EKSKLUZYWNIE

BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 11, słabe: 0
zobacz komentarze

PROJEKT "NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH" - wstęp, opis konkursu, dyskusja, ustalanie reguł

04-04-2020, 17:57 , Unikalnych wejść: 2564 , autor: Adamenitum33

Wybrany klub / reprezentacja: Chelsea FC

Opisywany sezon: 2019/2020

Poziom rozgrywkowy: aa

Wersja gry: Football Manager 2020


NARODZIŁ SIĘ POMYSŁ


Ostatnio do głowy przed snem wpadł mi pewien pomysł. Wiecie jak to jest, leżymy sobię w łóżku i często w głowie mówimy sobie "od jutra to nie...", "od jutra tamto nie..." pomysłów zawszę jest mnóstwo, ale tylko nieliczne doczekają się swojej realizacji. Ten pomysł przetrwał w mojej głowie do dnia następnego, nic dziwnego, nie mogłem spać, cały czas myślałem jak by to wszystko tutaj ugryźć. 

Pewnie większość z was ma swoje ulubione kluby, takie którym kibicujecie już szmat czasu, przeżyliście dwie, albo więcej generacji, piłkarze przychodzili, odchodzili, niektórzy z nich zostawali legendami. Pomyślałem sobie, ale fajnie by było zobaczyć teraz Didiera Drogbę w ataku Chelsea, wśród tak zdolnej i świetnie zapowiadającej się młodzieży. Ile dałbym za to, aby na boiska Premier League powrócił Alen Shearer czy Micheal Owen. Też tak macie? No pewnie, każdy tak ma!

Od tego mamy przecież Football Managera! Możemy dodać do rozgrywki zawodnika z obojętnie jakiej wersji gry!
 

Chcemy pomóc Manchesterowi United wrócić do ścisłej elity najlepszych klubów? Trener Ole Gunnar Solskjær od dziś może mieć dodatkową opcję na prawej stronie, do gry może wrócić David Beckham! 

Atak Juventusu w sezonie 2019/2020? A możeby tak Ronaldo - Dybala - Del Piero? Jasne, że można! A za ich plecami fantastyczny Zinedine Zidane? A no pewnie!

A może Alan Shearer ciągnący na swoich barkach Newcastle do Europejskich Pucharów? No jasne, że to możliwe!

Thierry Henry w aktualnym Arsenalu? A może Steven Gerrard sięgający po swoje upragnione mistrzostwo Premier League? Dość o Anglii, możliwości są tysiące! Ronaldingo znów u boku Messiego, Ronaldo Nazario w Interze pod wodzą Antonio Conte, Totti dalej w barwach Romy. Stwórzmy całkowicie nową historię, wszyscy wspólnie!


ROZGRYWKA + KONKURS


Chciałbym aby każdy z was wybrał sobie jednego takiego gracza, którego przywrócimy do mojej kariery w Football Manager 2020! Postanowiłem, że rozegram 10 seznów pod wodzą Chelsea FC, oczywiście rozgrywka będzie stricte 4fun, nie można jej zaliczyć do Rozgrywki Mistrzów zgodnie z obowiązującym regulaminem. 

Wybieramy sobie gracza, który już zakończył piłkarską karierę, a my chcemy mu ją przywrócić! Można wybierać zawodników z każdej wersji Managera! Każdy będzie mógł wybrać swojego pupila z obojętnie jakiego sezonu!

Każdy z nas będzie przypisany do swojego wybranego zawodnika, gracz ten dla nas będzie zdobywał punkty za swoje osiągnięcia przez te 10 sezonów, najlepsza piątka zostanie nagrodzona! Proponuję nagrodę pieniężną, którą w imieniu zwycięzców wpłacę na oragnizację 6 Finału Rozgrywki Mistrzów!

I miejsce - 100 PLN
II miejsce - 50 PLN
III miejsce - 30 PLN
IV miejsce - 20 PLN
V miejsce - 10 PLN

Może i nagrody nie są powalające, ale wykładam je z własnej kieszeni dla zapewnienia rozrywki sobie i wam, gdyby jednak ktoś chciał się dorzucić do projektu to zwiększymy sumy :) 

Wiele kwestii jest do mocnego zastanowienia się / wyjaśnienienia / przedyskutowania, dlatego mam nadzieję na burzliwą dyskusję i być może wasze pomysły, które zagoszczą w tej rozgrywce! Chcę abyśmy wspólnie ustalili kontrowersyjne rzeczy, nie chcę też niczego narzucać. Chciałbym ustalić z wami zasady i się ich mocno trzymać! 


PUNKTACJA


1) WYSTĘPY KLUBOWE

a) Towarzyskie (1 mecz = 1 pkt)
b) Ligowe (1 mecz = 1,25 pkt)
c) Puchary krajowe (1 mecz = 1,25 pkt)
d) Puchary europejskie 
d.1) Superpuchar (1 mecz = 3 pkt)
d.2) Liga Mistrzów, KMŚ (1 mecz = 2,5 pkt)
d.3) Liga Europejska, Europa Conference League (1 mecz = 2 pkt) 

2) WYSTĘPY MIĘDZYNARODOWE

a) Towarzyskie (1 mecz = 1,5 pkt)
b) Eliminacje Mistrzostw (1 mecz = 2 punkty)
c) Mistrzostwa Świata lub Europy (1 mecz = 4 punkty) 

3) OSIĄGNIĘCIA DRUŻYNOWE

1) Liga (Zwycięstwo = 100 pkt)
2) Puchar krajowy (Zwycięstwo = 50 pkt) 
3) Puchar Europejski 
a) Liga Mistrzów (Zwycięstwo = 300 punktów)
b) KMŚ, Liga Europy, Europa Conference League (Zwycięstwo = 200 punktów)
4) Mistrzostwo Świata, Mistrzostwo Europy (Zwycięstwo = 500 punktów)

4) OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE

1) KRÓL STRZELCÓW
a) Rozgrywek ligowych - 100 punktów
b) Pucharu krajowego - 50 punktów
c) Pucharu europejskiego - 150 punktów
d) Eliminacji Mistrzostw - 100 punktów
d) Turnieju Mistrzowskiego - 150 punktów

2) KRÓL ASYST

a) Rozgrywek ligowych - 100 punktów
b) Pucharu krajowego - 50 punktów
c) Pucharu europejskiego - 150 punktów
d) Eliminacji Mistrzostw - 100 punktów
d) Turnieju Mistrzowskiego - 150 punktów

3)NAJLEPSZY

a) Rozgrywek ligowych - 100 punktów
b) Pucharu krajowego - 50 punktów
c) Pucharu europejskiego - 150 punktów
d) Eliminacji Mistrzostw - 100 punktów
d) Turnieju Mistrzowskiego - 150 punktów
e) Złota Piłka - 300 punktów

4) W KUPIE SIŁA

a) Miejsce w najlepszej 11 ligowej - 50 punktów
b) Miejsce w najlepszej 11 pucharu krajowego - 30 punktów
c) Miejsce w najlepszej 11 pucharu europejskiego - 80 punktów
d) Miejsce w najlepszej 11 turnieju mistrzowskiego - 100 punktów
e) Miejsce w najlepsze 11 sezonu FIFA  - 150 punktów

Proszę również o dyskutowanie na temat punktuacji, może warto dodać jeszcze kilka osiągnięć za które nasz gracz otrzyma punkty. 

Oczywiście każdy zawodnik będzie miał prowadzony oraz aktualizowany profil osiągnięć, coś na wzór (o ilę mogę się wzorować na tym) Mahdiego pomysłu w projekcie TERAZ POLSKA. W profilu swojego gracza znajdziecie jego statystyki, krótki słowny opis każdego sezonu, historię przebytych kontuzji itp. 


Wybóru zawodnika będziemy mogli dokonać w osobnym blogu, w tym wstępnie zadeklarujmy swój udział i dyskutujmy, chciałbym wiedziec z czym mam się mierzyć. Przygotowanie całej rozgrywki do startu zajmie mi trochę czasu, tymbardziej, że grywam Blyth Spartans w RM6. Jeśli dojdzie już do wystartowania tego projektu, będę grał sezon RM6 i sezon Projektu.

 

PROBLEM NR 1

Wybór gracza - jeśli do rozgrywki dołącza konkurs to automatycznie odpala się w nas chęć rywalizacji. Każdy z nas chciałby wygrać, dlatego najlepiej wziąć napastnika np. Brazyliskiego Ronaldo i tylko liczyć punkty. Do głowy przychodzą mi dwa rozwiązania. 

Rozwiązanie 1: Ustalimy konkretny dzień i konkretną godzinę o której pojawi się post, w którym będzie można złosić swój udział i będzie decydować kolejność zgłoszeń.

Rozwiązanie 2: Każdy wybiera jednego zawodnika, wrzucamy ich do puli i robimy losowanie!

PROBLEM NR 2

Co z zawodnikami będącymi ostojami swoich defensyw? Nemanja Vidić, John Terry czy Carles Puyol nie są w stanie strzelić czy asystować tyle razy co Thierry Henry czy Luis Figo. Jak nagradzać tych zawodników? 

Jestem za wprowadzeniem nagrody za czyste konto (tylko dla bramkarzy i obrońców), które profitom odpowiadałyby strzelonym golom czy ostatnim podaniom. 

PROBLEM NR 2 

Możemy wybierać obojętnie jakiego zawodnika, który zakończył już karierę piłkarską - co z zawodnikami z początkowych wersji Menagera? W obecnej oraz kilku poprzednich wersji każdy z zawodników posiada 36 atrybutów, co z zawodnikami z wersji, kiedy tych atrybutów było zdecydowanie mniej? Lekka pomoc ukazuje się wraz z dodatkiem 1997/1998 FM 18, który znalazłem w internecie (zdjęcia powyżej również pochodzą z tego dodatku). LINK 

PROBLEM NR 3

Wiek piłkarzy, z racji, że chciałbym rozegrać 10 pełnych sezonów to proponuję ustawienie jednego, identycznego wieku dla wszystkich graczy. Powiedzmy 21-23 lata, tak aby spokojnie zagrać nimi wszystkimi 10 lat. 

PROBLEM NR 4

Ja również wybiorę swojego zawodnika, którego dołączę do swojego zespołu, prawdopodobnie będzie to Didier Drogba, choć zastanawiam się nad John'em Terry'm albo Frank'iem Lampard'em.  Proponuję abyście zastanowili się i odpisali w tym pytaniu : Ilu graczy należących do NALEPSI Z NALEPSZYCH mogę mieć w swoim składzie? Myślałem o 3, ale nie wiem czy nie będzie za łatwo. Powiedzmy, że jeden, którego wybiorę ja (oczywiście ten zawodnik nie bierze udziału w konkursie) + 1 którego mogę kupić. Chyba, że zdarzy się taka sytuacja, że ktoś z was wybierze zawodnika Chelsea z dawnych lat.
 

Blog będzie na bieżąco aktualizowany. Podjęte decyzje będą opisane poniżej. Pamiętajcie, proszę o deklarację udziału w projekcie NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH pod tym blogiem, lecz wyboru zawodników będziemy dokonywać gdzie indziej. Liczę na przyjemną wymianę zdań, chętnie ruszyłbym z projektem już jutro :) 

DEKLARACJA : Biorę udział w projekcie NAJLEPSI Z NAJLEPSZCH - w komentarzu!


PODJĘTE WSPÓLNE DECYZJE
  


 


Autor: Adamenitum33
Wicemistrz Polski FM2021, 3. miejsce w Polsce FM 2022, Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów

KOMENTARZE

Adi


Komentarzy: 49

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-12-01

Poziom ostrzeżeń: 0

04-04-2020, 18:11 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Biorę udział w projekcie NAJLEPSI Z NAJLEPSZCH

Wilczek


Komentarzy: 317

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2019-07-07

Poziom ostrzeżeń: 0

04-04-2020, 18:29 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Fajny pomysł i napewno wymagający wiele samozaparcia i poświęcenia by to do końca przeprowadzić. Będę trzymał kciuki za projekt jak wystartuje.
1. Dla twojej wygody przyjąłbym kolejność zgłoszeń, ponieważ np będzie trzech Ronaldo. Zrobisz losowanie. Później pozostała dwójka wybierze np Rivaldo i znów trzeba losowanie zrobić :p
2. Myśle jeszcze co zrobić gdy ktoś wybierze legendę FM a nie prawdziwa legendę? Czasami anonimowi zawodnicy w starszych wersjach potrafili być ”przekokszeni”.
3. Można pomyśleć czy znów Ronaldo z Interu to inny niż ten z Realu, Milanu czy Barcelony i czy nie traktować ich jako inny gracz.
4. Chyba puchar konfederacji jeszcze trzeba zapunktować. Dużo zależy czy ktoś nie weźmie legendy MLS wtedy kolejne puchary dochodzą ;) może ograniczenie ze piłkarz tylko z lig europejskich. Zostanie problem jeżeli w symulacji wyjedzie do Chin czy gdzieś.
5. Jeśli chodzi o punktacje dla bramkarzy i obrońców to trzeba Jakieś symulacje ile czystych kont maja bramkarze obrońcy i dobrze to zasymulować by nie było dużych dysproporcji.

Jeszcze nie wiem czy bym brał udział ale chętnie wezmę udział w dyskusji czy udzielę pomoc czy radę :)

Poza tym raz jeszcze trzymam kciuki. Często takie projekty nie dożywają rozstrzygnięcia ale warto dawać szanse jak ktoś chce spróbować :)

Kuduaty


Komentarzy: 15

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-11-21

Poziom ostrzeżeń: 0

04-04-2020, 19:41 , ocenił powyższy materiał: mocne - Pilnie śledzę

Biorę udział w projekcie NAJLEPSI Z NAJLEPSZCH

Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce


Komentarzy: 10532

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

04-04-2020, 20:07 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Nie przesadzaj tylko "w drugą stronę" z tą szybkością Beckhama (7). Wartość na poziomie 12 (taką ma w CM 01/02) jest jak najbardziej na miejscu.

Biorę udział w projekcie NAJLEPSI Z NAJLEPSZCH, ale rozwiązanie problemów o których piszesz zostawiam Tobie.

kubilaj2


Komentarzy: 677

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2017-12-26

Poziom ostrzeżeń: 0

04-04-2020, 20:50 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Biorę udział w projekcie NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH!
Będzie możliwość wziąć jakąś legendę z Polski?

Wilczek


Komentarzy: 317

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2019-07-07

Poziom ostrzeżeń: 0

04-04-2020, 21:36

Co mi tam :)
Biorę udział w projekcie NAJLEPSI Z NAJLEPSZCH

grinch123


Komentarzy: 2291

Grupa: Moderator

Ranga: Zegarmistrz z Tarnowa

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

05-04-2020, 07:35 , ocenił powyższy materiał: mocne - Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa

Biorę udział w projekcie NAJLEPSI Z NAJLEPSZCH
To co napisał Wilczek o kolejności zgłoszeń,trzyma się kupy.

kuboll112


Komentarzy: 1201

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2016-12-27

Poziom ostrzeżeń: 1

05-04-2020, 09:15 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Tylko właśnie, pytanie co z tymi atrybutami, pamiętam Del Piero w wersji 2008 i był totalny, z wyjątkiem szybkości, jakby tak hmm.. każdy uczestnik dał coś od siebie, sięgnął do jakiejś starszej wersji fm-a i sam dał Ci screena z piłkarzem i jego umiejętnościami, które ty byś wprowadził, tylko głośno myślę.. ;) bo przykładowo ostatnio Mahdi grał starszego cm-a u tam co drugi gwiazdor miał atrybuty, które teraz przewidziane są tylko dla Messiego ;) Ja jeszcze nie deklaruje udziału, ale na pewno zdobyłbym wspomnianego screena, bo mam wersję pudełkowe dawnych fm-ow, od 08 w górę bo wcześniejsze to jednak piraty ;)

Edit. Chodzi mi o to żebyśmy bawili się na oryginalnych atrybutach

HoldTheDoor


Komentarzy: 111

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2018-07-07

Poziom ostrzeżeń: 0

05-04-2020, 10:58 , ocenił powyższy materiał: mocne - Doceniam to, co robisz

Biorę udział w projekcie NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

Może dobrym pomysłem było by, żeby brać umiejętności zawodnika w danym wieku np. 28 lat i ustawić ich na początku rozgrywki w tym samym wieku np. 20 lat?

geographic92


Komentarzy: 213

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-01-01

Poziom ostrzeżeń: 0

05-04-2020, 20:21

Biorę udział w projekcie NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH.


Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-23 by Łukasz Czyżycki