BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 1, słabe: 3
zobacz komentarze

Determinacja po raz trzeci, oraz co nieco o osobowościach i mentoringu

05-01-2019, 21:37 , Unikalnych wejść: 525 , autor: Shrek

Wybrany klub / reprezentacja: -

Opisywany sezon: -

Poziom rozgrywkowy: -

Wersja gry: -

0. Słowem wstępu.

 

 

Już dwukrotnie próbowałem wykazać, że atrybut DETERMINACJA, nie ma absolutnie żadnego znaczenia przy rozwoju zawodnika. Dlaczego? Bo jego wysoka, lub niska wartość nie determinuje tego jak, ani czy zawodnik się rozwinie. Prawdą jest jednak fakt, że na rozwój wpływa przede wszystkim osobowość. Determinacja to jedne z 8 atrybutów, które decydują, który zawodnik, ma jaka osobowość. Czyli jednak ma znaczenie! W takim razie przywództwo, które jest drugim widocznym atrybutem determinującym osobowość również jest odpowiedzialny, za to jak rozwinie się dana osoba.

 

 

Ambicja i profesjonalizm – to one ( najprawdopodobniej) decydują, o tym, jak bardzo dany zawodnik się rozwinie. Mam także pewne przesłanki do tego by sądzić, że za rozwój może odpowiadać wysoki poziom lojalności, ale jest to teza, którą trzeba dokładniej sprawdzić i udowodnić.

 

Innymi słowy, im wyższe atrybuty profesjonalizmu i ambicji (i być może lojalności), tym lepiej rozwinie się nasz zawodnik.

 

A co z determinacją?

 

 

1. Determinacja

 

Determinacja to cecha, która jest jedną z dwóch (obok przywództwa) widocznych cech osobowościowych. Cóż to jest:

 

Za słownikiem języka polskiego: Zdolność do podejmowania konkretnych, stanowczych decyzji spowodowana mocnym wewnętrznym przekonaniem i siłą woli. Jak ma się do tego ta cecha w grze.

 

Zawodnik z wysoka cechą, będzie mocno dążył do osiągnięcia sukcesu – na boisku – korzystny wynik, nawet przy znacznym zmęczeniu i lepszych rywalach. Poza boiskiem – do uzyskaniu jak najlepszych warunków kontraktu, czy wywalczeniu sobie jak najlepszego miejsca w drużynie – czy to poprzez chodzenie z pretensjami do trenera, gdy nie gra (chociaż tu może bardziej decydować ambicja), czy do prasy (za to raczej odpowiada niski profesjonalizm), czy twardymi negocjacjami, nie dający się przekonać, że musi poczekać na swoją szansę. Wysoka determinacja, to mniejsza elastyczność przy podpisywaniu kontraktów, rzadsza chęć zmiany decyzji, gdy nie chce słuchać komplementów, jaki jest wspaniały, by zgodził się przejść do naszego klubu na wypożyczenie.

 

A gdybym jednak się mylił? Gdyby jednak determinacja także wpływał na rozwój zawodnika?

 

W takim razie, każdego zawodnika można by rozwijać do maksymalnej wartości determinacji, a następnie oczekiwać rozwoju zbliżonego do jego potencjalnych umiejętności.

 

Jak to?

 

Determinacja jest atrybutem, który bardzo łatwo rośnie. W ciągu trzech miesięcy może wzrosnąć o 6 punktów. Mało? A ile potrzeba czasu by wzrosła z niskiego poziomu do przyzwoitych 15 punktów?

 

Gdy prowadziłem Tours, miałem takiego oto gagatka. Nazywał się Stefano Caille. Determinacja – 2!.

 

 

W ciągu dwóch lat, w zasadzie w półtora roku jego determinacja wzrosła do poziomu 15 punktów. Z czego pod opieka mentora był od sierpnia do stycznia. Efekt – jak na załączonym obrazku. Trzeba przyznać, że to dosyć duży progres, jak na kogoś kto startował z tak niskiego pułapu. Jak to zrobiłem?

 

Początkowy wzrost determinacji to zasługa przebywania z drużyną. Gdzieś w okolicy grudnia 2017 wziąłem go do pierwszego składu, bo wiedziałem, że stracę innego zawodnika ze środka obrony – nie wiem jak bardzo w ten sposób determinację mogą rozwijać młodzi zawodnicy, jednak tu dało efekt w postaci powolnego skoku do poziomu 7. Bardzo mała skoczność, to coś czego nie lubię u środkowych obrońców, ale wysoki poziom (jak na Tours rzecz jasna) takich atrybutów jak krycie, odbiór, czy ustawienie się, dała nadzieję, na stworzenie z niego solidnego defensywnego pomocnika. Dostał jako mentora Cyriaque Louviona i jego determinacja zaczęła iść w górę. W momencie, gdy siadał na ławce w okresie zimowym – grudzień – styczeń, ten skok był widoczny gołym okiem. Czy w ciągu trzech miesięcy (listopad, grudzień, styczeń) skok z 9 do 14 jest zauważalny?

 

 

A tak wyglądał gdy odchodziłem z Tours.

 

 

Czy w takim razie ktoś z niską determinacją, jest skazany, na niską determinację do końca kariery? NIE. Trzeba to jednak umiejętnie zrobić. A skoro już się wie jak, to co stoi na przeszkodzie, by zrobić taka armię ludzi z wysokim poziomem determinacji, a zatem i z wysokimi szansami na rozwój? Determinacja to najłatwiej rozwijalny atrybut w grze. I to on ma decydować o tym, czy ktoś się odpowiednio rozwinie, czy też nie?

 

 

2. Osobowość

 

 

Tak jak każdy chyba wie, o rozwoju decyduje osobowość. Dla nikogo nie jest zaskoczeniem, że osobowość jest zmienna. Co ją determinuje?

 

8 atrybutów: determinacja i przywództwo, która są widoczne, oraz 6 ukrytych: ambicja, profesjonalizm, lojalność, temperament, postawa fair play i presja.

 

Atrybuty te jak każde inne w grze mogą zmieniać się pod wpływem ogólnego charakteru drużyny (im więcej ambitnych ludzi, tym większa szansa na to, że ambicja u pozostałych wzrośnie, podobnie z profesjonalizmem, determinacją etc.) Zmiana w atrybutach może dać zmianę typu osobowości.

 

 

Wracamy do Stefano Caille – dopóki miał determinację na poziomie 14, był on zrównoważony, jednak w momencie uzyskania punktu 15 jego osobowość stała się stanowcza. Co to oznacza? Że dwa atrybuty, które odpowiadają za bycie stanowczym – czyli profesjonalizm i determinacja osiągnęły poziom 15 punktów. Gdyby wzrósł tylko determinacja, to osobowość zmieniła by się na żelazną wolę. Tym sposobem, zmieniając poziom determinacji, można odczytać z większą, bądź mniejszą dokładnością atrybuty ukryte.

 

Tutaj determinacja i jej łatwa sterowalność ma ogromne zalety. W ciągu trzech miesięcy - roku, można wyczaić jakie są mniej więcej ukryte atrybuty naszych zawodników,  poprzez podwyższanie, lub obniżanie determinacji. 

 

Po co jednak w to się bawić. Przecież i tak wiadomo, że do rozwoju potrzebne są dwa atrybuty ambicja i profesjonalizm – po co nam więc inne?

 

Inne są po to, by wiedzieć jak rozmawiać z zawodnikami. Zawodnicy nie potrafiący radzić sobie z presją inaczej zareagują na słowa musicie wygrać ten mecz, lub został ostatni krok a będziecie w finale. Na nich lepiej działają słowa grajcie jak potraficie najlepiej. Z kolei te słowa działają jak płachta na byka na zawodników z dużą ambicją. Zawodnicy lojalni, także się mogą z nimi nie zgodzić. Podobnie temperament czy fair play. Chcesz mieć zawodnika z wysokim temperamentem, i niskim fair play, który w 7 minucie gdy przegrywasz jakiś mecz 0:1 łamie nogę przeciwnikowi? Bo coś mu nie wyszło? Może lepiej go uspokajać, nakazać ostrożniejsze atakowanie piłki. Takich piłkarzy także można łatwo przemotywować.

 

No dobra, ja wiem, jak rozmawiać z zawodnikami. Powiedz w końcu jak mam wychować nowego Messiego.

 

Odpowiedź – patrz na charakter zawodnika. Mamy trzy typy osobowości – dobre do rozwoju, złe do rozwoju i neutralne.

 

Dobre to takie, które jest łatwo uczyć nowych umiejętności, które systematycznie się rozwijają i z których będzie pociecha za kilka, lub kilkanaście lat. Przykładny obywatel, perfekcjonista, czy stanowczy to osobowości, które na wstępie mają wysokie atrybuty profesjonalizmu, ambicji i determinacji ( w granicach 17 – 20). Bardzo dobrą osobowością do rozwijania jest przykładny zawodowiec i profesjonalny. Oni mają poziom profesjonalizmu 17 – 20, zaś ich determinacja może być w granicach od 1 do 20. Swój potencjał powinien także wykorzystać zawodnik z osobowością pełen werwy – on z kolei ma profesjonalizm na poziomie 11 – 17, a determinacja również jest całkowicie losowa (podobnie zresztą jak ambicja). Inaczej ma się sprawa z osobowościami, które są ambitne. Ci mają ambicję na poziomie od 10 do 20 (od dosyć ambitny, po bardzo ambitny), lecz ich poziom determinacji to maksymalnie 17, minimalnie zaś 1.

 

Wszystkie te osobowości nadają się zarówno do szkolenia jako uczeń, oraz do uczenia innych jako mentor.

 

 

Osobowości złe to: ospały, niestaranny, kapryśny, pozbawiony ambicji, łatwo się zniechęca, mało zdecydowany, bez charakteru, niska samoocena. Poza ospałym, niestarannymi, kapryśnym i pozbawionym ambicji wszyscy będą mieli profesjonalizm na poziomie 5 i więcej. Kapryśny i pozbawiony ambicji może mieć za to determinację na poziomie od 1 do 20! Rzecz jasna, także i złe osobowości mają niskie poziomy determinacji – łatwo się zniechęcający będzie miał ją zawsze na poziomie 1, mało zdecydowany na poziomie 2 -5, zaś bez charakteru, ospały, czy niestaranny w zakresie od 1 do 10.

 

 

Osobowości neutralne, to takie, trochę nijakie. Z nie do końca dla mnie jasnych przyczyn, znalazły się tutaj także charaktery lojalne – nigdy nie będą miały determinacji mniejszej niż 6, lecz ich ambicja nie będzie również nigdy wyższa niż 7. Są za to bardzo chętni w rozmowach z menadżerem, mówią co ich trapi, nie kłócą się o zbyt mała liczbę występów, nie mają pretensji gdy ich sprzedajemy, jeśli. robimy to dla dobra klubu. Okej, może trudno jest ich odpowiednio rozwinąć, jednak bardzo przyjemnie pracuje mi się z zawodnikami o charakterze lojalny.

 

Zupełnie inna para kaloszy ma się z charakterem zrównoważonym. Wiadomo o nim tyle, że w niczym nie przoduje. Oszacowanie jego ukrytych atrybutów to koszmar. Nie wiesz, czy ma dużą ambicję, czy lojalność, czy profesjonalizm, bo zakres tychże jest ustawiony w przedziale 1 – 14.

 

No, ale po co Ci to wiedzieć? Przecież i tak rozwiniesz te umiejętności, które będzie chciał!

 

3. Mentoring

 

Przez niektórych zwany tutoringiem, to nic innego jak przydzielenie młodemu piłkarzowi, bardziej doświadczonego kolegi w roli mentora, by go uczył, wspierał i swoja osoba wybierał pozytywny wpływ na naszą perełkę.

 

 

Czy każdego zawodnika można użyć jako mentora?

 

Jeżeli spełnia określone warunki to tak.

 

Jakie to warunki:

Dla mentora

  • wiek minimum 24 lata

  • wyższy status w drużynie (czyli zawodnik pierwszego składu minimum), niż szkolony przez niego zawodnik

  • brak trenowania w momencie podejmowania ucznia ulubionego zagrania

  • podobny co uczeń pozycja na boisku i stopień jej znajomości

  • przerwa minimum 2 miesięcy między szkoleniem dwóch uczniów.

 

 

Co ciekawe, mentor musi mieć pauzę od nauczania, uczeń – NIE.

 

Co daje mentoring? – przede wszystkim zmienia atrybuty psychiczne w tym ukryte, tak by uczeń podciągnął się w tych, w których ma braki. Nie jestem pewny, czy za podniesienie atrybutów fizycznych i technicznych odpowiada mentoring, czy zwykły trening. Mentoring uczy także ulubionych zagrań. Jeśli więc masz juniora, który uczy się od Messiego, spodziewaj się, że ten tez będzie lobował bramkarzy, czy strzelał plasowane strzały.

 

Jak wybrać odpowiedniego mentora? Najlepiej z tą sama osobowością. Ale to nie do końca jest prawda.

 

Ilu z was zdarzyła się sytuacja, że mentoring zakończył się kłótnią pary i uczeń nie wiele się nauczył?

 

A ile było sytuacji, że obydwaj mieli taką sama osobowość?

 

Tu raczej wchodzą cechy ukryte. Mentor z dużym poziomem ambicji, słabo dogada się z uczniem o wysokim poziomie lojalności. I w drugą stronę tak samo. Dlaczego? Mam wrażenie, że te dwie cechy są do siebie ustawione antagonistycznie. Ambitny prze, by jak najwięcej zdobywać, jak najwięcej zarabiać, być naj. Lojalnemu wystarczy stabilizacja i docenienie go w klubowym gronie. Tak samo, sytuacja wygląda z temperamentem i sportowym zachowaniem. Podejrzewam, że niska presja i profesjonalizm, również nie idą z sobą w parze.

 

Czyli jeżeli mamy zawodników ambitnych, gdzie jeden ma profesjonalizm na poziomie 14, drugi zaś wytrzymywanie presji na poziomie 2, to może nie udać się im współpraca. Dlatego warto czasem posiedzieć troszkę i pobawić się w obserwowanie naszych zawodników – jak reagują na różne sytuacje, by móc oszacować ich mocne i słabe strony. Im dłuższe szkolenie, pomiędzy dwoma dobrze dogadującymi się zawodnikami, tym wyższe efekty tego szkolenia!

 

 

4. Podsumowanie

 

 

Mahdi napisał takie bardzo fajne zdanie:

Wysoka determinacja jest POMOCNA (tutaj sobie skopiuj to słówko i może wydrukuj, abym nie musiał za każdym razem się powtarzać!) - POMOCNA! - w rozwoju

 

– i to jest prawda, pod którą podpisuje się obiema rękami i nogami.

 

Tak, pomaga w ocenie innych ukrytych atrybutów, pomaga w wyborze do podstawowej jedenastki przez AI ( no bo jednak lepiej mieć zawodników, którzy w sukces wierzą do końca). Im więcej grasz, tym więcej zyskujesz umiejętności, więc to jest absolutnie prawda.

 

W tym samym poście napisał również:

 

A wszystko dlatego, że im wyższa determinacja, tym "lepsza", bardziej ambitna osobowość!

 

I to już prawda nie jest, AMBICJA w żaden sposób nie koreluje z determinacją. Nie ma zależności – im wyższa ambicja tym wyższa determinacja i/lub  profesjonalizm. Nie ma zależności, im wyższa determinacja, tym bardziej się zbliżasz się do swojego potencjalnych umiejętności.

 

Jest rzecz jasna zależności im więcej masz mentoringu z lepszymi zawodnikami, im bardziej zdeterminowana twoja drużyna, tym umiejętności newgena będzie rosnąć. Wzrost determinacji jest efektem wzrostu umiejętności, nie zaś jego przyczyną.

 

Jest jeszcze osobowość – tak, są TRZY osobowości, które aby się pojawić muszą mieć determinację na wysokim poziomie. Jednak, są też i takie ( i tych jest więcej), które mogą mieć determinacje na poziomie 5, a również się sprawdzą jako motor napędowy wzrostu umiejętności.

 

Blog powstał z myślą, aby takie zdania:

Ta niska determinacja będzie przyczyną, że to stanie się prawdopodobnie przeciętny grajek ligowy.

 

już nigdy się nie pojawiły.

To nie determinacja spowoduje przeciętność grajka, tylko jego osobowość, a konretnie mała ambicja.

 


Autor: Shrek
Pierwszy Kreator Gwiazd

KOMENTARZE

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, 3. miejsce w Polsce FM 2018


Komentarzy: 7996

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel, Członek Jury 5RM

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

05-01-2019, 21:43

A ten znowu to samo :-) Hello, WALL!!

Wysoka determinacja jest POMOCNA (tutaj sobie skopiuj to słówko i może wydrukuj, abym nie musiał za każdym razem się powtarzać!) - POMOCNA! - w rozwoju. Znajdź mi zawodnika klasy światowej, który w tej grze ma determinację na poziomie mniejszym niż 10.

Mam za sobą tysiące sezonów i dziesiątki tysięcy godzin i NIGDY, powtórzę - NIGDY nie zdarzyło mi się pracować z newgenem, z którego wyrósłby zawodnik klasy światowej, jeżeli początkowa determinacja była mniejsza niż 10! NIGDY.

A wszystko dlatego, że im wyższa determinacja, tym "lepsza", bardziej ambitna osobowość! Zatem pisanie, że "determinacja nie ma wpływu na rozwój", jest robieniem wody z mózgu młodym, niedoświadczonym graczom! Nazwijmy to tak - ma wpływ na osobowość, a osobowość ma z kolei wpływ na rozwój!

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, 3. miejsce w Polsce FM 2018


Komentarzy: 7996

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel, Członek Jury 5RM

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

05-01-2019, 21:50

Jeszcze jedno - specjalnie, żeby udowodnić Ci, że determinacja jest pomocna i MA WPŁYW na rozwój zrobiłem - tak jak lubisz - pewien eksperyment! Będziesz miał "czarno na białym" i może w końcu przestaniesz być mądrzejszy od kury :-)

Artykuł dodam jak najszybciej będę mógł. Raczej nie dzisiaj, bo muszę szykować raport dla Rady Sponsorów. Ale może jutro po południu jak wrócę z pracy.

DobiFm
3. miejsce w Polsce FM 2015; wicemistrz Polski FM 2017 i FM 2018


Komentarzy: 228

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

05-01-2019, 23:36 , ocenił powyższy materiał: mocne - Doceniam to, co robisz

Doceniam to, co robisz

Jest to jak najbardziej pracochłonny temat oraz trudny do jednoznacznego rozstrzygnięcia. Aczkolwiek zgadzam się z argumentami, które przytoczyłeś w tym tekście.

Jest jednak coś o czym należy powiedzieć, nie spotkasz dobrego piłkarza z niską determinacją to jest prawda.
Prawdą nie jest jednak, że determinacja cechuje jego rozwój. Jak widać bez większych problemów jesteśmy w stanie ją zwiększyć.

Największy wpływ mają atrybuty, których nie widzimy i jak mówi Shrek jesteśmy je w stanie "pokazać" po przez określenie osobowości piłkarza. To wszystko jednak cechuje tylko tempo rozwoju piłkarza i to czy rozwinie się w pełni czy też nie. Mnie np zastanawia czy jeśli powiedzmy piłkarz będzie miał PA200 ale niskie atrybuty ukryte. To po przez tą zasugerowaną możliwość zmiany tych atrybutów ukrytych. Po przez mentoring i wszystkie inne czynniki. To czy jego ambicja i profesjonalizm wzrosną na tyle, żeby rozwiną się w pełni? Wiesz o co mi chodzi Shrek? :D

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, 3. miejsce w Polsce FM 2018


Komentarzy: 7996

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel, Członek Jury 5RM

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

Shrek
Pierwszy Kreator Gwiazd


Komentarzy: 1093

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Trudny Człowiek

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: 1

06-01-2019, 10:04

DobiFm, dnia 05-01-2019, 23:36, napisał:
Mnie np zastanawia czy jeśli powiedzmy piłkarz będzie miał PA200 ale niskie atrybuty ukryte. To po przez tą zasugerowaną możliwość zmiany tych atrybutów ukrytych. Po przez mentoring i wszystkie inne czynniki. To czy jego ambicja i profesjonalizm wzrosną na tyle, żeby rozwiną się w pełni? Wiesz o co mi chodzi Shrek? :D


Rozumiem o co Ci chodzi i jest to możliwe. Z tym, że czy jest to opłacalne? Musiałbyś mieć w składzie starszych zawodników z niskim poziomem tych dwóch cech, by je podnieść u naszego grajka, dopiero po jakiś 2 - 3 latach inwestować w jego faktyczny rozwój. Czy coś z tego będzie. Jak nie zniechęci się pierwszymi latami rozwoju, to jest duża szansa, że tak.

Vagner


Komentarzy: 503

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Selekcjoner z Wysp Owczych

Ranga sponsorska: Sympatyk

Dołączył: 2016-09-20

Poziom ostrzeżeń: 0

08-01-2019, 14:15 , ocenił powyższy materiał: słabe - Weź to usuń

@Shrek, większość to co napisałeś to bzdury. Już pierwsze zdanie dyskwalifikuje:
"Już dwukrotnie próbowałem wykazać, że atrybut DETERMINACJA, nie ma absolutnie żadnego znaczenia przy rozwoju zawodnika."

Błąd - ma znaczenie i to spore.

Największa bzdura:
"Wzrost determinacji jest efektem wzrostu umiejętności, nie zaś jego przyczyną"

Błąd - twórcy gry wyraźnie piszą, że od wysokości determinacji zależy jak zawodnik przykłada się do treningów i jak się rozwija.

Daję słabe, za wyjątkowo ciasny umysł i niesprawdzenie zanim się coś napisze. To, że umiesz zawodnikowi zwiększyć determinację, nie oznacza, że nie ma ona wpływu na rozwój. Bo ma i to to spory obok takich atrybutów zakrytych jak ambicja i profesjonalizm. Do tego dochodzą setki czynników losowych. Nie znajdziesz natomiast stałego wzoru, który zawsze będzie działał

Sonny
Typer Miesiąca - 2. miejsce


Komentarzy: 259

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-08-29

Poziom ostrzeżeń: 0

09-01-2019, 11:46 , ocenił powyższy materiał: słabe - Słaby żart

I bardzo dobrze, że tak napisałem. Nie raczyłeś tylko zauważyć, że napisałem "prawdopodobnie", a tym artykułem sam się ośmieszyłeś. Jak widać z artykułu @Mahdiego i dowodów oraz tego co pisze na forum SI, determinacja ma znaczenie. Mam dla Ciebie koleżeńską radę: nie potrafisz, to nie pchaj się na afisz.

Jacor


Komentarzy: 522

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-10-07

Poziom ostrzeżeń: 0

09-01-2019, 12:14 , ocenił powyższy materiał: słabe - What the fuck is this?!

Chciałbym zadać pytanie moderatorom. MFM jest szanowanym i fachowym portalem, więc dlaczego toleruje się takie wpisy użytkowników? To co wypisał główny mądrala @Shrek nie ma przełożenia na rzeczywistość. A gdy przeczyta takie coś ktoś z zewnątrz, co jest tu pierwszy raz to pomyśli, że to jest stanowisko portalu. Tym samym portal jest ośmieszony i niewiarygodny. Użytkownicy mają do dyspozycji blogi, RM i ewolucję gwiazd. Czy można pisać więc takie brednie zamiast tematycznie, tzn. blogi, blogi RM i ewolucję?
Ja proponuję aby była na wstępie jakiś dopisek, że to są prywatne kompletnie z doopy poglądy autora, żeby nikt nie myślał, że to poglądy redakcji.
Jak można pisać, że determinacja nie wpływa na tworzenie osobowości?! Jak można pisać, że nie wpływa na rozwój. Otrząśnij się chłopie i weź zimny prysznic.

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, 3. miejsce w Polsce FM 2018


Komentarzy: 7996

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel, Członek Jury 5RM

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

09-01-2019, 17:02

Jacor, dnia 09-01-2019, 12:14, napisał:
Chciałbym zadać pytanie moderatorom. MFM jest szanowanym i fachowym portalem, więc dlaczego toleruje się takie wpisy użytkowników? To co wypisał główny mądrala @Shrek nie ma przełożenia na rzeczywistość. A gdy przeczyta takie coś ktoś z zewnątrz, co jest tu pierwszy raz to pomyśli, że to jest stanowisko portalu. Tym samym portal jest ośmieszony i niewiarygodny. Użytkownicy mają do dyspozycji blogi, RM i ewolucję gwiazd. Czy można pisać więc takie brednie zamiast tematycznie, tzn. blogi, blogi RM i ewolucję?
Ja proponuję aby była na wstępie jakiś dopisek, że to są prywatne kompletnie z doopy poglądy autora, żeby nikt nie myślał, że to poglądy redakcji.
Jak można pisać, że determinacja nie wpływa na tworzenie osobowości?! Jak można pisać, że nie wpływa na rozwój. Otrząśnij się chłopie i weź zimny prysznic.


Pomyślę o tym. Na razie jak słyszę "determinacja", to mam lekkie torsje :-) Sprawa jest jasna i wiadomo, że artykuł Shreka błędnie przedstawia całą kwestię.
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-19 by Łukasz Czyżycki