BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 2, słabe: 0
zobacz komentarze

#II Kandydaci na gwiazdy WYSTĄP - część druga

13-04-2019, 02:40 , Unikalnych wejść: 459 , autor: Shrek

Wybrany klub / reprezentacja: -

Opisywany sezon: -

Poziom rozgrywkowy: -

Wersja gry: Football Manager 2018

Zawsze gdy słyszę, że ktoś nie ma w drużynie kandydatów na gwiazdy gdzieś z tyłu głowy rodzi się pytanie – kim jest gwiazda.

 

Czy to zawodnik, który ma walczyć jak równy z równym z Messim, Ronaldo lub innym graczem o podobnej klasie o złota piłkę? Jeżeli tak, to faktycznie może być problem z znalezieniem takiego grajka, nie tylko w naszym klubie, ale także i w całej lidze. Bo ilu genialnych piłkarzy, wyraźnie przewyższających umiejętnościami i hartem ducha innych zawodników, jest się w stanie pojawić w jednym naborze w całej grze? Czterech, trzech na cały jeden rocznik? A jaka jest szansa, że będzie to akurat w naszym regionie geograficznym?

 

Czy gwiazdą można nazwać zawodnika, który będzie ciągnął grę w naszej drużynie, a gdy nasza drużyna okaże się dla niego zbyt mała przeniesie swe talenty gdzieś wyżej i tam również będzie grał, jeśli nie pierwsze, czy drugie skrzypce, to jednak okaże się ważną postacią pierwszego zespołu?

 

Moim zdaniem MOŻNA.

 

A gdyby tylko miał być gwiazda ligowego podwórka? Czyli łatwiej by się nam grało z nim niż bez niego. Czy to byłaby gwiazda? Lokalna, ale jednak gwiazda.

 

Dlatego przedstawiam kandydatów na gwiazdy z mojego eFeMowego świata. Można do nich podejść w dwojaki sposób.

 

Pierwszy - proponuję mała zabawę w typowanie który z dzieciaków przeze mnie przedstawionych okaże się zawodnikiem, z którego wyrośnie gwiazdor walczący o złota piłkę, a który okaże się tylko niespełnionym talentem.

 

Drugi – być może będzie to dobry temat na rozpoczęcie dyskusji i wymianę swoich spostrzeżeń na to, w jakich młodzieżowców warto inwestować, a jakich unikać. Co dla was jest ważne u takiego juniora, a co nie. Wiadomo, gdyby w moim naborze pojawiła się chociażby 5 takich zawodników, uznałbym, że nabór jest naprawdę świetny.

 

Inaczej podchodzi się do takich zawodników, którzy pojawiają się w naborze, a inaczej do takich, których trzeba by sprowadzić. Gdybyś mieli możliwość wyciągnięcia jednego zawodnika do swojego naboru, który z nich by to był, a gdybyście mieli któregoś z nich kupić, to na kogo byście się zdecydowali?

 

 

Zapraszam wszystkich do dyskusji, bo liczę na to, że wyjdzie z niej coś dobrego. Oczywiście, jak w każdej dyskusji liczę na argumenty, nie zaś suche przedstawienie nazwiska/nazwisk.

 

 

Mam także pewne wyzwanie dla Mahdiego. Pozwolę sobie zadać pytanie. Dlaczego umieściłem na obu listach taką rubrykę jak kontakty z mediami. Czy jest ona do czegoś potrzebna? (innych użytkowników, prosze o nieodpowiadanie)

 

 

 

Sebastian Clerc

 

Jerome Boulesteix

 

 

Mauro Di Paola

 

 

Robin Girard

 

 

Jiri Steiner

 

 

Bernd Bosbach

 

 

Arkadiusz Biskup

 

 

Mamadi Toure

 

 

Kamil Thimon

 

 

Nenad Novakovic

 

 

Francesco Esposito

 

 

 


Autor: Shrek

KOMENTARZE

geographic92


Komentarzy: 186

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-01-01

Poziom ostrzeżeń: 0

13-04-2019, 23:39 , ocenił powyższy materiał: mocne - Świetny pomysł na karierę, będę czekał na dalszy ciąg

Na gwiazdora z wyżej wymienionych talentów typuję ostatniego - Niemca o jakże niemieckobrzmiącym imieniu i nazwisku Francesco Esposito. Oczywiście z tego też względu to właśnie jego chciałbym mieć w swoim klubie. Nie będę owijać w bawełnę, na FMie się znam kiepsko. Ale Francesco imponuje dobrymi warunkami fizycznymi oraz dobrze współpracuje z kolegami. Jest bardzo ambitny co wskazuje na to, że może stać się wielkim piłkarzem.

Co do zawodu - nie podobają mi się Bosbach i Traore. Są po prostu jacyś nijacy. Pozostali wyróżniają się choć jednym czy dwoma elementami, ww. dwójka zaś nie wyróżnia się niczym. Myślę, że to z nich wyjdzie najsmaczniejsza mizeria. Najbardziej jednak ciekawi mnie rozwój Jiriego Steinera. Czy wysoki wskaźnik agresji nie wpłynie jakoś negatywnie na niego.

Czy te zagadki doczekają się rozwiązania i przedstawisz chłopców w formie ewolucji gwiazd?

Shrek


Komentarzy: 1228

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Czasowy Ban - Żółta Kartka

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: 2

20-04-2019, 04:48

Ślicznie dziękuje za zainteresowanie

geographic92, dnia 13-04-2019, 23:39, napisał:
Na gwiazdora z wyżej wymienionych talentów typuję ostatniego - Niemca o jakże niemieckobrzmiącym imieniu i nazwisku Francesco Esposito. Oczywiście z tego też względu to właśnie jego chciałbym mieć w swoim klubie. Nie będę owijać w bawełnę, na FMie się znam kiepsko. Ale Francesco imponuje dobrymi warunkami fizycznymi oraz dobrze współpracuje z kolegami. Jest bardzo ambitny co wskazuje na to, że może stać się wielkim piłkarzem.Czy nie boisz się, że w przypadku Esposito, problemem będzie mała ilość gwiazdek potencjału - zaledwie 3 sztuki?


geographic92, dnia 13-04-2019, 23:39, napisał:

Najbardziej jednak ciekawi mnie rozwój Jiriego Steinera. Czy wysoki wskaźnik agresji nie wpłynie jakoś negatywnie na niego.Nie słyszałem, aby agresja w jakis sposób (czy to pozytywnie, czy negatywnie), na rozwój piłkarza. Skąd takie obawy?

I tak, niektórzy (a być może i wszyscy), zostana przedstawienie w zakładce ewolucyjnej.

kuboll112


Komentarzy: 462

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2016-12-27

Poziom ostrzeżeń: 1

03-06-2019, 13:43 , ocenił powyższy materiał: mocne - Miło, że zdecydowałeś się dodać ten blog

Clerc - NIE ZATRUDNIAM, nie ma przedrostka "obiecujący" w charakterystyce mediów, a umiejętności nie przekonujące, zwykła osobowość, idąc podobym tokiem rozumowania - nie zatrudniam także takich piłkarzy jak: Di Paola, Bosbach i Novakovic, Biskupa odrzucam, bo tylko zrównoważony

zostają Esposito, Thimon, Toure, Steiner, Girard i Boulesteix

spróbowałym zatrudnić tylko gościa z Valencii, bo być może charakterystyka w mediach dla defensywnego pomocnika nie obejmuje przedrostka "obiecujący", atrybuty już porządne, resztę ODRZUCAM

jeżeli widzicie jakąś niekonsekwencję w stosunku do komentarza pod 1 blogiem użytkownika Shrek to piszcie, bo teraz piszę na szybko, a na prawdę potrzeba sporo czasu żeby to wszystko "spoić" w całość


Shrek


Komentarzy: 1228

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Czasowy Ban - Żółta Kartka

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: 2

04-06-2019, 20:10

kuboll112, dnia 03-06-2019, 13:43, napisał:
Clerc - NIE ZATRUDNIAM, nie ma przedrostka "obiecujący" w charakterystyce mediów, a umiejętności nie przekonujące, zwykła osobowość, idąc podobym tokiem rozumowania - nie zatrudniam także takich piłkarzy jak: Di Paola, Bosbach i Novakovic, Biskupa odrzucam, bo tylko zrównoważonyCzy uważasz, że Scouci mają prawo się pomylić? Ja uważam, że tak, chociaż ich mylenie się będzie opierało się na błędnej liczbie gwiazdek czy to w CA, czy w PA. Także oceny trenerów nie zawsze są sprawiedliwe - w Tours miałem zawodnika, o którym pisali, że będzie dobry co najwyżej na Ligue 2, tymczasem w Ligue 1 grał naprawdę solidnie. Popatrz zresztą na bloga DobiFM i jego Crvena Zvezda Belgrad - tam jeden z napastników miał jedną gwiazdkę umiejętności, a wyglądał naprawdę solidnie.

A skoro mylą się scouci, to także mogą mylić się media.kuboll112, dnia 03-06-2019, 13:43, napisał:

spróbowałym zatrudnić tylko gościa z Valencii, bo być może charakterystyka w mediach dla defensywnego pomocnika nie obejmuje przedrostka "obiecujący", atrybuty już porządne, resztę ODRZUCAM
Rozumiem, że gościem z Valencii jest ... Boulesteix? Bo tylko on pasuje do opisu.

Dzięki za zainteresowanie.

Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-19 by Łukasz Czyżycki