ROZGRYWKA MISTRZÓW - TURNIEJE FINAŁOWE - Football Manager


OCENA mocne: 42, słabe: 0
zobacz komentarze

3. Mistrzostwa Polski Wirtualnych Menedżerów - turniej finałowy, druga część sezonu - koniec!!!

23-01-2018, 20:22 , Unikalnych wejść: 866 , autor: Mahdi

Wybrany klub / reprezentacja: -

Opisywany sezon: -

Poziom rozgrywkowy: -

Wersja gry: Football Manager 2017

3. Mistrzostwa Polski Wirtualnych Menedżerów - turniej finałowy, linki:

SKARB KIBICA

PIERWSZA CZĘŚĆ SEZONU


Pod spodem: Mariusz Błaszczyk („EddyManiolo“) i Adrian Juszkiewicz („jmk“) w szatni drużyn przyjezdnych na Old Trafford, Manchester. Cristiano Ronaldo i Messi rozczarowali chyba najbardziej w pierwszej części sezonu turnieju finałowego Rozgrywki Mistrzów...


Powyżej: Krzysztof Pilarczyk („DobiFm“) i Łukasz Czyżycki („Mahdi“) na tle posteru sir Alexa Fergusona.


Poniżej: Krzysztof Pilarczyk („DobiFm“) siedzi w legendarnej szatni pierwszego zespołu Man Utd, chyba nie do końca zadowolony z gry Paula Pogby.


Poniżej: Łukasz Czyżycki („Mahdi“) w szatni Man Utd siedzi na miejscu, które zajmuje tam David De Gea, jeden z wielkich bohaterów finału Rozgrywki Mistrzów.


 


Powyżej: Łukasz Czyżycki („Mahdi“) i Adrian Juszkiewicz („jmk“) w trakcie zwiedzania Old Trafford.


 

Turniej finałowy dobiegł końca! Każdy z uczestników ma w planach opisanie tego sezonu w oddzielnych publikacjach (blogach), tutaj znajdziecie tylko to, co najważniejsze, czyli wyniki. Nie obyło się bez emocjonujących wydarzeń (np. kontuzja Roberta Lewandowskiego z ekipy Mahdi FC, która wyeliminowała go na dwa miesiące) oraz... zwolnienia! Tak, tak - jeden z uczestników musiał pożegnać się ze swoim stanowiskiem.


Przypomnijmy typy bukmacherów i tabelę po pierwszej części sezonu:

 


DRUGA CZĘŚĆ ROZGRYWEK
Tabela końcowa:


Najlepsi snajperzy:


Najlepsi asystenci:


Najlepsza średnia ocen:


 


NAGRODY


Piłkarz sezonu:


Młody piłkarz sezonu:


Bramkarz sezonu:


Menedżer sezonu:


 

Kilka uwag...

1. Zgodnie z Regulaminem RM, ostateczna kolejność 3. Mistrzostw Polski Wirtualnych Menedżerów wygląda następująco: 1/ Mahdi, 2/ DobiFm, 3/jmk

2. Mniej więcej za tydzień ukaże się publikacja oficjalnie kończąca 3. edycję turnieju. Znajdziecie w niej m.in. film, który zmontuje jmk. Myślę, że będzie on bardzo interesujący! Wywiady, sporo pięknych goli oraz zdjęcia z naszej wizyty na Old Trafford (zwiedzanie stadionu i muzeum).

3. Aby raz na zawsze wyjaśnić tę kwestię... W kolejnych edycjach nie ma szans na żadne relacje „live“ typu twitch czy kamera rejestrująca to, co się dzieje w trakcie turnieju. Jest wiele powodów - wyjaśnione one zostaną w przygotowywanym filmiku (wywiady). W skrócie:

a/ Twitch: Rozgrywka Mistrzów to rywalizacja, więc z jakiej racji mamy udostępniać publicznie swoje taktyki, polecenia dla piłkarzy, czy też pokazywać sposób reagowania na wydarzenia boiskowe?

b/ Kamerka: nikt z nas nie ma zamiaru czuć się jak niedźwiadek tańczący na dwóch łapach w objazdowym kinie. Mamy prawo do prywatności i emocji, które pozostaną tylko i wyłącznie między nami.

Natomiast jeżeli ktoś będzie chciał w przyszłości dołączyć do finalistów jako „dziennikarz“, by przekazywać relacje w formie wywiadów, publikacji podsumowujących dzień, itd. - nie widzę problemu! Warunek - przelot, zakwaterowanie, utrzymanie, etc. opłaci z własnej kieszeni! Jeżeli nie będzie chętnego - wszystko pozostanie tak, jak jest. Żaden z finalistów nie ma bowiem czasu, sił, obowiązku ani chęci, aby w trakcie turnieju zajmować się czym innym niż graniem! I tak powinniście docenić, że 20 stycznia rano przesiedziałem prawie 3 godziny nad blogiem dokumentującym pierwszą część sezonu. A nie miałem na to najmniejszej ochoty...

4. W publikacji kończącej 3. edycję Mistrzostw Polski Wirtualnych Menedżerów, rozdamy ostatnie nagrody (gry Football Manager dla zwycięzcy klasyfikacji fair play oraz najlepiej typującego wyniki finału). Szansę na wygranie tej drugiej nagrody mają Crisadus, Oldboy oraz radu9319 - przeprowadzone zostanie losowanie. Natomiast nikt nie odpowiedział poprawnie na pięć pytań konkursu nr 2.

Najbliżej był DrWitt - przewidział jaki klub wygra, kto zostanie piłkarzem sezonu, najlepszym bramkarzem i menedżerem - pomylił się tylko przy typowaniu najlepszego młodego gracza. Dybala, którego wskazał, zajął 2. miejsce... Szkoda!


Autor: Mahdi
Fanboj najlepszego stopera świata

KOMENTARZE

Vagner


Komentarzy: 324

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Selekcjoner z Wysp Owczych

Ranga sponsorska: Sympatyk

Dołączył: 2016-09-20

Poziom ostrzeżeń: 0

23-01-2018, 20:40 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

To się działo! Ciekawe czemu on został zwolniony, skoro szło mu dobrze i poprzedni mecz wygrał?

Duże gratulacje dla zwycięzcy, myślę, że gdyby Lewy nie miał tej kontuzji to mogłoby być bez porażki.

Mahdi
Fanboj najlepszego stopera świata


Komentarzy: 6019

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

23-01-2018, 20:47

Powodem było to, że przeprowadził niewłaściwie rozmowę z zarządem, gdy został wezwany przez prezesa na dywanik. Ale pewnie sam wszystko opisze...

Co do mnie - Lewy wypadł na 2 miesiące i zanim Higuain "zaskoczył", to trochę potrwało. Jednak szczerze mówiąc - kryzysy są wliczone w tę zabawę... Zwykle pierwszy przegrany mecz ma konsekwencje w małej zadyszce...

crisadus


Komentarzy: 101

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sponsor Techniczny

Dołączył: 2017-03-04

Poziom ostrzeżeń: 0

23-01-2018, 20:50 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Pytanie finału. Dlaczego Eddy został zwolniony? Przecież wyniki nie były tragiczne, zajmował drugie miejsce. ;) Czekamy na bloga Eddy'ego, aby wyjaśnił cóż to się stało!

Gratulacje dla zwycięzcy!

Mahdi
Fanboj najlepszego stopera świata


Komentarzy: 6019

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

23-01-2018, 20:55

crisadus, dnia 23-01-2018, 20:50, napisał:
Pytanie finału. Dlaczego Eddy został zwolniony? Przecież wyniki nie były tragiczne, zajmował drugie miejsce. ;) Czekamy na bloga Eddy'ego, aby wyjaśnił cóż to się stało!

Gratulacje dla zwycięzcy!


Tak jak napisałem wyżej - niewłaściwie przeprowadzona rozmowa po wezwaniu na dywanik. Trzeba też zauważyć, że on był zdecydowanym faworytem bukmacherów (największa wartość piłkarzy, najwyższe pensje). Od początku był pod presją i to ogromną.

Wiem, że ma w planie bloga, więc pewnie więcej szczegółów tam.

grinch123
Zastępca redaktora naczelnego


Komentarzy: 1321

Grupa: Moderator

Ranga: Zegarmistrz z Tarnowa

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

23-01-2018, 20:57 , ocenił powyższy materiał: mocne - Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa

Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa

Dałbym sobie głowę uciąć że jmk zwolnią a Eddiemu szło dobrze.Po pierwszej połowie to jmk był ostatni !
Zarząd musiał się ostro wkurzyć że postanowili go zwolnić.Jeszcze mi się tak nie zdarzyło .
Mahdi gratulacje!! Dla pozostałej trójki też gratulacje !!!.

Mahdi
Fanboj najlepszego stopera świata


Komentarzy: 6019

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

23-01-2018, 21:06

@grinch123 - jmk, ja i Dobi nie musieliśmy się martwić zwolnieniem, bo oczekiwania były "awans do Ligi Europy". Tylko Eddy miał oczekiwania najwyższe - zwycięstwo i był "na musie".

Do zwolnienia wcale nie musiało jednak dojść, skończyłoby się na rozmowie z zarządem, gdyby nie jego błąd.

Powiem Wam też, że po zakończeniu turnieju finałowego rozegraliśmy sobie... turniej nieoficjalny, zamieniając się drużynami:-) Nie starczyłoby oczywiście czasu, żeby zagrać całość (po 8 meczów każdy z każdym), więc graliśmy sobie po 6 spotkań każdy z każdym na "kluczowych".

Ja miałem zespół Eddyego i zająłem 2. miejsce. O 2 punkty wyprzedził mnie Dobi, który z kolei wziął zespół jmk. Mimo faktu, że byłem drugi, do zwolnienia nie doszło. A tak przy okazji - zespół Eddyego był wprost fatalny: brak defpomów (oprócz Casimiro) boczni obrońcy ze słabymi atrybutami krycia i odbioru, stoperzy z niskim poziomem koncentracji... Grało mi się tą drużyną bardzo źle.

DanielW


Komentarzy: 55

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-09-21

Poziom ostrzeżeń: 0

23-01-2018, 21:11 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Mimo że zdarzyło się parę wpadek, przewaga punktów jeszcze wzrosła. Czekam już na ten filmik!

Pucek


Komentarzy: 78

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-02-25

Poziom ostrzeżeń: 0

23-01-2018, 21:26

Po prostu forma z transmisją z Twitcha jest ciekawsza i bardziej interaktywna - przede wszystkim dla oglądających. Wracam z firmy i patrzę co u Mahdiego i u ekipy - mogę coś napisać na czacie albo nawet odezwać się do chłopaków przez mikrofon, pogratulować zwycięzcy, pocieszyć przegranego.

To tak jakby mecze piłki nożnej nie były transmitowane w telewizji, tylko miałbym czytać relacje na drugi dzień w internecie, bo ktoś wyczyta ze wskazówek Mourinho jego warsztat albo zobaczy jak ustawia piłkarzy na boisku.

Jeśli zaś chodzi o prywatność, to spoko. Nie wiem co tam robicie i o czym rozmawiacie. Jeśli to ma zostać między Wami... rozumiem. W chwili gdy to piszę około 25 osób prowadzi transmisję live z Football Managera 2018 i nie mają takich problemów, ale może są trochę bardziej nowocześni.

Paternoster


Komentarzy: 132

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-12-15

Poziom ostrzeżeń: 0

23-01-2018, 21:30 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

14 punktów przewagi, najwięcej goli zdobytych, najmniej straconych, to deklasacja. Na dodatek najtańszą i najgorzej opłacaną drużyną. Podziwiam!

Mahdi
Fanboj najlepszego stopera świata


Komentarzy: 6019

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

23-01-2018, 21:36

Pucek, dnia 23-01-2018, 21:26, napisał:
Po prostu forma z transmisją z Twitcha jest ciekawsza i bardziej interaktywna - przede wszystkim dla oglądających. Wracam z firmy i patrzę co u Mahdiego i u ekipy - mogę coś napisać na czacie albo nawet odezwać się do chłopaków przez mikrofon, pogratulować zwycięzcy, pocieszyć przegranego.

To tak jakby mecze piłki nożnej nie były transmitowane w telewizji, tylko miałbym czytać relacje na drugi dzień w internecie, bo ktoś wyczyta ze wskazówek Mourinho jego warsztat albo zobaczy jak ustawia piłkarzy na boisku.

Jeśli zaś chodzi o prywatność, to spoko. Nie wiem co tam robicie i o czym rozmawiacie. Jeśli to ma zostać między Wami... rozumiem. W chwili gdy to piszę około 25 osób prowadzi transmisję live z Football Managera 2018 i nie mają takich problemów, ale może są trochę bardziej nowocześni.


Ty nadal nie rozumiesz - nie ma to nic wspólnego z "brakiem nowoczesności". To że jakiś Zenek czy inny zjarany zielskiem Kassi gra sobie na twitchu z innym Zenkiem, to zupełnie coś innego niż MISTRZOSTWA. Tu się rywalizuje o splendor, pieniądze i nagrody. Dlaczego ktoś w kolejnej edycji ma mieć podane wszystko jak na tacy?

Wyjaśniłem w tekście na końcu, dlaczego żadnych transmisji nie ma i nie będzie. Nie zamierzamy nikomu podawać jak na talerzu swoich taktyk, poleceń itd. To proste i logiczne. Zupełnie czymś innym jest prawdziwy mecz, a zupełnie czymś innym Football Manager; wiec nie zamierzam dawać komuś szansy, by szedł na łatwiznę.

Jedyna opcja relacji ;na bieżąco" jest taka, jak napisałem. Jeżeli masz czas i pieniądze - zapraszam za rok; będziesz miał szanse się wykazać.
Copyright © 2015-18 by Łukasz Czyżycki and Agnieszka Czyżycka