BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 20, słabe: 0
zobacz komentarze

Mainz - udział w Klubowych MŚ i casting na nowego menedżera! Zaprezentuj w komentarzu swoją wizję klubu!

21-07-2022, 14:50 , Unikalnych wejść: 1977 , autor: Mahdi

Wybrany klub / reprezentacja: 1. FSV Mainz 05

Opisywany sezon: Klubowe Mistrzostwa Świata 2029

Poziom rozgrywkowy: 1 (Bundesliga)

Wersja gry: Football Manager 2022


CZASY MINIONE
(linki)
1. 2021/22: Przejmuję klub bez sukcesów z miasta Gutenberga
2. 2022/23: Międzynarodówka z Moguncji
3. 2023/24: Jeden punkt znaczy wiele
4. 2024/25: Jak skruszyć potęgę z Monachium?
5. 2025/26: Dwie minuty po północy!
6. 2026/27: Historia lubi się powtarzać
7. 2027/28: O trzech takich, którzy zrobili różnicę
8. 2028/29: Absolutum dominiumEKSTRASY
(linki)
Piękno i siła różnorodności - wszyscy zawodnicy i ich dorobek
(uzupełniane po każdym sezonie)

 

 

Ten blog podzielony został na dwie części. W pierwszej znajdziecie wyniki uzyskane podczas Klubowych MŚ, w drugiej - zasady castingu na nowego menedżera Mainz!

Jak pewnie wszyscy wiecie, moja przygoda z grą Football Manager dobiegła już końca, o czym możecie przeczytać TUTAJ. Widząc jednak zastój, który panuje na portalu w lipcu, postanowiłem dać wam nowy impuls. Wykorzystując fakt, że Klubowe MŚ rozegrałem jeszcze w maju i oczywiście zostawiłem zapis (sejw) wymyśliłem sobie, że znajdę swojego następcę! Menedżera, który poprowadzi klub na moich zasadach, co zapewne będzie dla niego zupełnie nowym doświadczeniem.

Szczegóły w dalszej części tekstu.

 

 

 

 


KLUBOWE MŚ


Sezon 2028/29 był szczytowym osiągnięciem w mojej karierze menedżerskiej. Drużyna wywalczyła wszystkie trofea (mistrzostwo, puchar i superpuchar Niemiec oraz superpuchar Europy i Puchar Mistrzów). Stąd tytuł poprzedniego bloga o Mainz - „absolutum dominium“.

Po krótkiej przerwie drużyna miała szansę na ostatni brakujący pucharek - za wygranie Klubowych MŚ. Ligi Konferencji nie biorę tu pod uwagę, gdyż nie mieliśmy okazji w niej występować.

 

Na turniej powołania otrzymało następujących 23 zawodników:


Pechowcami, którzy się nie zmieścili są:


 

Zaczęliśmy od rozbicia saudyjskiego Al-Ahli (9:1), potem gładko ograliśmy Palmeiras (3:0), bez trudu meldując się w ćwierćfinale.


 

Zaczęły się schody. Wszystkim, którzy brali udział w KMŚ znane są problemy kondycyjne zawodników. Grają nie najlepsi, ale ci, co są w najlepszej kondycji. Problem w tym, że wszyscy byli w fatalnej formie fizycznej....

Rywalem Mainz był zespół Paris SG, z którym zaledwie przed miesiącem (i kilkoma dniami) walczyliśmy w finale Ligi Mistrzów (3:2 dla mojej drużyny). Teraz mecz był równie zacięty, a jedynego gola strzelił Fabian Roth po podaniu Livramento. Zwycięstwo zostało okupione kontuzjami (na szczęście niezbyt poważnymi) moich bocznych obrońców.W półfinale czekał Liverpool, który bardzo chciał się zrewanżować za klęskę 1:6, któej doznał z naszych rąk przed rokiem w meczu o Superpuchar Europy. Na szczęście im się to nie udało - zwyciężyliśmy pewnie, 3:0.Wreszcie finał, w którym obok nas znalazł się niespodziewanie silny AC Milan. Włoska drużyna wyeliminowała w ćwierćfinale Bayern Monachium (3:1), a w półfinale Manchester City (3:2).

Mieliśmy znaczną przewagę, jeśli chodzi o oddawane strzały, ale świetnie bronił Maignan. W końcu w 97. minucie rezerwowy, Jonathan Burkardt, odebrał piłkę Inácio, zagrał przed pole karne do Youssoufy Moukoko, a ten strzałem z 16. metrów zdobył gola na wagę zwycięstwa.


 

Trofeum wywalczyli:

 

Najlepsi snajperzy turnieju:


Najlepsi zawodnicy:

 

 


NOWY MENEDŻER POSZUKIWANY


Zwycięstwo w Klubowych MŚ sprawiło, że poczułem się absolutnie spełniony jako menedżer. Przejmowałem klub, który w swojej historii nie zdobył żadnego znaczącego trofeum (oprócz regionalnych). Teraz, po ośmiu latach mojej pracy, gablota lśni pełnym blaskiem:


Oznacza to, że prowadząc drużynę w 405 meczach wywalczyłem 15 trofeów i zostałem jedną z klubowych legend.

 

Teraz poszukuję kogoś, kto zastąpi mnie w roli menedżera Mainz i pociągnie tę karierę przez kolejne 12 sezonów. Jednak musi to być osoba wyjątkowa - taka, która zaakceptuje wszystkie warunki przedstawione poniżej. Ja zostanę kimś w rodzaju „nadtrenera" / dyrektora sportowego. Rola nowego menedżera będzie mniej więcej taka, jaka jest w Polsce rola głównego szkoleniowca: ma przede wszystkim prowadzić zespół w meczach i osiągać jak najlepsze rezultaty.


Oto wszystkie oczekiwania w stosunku do nowego trenera Mainz!

1. Zobowiązanie do rozegrania 12 sezonów, przynajmniej dwa blogi w miesiącu.

2. Blogi zgodnie z otrzymanym szablonem; tak, aby w jak największym stopniu nawiązywały graficznie do moich. Prześlę na priv dokładne instrukcje. Szczególnie część statystyczna ma być lustrzanym odbiciem tego, co ja prezentowałem.

3. Otrzymując sejw należy wykorzystać moją postać menedżera (Łukasz Czyżycki) - nie wprowadzać nowego. Wiąże się to z ciągłością szkolenia. Gdybym zrezygnował, z pewnością w moje ślady poszłoby wielu członków sztabu szkoleniowego. A sztab ten był budowany przez lata i jest jednym z najlepszych na świecie.

4. Nowy menedżer musi każdy transfer do i z klubu (łącznie z wypożyczeniami) konsultować ze mną! Konsultacje odbywać się będą w formie sms-a lub wiadomości na facebooku (messenger). Zobowiązuję się odpisywać najpóźniej 60 minut po ich otrzymaniu. Jeżeli nowy menedżer będzie przekonany do swojej wizji, możemy o tym dyskutować, ale ostateczna decyzja będzie należała do mnie!

5. Taktyka główna musi pozostać niezmieniona: 1-4-4-2, diament, bez skrzydłowych.

6. Po każdym rozegranym sezonie będę prosił o przesłanie sejwa, aby sprawdzić, czy wszystko było wykonywane zgodnie z ustaleniami oraz po to, by uzupełnić statystyki piłkarzy (ekstras: wszyscy zawodnicy i ich dorobek).

7. W przypadku otrzymania wezwania na rozmowę z zarządem (słabe wyniki) należy grę od razu zapisać i poinformować mnie o tym fakcie.

8. Zostawiam klub w świetnej kondycji finansowej. Nowy menedżer, negocjując kontrakty z zawodnikami, pod żadnym pozorem nie może przekraczać budżetu płacowego.

9. Proszę deklarować pod postem chęć poprowadzenia Mainz wg. reguł opisanych powyżej. W komentarzu zaprezentuj siebie i swoją wizję klubu. Wyboru nowego menedżera dokonam nie później niż w środę, 27 lipca.


**********


Oto zawodnicy, z którymi przyjdzie ci (?) pracować. W porównaniu z zeszłym sezonem (2028/29) zabraknie Paula Wannera, który przez pięć lat był wypożyczany z Bayernu Monachium.


 


Kadra przed sezonem 2029/30


Pierwszy skład:

Bramkarz:

Dominik LIVAKOVIĆ. 309 występów dla Mainz w oficjalnych rozgrywkach / 0 goli. Zakupiony z Dinama Zagrzeb w 2022 roku za 8,5 mln euro okazał się fantastyczną inwestycją. Kapitan drużyny.


Obrońcy:

Tino LIVRAMENTO. 183 / 2. Latem 2025 przyszedł z Southampton za 93 mln euro. Czołowy prawy obrońca świata.


Wesley FOFANA. 89 / 6. Najdroższy zakup w klubowej historii; Leicester City otrzymało za niego aż 100 mln euro. Było warto! Drużyna z Fofaną w składzie dwa razy wygrała Ligę Mistrzów.


Arthur THEATE. 211 / 7. 19 mln euro zapłacone w 2024 roku Bolonii okazalo się ceną mocno promocyjną.


Luca NETZ. 87 / 3. Sprowadzony latem 2027 z Borussi M'gladbach za 40 mln euro. Etatowy reprezentant Niemiec.


Pomocnicy:

Nicolò ROVELLA. 284 / 42. Przyszedł w styczniu 2023, zapłaciłem Juventusowi 28 mln euro. Dziś nie oddałbym go za żadne pieniądze. Typowa włoska ósemka, bardzo dobry zarówno w destrukcji, jak i konstruowaniu akcji.


Leandro BARREIRO. 306 / 7. Człowiek od czarnej roboty, jeden z klubowych symboli. Pracuję z nim od samego początku.


Gabriel VIDOVIĆ. 267 / 92. W klubie od 2023 roku, najpierw wypożyczony z Bayernu, a rok później wykupiony za 77 mln euro. Wizja gry, technika, skuteczność - czołowa "dycha" światowej piłki!


Fabian ROTH. 92 / 35. Chyba mój największy majstersztyk transferowy! Wychowanek Schalke. Sprowadzony za darmo w 2027 roku (prawo Bosmana) dziś jest wart ok. 150 mln euro! Wspanialy, nieoceniony zawodnik.


Napastnicy:

Benjamin ŠEŠKO. 273 / 226. W 2023 zapłaciliśmy za niego austriackiemu Red Bullowi Salzburg 17 mln euro. Dziś jego wartość to około 130 mln! Napastnik kompletny - szybki, znakomity w powietrzu, dobry technik.


Youssoufa MOUKOKO. 331 / 256. Do klubu trafił w styczniu 2022 i na zasadzie wypożyczenia grał do 2024 roku. Potem wykupilem go Dortmundu za 80 mln euro. Dziś uznawany za najlepszego piłkarza świata, ma swojej kolekcji już trzy Złote Piłki (2026, 2027, 2028). Potwór!


Dublerzy:

Bramkarz:

Robin ZENTNER. 67 / 0. Podstawowy bramkarz w pierwszym sezonie (2021/22), później w cieniu Livakovicia, w 2024 transferowany do Napoli. Wrócił do Mainz w 2027, głównie dlatego, że każdy wychowanek jest na wagę złota. Grzecznie siedzi na ławie i nie marudzi, co się ceni!


Obrońcy:

VANDERSON. 145 / 6. Przyszedł latem 2026 z Osasuny za 22,5 mln euro. Wartościowy dubler Livramento.


VITÃO. 88 / 2. Sprowadzony z Dynama Kijów latem 2026 za 28 mln euro. Nominalnie stoper, ale poradzi sobie na każdej pozycji w obronie.


Federico DI NARDO. 18 / 1. Latem 2028 przyszedł z drugoligowej Norymbergi za 3 mln euro. Bardzo waleczny, szybki i dobrze grający w powietrzu stoper.


RAMON. 50 / 2. Sprowadzony z Flamengo latem 2027 za ledwie 900 tys. euro. Pokazał jednak już niejeden raz, że skutecznie potrafi zastąpić Netza.


Tasos KYRIAKOS. 18 / 1. Wychowanek urodzony w Moguncji - ojciec Grek, matka Niemka. Po okresie spędzonym na wypożyczeniu w Unionie Berlin (2027/28) dostał szansę zaistnienia w pierwszym zespole i radził sobie całkiem nieźle.


Pomocnicy:

Niklas TAUER. 92 / 0. Zawodnik dalszego planu, bardzo wszechstronny. Pracuję z nim od początku.


Ladislav KREJČÍ II. 240 / 3. Jeden z moich ulubieńców. Zakupiony ze Sparty Praga za 4,5 mln euro latem 2022. Defensywny pomocnik, mogący też zagrać na kilku innych pozycjach.


Filippo RANOCCHIA. 189 / 12. W 2024 roku zapłaciliśmy za niego Cagliari zaledwie 1,2 mln euro. Szybko pokazał, że wart jest o wiele więcej. Słabsza wersja Rovelli, jednak wyborny w roli dublera.


Justin ALMSICK. 54 / 3. Pierwszy newgen-wychowanek awansowany przeze mnie do pierwszego zespołu (2025). Wygląda jednak na to, że nie jest mu pisane nic więcej poza przeciętnością.


Ovidiu GAVRILĂ. 24 / 2. Ostatni klubowy nabytek (styczeń 2029). Wychowanek Steauy Bukareszt, określany jako "nowy Gheorghe Hagi" kosztował nas zaledwie 3,5 mln euro (klauzula odejścia). Niezwykle obiecujący piłkarz.


Leonardo GONZÁLEZ. 26 / 2. Wynaleziony przez moich skautów w urugwajskim klubie Defensor Sporting, został zakupiony do Mainz w styczniu 2028. Pół roku później włączyłem go do kadry pierwszego zespołu i wiążę z nim wielkie nadzieje.


Mohammed DIOMANDÉ. 295 / 54. Pamiętam wielką ekscytację, którą odczuwałem sprowadzając go latem 2022 za zaledwie 4 mln euro z duńskiego Nordsjaelland‭. Fantastyczny piłkarz, obecnie jeden z pierwszych rezerwowych. Grywa również w  ataku.


Paul NEBEL. 183 / 17. Pracuję z nim od samego początku. Wychowanek. Fantastyczna technika, rzuty wolne i wizja gry. Nie zrobił jednak takiej kariery, jaką mu niektórzy wróżyli.


Napastnicy:

Jonathan BURKARDT. 349 / 138. Wychowanek klubu, jeden z jego symboli. Pogodził się z faktem, że jest tylko dublerem Moukoko i Šeško. Gdy gra, można prawie zawsze oczekiwać od niego czegoś pozytywnego. Jeden z liderów szatni, wicekapitan.


Sandro THUM. 11 / 3. Wychowanek klubu, strzelający w U-19 całe worki bramek. Po okresie wypożyczenia do Hamburger SV (2027/28), został latem 2028 włączony do kadry pierwszego zespołu.

 

Nowy menedżer otrzyma facepack ze zdjęciami newgenów; obecnie są to: Almsick, Di Nardo, Gavrilă, González, Kyriakos, Roth i Thum.


Autor: Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020 i FM2021, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce

KOMENTARZE

Adiko


Komentarzy: 159

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2018-12-19

Poziom ostrzeżeń: 0

21-07-2022, 15:25 , ocenił powyższy materiał: mocne - Dla mnie jesteś Jackiem Cyganem blogowania na MFM

Super pomysł. Zgłaszam swoją kandydaturę. Moja wizja klubu wyraża się w krótkim zdaniu: jak najmniej zmian. Moim zdaniem to jest perfekcyjnie zbudowana drużyna, z kilkoma obiecującymi młodymi grajkami, jak Gavrila czy Gonzalez, więc będę dawał im szansę. Powoli trzeba też rozglądać się za bramkarzem, ale moim zdaniem Livaković pobroni jeszcze na dobrym poziomie przez dwa sezony.

Werner


Komentarzy: 153

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2019-02-10

Poziom ostrzeżeń: 1

21-07-2022, 15:47 , ocenił powyższy materiał: mocne - Doceniam to, co robisz

Gratulacje za dobry występ w KMŚ. Chętnie podjąłbym się tego zadania na zasadach, jakie określiłeś.
Moja wizja klubu jest taka, że chciałbym podążać w kierunku zredukowania międzynarodówki, a dawać więcej szans zawodnikom z niemieckim obywatelstwem. Jakaś podbudowa już jest, bo przecież są w składzie Roth - genialny zawodnik!!!, Moukoko, Vidović, Netz czy Burkardt.

Fetty


Komentarzy: 373

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-03-25

Poziom ostrzeżeń: 0

21-07-2022, 16:32 , ocenił powyższy materiał: mocne - Świetny pomysł na karierę, będę czekał na dalszy ciąg

Ten rodzaj rozgrywki może być bardzo ciekawy! @Mahdi nawet po zakończeniu kariery masz super pomysły. Pytania: jak duży jest sejw po KMŚ 2029 i ile grywalnych lig jest? Pytam bo zanim się zdecyduję muszę wiedzieć, czy mój komp to pociągnie.

kubilaj2


Komentarzy: 597

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-12-26

Poziom ostrzeżeń: 0

21-07-2022, 16:38 , ocenił powyższy materiał: mocne - Lecę budować Ci pomnik

Zastanawiałem się nad tym, ale akurat rozpocząłem nową karierę(SPOILER - tym razem poza reprezentacjami i nie w Europie) i raczej nie pociągnąłbym 2 na raz...

Tosiek


Komentarzy: 484

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-08-03

Poziom ostrzeżeń: 0

21-07-2022, 16:45 , ocenił powyższy materiał: mocne - Dla mnie jesteś Jackiem Cyganem blogowania na MFM

Tego jeszcze nie było! Prowadzić drużynę i mieć prawdziwego prezesa nad sobą, który zatwierdza lub odzuca transfery.. Bardzo fajny pomysł. Ja się niestety nie zgłoszę bo znam swój słomiany zapał i 12 sezonów na pewno nie dam rady zagrać.

Crystiano


Komentarzy: 102

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2019-02-12

Poziom ostrzeżeń: 0

21-07-2022, 17:23 , ocenił powyższy materiał: mocne - Dla mnie jesteś Jackiem Cyganem blogowania na MFM

Niezwykle ciekawy pomysł. Zgłaszam się. moja wizja:
1. Zacząć poszukiwanie bramkarza, zarówno pierwszego jak i drugiego.
2. Wycofałbym na szóstkę Rovellę, a do pierwszego składu wprowadzał na zmianę Gavrilę i Gonzaleza na pozycji ósemki. Barreiro na dalszy plan, Ranochia na listę transferową.
3. Nie trzymałbym w klubie takich zawodników jak Tauer, Almsick czy Ramon. Nie wydają się mieć wystarczającej jakości.
4. Myślę, że mozna wzmocnić jeszcze bardziej środek obrony i znaleźć kogoś lepszego niż Theate do gry z Fofaną.

Sidorf


Komentarzy: 124

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2015-12-04

Poziom ostrzeżeń: 0

21-07-2022, 17:32 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

O, chętnie poczytam blogi osoby, która się tego podejmie, bo brzmi ciekawie. Mam nadzieję, że przecieki z rozmów z dyrektorem sportowym też by się pojawiały. Oczywiście ocenzurowane. :D

Ten jeden punkt mnie tylko dziwi:
5. Taktyka główna musi pozostać niezmieniona: 1-4-4-2, diament, bez skrzydłowych.
O ile pozostałe są sensowne z punktu widzenia bycia menadżerem, nad którego głową wisi ludzi dyrektor sportowy, tak ten średnio. Właśnie ciekawiej by było, gdyby menadżer chociaż w tym miał trochę swobody, najwyżej miałby przechlapane, gdyby jego pomysły nie wypaliły.

Sonny


Komentarzy: 455

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-08-29

Poziom ostrzeżeń: 1

21-07-2022, 17:38 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Fajny pomysł. Ja myślę, że po prostu @Mahdiemu się już nie chce grać, ale nadal chce kontrolę utrzymać i żeby jego kochane dziecko wciąż utrzymywało ten sam styl. Czyli - dwóch napadziorów - Sesko i Moukoko to chyba najbardziej zabójcza para w historii Fm-a, przynajmniej na tej stronie nie czytałem o innej takiej wybuchowej parze. Fajna sprawa mieć taki pistolet nad głową, co ci mówi "nie", chociaż może to też wkurzać. Ja się nie zgłaszam bo nie dam głowy, czy tyle wytrzymam.

Eli


Komentarzy: 330

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2018-09-04

Poziom ostrzeżeń: 0

21-07-2022, 17:56 , ocenił powyższy materiał: mocne - Lecę budować Ci pomnik

Super czyta się te krótkie notki przy poszczególnych zawodnikach. Roth i Moukoko zabijają! Gratulacje za KMŚ, wiadomo, że kondycja jest wtedy na bardzo słabym poziomie, tym bardziej gratki, że się udało.

Vagner
Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 655

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Selekcjoner z Wysp Owczych

Ranga sponsorska: Sympatyk

Dołączył: 2016-09-20

Poziom ostrzeżeń: 0

21-07-2022, 19:34 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Podejmę chętnie pracę na tych zasadach, tym bardziej, że od kilku lat nic tu nie pisałem.
Tak wygląda moja wizja klubu:
1. Doskonalić grę środkiem, tym bardziej, że jest mnóstwo zawodników wręcz stworzonych do klepania.
2. Podnieść kontrakty prawie wszystkim zawodnikom. Z tego co widzę moich grach, to topowi zawodnicy w Anglii czy Hiszpanii zarabiają w okolicach 20 mln euro za sezon. Mainz ma kilku naprawdę kocurów i im trzeba nie żałować kasy.
3. Nie spuszczać oka z bramkarzy, bo Livaković się starzeje, choć wciąż ma dobre atrybuty, ale już Zentner to jest dobry właśnie tylko na ławkę.
4. W rolach piłkarzy dalekiego planu widziałbym raczej zdolnych juniorów, takich jak Kyriakos niż zgrane karty jak Tauer.
5. Zdecydowane stawianie na LM, Bundesliga zawsze będzie na drugim planie.
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-22 by Łukasz Czyżycki