BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 4, słabe: 0
zobacz komentarze

Miasto słomkowych kapeluszy - #6 Luton Town sezon 2028/2029 - Zabawa w futbol błyskawiczny.

23-09-2024, 23:13 , Unikalnych wejść: 519 , autor: przeminho

Wybrany klub / reprezentacja: Luton Town

Opisywany sezon: 2028/2029

Poziom rozgrywkowy: 1

Wersja gry: Football Manager 2024


 

W MIEŚCIE SŁOMKOWYCH KAPELUSZY

 

Blogi wprowadzające do kariery:

#0 Wstęp - Dlaczego Luton Town jest klubem tak niezwykłym, a na Kenilworth Road czuć kilmat starej piłki?

#0,1 Luton Town przed sezonem 2023/2024 - Garść przemyśleń, pomysł na ograniczenia, taktyka kick and rush oraz przedstawienie kadry.

 

Sezony:

sezon 2023/2024 - Zawsze gramy do końca... a kończy się to najgorszą defensywą w lidze!

sezon 2024/2025 - Nowy Szalony Gang, dwaj zdrajcy i Czarny Styczeń.

sezon 2025/2026 - Rzutem na taśmę...

sezon 2026/2027 - Kolejny krok do celu

sezon 2027/2028 - Wielki wyścig


 

JAK CZERPAĆ PRZYJEMNOŚĆ Z GRY, CZYLI DOBÓR OGRANICZEŃ
 

Oto moje ograniczenia, które myślę, że dobrze oddają realia funkcjonowania małego klubu przesiąkniętego klimatem niższych lig angielskich.:

- zawsze taktyka 442 lub 424 ze skrzydłami w ataku
- gra bezpośrednimi podaniami mająca na celu błyskawiczne przetransportowanie piłki w pole karne do dwóch napastników, agresywny styl oddający klasyczną angielską taktykę kick and rush
- stałe fragmenty oddane sztabowi szkoleniowemu, nowy kreator stałych fragmentów jest zbyt wielkim ułatwieniem
- Do mojego Luton będę mógł kupić każdego, kto posiada pierwsze lub drugie obywatelstwo jednego z państw Wysp Brytyjskich (geograficznie).
- sztab szkoleniowy, medyczny, dział scoutingu złożony z obywateli państw Wysp Brytyjskich (geograficznie).
- NAJWAŻNIEJSZE: nie kupuję na raty! Dopuszczalne są tylko procenty od sprzedaży, wolne transfery i wypożyczenia z opcjami wykupu lub bez nich. Każdy transfer gotówkowy musi być rozliczony w momencie dołączenia zawodnika do klubu.


 

Mam nadzieję, że z takim podejściem będę miał wielką satysfakcję z każdego drobnego sukcesu wyszarpanego z rąk bogatych rywali.

 

DOTYCHCZASOWE OSIĄGNIĘCIA LUTON

 

SEZON PREMIER LEAGUE LIGA MISTRZÓW
2023/2024 14 miejsce -
2024/2025 9 miejsce -
2025/2026 5 miejsce -
2026/2027 3 miejsce 1/8
2027/2028 2 miejsce 1/4

 

SEZON PUCHAR ANGLII PUCHAR LIGI
2023/2024 4 RUNDA 3 RUNDA
2024/2025 4 RUNDA 3 RUNDA
2025/2026 3 RUNDA FINAŁ
2026/2027 4 RUNDA 4 RUNDA
2027/2028 4 RUNDA 4 RUNDA

 

DOTYCHCZASOWE ROZSTRZYGNIĘCIA W ANGLII I EUROPIE

 

SEZON PREMIER LEAGUE

CHAMPIONSHIP

2023/2024 Tottenham Leicester
2024/2025 Arsenal Bournemouth
2025/2026 Manchester United Leeds
2026/2027 Tottenham Southampton
2027/2028 Liverpool Middlesbrough

 

SEZON PUCHAR ANGLII PUCHAR LIGI

TARCZA

2023/2024 Crystal Palace Manchester City Arsenal
2024/2025 Tottenham Manchester City Tottenham

2025/2026

Liverpool Newcastle Tottenham
2026/2027 Liverpool Arsenal Liverpool
2027/2028 Manchester City Manchester United Liverpool

 

SEZON LM LE LK SUPERPUCHAR
2023/2024 Bayern Monachium Bayer Leverkusen Fiorentina Manchester City
2024/2025 Real Madryt Manchester United Valencia Bayer Leverkusen
2025/2026 Real Madryt Chelsea Bologna Manchester United
2026/2027 Real Madryt Arsenal Atalanta Real Madryt
2027/2028 PSG Manchester United Sporting Lizbona Arsenal

 

ŚWIAT I REPREZENTACJE

ROK ME KMŚ
2023 - - -
2024 - Słowenia Manchester City
2025 - - Barcelona
2026 Anglia - -
2027 - - -
2028 - Niemcy -

 



 

WSTĘP


Zaczniemy od Mistrzostw Europy, tak ciekawie się złożyło, że spośród państw z Wysp Brytyjskich zabrakło na nich tylko Walijczyków. Dzięki temu na Euro zostało powołanych dziesięciu graczy Luton, największe zaskoczenie to powołanie dla Browna. Dlaczego? Nigdy wcześniej nie był powoływany,  najlepsze, że na Euro nie zagrał nawet minuty i na następne zgrupowania już nie został wybrany.

 


 

 

Z nim jest taka ciekawa sprawa, że praktycznie wszystkie bramki, które strzela w Luton są po rzutach rożnych (dla przypomnienia: ich planowanie zostawiam sztabowi), gdybym prześledził wszystkie bramki z rzutów rożnych, to właśnie on miałby ich najwięcej. Nie wiem jakim cudem, może dlatego, że ma atrybut skoczności na 18 i 190 centymetrów wzrostu? Oto jego profil, nic specjalnego:
 


 

 

Mistrzostwa mogła bronić Słowenia, niestety odpadła w barażach przed Euro. Takie cuda, turniej bez obrońcy tytułu.
 


 

 

Mistrzem Europy zostali Niemcy, pokonali w finale Austriaków.
 


 

 

Najważniejsze wydarzenie przed sezonem 2028/2029: Pope postanowił zakończyć karierę,  36 lat, regularna gra w Luton, kontrakt jeszcze na rok i taki psikus.
 


 

 

Wkurzyłem się bo na rynku brak było dobrych bramkarzy. Może inaczej, żaden z dobrych z regionu  brytyjskiego nie chciał dołączyć do Luton. W składzie miałem Pattersona i Britsa, ten drugi jak do tej pory rozegrał 12 seniorskich spotkań, dwa w Manchesterze City i dziesięć w Luton w poprzednim sezonie, z czego raptem cztery w lidze. Umiejętnościami są podobni, ale Brits ma bardzo duży potencjał. Postanowiłem postawić na niego, zobaczymy, co z tego wyjdzie, na bramce stawiam na gracza bez żadnego doświadczenia. Oto on:
 


 


 

RUCHY TRANSFEROWE
 

Dobry wynik zaowocował sporym zainteresowaniem moimi graczami, większość ofert udało mi się odrzucić, ale były dwie, na które zgodziłem się bez żalu. Samuel Iling przeszedł do Liverpoolu za 32 miliony, zaś pod koniec okienka dostałem ofertę z gatunku nie do odrzucenia za Jamie Donleya. Bayern Monachium zaproponował za niego w okolicach 50 milionów, a ja postanowiłem ich wypróbować. Rzuciłem kwotę 85 mionów pewny, że się nie zgodzą, a oni się zgodzili, bez żadnych rat, procentów i tak dalej. Skoro dają to biorę!
 

Za obu wspominanych graczy miałem dobrych zmienników, za Ilinga do pierwszego składu wskoczył Bowen, gracz jakiś czas temu kupiony za około 500 tysięcy funtów i rozwijający się jak szalony. Za Donleya zaś wskoczyło moje złote dziecię, genialny newgen Tom Forbes, które profil przedstawię wam za chwilę.
 

Odszedł też jeden z ostatnich graczy, którzy byli w Luton od początku tej kariery, Taden Mengi postanowił zarobić wielkie pieniądze w Arabii. Zaś wspominany na początku bloga Patterson dostał ofertę z Porto, ja zaś wynegocjowałem za średniej klasy zmiennika 20 milionów. Razem z transferami kilku nierokujących młodych graczy dało to przychód w okolicach 170 milionów, wielka kasa jak na tak mały klub.
 

Wszystkie transfery wychodzące:
 


 

 

TRANSFERY DO KLUBU
 


 

 

Z ligi w ostatnim sezonie spadli Święci, ja jak sęp spadłem na ten klub i aktywowałem klauzulę trzech ich graczy, w sunie 30 milionów za kupę potencjału.
 


 


 


 

 

Wypożyczony pół roku wcześniej Bradley dołącza na stałe do Luton.
 


Najważniejszy transfer okienka, nowy mózg zespołu, Wharton zajmie miejsce Ward-Prowsa w pierwszej jedenastce, ten drugi powoli schodzi z piłkarskiej sceny, dodatkowo co roku ma jakąś poważniejszą kontuzję. Wharton kosztował 33 miliony, mała kwota jak na klasowego angielskiego gracza.



 


Potrzebowałem też rezerwowego bramkarza, wybór padł na tego oto wieżowca:

 


 

 

A to dwaj gracze ociekający wielkim potencjałem, Parsons na razie zasili ekipę u-21, Slane spędzi rok w swoim macierzystym klubie. Możecie już zauważyć, że bardzo często stosuje ten zabieg w przypadku młodych graczy, jeśli dany zawodnik gra w pierwszym składzie swojego zespołu a u mnie nie ma szans na regularną grę, to takiego gracza wolę zostawić w jego klubie niż szukać mu odpowiedniego klubu na wypożyczenie. Mniej roboty.
 

Obaj zawodnicy zostali wyszperani przez moją prężnię działająca sieć scoutów, którzy przeczesują rozgrywki juniorskie w Anglii i Szkocji. Scouting zostawiam mojemu sztabowi, tylko co jakiś czas dorzucę zadanie wyszukiwania młodych graczy. Działa to lepiej niż w przypadku ręcznego sterowania całym procesem, najważniejsze, że przynosi efekty.
 


 


 

 

Do składu pierwszego zespołu dołączył też ten chłopak, od kilku edycji nie miałem newgena tak dobrego na starcie. Mam  tylko nadzieję, że nie będzie to typowy przypadek małej różnicy między CA a PA. Planuje nauczyć go gry na lewym skrzydle, ciężko znaleźć kogoś dobrego na tę pozycję, na dobra sprawę to właśnie tutaj mam cały czas największe problemy z jakością graczy.
 


 


 

FINANSE, KAPITAN, OCZEKIWANIA ZARZĄDU
 

Udane okienko pozwoliło chyba raz na zawsze pożegnać problemy ze środkami na koncie, na koniec sierpnia było na nim ponad 120 milionów funtów.
 


 

 

Kapitan bez zmian.
 


 


Oczekiwania zarządu prawie identyczne jak rok wcześniej, z jednym wyjątkiem, w Pucharze Anglii mam dojść do ćwierćfinału.

 


 

 

KADRA I PIERWSZA 11
 


 


 

 

W teoretycznie pierwszej jedenastce zaszło bardzo dużo zmian, inna sprawa, że to tylko zarys poglądowy, bo u mnie zawsze jest bardzo duża rotacja.
 

Tak więc pokrótce, całkiem nowa lewa strona i środek pomocy. Na lewej obronie odważnie stawiam na Johnsona, który obok trzeciego bramkarza Waltona jest ostatnim graczem, jakiego mam od początku kariery, nad nim ma grać Bowen. Walijczyk rozwija się jak szalony.
 


 


 

 

Na środku pomocy mamy oczywiście Whartona, do pierwszej jedenastki wskoczył też Doyle, który cztery sezony walczył o ta pozycje, zastąpi McTominaya, Szkota uwielbiam za charakterek, ale technicznie jest słaby. Zaważył przegląd sytuacji, ten atrybut wynosi u niego tylko 8. Wharton z Doylem mają go odpowiednio na 17 i 16, mam nadzieję, że będą pięknie rozprowadzać piłkę.
 

Bradley już zimą wskoczył do pierwszego składu na prawej obronie, dla przypomnienia: zastąpił Casha, który wymusił przyjęcie oferty z Kataru.
 

Zostaje bramkarz, pozycja, której najbardziej się obawiam, Czy gracz bez żadnego doświadczenia poradzi sobie jako nr.1?




 

 

SEZON 2028/2029

 

 

PREMIER LEAGUE
 

W sezon wchodzimy w wielkiej formie, oczywiście pomógł troszkę terminarz, żadnego trudnego rywala w pierwszych sześciu spotkaniach.
 


 

 

Punkcik za punkcikiem przebijaliśmy się do czołówki i po sześciu kolejkach Luton pewnie przewodziło stawce.
 


 

 

I tak zostało do końca! Od 4 do 38 kolejki cały czas na czele tabeli, z bezpieczną przewagą nad rywalami, którzy tym razem sami wypisali się z rywalizacji. Jedynie Newcastle długo próbowało nas dogonić, ale im się ta sztuka nie udała. Mistrzowski pochód proszę państwa.
 


 

 

W tabeli taka ciekawostka, City nadal nie potrafi wykorzystać swojego potencjału,  prowadzi ich już piąty manager, po drodze przewinęły się tam takie nazwiska jak Tuchel, Ancelotti i De Zebri, wydali na transfery w ciągu sześciu lat grubo ponad miliard funtów, kupili nawet Bellinghama za bagatela 245 milionów.
 


 

 

Jak pamiętacie, do pierwszej jedenastki typowałem Fergusona, jego gorsza forma wymusiła na mnie zmianę, dałem szansę Elliottowi a ten ja w pełni wykorzystał i już na stałe wskoczył do składu spychając do roli rezerwowego rosłego Irlandczyka.
 


 

 

Moje skrzydła królowały w klasyfikacji asystentów,  Bowen i Doak zaliczyli po 13 asyst. Miałem nosa co do Walijczyka.
 


 

 

Mimo mistrzostwa żaden z moich graczy nie zdobył indywidualnych nagród, oczywiście czterech pojawiło się w najlepszej jedenastce, ale mimo wszystko... zresztą, to tylko świadczy, że ten sukces jest efektem dobrej, równej gry całej drużyny.
 


 

 

Wszystkie spotkania rozegrane w Premier League:
 



 

 

Wyróżnię tutaj trzy z nich, pierwsze wiąże się z debiutanckimi bramkami mojego cudownego dzieciaka z Luton, na koniec sezonu Forbes miał ich 8 w lidze oraz 5 w pucharach. Sama forma z ligi była imponująca, nie robiło mu różnicy czy gra na lewej pomocy, czy jako napastnik, genialny gracz.
 


 


 

 

Drugie to łomoty na Tottenhamie, wygrane po solowej akcji... no kogo by innego? Forbes przebiegł całe boisko i przelobował Vicario, geniusz!
 


 


 

 

Na koniec spotkanie z Chelsea, nic specjalnego, ale to właśnie po tym spotkaniu przyklepaliśmy tytuł.
 


 


 


 

 

Na koniec sezonu zbłaźniliśmy się z Arsenalem, przegrywając 4:1 u siebie, ale to jest do wybaczenia, prawdopodobnie mało kto miał wtedy na boisku chęci do gry, he.
 


 

ZIMOWE OKIENKO TRANSFEROWE
 

 

Odrobinę inne przedstawienie sezonu zmusza mnie do małej zmiany w omówieniu zimowych transferów, a odrobinę się działo. Dobra sytuacja finansowa pozwoliła mi na zakup czterech zdolnych graczy, tylko jeden z nich dołączył do pierwszego zespołu, reszta poszukała swoich szans na wypożyczeniach.  
 


 


 


 


 

 

Troszkę ponad 30 milionów za wszystkich, a ile potencjału!  Każdy obserwowany przez moich scoutów kilka razy, na Herberta napaliłem się od pierwszego ujrzenia,  dostał kilka szans i się sprawdził. W następnym sezonie wyśle go na wypożyczenie, żeby się solidnie ograł i wskoczył do pierwszej jedenastki przed sezonem 2030/2031.
 


 

PUCHARY KRAJOWE
 

O wiele lepiej niż w poprzednim sezonie, choć mogło być jeszcze lepiej. Półfinał Pucharu Ligi i ćwierćfinał Pucharu Anglii to i tak wyniki ponad stan.
 


 

 

Dlaczego ponad stan? W części statystycznej zobaczycie, jak szalenie wyglądał mój terminarz, są przerwy reprezentacyjne na dwa, trzy tygodnie a później spotkania co trzy dni, masakra. Od grudnia do marca włącznie rozegrałem chyba 30 spotkań, doszło do tak kuriozalnej sytuacji w Pucharze Anglii, że odbyło się losowanie półfinału, a ja nie miałem jeszcze rozegranego ani ćwierćfinału, ani piątej rundy, a pozostali półfinaliści byli już znani.
 


 

No i co zrobisz? Trzeba się wzmacniać i mieć dwie bardzo dobre jedenastki.
 


 

LIGA MISTRZÓW
 

Rok temu wylosowałem dwa najmocniejsze zespoły z pierwszego koszyka, i kurde w tym roku tak samo! Przeciwnicy tacy, że nogi się uginają, Real, Juventus, Milan, PSG, Atletico. Szykowała się najcięższa faza ligowa w historii występów Luton w Lidze Mistrzów.
 


 


I tak było, na starcie dostałem po łbie od Realu Madryt. Po takim spotkaniu prasa mogłaby nas swobodnie nazwać rzeźnikami z Luton, dwie czerwone kartki i pięć żółtych. Najlepsze, że McTominay wszedł na boisko po czerwonej kartce Ward-Prowsa i wytrzymał na boisku tylko do końca pierwszej połowy, wyleciał zaraz na początku drugiej, 12 minut plus doliczone z pierwszej.



 


 

 

Czerwone kartki plus kontuzje dały taką ciekawą sytuację przed spotkaniem z Juventusem, na ławce wystawiłem same dzieciaki z u-18.
 


 

 

Na szczęście udało się wygrać z Juve, podobnie z ekipami z Węgier, Belgii i Holandii. Porażki z Milanem i PSG skazały nas tym razem na rundę barażową, dwa dodatkowe spotkania w i tak już napiętym terminarzu. Nie pomogła nawet wygrana z Atletico, skończyło się na 11 miejscu.
 

 

 

W barażach wylosowaliśmy Reims, nieoczekiwanie zajęli drugie miejsce w lidze francuskiej w poprzednim sezonie, w tym zaś pięknie pokazali się w fazie ligowej. Z nami nie mieli żadnych szans, ale pięknie się pokazali i zapadli mi w pamięć. Może kiedyś zagram Reims? Klub z historią, a ja jak przecież wiecie, takie bardzo lubię, przypomnieć wszystkim sylwetki Kopaczewskiego i Fontaina, na pewno fajny pomysł. A może ktoś inny się skusi?
 


 


 


 


 

 

W 1/8 wpadliśmy na Nice, kolejny francuski klub. I niestety trafiło akurat na zniżkę formy moich zawodników,  przegrałem oba spotkania, a między nimi przytrafił się ligowy łomot od Aston Villi. Kolejny raz odpadam na tak wczesnym etapie, jak to się dzieje, że w lidze potrafię roznieść angielskie elity, a w Europie dostaje co roku po łbie? Wina taktyki czy też może specyfika Ligi Mistrzów? No nic, to daje dalszą motywację do ciągnięcia kariery i rozwijania zespołu.
 


 


 


 


 

 

Całą Ligę Mistrzów wygrywa... Tottenham. Tak się składa, że w mojej karierze są najlepszym angielskim zespołem, dwa razy wygrana Premier League, Puch Anglii, teraz Liga Mistrzów jako pierwszy angielski zespół na tym zapisie. Rok w rok grają w Lidze Mistrzów, no szacun, zwłaszcza że nie szaleją z transferami.
 


 




 

STATYSTYKA DLA FMOWYCH WARIATÓW
 

 

Średnie posiadanie piłki
 


 

 

Celne podania
 


 

 

Stworzone sytuacje
 


 


Bramki


 

 

Rzuty rożne
 


 

 

W lidze zagrali
 


 

 

W Lidze Mistrzów zagrali:
 


 

 

Występy razem
 


 

 

Kontuzje
 


 

 

Pełny terminarz
 


 


 


 

 

Championship
 


 

 

Puchary krajowe w Anglii
 

 
 


 


 


 

 

Europejskie puchary
 


 


 


 


 

 

Dług transferowy po sezonie
 


 

 

Pensja roczna
 



 

Piękną drogę przebyłem z Luton, w każdym kolejnym sezonie poprawiałem końcowe miejsce w lidze. Oczywiście występy w pucharach krajowych bardzo zawaliłem. I ta przeklęta Liga Mistrzów. Jeden cel osiągnięty, wygrałem Premier League mając średnie  posiadanie piłki, prawie że najniższe w lidze i mając najmniej celnych podań w całej stawce. Taktyka w starym stylu, twarda, prosta, skuteczna do bólu.
Zostaje jedno, wygrać w tym samym stylu Ligę Mistrzów, a jak po drodze dołożymy jeszcze kilka ligowych tytułów to super.

 

Za dwa dni przedstawię blog specjalny. Zestawienie profili wszystkich moich obecnych graczy, jak wyglądali w momencie gdy ich kupiłem i jak wyglądają po sześciu sezonach. Plus historia kariery, gdzie widać, jakie kwoty zostały na nich wydane. Jest kilka kwiatków. Tak jak przeglądałem to jedynym zawodnikiem, na którego wydałem ponad 40 milionów, był Ferguson, a w jego wypadku zdecydowały sentymenty. Porównując to do kwot City, Liverpoolu czy Newcastle to mam przepaść. Ba, na ten moment jestem prawie 80 milionów na plusie.
 

 


 

Porównajmy to wariactw City i Liverpoolu, jeszcze, żeby te City coś u mnie grało :). Jedni kupują średniaka za 171 milionów, a drudzy wydają cały roczny budżet na jednego gracza, gdy mają obronę dziurawą jak sito. No logika FMa jak nic.
 


 


 

 

To by było na tyle, dziękuje za lekturę i do usłyszenia, a raczej przeczytania!

 


Autor: przeminho
Zastępca Redaktora Naczelnego

KOMENTARZE

Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce, Pierwszy Kreator Gwiazd, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 10867

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

23-09-2024, 23:45 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Przede wszystkim gratulacje. Co do ostatnich zdań; to nie tylko "logika FMa", ale ogólne trendy panujące w futbolu. Czasami mam wrażenie, że niektórymi klubami rządzą dyletanci, nie wiedzący co robić z ogromną kasą.

Co do "logiki FMa": w którymś tam sezonie Barcelony (jeszcze nie opisanym) sprzedałem do Arsenalu bramkarza za 20 mln euro. Po czym ów bramkarz wystąpił... w dwóch meczach krajowych pucharów... Przegranych. No, to już w tych dwóch meczach mogliby postawić na jakiegoś juniora w bramce, a nie ściągać gościa za 20 mln euro z pensją 8 mln euro rocznie...

Peter
Strażnik Galaktyki


Komentarzy: 1880

Grupa: Root Admin

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-08-15

Poziom ostrzeżeń: 0

24-09-2024, 12:17 , ocenił powyższy materiał: mocne - Ten tekst jest jak narkotyk! Więcej!

Ten tekst jest jak narkotyk! Więcej!

weche
Redaktor Naczelny. Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, Mistrz Ceremonii. Szef Typera. 3. miejsce w Polsce FM 2019, Wicemistrz Polski FM 2022, Mistrz Polski FM 2023, Typer Sezonu 2019/20 - 3. miejsce, Typer EURO 2024 - 2. miejsce


Komentarzy: 1917

Grupa: Moderator

Ranga: Korespondent Wojenny

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2017-10-19

Poziom ostrzeżeń: 0

24-09-2024, 14:13 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Gratuluję sukcesu i czekam na dalszy ciąg opowiadania.

Bari80


Komentarzy: 472

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-09-03

Poziom ostrzeżeń: 0

24-09-2024, 21:07 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Mam nadzieję za kilka sezonów zobaczyć puchar w gablocie Luton!
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-24 by Łukasz Czyżycki