z

 

EKSKLUZYWNIE

Żegnajcie!

mocne: 38 słabe: 0 komentarzy: 45
Autor: Mahdi

BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 11, słabe: 0
zobacz komentarze

Mainz - kontynuacja pod nadzorem ojca założyciela (sezon nr 13, 2033/34) Mahdi: "Ja pierdolę, nie mam już do ciebie siły!"

12-09-2022, 18:01 , Unikalnych wejść: 833 , autor: Vagner

Wybrany klub / reprezentacja: Mainz

Opisywany sezon: 2033/34

Poziom rozgrywkowy: 1

Wersja gry: Football Manager 2022

Mahdi właśnie mnie powierzył rolę jego następcy jako trenera Mainz. Spodobał mi się ten rodzaj rozgrywki, gdy mam nad głową dyrektora sportowego, w którego wcielił się teraz legendarny menadżer. W blogach będę zgodnie z prośbą wykorzystywał ustaloną przez niego, rozpoznawalną grafikę, ale chciałbym też przemycić coś od siebie. Zobaczymy, jak będzie układać się współpraca na dłuższą metę.

 


CZASY MINIONE
(linki)
era Mahdiego:
1. 2021/22: Przejmuję klub bez sukcesów z miasta Gutenberga
2. 2022/23: Międzynarodówka z Moguncji
3. 2023/24: Jeden punkt znaczy wiele
4. 2024/25: Jak skruszyć potęgę z Monachium?
5. 2025/26: Dwie minuty po północy!
6. 2026/27: Historia lubi się powtarzać
7. 2027/28: O trzech takich, którzy zrobili różnicę
8. 2028/29: Absolutum dominium


era Vagnera:
9. 2029/30: Dorównać poprzednikowi
10. 2030/31: W 55 minucie 0:3
11. 2031/32: Początek przebudowy zgodny z moją wizją
12. 2032/33: Wielka awantura w gabinecie dyrektora sportowego

 EKSTRASY
(linki)
Piękno i siła różnorodności - wszyscy zawodnicy i ich dorobek
(uzupełniane po każdym sezonie)

Klubowe MŚ 2029 i profile zawodników, jakich dostałem do gry

 


 


TRANSFERY
(uwzględniono tylko graczy pierwszej drużyny)


PRZYBYLI


Philipp CRAMER (01.07.2033, Bayern Monachium: 7 000 000 €uro)Chen YANG (01.07.2033, Bayern Monachium: 80 000 000 €uro)


Konstantin ROMANOW (01.07.2033, Juventus: 90 000 000 €uro)

 

 

ODESZLI


Marcel KLINSMANN (01.07.2033, rezerwy)
Markus ANGERMAIER (01.07.2033, Borussia Dortmund: 32 500 000 €uro)
Benjamin ŠEŠKO (01.07.2033, Inter Mediolan: 107 000 000 €uro)
VANDERSON de Oliveira Campos (01.07.2033, Roma: 18 500 000 €uro)

 

 


BLOG


KADRA
(31.08.2033)

 

EKIPA

    

 

Zanim przystąpiłem do trudnych rozmów z dyrektorem sportowym, o których napiszę później, zespół wziął udział w Klubowych MŚ. Impreza odbyła się krótko po zakończeniu poprzedniego sezonu i pojechali na nią Sesko, Vanderson i Angermaier, czyli zawodnicy, którzy potem zostali sprzedani. Nie wzięli w niej natomiast udziału nowicjusze, ponieważ dołączyli do klubu 1 lipca, gdy KMŚ miały się już ku końcowi i nie można było oczywiście rejestrować nowych graczy.


Udział zaczęliśmy od rozgromienia marokańskiego zespołu Raja Casablanca aż 7:0. Trzy bramki strzelił Paul Weiler, który w poprzednim sezonie nie trafił w lidze ani razu.


Potem pewne 4:0 (hat-trick Moukoko) z Corinthians i awans do fazy pucharowej.


W ćwierćfinale bohaterem meczu został Sesko, który wbił dwa gole (plus zanotował dwie asysty) grając przeciwko zespołowi do którego miał za kilka dni przejść. To się nazywa profesjonalizm!


W półfinale ciężka walka z PSG i znów błysnął Sesko, który zwycięskiego gola strzelił w czwartej minucie doliczonego czasu. To było jego pożegnanie z klubem. W latach 2023-33 rozegrał dla Mainz 450 oficjalnych meczów i zdobył 372 gole.


W finale nie mogłem brać pod uwagę przy ustalaniu składu Sesko, Angermaiera i Vandersona (01.07.2033 przeszli do innych klubów). Mimo to nie daliśmy Bayernowi Monachium żadnych szans. Już w pierwszych 45 minutach wypracowaliśmy sobie wielką przewagę - było 3:0 i tak zostało do końca. 

****************************************

 

Łukasz o dokonaniach Sesko podczas KMŚ nie wiedział. Zadzwoniłem dopiero wtedy, gdy formowałem kadrę po ich zakończeniu. Rozmowa wyglądała, pi razy drzwi, tak:

- No cześć Mahdi. Chciałem ci powiedzieć, że wygraliśmy Klubowe MŚ!

- Gratulacje, gratulacje! Rzuć mi sejwa, ok?

- Pewnie, zrobi się. Dzwonię, żeby pogadać o kilku moich pomysłach przed sezonem 2033/34. Lepiej usiądź, jak stoisz.

- Siedzę, Vagner. I nie strasz mnie, kurwa... Po tobie wszystkiego się można spodziewać.

- Chcę sprzedać Benjamina Sesko!

- Coooooooooooooooooo?!!!!!

- Słuchaj, wyjaśnię ci spokojnie.....

- Ja pierdolę, nie mam już do ciebie siły!!!

- Ale...

- Kurwa, Sesko strzelił dla tego klubu, nie pamiętam teraz dokładnie, ale na pewno ponad 350 goli!!! Ile ma lat?! Ze 30, co?! Więc po kiego grzyba chcesz się pozbywać zawodnika, który postrzela ostro jeszcze przez 4-5 lat?! Co cię znowu napadło?! Rozwalasz mi najbardziej spektakularną parę napastników, którą stworzyłem! Jesteś sabotażystą! Nie zgadzam się na ten transfer!

- Posłuchaj...

- Żadne posłuchaj! Nie i chuj! Już raz dałem ci wolną rękę w rozbijaniu tego zespołu, jak sprzedawałeś Fofanę, pamiętasz? I co z tego wynikło?! No co?! Wielkie gówno!

- Daj mi powiedzieć swoje, do cholery!!!

- Mów. Wkurwiłem się, sorry.

- Znalazłem super napastnika. Nazywa się Chen Yang, ale to Niemiec chińskiego pochodzenia. Młody jest, ma 21 lat. W Bayernie forują tego nudnego i przewidywalnego Doku, więc Yang jest zazwyczaj tylko dublerem. Trzeba go stamtąd wyciągnąć, bo chłopak ma papiery na wielkie granie. Słuchaj dalej! Zakupienie Yanga jest tylko częścią mojego wielkiego planu...

- Substancję, którą wydalam dupą, łączy z twoim planem zadziwiające podobieństwo...

- Ha, ha... nie bądź taki dowcipny, słuchaj dalej! Yang jest środkowym napastnikiem, ale jego atrybuty to... urodzona dycha!!! I to taka dycha, jakiej być może nie było w historii futbolu! Nie żartuję! Gdy więc go zakupię, zacznę wystawiać u boku Moukoko w ataku, ale ćwiczył będzie grę na nowej pozycji. Przez rok ją opanuje. A za rok mam na oku kolejnego napastnika do kupienia. Wtedy Yang przejdzie na dziesiątkę, a Vidović będzie dublerem.

- No dobra, brzmi ciekawie, To czemu nie potrzymasz Sesko jeszcze przez co najmniej rok?

- Powiem ci, czemu. Zauważyłem, że pomiędzy Sesko i Moukoko jest niezdrowe napięcie. Moukoko jest wyraźnie obrażony, że Złotą Piłkę za rok 2032 dostał Sesko, a według niego nie zasłużył. To przecież Moukoko poprowadził reprezentację Niemiec do tytułu mistrza Europy 2032, to on został królem strzelców i najlepszym zawodnikiem tej imprezy. Tymczasem Złotą Piłkę dostał Sesko. Powody były dwa: miał minimalnie lepszą średnią ocen za grę licząc cały rok i strzelił więcej goli w Lidze Mistrzów. Oczywiście obydwaj oficjalnie nadal się lubią, ale ja wyczuwam, że jest źle. Dla dobra zespołu lepiej będzie, jeżeli w ataku zostanie jedna autentyczna gwiazda, a nie dwie.

- Hmmm....

- Powiem ci coś jeszcze. Obiecuję odzyskać tytuł mistrzowski, jak się zgodzisz i dojść do finału Champions League. Jak mi się nie uda - zrezygnuję i powierzysz zespół komuś innemu.

- No dobra, przekonałeś mnie. Masz zielone światło. I sejwa wyślij, bo jestem niezmiernie ciekaw tego Yanga.

- Chcę kupić na prawą obronę takiego jednego Ruska, konia do biegania! Zamęczy każdego!

- Co z Livramento?

- Zostanie, ale chcę sprzedać Vandersona. Wysłużony jest, ale można jeszcze co nieco na nim zarobić.

- OK, zgoda, tylko dla pewności jeszcze sejwa przejrzę, żeby sprawdzić tego Ruska. Jak się nazywa?

- Konstantin Romanov, wychowanek Zenitu, obecnie gra w Juve.

- Jeszcze coś?

- Borussia Dortmund daje za Angermaiera dwa razy tyle, za ile był kupiony. To tylko dubler, więc moim zdaniem: krzyż na drogę.

- OK, a kto za niego?

- Jest w Bayernie taki młody chłopak, Philipp Cramer się nazywa. Gra w niemieckiej młodzieżówce i wystawiają go tam na środku obrony. Moim zdaniem to urodzony defensywny pomocnik. Można go dość tanio kupić i nauczyć grać jako defpom.

- Zgoda!

*****************************************

Nowy sezon czas zacząć! Zrobiło mi się dziwnie, gdy ogłoszono najważniejsze transfery w Niemczech, gdyż wszystkie przeprowadziłem ja!


Niesamowita historia wydarzyła się w Pucharze Niemiec. Wylosowaliśmy w pierwszej rundzie półprofesjonalny zespół TSV Sasel. Normalnie dałbym pograć rezerwom, ale teraz najlepsi zawodnicy byli jeszcze nie do końca ograni. Więc zdecydowałem - gra pierwszy skład! I oto rozgromiliśmy rywali aż 20:0, a Youssoufa Moukoko wbił aż 9 goli!!! To oczywiście rekord Mainz i to zarówno licząc wysokość wygranej, jak i dokonania indywidualne zawodnika. Nie przypominam sobie żadnej z karier prezentowanych na tym portalu, aby ktoś pobił ten rekord - patrzymy oczywiście na oficjalne spotkania. Pytałem Mahdiego, czy jemu zdarzyło się, aby zawodnik strzelił mu 9 goli, ale zaprzeczył. Od dziś czuję się więc rekordzistą Polski w tym względzie! Może powinno powstać jakieś miejsce na MFM, gdzie można by takie rekordy zgłaszać? Fajnie by było takie coś przeglądać.


Puchar potraktowałem w tym sezonie bardzo poważnie, gdyż przez trzy poprzednie lata nie udało się go zdobyć. Grali więc w większości piłkarze podstawowi. I posypały się zwycięstwa: z Eintrachtem 5:0, z Schalke 5:0, z Freiburgiem 2:0 i w półfinale z Arminią 5:0! Łącznie w drodze do finału zdobyliśmy więc 37 goli, z czego Moukoko 15!

W potyczce finałowej nasz supersnajper dorzucił gola nr 16, ale piłkarzem meczu obwołany został Chen Yang. RB Lipsk stawiło nadspodziewanie silny opór.Z dumą muszę stwierdzić, że dotrzymałem obietnicę złożoną Łukaszowi i zespół odzyskał prymat w lidze. Pewne problemy mieliśmy tylko na początku, bo przydarzyła się wpadka w Kolonii (2:4). Potem było już bardzo dobrze lub dobrze:


Indywidualnie wszystkich przerastali Youssoufa Moukoko i Chen Yang. Są to zawodnicy jakby z innej galaktyki! Pierwszy został królem strzelców - 35 goli, drugi królem asyst - 18. Trzeba jednak zauważyć, że obydwaj potrafią i strzelać, i asystować. Moukoko zaliczył bowiem 12 asyst, a Yang 24 gole! I jeszcze jedno - obydwaj nie grali w lidze wszystkich meczów, bo w pewnym momencie inne rozgrywki były dla mnie ważniejsze.


Zanim przejdę do Ligi Mistrzów, warto odnotować fakt, że Youssoufa Moukoko zdobył siódmą w karierze Złotą Piłkę - tym razem za rok 2033. Poprzedni laureat - Sesko - nie znalazł się nawet w pierwszej trójce, co dla Moukoko było pewnie źródłem cichej satysfakcji.


Trzeba również wspomnieć, że wg. fachowców, dziesięciu z pięćdziesięciu najlepszych zawodników świata reprezentuje barwy Mainz!

 

Faza grupowa Ligi Mistrzów była spacerkiem, ponieważ Celtic i Real Sociedad odbiegały klasą od Mainz i PSG. Choć my akurat z Hiszpanami (Baskami!) dwa razy zremisowaliśmy.


1/8 finału - dość łatwo eliminujemy West Ham United.


Ćwierćfinały. W pierwszym meczu prowadziliśmy z PSG już 3:1, skończyło się jednak na 3:3. U siebie wygrywamy 2:1!


Półfinałowe potyczki z Barceloną to demonstracja siły mojej drużyny. Brylowali Moukoko i Yang.


Decydujące mecz przyszło nam grać niespodziewanie z... RB Lipsk! Ciekawostką jest, że tydzień wcześniej ograliśmy ich w finale Pucharu Niemiec. Menadżer Lipska, Matthias Jaissle zapowiadał rewanż.

Składziki:

Aż szkoda, że w protokole nie może być mojego nazwisko, a to przecież już moja - prawie autorska - drużyna.


Zawodnicy Red Bulla nie wytrzymali presji i nie byli w stanie nam zagrozić! Jak padły gole?

1:0 Fabian Roth w 30 minucie wykorzystał prostopadłe podanie Romanowa.

2:0 Youssoufa Moukoko w 54 minucie otrzymał piękne podanie od Rotha i szansy nie zmarnował.

3:0 Gabriel Vidović w 63 minucie wykorzystał zagranie Yanga z prawej strony.Nie będę się puszył, ale czekam teraz na hołdy! Bo to ja miałem rację budując tą drużynę tak, a nie inaczej.

Mała zagadka: jaki napastnik dołączy do Mainz w najbliższym oknie transferowym? Dla ułatwienia - jest reprezentantem Niemiec, choć rodziców ma z Chorwacji. Z nim chcemy być jeszcze mocniejsi. Niezwyciężeni!

 

 


STATYSTYKAKLUBOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA


 

Zawodnicy:

plus zawodnicy, którzy odeszli w trakcie trwania turnieju:


LIGAZawodnicy:


 PUCHAR NIEMIEC


 

Zawodnicy:


LIGA MISTRZÓW


 

Zawodnicy:STATYSTKI ZAWODNIKÓW

 
WSZYSTKIE OFICJALNE ROZGRYWKI
(zawodnicy posegregowani według liczby występów w pierwszym składzie)
 

plus zawodnicy, którzy odeszli w trakcie Klubowych MŚ:ZAWODNIK ROKU WG. KIBICÓW

 

 

ŚWIAT GRY
najważniejsze wyniki rywalizacji klubowej

MAINZ - sezon po sezonieZDOBYWCY GŁÓWNYCH TROFEÓW W NIEMCZECH
(w nawiasach - liczba triumfów w danych rozgrywkach; liczy się tylko mój świat gry, a nie historia realna)ZDOBYWCY NAJPOWAŻNIEJSZYCH TROFEÓW
(w nawiasach - liczba triumfów w danych rozgrywkach; liczy się tylko mój świat gry, a nie historia realna)

 

 

SALA TROFEÓW

 


Autor: Vagner

KOMENTARZE

przeminho


Komentarzy: 485

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2021-10-24

Poziom ostrzeżeń: 0

12-09-2022, 18:19 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

zapewne Mladen Petkovic z Lipska przyjdzie za Sesko. Ten Yang fajnie wygląda, choć Romanow to jakiś fizyczny kosmita, czym go w tym Zenicie karmili? Nandrolonem jak braci Zielińskich?

Sezon wspaniały gratulacje!!!

Sonny


Komentarzy: 470

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-08-29

Poziom ostrzeżeń: 1

12-09-2022, 19:06 , ocenił powyższy materiał: mocne - Ten tekst jest jak narkotyk! Więcej!

Padlem z dialogu:
- Słuchaj dalej! Zakupienie Yanga jest tylko częścią mojego wielkiego planu...

- Substancję, którą wydalam dupą, łączy z twoim planem zadziwiające podobieństwo...

:D

Przyjedzie Petković i zespół będzie naprawdę trudny do pokonania.

Peter
Strażnik Galaktyki


Komentarzy: 1442

Grupa: Root Admin

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-08-15

Poziom ostrzeżeń: 0

12-09-2022, 20:07 , ocenił powyższy materiał: mocne - Rozjeb...łeś mi konstrukcję

Rozjeb...łeś mi konstrukcję

kaminior323
Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, 3. miejsce w Polsce FM 2020


Komentarzy: 2326

Grupa: Moderator

Ranga: Prawoskrzydłowy z Poznania

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

12-09-2022, 20:07 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Tym razem udowodniłeś że ruchy transferowe były trafne! Najbardziej imponuje Romanov! Na prawdę świetny zakup. Choć Yang też niczego sobie.
Wielkie gratulacje zwłaszcza że widać już ewidentnie Twoją rękę w Mainz!

Eli


Komentarzy: 348

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2018-09-04

Poziom ostrzeżeń: 0

12-09-2022, 23:08 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Krótko - genialny blog. Wartością dodaną jest konwersacja z @Mahdim i argumentacja, która robi wrażenie.

weche
Redaktor Naczelny. Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, Mistrz Ceremonii. Szef Typera. 3. miejsce w Polsce FM 2019, Wicemistrz Polski FM2022, Typer Sezonu 2019/20 - 3. miejsce


Komentarzy: 1597

Grupa: Moderator

Ranga: Korespondent Wojenny

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2017-10-19

Poziom ostrzeżeń: 0

13-09-2022, 07:08 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Ale Ty męczysz tego dyrektora :). No ale się wybroniłeś. Sezon wybitny. Gratki.

Fetty


Komentarzy: 383

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-03-25

Poziom ostrzeżeń: 0

13-09-2022, 12:34 , ocenił powyższy materiał: mocne - Dla mnie jesteś Jackiem Cyganem blogowania na MFM

Przyjdzie Petković. Super rozmowa z @Mahdim :)

Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce, Typer Miesiąca - 3. miejsce


Komentarzy: 10147

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

13-09-2022, 13:32 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Gdybym wiedział, jak Sesko spisał się na KMŚ, to bym jednak zablokował transfer. Równie dobrze można go było sprzedać dopiero po zakończeniu tego sezonu. Oto dorobek tego fantastycznego napastnika:Youssoufa Moukoko ma na koncie już 499 goli we wszystkich oficjalnych meczach Mainz. Pierwszy gol zdobyty w nowym sezonie będzie jego trafieniem nr 500!
Uzupełniłem statystyki zawodników po tym sezonie:
https://myfootballmanager.pl/post/2613/pikno-i-sia-rnorodnoci-mainz-wszyscy-zawodnicy-i-ich-dorobek

Adiko


Komentarzy: 166

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2018-12-19

Poziom ostrzeżeń: 0

13-09-2022, 21:51 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Blog pierwsza klasa, fajnie się czyta tą dyskusję z @Mahdim.

dmirstek


Komentarzy: 70

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2018-05-16

Poziom ostrzeżeń: 0

15-09-2022, 09:23 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

A Mahdi nie miał już nigdy nie włączyć FMa? ;-) Po co mu sejw? :D
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-23 by Łukasz Czyżycki