BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 4, słabe: 0
zobacz komentarze

Kadra Polski - Medaliści ME 2028

25-04-2022, 15:40 , Unikalnych wejść: 380 , autor: defloo

Wybrany klub / reprezentacja: Reprezentacja Polski

Opisywany sezon: 2028

Poziom rozgrywkowy: -

Wersja gry: Football Manager 2020

Pod moim ostatnim blogiem pojawiły się sugestie od użytkowników Mahdiprzeminho czy ZeeZoo, aby pokazać screeny niektórych reprezentantów. Z racji, że nie wiem kiedy uda mi się dograć Ligę narodów do końca, aby wrzucić kolejny blog, to postanowiłem podrzucić mały "dodatek do kariery" w postaci screenów "bohaterów" z ostatniego Euro, w  rozgrywanej przeze mnie karierze. Ogólnie raczej nie serwuję zbyt wielu screenów w swoim blogu, to sądzę, że będzie to mała odskocznia i pozwoli bliżej poznać profile "naszych" reprezentantów w roku 2028. 

Screeny zrobiłem przed pierwszym meczem Ligi Narodów sezonu 2028/2029, ponieważ, po ostatnim blogu, przesymulowałem sobie czas w grze, a dopiero w weekend przejrzałem komentarze pod moim ostanim blogiem. Atrybuty graczy niepospadały/powzrastały zbyt drastycznie, więc w zasadzie prezentowali się oni podobnie w okresie lipca (obecnie w grze mam końcówkę sierpnia). Zaczynajmy ;) 

 

BRAMKARZE
13. Dominik REIMANN
Z racji, że w kadrze posiadamy bramkarza "klasy światowej", to Dominikowi pozostaje obecnie jedynie walka o miano bramkarza numer dwa. Dominik jest rówieśnikiem Drągowskiego, zakładam więc, że opuści zespół w podobnym czasie (albo nawet wcześniej) i raczej nigdy zbyt wielu występów nie zaliczy, wszak do tej pory uzbierał ich tylko 5, a w kadrze przewija się często w zasadzie od 2019 roku. Liczyłem, że może jego atrybuty podrosną bardziej, aczkolwiek wydaje mi się, że i tak, na pozycję nr. 2/3 prezentuje się na tyle dobrze, że jego miejsce w kadrze nie powinno dziwić. Ktoś w komentarzu pod ostatnim blogiem pytał, "co takiego ma w sobie Reimann, że jest w kadrze", odpowiadam - nie wiem. Mogę jedynie stwierdzić, że w moim "świecie" to de facto jeden z lepszych, polskich bramkarzy na ten moment. Być może Grabara ma niektóre parametry lepsze, ale z niewiadomych mi względów, profil Dominika bardziej mnie przekonuje.
Wychowanek Borussi to uznana marka w Bundeslidze, niestety "tylko" w tej drugiej. Szczerze, sądziłem, że ktoś z wyższej klasy go wcześniej czy później wyciągnie, ale wygląda na to, że Dominik raczej już pozostanie w 2. Bundeslidze do końca kariery, chyba że uda mu się powrócić do Bundesligi z jego obecnym klubem, któremu "ta sztuka" już kilka razy się udała i może dzięki temu, pod koniec kariery, nasz reprezentant, "liźnie" gry na najwyższym poziomie w Niemczech.
1. Bartłomiej DRĄGOWSKI
Bartłomiej godnie zastąpił przechodzącego na emeryturę Szczęsnego. Jest to bramkarz najwyższej klasy, a na pewno zalicza się do europejskiej czołówki. Tylko w barwach Polski został najlepszym bramkarzem dwóch turniejów (MŚ 2026 oraz ME 2028 [jedenastka turnieju]). Mam nadzieję, że Bartłomiej utrzyma swoją formę i parametry jeszcze przez najbliższe lata, bo niestety, młodego bramkarza o podobnym potencjale, póki co, brak - swego czasu liczyłem na młodego bramkarza z LiverpooluMarka Lysiaka (W tym blogu znajdziecie jego profil z tego okresu), ale niestety nie rozwinął się tak jak liczyłem i obecnie gra w Ekstraklasie. 
Nasz podstawowy bramkarz od początku kariery nie miał problemów z regularną grą. Po 3 latach we Włoszech przeniósł się do Niemiec, gdzie grał "pół na pół" z drugim bramkarzem, ale gdy pojawiła się oferta od PSG, to bez wahania ją zaakceptował. Tam, jak widać, z miejsca stał się podstawowym bramkarzem. W lidze francuskiej spisuje się fenomenalnie, aczkolwiek nie ma co ukrywać, w tym klubie, w tej lidze, akurat o to nie trudno.
14. Radosław MAJECKI
Obok Grabary i Reimanna jeden z czołowych, polskich bramkarzy w tym momencie (rozważanych na bramkarza nr. dwa). Reprezentuje dobry poziom, ale ma to "nieszczęście", że jest w kadrze, kiedy mamy w zepole Drągowskiego (a wcześniej Szczęsnego). Najmłodszy z bramkarzy w kadrze, z tego względu zakładam, że, jeżeli do tej pory nie pojawi się nikt zdolniejszy, to ma szansę w przyszłości na jakiś czas wskoczyć na pozycję numer jeden w kadrze.
Radek kariery w Monaco nie zrobił i szybko przeniósł się do Hiszpanii. Po jednym sezonie w nowym kraju, zamienił Espanyol na Betis, gdzie od kilku sezonów pozostaje postawowym wyborem na swojej pozycji i prezentuje niezłą formę w ligowym średniaku. 
OBROŃCY
23. Hubert KAMIŃSKI
Hubert w niedalekiej przyszłości ma zastąpić w kadrze Bednarka, który nie jest już najmłodszy. Liczę, że rozwinie się na prawidłowo i podniesie jakość naszej defensywy, chociaż uważam, że już teraz prezentuje dobry poziom, który pozwala "trzymać go" w kadrze w roli wartościowego zmiennika.
Hubert jest na początku swojej kariery i przed Euro zagrał kilka spotkań na poziomie Serie B. Po Euro przeniósł się do Ascoli, gdzie, mam nadzieję, będzie miał szansę na regularniejszą grę, która pozwoli mu szybciej się rozwinąć.
2. Karol FILA
Fila przez większą część kariery w kadrze rywalizował na prawej obronie z Bereszyńskim. Obecnie chyba najlepszy na swojej pozycji w kraju, ale cierpiący przez zmianę formacji, którą gramy. Przy wcześniejszym 4-4-2 grałby w 11 jedenastce, obecnie musi godzić się z rotacją w zależności od potrzeby.
Fila zamienił ligę polską na francuską, gdzie jednak kariery nie zrobił i przeniósł się szybko do Anglii. Tam, niespodziewanie, wywalczył szybko miejsce w składzie i został podstawowym graczem ekipy z Birmingham. Fakt, że jest podstawowym graczem ekipy z Premier League świadczy dobrze o jego klasie.
15. Jan BEDNAREK
Tego pana nie trzeba przedstawiać. Jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w kadrze i jeden z jej liderów. Niestety jest już coraz starszy i powoli trzeba myśleć nad następcami Janka. W najbliższym czasie na pewno w kadrze pozostanie, ale czy "złapie" się do kadry na ewentualne Mistrzostwa Świata, to nie jestem pewien, wszystko zależy od tego, jak będzie się prezentować za 2 lata.
Janek pograł chwilę w Anglii, w międzyczasie pokopał w Hiszpanii, gdzie był podstawowym graczem. Od pewnego czasu zakotwiczył w Holandii i raczej pozostanie tam do końca kariery.
18. Ariel MOSÓR
Od dłuższego czasu partner Bednarka w linii obrony. Solidny gracz i jeszcze długa kariera przed nim, o ile nie "wykluje" się nikt lepszy.
Na początku kariery szybko wylądował we Włoszech, gdzie rozwijał się w Bresci. Po spadku z ligi przeniósł się do Anglii, gdzie jednak mu nie "wypaliło". Powrócił więc do Włoch, gdzie po dwóch sezonach przeszedł do Sewilli i wydaje się, że może tam zostać na dłużej.
4. Michał ŻEWŁAKOW
Ciekawy przypadek newgena, który oprócz zbieżnego imienia i nazwiska, łączy również pozycję z jednym z byłych reprezentantów Polski. Gracz ciekawy i wciaż jeszcze młody, więc może w przyszłości będzie jeszcze (chociaż delikatnie) lepszy. Świetnie sprawuje się w trójce obrońców z Mosórem i Bednarkiem.
Wychowanek Stadionu Śląskiego pograł chwilę w Ekstraklasie i przeniósł się do Manchesteru City, gdzie raczej szans na grę nie miał. Po kilku wypożyczeniach zmienił klub i przeniósł się na stałe do Niemiec, gdzie, wydaje mi się, pogra przez dłuższy czas. 
3. Arkadiusz RECA
Jeden z ostanich graczy, którzy są w kadrze od 2019 roku. Mimo wieku wciąż pozostaje najlepszym polskim lewym obrońcą, liczę jednak, że w końcu znajdzie się godny następca Arka, który już młodszy nie będzie.
Przykład gracza, którego kariera reprezentacyjna jest bogadsza od klubowej. Arek raczej jest zawodnikiem "rotacyjnym" i niestety gra mniej niż więcej. Mimo, że spędził wiele lat w Austii, to raczej daleko mu do miana "klubowej legendy", chociaż pozostaje wierny barwom klubowym od wielu lat.
POMOCNICY
19. Jakub PIOTROWSKI
W mojej ocenie, solidny gracz, który chyba nigdy mnie nie zawiódł i dlatego ciągle ma ode mnie miejsce w składzie, mimo że ma okresy, w których, mimo powołania, w kadrze nie gra. W razie konieczności może zagrać na środku obrony, za co również go cenię.
Podobnie jak Arek, wiele lat spędził w jednym klubie. On jednak bez wątpienia jest jego ważnym punktem i kibice w Belgii na pewno dobrze znają jego nazwisko. 
17. Mateusz LEGOWSKI
Jeden ze świeższych reprezentantów. Moim zdaniem, jego profil wygląda podobnie do Piotrowskiego i być może zostanie on w kadrze na dłużej jako jego naturalny następca. Narazie miejsce w kadrze ma, ale brakuje mi w jego przypadku "sentymentu" jak w przypadku Piotrowskiego, więc nie wykluczone, że zostanie "wyparty" przez młodszych i perspektywniejszych.

Szybko opuścił Pogoń i kontynuawał karierę w Hiszpanii. Zwiedził też inne kraje, ale najlepiej czuje się chyba w Hiszpanii, gdzie po Euro wrócił z Brighton na wypożyczenie do Betisu, gdzie został klubowym kolegą Majeckiego.

20. Mateusz BOGUSZ
Jeden z graczy, których profil raczej nie powala, a mimo to daje dużo jakości w kadrze. Nie wiem jak u Was, czytelnicy, ale mi dosyć często w FM trafia się zawodnik, którego profil nie powala, ale w grze sprawuje się świetnie i Bogusz, bez wątpienia, do tego grona się zalicza. Prawdą jest, że przez pewien czas z kadry zniknął, ale ostatnimi czasy wrócił i spisywał się na tyle dobrze, że raczej jego następne powołania, póki co, nie są zagrożone.
Zadomowił się w 2. lidze angielskiej i prezentuje tam dobrą formę. Wyżej raczej nie przeskoczy, ale swoje 5 minut w Premier League również miał (chociaż dawno i jedynie przez moment).
12. Kacper KOZŁOWSKI
Jeden z liderów w kadrze, jeżeli chodzi o pomocników. Zdażają mu się mecze gorsze, ale są również takie, gdzie jest fenomenalny. Wciąż jest młody, liczę więc że w przyszłości ustabilizuje bardziej formę i że może się rozwinie, bo mam wrażeni, że póki co, nie "uwolnił" pełni potencjału.
Po Kacpra zgłosił się Inter, w którym jednak się nie przebił i przez kolejne sezony zwiedzał kolejne kluby. W końcu wykupił go Werder, w którym jednak długo nie pograł, bo po dwóch sezonach postanowił wrócić do Włoch po udanym Euro.
11. Karol LINETTY
Niestety Karol zalicza się do grona "weteranów", których kariera w kadrze powoli zmierza do końca. Ciężko powiedzieć mi, jak długo jeszcze będę brał go pod uwagę, ale po asyście na Euro, która dała nam wygraną nad Niemcami, jego odsunięcie od składu stało się trudniejsze. 
Niewątpliwa legenda Sampdorii. Na koniec kariery postanowił trochę "pozwiedzać" i często zmienia kluby, co ciekawe, brakuje mu jeszcze tylko wizyty w Niemczech, aby na koniec kariery mógł powiedzieć "grałem we wszystkich ligach z top 5".
6. Arkadiusz STELMACH
Jeden ze zdolniejszych "newgenów" w mojej karierze w tym momencie, do którego okazałem wiele cierpliwości. Przez cierpliwość mam tu na myśli fakt, że dosyć późno otrzymał pierwsze powołanie mimo dużego potencjału - często młode talenty, w innych moich karierach, otrzymywały ode mnie szybkie powołania do 1. drużyny narodowej (jeżeli prowadziłem kadrę narodową), a w tym przypadku pozwoliłem Arkowi spokojnie przejść szczeble młodzieżowe. Dodatkowo wcześniej na jego pozycji mieliśmy innych, lepszych w danym momencie więc miejsca dla Arka de facto nie było. Obecnie to raczej jeden z naszych lepszych pomocników, więc niewąpliwie pozostanie w kadrze na długo.
Kolejny zdolny młodzian z Pogonii. Szlify zbierał w Anglii, gdzie od dwóch lat grał już regularnie. Po Euro przeniósł się do Bayernu i liczę, że również tam znajdzie swoje miejsce i dostanie szanse na regularną grę.
7. Kamil JÓŹWIAK
Solidny zawodnik, z pewnością jeden z lepszych, polskich zawodników, który ma jeden problem - w kadrze, pod moją wodzą zawodzi. Niestety nie potrafię znaleźć dla niego dobrej roli w taktyce i często "przechodzi" przez mecz niezauważony i nie notuje liczb, a w klubie pokazuje, że zdobyć gola czy asystować potrafi. Z tego względu jego licznik występów jest mniejszy niż by mógł być. Ciekawostka: grałem kiedyś w tej samej wersji FM również kadrą Polski i w tamtej karierze Jóźwiak był absolutnym liderem drużyny i prezentował się o niebo lepiej. Wygląda na to, że trafił się "pechowy" sejf, na którym Jóźwiak już tak pod moją wodzą błyszczeć nie potrafi.
Sezon w Polsce, chwila w Anglii, a później już przywiazanie do barw klubowych w Turcji. Kolejny nas reprezentant, którego można nazwać "legendą" jakiegoś zagranicznego klubu, bo jak widać, w Turcji, spisuje się on bardzo dobrze.
8. Sebastian SZYMAŃSKI
Po odejściu Lewandowskiego, niekwestionowana gwiazda zespołu, mimo że na ostatnim Euro nie błyszczał. Najlepszy asystent w historii kadry na co wpływ na pewno ma fakt, że wykonuje stałe fragmenty gry, a przy okazji robi to świetnie. Jeszcze kilka lat przed nim i na pewno wiele radości kadrze da. Szkoda jedynie, że nie rozwinął się tak jak w innej mojej karierze, gdzie był gwiązdą i podstawowym graczem samego Realu Madryt. 
Po odejściu z Dynamo nigdzie tak na prawdę nie zagżał miejsca na dłużej i w sumie nie wiem dlaczego tak często zmienia kluby.  Nawet z Tottenhamu odszedł po sezonie, mimo że był tam podstawowym zawodnikiem. No cóż, na pewno nie może narzekać na nudną karierę. Ważne, że gdzie nie wyląduje, to gra regularnie - nie licząc PSG, gdzie raczej jego "kariera" wyglada podobnie do tej, jaką miał w tym klubie Krychowiak.
16. Radosław Cielemecki
Na Euro nie zagrał ani meczu, ale medal za udział zgarnął. Jego plusem jest wszechstronność, ale profil po kontuzji prezentuje się średnio (i nie wrócił do stanu przed kontuzją do tej pory) - mimo to podstanowiłem dać mu szansę i powołać na Euro. Być może kilka szans w kadrze jeszcze dostanie, ale nie wiem czy zostanie na dłużej. 
Jak widać, Radosław grał od wielu sezonów regularnie i nie zanosi się na to, aby ta sytuacja miała by się zmienić. Mam nadzieję, że dzięki temu jego profil wróci do stanu przed kontuzją, a zwłaszcza "powróci" mu szybkość, którą miał na zdecydowanie wyższym poziomie, a parametr ten niezwykle cenię na pozycji, na którą go rozważałem. 
21. Dawid BRZOZOWSKI
Typowy skrzydłowy, którego w teorii zadaniem jest "biec przed siebie". W teorii. W praktyce Brzozowski wiele razy mnie zaskoczył swoją świetną grą, rozegraniem a przede wszystkim strzałami z dysansu - w ten sposób, o dziwo, zdobył większą część bramek w kadrze.  
Jeden z kolejnych "obieżyświatów". W młodym wieku zwiedził wiele drużyn, ale miało to swoje plusy - wszędzie grał i to pozwoliło mu się rozwinąć. Wygląda na to, że jego czas w Belgii też już powoli dobiega końca.
NAPASTNICY
5. Karol SAKWA
Gwiazda ostatniego Euro. Jest jeszcze młody a jego profil, według mnie, wygląda już całkiem nieżle. Ciekawy jest fakt, że może grać jako środkowy obrońca. Jestem ciekaw czy to jeden z powodów, dla których gra tak świetnie głową w polu karnym, co pozwala nam na zdobywanie wielu bramek po stałych fragmentach gry (asysty, asysty "drugiego stopia") - co ważne, sam jednak z głowy nie zdobył ich tak dużo, mimo "wykańczanie = 9", większość goli zdobywa "z gry". 
No i kolejny reprezentant Polski "dostarczony" przez Pogoń. Wykupiony przez Manchester City, gdzie oczywiście szans na grę nie miał. Po Euro przeniósł się na wypożyczenie do Francji, gdzie mam nadzieję, będzie grał i strzelał regularnie.
9. Dawid KOWNACKI
Jeden z moich ulubionych zawodników, jeżeli chodzi o pozycję napastnika, którego przez większość kariery ceniłem nawet wyżej od Piątka. "Na papierze" gorszy od rywali na swojej pozycji, ale przez lata daje kadrze więcej niż "ci lepsi". Zakładam, że jeszcze trochę w kadrze pogra, a on odwdzięczy się taką grą, jaką prezentował do tej pory.
Zwiedził kilka klubów, w których grał z różnym skutkiem. W jego przypadku na szczęście to czy gra w klubie czy nie, nie wpływa na to jak prezentuje się na zgrupowaniach.
10. Krzystof PIĄTEK
Mimo wieku wciąż prezentuje się nieźle - lepiej niż np. Milik gdy miał 33 lata. Niemniej jednak już bliżej mi do "pożegnania" się z nim i znalezieniu kogoś innego na jego miejsce, tym bardziej, że nigdy nie był liderem kadry (nie licząc jednego mundialu, gdzie był gwiazdą i królem strzelców). Gracz dobry, ale miał pecha, że w kadrze zawsze był ktoś lepszy od niego - Lewandowski (oczywiste), Kownacki (prezentował się lepiej i zdobywał ważne gole) czy ostatnio Sakwa, którzy go od składu odsuwali, co nie pozwoliło mu zainstnieć w reprezentacji na dłużej - jeżeli chodzi o regularną grę w pierwszym składzie.
Moim zdaniem, zasiedział się w Berlinie. Po dwóch pierwszych, świetnych sezonach powinien zmienić klub, a tak stracił swoją "renomę", miejsce w pierwszym składzie, a nawet skuteczność. Drugi rok próbuje swoich sił we Francji, ale nie jest to żadna rewelacyjna przygoda z tym klubem w jego wykonaniu. 
11. Aleksander BUKSA
Buksa przewija się w kadrze od czasu do czasu, ale nie wywarł na mnie takiego wrażenia, aby być jej nieodłącznym punktem. Jest to gracz, którego chętnie "wymieniam" i sprawdzam na jego miejscu kogoś innego. Na pewno cenię go za możliwości gry głową i technikę, brakuje mi u niego szybkości. Na euro powołany jako napastnik, ale często grywa u mnie jako środkowy ofensywny pomocnik. 
Miał świetny okres (chyba najlepszy w karierze) na Cyprze, gdzie zdobył wiele goli. Po tym, jak pobłąkał się po wypożyczniach, wylądał finalnie w Reading, gdzie gra ze swoimi rodakami w drugiej lidze angielskiej (Reading ma i miało polskich zawodników, dosyć często po nich sięgają na tym save). 

Autor: defloo

KOMENTARZE

kaminior323
Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, 3. miejsce w Polsce FM 2020


Komentarzy: 2158

Grupa: Moderator

Ranga: Prawoskrzydłowy z Poznania

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

26-04-2022, 07:05 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Świetne przedstawienie zawodników! Na prawdę super robota.

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020 i FM2021, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce, Pierwszy Kreator Gwiazd, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 9996

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

26-04-2022, 12:14 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Dogłębne potraktowanie tematu! Z ciekawością przyjrzałem się poszczególnym graczom i muszę stwierdzić, że Twoje sukcesy są grubo ponad stan. Tym bardziej - gratuluję!

Peter
Strażnik Galaktyki


Komentarzy: 1284

Grupa: Root Admin

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-08-15

Poziom ostrzeżeń: 0

27-04-2022, 15:16 , ocenił powyższy materiał: mocne - Doceniam to, co robisz

Doceniam to, co robisz

Adamenitum33
Wicemistrz Polski FM2021, Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów


Komentarzy: 735

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2017-11-23

Poziom ostrzeżeń: 0

28-04-2022, 18:32 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Mam nadzieję, że nasza kadra w świecie realnym będzie kiedyś chodzić jak ta Twoja ;)

Kadra niby nie najmocniejsza, jednak wystarczy dobrze poukładać te klocki, gratuluję!
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-22 by Łukasz Czyżycki