BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 6, słabe: 0
zobacz komentarze

Kariera menadżera od zera #1- Wstęp, zasady oraz pierwszy pracodawca

14-08-2025, 20:21 , Unikalnych wejść: 1903 , autor: Pavlito

Wybrany klub / reprezentacja: -

Opisywany sezon: -

Poziom rozgrywkowy: -

Wersja gry: Football Manager 2024

Witam was serdecznie menadżerowie. Pora wrócić do blogowania, po przerwie spowodowanej urlopem od pracy, spędzanym na Mazurach. Zdecydowana większość karier, które są publikowane na łamach portalu, dotyczą bardziej budowy marki, jak menadżera. Zresztą do tej pory moje kariery też tam wyglądały. Jednak pora nieco zmienić konwencje. Chciałbym rozpocząć karierę od zera. Śladami leafara98 czy poprostukuba00, jednak z trochę innymi założeniami na początek. Trochę mało realistyczne wydaje się startowanie z innego kraju niż Polska, o ile z nim nie jesteśmy blisko związani. Nie mam nic do waszego startu, każdy niech gra jak mu się podoba, jednak jako młodemu, aspirującemu menadżerowi z Polski wydaje się dziwne zaczynanie rozgrywki w innym kraju jak Polska. Stąd też wgrałem rozgrywki w Polsce do IV Ligi i tam rozpocznę swe zmagania (To też mało realistyczne, bo jednak tam trzeba licencję UEFA A lub B, ale nie wszystko da się idealnie załatwić, w końcu to tylko gra)

Plan na rozgrywkę:

-Stworzenie postaci bez wiedzy ani doświadczenia. Stworzenie świata gry z datą na 06/06/2022, I ustawienie urlopu do połowy Września. Chce by wszystkie niskoligowe kluby znalazły menadżera. Chciałbym dołączyć do zespołu który w trakcie sezonu zwolni menadżera, a takie zwolnienia powinny się zacząć na przełomie września/października (zrobiłem start na sucho, by zobaczyć jak to wygląda)

-Awansowanie do ekstraklasy. Jednak niekoniecznie widzę scenariusz że przykładowo obejmę Wiktorię Pierdziszewo, i z nią awansuje od IV ligi aż do Ekstrakalsy. W Polsce chciałbym pracować w  2-3 klubach

-W Polsce chciałbym osiągnąć sukces (mistrzostwo Polski, awans do fazy ligowej Ligi Mistrzów) i dopiero potem zacząłbym myśleć o zagranicznych wojażach

-Nie skreślam lig pozaeuropejskich jak Brazylia czy inna Japonia. Również biorę pod uwagę zostanie selekcjonerem, jednak nie mogę jednocześnie być menadżerem klubu, ani selekcjonerem reprezentacji. Albo to, albo to

Zasady kariery:

-Kontrakt jest dla mnie ŚWIĘTY. Jeżeli podpisze umowę na dwa lata, to dwa lata w klubie powinienem pozostać. Rozumiem przez to brak szukania nowego pracodawcy na własną rękę, oraz brak rezygnacji z pełnienia obowiązków ot tak. Dopuszczam trzy wyjątki:

-Wyjątek numer 1, to przyjęcie oferty od innego klubu, po bezpośrednim zaproszeniu na rozmowę bez mojej ingerencji (to znaczy bez składania podania o pracę). Jednakże mogę zmienić klub przed Styczniem kolejnego roku, czyli w takiej wczesnym środku sezonu.

-Wyjątek nr 2, to sytuacja jak wyżej, tylko że dostaję zaproszenia na rozmowę już w zaawansowanym etapie sezonu. W takiej sytuacji mogę się zgodzić, pod warunkiem że zespół przejmę w nowym sezonie, a klub który zaoferował mi pracę, zgodzi się na dalszy angaż menadżera awaryjnego. Wyjątek 1 i 2 są do zaakceptowania. Jeżeli klub który chce mnie zatrudnić, będzie w stanie zapłacić rekompensatę byłemu klubowi, jest to jak najbardziej w porządku.

-Wyjątek nr 3: Po ostatnim meczu sezonu, w ostatnim roku kontraktu mogę zrezygnować. Jeżeli będę chciał odejść, to to będzie w interesie obu stron. Kontrakty są zazwyczaj do 30 czerwca, czy 31 grudnia jak mamy system wiosna/jesień. Tak odejdę te półtora miesiąca wcześniej i były pracodawca będzie miał czas by znaleźć mojego następcę przed początkiem okresu przygotowawczego do nowego sezonu. A tak jakbym odszedł 1 lipca, to np w lidze Polskiej są już intensywne przygotowania do startu sezonu ligowego, a klub mógłby nie zdążyć z wyborem nowego menadżera do pierwszej kolejki

-Sztabowców szukam przez ogłoszenie lub zatrudniam tych, z którymi się znam. Rozumiem przez to pracę w jednym klubie. Chciałbym mieć sztab, który w x ilości osób będzie za mną podążał od klubu do klubu

-Również kwestia piłkarzy. Nie ukrywam że chciałbym mieć zawodników, z którymi współpracowałem chociaż w dwóch, a może i większej ilości klubów

Świat gry:

-Zdecydowałem się na włączenie wielu lig. Może i będzie trochę się mielić, ale chciałbym mieć wiele różnych opcji

-Gram tylko na newgenach, więc nie ma realnych piłkarzy. Nie ukrywam że bardzo przyjemnie mi się gra, jak nie ma już realnych zawodników, więc chce spróbować mieć taki świat już na starcie gry –

-Zmiana Youth Ratingu z tego pliku: Link

-Mundial na 32 zespoły. Względem pliku z Kaiserslautern już poprawiony przezemnie. Jakby ktoś był zainteresowany, to mogę go udostępnić

-W odróżnieniu od Kaiserslautern, pozostawiam rozgrywki Europejskie w formie, jaka jest w rzeczywistości. Można powiedzieć że przyzwyczaiłem się do nowej formuły, choć dalej nie podoba mi się idea 2 dodatkowych spotkań grupowych rozgrywanych w styczniu w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europy

-Świat przez pliki zbudowałem w FM 23, ale grę zaczynam w FM 24. Po prostu po stworzeniu zapisu w FM 23, zapisałem i od razu przerzuciłem go do aktualnie najnowszej wersji

Zasady przedstawiłem, i w końcu stworzyłem świat mojej rozgrywki. 06/06/2022 rozpocząłem swoją przygodę, a tak wyglądał mój profil

A tak moje wdzianko. W raz z większym postępem, zacznę wchodzić w jakieś koszule, czy garniturki

Tak jak się spodziewałem na przestrzeni końca września/początków października zaczęły zwalniać się posady w klubach IV ligi. Złożyłem kilka podań, aż w końcu odezwał się pierwszy zespół. Tym zespołem okazał się Lider Włocławek. Po udanej rozmowie za kilka dni przejąłem swój pierwszy zespół w tej karierze

Moje pierwsze zarobki opiewały na kwotę 800 Euro miesięcznie. Kontrakt będzie trwał do 30/06/2023, zawarta jest w nim również klauzula odejścia, ale za rekompensatą

Pierwszym menadżerem zespołu był Bartłomiej Krzyśkow. Trzeba przyznać że w porównaniu do mnie jest to geniusz menadżerski na podstawie jego profilu

Zespół Lidera Włocławka jest określano jako taki mocny średniak tabeli. Według buków zostali wytypowani na siódmą lokatę

Niestety zespół grał w lidze poniżej oczekiwań. O ile sierpień był jeszcze całkiem w porządku, o tyle im dalej tym gorzej. Kolejne osiem spotkań to 2 remisy i 6 porażek. W tym porażka 0:8 z Olimpią Grudziądz w okręgowym pucharze Kujawsko-Pomorskim. Jak się okazało takie wyniki sprawiły że trener został zwolniony. Dwa ostatnie mecze zostały rozegrane z asystentem u steru

Sytuacja w tabeli jest dosyć opłakana. Zaledwie 15.miejsce, czyli pierwsze które leci z ligi

Zarząd dla nas ma dwa cele. Nie przekraczać budżetu, oraz uniknąć spadku

Pora na zaprezentowanie kadry. A w niej? No cóż. Jest kilku piłkarzy którzy coś potrafią, ale zdecydowana większość gra bardziej z pasji, niż z umiejętności

Oto profile trzech piłkarzy, najwyżej ocenianych przez asystentów

A więc tak wygląda wstępniak do tej kariery. W przyszłym odcinku rozegramy nasze pierwsze spotkania w IV lidze. Jak nam pójdzie? Czy uratujemy Lider Włocławek przed spadkiem? Dowiecie się tego w kolejnej części. Do następnego menadżerowie


Autor: Pavlito
Pierwszy Kreator Gwiazd

KOMENTARZE

leafar98


Komentarzy: 236

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2024-09-08

Poziom ostrzeżeń: 0

14-08-2025, 20:45 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Podoba mi się – będę śledził, powodzenia :)

No w Polsce trudno zaczynać takie kariery od zera bez tych dodatków z niższymi ligami, bo jednak I liga to za wysoki poziom dla żółtodzioba bez uprawnień :D

Mahdi
Z-ca Redaktora Naczelnego, Sponsor MFM - rok 2025, 2026, Wicemistrz Polski FM 15, Mistrz Polski FM 17, FM 19, FM 20, FM 21 i FM 22, 3. miejsce w Polsce FM 18, Typer Sezonu 2020/21 - 2.m, Typer Sezonu 2021/22 - 3.m,


Komentarzy: 11453

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

14-08-2025, 22:26 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Widzę, że masz wycięty herb. Wrzucisz na imgur i dasz link? Dorzucę do bazy. Powodzenia!

przeminho
Z-ca Redaktora Naczelnego, Sponsor MFM - rok 2025


Komentarzy: 2246

Grupa: Moderator

Ranga: Koneser Football Managera

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2021-10-24

Poziom ostrzeżeń: 0

14-08-2025, 22:57 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

@Mahdi


@Pavlito
Patrzę, że mamy obecnie modę na ,,od zera...'' :), czekam z ciekawością bo zasady dosyć twarde sobie narzuciłeś.

Mahdi
Z-ca Redaktora Naczelnego, Sponsor MFM - rok 2025, 2026, Wicemistrz Polski FM 15, Mistrz Polski FM 17, FM 19, FM 20, FM 21 i FM 22, 3. miejsce w Polsce FM 18, Typer Sezonu 2020/21 - 2.m, Typer Sezonu 2021/22 - 3.m,


Komentarzy: 11453

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

14-08-2025, 23:05

Dzięki Przeminho.

tofurangersfc


Komentarzy: 59

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2024-11-04

Poziom ostrzeżeń: 0

14-08-2025, 23:29 , ocenił powyższy materiał: mocne - Pilnie śledzę

Pilnie śledzę

Życzę powodzenia i wytrwałości :)

Ernie89
Strażnik Galaktyki, Sponsor MFM - rok 2026


Komentarzy: 863

Grupa: Moderator

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor Techniczny

Dołączył: 2017-08-03

Poziom ostrzeżeń: 0

15-08-2025, 12:22 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Podoba mi się

weche
Redaktor Naczelny. Sponsor MFM - rok 2025, 2026, Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, Mistrz Ceremonii. Szef Typera. 3. miejsce w Polsce FM 2019, Wicemistrz Polski FM 2022, Mistrz Polski FM 2023, Typer Sezonu 2019/20 - 3. miejsce, Typer EURO 2024 - 2. miejs


Komentarzy: 2278

Grupa: Moderator

Ranga: Korespondent Wojenny

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2017-10-19

Poziom ostrzeżeń: 0

19-08-2025, 08:29 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Życzę powodzenia w tym trudnym zadaniu.
Obecnie online: weche
Copyright © 2015-26 by Łukasz Czyżycki