ROZGRYWKA MISTRZÓW - ELIMINACJE - Football Manager


OCENA mocne: 9, słabe: 0
zobacz komentarze

Football Manager 2018, Rozgrywka Mistrzów 4, Zadanie nr 2 (Hutnik Szczecin), #6

06-08-2018, 10:02 , Unikalnych wejść: 347 , autor: jmk

Wybrany klub / reprezentacja: Hutnik Szczecin

Opisywany sezon: 2022/2023

Poziom rozgrywkowy: II Liga

Wersja gry: FM 2018 18.3.4

Przypomnę:

Sezon Miejsce Liga Info
2017/2018 1 IV liga AWANS
2018/2019 13 III liga -
2019/2020 8 III liga -
2020/2021 5 III liga -
2021/2022 1 III liga -

 

Sezon 22/23 II liga:

Historyczny awans do II ligi dał nam mega kopa. Udało się wreszcie po trzech ciężkich sezonach stania w miejscu. Niestety problemem cały czas są nasze klubowe finanse i nie zanosi się na poprawę. Rozwiązań tej kwestii może być kilka - budowa nowego stadionu i zarabianie na biletach, bo w tej chwili te 500 miejsc to tyle, co nic. Natomiast, aby to uczynić trzeba mieć... fundusze. Drugą opcją jest sprzedaż graczy, już teraz zdradzę, że w zimą kilka fajnych marek z wyższej ligi czaiło się na moich trzech piłkarzy, ale dawałem cenę zaporową - 100 tysięcy złotych, nieco ratowałoby to nasz budżet, a za mniej nie było sensu się osłabiać. Niestety tyle to nikt nie chciał dać.  Ostatnia opcja to znalezienie sponsora, niestety takiego też nie widać i nie słychać, jedynie poprosiłem o nowego patrona i udało się dojść do porozumienia z ekipą z Ekstraklasy, Koroną Kielce:

A tak wyglądały nasze szanse według ekspertów:

Krótko mówiąc: powinniśmy zlecieć z ligi z wielkim hukiem, jesteśmy najsłabszą z ekip w tym gronie. Nowa liga, nowi rywale. Przede wszystkim sporo jest drużyn rezerw, ma to swoje plusy i minusy. Na korzyść posiadania w lidze takich przeciwników jest na pewno to, że one nie mogą awansować wyżej, a więc możemy ewentualnie zająć dalsze miejsce, a i tak uzyskamy awans. Minusem - że te zespoły są o wiele lepsze i często grają tam piłkarze z pierwszych zespołów.

Wzmocnienia:

Jeśli chodzi o wzmocnienia to szału nie było. Zbudowałem skład z zawodnikami, którym zaufałem i w których widzę potencjał, nie chciałem znowu mieszać, zmieniać tym bardziej, że nasza reputacja chyba dalej nie jest zbyt dobra, bo niewiele się zmieniło w kwestii "chęci" przejścia do naszej drużyny co lepszych piłkarzy. W końcu wzmocniłem tylko ławkę na lewej obronie:

Miał grać tylko na wypadek problemów Kieruzela. Później wypożyczyłem dwóch grajków z Korony Kielce, ale bardzo szybko narzekali na brak gry i wrócili do stolicy województwa świętokrzyskiego.

Reasumując zatem, skład nie odbiegał zasadniczo od tego z poprzedniego sezonu, z klubu odszedł jedynie Stanczyk.

Sparingi i... Puchar Polski

Chyba rozumiem te tłumaczenia, że granie w rundach wstępnych w Europie to katorga...;) Tak samo przyszło nam zagrać po raz pierwszy już w ogólnopolskim Pucharze, niestety w środku meczów sparingowych lepsza okazała się od nas Wisła Sandomierz, zespół z III ligi...

Jesień 2022

Bardzo się cieszyłem, że na inaugurację II ligi mogliśmy zagrać u siebie. Zawsze fajnie jest rozpocząć sezon przywitaniem się z własną publicznością. Los skojarzył nas z Olimpią Grudziądz, więc gdzie jak nie tutaj szukać punktów. Zanosiło się na arcytrudne spotkanie, bo już w 7. minucie gości objęli prowadzenie, ale w 33. minucie wyrównał Haraś, a po zmianie stron potężną bombą popisał się defensywny pomocnik Kowalczuk i sensacja stała się faktem, absolutny beniaminek ze Szczecina pokonuje Olimpię 2:1, oczywiście przy udziale kompletu publiczności.

Mimo zbierania już coraz większej ilości kibiców na meczach domowych to ekipy wyjazdowej z prawdziwego zdarzenia jeszcze się nie dorobiliśmy, pierwszy wyjazd w sezonie zaliczyły tylko trzy osoby, a to dziwne, bo graliśmy w sumie w nieodległym Głogowie. Tym razem to my objęliśmy prowadzenie za sprawą naszego najlepszego zawodnika - Szymona Brandla, ale my tej przewagi nie roztrwoniliśmy, piękny sen trwał. Nawet w trzeciej kolejce, gdy do Szczecina przyjechały rezerwy Lecha,  też się nie przestraszyliśmy i to goście gonili wynik, udało im się i mecz zakończył się podziałem punktów.

Miesiąc miodowy w II lidze skończyliśmy... koszmarem. Siedmiu naszych kibiców patrzyło w Krakowie jak upokarza nas Garbarnia i wskazuje nasze miejsce na ziemi:

W następnej kolejce musieliśmy się odbić, ale niestety remis z Motorem, a później porażka w Warszawie 2:0 z rezerwami Legii nieco pozbawiły nas złudzeń. Wrzesień zaczęliśmy od wyjazdu do pobliskiego Stargardu i pierwszy raz w tej lidze spuściliśmy komuś łomot:

Będąc na fali pokonujemy też jednego z kandydatów do awansu - Wigry Suwałki 2:1.  Następnie kolejne przebudzenie i dwie porażki, ale z uznanymi markami - 2:0 z Widzewem i 3:1 z Polonią Warszawa, to już nie bolało jak mecz z Garbarnią, takie porażki były wliczone w koszta.

Mimo wszystko prezentowaliśmy się nad wyraz dobrze, sądziłem iż czekać nas będzie szalenie trudna walka o utrzymanie, a tymczasem notujemy trzy wygrane z rzędu, wprawdzie skromnie, bo 1:0 z Siarką, 2:1 ze Stilonem i 2:1 z rezerwami Wisły Płock, ale nic więcej od moich graczy nie oczekuję, wręcz przeciwnie - byłem zachwycony!

Zostały nam cztery kolejki do końca rundy jesiennej i de facto sześć do końca rozgrywania meczów w tym roku kalendarzowym. Najpierw zremisowaliśmy z Odrą Opole 0:0 i ulegliśmy rezerwom Górnika z Zabrza, ale pokonaliśmy również II zespół z Lubina. Niestety w 17. kolejce musieliśmy uznać wyższość w Siedlcach tamtejszej Pogoni.

Jak widać te zespoły rezerw to dla nas wielki... plus. Udaje nam się tam urwać punkty, a ich wyższość w lidze zupełnie nam nie szkodzi. Mimo aż sześciu porażek jesteśmy na miejscu... dającym awans.

Zimy jednak nie spędzimy na takowym miejscu, bo w dwóch kolejkach "wiosennych" zyskujemy "tylko" trzy punkty - ulegając Olimpii Grudziądz i wygrywając z Chrobrym. I spadamy na miejsce "barażowe".

Zima 2022/2023

Tak jak pisałem wcześniej, zimą starano się za bezcen wykupić moich najlepszych graczy. I było naprawdę blisko, żebym sprzedał Harasia za śmieszną kwotę, którą zaakceptował prezes:

Nie wiedziałem, że jestem z prezesem na "Ty", ale ostatecznie udało mi się go przekonać.

W takim wypadku nie odszedł z klubu nikt, również do Szczecina nie przywędrował żaden nowy piłkarz.

Sparingi zimowe:

Wiosna 2023

Wszyscy wiemy doskonale, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. W sumie po takiej rundzie jesiennej już byłem ukontentowany poczynaniami mojego zespołu, ale... teraz już za cel wziąłem sobie awans. Albo co najmniej obronić te miejsce barażowe. Wiosnę zaczynaliśmy na strasznie trudnym i gorącym terenie, tu nie chodzi o relacje Pogoń - Lech, a Szczecin - Poznań, stąd też do stolicy ziemniaka wybrało się aż 42 kibiców Hutnika, który żywiołowo dopingowali nasz zespół. A mecz był bardzo wyrównany i bardzo.. ostry.  Bramki padły tylko w pierwszej połowie i to po jednej dla każdej z drużyn,  ale w drugiej połowie sędzia pokazał dwie czerwone kartki - również sprawiedliwi, po jednej dla każdego.

Gdy do Szczecina zawitała Garbarnia mieliśmy rachunki do wyrównania. Musieliśmy się odpłacić za upokorzenie i wynik 5:0. Po części się udało, chociaż to goście wyszli na prowadzenie, ale ledwie dwie minuty później wyrównał Haraś, a 11 minut po nim - Woźniak ustalił wynik meczu i dał nam trzy oczka.

Nasza gra wyglądała naprawdę dobrze na początku tej rundy, wygrywamy z Motorem 1:0 w dalekim Lublinie, później nawet remisujemy 2:2 z rezerwami Legii i po raz kolejny roznosimy Błękitnych ze Stargardu (już nie szczecińskiego), tym razem klepiąc ich 3:0.

To co się działo w następnych trzech kolejkach zasługuje na chwilę analizy. Jechaliśmy do Suwałk na bardzo trudny mecz z Wigrami. I chociaż wcale w tym meczu nie byliśmy gorsi to wynik mówi sam za siebie - to był dramat!

I wiecie co? Bardzo się cieszę, że wybrałem taką opcję budowy drużyny - głównie młodych graczy, który zgrywam, ogrywam, buduję jedność, drużynę i tak zwany team spirit. Nie poddali się, wręcz przeciwnie, charakter przekazany przeze mnie wreszcie zakiełkował i wyrósł w górę niczym słynna fasola, zagraliśmy w następnej kolejce na własnym obiekcie GENIALNY mecz, NAJLEPSZY w mojej historii w Hutniku, co ja będę się rozpisywał:

I tu też nie wpadliśmy w samo-zachwyt, bo za chwilę  ruszyliśmy na podbój stolicy, wyszarpując punkty Polonii, dosłownie rzutem na taśmę:

Przegraliśmy z Wigrami, które były przed nami, ale później udało nam się wygrać z dwoma rywalizującymi o awans z nami zespołami w efekcie byliśmy na drugim miejscu dającym awans, traciliśmy do Wigier ledwie punkt, mając 3 przewagi nad Widzewem i 4 nad Polonią. Następny w kolejce po awans był Chrobry, który do nas tracił już 9 punktów. Ustawiało nas to w dogodnej sytuacji na finiszu - ostatnie siedem meczów i wszystko w naszych sercach, głowach, rękach i nogach.

Niestety to co się wtedy wydarzyło to był... dramat naszej drużyny, a początek marszu Siarki. Gościliśmy ich u siebie w Szczecinie i byliśmy zbyt mili, bo zespół z Tarnobrzegu wywiózł ze sobą trzy punkty. Następnie nie potrafiliśmy strzelić choćby gola Stilonowi w Gorzowie, zespołowi który bronił się przed spadkiem. W 30. kolejce kolejna porażka, tym razem z rezerwami Wisły Płock 1:0 i sytuacja staje się coraz trudniejsza...

W teorii nie mieliśmy aż tak trudnej przeprawy na ostatniej prostej co np. Siarka, która miała swoją życiową szansę, ale musiała pokonać bezpośrednich rywali i jeszcze rezerwy Legii.

Musieliśmy wziąć się w garść i pokazać w Opolu kawał dobrej piłki. Może nie do końca nam to wyszło, bo wynik o wiele lepszy niż gra, ale w sumie teraz trzy punkty były na wagę złota.

Z rezerwami Górnika z Zabrza radziliśmy sobie fatalnie, to kolejny z meczów, gdy nic nie chciało wpaść. Dzięki Bogu w 18. minucie mieliśmy rzut karny, który na bramkę zamienił Kieruzel, okazało się, że to wystarczyło i trzy punkty zostały w Szczecinie.

W przedostatniej kolejce jechaliśmy do Lubina i dostaliśmy straszne wciry, wszystkie gole padły w drugiej połowie, a Zagłębie (18 miejsce!) rozgromiło nas 3:0. W tym czasie Wigry uległy w Opolu Odrze 1:0,  Polonia sensacyjnie przegrywa 4:2 w Gorzowie ze Stilonem, Widzew przegrywa z rezerwami Wisły w Płocku, Siarka natomiast bez niespodzianki - przegrywa u siebie z Legią II. Kolejka cudów albo... fair play ;)

Licząc tylko zespoły, które mogą awansować:

Wigry  57

Widzew 56

Hutnik 54

Polonia Warszawa 51

---

 Pogoń Siedlce 44

Siarka 43

--

Jak widać sprawy awansu praktycznie przesądzone,  Siarka i Pogoń już bez szans na baraże. natomiast wszystko rozchodziło się o to kto, które miejsce zajmie. W przypadku równej ilości punktów liczą się bezpośrednie mecze, mogliśmy zatem spaść na "4" miejsce, prosto do baraży.

Widzew wygrywa w Łodzi z Odrą Opole 2:1, Wigry nie dają rady u siebie rezerwom Górnika Zabrze i zdobywając jeden punkt, spadają za Widzew. My w końcówce meczu tracimy bramkę, ale był to gol tylko na 1:1,  a jeden punkt dawał nam bezpośredni awans, bez względu na wynik z Warszawy. A tam i Polonia nie daje rady, bo remisuje z Wisłą II Płock.

I cóż, mamy to :) Kompletnie się nie spodziewałem awansu w I sezonie z tak silnie obstawionej ligi. Milowy krok rozwojowy Hutnika.

Młode Wilki:

Historyczny skład:

Najlepsi:

Chwalimy się:

I inwestycje...

Wyjaśniając: przenosimy się do Stargardu (WTF - czemu nie Szczecin?! Chociażby na Pogoń II), a budują nam nowy obiekt, na który musimy poczekać dwa lata. Zadłużamy się sporo, bo pożyczka na 10 lat będzie kosztowała 100 tysięcy miesięcznie. Na starym stadionie średnia frekwencja została pobita - 483 osoby na meczu na 500 miejsc.

Finanse:

Dostaliśmy jednak ładną kwotę za transmisję meczów, jednak to kropla w oceania wręcz potrzeb.

I na koniec:

Obowiązki:

NOTKA ORGANIZACYJNA

Wszystko, co musisz wiedzieć o 4. Mistrzostwach Polski Wirtualnych Menedżerów:
REGULAMIN


KOLEJNA PUBLIKACJA

Kolejny blog z dokumentacją udziału w eliminacjach możesz opublikować nie wcześniej niż:
9 sierpnia 2018, godz. 10:02:34 (godz./min./sek.)
(obowiązkowe 72 godziny przerwy pomiędzy publikacjami)


ZADANIA - POSTĘP

Zadania należy wykonywać w podanej kolejności, tzn. dopiero po zakończeniu pierwszego przejść do drugiego, a po zakończeniu drugiego - do trzeciego. Ilość karier dowolna. Dla każdego z trzech zadań przygotowany jest oddzielny ujednolicony zapis gry.


Zadanie nr 1 (Mistrz) - wykonane
Po zakończeniu pierwszego sezonu uczestnik eliminacji - aby nie obciążać swojego komputera - można usunąć ligi z następujących państw:
Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Grecja, Holandia, Portugalia, Rosja, Rumunia, Serbia, Szkocja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina i Węgry.


Zadanie nr 2 (Droga w górę) - rozpoczęte
Po zakończeniu pierwszego sezonu uczestnik eliminacji - aby nie obciążać swojego komputera - może usunąć każdą niższą ligę od tej, w której gra z polskiej piramidy ligowej. Zaleca się jednak ostrożność; zabrania się przywracania grywalności niższej ligi, co miałoby znaczenie w razie ewentualnego spadku.


Zadanie nr 3 (Patriota) - nie rozpoczęte
Po zakończeniu pierwszego sezonu uczestnik eliminacji - aby nie obciążać swojego komputera - może usunąć każdą niższą ligę od tej, w której gra z włoskiej piramidy ligowej. Zaleca się jednak ostrożność; zabrania się przywracania grywalności niższej ligi, co miałoby znaczenie w razie ewentualnego spadku.


CO DALEJ - NASTĘPNY SEZON

Finalny autozapis w zadaniu nr 2 (sezon 2023/24) to: 
21 / 06 / 2024 (czasu gry)

Proszę zachować wszystkie autozapisy do kontroli. Kontrola autozapisów obejmie tylko i wyłącznie laureatów (osoby, które wykonają wszystkie zadania) i odbędzie się po zakończeniu eliminacji.


Notkę sporządzil i dodał: Mahdi


Autor: jmk
3 miejsce w Polsce FM 2017, Typer Sezonu 2017/18 - 3. miejsce

KOMENTARZE

crisadus


Komentarzy: 233

Grupa: Moderator encyklopedysta

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sponsor Techniczny

Dołączył: 2017-03-04

Poziom ostrzeżeń: 0

06-08-2018, 10:15 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

I ruszyła maszyna!
Tak jak wspominałem u siebie, II liga jest chyba najłatwiejsza, ponieważ awansować można nawet z 5-8 miejsca :)

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, Drugi Kreator Gwiazd we wrześniu 2018, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 7342

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

06-08-2018, 13:16 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Bardzo mi się podoba! Jak zawsze zresztą.

__________________________________________________________________________________________

Info:

1/ Najnowszy (ostatni) Biuletyn Rozgrywki Mistrzów:

https://myfootballmanager.pl/rozgrywka-mistrzow/1897/41-biuletyn-rozgrywki-mistrzow-sierpien-2018

2/ W dniach 02-04 każdego miesiąca, wirtualni menedżerowi wybierają spośród siebie trójkę najlepszych. Wyrazem szacunku dla dokonań innych jest oddanie głosu, co zajmuje minutę lub mniej. Z góry dziękuję za udział w kolejnych wyborach, które rozpoczną się 2 września.

Wyniki ostatnich wyborów "menedżera miesiąca":

https://myfootballmanager.pl/artykul/356/menedzer-miesiaca-nr-32-lipiec-2018-wybrany


DZIĘKUJĘ za udział w ostatnich wyborach! Zostałeś nagrodzony "miodnym" kolorem nicka oraz wpisem na listę honorową:

https://myfootballmanager.pl/artykul/358/honorowa-lista-wyroznione-nicki-sierpien-2018

Fubar
Zastępca redaktora naczelnego, Mistrz Ceremonii, Typer Sezonu 2017/18 - 2. miejsce


Komentarzy: 1232

Grupa: Root Admin

Ranga: Niezłomny Celt

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2015-12-03

Poziom ostrzeżeń: 0

06-08-2018, 14:41 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Fajnie opisane, a wynik jeszcze lepszy;-)

Kuba199321


Komentarzy: 598

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-02-28

Poziom ostrzeżeń: 1

06-08-2018, 19:34 , ocenił powyższy materiał: mocne - Doceniam to, co robisz

Kurde, martwią mnie te Twoje finanse.. Na transfery gotówkowe chyba nie ma co liczyć, ale liczę, że ten "team spirit" poniesie Cię do Ekstraklasy :)

grinch123
Zastępca redaktora naczelnego


Komentarzy: 1720

Grupa: Moderator

Ranga: Zegarmistrz z Tarnowa

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

06-08-2018, 19:50 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Jak zwykle blog opisany perfekcyjnie,czytało mi super. Powodzenia w następnym sezonie !

Pas690


Komentarzy: 54

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2018-05-11

Poziom ostrzeżeń: 0

06-08-2018, 21:41 , ocenił powyższy materiał: mocne - Świetny pomysł na karierę, będę czekał na dalszy ciąg

(cała wypowiedź to spojler- edycja: Mahdi)https://myfootballmanager.pl/artykul/237/spojler-w-komentarzach


AchimPirlo


Komentarzy: 46

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-10-30

Poziom ostrzeżeń: 0

07-08-2018, 19:14 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Śledzę od początku i mocno trzymam kciuki, uwielbiam gry niższymi ligami zwłaszcza w Polsce, więc sam już nie mogę się doczekać rozpoczęcia tego zadania. Współpraca z Koroną to ciekawe rozwiązanie.

radu9319
Trzeci Kreator Gwiazd we wrześniu 2018, Typer Miesiąca - 1. miejsce


Komentarzy: 244

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-12-11

Poziom ostrzeżeń: 0

08-08-2018, 19:21 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Co za niespodzianka! Ciekawe ile potrwa droga do EKSTRAKLASY i kiedy doczekamy się derbów Szczecina ;)

kuboll112


Komentarzy: 323

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2016-12-27

Poziom ostrzeżeń: 1

15-08-2018, 16:45 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

W 18-stce nawet bez głośnych transferów można zbudować ekstra ekipę, ważne utrzymać morale, zgrać zespół i szczególnie uważać na mecze wyjazdowe, ja na wyjazdach praktycznie zawsze idę na remis a gram lecce już od 2 sezonów w serie a
Obecnie online: Kuba199321
Copyright © 2015-18 by Łukasz Czyżycki and Agnieszka Czyżycka