BLOG UŻYTKOWNIKA - Football Manager


OCENA mocne: 8, słabe: 0
zobacz komentarze

Kariera menadżera od zera #6- Przed Sezonem 2025/26- Motor Lublin: Prezentacja kolejnego klubu w mojej karierze

14-09-2025, 12:04 , Unikalnych wejść: 955 , autor: Pavlito

Wybrany klub / reprezentacja: Motor Lublin

Opisywany sezon: -

Poziom rozgrywkowy: -

Wersja gry: Football Manager 2024

Witam was serdecznie menadżerowie. Jak widzicie w przyszłym sezonie naszym pracodawcą będzie Motor Lublin. Pora przedstawić wam kulisy przyjścia do tego zespołu, troszkę opiszę historie, przedstawię sztab, oraz kadrę. Zapraszam

Folder z blogami: Kariera menadżera od zera

Dotychczasowy przebieg kariery:

Przyjście do Motoru

Chęć odejścia z Hutnika po wypełnieniu kontraktu kiełkowała we mnie już od dłuższego czasu. Głównym powodem tego stanu rzeczy, były moje kursy. Koszt nie jest jakiś duży, a zarząd kilka razy odrzucał moją prośbę. Za pierwszym razem zgodzili się to zrobić pod obietnicą, że zapewnienie trening we wszystkich aspektach. Obietnica została wykonana, jednak problem kursu zatrzymał się w miejscu

Po awansie nie byłem pewny co zrobić. Z jednej strony chciałem zadebiutować na poziomie centralnym, z drugiej nie byłem zadowolony z mojej sytuacji. W końcu przyszła oferta kontraktu. No i się załamałem. Po negocjacjach zarząd mi zaoferował całe 775 Euro miesięcznie

To dalej mniej niż miałem w Liderze, ale również mniej niż ma mój asystent XD

Zobaczyłem jakie kluby są wolne, no i nie wiedziałem co zrobić. Liczyłem że jakiś klub ze środka stawki w II lidze będzie bez menadżera, jednak nikt taki nie miał posady. Nie miałem pewności czy spadkowicze z I ligi będą chcieli mnie zatrudnić. Stwierdziłem że poczekam do 30/06/2025 (Czyli 9 dni po zakończeniu rozgrywek II ligi, jak i koniec kontraktu). Zdecydowałem się na zmianę klubu jak ktoś się zgłosi, lub na ewentualne odejście 30/06/2025, i czekanie na oferty w połowie sezonu. Chociaż też mimo iż nie do końca byłem zadowolony z sytuacji w Hutniku, to jednak udało mi się zbudować ciekawy zespół, więc również się zastanawiałem nad potencjalnym przedłużeniem umowy

No i kilka dni później byłem bardzo zaskoczony. Otrzymałem zaproszenia na rozmowę od każdego z klubu z poziomu centralnego, który jeszcze nie miał menadżera. O ile w przypadku trzech klubów, szukanie menadżera było zrozumiałe, bo to byli spadkowicze, o tyle Wieczysta to ogromna sensacja. Klub zwolnił menadżera po zdobyciu mistrzostwa zaplecza i przed premierowym sezonem w Ekstraklasie

Przyznam wam się szczerze że oferty Krakowskich klubów od razu odrzuciłem. Nie czułbym się dobrze prowadząc Wieczystą czy Garbarnie, będąc wcześniej menadżerem Hutnika. Wieczysta byłaby rajem. Ma budżet na pensje jak środek stawki Ekstraklasy, jak również sporo wolnego budżetu. Można by było zbudować skład jak się żywnie podoba. Mimo to zasady nie pozwoliły mi podjąć tych rozmów

Tak więc skorzystałem z zaproszenia od Warty Poznań i Motoru Lublin. Porozmawiałem z oboma prezesami. Mimo wszystko bardziej nastawiałem się na kierunek Lublin. Jakbym zrobił kurs w Hutniku, to może byłby gotowy spróbować swoich sił aż o dwa poziomy wyżej w Warcie, czyli w zespole który byłby jednym z kandydatów do awansu. Hutnik również chciałbym pozostał, lecz nie umieli dać mi większego wynagrodzenia. Tak dalej siedziałem w Hutniku, i czekałem na wynik rozmów. Mój kontrakt wygasł, pozostałem na tymczasowym i czekałem na ewentualną ofertę zmiany sztabu, bym mógł obsadzić stanowiska moim współpracownikami. Pierwszego dnia czyli 1 Lipca otrzymałem od Motoru możliwość zaprezentowania zmian w sztabie. Zaproponowałem zabranie ze sobą 7 członków sztabu, natomiast dla 4 ze sztabu Motoru, nie widziałem miejsca

Dzień później przyszła oferta kontraktowa. Zaczynaliśmy od pułapu 1,8 tys. Euro, a ofertę udało mi się podbić do 2,5 tys. Euro na dwa lata

Również zabezpieczyłem sobie pokaźną podwyżkę w razie awansu. Klub zaproponował 15%, jednak mi się udało wynegocjować 25%. W końcu zostałem doceniony

W ten oto sposób objąłem kolejny klub w tej karierze. O ile żałowałem opuszczenia Krakowa, z powodu składu, oraz wyzwania utrzymania ich na poziomie centralnym, o tyle nie żałuje odejścia od zarządu który mnie nie doceniał. W Lublinie otrzymam ponad 3 razy więcej pieniędzy, niż to co oferował mi zarząd w Hutniku. Oczywiście jest to też przeskok sportowy. W końcu rok temu oba zespoły dzieliły dwa poziomy rozgrywkowe. Teraz spotkamy się na jednym poziomie, jednak oba zespoły miałby inne cele. Hutnik będzie walczył o utrzymanie w rozgrywkach, natomiast Motor będzie jednym z głównych kandydatów do awansu do I ligi

Warto dodać że tego samego dnia Warta ogłosiła również swojego menadżera. Wybrany został Jarosław Osiński

Historia

Niesamowite jest to, jak historie Hutnika i Motoru są do siebie bardzo podobne. Motor jak Hutnik został założony w 1950 roku. Również tak samo jak Hutnik Motor spędził kilka sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej(9), i dosyć zbliżoną liczbę sezonów na zapleczu(22). Jak Hutnik nie zdobyli poważnego trofeum w Polsce

Kolejne podobieństwo Motoru do Hutnika jest takie, że ostatni sezon na najwyższym poziomie rozgrywkowym, przypadł im w ostatnim dziesięcioleciu XX wieku. Konkretniej był to sezon 1991/92. Potem było ciekawie. Zlatywali aż do 4 poziomu rozgrywkowego, by ponownie w sezonie 2007/08 wrócić na zaplecze. W następnych latach znów spadali do 4 poziomu, aż w sezonie 2020/21 trafili do II ligi, i tam byli na starcie mojego świata gry

Mimo to w porównaniu do Hutnika, Motor miał większe szczęście do menadżerów. W moim świecie gry ster nad nimi miał Sergio Ezequeil. Spędził w klubie ponad 2 lata. W ciągu nich udało mu się bezpośrednio awansować do I ligi, by w sezonie 2023/24 zająć 10.miejsce w rozgrywkach na zapleczu. Rozpoczął sezon 2024/25 w barwach Motoru, zdążył przygotować zespół do nowego sezonu, rozegrać dwa mecze, i wtedy przyjął ofertę od Warty Poznań, z którą jak wiecie spadł. Motor poprowadził w 72 meczach, wygrywając 28 spotkań, 17 remisując i 27 przegrywając

Odejście Ezequeila było w trudnym czasie. Do wybrania nowego menadżera aż w 7 spotkaniach zespół prowadził Mikołaj Pawłowski, czyli menadżer rezerw Motoru. Ostatecznie nowym menadżerem wybrano Łukasza Krawczyka, który wcześniej był związany z Lechem prowadząc rezerwy, oraz był asystentem menadżera. Mimo iż rezerwy Lecha prowadził z sukcesem, i w sezonie 2022/23, otarł się o awans na zaplecze przegrywając z w finale baraży z  Garbarnią, to w klubie gdzie pracował nie tylko z młodzieżą sobie nie poradził. Motor prowadził w 29 spotkaniach, wygrywając 7 razy, remisując 7 razy i przegrywając aż 15 razy. Takie wyniki sprawiły spadek Motoru z I ligi w sezonie 2024/25

Sztab:

Pora na przedstawienie sztabu. Jak widać on już jest czołowy w lidze

Ze sobą zabrałem 7 ludzi. Jedynym, z którym współprace zacząłem jeszcze w Liderze jest trener bramkarzy Bartosz Romanowicz. Podoba mi się ten fajny detal w biografiach członków sztabu, że w pierwszym akapicie jest wymienione, że Motor to nie pierwszy klub gdzie razem współpracujemy. To pierwsza kariera, w której czuję więź ze swoim sztabem. Zazwyczaj się ich zatrudniało, i nie zawracało większej uwagi, a tutaj jak zabieram niektórych ludzi ze sobą, czuć do nich większe przywiązanie, a nie tylko do naszych perełek piłkarskich

W pionie trenerskim są jeszcze trzy twarze, które były razem ze mną w Hutniku. Jedynie trener siłowy, oraz asystent są ludźmi, z którymi będę pracował po raz pierwszy

W zespole do spraw rekrutacji sprowadziłem dyrektora ds. sportowych, oraz jednego scouta. Sztab ten liczy niepotrzebne osoby, więc w miarę możliwości będzie zmniejszony

W pionie medycznym, z moją rekomendacją do Motoru dołączył Karol Zbyradowski

Kadra:

Pierwszy zespół Motoru liczy aż 25 piłkarzy. Wartych uwagi jest również kilku juniorów, ale to w przyszłym blogu. Póki co jeszcze nie zajmowałem się dokładnie taktyką, więc nie wiem kto zagra w przyszłym sezonie, a kto będzie sprzedany, bądź przeniesiony do rezerw Motoru. Jednak czy wszyscy wystartują z nami to się okaże. 6 zawodników w związku ze spadkiem chciałoby odejść, więc będzie to moje pierwsze wyzwanie w tym klubie. Zawalczyć o tych piłkarzy, by chcieli pozostać

Wartym wspomnienia jest również sowity budżet na transfery oraz na pensje. Będę miał z czego lepić

Zacznijmy od bramkarzy. W pierwszym zespole jest aż 3 bramkarzy. Jest doświadczony Antczak, który w ostatnich trzech sezonach był podstawowym bramkarzem, ale po piętach depcze mu dwójka młodych piłkarzy

Mamy czterech ciekawych środkowych obrońców. Chociaż najpewniej grać będzie Igbec czyli jedyny obcokrajowiec w pierwszym zespole, oraz młody Ryczek, który będzie spełniał wymóg młodzieżowca

Wśród bocznych obrońców mamy kilka opcji, jednak tylko dwóch jest dosyć szybkimi zawodnikami. Praktycznie żaden nie ma dużych skłonności do ofensywy

6 opcji mamy wśród zawodników środka pola. Praktycznie każdy z pomocników jest taki wyrównany. Nie są za bardzo przechyleni do gry ofensywnej, jak i defensywnej. Po prostu są uniwersalni

Posiadamy dwóch skrzydłowych. Według kibiców Rafał Kostyk jest gwiazdą zespołu

No i na koniec 4 napastników. Radosław Bogacz w poprzednim sezonie mimo spadku Motoru został wicekrólem strzelców zaplecza, a Paweł Miszta zapowiada się na wielki talent

Na koniec zaprezentuje wam moje nowe wdzianko. W końcu będę zarabiał dosyć solidne pieniądze, więc zainwestowałem w lepszy strój. Będzie to koszula, eleganckie spodnie, oraz żółty krawat, czyli barwa podstawowych koszulek, piłkarzy z Lublina

Tak wygląda zespół Motoru, który będę prowadził w sezonie 2025/26. Czy uda mi się zrobić to co trzeba, czyli już po roku powrócić na zaplecze? Czy może moja misja się nie powiedzie? Tego dowiecie się w kolejnej części. Do zobaczenia menadżerowie


Autor: Pavlito
Pierwszy Kreator Gwiazd

KOMENTARZE

Ernie89
Strażnik Galaktyki, Sponsor MFM - rok 2026


Komentarzy: 863

Grupa: Moderator

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor Techniczny

Dołączył: 2017-08-03

Poziom ostrzeżeń: 0

14-09-2025, 14:43 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Podoba mi się

Mahdi
Z-ca Redaktora Naczelnego, Sponsor MFM - rok 2025, 2026, Wicemistrz Polski FM 15, Mistrz Polski FM 17, FM 19, FM 20, FM 21 i FM 22, 3. miejsce w Polsce FM 18, Typer Sezonu 2020/21 - 2.m, Typer Sezonu 2021/22 - 3.m,


Komentarzy: 11453

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

14-09-2025, 16:24 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Jak zawsze fantastyczny blog. Powodzenia!

plubczy
Sponsor MFM - rok 2025


Komentarzy: 19

Grupa: Moderator

Ranga: Szef grupy fb Football Manager Arena

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2025-08-29

Poziom ostrzeżeń: 0

14-09-2025, 16:29 , ocenił powyższy materiał: mocne - Zanim doszedłem do końca, to z podniecenia doszedłem dwa razy

Podoba mi się

tofurangersfc


Komentarzy: 59

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2024-11-04

Poziom ostrzeżeń: 0

14-09-2025, 20:00 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Przegapiłem ostatni wpis, a tu nagle Motor Lublin xD Powodzenia trzymam kciuki za awans.

leafar98


Komentarzy: 236

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2024-09-08

Poziom ostrzeżeń: 0

15-09-2025, 07:07 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Podoba mi się – ciekawy klub, powodzenia!

Fubar
Typer Sezonu 2017/18 - 2. miejsce, Sponsor MFM - rok 2025


Komentarzy: 1423

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Niezłomny Celt

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2015-12-03

Poziom ostrzeżeń: 0

15-09-2025, 07:45 , ocenił powyższy materiał: mocne - Pilnie śledzę

Pilnie śledzę

weche
Redaktor Naczelny. Sponsor MFM - rok 2025, 2026, Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, Mistrz Ceremonii. Szef Typera. 3. miejsce w Polsce FM 2019, Wicemistrz Polski FM 2022, Mistrz Polski FM 2023, Typer Sezonu 2019/20 - 3. miejsce, Typer EURO 2024 - 2. miejs


Komentarzy: 2278

Grupa: Moderator

Ranga: Korespondent Wojenny

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2017-10-19

Poziom ostrzeżeń: 0

15-09-2025, 08:23 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Powodzenia

przeminho
Z-ca Redaktora Naczelnego, Sponsor MFM - rok 2025


Komentarzy: 2246

Grupa: Moderator

Ranga: Koneser Football Managera

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2021-10-24

Poziom ostrzeżeń: 0

15-09-2025, 22:58 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Podoba mi się
Obecnie online: weche
Copyright © 2015-26 by Łukasz Czyżycki