z

 

BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 3, słabe: 0
zobacz komentarze

Mundial vs. FM22. Portugalia (grp. H): Volta a Qatar

20-11-2022, 14:58 , Unikalnych wejść: 185 , autor: kuboll112

Wybrany klub / reprezentacja: -

Opisywany sezon: -

Poziom rozgrywkowy: -

Wersja gry: -

Mundial vs. FM22. (10/10)
Portugalia (grp. H): Volta a Qatar

 

 

 

Takie jest tło, towarzyszące brakowi sukcesów angielskiego Manchesteru United, którego barwy aktualnie reprezentuje CR7, a wcześniej także Juventusu, bo Stara Dama zaczęła niebiezpiecznie pikować w dół z Portugalczykiem w kadrze. Scudetto w 2019/20 było oczywiście udziałem CR7, jednak wybujałe ego Portugalczyka pozostawiło piętno na Starej Damie, która dzisiaj tkwi w dołku i oddała MW Interowi. Portugalczyk nie potrafi z honorem i godnością zejść ze sceny. Dostaje od trenerów pierwszy plac jedynie za zasługi dla piłki nożnej, chociaż swoje szanse powinni dostawać już młodzi zawodnicy. Dwa ostatnie zdania znajdują swoje uzasadnienie w przypadku drużyn klubowych, jednak dla kadry Portugalii CR7 nadal jest arcyważną postacią.

Reprezentacja Portugalli od wielu lat uzależnia swoją taktykę od Typowej 9. Nie zawsze był to wariant uzasadniony. Przez wiele lat u Portugalczyków na dziewiątce grał wysoki i surowy technicznie Hugo Almeida, który miał złą prasę, definiowany jako zapchajdziura na potrzeby kadry. Może teraz postawie odważną tezę, ale wydaje mi się, że w obecnej piłce znaleźliby się trenerzy, którzy poradziliby sobie z problemem braku w kadrze jakościowego gracza o profilu 9 i przy wspomnianym Almeidzie szybko postawiono by krzyżyk. Bez skutecznego napastnika Mistrzostwo Anglii wygrał Manchester City, prowadzony przez Hiszpana Pepa Guardiola. Czas oddał wygłodniałym Portugalczykom Typową 9 w osobie Cristiano Ronaldo (191A 117G), który przekwalifikował się z dryblującego skrzydłowego w egzekutora i ten proces przebiegł bardzo sprawnie oraz bardzo efektownie z perspektywy neutralnego kibica. 37-latek zdobywa m. in. dużo pięknych bramek głową.

 

 

Cristiano Ronaldo nie pomaga w obronie. Stał się wybitnie statycznym napastnikiem, uzależnionym niemal wyłącznie od pomocników, których akurat w kadrze Portugalii ma na najwyższym poziomie. Łowca goli i asyst, czyli 28-letni Bruno Fernandes (48A 9G) oraz utalentowany ofensywny pomocnik w osobie 22-letniego João Félixa (23A 3G), nie grają jednak dobrze w swoich klubach, a to oni mają tworzyć CR7 sytuacje na MŚ 2022 w Katarze. Zwykły brak formy, czy jednak zasłona dymna? Jak spiszą się na Mundialu?

 

 

Wydaje się, że to właśnie idealny moment na pierwsze podsumowanie całego projektu. Nietypowy termin MŚ 2022 spowodował, że wielu piłkarzy odpuściło sobie rundę jesienną w ligach i chodzi tu o formę, ale także o to, że w spokoju, bez nacisków mogli leczyć urazy. Fajną, ale niewdzięczną rolę mieli klubowi trenerzy, bo niektórzy informowali o tym, że ich piłkarze nabawili się poważnych kontuzji, a oni cudownie się wyleczyli; zdjęcie presji z danego gracza przed turniejem w Katarze. Wspomniany wcześniej Félix wyłożył się w Lidze Mistrzów ze swoim Atlético już na etapie fazy grupowej i sezon klubowy ma właściwie stracony. Może szykuje formę na turniej docelowy reprezentacji Portugalii w 2022? Może na turnieju zabłyśnie gwiazda Rafaela Leão (11A) z Milanu?

 

 

Volta a Qatar

W kolarskim peletonie kość niezgody stanowią tzw. szczyty dyspozycji. Jedni zawodnicy przygotowują 2 eksplozje formy na 2 wielkie toury, czyli: Giro d'Italia, które odbywa się w maju oraz Vuelta a Espana na przełomie sierpnia i września. Ci kolarze odpuszczają największy Grand Tour, czyli Tour de France, odbywające się w lipcu między GdI i VaE, bo wtedy zwyczajnie regenerują się. Nie brak jednak opinii, że ci najambitniejsi przygotowują eksplozję talentu na Tour de France, a potem już siłą rozpędu zbierają wszystkie skalpy na swojej drodze. Reasumując: 2 szczyty formy (GdI oraz VaE) to opcja dla młodych, którzy chcą być dostrzeżeni, to ich chrzest, a 1 szczyt (TdF) to już akcja dla tych najlepszych. Portugalczycy będą chcieli zamanifestować swoją formę na MŚ 2022, bo sezon w klubach wielu już potraciło.

 

Pozostałe drużyny w MŚ 2022 grp. H:

 


 

Ulubiona formacja: 4-3-3 DP Szeroko
Druga preferowana formacja: 4-2-3-1 Szeroko
Defensywna formacja: 4-1-4-1 DP
Ofensywna formacja: 4-4-2

 

Sposób gry drużyny naszego przeciwnika w grze określają ukryte atrybuty, które widnieją w rubryce Tactical Attributes jak w przypadku trenera powyżej. Żeby uzyskać wgląd do TA, działałem na edytorze FMRTE, a TA (wg. mnie to klucz do poznania stylu rywala) trzeba wyjaśnić na konkretnym przykładzie, a ten poniżej.

 

Team Fernando Santos, czyli Team FS (TFS): co mówią cyfry:

Team FS wychodzi na mecz bardzo ostrożnie, wręcz defensywnie (Attack=5), z cofniętą linią obrony (Depth=14). Z reguły grają mieszanym podaniem (Directness=10). Cierpliwie budują atak pozycyjny, w niskim tempie (Tempo=7). TFS stawia na pracowitość kosztem kreatywności (Flamboyancy=6). Team FS bazuje na indywidualnych umiejętnościach kreatora (Use of Playmaker=13) oraz w mniejszym stopniu - piłkarzy ze swobodą taktyczną (Free roles=12); skrzydłowi. TFS gra w bardzo ostrożnej wersji pionowej tiki-taki, próbuje całe zawody zagrać na optymalnym poziomie = drużyna turniejowa. Team FS gra bardziej przez środek (Width=10) i cofa się do obrony, kiedy ma korzystny wynik.


 

 


Autor: kuboll112

KOMENTARZE

kuboll112


Komentarzy: 1131

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2016-12-27

Poziom ostrzeżeń: 1

20-11-2022, 15:00

Proszę o to logo: https://i.imgur.com/FPrqIMy.png

Życzę miłego oglądania MŚ, ciekawe ile przewidywań się sprawdzi, Portugalia to drużyna turniejowa, bez większego zmęczenia może przejść kolejne fazy turnieju. No cóż. Zobaczymy :)

Jutro ostatecznie uzupełnię spis treści i MFM-Lude, Pozdrawiam

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce


Komentarzy: 10084

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

20-11-2022, 20:34 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Drużyna pełna jakości, z Cristiano Ronaldo, który na pewno chce pokazać, że niesłusznie był marginalizowany w tym sezonie w drużynie klubowej. Portugalia, gdy ma swój dzień, może wygrać z każdym.

przeminho
Typer Miesiąca - 2. miejsce


Komentarzy: 399

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2021-10-24

Poziom ostrzeżeń: 0

21-11-2022, 06:41 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Są bardzo mocni, na tyle że mogliby spokojnie sobie poradzić bez swojego kapitana. Jeden z moich czterech faworytów do końcowego zwycięstwa. Bardzo solidny skład,bez fajerwerków a często to takie ekipy ogrywają wszystkich.

kaminior323
Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, 3. miejsce w Polsce FM 2020


Komentarzy: 2301

Grupa: Moderator

Ranga: Prawoskrzydłowy z Poznania

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

21-11-2022, 14:26 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Ja jakoś w nich nie wierzę. Faktycznie awans myślę, że będą mieli, ale nie wierzę, aby doszli dalej do ćwierćfinału. Mają Ronaldo, który z pewnością w piłkę grać potrafi, ale jak nie wejdą dobrze w mecz to będzie frustracja gwiazdeczki i wielka obraza. Dlatego dla mnie nie są w gronie faworytów do ostatecznego sukcesu.
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-22 by Łukasz Czyżycki