środkowy obrońca.

Dobra, a teraz niech się wypowiedzą mądrzejsi niż ja :D

DobiFm
3 miejsce w Polsce FM 2015; wicemistrz Polski FM 2017, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 216

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

08-11-2018, 13:12

Zyhym, dnia 07-11-2018, 23:31, napisał:
Dobra, a teraz niech się wypowiedzą mądrzejsi niż ja :D


Ja osobiście uwazam, ze twoje propozycje są spoko xD korzystałem z nich w poprzednim sezonie. Mam zamiar korzystać również i teraz :)

Poszukam może jeszcze dzisiaj, jak zdążę, piłkarzy na środek obrony. Jak znajdę kilku ciekawych co będą zainteresowani graniem w naszym klubie, to wrzucę tutaj screeny ich.

Co do rajkovicia, to jeśli nie będą mieli zbyt wygórowanej ceny. Spróbuje go sprowadzić, bo jeśli nie uda się teraz to raczej za szybko to nie nastąpi xDD

Oczywiście zachęcam innych do brania udziału w dyskusji ;)

RAmunicki


Komentarzy: 153

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-07-25

Poziom ostrzeżeń: 0

08-11-2018, 17:13 , ocenił powyższy materiał: mocne - Daję okejkę na zachętę

Czemu """O Matko"""? Czemu matkę wzywasz?

DobiFm
3 miejsce w Polsce FM 2015; wicemistrz Polski FM 2017, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 216

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

09-11-2018, 18:29

Przeszukałem trochę bazę danych i wytypowałem wspaniałą piątkę:
1. MILOS SATARA 22 latek z bośni grający obecnie w jednym z klubów serbskiej superligi. Zachwycił mnie statystykami z tego sezonu. Miał 2 miejsce pod względem kluczowych zagrań głową oraz pierwsze miejsce w przechwytach. https://i.imgur.com/Lw35VwD.jpg

2. VLADIMIR SCRECIU 18 latek z Rumuni, podobnie jak kolega wyżej miał ciekawe statystyki w swojej lidze, zwłaszcza pod względem przechwytów. Oraz myślę, że może być z niego duży talent. https://i.imgur.com/0CXvfs9.jpg

3. ANDREA HRISTOV 19 letni bułgar ciekawy chociaż nie jest to jeszcze piłkarz do pierwszego składu: https://i.imgur.com/eFJPOZL.jpg

4. IGOR LASICKI 22 latek, dobry sezon w Wisle możliwe, że udałoby się go wyp z Napoli https://i.imgur.com/bA4D1KG.jpg

5. ROBERT HODOROGEA 23 latek z rumuni już dosc dobrze rozwinięty nawet mógłby śmiało grać w pierwszym składzie https://i.imgur.com/9JETgU5.jpg

Czekam na opinie, oraz na propozycje innych wzmocnień :)

Zyhym


Komentarzy: 794

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-12-28

Poziom ostrzeżeń: 1

10-11-2018, 03:12

Jeśli ja miałbym kupować kogoś z tej listy to:
Numer 1: ROBERT HODOROGEA
Opcja 1: VLADIMIR SCRECIU - ale on chyba nie bardzo jako środkowy obrońca (171cm)
Opcja 2 : MILOS SATARA
Opcja 3 : IGOR LASICKI - w sumie fajna opcja na wypożyczenie
Opcja 4: ANDREA HRISTOV

Shrek


Komentarzy: 900

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Trudny Człowiek

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: 1

11-11-2018, 12:59

DobiFm - przepraszam, ale ze względu na nawał obowiązków, nie miałem czasu na przejrzenie tego filmiku wcześniej. Jeśli miałbyś ochotę, poczekać do poniedziałku do godziny 17:00 postaram się podzielić swoimi spostrzeżeniami.

DobiFm
3 miejsce w Polsce FM 2015; wicemistrz Polski FM 2017, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 216

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

11-11-2018, 13:07

Shrek, dnia 11-11-2018, 12:59, napisał(a):
DobiFm - przepraszam, ale ze względu na nawał obowiązków, nie miałem czasu na przejrzenie tego filmiku wcześniej. Jeśli miałbyś ochotę, poczekać do poniedziałku do godziny 17:00 postaram się podzielić swoimi spostrzeżeniami.


Jasne, że poczekam :) tym bardziej, że jestem ciekawy twojej opinii :)

PS: nie musisz przepraszać i tak mamy tu bardzo luźne zasady :)

Shrek


Komentarzy: 900

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Trudny Człowiek

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: 1

12-11-2018, 13:50 , ocenił powyższy materiał: mocne - Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa

Pierwsze spostrzeżenia po 13 minutach filmików.

Dlaczego zawodnicy nie chcieli przedłużyć kontraktu?

A - nie podejmowali rozmów?
B - ich oczekiwania płacowe były zbyt wysokie?

Jeżeli A, tutaj najlepszym sposobem jest poprawienie ich morale - a to poprzez rozmowe i prośbę o polecenie zawodnika/trenera, albo o opiekę nad młodszym zawodnikiem.

Jeżeli B, a uważałeś, że ich płaca to zbyt dużo w stosunku do tego co chciałes im dać, mogłeś negocjować poprzez bonusy + bezpośrednią kasę, a jeżeli ma chciwego agenta, to większej kasy dla agenta. Wtedy dawać mu jednak czas do namysłu - czyli nie decyzja natychmiastowa, a odpowiedź za 1 - 2 dni.

Sprawa druga - Ze Marcos - nigdy nie patrz jak grał na wypożyczeniu. Może trener kazał mu grać jako pomocnik? Najważniejsze, że grał. Zobacz u siebie jak będzie się spisywał. Wtedy go oceń.

Nigdy nie oceniaj po sparingach. Sparingi są po to by zobaczyć, czy taktyka, która chcesz grać działa. na wykonawców zwracaj uwagę w meczach o coś.

Co do prezentacji zawodników - czy mógłbyś wrzucić screeny - moga być jako linki na imgura wszystkich twoich zawodników. Oceni się w kogo warto inwestować, w kogo nie, a Ty też możesz odkryć jakąś perełkę - jak na filmie.

Nie sugeruj się ocenami trenerów - oni bazują na samych atrybutach - czasem zawodnik według trenerów słabszy, bardziej będzie w Twoje taktyce lepiej się sprawdzi.

To tak na szybko.

Shrek


Komentarzy: 900

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Trudny Człowiek

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: 1

12-11-2018, 15:58

Kolejna porcja spostrzeżeń - tym razem środkowi pomocnicy:

W taktyce grasz dwóch wysuniętych rozgrywających - odważnie i ultra ofensywnie. Ja z kolei staram się grać bardziej wyważenie - jeden środkowy pomocnik gra mocno do przodu ( wysunięty rozgrywający, ewentualnie środkowy pomocnik z opcją atak) drugi rozbija ataki (tutaj idealnie się nadaje zawodnik z dobrą cechą siła + odbiór + ustawianie się + przewidywanie+ wytrzymałość. Każde dodatkowe atrybuty typu podanie, przyjęcie strzał z dystansu, czy technika jest dodatkowym atutem, ale jeżeli te atrybuty ma odpowiednio wysokie to jest super graczem na taką pozycję. Dzięki czemu zabezpiecza środek + daje asekuracje przy przeciwniku grającym schodzącym napastnikiem.

Zawsze wolałem grać w taki sposób i prawdę powiedziawszy nie wiem jak zachowują się dwaj tak ofensywnie ustawieni gracze.

Podatność na kontuzje - panowie, to co powiem może jest kontrowersyjne i pewnie wyda się Wam herezjom, ale trzeba to powiedzieć.

Dla mnie podatność na kontuzje jest cechą, która SKREŚLA juniorów, by w nich inwestować. Czyli jeżeli mam w składzie obiecującego juniora z podatnością na kontuzję lub nieco słabszego, ale bez tej cechy, wolę inwestować w tego słabszego. Większy wysiłek treningowy + mecze dają szansę na rozwój, ale też mocniej obciążają organizm.

Dla ukształtowanego piłkarza nie ma to jednak większego znaczenia. Oczywiście, nie oprę taktyki na piłkarzu o takiej właśnie cesze, ale już jako zawodnik szerokiego, czy nawet pierwszego składu - tak. Nikt mi nie zagwarantuje, że okaz zdrowia nie wyleci na 3 - 4 miesiące. Oczywiście, szansa na to, że tak się stanie jest mniejsza niż tego z Podatnością, ale czasami trzeba ryzykować. Inaczej ma się sprawa z jakimiś imprezami Mistrzowskimi typu MŚ, czy ME, ale liga to inna para kaloszy.

Dlatego trzymaj zawodników z podatnością w składzie. Nie dawaj im największych kontraktów w drużynie, staraj się by były gdzieś jako 4 - 6 (może być nawet i niżej) gracz na liście płac + kontrakt na dwa, trzy lata góra. Rzecz jasna, gdybyś znalazł kogoś z lepszymi atrybutami, za niewielkie pieniądze to nie wahaj się i go kup, ale skreślanie zawodnika 25 letniego na podstawie podatności to błąd.

DobiFm
3 miejsce w Polsce FM 2015; wicemistrz Polski FM 2017, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 216

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

12-11-2018, 16:37

Shrek, dnia 12-11-2018, 13:50, napisał(a):
Pierwsze spostrzeżenia po 13 minutach filmików.

Dlaczego zawodnicy nie chcieli przedłużyć kontraktu?

A - nie podejmowali rozmów?
B - ich oczekiwania płacowe były zbyt wysokie?

...

Sprawa druga - Ze Marcos - nigdy nie patrz jak grał na wypożyczeniu. Może trener kazał mu grać jako pomocnik? Najważniejsze, że grał. Zobacz u siebie jak będzie się spisywał. Wtedy go oceń.

Nigdy nie oceniaj po sparingach. Sparingi są po to by zobaczyć, czy taktyka, która chcesz grać działa. na wykonawców zwracaj uwagę w meczach o coś.

Co do prezentacji zawodników - czy mógłbyś wrzucić screeny - moga być jako linki na imgura wszystkich twoich zawodników. Oceni się w kogo warto inwestować, w kogo nie, a Ty też możesz odkryć jakąś perełkę - jak na filmie.

Nie sugeruj się ocenami trenerów - oni bazują na samych atrybutach - czasem zawodnik według trenerów słabszy, bardziej będzie w Twoje taktyce lepiej się sprawdzi.

To tak na szybko.


Nie chciał przedłużyć kontraktu, początkowo uparł się, że nie daję mu grać. Wiec zacząłem go wystawiać w składzie. Po czasie stwierdził, że nadal za mało ma minut, więc powiedział mi, że jedyną opcją jest jego sprzedaż, bo w innym wypadku odejdzie za darmo po kontrakcie. Tak więc sprzedałem go w styczniu.

Nie widzę problemu aby dać Brazylijczykowi szansę w drużynie. Tym bardziej, że nie ja tutaj wybieram skład :D

Jeśli chodzi o Gańczyka i jego ocenianie meczy po sparingach. To muszę przyznać, że mam do tego skłonność. Jestem trochę jak Smuda, jeśli ktoś mi raz podpadnie to koniec :D

TAK postaram się w postaci linków umieszczać screeny piłkarzy na końcu tekstów.

Akurat w tej sprawie jestem świadomy, nigdy się nie sugeruję trenerami tylko moim okiem. A w tym przypadku jestem bardziej zdziwiony samą oceną Pesicia, który nawet atrybutowo wygląda bardzo dobrze, a ma tylko jedną gwiazdkę.
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-19 by Łukasz Czyżycki and Agnieszka Czyżycka