ROZGRYWKA MISTRZÓW - ELIMINACJE - Football Manager


OCENA mocne: 9, słabe: 0
zobacz komentarze

Football Manager 2018, Rozgrywka Mistrzów 4, Zadanie nr 2 (Limanovia Limanowa), #1

09-10-2018, 10:00 , Unikalnych wejść: 362 , autor: Fubar

Wybrany klub / reprezentacja: Limanovia Limanowa

Opisywany sezon: 2017/2018

Poziom rozgrywkowy: 5

Wersja gry: FM 2018

Przed rozpoczęciem drugiego zadania, perspektywa gry w IV Polskiej Lidze, przyprawiała mnie o mdłości. Nie miałem bladego pojęcia na temat tych rozgrywek i było mi wszystko jedno kogo poprowadzę i w jakiej lidze. Wybór padł na Limanovia Limanowa… Fajna nazwa. Największym sukcesem, Limanovi jest awans do II Ligi w sezonie 2012/2013. Ciśnienia raczej nie należy się spodziewać, nie mniej jednak przez fachowców jesteśmy uważani za jednego z faworytów do zwycięstwa w lidze.

Co do składu… Jest paru zawodników, którzy wyróżniają się na tle pozostałych, ale mimo wszystko jakiegoś wielkiego talentu na miarę IV Ligi, to raczej brak. Zupełnie przez przypadek zauważyłem że Limanovia, jest klubem filialnym Wisły Kraków… Humor nieco mi się poprawił, ponieważ ściągnąłem niemal całą młodzież z Krakowa, co dało piorunujący efekt!

 

IV Liga

 

Pierwsze spotkanie rozpoczęliśmy od rozbicia nijakiej Glinki Gorlice 11-2. Osiemnastoletni Michał Banik w tym spotkaniu strzelił 7 bramek!

Kolejne pięć spotkań wygraliśmy odpowiednio: 5-1, 4-1, 8-0, 3-0, 4-1, 2-1, a Michał Banik w każdym meczu wpisał się na listę strzelców. Mało tego! Jego bilans bramkowy po rozegraniu 7 spotkań w lidze wynosił: 23 Bramki!!! (7,3,6,2,2,1,2)

Po tej fantastycznej serii, dopadł nas lekki kryzys w postaci dwóch remisów, ale szybko wróciliśmy na odpowiednie tory i do końca rundy jesiennej nie zaznaliśmy porażki!

Tabela Runda Jesienna

Nie będę ukrywał że przerwa pomiędzy rozgrywkami w Polsce, jest strasznie męcząca… Cztery długie miesiące oczekiwania na mecze o stawkę, potrafią zniechęcić bardzo skutecznie. A do tego trzeba grać jeszcze mecze towarzyskie… Gdyby tak wzorem ekipy DBoniem, coś na tym zarabiać, a tu przyjeżdżają jakieś dziwne drużyny i rozkopują nam nasze Estadio da Gruz, nie płacąc za to nawet złotówki. Poza zgraniem, nie ma tu żadnych pozytywów, choć trudno nie docenić wartości jaką jest zgranie ekipy.

Uczciwie muszę przyznać, że nieco obawiałem się tego jak może wpłynąć tak długa przerwa na dyspozycję moich zawodników, ale obawy okazały się nie uzasadnione:

Okres zimowy przepracowaliśmy solidnie i rundę wiosenną zakończyliśmy również bez porażki! Sezon ligowy bez przegranej! Tego to się nie spodziewałem…

Ustanowiliśmy kilka rekordów, takich jak, największa ilość wygranych meczy w lidze, najwięcej bramek strzelonych, najwięcej punktów, serie bez porażek… Krótko mówiąc byliśmy jak na IV ligę zdecydowanie za mocni! Z ręką na sercu przyznaję, że ten sukces zawdzięczamy zawodnikom wypożyczonym z Wisły U-19. To ich robota, to Oni wygrali nam czwartą ligę w cuglach.

Michał BANIK (Napastnik) - zdobywca 49 bramek i 19 asyst ze średnią 8,25!

Adrian GRZYB (Prawy skrzydłowy) - zdobywca 11 bramek i 22 asyst, średnia 7,98!

 

Puchar małopolski

 

Puchar małopolski traktowaliśmy tak samo jak rozgrywki ligowe i zamierzaliśmy go zdobyć. Na pierwszą poważną przeszkodę trafiliśmy w 5 rundzie. Podhale Nowy Targ bo z nimi przyszło nam grać, to zespół z III poziomu Ligowego. Nie żaden wielki lider, raczej średniak. Pomyślałem, że to będzie dobre przetarcie i zobaczymy na co stać mój zespół:

Rozczarowanie to najdelikatniejsze z określeń, tego co stało się na Estadio da Gruz.

Co za męki co za wstyd! Poważne ostrzeżenie przed tym co nas czeka za rok.

Podsumowując czuję się miło zaskoczony tym jak potoczył się ten rok. Owszem nasza dyspozycja i dobra gra to skutek "zaciągu" młodych piłkarzy z Wisły U-19, co powoduje że naszym głównym zadaniem na kolejny sezon będzie przedłużenie wypożyczeń i walka o kolejny awans... Mogę zdradzić, że pisząc ten blog, wiem już że mój misterny plan diabli wzięli...

 

Obowiązki

 

 

NOTKA ORGANIZACYJNA

Wszystko, co musisz wiedzieć o 4. Mistrzostwach Polski Wirtualnych Menedżerów:
REGULAMIN


KOLEJNA PUBLIKACJA

Kolejny blog z dokumentacją udziału w eliminacjach możesz opublikować nie wcześniej niż:
12 października 2018, godz. 10:00:20 (godz./min./sek.)
(obowiązkowe 72 godziny przerwy pomiędzy publikacjami)


ZADANIA - POSTĘP

Zadania należy wykonywać w podanej kolejności, tzn. dopiero po zakończeniu pierwszego przejść do drugiego, a po zakończeniu drugiego - do trzeciego. Ilość karier dowolna. Dla każdego z trzech zadań przygotowany jest oddzielny ujednolicony zapis gry.


Zadanie nr 1 (Mistrz) - wykonane
Po zakończeniu pierwszego sezonu uczestnik eliminacji - aby nie obciążać swojego komputera - można usunąć ligi z następujących państw:
Austria, Belgia, Chorwacja, Czechy, Grecja, Holandia, Portugalia, Rosja, Rumunia, Serbia, Szkocja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina i Węgry.


Zadanie nr 2 (Droga w górę) - rozpoczęte
Po zakończeniu pierwszego sezonu uczestnik eliminacji - aby nie obciążać swojego komputera - może usunąć każdą niższą ligę od tej, w której gra z polskiej piramidy ligowej. Zaleca się jednak ostrożność; zabrania się przywracania grywalności niższej ligi, co miałoby znaczenie w razie ewentualnego spadku.


Zadanie nr 3 (Patriota) - nie rozpoczęte
Po zakończeniu pierwszego sezonu uczestnik eliminacji - aby nie obciążać swojego komputera - może usunąć każdą niższą ligę od tej, w której gra z włoskiej piramidy ligowej. Zaleca się jednak ostrożność; zabrania się przywracania grywalności niższej ligi, co miałoby znaczenie w razie ewentualnego spadku.


CO DALEJ - NASTĘPNY SEZON

Finalny autozapis w zadaniu nr 2 (sezon 2018/19) to: 
18 / 06 / 2019 (czasu gry) lub 18 / 07 / 2019 (czasu gry) - w zależności, czy drużyna zagra w finale regionalnego PP.

Proszę zachować wszystkie autozapisy do kontroli. Kontrola autozapisów obejmie tylko i wyłącznie laureatów (osoby, które wykonają wszystkie zadania) i odbędzie się po zakończeniu eliminacji.


Notkę sporządzil i dodał: Mahdi


Autor: Fubar
Zastępca redaktora naczelnego, Mistrz Ceremonii, Typer Sezonu 2017/18 - 2. miejsce

KOMENTARZE

DanielW


Komentarzy: 163

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-09-21

Poziom ostrzeżeń: 0

09-10-2018, 10:14 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Chętnie bym zobaczył tego Banika, jakie asy wystarczają na taką ligę. Ciekawe czy uda Ci się skończyć to zadanie.

Eli


Komentarzy: 42

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2018-09-04

Poziom ostrzeżeń: 0

09-10-2018, 11:12 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Skąd taka niechęć do IV ligi? Poszło jak trzeba

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, Pierwszy Kreator Gwiazd w listopadzie 2018, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 7592

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

09-10-2018, 11:51 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Doskonale Cię rozumiem, sam nie czuję tych klimatów... Zaciekawiło mnie ostatnie zdanie, zobaczymy czy dotyczy wypożyczeń, czy kolejnego awansu:-)

__________________________________________________________________________________________

Info:

1/ Najnowszy (ostatni) Biuletyn Rozgrywki Mistrzów:

https://myfootballmanager.pl/rozgrywka-mistrzow/1938/43-biuletyn-rozgrywki-mistrzow-pazdziernik-2018-oficjalnie-turniej-finalowy-ponownie-w-anglii

2/ W dniach 02-04 każdego miesiąca, wirtualni menedżerowi wybierają spośród siebie trójkę najlepszych. Wyrazem szacunku dla dokonań innych jest oddanie głosu, co zajmuje minutę lub mniej. Z góry dziękuję za udział w kolejnych wyborach, które rozpoczną się 2 listopada.

Wyniki ostatnich wyborów "menedżera miesiąca":

https://myfootballmanager.pl/artykul/370/menedzer-debiutant-miesiaca-wrzesien-2018-wybrany


DZIĘKUJĘ za udział w ostatnich wyborach! Zostałeś nagrodzony "miodnym" kolorem nicka oraz wpisem na listę honorową:

https://myfootballmanager.pl/artykul/372/honorowa-lista-wyroznione-nicki-pazdziernik-2018

Shrek


Komentarzy: 845

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Trudny Człowiek

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: 1

09-10-2018, 15:04

Największym (i chyba jedynym) mankamentem w dodatku jest niezgodność geograficzna i tak po kilku sezonach klub z Poznania występuje w lidze podkarpackiej. A z Warszawy w ... Śląskiej. Nie jest to wina autorów, tylko ograniczeń jakie nakłada edytor.

Piszesz Puchar Pomorski - uuu to gra ładnie pojechała. A tymczasem do nie błąd gry, tylko autora, który źle nazwał Puchar regionalny w którym grał. Jedyna rzecz do poprawy.

kubilaj2


Komentarzy: 262

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-12-26

Poziom ostrzeżeń: 0

09-10-2018, 16:53 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Shrek, dnia 09-10-2018, 15:04, napisał(a):
Największym (i chyba jedynym) mankamentem w dodatku jest niezgodność geograficzna i tak po kilku sezonach klub z Poznania występuje w lidze podkarpackiej. A z Warszawy w ... Śląskiej.

A klub ze Śląska - w Małopolsce.

Zyhym


Komentarzy: 764

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-12-28

Poziom ostrzeżeń: 1

09-10-2018, 18:15 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Jaki piękny samograj ligowy :D

Shrek


Komentarzy: 845

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Trudny Człowiek

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: 1

09-10-2018, 18:18

A klub ze Śląska - w Małopolsce.To akurat jeszcze ujdzie, bo jest to stosunkowo niedaleki region, a trzeba jakoś rozdzielić zespoły.

No bo co zrobić, jak w jednym sezonie z II ligi spadają 3 kluby należące do Krakowskiego OZPN, a awansuje tylko jeden, ligę wyżej?

Po za tym te dwa okręgi (zwłaszcza okręg Sosnowiec i Kraków) są ze sobą poniekąd złączone - Górnik Trzebinia, czy Victoria Jaworzno, grały swego czasu w lidze krakowskiej, mimo, że należała pod ŚZPN.

grinch123
Zastępca redaktora naczelnego


Komentarzy: 1775

Grupa: Moderator

Ranga: Zegarmistrz z Tarnowa

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

09-10-2018, 19:34 , ocenił powyższy materiał: mocne - Ten tekst jest jak narkotyk! Więcej!

Oj widzę że grasz w moich znajomych regionach .Żabno ,Tuchów to regiony bardzo blisko Tarnowa.Natomiast Wolania jest jakby w Tarnowie ale przy granicy.Ten Puchar to rzeczywiście trochę skopany.No zobaczymy jak ci pójdzie to zadanie.Napisałeś że perspektywa w czwartej lidze jakoś ci nie na rękę,powiem że mi podobnie. Dodatek bartka ma duże wzięcie i wielu graczy nie wyobraża sobie nie grać w niższych polskich ligach.Powodzenia

jmk
3 miejsce w Polsce FM 2017, Typer Sezonu 2017/18 - 3. miejsce


Komentarzy: 839

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-03-09

Poziom ostrzeżeń: 1

10-10-2018, 09:03 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Ja nie wiem o co Wam chodzi, przecież polskie kartofliska to jest sól prawdziwej piłki ;)

Powodzenia, streszczaj się :D

Jacor


Komentarzy: 447

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-10-07

Poziom ostrzeżeń: 0

10-10-2018, 10:23 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Pokażesz tego Banika? Super Ci poszło.
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-18 by Łukasz Czyżycki and Agnieszka Czyżycka