x
Wybrany klub / reprezentacja: Reprezentacja Polski
Opisywany sezon: 2023
Poziom rozgrywkowy: -
Wersja gry: Football Manager 2020
Powołani:
Zawodnik | Wiek | Mecze | Gole | Asysty | Klub |
Bramkarze | |||||
Wojciech Szczęsny | 32 | 84 | 0 | 0 | Juventus Turyn |
Bartłomiej Drągowski | 25 | 6 | 0 | 0 | Bayern Monachium |
Kamil Grabara | 24 | debiutant | Nottingham Forest | ||
Obrońcy | |||||
Kamil Glik | 35 | 103 | 12 | 2 | Swansea City |
Karol Fila | 24 | 20 | 0 | 3 | Aston Villa |
Jan Bednarek | 26 | 59 | 5 | 0 | Southampton |
Bartosz Bereszyński | 30 | 53 | 0 | 12 | West Brom |
Tomasz Kędziora | 28 | 24 | 2 | 3 | Dynamo Kijów |
Paweł Jaroszyński | 28 | 25 | 1 | 5 | Atlanta United |
Arkariusz Reca | 27 | 42 | 1 | 9 | Rapid Wiedeń |
Pomocnicy | |||||
Grzegorz Krychowiak | 33 | 98 | 5 | 3 | Lokomotiw Moskwa |
Krystian Bielik | 25 | 31 | 1 | 0 | Derby Country |
Tomasz Makowski | 23 | 13 | 2 | 1 | Nottingham Forest |
Piotr Zieliński | 28 | 92 | 16 | 2 | SSC Napoli |
Karol Linetty | 28 | 47 | 2 | 2 | Sampdoria Genua |
Franco Mazurek | 29 | 17 | 1 | 4 | Levski Sofia |
Sebastian Szymański | 23 | 26 | 4 | 5 | Dynamo Moskwa |
Tymoteusz Klupś | 23 | debiutant | RB Lipsk | ||
Jakub Kamiński | 20 | debiutant | Girondins Bordeaux | ||
Napastnicy | |||||
Dawid Kownacki | 26 | 29 | 14 | 2 | TSG Hoffenheim |
Arkadiusz Milik | 29 | 92 | 28 | 6 | SSC Napoli |
Krzysztof Piątek | 27 | 36 | 13 | 4 | Hertha Berlin |
Robert Lewandowski | 34 | 149 | 87 | 7 | Bayern Monachium |
Na pierwszym zgrupowaniu kadry zjawili się w większości zawodnicy, którzy reprezentowali Polskę na mundialu. Skład został uzupełniony o młodych 3 debiutantów: Grabarę, Klupsa oraz Kamińskiego.
Drużyna | Pkt | Mecze | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
Bułgaria | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | +3 |
Polska | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | 2 | +2 |
Estonia | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 |
Wyspy Owcze | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 |
Azerbejdżan | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 4 | -2 |
Rumunia | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | -3 |
24 marzec 2023 |
Polska |
4:2 |
Azerbejdżan |
Stadion Śląski, Chorzów, Polska Widzów: 33,250 Sędzia: Ivan Bebek |
24 marzec 2023 |
Rumunia |
0:3 |
Bułgaria |
Arena Nationala, Bukareszt, Rumunia Widzów: 55,943 Sędzia: Enes Turan |
24 marzec 2023 |
Wyspy Owcze Hendriksson 35' |
1:1 |
Estonia |
Torsvollur, Thorshavn, Wyspy Owcze Widzów: 5,675 Sędzia: Jose Luis Munuera Montero |
W meczu z Azerbejdżanem spisujemy się dobrze w ofensywie i nieco gorzej w defensywie, dając strzelić sobie dwa gole po indywidualnych błędach. Mimo wszystko zaczynamy jednak eliminacje od zwycięstwa.
Drużyna | Pkt | Mecze | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
Bułgaria | 6 | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 2 | +4 |
Polska | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 6 | 5 | +1 |
Rumunia | 3 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 3 | -2 |
Wyspy Owcze | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 |
Estonia | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | -1 |
Azerbejdżan | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 4 | -2 |
27 marzec 2023 |
Azerbejdżan |
0:0 |
Wyspy Owcze |
Olympic Stadium, Baku, Azerbejdżan Widzów: 24,278 Sędzia: Pascal Andrey |
27 marzec 2023 |
Bułgaria |
3:2 |
Polska |
im. Wasila Lewskiego, Sofia, Bułgaria Widzów: 41,078 Sędzia: Massimiliano Irrati |
27 marzec 2023 |
Estonia |
0:1 |
Rumunia |
Lillekula Stadium, Tallin, Estonia Widzów: 13,577 Sędzia: Daniele Doveri |
Już w drugiej kolejce komplikujemy swoją sytuację w grupie po niespodziewanej porażce z Bułgarią w Sofii. Przeważaliśmy, ale gospodarze dobrze wykonywali stałe fragmenty gry, które pozwoliły im na osiągnięci korzystnego rezultatu. W dodatku Bułgarzy grali już z Rumunią, którą ograli, co jeszcze bardziej komplikuje naszą sytuację.
Powołani:
Zawodnik | Wiek | Mecze | Gole | Asysty | Klub |
Bramkarze | |||||
Wojciech Szczęsny | 33 | 85 | 0 | 0 | Juventus Turyn |
Bartłomiej Drągowski | 25 | 6 | 0 | 0 | Bayern Monachium |
Kamil Grabara | 24 | 1 | 0 | 0 | Nottingham Forest |
Obrońcy | |||||
Kamil Glik | 35 | 104 | 12 | 2 | Swansea City |
Karol Fila | 24 | 20 | 0 | 3 | Aston Villa |
Przemysław Szymiński | 28 | debiutant | Lech Poznań | ||
Jan Bednarek | 27 | 60 | 5 | 1 | Southampton |
Bartosz Bereszyński | 30 | 54 | 0 | 12 | West Brom |
Tomasz Kędziora | 28 | 25 | 2 | 3 | Dynamo Kijów |
Paweł Jaroszyński | 28 | 26 | 1 | 5 | Atlanta United |
Arkadiusz Reca | 27 | 43 | 1 | 9 | Rapid Wiedeń |
Pomocnicy | |||||
Grzegorz Krychowiak | 33 | 100 | 5 | 3 | Lokomotiw Moskwa |
Krystian Bielik | 25 | 33 | 1 | 0 | Derby Country |
Tomasz Makowski | 23 | 14 | 2 | 1 | Nottingham Forest |
Piotr Zieliński | 29 | 94 | 17 | 2 | SSC Napoli |
Karol Linetty | 28 | 48 | 2 | 2 | Sampdoria Genua |
Sebastian Szymański | 24 | 27 | 6 | 5 | Dynamo Moskwa |
Jakub Kamiński | 20 | 2 | 1 | 0 | Girondins Bordeaux |
Napastnicy | |||||
Dawid Kownacki | 26 | 31 | 15 | 3 | TSG Hoffenheim |
Arkadiusz Milik | 29 | 94 | 29 | 7 | SSC Napoli |
Aleksander Buksa | 20 | 4 | 1 | 1 | ACF Fiorentina |
Krzysztof Piątek | 27 | 37 | 13 | 4 | Hertha Berlin |
Robert Lewandowski | 34 | 151 | 87 | 7 | Bayern Monachium |
W obliczu ogłoszenia końca kariery przez Glika szansę na debiut w kadrze otrzymał Szymiński z Lecha Poznań. W kadrze po debiucie pozostał Kamiński, oraz powrócił do niej Buksa.
Drużyna | Pkt | Mecze | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
Bułgaria | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 2 | +7 |
Polska | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 13 | 5 | +8 |
Rumunia | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 3 | +1 |
Wyspy Owcze | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 1 | 4 | -3 |
Azerbejdżan | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 7 | -5 |
Estonia | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 9 | -8 |
8 czerwiec 2023 |
Bułgaria |
3:0 |
Azerbejdżan |
im. Wasila Lewskiego, Sofia, Bułgaria Widzów: 18,655 Sędzia: Davide Massa |
8 czerwiec 2023 |
Polska |
7:0 |
Estonia |
Stadion Śląski, Chorzów, Polska Widzów: 37,928 Sędzia: Tobias Welz |
8 czerwiec 2023 |
Rumunia Stanciu 2' Munteanu 18' Marin 70' |
3:0 |
Wyspy Owcze |
Arena Nationala, Bukareszt, Rumunia Widzów: 55,553 Sędzia: Matthew Debricat |
Ogrywamy wysoko Estonię. Popis strzelecki prezentuje przede wszystkim Milik, który w tych eliminacjach ma już 4 gole "na koncie".
Drużyna | Pkt | Mecze | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
Bułgaria | 12 | 4 | 4 | 0 | 0 | 10 | 2 | +8 |
Polska | 9 | 4 | 3 | 0 | 1 | 16 | 6 | +10 |
Rumunia | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 5 | 6 | -1 |
Estonia | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 1 | 9 | -8 |
Wyspy Owcze | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 1 | 5 | -4 |
Azerbejdżan | 2 | 4 | 0 | 2 | 2 | 2 | 7 | -5 |
11 czerwiec 2023 |
Azerbejdżan |
0:0 |
Estonia |
Olympic Stadium, Baku, Azerbejdżan Widzów: 24,909 Sędzia: Matej Ganz |
11 czerwiec 2023 |
Bułgaria |
1:0 |
Wyspy Owcze |
im. Wasila Lewskiego, Sofia, Bułgaria Widzów: 19,744 Sędzia: Davide Massa |
11 czerwiec 2023 |
Polska Lewandowski 28' (k.) Bednarek 50' Bielik 58' |
3:1 |
Rumunia |
Stadion Śląski, Chorzów, Polska Widzów: 37,932 Sędzia: Lubomir Kovac |
Wygrywamy kluczowy mecz z Rumunią i zachowujemy 3 punktową stratę do lidera grupy Bułgarii, która nieznacznie, ale jednak, wygrywa z Wyspami Owczymi.
Powołani:
Zawodnik | Wiek | Mecze | Gole | Asysty | Klub |
Bramkarze | |||||
Wojciech Szczęsny | 33 | 86 | 0 | 0 | Juventus FC |
Bartłomiej Drągowski | 26 | 7 | 0 | 0 | Paris Saint-Germain |
Radosław Majecki | 23 | 4 | 0 | 0 | Betis Sewilla |
Obrońcy | |||||
Karol Fila | 25 | 21 | 0 | 3 | Aston Villa |
Jan Bednarek | 27 | 61 | 6 | 1 | Malaga |
Maciej Rybus | 34 | 56 | 2 | 0 | Nashville SC |
Bartosz Bereszyński | 31 | 54 | 0 | 12 | Sampdoria Genua |
Tomasz Kędziora | 29 | 26 | 2 | 3 | Dynamo Kijów |
Paweł Jaroszyński | 28 | 28 | 1 | 7 | Atlanta United |
Arkadiusz Reca | 28 | 44 | 1 | 9 | Rapid Wiedeń |
Pomocnicy | |||||
Grzegorz Krychowiak | 33 | 101 | 5 | 3 | Lokomotiw Moskwa |
Krystian Bielik | 25 | 35 | 3 | 0 | Everton |
Tomasz Makowski | 24 | 15 | 2 | 1 | Stade de Reims |
Mateusz Klich | 33 | 43 | 4 | 3 | Al-Gharafa |
Piotr Zieliński | 29 | 95 | 17 | 2 | SSC Napoli |
Karol Linetty | 28 | 50 | 3 | 2 | Sampdoria Genua |
Kamil Jóźwiak | 25 | 11 | 0 | 0 | Trabzonspor |
Napastnicy | |||||
Bartosz Białek | 21 | debiutant | West Brom | ||
Dawid Kownacki | 26 | 32 | 15 | 3 | TSG Hoffenheim |
Arkadiusz Milik | 29 | 96 | 32 | 9 | SSC Napoli |
Aleksander Buksa | 20 | 6 | 1 | 1 | Catania Calcio |
Krzysztof Piątek | 28 | 39 | 13 | 4 | Herta BSC |
Robert Lewandowski | 35 | 153 | 89 | 8 | Bayern Monachium |
Do kadry, na pożegnalne, ostatnie mecze w kadrze, wrócił Rybus oraz Klich. Szansę na debiut dostaje Białek, a Jóźwiak ma szansę na wskoczenie do składu na dłużej, jeżeli dobrze zaprezentuje się na zgrupowaniu.
Drużyna | Pkt | Mecze | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
Bułgaria | 15 | 5 | 5 | 0 | 0 | 13 | 2 | +11 |
Polska | 12 | 5 | 4 | 0 | 1 | 19 | 6 | +13 |
Rumunia | 9 | 5 | 3 | 0 | 2 | 7 | 7 | 0 |
Estonia | 2 | 5 | 0 | 2 | 3 | 1 | 12 | -11 |
Wyspy Owcze | 2 | 5 | 0 | 2 | 3 | 1 | 8 | -7 |
Azerbejdżan | 2 | 5 | 0 | 2 | 3 | 3 | 9 | -6 |
9 wrzesień 2023 |
Azerbejdżan |
1:2 |
Rumunia |
Olympic Stadium, Baku, Azerbejdżan Widzów: 30,014 Sędzia: Alejandro Jose Hernandez |
9 wrzesień 2023 |
Estonia |
0:3 |
Bułgaria |
Lillekula Stadium, Tallin, Estonia Widzów: 9,867 Sędzia: Paolo Valeri |
9 wrzesień 2023 |
Wyspy Owcze |
0:3 |
Polska |
Torsvollur, Thorshavn, Wyspy Owcze Widzów: 6,500 Sędzia: Pascal Andrey |
Ogrywamy, zgodnie z przewidywaniami, Wyspy Owcze. Dobrze prezentuje się Klich - zalicza gola oraz asystę. Strzela również debiutujący w kadrze Białek. Bułgaria nadal nie zwalnia tempa i wygrywa kolejne spotkanie.
Drużyna | Pkt | Mecze | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
Bułgaria | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 15 | 2 | +13 |
Polska | 15 | 6 | 5 | 0 | 1 | 21 | 7 | +14 |
Rumunia | 9 | 6 | 3 | 0 | 3 | 7 | 9 | -2 |
Estonia | 5 | 6 | 1 | 2 | 3 | 2 | 12 | -10 |
Azerbejdżan | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 4 | 11 | -7 |
Wyspy Owcze | 2 | 6 | 0 | 2 | 4 | 1 | 9 | -8 |
12 wrzesień 2023 |
Azerbejdżan |
1:2 |
Polska |
Olympic Stadium, Baku, Azerbejdżan Widzów: 48,223 Sędzia: Marco Di Bello |
12 wrzesień 2023 |
Bułgaria |
2:0 |
Rumunia |
im. Wasila Lewskiego, Sofia, Bułgaria Widzów: 29,047 Sędzia: Istvan Vad |
12 wrzesień 2023 |
Estonia Kirss 59' |
1:0 |
Wyspy Owcze |
Lillekula Stadium, Tallin, Estonia Widzów: 9,467 Sędzia: Farid Aliyev |
Męczymy się z Azerbejdżanem, ale mimo na prawdę słabej gry udaje nam się wywieźć z Baku 3 punkty. Bułgaria ponownie ogrywa Rumunię, co oznacza, że o pierwszej lokacie zdecyduje prawdopodobnie bezpośrednie starcie z nimi.
Powołani:
Zawodnik | Wiek | Mecze | Gole | Asysty | Klub |
Bramkarze | |||||
Wojciech Szczęsny | 33 | 87 | 0 | 0 | Juventus FC |
Bartłomiej Drągowski | 26 | 8 | 0 | 0 | Paris Saint-Germain |
Radosław Majecki | 23 | 3 | 0 | 0 | Betis Sewilla |
Obrońcy | |||||
Karol Fila | 25 | 23 | 0 | 3 | Aston Villa |
Jan Bednarek | 27 | 63 | 7 | 1 | Malaga |
Ariel Mosór | 20 | debiutant | Southampton | ||
Bartosz Bereszyński | 31 | 55 | 0 | 12 | Sampdoria Genua |
Tomasz Kędziora | 29 | 27 | 2 | 4 | Dynamo Kijów |
Paweł Jaroszyński | 29 | 28 | 1 | 7 | Atlanta United |
Arkadiusz Reca | 28 | 45 | 1 | 9 | Rapid Wiedeń |
Pomocnicy | |||||
Grzegorz Krychowiak | 33 | 102 | 5 | 3 | Lokomotiw Moskwa |
Krystian Bielik | 25 | 36 | 3 | 0 | Everton |
Tomasz Makowski | 24 | 17 | 3 | 2 | Stade de Reims |
Kacper Kozłowski | 19 | debiutant | Empoli | ||
Piotr Zieliński | 29 | 96 | 17 | 3 | SSC Napoli |
Karol Linetty | 28 | 50 | 3 | 2 | Sampdoria Genua |
Sebastian Szymański | 24 | 29 | 7 | 7 | West Ham United |
Napastnicy | |||||
Dawid Kownacki | 26 | 33 | 15 | 3 | TSG Hoffenheim |
Arkadiusz Milik | 29 | 97 | 32 | 9 | SSC Napoli |
Bartosz Białek | 21 | 2 | 1 | 0 | West Brom Albion |
Aleksander Buksa | 20 | 8 | 2 | 1 | Catania Calcio |
Krzysztof Piątek | 28 | 41 | 13 | 4 | Hertha Berlin |
Robert Lewandowski | 35 | 155 | 89 | 9 | Bayern Monachium |
Szansę na debiut otrzymują Mosór oraz Kozłowski. Dzięki ich obecności oraz obecności w kadrze Buksy i Białka udaje nam się zmniejszyć średnią wieku całego zespołu.
Drużyna | Pkt | Mecze | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
Polska | 18 | 7 | 6 | 0 | 1 | 24 | 7 | +17 |
Bułgaria | 18 | 7 | 6 | 0 | 1 | 15 | 5 | +10 |
Rumunia | 12 | 7 | 4 | 0 | 3 | 8 | 9 | -1 |
Estonia | 5 | 7 | 1 | 2 | 4 | 2 | 13 | -11 |
Azerbejdżan | 3 | 7 | 0 | 3 | 4 | 4 | 11 | -7 |
Wyspy Owcze | 3 | 7 | 0 | 3 | 4 | 1 | 9 | -8 |
14 październik 2023 |
Polska |
3:0 |
Bułgaria |
Stadion Narodowy, Warszawa, Polska Widzów: 40,820 Sędzia: Luis Giribet |
14 październik 2023 |
Rumunia |
1:0 |
Estonia |
Arena Nationala, Bukareszt, Rumunia Widzów: 55,593 Sędzia: Anthony Taylor |
14 październik 2023 |
Wyspy Owcze |
0:0 |
Azerbejdżan |
Torsvollur, Thorshavn, Wyspy Owcze Widzów: 4,960 Sędzia: Ales Novotny |
Ogrywamy Bułgarów i po wielu miesiącach wracamy na pozycję nr. 1 w grupie. Dobrze prezentuje się Mosór, który gra dobrze w defensywie i zalicza gola w debiucie.
Drużyna | Pkt | Mecze | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
Polska | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 26 | 7 | +19 |
Bułgaria | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 16 | 5 | +11 |
Rumunia | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 9 | 10 | -1 |
Estonia | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 2 | 15 | -13 |
Wyspy Owcze | 4 | 8 | 0 | 4 | 4 | 2 | 10 | -8 |
Azerbejdżan | 3 | 8 | 0 | 3 | 5 | 4 | 12 | -8 |
17 październik 2023 |
Azerbejdżan |
0:1 |
Bułgaria |
Olympic Stadium, Baku, Azerbejdżan Widzów: 21,334 Sędzia: Ricardo De Burgos Bengoetxea |
17 październik 2023 |
Estonia |
0:2 |
Polska |
Lillekula Stadium, Tallin, Estonia Widzów: 14,405 Sędzia: Fabio Maresca |
17 październik 2023 |
Wyspy Owcze Rolantsson 90'+2 |
1:1 |
Rumunia |
Torsvollur, Thorshavn, Wyspy Owcze Widzów: 6,500 Sędzia: Felix Zwayer |
W rewanżu z Estonią nie jesteśmy tak skuteczni jak w pierwszym meczu. Nawet czerwona kartka u rywali niewiele zmienia. Długo się męczymy, ale w końcu przełamujemy defensywę rywali i wygrywamy 2:0.
Powołani:
Zawodnik | Wiek | Mecze | Gole | Asysty | Klub |
Bramkarze | |||||
Wojciech Szczęsny | 33 | 89 | 0 | 0 | Juventus FC |
Bartłomiej Drągowski | 26 | 8 | 0 | 0 | Paris Saint-Germain |
Radosław Majecki | 23 | 3 | 0 | 0 | Betis Sewilla |
Obrońcy | |||||
Karol Fila | 25 | 25 | 1 | 3 | Aston Villa |
Jan Bednarek | 27 | 65 | 7 | 1 | Malaga |
Ariel Mosór | 20 | 2 | 1 | 0 | Southampton |
Bartosz Bereszyński | 31 | 55 | 0 | 12 | Sampdoria Genua |
Tomasz Kędziora | 29 | 27 | 2 | 4 | Dynamo Kijów |
Paweł Jaroszyński | 29 | 28 | 1 | 7 | Atlanta United |
Arkadiusz Reca | 28 | 47 | 1 | 9 | Rapid Wiedeń |
Pomocnicy | |||||
Grzegorz Krychowiak | 33 | 102 | 5 | 3 | Lokomotiw Moskwa |
Krystian Bielik | 25 | 36 | 3 | 1 | Everton |
Tomasz Makowski | 24 | 19 | 3 | 2 | Stade de Reims |
Kacper Kozłowski | 19 | 2 | 0 | 0 | Empoli |
Piotr Zieliński | 29 | 98 | 17 | 3 | SSC Napoli |
Karol Linetty | 28 | 51 | 3 | 2 | Sampdoria Genua |
Sebastian Szymański | 24 | 31 | 7 | 8 | West Ham United |
Filip Marchwiński | 21 | 16 | 1 | 0 | Cardiff City |
Napastnicy | |||||
Dawid Kownacki | 26 | 33 | 15 | 3 | TSG Hoffenheim |
Arkadiusz Milik | 29 | 99 | 34 | 9 | SSC Napoli |
Aleksander Buksa | 20 | 9 | 2 | 2 | Catania Calcio |
Krzysztof Piątek | 28 | 42 | 13 | 4 | Hertha Berlin |
Robert Lewandowski | 35 | 157 | 90 | 10 | Bayern Monachium |
W listopadzie na zgrupowaniu zjawia się kadra złożona ze "sprawdzonych zawodników", aby bezpiecznie "domknąć" eliminacje.
Drużyna | Pkt | Mecze | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
Polska | 24 | 9 | 8 | 0 | 1 | 29 | 8 | +21 |
Bułgaria | 24 | 9 | 8 | 0 | 1 | 20 | 5 | +15 |
Rumunia | 13 | 9 | 4 | 1 | 4 | 10 | 13 | -3 |
Azerbejdżan | 6 | 9 | 1 | 3 | 5 | 6 | 13 | -7 |
Estonia | 5 | 9 | 1 | 2 | 6 | 3 | 17 | -14 |
Wyspy Owcze | 4 | 9 | 0 | 4 | 5 | 2 | 14 | -12 |
16 listopad 2023 |
Estonia |
1:2 |
Azerbejdżan |
Lillekula Stadium, Tallin, Estonia Widzów: 7,636 Sędzia: Matej Ganz |
16 listopad 2023 |
Rumunia |
1:3 |
Polska |
Arena Nationala, Bukareszt, Rumunia Widzów: 61,150 Sędzia: Xavier Martinez |
16 listopad 2023 |
Wyspy Owcze |
0:4 |
Bułgaria |
Torsvollur, Thorshavn, Wyspy Owcze Widzów: 5,284 Sędzia: Michael Fabbri |
Wygrywamy ponownie z Rumunią w wyniku czego jesteśmy już na 99% pewni awansu z 1 miejsca w grupie. Wystarczy w ostatnim meczu pokonać Wyspy Owcze.
Drużyna | Pkt | Mecze | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
Polska | 27 | 10 | 9 | 0 | 1 | 39 | 8 | +31 |
Bułgaria | 27 | 10 | 9 | 0 | 1 | 21 | 5 | +16 |
Rumunia | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 11 | 13 | -2 |
Azerbejdżan | 6 | 10 | 1 | 3 | 6 | 6 | 14 | -8 |
Estonia | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 3 | 18 | -15 |
Wyspy Owcze | 4 | 10 | 0 | 4 | 6 | 2 | 24 | -22 |
19 listopad 2023 |
Bułgaria |
1:0 |
Estonia |
im. Wasila Lewskiego, Sofia, Bułgaria Widzów: 18,628 Sędzia: Denis Beran |
19 listopad 2023 |
Polska |
10:0 |
Wyspy Owcze |
Stadion Śląski, Chorzów, Polska Widzów: 32,710 Sędzia: Pascal Andrey |
19 listopad 2023 | Rumunia Man 58' |
1:0 |
Azerbejdżan |
Arena Nationala, Bukareszt, Rumunia Widzów: 48,822 Sędzia: Xavier Martinez |
Na zakończenie eliminacji rozbijamy w drobny mak Wyspy Owcze. Niespodziewanie skuteczna gra pozwala wielu zawodnikom poprawić swoje "statystyki" w kadrze.
Bramkarze | |||||||
Zawodnik | Mecze | Czyste konta | Stracone gole | ||||
Wojciech Szczęsny | 6 | 2 | 6 | - | - | - | |
Bartłomiej Drągowski | 3 | 3 | - | - | - | - | +1 asysta |
Kamil Grabara | 1 | - | 2 | - | - | - | |
Radosław Majecki | powołany, bez gier w kadrze | ||||||
Zawodnik | Mecze | Gole | Asysty | ||||
Obrońcy | |||||||
Kamil Glik | 1 | - | - | 1 | - | - | |
Karol Fila | 6 | 1 | - | 1 | - | - | |
Jan Bednarek | 7 | 2 | 1 | 1 | - | - | |
Bartosz Bereszyński | 3 | - | - | 3 | - | - | |
Tomasz Kędziora | 4 | - | 1 | 2 | - | - | |
Paweł Jaroszyński | 4 | - | 2 | - | - | - | |
Arkariusz Reca | 6 | - | - | 2 | - | - | |
Przemysław Szymiński | 1 | - | - | - | - | - | |
Maciej Rybus | 1 | - | - | - | - | - | |
Ariel Mosór | 4 | 2 | 1 | - | - | - | |
Pomocnicy | |||||||
Grzegorz Krychowiak | 5 | 1 | - | - | - | - | |
Krystian Bielik | 7 | 2 | 1 | 3 | - | - | |
Tomasz Makowski | 7 | 2 | 1 | 1 | - | - | |
Piotr Zieliński | 7 | 1 | 1 | - | - | - | |
Karol Linetty | 5 | 1 | 1 | 3 | - | - | |
Franco Mazurek | 1 | - | 2 | - | - | - | |
Sebastian Szymański | 7 | 6 | 5 | 1 | - | - | |
Tymoteusz Klupś | 1 | - | - | - | - | - | |
Jakub Kamiński | 3 | 1 | - | - | - | - | |
Mateusz Klich | 1 | 1 | 1 | - | - | - | |
Kamil Jóźwiak | 2 | - | - | 1 | - | - | |
Kacper Kozłowski | 4 | 1 | 1 | - | - | - | |
Filip Marchwiński | 2 | - | 2 | - | - | - | |
Napastnicy | |||||||
Bartosz Białek | 5 | 1 | - | - | - | - | |
Dawid Kownacki | 6 | 2 | 1 | - | - | - | |
Aleksander Buksa | 5 | 2 | 2 | 1 | - | - | |
Arkadiusz Milik | 8 | 8 | 4 | 1 | - | - | |
Krzysztof Piątek | 6 | 1 | - | - | - | - | |
Robert Lewandowski | 9 | 4 | 3 | - | - | - |
Rywal | Wynik (POL - Rywal) | Link |
Azerbejdżan | 4-2 | https://i.imgur.com/GOzwCmE.png |
Bułgaria | 2-3 | https://i.imgur.com/h9LinGU.png |
Estonia | 7-0 | https://i.imgur.com/kVNOlCe.png |
Rumunia | 3-1 | https://i.imgur.com/6PCJ6Vp.png |
Wyspy Owcze | 3-0 | https://i.imgur.com/TDjIeXa.png |
Azerbejdżan | 2-1 | https://i.imgur.com/XSeaTNl.png |
Bułgaria | 3-0 | https://i.imgur.com/eHkJ8cH.png |
Estonia | 2-0 | https://i.imgur.com/GORSHAs.png |
Rumunia | 3-1 | https://i.imgur.com/adeRV6N.png |
Wyspy Owcze | 10-0 | https://i.imgur.com/1Pg0fAq.png |
[P] Jak Pan oceni te eliminacje?
[O] Wbrew pozorom nie były to "spokojne" eliminacje, chociaż wygraliśmy 9 na 10 spotkań. Od początku mierzyliśmy w awans z pierwszej lokaty w grupie, co nie było długo pewne ze względu na fenomenalną formę zaprezentowaną przez Bułgarię. Warto zauważyć, że jako jedynym udało nam się przełamać ich świetną defensywę, jedynie my strzeliliśmy im gole, aż 8-krotnie zachowywali oni "czyste konto". W końcu udało nam się osiągnąć nasz cel, kiedy zrewanżowaliśmy się Bułgarom za porażkę w marcu i wskoczyliśmy na pierwszą lokatę w grupie.
[P] Czy to były eliminacje Milika i Szymańskiego? Przodują oni we wszelkich statystykach.
[O] Zgadza się, w przeciagu całych eliminacji zrobili oni dla kadry bardzo dużo i walnie przyczynili się do naszego sukcesu. Myśl natomiast, że należy docenić cały zespół, bo spisywał się fenomenalnie. Cieszy skuteczność Milika, ale faktycznie najbardziej trzeba docenić Szymańskiego. W najważniejszych meczach z Bułgarią i Rumunią nie zawodził. W każdym z meczów z tymi rywalami popisywał się golami i asystami.
Eliminacje przebiegły bez większych sensacji. Awansowali główni faworyci do awansu na turniej. Na przyszłorocznym euro zadebiutują na pewno reprezentacje Rosji, Bułgarii oraz Serbii.
GRUPA A | ||||||||
Drużyna | Pkt | Mecze | W | P | Br+ | Br- | +/- | |
Anglia | 24 | 8 | 8 | 0 | 0 | 25 | 3 | +22 |
Ukraina | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 15 | 9 | +6 |
Bośnia i Hercegowina | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 12 | 10 | +2 |
Czarnogóra | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 5 | 18 | -13 |
Litwa | 2 | 8 | 0 | 2 | 6 | 1 | 18 | -17 |
GRUPA B | ||||||||
Drużyna | Pkt | Mecze | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
Holandia | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 15 | 3 | +12 |
Austria | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 12 | 9 | +3 |
Kosowo | 10 | 8 | 2 | 4 | 2 | 8 | 11 | -3 |
Turcja | 8 | 8 | 1 | 5 | 2 | 5 | 6 | -1 |
Kazachstan | 3 | 8 | 0 | 3 | 5 | 3 | 14 | -11 |
GRUPA C | ||||||||
Drużyna | Pkt | Mecze | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
Szwajcaria | 22 | 8 | 5 | 2 | 1 | 15 | 3 | +12 |
Hiszpania | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 16 | 2 | +14 |
Cypr | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 8 | 9 | -1 |
Macedonia Północna | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 5 | 12 | -7 |
Węgry | 2 | 8 | 0 | 2 | 6 | 4 | 21 | -17 |
GRUPA D | ||||||||
Drużyna | Pkt | Mecze | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
Francja | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 22 | 3 | +19 |
Belgia | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 23 | 12 | +11 |
Irlandia Północna | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 14 | 12 | +2 |
Islandia | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 8 | 25 | -17 |
Armenia | 4 | 8 | 1 | 1 | 6 | 6 | 21 | -15 |
GRUPA E | ||||||||
Drużyna | Pkt | Mecze | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
Rosja | 18 | 8 | 5 | 3 | 0 | 19 | 5 | +14 |
Irlandia | 16 | 8 | 4 | 4 | 0 | 16 | 3 | +13 |
Walia | 12 | 8 | 3 | 3 | 2 | 12 | 7 | +5 |
Finlandia | 8 | 8 | 2 | 2 | 4 | 10 | 10 | 0 |
San Marino | 0 | 8 | 0 | 0 | 8 | 1 | 33 | -32 |
GRUPA F | ||||||||
Drużyna | Pkt | Mecze | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
Włochy | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 27 | 1 | +26 |
Szkocja | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 20 | 6 | +14 |
Luksemburg | 7 | 8 | 2 | 1 | 5 | 7 | 18 | -11 |
Liechtenstein | 6 | 8 | 2 | 0 | 6 | 5 | 22 | -17 |
Białoruś | 5 | 8 | 1 | 2 | 5 | 6 | 18 | -12 |
GRUPA G | ||||||||
Drużyna | Pkt | Mecze | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
Polska | 27 | 10 | 9 | 0 | 1 | 39 | 8 | +31 |
Bułgaria | 27 | 10 | 9 | 0 | 1 | 21 | 5 | +16 |
Rumunia | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 11 | 13 | -2 |
Azerbejdżan | 6 | 10 | 1 | 3 | 6 | 6 | 14 | -8 |
Estonia | 5 | 10 | 1 | 2 | 7 | 3 | 18 | -15 |
Wyspy Owcze | 4 | 10 | 0 | 4 | 6 | 2 | 24 | -22 |
GRUPA H | ||||||||
Drużyna | Pkt | Mecze | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
Grecja | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 21 | 7 | +14 |
Norwegia | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 22 | 14 | +8 |
Słowenia | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 16 | 6 | +10 |
Izrael | 13 | 10 | 3 | 4 | 3 | 8 | 10 | -2 |
Łotwa | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 8 | 18 | -10 |
Malta | 1 | 10 | 0 | 1 | 9 | 3 | 23 | -20 |
GRUPA I | ||||||||
Drużyna | Pkt | Mecze | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
Portugalia | 25 | 10 | 8 | 1 | 1 | 30 | 4 | +26 |
Serbia | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 29 | 15 | +14 |
Słowacja | 18 | 10 | 5 | 2 | 3 | 17 | 14 | +3 |
Szwecja | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 14 | 10 | +4 |
Gibraltar | 6 | 10 | 2 | 0 | 8 | 8 | 32 | -24 |
Mołdawia | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 6 | 29 | -23 |
GRUPA J | ||||||||
Drużyna | Pkt | Mecze | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
Chorwacja | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 16 | 5 | +11 |
Czechy | 20 | 10 | 6 | 2 | 2 | 22 | 11 | +11 |
Dania | 16 | 10 | 5 | 1 | 4 | 22 | 10 | +12 |
Albania | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 19 | 8 | +11 |
Gruzja | 12 | 10 | 3 | 3 | 4 | 13 | 22 | -9 |
Andora | 0 | 10 | 0 | 0 | 10 | 4 | 40 | -36 |
Z zespołów z drugich miejsc aż 9 z 10 ekip uzyskawało bezpośredni awans na mistrzostwa Europy. Pechowcem okazała się reprezentacja Ukrainy.
Drużyna | Pkt | Mecze | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
Bułgaria | 21 | 8 | 7 | 0 | 1 | 16 | 5 | +11 |
Szkocja | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 20 | 6 | +14 |
Hiszpania | 19 | 8 | 6 | 1 | 1 | 16 | 2 | +14 |
Belgia | 17 | 8 | 5 | 2 | 1 | 23 | 12 | +11 |
Irlandia | 16 | 8 | 4 | 4 | 0 | 16 | 3 | +13 |
Serbia | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 21 | 12 | +9 |
Czechy | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 12 | 8 | +4 |
Austria | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 12 | 9 | +3 |
Norwegia | 14 | 8 | 4 | 2 | 2 | 14 | 12 | +2 |
Ukraina | 13 | 8 | 4 | 1 | 3 | 15 | 9 | +6 |
W marcu odbyły się baraże, które miały wyłonić ostatecznych finalistów zbliżającego się Euro. W tych najlepiej spisały się kadry: Danii, Turcji, Słowenii oraz Ukrainy i to one zagrają w czerwcu w Niemczech.
Półfinał | Finał | ||
Dania | d 2 | ||
Bośnia i Hercegowina | 1 | Dania Walia |
3 1 |
Walia | 3 | ||
Rumunia | 0 | ||
Turcja | 2 | ||
Islandia | 0 | Turcja Białoruś |
3 0 |
Białoruś | 0 (7) | ||
Macedonia Północna | 0 (6) | ||
Słowenia | 1 | ||
Estonia | 0 | Słowenia Węgry |
1 (5) 1 (4) |
Węgry | 2 | ||
Albania | 1 | ||
Wyspy Owcze | 0 | ||
Ukraina | 6 | Ukraina Kosowo |
1 0 |
Kosowo | d 2 | ||
Szwecja | 1 |
W kwietniu odbyło się losowanie fazy grupowej Euro. Polska losowana była z pierwszego koszyka. Trafiła ona do grupy E z Holandią, Irlandią oraz Turcją.
Grupa A | Grupa B | Grupa C |
Austria Francja Rosja Serbia |
Belgia Portugalia Szwajcaria Ukraina |
Dania Grecja Hiszpania Niemcy |
Grupa D | Grupa E | Grupa F |
Anglia Chorwacja Czechy Norwegia |
Holandia Irlandia Polska Turcja |
Bułgaria Słowenia Szkocja Włochy |
Niemcy bronią tytułu mistrza Ligi Narodów! Anglia zdobywa swój pierwszy medal, gospodarze turnieju poza podium!
Półfinał | Finał | ||
7 czerwiec - Bordeaux, Francja | |||
Włochy | 5 | ||
Anglia | 1 | 11 czerwiec - Bordeaux, Francja | |
Włochy | 1 | ||
Niemcy | 4 | ||
8 czerwiec - Bordeaux, Francja | |||
Francja | 2 | ||
Niemcy | d 3 | ||
Mecz o 3 miejsce | |||
11 czerwiec - Bordeaux, Francja | |||
Anglia | 1 | ||
Francja | 0 |
7 czerwiec 2023 |
Włochy |
5:1 |
Anglia |
Stade Chaban-Delmas, Bordeaux, Francja Widzów: 34,694 Sędzia: Luis Giribet |
8 czerwiec 2023 |
Francja Mejbri 38' (k.) Griezmann 90'+4 |
2:3 |
Niemcy |
Matmut Atlantique, Bordeaux Widzów: 14,935 Sędzia: Anthony Taylor |
11 czerwiec 202 |
Francja |
0:1 |
Anglia |
Matmut Atlantique, Bordeaux Widzów: 41,458 Sędzia: Tobias Welz |
11 czerwiec 2023 |
Włochy |
1:4 |
Niemcy |
Stade Chaban-Delmas, Bordeaux, Francja Widzów: 34,694 Sędzia: Pavel Kralovec |
Dzięki świetnej postawie na mistrzostwach Europy U-19 w 2022 roku, Polska uzyskała prawo gry na mistrzostwach świata w 2023 roku w Grecji. Trener Jacek Magiera powołał na ten turniej następujący skład:
Zawodnik | Wiek | Klub |
Bramkarze | ||
Gabor Turzyniecki | 18 | Lech Poznań |
Robert Ruda | 18 | VfL Bochum II |
Marek Lysiak | 18 | Liverpool FC |
Obrońcy | ||
Hubert Poloczek | 18 | Legia Warszawa |
Rafał Król | 19 | Piast Gliwice |
Mateusz Bajdur | 19 | Zagłębie Sosnowiec |
Paweł Chmielowski | 19 | ŁKS Łódź |
Rafał Buksa | 17 | Hibernian FC |
Jakub Bieroński | 20 | Śląsk Wrocław |
Pomocnicy | ||
Kamil Bieniek | 18 | Lech Poznań |
Łukasz Stranc | 18 | Zagłębie Sosnowiec |
Bartosz Olczak | 20 | FC Augsburg |
Bartosz Jaworek | 20 | Zagłębie Sosnowiec |
Karol Polczyk | 19 | Lech Poznań |
Krystian Kucharski | 19 | Arzachena Academy |
Łukasz Kamiński | 19 | Piast Gliwice |
Mateusz Wnuk | 18 | Śląsk Wrocław |
Napastnicy | ||
Józef Kapusta | 18 | Wigan AFC |
Hubert Turski | 20 | Qeens Park Rangers |
Kacper Sezonienko | 20 | Watford |
Szymon Włodarczyk | 20 | Legia Warszawa |
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
Polska U-20 | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 10 | 0 | +10 |
USA U-20 | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 3 | +1 |
Urugwaj U-20 | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 9 | -5 |
Japonia U-20 | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 9 | -6 |
25 maj 2023 |
Urugwaj U-20 |
0:6 |
Polska U-20 |
AEL FC Arena, Larisa, Grecja Widzów: 5,550 Sędzia: Jean Daniel Tsontso |
31 maj 2023 |
Polska U-20 Turski 23' Poloczek 32' Sezonienko 67' Stranc 76' |
4:0 |
Japonia U-20 |
AEL FC Arena, Larisa, Grecja Widzów: 5,549 Sędzia: Alex Aloy |
3 czerwiec 2023 | Polska U-20 |
0:0 |
USA U-20 |
AEL FC Arena, Larisa, Grecja Widzów: 5,542 Sędzia: Celso Riveros |
Polska bardzo dobrze prezentuje się w grupie odnosząc 2 przekonujące zwycięstwa oraz remisując ze Stanami Zjednoczonymi.
1/8 finału | Ćwierć finały | Półfinały | Finał | ||||
7 czerwiec - Patra | |||||||
Dania U-20 | 2 | 11 czerwiec - Saloniki | |||||
Tunezje U-20 | 0 | Dania U-20 | 4 | ||||
7 czerwiec - Iraklion | Korea Południowa U-20 | 1 | |||||
Korea Południowa U-20 | 1 (3) | 14 czerwiec - Saloniki | |||||
Australia U-20 | 1 (2) | Dania U-20 | 0 | ||||
7 czerwiec - Larisa | Argentyna U-20 | 2 | |||||
Francja U-20 | 2 (4) | 11 czerwiec - Nea Filadelfeia | |||||
Argentyna U-20 | 2 (5) | Argentyna U-20 | 1 | ||||
7 czerwiec - Volos | Serbia U-20 | 0 | |||||
Kostaryka U-20 | 0 | 17 czerwiec - Pireus | |||||
Serbia U-20 | 3 | Argentyna U-20 | 2 | ||||
6 czerwiec - Pireus | Brazylia U-20 | 0 | |||||
Polska U-20 | 9 | 10 czerwiec - Iraklion | |||||
Tajlandia U-20 | 1 | Polska U-20 | 2 (3) | ||||
6 czerwiec - Saloniki | Brazylia U-20 | 2 (4) | |||||
Ghana U-20 | 0 | 14 czerwiec - Nea Filadelfeia | |||||
Brazylia U-20 | 2 | Brazylia U-20 | 2 | ||||
6 czerwiec - Saloniki | Belgia U-20 | 1 | |||||
Urugwaj U-20 | 0 | 10 czerwiec - Pireus | |||||
Belgia U-20 | 3 | Belgia U-20 | 3 | Mecz o 3 miejsce | |||
6 czerwiec - Nea Filadelfeia | USA U-20 | 0 | 17 czerwiec - Pireus | ||||
Grecja U-20 | 2 (1) | Belgia U-20 | d 2 | ||||
USA U-20 | 2 (3) | Dania U-20 | 1 |
6 czerwiec 2023 |
Polska U-20 |
9:1 |
Tajlandia U-20 |
Georgios Karaiskakis, Pireus, Grecja Widzów: 11,058 Sędzia: Nicholas Berrian |
9 grudzień 2022 |
Polska U-20 |
2:2 |
Brazylia |
Pankritio, Iraklion, Grecja Widzów: 9,038 Sędzia: Lewis Tepai |
W fazie pucharowej Polska trafia najpierw na Tajlandię i przekonująco ją ogrywa. W ćwierćfinale, mimo gry w przewadze Polacy odpadają z późniejszym finalistą Brazylią, po tym jak spisują się gorzej w konkursie jedenastek od rywali.
Złoty but | ||||
6 | Janus Jensen | |||
5 | Achraf Afkir Benjamin Horskjaer |
|||
Złota piłka | ||||
Msc. | Zawodnik | Mecze | Gole | Asysty |
1. | Thomas Pedersen | 6 | 4 | 2 |
2. | Dragoljub Krasić | 5 | 2 | 3 |
3. | Janus Jensen | 7 | 6 | 1 |
Złota rękawica | ||||
Msc. | Zawodnik | Mecze | Stracone gole | Czyste Konta |
1. | Giles Boon | 6 | 1 | 5 |
Mistrzostwa świata nie były jedynymi rozgrywkami, które polscy kibice mogli obejrzeć śledząc swoją młodzieżową reprezentację. Kadra Czesława Michniewicza po raz drugi z rzędu zakwalifikowała się mistrzostwa Europy juniorów do lat 21. Do Szkocji selecjonar zabrał następującą kadrę:
Zawodnik | Wiek | Mecze (w klubie) | Stracone gole (w klubie) | Czyste konta (w klubie) | Klub |
Bramkarze | |||||
Hubert Idasiak | 21 | 0 | 0 | 0 | FC Bari 1908 |
Cezary Miszta | 21 | 34 | 28 | 13 | Legia Warszawa |
Jakub Ojrzyński | 20 | 0 | 0 | 0 | Liverpool FC |
Obrońcy | |||||
Zawodnik | Wiek | Mecze (w klubie) | Gole (w klubie) | Asysty (w klubie) | |
Filip Balcerowicz | 20 | 27 | 1 | 0 | Dynamo Dresno |
Michał Żewłakow | 18 | 42 | 1 | 1 | Lechia Gdańsk |
Dawid Rezaeian | 20 | 16 | 0 | 1 | Pogoń Szczecin |
Ariel Mosór | 20 | 27 | 0 | 0 | Brescia Calcio |
Robert Gumny | 22 | 19 | 0 | 0 | SC Paderborn |
Mateusz Legowski | 20 | 18 | 0 | 3 | Deportivo La Coruna |
Jakub Mosakowski | 22 | 32 | 0 | 1 | Cracovia Kraków |
Michał Karbownik | 22 | 29 | 1 | 0 | Crystal Palace |
Konrad Matuszewski | 21 | 3 | 1 | 0 | Fortuna Dusseldorf |
Michał Orzechowski | 22 | 36 | 1 | 2 | Bruk-Bet Nieciecza |
Pomocnicy | |||||
Kacper Kozłowski | 19 | 41 | 6 | 5 | Cremonese |
Arkadiusz Stelmach | 19 | 21 | 2 | 2 | Pogoń Szczecin |
Tomasz Barnik | 19 | 50 | 1 | 5 | Lech Poznań |
Tomasz Bieńkowski | 19 | 36 | 2 | 2 | Stoke City |
Radosław Cielemecki | 20 | 40 | 5 | 5 | Pescara |
Dawid Brzozowski | 19 | 4 | 0 | 0 | Watford |
Kamil Gąsior | 20 | 38 | 0 | 8 | Monza 1912 |
Napastnicy | |||||
Bartosz Białek | 21 | 19 | 7 | 1 | West Brom |
Jakub Jurek | 18 | 6 | 2 | 1 | VfL Bochum |
Mateusz Żurkowski | 21 | 35 | 9 | 4 | Lechia Gdańsk |
Bartosz Bida | 22 | 34 | 8 | 6 | Jagiellonia Białystok |
Drużyna | Pkt | Mecze | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
Norwegia U-21 | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 2 | +2 |
Belgia U-21 | 5 | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 4 | +1 |
Polska U-21 | 3 | 3 | 0 | 3 | 0 | 5 | 5 | 0 |
Dania U-21 | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 6 | -6 |
16 czerwiec 2023 |
Norwegia U-21 |
1:1 |
Polska U-21 |
Kilmac Stadium at Dens Park, Dundee, Szkocja Widzów: 4,072 Sędzia: Fabrizio Roncarati |
19 czerwiec 2023 |
Polska U-21 |
2:2 |
Dania U-21 |
McDiarmid Park, Perth, Szkocja Widzów: 2,901 Sędzia: Karen Hovhannisyan |
22 czerwiec 2023 |
Belgia U-21 Migliorini 54', 70' |
2:2 |
Polska U-21 |
McDiarmid Park, Perth, Szkocja Widzów: 3,681 Sędzia: Daniele Fiammetta |
Brązowi medaliści poprzednich mistrzostw tym razem nie wyszli z grupy. Zdobyli jedynie 3 punkty, 3 razy remisując swoje mecze. Na plus należało zaznaczyć wolę walki, dwukrotnie remis wywalczyli oni w ostatnich minutach meczu.
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||
26 czerwiec - Dundee, Szkocja | |||||
Norwegia U-21 | 1 | ||||
Chorwacja U-21 | 2 | ||||
29 czerwiec - Dundee, Szkocja | |||||
Chorwacja U-21 | 1 | ||||
Hiszpania U-21 | 2 | ||||
26 czerwiec - Dundee, Szkocja | |||||
Hiszpania U-21 | 2 | ||||
Belgia U-21 | 0 | ||||
2 lipca - Dundee, Szkocja | |||||
Hiszpania U-21 | 1 | ||||
Portugalia U-21 | 0 | ||||
26 czerwiec - Dundee, Szkocja | |||||
Portugalia U-21 | d 2 | ||||
Walia U-21 | 1 | ||||
29 czerwiec - Dunfermline | |||||
Portugalia U-21 | 3 | ||||
Włochy U-21 | 1 | ||||
26 Czerwiec - Dundee, Szkocja | |||||
Francja U-21 | 3 | ||||
Włochy U-21 | d 4 | ||||
Złoty but | |||
3 | Jeremy Doku Emanuel Vignato Fabio Silva |
||
Najlepszy piłkarz | |||
Emanuel Vignato | |||
Jedenastka turnieju | |||
Bramkarze | Obrońcy | Pomocnicy | Napastnicy |
Ivan Martinez
Jonas Ludvigsen |
Daniel Bordalo Francisco Manuel Castell Jose Martinez Mario Dias Hugo Guillamon |
Emanuel Vignato Ilaix Moriba Sergio Gomez Jeremy Doku Victor Ferreira |
Joelson Fernandes Fabio Silva Ansu Fati |
*kursywą podani zawodnicy "na ławce"
Polscy kibice tego lata nie mogli narzekać na brak meczów, w których mogli kibicować swojej kadrze. Po mistrzostwach świata U-20 oraz mistrzostwach Europy U-21 w lipcu odbywał się turniej mistrzostw Europy do lata 19 w Irlandii. Maciej Stolarczyk powołał na ten turniej skład:
Zawodnik | Wiek | Klub |
Bramkarze | ||
Michał Nawrocki | 17 | Jagiellonia Białystok |
Wiktor Kapusta | 16 | Legia Warszawa |
Jakub Kalupa | 17 | Pogoń Szczecin |
Obrońcy | ||
Oktawian Pietruszka | 17 | Pogoń Szczecin |
Szymon Rakoczy | 17 | Karlsruher SC |
Hubert Poloczyk | 18 | Legia Warszawa |
Michał Zieliński | 17 | Wisła Kraków |
Marek Stec | 17 | Olympique Lyon |
Ryszard Smuda | 17 | Legia Warszawa |
Pomocnicy | ||
Oskar Kulesza | 18 | GKS Bełchatów |
Mateusz Palik | 17 | Cracovia Kraków |
Piotr Szewczyk | 18 | Jagiellonia Białystok |
Wojciech Chwiendacz | 18 | Troyes |
Maciej Olejarka | 18 | Piast Gliwice |
Krystian Zieliński | 18 | Legia Warszawa |
Kacper Chmiel | 18 | Cracovia Kraków |
Bartosz Kowalski | 17 | Jagiellonia Białystok |
Napastnicy | ||
Paweł Ropski | 18 | Wisła Kraków |
Maciej Szymański | 17 | Pogoń Szczecin |
Jakub Seweryn | 17 | Pogoń Szczecin |
Drużyna | Pkt | Mecze | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
Polska U-19 | 6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 3 | 2 | +1 |
Portugalia U-19 | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 4 | +1 |
Anglia U-19 | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 0 |
Szkocja U-19 | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 4 | -2 |
17 lipiec 2023 |
Anglia U-19 |
1:0 |
Polska U-19 |
R.D.S., Dublin, Irlandia Widzów: 699 Sędzia: Arturo Baldassare |
20 lipiec 2023 |
Polska U-19 |
1:0 |
Szkocja U-19 |
City Calling Stadium, Longford, Irlandia Widzów: 381 Sędzia: Aaron Victor |
23 lipiec 2023 |
Portugalia U-19 Alves 31' |
1:2 |
Polska U-19 |
R.D.S., Dublin, Irlandia Widzów: 695 Sędzia: Aaron Victor |
Polacy trafili do trudnej grupy, ale poraz kolejny zaskoczyli ekspertów i zdołali z niej awansowć po zwycięstwach 1-0 ze Szkocją oraz 2-1 z Portugalią.
Półfinały | Finał | ||
27 lipiec - Dublin, Irlandia | |||
Portugalia U-19 | 0 | ||
Francja U-19 | 1 | ||
30 lipiec - Dublin, Irlandia | |||
Francja U-19 | 1 | ||
Włochy U-19 | 0 | ||
27 lipiec - Cork, Irlandia | |||
Polska U-19 | 0 (4) | ||
Włochy U-19 | 0 (5) |
27 lipiec 2023 |
Polska U-19 |
0:0 |
Włochy U-19 |
Turners Cross, Cork, Irlandia Widzów: 508 Sędzia: Tomi Rantanen |
Polacy dobrze zaprezentowali się przeciwko faworyzowanym Włochom i odpają z turnieju dopiero po konkursie rzutów karnych.
Złoty but | |||
2 | Peder Balstad Antonio Moreira Cristiano Costa |
||
Jedenastka turnieju | |||
Bramkarze | Obrońcy | Pomocnicy | Napastnicy |
Boris Kanda Gianluca Merialdo |
Benjamin Mendy Andre Silva |
Phillippe Rouxel Redolphe Lemarchand |
Alan Algrin Mateo Torin |
*kursywą podani zawodnicy "na ławce"
Na "osłodę" bogatego w turnieje, w których brały udział młodzieżowe reprezentacje Polski, sezonu okazało się, że Polska U-20 poraz drugi została zwyciężcą Elite League!
Drużyna | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
Polska U-20 | 19 | 7 | 6 | 1 | 0 | 19 | 6 | +13 |
Anglia U-20 | 13 | 7 | 4 | 1 | 2 | 12 | 8 | +4 |
Włochy U-20 | 13 | 7 | 4 | 1 | 2 | 12 | 9 | +3 |
Holandia U-21 | 10 | 7 | 3 | 1 | 3 | 10 | 8 | +2 |
Niemcy U-20 | 8 | 7 | 2 | 2 | 3 | 9 | 11 | -2 |
Portugalia U-20 | 7 | 7 | 2 | 1 | 4 | 5 | 10 | -5 |
Czechy U-20 | 5 | 7 | 1 | 2 | 4 | 5 | 13 | -8 |
Szwajcaria U-20 | 3 | 7 | 0 | 3 | 4 | 6 | 13 | -7 |
Zawodnicy | |
Najwięcej występów | Rober Lewandowski (158) |
Najwięcej występów od startu gry | Piotr Zieliński (53) |
Najwięcej goli | Robert Lewandowski (91) |
Najwięcej goli od startu gry | Robert Lewandowski (34) |
Najwięcej asyst | Bartosz Bereszyński (12) |
Najwięcej czystych kont | Wojciech Szczęsny (19) |
Mecze | |
Najwyższe zwycięstwo Polska 10:0 (7:0) Wyspy Owcze (Chorzów, Polska, 19.11.2023) Najwyższa porażka Brazylia 2:0 (1:0) Polska (Ad-Dauha, Katar, 14.12.2022) |
LEGENDA:
GZ - gole zdobyte
GS - gole stracone
Mistrzostwa Świata | Kwalifikacje do MŚ | ||||||||||||||||||||
Rok | Runda | Pozycja | Mecze | Wygrane | Remisy | Porażki | GZ | GS | M | W | R | P | GS | GS | Pozycja | ||||||
2022 |
Mecz o 3. miejsce | 4/32 | 7 | 4 | 1 | 2 | 15 | 11 | 10 | 8 | 2 | 0 | 29 | 4 | 1/6, awans | ||||||
2026 |
Kwalifikacje do rozegrania |
Mistrzostwa Europy | Kwalifikacje do ME | ||||||||||||||||||||
Rok | Runda | Pozycja | Mecze | Wygrane | Remisy | Porażki | GZ | GS | M | W | R | P | GS | GS | Pozycja | ||||||
2020 |
finał | 2/24 | 7 | 3 | 2 | 2 | 17 | 10 | 10 | 5 | 4 | 1 | 16 | 8 | 2/6, awans | ||||||
2024 |
Kwalifikacja | 10 | 9 | 0 | 1 | 39 | 8 | 1/6, awans |
Liga Narodów | |||||||||||||||||
Rok | Liga | Runda | Pozycja | Mecze | Wygrane | Remisy | Porażki | GZ | GS | ||||||||
2020/2021 | A | Faza grupowa | 2/4 | 6 | 2 | 3 | 1 | 11 | 10 | ||||||||
2022/2023 | A | Faza grupowa | 2/4 | 6 | 4 | 0 | 2 | 11 | 5 |
Pozycja | Imię i nazwisko | Mecze | Bramki | Asysty |
Napastnik | Robert Lewandowski | 158 | 91 | 10 |
Obrońca | Kamil Glik | 104 | 12 | 2 |
Pomocnik | Grzegorz Krychowiak | 103 | 6 | 3 |
Napastnik | Arkadiusz Milik | 100 | 36 | 10 |
Pomocnik | Piotr Zieliński | 99 | 17 | 3 |
Skrzydłowy | Kamil Grosicki | 96 | 18 | 3 |
Bramkarz | Wojciech Szczęsny | 90 | 0 | 0 |
Obrońca | Łukasz Piszczek | 70 | 3 | 0 |
Obrońca | Jan Bednarek | 66 | 7 | 1 |
Bramkarz | Łukasz Fabiański | 58 | 0 | 0 |
Obrońca | Maciej Rybus | 57 | 2 | 0 |
Obrońca | Bartosz Bereszyński | 56 | 0 | 12 |
Pomocnik | Karol Linetty | 52 | 3 | 3 |
Obrońca | Arkadiusz Reca | 48 | 1 | 9 |
Pomocnik | Mateusz Klich | 44 | 5 | 4 |
Napastnik | Krzysztof Piątek | 43 | 14 | 4 |
Pomocnik | Krystian Bielik | 38 | 3 | 1 |
Napastnik | Dawid Kownacki | 35 | 16 | 3 |
Pomocnik | Sebastian Szymański | 33 | 10 | 10 |
Obrońca | Paweł Jaroszyński | 29 | 1 | 7 |
Obrońca | Tomasz Kędziora | 28 | 2 | 4 |
Obrońca | Karol Fila | 26 | 1 | 3 |
Skrzydłowy | Damian Kądzior | 24 | 3 | 10 |
Pomocnik | Mateusz Bogusz | 22 | 2 | 4 |
Pomocnik | Tomasz Makowski | 20 | 4 | 2 |
Napastnik | Łukasz Teodorczyk | 19 | 2 | 0 |
Skrzydłowy | Franco Mazurek | 18 | 1 | 6 |
Skrzydłowy | Filip Marchwiński | 18 | 1 | 2 |
Pomocnik | Jacek Góralski | 13 | 0 | 0 |
Skrzydłowy | Kamil Jóźwiak | 13 | 0 | 0 |
Napastnik | Aleksander Buksa | 11 | 3 | 3 |
Obrońca | Sebastian Walukiewicz | 10 | 1 | 1 |
Bramkarz | Bartłomiej Drągowski | 9 | 0 | 1 |
Pomocnik | Radosław Murawski | 9 | 1 | 0 |
Skrzydłowy | Przemysław Frankowski | 8 | 0 | 0 |
Skrzydłowy | Sonny Kittel | 6 | 0 | 1 |
Obrońca | Ariel Mosór | 4 | 2 | 1 |
Pomocnik | Kacper Kozłowski | 4 | 1 | 1 |
Napastnik | Bartosz Białek | 4 | 1 | 0 |
Bramkarz | Radosław Majecki | 4 | 0 | 0 |
Obrońca | Jan Sobociński | 4 | 0 | 0 |
Bramkarz | Łukasz Skorupski | 3 | 0 | 0 |
Obrońca | Robert Gumny | 3 | 0 | 0 |
Napastnik | Patryk Klimala | 3 | 1 | 1 |
Skrzydłowy | Jakub Kamiński | 3 | 1 | 0 |
Obrońca | Paweł Dawidowicz | 2 | 0 | 0 |
Obrońca | Paweł Stolarski | 2 | 0 | 0 |
Obrońca | Kamil Pestka | 2 | 0 | 0 |
Bramkarz | Rafał Gikiewicz | 2 | 0 | 0 |
Obrońca | Mateusz Hołownia | 2 | 0 | 0 |
Pomocnik | Jakub Piotrowski | 2 | 0 | 2 |
Skrzydłowy | Patryk Szysz | 2 | 0 | 0 |
Skrzydłowy | Tymoteusz Klupś | 1 | 0 | 0 |
Bramkarz | Dominik Reimann | 1 | 0 | 0 |
Obrońca | Paweł Bochniewicz | 1 | 0 | 0 |
Obrońca | Przemysław Wiśniewski | 1 | 0 | 0 |
Obrońca | Vladimir Golemić | 1 | 0 | 0 |
Pomocnik | Bartosz Slisz | 1 | 0 | 0 |
Napastnik | Kacper Przybyłko | 1 | 1 | 0 |
Napastnik | Jarosław Niezgoda | 1 | 0 | 0 |
Obrońca | Filip Balcerowicz | 1 | 0 | 0 |
Pomocnik | Filip Jagiełło | 1 | 0 | 0 |
Bramkarz | Kamil Grabara | 1 | 0 | 0 |
Obrońca | Przemysław Szymiński | 1 | 0 | 0 |
* uwzględnieni zostali jedynie zawodnicy, którzy otrzymali chociaż 1 powołanie do kadry.
** kursywą podani zawodnicy, którzy zakończyli reprezentacyjną karierę
Pozycja | Imię i nazwisko | Mecze | Bramki | Asysty |
Pomocnik | Piotr Zieliński | 53 | 11 | 3 |
Napastnik | Arkadiusz Milik | 52 | 23 | 10 |
Napastnik | Robert Lewandowski | 52 | 34 | 10 |
Obrońca | Jan Bednarek | 51 | 6 | 1 |
Bramkarz | Wojciech Szczęsny | 48 | 0 | 0 |
Obrońca | Arkadiusz Reca | 44 | 1 | 9 |
Pomocnik | Grzegorz Krychowiak | 40 | 3 | 3 |
Obrońca | Bartosz Bereszyński | 38 | 0 | 12 |
Pomocnik | Krystian Bielik | 38 | 3 | 1 |
Obrońca | Kamil Glik | 36 | 7 | 2 |
Napastnik | Krzysztof Piątek | 36 | 10 | 4 |
Pomocnik | Sebastian Szymański | 33 | 10 | 10 |
Obrońca | Paweł Jaroszyński | 29 | 1 | 7 |
Pomocnik | Karol Linetty | 29 | 2 | 3 |
Napastnik | Dawid Kownacki | 29 | 15 | 3 |
Skrzydłowy | Kamil Grosicki | 28 | 5 | 3 |
Obrońca | Karol Fila | 26 | 1 | 3 |
Pomocnik | Mateusz Klich | 25 | 3 | 4 |
Pomocnik | Mateusz Bogusz | 22 | 2 | 4 |
Skrzydłowy | Damian Kądzior | 21 | 2 | 10 |
Pomocnik | Tomasz Makowski | 20 | 4 | 2 |
Skrzydłowy | Franco Mazurek | 18 | 1 | 6 |
Skrzydłowy | Filip Marchwiński | 18 | 1 | 2 |
Obrońca | Tomasz Kędziora | 17 | 2 | 4 |
Skrzydłowy | Kamil Jóźwiak | 13 | 0 | 0 |
Napastnik | Aleksander Buksa | 11 | 3 | 3 |
Obrońca | Sebastian Walukiewicz | 10 | 1 | 1 |
Pomocnik | Radosław Murawski | 9 | 1 | 0 |
Bramkarz | Bartłomiej Drągowski | 9 | 0 | 1 |
Bramkarz | Łukasz Fabiański | 8 | 0 | 0 |
Skrzydłowy | Sonny Kittel | 6 | 0 | 1 |
Obrońca | Łukasz Piszczek | 5 | 0 | 0 |
Obrońca | Ariel Mosór | 4 | 2 | 1 |
Pomocnik | Kacper Kozłowski | 4 | 1 | 1 |
Napastnik | Bartosz Białek | 4 | 1 | 0 |
Bramkarz | Radosław Majecki | 4 | 0 | 0 |
Obrońca | Jan Sobociński | 4 | 0 | 0 |
Napastnik | Patryk Klimala | 3 | 1 | 1 |
Obrońca | Robert Gumny | 3 | 0 | 0 |
Skrzydłowy | Jakub Kamiński | 3 | 1 | 0 |
Obrońca | Maciej Rybus | 3 | 0 | 0 |
Pomocnik | Jacek Góralski | 2 | 0 | 0 |
Obrońca | Paweł Stolarski | 2 | 0 | 0 |
Obrońce | Kamil Pestka | 2 | 0 | 0 |
Obrońca | Mateusz Hołownia | 2 | 0 | 0 |
Pomocnik | Jakub Piotrowski | 2 | 0 | 2 |
Skrzydłowy | Patryk Szysz | 2 | 0 | 0 |
Bramkarz | Rafał Gikiewicz | 2 | 0 | 0 |
Skrzydłowy | Tymoteusz Klupś | 1 | 0 | 0 |
Napastnik | Łukasz Teodorczyk | 1 | 0 | 0 |
Bramkarz | Dominik Reimann | 1 | 0 | 0 |
Obrońca | Paweł Bochniewicz | 1 | 0 | 0 |
Obrońca | Przemysław Wiśniewski | 1 | 0 | 0 |
Obrońca | Vladimir Golemić | 1 | 0 | 0 |
Pomocnik | Bartosz Slisz | 1 | 0 | 0 |
Skrzydłowy | Przemysław Frankowski | 1 | 0 | 0 |
Napastnik | Kacper Przybyłko | 1 | 1 | 0 |
Napastnik | Jarosław Niezgoda | 1 | 0 | 0 |
Obrońca | Filip Balcerowicz | 1 | 0 | 0 |
Obrońca | Paweł Dawidowicz | 1 | 0 | 0 |
Pomocnik | Filip Jagiełło | 1 | 0 | 0 |
Bramkarz | Kamil Grabara | 1 | 0 | 0 |
Obrońca | Przemysław Szymiński | 1 | 0 | 0 |
Bramkarz | Łukasz Skorupski | 0 | 0 | 0 |
LEGENDA:
MŚ - mistrzostwa świata (w finałach)
ME - mistrzostwa europy (w finałach)
LN - liga narodów (w finałach)
T - towarzyskie
PK - puchar konfederacji
Pozycja | Imię i nazwisko | Mecze | Bramki | MŚ | ME | LN | T | PK |
Napastnik | Robert Lewandowski | 52 | 34 | 4 (8) |
6 (10) |
2 | 4 | 0 |
Napastnik | Arkadiusz Milik | 52 | 23 | 1 | 10 (1) | 7 | 4 | 0 |
Napastnik | Dawid Kownacki | 29 | 15 | 7 (1) | 2 | 5 | 0 | 0 |
Pomocnik | Piotr Zieliński | 53 | 11 | 2 (2) | 4 (1) | 0 | 2 | 0 |
Pomocnik | Sebastian Szymański | 33 | 10 | 0 | 6 | 3 | 1 | 0 |
Napastnik | Krzysztof Piątek | 36 | 10 | 5 | 2 | 3 | 0 | 0 |
Obrońca | Kamil Glik | 36 | 7 | 1 | 4 | 1 | 1 | 0 |
Obrońca | Jan Bednarek | 51 | 6 | 2 (1) | 2 | 0 | 1 | 0 |
Skrzydłowy | Kamil Grosicki | 28 | 5 | 1 | 2 (2) | 0 | 0 | 0 |
Pomocnik | Tomasz Makowski | 20 | 4 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 |
Pomocnik | Krystian Bielik | 38 | 3 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 |
Pomocnik | Mateusz Klich | 25 | 3 | 1 | 1 (1) | 0 | 0 | 0 |
Napastnik | Aleksander Buksa | 11 | 3 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 |
Pomocnik | Grzegorz Krychowiak | 40 | 3 | 0 (1) | 1 | 0 | 1 | 0 |
Skrzydłowy | Damian Kądzior | 21 | 2 | 0 | 1 (1) | 0 | 0 | 0 |
Obrońca | Tomasz Kędziora | 17 | 2 | 0 (1) | 1 | 0 | 0 | 0 |
Pomocnik | Mateusz Bogusz | 22 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 |
Obrońca | Ariel Mosór | 4 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
Pomocnik | Karol Linetty | 29 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 |
Pomocnik | Kacper Kozłowski | 4 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
Pomocnik | Radosław Murawski | 9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Obrońca | Sebastian Walukiewicz | 10 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Skrzydłowy | Filip Marchwiński | 18 | 1 | 0 (1) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Obrońca | Paweł Jaroszyński | 29 | 1 | 0 | 0 (1) | 0 | 0 | 0 |
Napastnik | Kacper Przybyłko | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Napastnik | Patryk Klimala | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Obrońca | Arkadiusz Reca | 44 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Skrzydłowy | Franco Mazurek | 18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Skrzydłowy | Jakub Kamiński | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
Napastnik | Bartosz Białek | 4 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
Obrońca | Karol Fila | 26 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
LEGENDA:
MŚ - mistrzostwa świata (w finałach)
ME - mistrzostwa europy (w finałach)
LN - liga narodów (w finałach)
T - towarzyskie
PK - puchar konfederacji
Pozycja | Imię i nazwisko | Mecze | Asysty | MŚ | ME | LN | T | PK |
Obrońca | Bartosz Bereszyński | 38 | 12 | 2 (4) | 1 (2) | 3 | 0 | 0 |
Pomocnik | Sebastian Szymański | 33 | 10 | 1 (2) | 5 | 1 | 1 | 0 |
Skrzydłowy | Damian Kądzior | 21 | 10 | 1 | 5 | 1 | 3 | 0 |
Napastnik | Robert Lewandowski | 52 | 10 | 2 | 5 | 2 | 1 | 0 |
Napastnik | Arkadiusz Milik | 52 | 10 | 1 | 4 (3) | 1 | 1 | 0 |
Obrońca | Arkadiusz Reca | 44 | 9 | 3 (1) | 3 (1) | 0 | 1 | 0 |
Obrońca | Paweł Jaroszyński | 29 | 7 | 0 (1) | 2 (3) | 1 | 0 | 0 |
Skrzydłowy | Franco Mazurek | 18 | 6 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 |
Pomocnik | Mateusz Bogusz | 22 | 4 | 2 | 0 (1) | 0 | 1 | 0 |
Napastnik | Krzysztof Piątek | 36 | 4 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Obrońca | Tomasz Kędziora | 17 | 4 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 |
Pomocnik | Mateusz Klich | 25 | 4 | 0 | 1 (1) | 1 | 1 | 0 |
Skrzydłowy | Kamil Grosicki | 28 | 3 | 0 | 2 (1) | 0 | 0 | 0 |
Pomocnik | Grzegorz Krychowiak | 40 | 3 | 0 | 2 (1) | 0 | 0 | 0 |
Obrońca | Karol Fila | 26 | 3 | 1 (2) | 0 | 0 | 0 | 0 |
Napastnik | Dawid Kownacki | 29 | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 |
Pomocnik | Piotr Zieliński | 53 | 3 | 0 (2) | 1 | 0 | 0 | 0 |
Napastnik | Aleksander Buksa | 11 | 3 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 |
Pomocnik | Karol Linetty | 29 | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 |
Pomocnik | Tomasz Makowski | 20 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
Pomocnik | Jakub Piotrowski | 2 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Obrońca | Kamil Glik | 36 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 |
Skrzydłowy | Filip Marchwiński | 18 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
Pomocnik | Kacper Kozłowski | 4 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
Skrzydłowy | Sonny Kittel | 6 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
Napastnik | Patryk Klimala | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Obrońca | Sebastian Walukiewicz | 10 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Obrońca | Jan Bednarek | 51 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
Pomocnik | Krystian Bielik | 38 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
Obrońca | Ariel Mosór | 4 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
Bramkarz | Barłomiej Drągowski | 9 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
LEGENDA:
MŚ - mistrzostwa świata (w finałach)
ME - mistrzostwa europy (w finałach)
LN - liga narodów (w finałach)
T - towarzyskie
PK - puchar konfederacji
Pozycja | Imię i nazwisko | Mecze | Czyste konta | MŚ | ME | LN | T | PK |
Bramkarz | Wojciech Szczęsny | 48 | 19 | 5 (1) | 6 (2) | 4 | 1 | 0 |
Bramkarz | Łukasz Fabiański | 8 | 6 | 1 | 0 | 1 | 4 | 0 |
Bramkarz | Bartłomiej Drągowski | 9 | 6 | 0 | 3 | 0 | 3 | 0 |
Bramkarz | Łukasz Gikiewicz | 2 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Bramkarz | Radosław Majecki | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 |
Pozycja | Imię i nazwisko | Mecze | Stracone | MŚ | ME | LN | T | PK |
Bramkarz | Wojciech Szczęsny | 48 | 51 | 1 (11) | 13 (10) | 14 | 2 | 0 |
Bramkarz | Radosław Majecki | 4 | 4 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 |
Bramkarz | Łukasz Fabiański | 8 | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Bramkarz | Bartłomiej Drągowski | 9 | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 |
Bramkarz | Kamil Grabara | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
Bramkarz | Dominik Reimann | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Lista zawodników przekonanych do reprezentowania Polski:
Pozycja | Imię i nazwisko | Klub (w momecie naturalizacji) | Mecze | Gole | Asysty |
Skrzydłowy | Franco Mazurek | Levski Sofia | 18 | 1 | 6 |
Skrzydłowy | Sonny Kittel | Hamburger SV | 6 | 0 | 1 |
Bramkarz | Dominik Reimann | Holstein Kiel | 1 | 0 | 0 |
Obrońca | Vladimir Golemić | FC Crotone | 1 | 0 | 0 |
Pomocnik | Marvin Wanitzek | Karlsruher SC | 0 | 0 | 0 |
Pomocnik | Sebastian Jakubiak | Heracles Almelo | 0 | 0 | 0 |
Pomocnik | Tomas Podstawski | Pogoń Szczecin | 0 | 0 | 0 |
Napastnik | Jakub Jurek* | VfL Bochum | 0 | 0 | 0 |
* newgen
LEGENDA:
GZ - gole zdobyte
GS - gole stracone
RG - różnica goli
Bilans dodatni
Bilans remisowy
Bilans ujemny
Rywal | Mecze | Wygrane | Remisy | Porażki | GZ | GS | RB |
Anglia | 4 | 1 | 1 | 2 | 9 | 10 | -1 |
Argentyna | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 |
Austria | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 |
Azerbejdżan | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 3 | +3 |
Białoruś | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 0 | +6 |
Bośnia i Hercegowina | 3 | 3 | 0 | 0 | 10 | 1 | +9 |
Brazylia | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | -2 |
Bułgaria | 2 | 1 | 0 | 1 | 5 | 3 | +2 |
Chorwacja | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 2 | +3 |
Dania | 3 | 2 | 1 | 0 | 4 | 0 | +4 |
Estonia | 2 | 2 | 0 | 0 | 9 | 0 | +9 |
Francja | 1 | 1 | 0 | 0 | 5 | 2 | +3 |
Grecja | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | -1 |
Gwinea Bissau | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | +1 |
Hiszpania | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 |
Iran | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | 2 | +2 |
Irlandia | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 |
Izrael | 2 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | +1 |
Kazachstan | 3 | 2 | 1 | 0 | 9 | 3 | +6 |
Korea Południowa | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 3 | 0 |
Liechtenstein | 2 | 2 | 0 | 0 | 9 | 0 | +9 |
Łotwa | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1 | +2 |
Macedonia Północna | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 2 | +3 |
Niemcy | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 3 | -2 |
Portugalia | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 |
Rumunia | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 2 | +4 |
Serbia | 2 | 2 | 0 | 0 | 7 | 2 | +5 |
Słowacja | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | +2 |
Słowenia | 2 | 1 | 0 | 1 | 5 | 3 | +2 |
Szwajcaria | 1 | 1 | 0 | 0 | 5 | 2 | +3 |
Turcja | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | +2 |
Ukraina | 2 | 1 | 1 | 0 | 3 | 2 | +1 |
Walia | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | +4 |
Włochy | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 |
Wyspy Owcze | 2 | 2 | 0 | 0 | 13 | 0 | +13 |
LEGENDA:
GZ - gole zdobyte
GS - gole stracone
Wbr - wygrane baraże
Pbr - przegrane baraże
Mistrzostwa Europy U-21 | Kwalifikacje do ME | ||||||||||||||||||||
Rok | Runda | Pozycja | Mecze | Wygrane | Remisy | Porażki | GZ | GS | M | W | R | P | GS | GS | Pozycja | ||||||
2021 |
Półfinał | 3/16 | 5 | 4 | 0 | 1 | 20 | 6 | 10 | 8 | 1 | 1 | 39 | 8 | 1/6, awans | ||||||
2023 |
Faza grupowa | 12/16 | 3 | 0 | 3 | 0 | 5 | 5 | 10 | 7 | 0 | 3 | 29 | 10 | 2/6, Wbr, awans | ||||||
2025 |
Kwalifikacje w trakcie |
Mistrzostwa Europy U-19 | ||||||||
Rok | Runda | Pozycja | Mecze | Wygrane | Remisy | Porażki | GZ | GS |
2020 |
Brak kwalifikacji | |||||||
2021 |
||||||||
2022 |
Finał | 1/8 | 5 | 4 | 1 | 0 | 10 | 4 |
2023 |
Półfinał | 3/8 | 4 | 2 | 2 | 0 | 3 | 2 |
2024 |
Kwalifikacje w trakcie |
Mistrzostwa Świata U-20 | ||||||||
Rok | Runda | Pozycja | Mecze | Wygrane | Remisy | Porażki | GZ | GS |
2021 |
Brak kwalifikacji | |||||||
2023 |
Ćwierćfinał | 8/24 | 5 | 3 | 2 | 0 | 21 | 3 |
2025 |
Kwalifikacje w trakcie |
Olimpiada (U-23) | ||||||||
Rok | Runda | Pozycja | Mecze | Wygrane | Remisy | Porażki | GZ | GS |
2020 |
Brak kwalifikacji | |||||||
2024 |
Kwalifikacje w trakcie |
Europejska Elite League U-20 | ||||||||
Rok | Pozycja | Mecze | Pkt | Wygrane | Remisy | Porażki | GZ | GS |
2020 | 5/8 | 7 | 10 | 3 | 1 | 3 | 10 | 8 |
2021 | 1/8 | 7 | 18 | 6 | 0 | 1 | 20 | 8 |
2022 | 2/8 | 7 | 14 | 4 | 2 | 1 | 16 | 9 |
2023 | 1/8 | 7 | 19 | 6 | 1 | 0 | 19 | 6 |
Autor: defloo
Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce
Komentarzy: 10665
Grupa: Root Admin
Ranga: Ojciec Założyciel
Ranga sponsorska: Sponsor Główny
Dołączył: 2015-03-20
Poziom ostrzeżeń: 0
12-07-2021, 00:34 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba
kaminior323
Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, 3. miejsce w Polsce FM 2020
Komentarzy: 2327
Grupa: Moderator
Ranga: Prawoskrzydłowy z Poznania
Ranga sponsorska: Sponsor Premium
Dołączył: 2015-12-02
Poziom ostrzeżeń: 0
12-07-2021, 06:54 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba
Sam blog świetny zresztą jak zawsze.
VagheenaOle
Komentarzy: 371
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Uzdolniony Praktyk
Dołączył: 2017-07-11
Poziom ostrzeżeń: 1
12-07-2021, 11:54 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się
kuboll112
Komentarzy: 1213
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Chluba Mój Football Manager
Ranga sponsorska: Sponsor Premium
Dołączył: 2016-12-27
Poziom ostrzeżeń: 1
12-07-2021, 12:40 , ocenił powyższy materiał: mocne - Jesteś zdrowo pier...lnięty, ale w pozytywnym sensie
defloo
Komentarzy: 57
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Najlepszy selekcjoner reprezentacji Polski w historii
Dołączył: 2020-12-09
Poziom ostrzeżeń: 0
12-07-2021, 13:51
Poprawione - dzięki za uwagę, faktycznie popełniłem tutaj błąd, a brak polskich znaków w FM nie pomaga :D
Dokładnie, i jeszcze dodatkowo irytowała mnie ta Bułgaria na 1 miejscu przez większość roku. Oby na turnieju pokazał podobną klasę :D
Przepraszam najmocniej, wdarła się literówka.
Rok leci szybko to fakt, bez blogowania leciałby jeszcze szybciej. Najgorsze są przerwy między zgrupowaniami na "urlopie", jak się tylko kadrę prowadzi. Ale za to jak FM sobie przetwarza sezon, to mam czas żeby te wszystkie tabelki ogarniać ;)
Shari
Komentarzy: 59
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Uzdolniony Praktyk
Dołączył: 2017-11-11
Poziom ostrzeżeń: 0
12-07-2021, 15:52 , ocenił powyższy materiał: mocne - Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa
Szkoda tej porażki z Bułgarią, ale blog jak i wyniki jak zwykle świetne.
Peter
Strażnik Galaktyki
Komentarzy: 1732
Grupa: Root Admin
Ranga: Uzdolniony Praktyk
Ranga sponsorska: Sponsor
Dołączył: 2017-08-15
Poziom ostrzeżeń: 0
13-07-2021, 10:36 , ocenił powyższy materiał: mocne - Jesteś zdrowo pier...lnięty, ale w pozytywnym sensie