BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 6, słabe: 0
zobacz komentarze

Sen o Potędze - Salford City #3 Sezon 2020/2021

04-08-2019, 23:44 , Unikalnych wejść: 196 , autor: Ktokolwiek

Wybrany klub / reprezentacja: Salford City F.C.

Opisywany sezon: 2020/21

Poziom rozgrywkowy: 3

Wersja gry: Football Manager 2019

Po dłuższej przerwie (remont nie wybiera:P) wracamy do kariery Salford City. Po drugim awansie z rzędu w tym roku zagramy na trzecim szczeblu rozgrywek, do upragnionej Premier League zostały jeszcze dwa kroki.


Wymagania zarządu co do tego sezonu były następujące:

  • League One: Środek tabeli
  • FA Cup: dojście do Pierwszej rundy
  • Carabao Cup: dojście do Drugiej rundy
  • Checkatrade Trophy: dojście do Drugiej rundy

​W odróżnieniu od poprzednich lat tym razem czeka nas (tylko)  odrobinę trudniejsze zadanie, skład nie wygląda już tak imponująco na tle innych drużyn z ligi (zwłaszcza spadkowiczów z Championship). Realistycznie patrząc naszym celem będzie załapanie się do baraży, jeśli chodzi o puchary postaramy się przynajmniej powtórzyć osiągnięcia z zeszłego sezonu.

 

Transfery

 

W lecie do składu dołączyło dziewięciu zawodników (jak zwykle nie wydaliśmy ani grosza), poza nimi ściągnęliśmy jeszcze pięciu juniorów z niższych lig (ma ktoś jakiś pomysł czemu Penrhyncoch -  drugoligowa walijska drużyna "produkuje" tylu utalentowanych juniorów? w tej karierze już czterech, a w FM 18 wyszedł od nich pomocnik, który skończył w Realu Madryt). Na wolny transfer odeszli: Chris Neal,  Scott Wiseman, Jack Redshaw, Mustapha Dumbuya, Nathan Pond, Devante Rodney, Rory Gaffney w więskzości ważni bądź kluczowi zawodnicy z pierwszego sezonu.


Dennis Lippert - nasza lewa obrona ciągle potrzebuje wzmocnień, idealnym kandydatem na rywala dla Sama Harta jest były gracz FC Nürnberg  z doświadczeniem w Drugiej Bundeslidze.

 


Juanjo Nieto - kolejny Hiszpan w naszym zespole, sprowadzony z myślą o pierwszym składzie

 


Luis Suarez
- wypożyczony z Watfordu napastnik odciąży Adama Rooneya, a w perspektywie kilku miesięcy ma szansę zając jego miejsce w pierwszej jedenastce 

 


Williams Velásquez - drugi transfer z Watfordu, najlepszy obecnie obrońca w zespole, następca Nathana Ponda w wyjściowym składzie 

 

Freddie Woodman - w poprzednim sezonie naszej bramki bronił siedemnastolatek, w tym (i w kolejnych) pierwszym bramkarzem będzie wychowanek Newcastle. Szczerze mówiąc zdziwiło mnie trochę, że Freddie wybrał Salford zamiast jakiegoś zespołu z Championship (dostał oferty z kilku klubów). 

 

Kyle Dempsey - były zawodnik Fleetwood Town który zrobił na mnie wrażenie grając przeciwko nam, a że kończył mu się kontrakt sprowadziłem go do nas. Na ten moment nasz najlepszy pomocnik.

 

Demeaco Duhaney - prawy obrońca wypożyczony z Huddersfield będzie zmiennikiem Juanjo Nieto 

 

Paolo Fernandes - wypożyczony z Manchester City skrzydłowy zwiększy rywalizację na prawej stronie boiska.

 

Jordan Storey - wypożyczony z Preston środkowy obrońca będzie tworzyć duet z Velásquezem

 


Josh Cullen - występujący w zeszłym sezonie na boiskach Premier League (trzy mecze) dołączył do nas w Październiku, impulsem do jego sprowadzenia był brak odpowiedniego partnera dla Dempseya

 

Sparingi

Tradycyjnie już w okresie przygotowawczym rozegraliśmy dziewięć spotkań. Sześciu przeciwników  to kluby z niższych lig (Vanarama National, Vanarama North/South), pozostali rywale to grające w Championship: Bradford City, Blackburn Rovers oraz nasz klub patronacki Middlesbrough F.C. Zwycięstwo we wszystkich spotkaniach daje pewne powody do optymizmu przed otwarciem sezonu.

 


 

Sierpień

 

Dobre wejście w sezon (zwłaszcza w nowej lidze) jest dla mnie bardzo ważne, cytując konferencje prasowe: "wolę dyktować tępo niż gonić" wyrobiona na starcie rozgrywek przewaga pozwala z komfortem podchodzić do kolejnych spotkań. Taki właśnie był Sierpień, komplet zwycięstw w pierwszych sześciu spotkaniach i awans do drugiej rundy Carabao Cup. Potem przyszedł mecz z Hull, goście zdobyli bramkę już w trzydziestej sekundzie spotkania (bramka Grosickiego)... przegrywamy, pomimo faktu że od dwudziestej siódmej minuty graliśmy z przewagą jednego zawodnika. O spotkaniu z Evertonem nie ma co się rozpisywać byliśmy o klasę gorsi. Miesiąc kończymy efektywnym zwycięstwem nad Ipswich Town.

 

Mecz miesiąca: Oldham Athletic A.F.C. vs  Salford City F.C.

 

W Sierpniu swoją świetną dyspozycję z poprzedniego sezonu prezentował Adam Rooney strzelając siedem bramek w pierwszych pięciu kolejkach ligowych. W spotkaniu z Athletic "nasz" Rooney był motorem napędowym zespołu swoim hattrickiem i asystą przy bramce Kuhla. Gdyby nie rozprężenie pod koniec wynik wyglądał by znacznie lepiej a tak wyszła hokejówka 2 - 5. Mecz z Oldham był szczytem, ale zarazem i końcem  dobrej dyspozycji Adama w tym roku (do końca Grudnia tylko cztery gole), cóż wiek i awanse do wyższych lig robią swoje.

 

Wrzesień

 

Wrzesień zaczynamy od pucharu o nic (czyt.Checkatrade Trophy), gdzie rezerwowi i nie do końca ograni zawodnicy rozbili grające w League Two, Rochdale. Późniejszy remis z MK Dons rozpoczął nasze męczarnie  (wyjąwszy mecz z Doncaster). Cały miesiąc graliśmy słabo, ospale w pomocy i mizernie w ataku, cudem jest, że grając tak beznadziejną piłkę zdobyliśmy aż czternaście (na osiemnaście możliwych) punktów. 


Co ciekawe powtórzyła się sytuacja sprzed roku, menedżer Doncaster (15) uważa jesteśmy zbyt słabi, aby uniknąć spadku, oczywiście byliśmy liderem. 


 

Mecz miesiąca: Salford City F.C. vs Doncaster Rovers F.C.

 

Jedyny wrześniowy mecz (a w zasadzie jego druga połowa) który zagraliśmy na swoim poziomie. Po pierwszej połowie i nijakiej grze naszych zawodników zdecydowałem się na przysłowiową suszarkę, która tym razem nie dała żadnego efektu. Wygraną 3 - 0 zawdzięczamy głównie świetnej grze rezerwowych, pewności naszych obrońców i cudom, jakie wyprawiał w bramce Freddie Woodman.

 

Październik

 

W Październiku nasz bezbarwny styl wreszcie przynosi "efekty", przegrywamy kończąc serię siedmiu spotkań bez porażki, naszym pogromcą został Charlton Athletic F.C.. Właśnie po tej meczu do zespołu dołączył Josh Cullen. Po przyjściu zawodnika z przeszłością w Premier League coś drgnęło, wyniki w zasadzie się nie zmieniły (nadal niewielkie zwycięstwa), ale styl w jakim graliśmy uległ poprawie, czego nie można powiedzieć o grze w obronie (bramki dla Mansfield i Bury no naszych błędach). Dzięki drobnej poprawie naszej formy zdołaliśmy wygrać najważniejszy mecze tego miesiąca, 24 Października (moje imieniny :P) pokonujemy drugie w tabeli Bristol City i odskakujemy wiceliderowi na sześć punktów. (Bristol ma mecz zaległy).


 

Mecz miesiąca: Salford City F.C. vs Walsall F.C.

 

Naszym najlepszym meczem w tym miesiącu okazało się spotkanie w ramach Checkatrade Trophy z grającym ligę niżej Walsall. Na ten mecz oddelegowałem skład złożony głównie z zawodników rezerwowych (poza bramkarzem i środkiem pomocy). Pomimo osłabionego składu po bramkach Rooneya (dwie) i Agyeoinga odnosimy stosunkowo łatwe zwycięstwo dające awans do fazy pucharowej turnieju. 

 

Listopad

 

Miesiąc pucharowo-ligowy. Zaczynamy od awansu do drugiej rundy FA Cup po pokonaniu ligowego rywala QPR. Po zapewnieniu sobie awansu od dalszej fazy, na ostatni mecz w fazie grupowej Checkatrade Trophy posłałem juniorów "wzmocnionych" rezerwowymi, efekt wygrana dopiero po karnych. W lidze QPR wzięło na nas odwet za odpadnięcie z pucharu, po tej porażce drugie w tabeli Bristol zrównało się z nami punktami. W spotkaniach z będącymi w dolnej części tabeli Scunthorpe i Southend zaprezentowaliśmy się przeciętnie.  W drugiej rundzie FA Cup jedynie zremisowaliśmy z Ipswich Town, które po zmianie trenera prezentuje się zdecydowanie lepiej niż na początku sezonu.


Mecz miesiąca: Scunthorpe United F.C. vs Salford City F.C. 

 

W kolejnym, niezbyt imponującym, jeśli chodzi o wyniki miesiącu, naszym najlepszym spotkaniem okazał się mecz przeciw zespołowi z dołu tabeli  Scunthorpe United F.C. Zwycięstwo zapewniliśmy sobie w pierwszej połowie bramkami Lloyda (dwie), Suareza i Agyeponga. To, co wyprawialiśmy w drugiej połowie woła o pomstę do nieba! po stracie dwóch bramek i złapaniu siedmiu! żółtych kartek rozmowa w szatni po meczu nie należała do najlepszych. Końcowy wynik 4 - 2 jest dobry, ale (zważywszy na to, że do przerwy było 4 - 0) nieco rozczarowujący. 

 

Grudzień

 

W pierwszej połowie grudnia gramy całkiem dobrze zarówno w lidze, jak i w pucharach. Dzięki wygranym z Oxford i Colchester znów wyrabiamy sobie przewagę nad Bristol City (4 pkt.). W FA Cup w powtórzonym meczu drugiej rundy, po dyskusyjnym rzucie karnym udaje się nam pokonać Ipswitch, do wyeliminowania Bury z Checkatrade Trophy potrzebowaliśmy konkursu jedenastek. W drugiej połowie miesiąca idzie nam już nieco gorzej w spotkaniach przeciw Luton i Plymoth zdobywamy jedynie dwa punkty, trzy punkty w spotkaniu z Boltonem zdobywamy rzutem na taśmę. Pomimo dwóch potknięć nasza przewaga punktowa nad wiceliderem nie uległa zmianie rok 2020 kończymy jako lider League One.

 

Mecz miesiąca: Salford City F.C. vs Colchester United F.C.

 

W spotkaniu z Colchester United zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony zarówno w obronie, jak i w ataku. Po ponad miesiącu posuchy przebudził się nasz najlepszy strzelec z poprzednich lat Adam Rooney - dwie bramki i najlepsza nota w drużynie zapowiadają możliwy powrót do formy. Kolejną bramkę zdobył prawy skrzydłowy Thomas Agtepong, który wyrasta na jednego ze skuteczniejszych strzelców w zespole.


Styczeń

 

W Styczniu rozegraliśmy aż dziewięć spotkań, maraton rozpoczęliśmy od wysokiego zwycięstwa z Doncaster Rovers w trzeciej rundzie FA Cup, w czwartej rundzie trafiliśmy na Everton który wyeliminował nas z drugiego pucharu w tym sezonie. W lidze poszło nam całkiem nieźle trzy zwycięstwa i dwa remisy w pięciu spotkaniach, niestety Bristol City zremisowało jeden mecz mniej i zbliżyło się do nas na dwa punkty. Pozostałe dwa spotkania to trzecia runda i ćwierćfinał Checkatrade Trophy. W trzeciej rundzie rezerwowy skład pokonał walczące o utrzymanie w League One Accrington Stanley. Na ćwierćfinałowy mecz z Mansfield wyszła znacznie silniejsza jedenastka, co poskutkowało łatwym zwycięstwem 4 - 1, w półfinale zagramy z Fleetwood Town FC.


W Styczniu klubu o mało co nie opuścił Gustavo, po pierwszej odrzuconej ofercie Manchesteru United, przybiegł z pretensjami i zażądał transferu, o dziwo kiedy uzgodniłem jego opiewający na prawie 8 milionów funtów transfer do Czerwonych Diabłów on od tak sobie odrzucił ich propozycje. Koniec końców młody bramkarz pozostał w Salford a pod koniec sezonu podpisał nawet nowy kontrakt.

 

Mecz miesiąca: Mansfield Town F.C. vs Salford City F.C. 
 

 

Jak dotąd szansę na grę w Checkatrade Trophy dostawali zawodnicy drugiego wyboru oraz juniorzy. W meczu z Mansfield było inaczej, w walce o półfinał wystąpił trzon pierwszego zespołu (5 graczy), wsparty "pierwszymi" rezerwowymi. Sam mecz miał typowy dla nas przebieg: w pierwszej połowie gramy znakomicie i aplikujemy przeciwnikowi cztery bramki: Kuhl, Suarez (dwie) Connolly, w drugiej połowie gramy dużo słabiej i pozwalamy dotąd bezradnemu rywalowi na strzelenie bramki. Tak czy inaczej awansujemy do półfinału po dość efektownym zwycięstwie.

 

Luty 
 

W Lutym nie straciliśmy ani jednej bramki, pomimo to miesiąc można uznać za średnio udany. Zdecydowanie rozczarowujące okazały się remisy z będącym w środku tabeli Doncaster i broniącym się przed spadkiem Blackpool, przez które straciliśmy fotel lidera (taka sama liczba punktów gorszy bilans bramek). W półfinale Checkatrade Trophy spotkaliśmy się z grającym w League Two, Fleetwood, po łatwym, acz nieporywającym zwycięstwie 2 - 0 nasi kibice mogli śmiało kupować bilety na Wembley! W Lutym Adam Rooney pobił klubowy rekord w liczbie występów w meczach ligowych 112 (na koniec sezonu 122), w nagrodę dostał nowy roczny kontrakt z obniżką pensji o 1,4 tys funtów tygodniowo :P

 

Mecz miesiąca: -//-

 

Przeciwnicy albo słabi, albo my gramy piach w lutym równy nieporywający poziom.

 

Marzec 

 

Marzec zaczynamy od efektownego zwycięstwa 3 - 0 przeciwko Coventry, był to nasz szósty mecz ligowy (a siódmy w ogóle) mecz bez straty bramki z rzędu! Niestety ta seria zakończyła się już w kolejnym spotkaniu, kiedy niespodziewanie remisujemy z Charltonem 2 - 2. W 38 kolejce remisujemy drugi raz z rzędu tym razem z Burton co skutkuje zwiększeniem straty do Bristol City do jednego punktu. Stratę tą z nawiązką odrabiamy w następnych dwóch spotkaniach, po meczu z Bury, a więc po 40 kolejkach znów zajmujemy fotel lidera z przewagą czterech punktów. W ostatnim marcowym meczu zdobywamy swoje pierwsze trofeum w tym sezonie pokonując Ipswitch Town w finale Checkatrade Trophy!


Wieści z drużyny młodzieżowej: Salford U-18 wygrywa w Pucharze 3 Ligi U-18

 

Mecz miesiąca: Ipswich Town F.C. vs Salford City F.C. 

 

Finał Checkatrade Trophy rozgrywany na Wembley zgromadził ponad 55 tys. kibiców więc prawie dziesięć razy tyle, co na naszych domowych spotkaniach! Na mecz przeciwko Ipswitch desygnowałem pierwszy skład. Większość zawodników zaprezentował się dobrze bądź bardzo dobrze (jedyne wyjątki to Agyepong i Velasquez) szczególnie dobrze zaprezentowali się strzelcy bramek Kyle Dempsey, Luis Suarez, i Sean Jordan, zawodnikiem spotkania został jednak asystent przy bramkach Suareza i Jordana: Danny Lloyd. Nie obyło się też niestety od nieprzyjemnego incydentu, gdy Dennis Lippert obejrzał czerwoną kartkę za brutalny faul w końcowe spotkania.

 

Nabór juniorów

 

W tym roku nabór do drużyny U-18 odbył się w połowie Marca.  Do drużyny U-18 dołączyło tylko trzech zawodników najlepiej zapowiadającym okazał się Luke Thompson.

 

Kwiecień

 

Kwiecień zaczynamy od praktycznego zapewnienia sobie zwycięstwa w League One, w 41 kolejce pokonujemy Bristol City i zwiększamy swoją przewagę do 7 punktów, do walki o drugie miejsce (bezpośredni awans) włączyło się QPR zrównując się punktami z Bristolem.  Remis kolejnym spotkaniu z QPR nie pogarsza naszej sytuacji dzięki porażce Bristol City. Ostatnie cztery ligowe spotkania są w naszym wykonaniu piorunujące komplet zwycięstw i bilans bramkowy 18 - 3. Mistrzostwo League 1 oficjalnie zdobywamy po wygranej nad Southend w 44 kolejce.  W przyszłym sezonie gramy w Championship! 

Wieści z drużyny młodzieżowej: Salford U-18 wygrywa Trzecią ligę U-18!

Wieści z drużyny młodzieżowej (Maj): Salford U-18 wygrywa Juniorski Puchar FA! 

 

Mecz miesiąca: Salford City F.C. vs Oxford United F.C.

 

Uskrzydleni po zdobyciu mistrzostwa kompletnie demolujemy grające od 14 min. w dziesiątkę Oxford. Świetny mecz rozegrali nasi skrzydłowi Thomas Agyepong zdobywca hattricka i Danny Lloyd strzelec dwóch goli, swoje do wygranej dołożył też Kyle Dempsey.

 

Podsumowanie​

 


Sezon 20/21 podobnie jak poprzednie okazał się bardzo udany, jako beniaminek wygrywamy League One (z rekordem zdobytych punktów i najmniejszą liczbą porażek w historii), w FA Cup dochodzimy do "przeklętej" czwartej rundy, w Carabao Cup spisaliśmy się gorzej niż przed rokiem odpadając już w drugiej rundzie. Do naszej kolekcji dołączył też puchar za zwycięstwo w Checkatrade Trophy.

 

Jedenastka sezonu zdominowana przez naszych zawodników

 

 

Nic dziwnego
 

 

Statystyki i nagrody zespołowe 

 

 

Najlepszym zawodnikiem w minionym sezonie został wybrany Williams Velasquez, przyznam, że trochę mnie to zdziwiło. Adam Rooney ciągle pozostaje najlepszym strzelcem zespołu, ale tym razem musi podzielić się tym tytułem z Thomasem Agyepongiem obaj zdobyli po 20 bramek. Dobrze spisali się także Kyle Dempsey, Josh Cullen i Luis Suarez.


Z młodych zawodników dobrze spisał się nasz wychowanek Sean Jordan, zdobywając parę kluczowych bramek w swoich 26 występach (16 z ławki), tradycyjnie już dobrze spisał się nasz "człowiek od czarnej roboty" defensywny pomocnik Alvaro. Jeśli chodzi o zawodników z drużyny U-18 to brylował w niej sprowadzony latem napastnik Andrew Bishop w 51(5) występach zdobywając 39 bramek.

 

 

Podsumowanie działalności finansowej 

 

Na zakończenie podsumowanie klubowych finansów. Przed startem sezonu 21/22 podpisaliśmy trzy nowe umowy sponsorskie: dwie na rok i jedną na 2 lata. Wpływy ze sponsoringu zwiększyły się do 1,6 mln funtów. Zacznie zwiększyły się też nasze przychody z pozostałych sektorów: dochody z transmisji uległy podwojeniu podobnie z dochody z nagród, sprzedaż klubowych pamiątek przyniosła o 125 tys. funtów więcej niż przed rokiem.

Tradycyjnie prezes zasila nasze konto

Podpisanie nowych umów sponsorskich, wpłata od Pani Prezes i nagrody za ligę znacząco poprawiły naszą sytuację finansową, na początku czerwca w kasie znajduje się 8.6 mln funtów.

 

I to by było na tyle. 


Autor: Ktokolwiek

KOMENTARZE

weche
Zastępca Redaktora Naczelnego. Mistrz Ceremonii. Szef Typera. Typer Miesiąca - 3. miejsce


Komentarzy: 535

Grupa: Moderator

Ranga: Korespondent Wojenny, Członek Jury 5RM

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-10-19

Poziom ostrzeżeń: 0

05-08-2019, 08:33 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Gratki za ten sezon

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Pierwszy Kreator Gwiazd, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 8173

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel, Członek Jury 5RM

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

05-08-2019, 09:52 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Tytułowy "sen o potędze" coraz bliższy ziszczenia :-)

Wilczek


Komentarzy: 67

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor Techniczny

Dołączył: 2019-07-07

Poziom ostrzeżeń: 0

05-08-2019, 15:38 , ocenił powyższy materiał: mocne - Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa

Już zaczynają się pierwsze nazwiska które kojarzę. Pięknie pniesz się w górę, tak trzymać!

jmk
3. miejsce w Polsce FM 2017, Typer Sezonu 2017/18 - 3. miejsce, Wyróżnienie Fair Play w eliminacjach 4. Edycji RM


Komentarzy: 1063

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Członek Jury 5RM

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-03-09

Poziom ostrzeżeń: 1

05-08-2019, 15:39 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Sezon kapitalny, bardzo fajne wzmocnienia przed sezonem, powodzenia na zapleczu :)

grinch123


Komentarzy: 2004

Grupa: Moderator

Ranga: Zegarmistrz z Tarnowa

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

05-08-2019, 20:04 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Genialne, czekałem na to

kuboll112


Komentarzy: 445

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2016-12-27

Poziom ostrzeżeń: 1

06-08-2019, 10:58 , ocenił powyższy materiał: mocne - Doceniam to, co robisz

Często piszesz, że gracie słabo, a tak na prawdę wygrywacie wszystko jak leci, nie tracicie goli i dobrze bo to znaczy, że jesteś ambitny i stawiasz sobie duże wymagania, i wpisuje się to w tytuł Twojego bloga, bo marzysz o lepszej grze i perfekcji w fachu;)
Obecnie online: CJ, radu9319
Copyright © 2015-19 by Łukasz Czyżycki