BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 1, słabe: 0
zobacz komentarze

Kandydaci na gwiazdy WYSTĄP - część druga

13-04-2019, 02:40 , Unikalnych wejść: 220 , autor: Shrek

Wybrany klub / reprezentacja: -

Opisywany sezon: -

Poziom rozgrywkowy: -

Wersja gry: Football Manager 2018

Zawsze gdy słyszę, że ktoś nie ma w drużynie kandydatów na gwiazdy gdzieś z tyłu głowy rodzi się pytanie – kim jest gwiazda.

 

Czy to zawodnik, który ma walczyć jak równy z równym z Messim, Ronaldo lub innym graczem o podobnej klasie o złota piłkę? Jeżeli tak, to faktycznie może być problem z znalezieniem takiego grajka, nie tylko w naszym klubie, ale także i w całej lidze. Bo ilu genialnych piłkarzy, wyraźnie przewyższających umiejętnościami i hartem ducha innych zawodników, jest się w stanie pojawić w jednym naborze w całej grze? Czterech, trzech na cały jeden rocznik? A jaka jest szansa, że będzie to akurat w naszym regionie geograficznym?

 

Czy gwiazdą można nazwać zawodnika, który będzie ciągnął grę w naszej drużynie, a gdy nasza drużyna okaże się dla niego zbyt mała przeniesie swe talenty gdzieś wyżej i tam również będzie grał, jeśli nie pierwsze, czy drugie skrzypce, to jednak okaże się ważną postacią pierwszego zespołu?

 

Moim zdaniem MOŻNA.

 

A gdyby tylko miał być gwiazda ligowego podwórka? Czyli łatwiej by się nam grało z nim niż bez niego. Czy to byłaby gwiazda? Lokalna, ale jednak gwiazda.

 

Dlatego przedstawiam kandydatów na gwiazdy z mojego eFeMowego świata. Można do nich podejść w dwojaki sposób.

 

Pierwszy - proponuję mała zabawę w typowanie który z dzieciaków przeze mnie przedstawionych okaże się zawodnikiem, z którego wyrośnie gwiazdor walczący o złota piłkę, a który okaże się tylko niespełnionym talentem.

 

Drugi – być może będzie to dobry temat na rozpoczęcie dyskusji i wymianę swoich spostrzeżeń na to, w jakich młodzieżowców warto inwestować, a jakich unikać. Co dla was jest ważne u takiego juniora, a co nie. Wiadomo, gdyby w moim naborze pojawiła się chociażby 5 takich zawodników, uznałbym, że nabór jest naprawdę świetny.

 

Inaczej podchodzi się do takich zawodników, którzy pojawiają się w naborze, a inaczej do takich, których trzeba by sprowadzić. Gdybyś mieli możliwość wyciągnięcia jednego zawodnika do swojego naboru, który z nich by to był, a gdybyście mieli któregoś z nich kupić, to na kogo byście się zdecydowali?

 

 

Zapraszam wszystkich do dyskusji, bo liczę na to, że wyjdzie z niej coś dobrego. Oczywiście, jak w każdej dyskusji liczę na argumenty, nie zaś suche przedstawienie nazwiska/nazwisk.

 

 

Mam także pewne wyzwanie dla Mahdiego. Pozwolę sobie zadać pytanie. Dlaczego umieściłem na obu listach taką rubrykę jak kontakty z mediami. Czy jest ona do czegoś potrzebna? (innych użytkowników, prosze o nieodpowiadanie)

 

 

 

Sebastian Clerc

 

Jerome Boulesteix

 

 

Mauro Di Paola

 

 

Robin Girard

 

 

Jiri Steiner

 

 

Bernd Bosbach

 

 

Arkadiusz Biskup

 

 

Mamadi Toure

 

 

Kamil Thimon

 

 

Nenad Novakovic

 

 

Francesco Esposito

 

 

 


Autor: Shrek

KOMENTARZE

geographic92


Komentarzy: 167

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2016-01-01

Poziom ostrzeżeń: 0

13-04-2019, 23:39 , ocenił powyższy materiał: mocne - Świetny pomysł na karierę, będę czekał na dalszy ciąg

Na gwiazdora z wyżej wymienionych talentów typuję ostatniego - Niemca o jakże niemieckobrzmiącym imieniu i nazwisku Francesco Esposito. Oczywiście z tego też względu to właśnie jego chciałbym mieć w swoim klubie. Nie będę owijać w bawełnę, na FMie się znam kiepsko. Ale Francesco imponuje dobrymi warunkami fizycznymi oraz dobrze współpracuje z kolegami. Jest bardzo ambitny co wskazuje na to, że może stać się wielkim piłkarzem.

Co do zawodu - nie podobają mi się Bosbach i Traore. Są po prostu jacyś nijacy. Pozostali wyróżniają się choć jednym czy dwoma elementami, ww. dwójka zaś nie wyróżnia się niczym. Myślę, że to z nich wyjdzie najsmaczniejsza mizeria. Najbardziej jednak ciekawi mnie rozwój Jiriego Steinera. Czy wysoki wskaźnik agresji nie wpłynie jakoś negatywnie na niego.

Czy te zagadki doczekają się rozwiązania i przedstawisz chłopców w formie ewolucji gwiazd?

Shrek


Komentarzy: 1030

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Trudny Człowiek

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: 1

20-04-2019, 04:48

Ślicznie dziękuje za zainteresowanie

geographic92, dnia 13-04-2019, 23:39, napisał:
Na gwiazdora z wyżej wymienionych talentów typuję ostatniego - Niemca o jakże niemieckobrzmiącym imieniu i nazwisku Francesco Esposito. Oczywiście z tego też względu to właśnie jego chciałbym mieć w swoim klubie. Nie będę owijać w bawełnę, na FMie się znam kiepsko. Ale Francesco imponuje dobrymi warunkami fizycznymi oraz dobrze współpracuje z kolegami. Jest bardzo ambitny co wskazuje na to, że może stać się wielkim piłkarzem.Czy nie boisz się, że w przypadku Esposito, problemem będzie mała ilość gwiazdek potencjału - zaledwie 3 sztuki?


geographic92, dnia 13-04-2019, 23:39, napisał:

Najbardziej jednak ciekawi mnie rozwój Jiriego Steinera. Czy wysoki wskaźnik agresji nie wpłynie jakoś negatywnie na niego.Nie słyszałem, aby agresja w jakis sposób (czy to pozytywnie, czy negatywnie), na rozwój piłkarza. Skąd takie obawy?

I tak, niektórzy (a być może i wszyscy), zostana przedstawienie w zakładce ewolucyjnej.
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-19 by Łukasz Czyżycki