BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 55, słabe: 0
zobacz komentarze

Mo(u)rning Of Love. Real Madryt/Barcelona, czyli wszechświat równoległy (#1, wstęp)

17-05-2019, 17:40 , Unikalnych wejść: 1569 , autor: Mahdi

Wybrany klub / reprezentacja: Real / Barcelona

Opisywany sezon: Wstęp

Poziom rozgrywkowy: 1

Wersja gry: Championship Manager 01/02


Dedykuję A.


 


MOURNING CZY MORNING - OTO JEST PYTANIE!

Na początek winien wam jestem wyjaśnienie znaczenia tytułu. Ostatnio bardzo wiele działo się w moim życiu... A zatem Mo(u)rning Of Love to zwrot, który traktuję bardzo osobiście i prawdziwe jego znaczenie znam tylko ja! Czy jest to Mourning Of Love (w wolnym tłumaczeniu: żałoba po miłości) czy może Morning Of Love (poranek miłości) - nie zdradzę... Ta fraza mówi również bardzo dużo o moim uzależnieniu od Championship Managera/Football Managera. Trwa to już ponad 17 lat. Szmat czasu.


TEORIA WIELOŚWIATÓW

Wszechświat równoległy.... Niektórzy z was wiedzą, że pasjonuję się m.in. astronomią i kosmologią. Niesamowicie przemawia do mnie teoria wieloświatów. Jest to bardziej prawdopodobne.... niż może nam się wydawać! Według obliczeń kosmologów-astrofizyków, prof. Andrieja Linde i dr Witalija Wanczurina, z Uniwersytetu Stanforda w Kalifornii liczba takich wszechświatów może wynosić 10 do 10 do 10 do 7 potęgi. To bardzo dużo zer. Tak dużo, że trudno sobie to wyobrazić. Liczba ta zapisana w systemie dziesiętnym nie zmieściłaby się w całym kosmosie. Sama potęga z liczby równoległych wszechświatów, gdyby ją zapisać na kartach znormalizowanego maszynopisu, zajęła by 5 556 stron.

Nawiązując więc to teorii wszechświatów równoległych, postanowiłem jeszcze raz napisać historię futbolu począwszy od lata 2001! Uruchomiłem swoją wyobraźnię i... oto, co wymyśliłem.


CHAMPIONSHIP MANAGER 01/02 POWRACA!

Z prawdziwą nostalgią wracam do korzeni, czyli do pierwszej mojej gry z serii Championship Manager/Football Manager. Wszystko zaczęło się 17 lat temu, kiedy jako dojrzały, niemal 26-letni człowiek sięgnąłem po CD-R z poważnym mottem na okładce:


Wtedy trochę się z tego sloganu podśmiewałem, lecz szybko przekonałem się jak bardzo był on dla mnie... złowieszczy. Teraz mamy rok 2019 i mogę śmiało powiedzieć, że te wszystkie lata, które minęły od roku 2002 kręciły się wokół „najważniejszej gry mojego życia“.

Ostatnio jestem nieco zmęczony odsłoną FM2019 i ogólnie wszystkimi tymi zawodnikami obecnej doby. Zamarzyło mi się, by znów znaleźć się w czasach, kiedy największymi gwiazdami futbolu byli praktycznie moi rówieśnicy, czyli piłkarze urodzeni w latach 70-tych. Tacy jak Zidane, Figo, Beckham, Giggs, Szewczenko, Henry, Rivaldo, Ronaldo, Raúl, Owen, Roberto Carlos, Vieira, Nedved, Del Piero i inni...

Pomyślałem więc, żeby rozegrać długą, dwudziestoletnią karierę wykorzystując właśnie nostalgiczną wersję Championship Manager 01/02. Nie byłbym jednak sobą, abym nie wymyślił utrudnień, lub jak kto woli - atrakcji! Przede wszystkim zaimplementowałem kilkadziesiąt taktyk, których będzie używał komputer. Sprawią one, że gra przeciwko AI stanie się niezwykle wymagająca.


EDYTOR - SETKI GODZIN PRACY

Następna sprawa - zająłem się edytorem. Wykonałem następujące czynności:

1. Zmniejszyłem radykalnie CA, PA i atrybuty wszystkim niedoszłym gwiazdom futbolu, w ocenie potencjału których pomylili się ówcześnie researcherzy. Szczególnie oderwani od ziemi byli chłopcy z Białorusi, Egiptu, Grecji oraz... Polski. Nie ma już zatem takich „wonderkidów“ jak Marcin Harasimowicz, Stanisław Terlecki jr. Jarosław Świętochowski oraz setek innych przekoksowanych graczy, którzy nigdy nie osiągnęli poziomu jaki im wróżono. Przykłady? Proszę: LINK1 LINK2

2. Z kolei zwiększyłem potencjał i atrybuty wielu zawodnikom, którzy w CM01/02 byli oszacowani zbyt nisko. Ustawiłem też właściwe pozycje i daty urodzenia, jeżeli były błędne. Usunąłem zdublowanych graczy.

3. Stworzyłem setki zawodników, którzy sukcesywnie będą pojawiać się w grze, zgodnie ze stanem faktycznym. Nie zdradzę „kuchni“, mogę tylko uchylić rąbka tajemnicy: najmłodsi zawodnicy, którzy pojawią się w grze, urodzili się w roku 1993! Założenie było takie, aby nie pominąć żadnego z medalistów MŚ 2002, 2006, 2010, 2014, 2018 i ME 2004, 2008, 2012, 2016 - z zastrzeżeniem, że nie urodzili się później niż w roku 1993.

4. Osoby znające ograniczenia edytora 01/02 zdają sobie sprawę, że:

a/ począwszy od roku 1987 nie można określić dokładnej daty urodzenia, tylko sam rok.  Jeżeli określi się dokładną datę urodzenia (np. Higuain - 10.12.1987), gra zawsze ustawia zawodnika jako urodzonego w roku 1980.
b/ Nie można ustawić w edytorze roku urodzenia późniejszego niż 1990. Gdy się to zrobi, gra zawsze widzi rok 1990.

Mając jednak ogromne doświadczenie edycyjne, udało mi się obejść te ograniczenia i wszystko będzie tak, jak należy (!!!)


Razem ze znanymi piłkarzami pojawiać się też będą newgeni. Schodzić będą ze sceny starzy mistrzowie.... Razem da nam to właśnie „wszechświat równoległy“, historię futbolu, która mogła się wydarzyć  i na pewno się gdzieś wydarzyła! Wykazują to bowiem obliczenia uczonych i teoria wszechświatów równoległych, a także teoria inflacji Alana Gutha. Stwierdził on: „we wszechświecie, w którym zachodzi wieczna inflacja, wszystko, co może się zdarzyć, rzeczywiście się zdarzy – a faktycznie zdarzy się nieskończoną liczbę razy”.

Daje do myślenia, prawda?


KARIERA

Możemy mieć przeróżne sympatie klubowe, ale zgodzimy się chyba, że w latach 2001-19 najpiękniejszy futbol prezentowały dwa kluby: Real Madryt i Barcelona! Obydwa osiągnęły też największe sukcesy. Real triumfował w Lidze Mistrzów w latach 2002, 2014, 2016, 2017, 2018, a Barcelona w 2006, 2009, 2011 i 2015. Żaden z innych klubów europejskich nawet nie zbliżył się do takich sukcesów.

Postanowiłem więc, że jeszcze raz odbędzie się bitwa gigantów!


Zasady kariery, które sprawią, że zachowany zostanie maksymalny realizm:

1. Oba kluby mogą kupować tylko i wyłącznie takich zawodników, jacy byli tam transferowani w realnym świecie futbolu. Nie można pozyskiwać żadnych innych.

2. Nawet jeżeli klub chce sprowadzić zawodnika, który był do niego transferowany w realnym świecie futbolu, nie może tego uczyć wcześniej niż stało się to naprawdę! Przykłady: jeżeli Real będzie chciał zakupić Cristiano Ronaldo, może to zrobić nie wcześniej niż przed sezonem 2009/10! Z kolei jeżeli Barcelona będzie chciała zakupić Yaya Touré, może się to stać nie wcześniej niż przed sezonem 2007/08!

3. Wejście młodych, sławnych później zawodników do pierwszego zespołu, będzie identyczne jak w świecie rzeczywistym! Przykłady:


Jak się domyślacie, będę grał obydwoma klubami równocześnie. Kariera ma dwa cele:

A. Przypomnieć słynnych piłkarzy z lat 2001-19.

B. Rywalizację pomiędzy Realem i Barceloną, która wyłoni drużynę lepszą. Kariera jest przewidziana na 20 sezonów. Od 2001/02 do 2020/21.


W rolę menedżera Realu wcielę się osobiście (Łukasz Czyżycki), a menedżerem Barcelony będzie Ryszard Czyżycki. Ryszard był moim dziadkiem (ur. 1922, zm. 1990), który zaszczepił mi futbolowego bakcyla. Cześć Jego Pamięci! Jest to szczególny wyraz hołdu dla człowieka, którego bardzo kochałem.

 

KONKURS DLA UŻYTKOWNIKÓW MÓJ FOOTBALL MANAGER

Z tą niezwykłą karierą wiązać się będzie również konkurs, w którym do wygrania jest 3000 zł! Chodzi mi tu głównie o to, aby każdy trzymał kciuki za jedną z tych wielkich drużyn i regularnie sprawdzał jej wyniki. A zatem:


1. Który z klubów (Real czy Barcelona) okaże się lepszy po 20 latach kariery? Za poszczególne trofea klub przyznane będzie miał następującą liczbę punktów:

a/ Mistrzostwo Hiszpanii - 3 pkt
b/ Puchar Hiszpanii - 2 pkt
c/ Superpuchar Hiszpanii - 0,1 pkt
d/ Liga Mistrzów - 5 pkt
e/ Superpuchar Europy - 0,3 pkt
f/ Klubowe MŚ - 0,5 pkt
g/ Puchar Interkontynentalny -  0,2 pkt

Przed każdym odcinkiem zamieszczona będzie następująca tabelka, w której będziecie widzieć sytuację przed sezonem:


2. Pojedynek Cristiano Ronaldo vs Messi! Który z zawodników, Cristiano Ronaldo czy Messi zdobędzie więcej bramek w oficjalnych rozgrywkach? Należy podkreślić, że Cristiano Ronaldo „wejdzie do gry“ w lipcu 2002, a Messi w lipcu 2004. Liczą się bramki we wszystkich klubach, w których będą występować oraz gole w reprezentacji A. Przed każdym odcinkiem zamieszczona będzie następująca tabelka, w której będziecie widzieć sytuację przed sezonem:

 

Zasady konkursu:

1. Osoby biorące udział w konkursie muszą odpowiedzieć na pytania pod tym blogiem (wstępem). Czas - moment ukazania się odcinka z opisem sezonu nr 1.

2. Aby mieć szanse na nagrodę, należy pod każdym z kolejnych 20 blogów z serii „Mo(u)rning Of Love. Real Madryt/Barcelona, czyli wszechświat równoległy“ zamieszczać komentarz. Minimum to zaznaczenie jednej z nowych „gotowych" opcji w komentarzu (śledzę, pilnie śledzę, obecny):


Nagrody:

Na nagrody przeznaczam 3 x 1000 zł!

Jeżeli więcej niż trzy osoby prawidłowo odpowiedzą na dwa zadane pytania, zwycięzcy zostaną rozlosowani. W konkursie, co oczywiste, ja nie biorę udziału.

Życzę wam miłej zabawy oraz wielu wrażeń, których powinna dostarczyć ta kariera! Zobaczymy, który z gigantów światowego futbolu okaże się lepszy!


Autor: Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Pierwszy Kreator Gwiazd, Menedżer Miesiąca

KOMENTARZE

MDea


Komentarzy: 49

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączyła: 2019-03-27

Poziom ostrzeżeń: 0

23-05-2019, 17:13 , ocenił powyższy materiał: mocne - Niesamowita historia

Jestem pod wrażeniem i pomysłu i jego prezentacji.
Typy:
1.Real
2.Messi

Abramovich


Komentarzy: 223

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-09-28

Poziom ostrzeżeń: 0

23-05-2019, 18:05 , ocenił powyższy materiał: mocne - Lecę budować Ci pomnik

To będzie kariera, czekam na 1 część. W konkursie stawiam: 1. Real, 2. Ronaldo

EddyManiolo
3. miejsce w Polsce FM 2016


Komentarzy: 1300

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Menago Tradycjonalista

Dołączył: 2015-12-05

Poziom ostrzeżeń: 2

23-05-2019, 23:18 , ocenił powyższy materiał: mocne - Świetny pomysł na karierę, będę czekał na dalszy ciąg

Świetny pomysł na karierę, będę czekał na dalszy ciąg

Jest sentyment.
1. Barcelona
2. Messi

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Pierwszy Kreator Gwiazd, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 8259

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel, Członek Jury 5RM

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

24-05-2019, 19:26

Nie przypuszczałem, że ten blog z opisem sezonu nr 1 zajmie mi tyle czasu :-) Ale chciałbym pokazać wielu zawodników, wszystkie rozgrywki, a do tego potrzebny jest czas...

Jutro już na 100% opublikuję opis sezonu 2001/02.

Shrek


Komentarzy: 1228

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Czasowy Ban - Żółta Kartka

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: 2

24-05-2019, 22:54

Tak się zastanawiam właśnie, jak będziesz pokazywał screeny? Czy to bedą screeny z transferami, czy kadry interesujących nas drużyn?

Jeśli mogę prosić, ja chciałbym zobaczyc profile początkowe dwóch piłkarzy, którzy pojawili się na łamach MFM.

Chodzi o Juana Ugarte i Gregory Lacombe. Ciekawe, czy z tego drugiego wyrośnie ktoś ciekawy?

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Pierwszy Kreator Gwiazd, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 8259

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel, Członek Jury 5RM

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

24-05-2019, 23:23

Shrek, dnia 24-05-2019, 22:54, napisał(a):
Tak się zastanawiam właśnie, jak będziesz pokazywał screeny? Czy to bedą screeny z transferami, czy kadry interesujących nas drużyn?

Jeśli mogę prosić, ja chciałbym zobaczyc profile początkowe dwóch piłkarzy, którzy pojawili się na łamach MFM.

Chodzi o Juana Ugarte i Gregory Lacombe. Ciekawe, czy z tego drugiego wyrośnie ktoś ciekawy?


Zobaczysz, jak będzie. Różnie:

https://myfootballmanager.pl/post/1833/mourning-of-love-real-madrytbarcelona-czyli-wszechswiat-rownolegly-sezon-nr-1-200102


Oto zawodnicy, o których prosiłeś:Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-19 by Łukasz Czyżycki