ROZGRYWKA MISTRZÓW - ELIMINACJE - Football Manager


OCENA mocne: 4, słabe: 0
zobacz komentarze

Football Manager 2021, Eliminacje RM7, Kariera#1, Sezon#4 (Pogoń Świebodzin)

06-05-2021, 21:20 , Unikalnych wejść: 668 , autor: jmk

Wybrany klub / reprezentacja: Pogoń Świebodzin

Opisywany sezon: 2023/2024

Poziom rozgrywkowy: I liga

Wersja gry: Football Manager 2021

O CO GRAMY?

Nie do wiary, ale tak - jesteśmy już na bezpośrednim zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Już tylko jeden krok dzieli nas od bycia w "elicie", ten krok może być jednak najtrudniejszy, bo ciągłe jesteśmy ubogim kopciuszkiem.

 

Tym razem rezerwy już wyżej awansować nie mogą, nie są więc klasyfikowani co do szans na mistrzostwo I ligi, a jak wyceniane są nasze notowania? Cóż - zaskoczenia nie ma, najniżej jak się da.

Zasady:

 

STADION?

Pamiętacie jak kończyłem poprzedni odcinek? Że takim minusem jest... ujemne saldo na koncie, tymczasem prezes mnie zaskoczył jeszcze bardziej... rozbudowując stadion za niewyobrażalną dla nas kwotę:

A skąd brać na to kasę? Na pewno nie od sponsora, chociaż kwota wzrosła znacznie to jednak brakująca suma na stadion to to nie jest.

 

I NIE WÓDŹ NAS (MNIE) NA POKUSZENIE...

No nie powiem - palec mi zadrżał, chwilę myślałem, ale... no nie, obiecałem sobie, że zbuduję potęgę Pogoni, ale jednak tej świebodzińskiej. W dalszej części sezonu na rozmowę zaprosiła mnie też krakowska Wisła.

 

IDZIE NOWE

Nie oszukujmy się, że niższe ligi prezentują kunszt wizji taktycznej, raczej - trzymanie się pewnych zasad i po prostu wyciśnięcie tego co najlepsze ze swoich piłkarzy, których szukanie jest clou na tym etapie. Postanowiłem, że I liga to jednak dobry moment, aby powoli budować swoją tożsamość, będzie to rzeźba w skale, pewnie trudna, ale... od tego sezonu oprócz swojej szybkiej, ofensywnej taktyki, używać będę także nowej - opartej na posiadaniu.

STARE:

 

NOWE:

 

RUCHY KADROWE

 

Co tu się nie działo! Serio, serio - rewolucja kadrowa. Trochę naginam, ale ruch faktycznie w Świebodzinie był wielki. Co ciekawe, znowu jeden z naszych graczy wzbudził zainteresowanie Ekstraklasowych ekip  - ostatecznie podpis naszego prawego obrońcy Kowalskiego widniał na umowię z Pogonią, ale Szczecin.

Myślę, że cena adekwatna - aczkolwiek jak za 40 tysięcy poszedł Karol, a Hirsz tylko za 16? Kowalski od razu trafił do... rezerw Portowego klubu - czy to awans sportowy? :>

 

Pozostałe transfery z klubu:

Transfery do klubu:

 

 

PO KARNYM NA DZIEŃ DOBRY

Ps. Kadra będzie po przerwie zimowej, gdyż... usunęły mi się screeny z jesieni, ale i tak - nieco zaspoileruję - ruchy zimą były spore.

Debiut w I lidze przypadł nam na potyczkę z Chojniczanką, zaczęliśmy od spotkania na własnym obiekcie, gdzie zebrało się aż 966 kibiców (z czego 321 przyjezdnych). W tym właśnie meczu od razu zagraliśmy swoją taktyką-dominującą, jeden z zrzutów ataków Pogoni:

Miała być dominacja, wysokie posiadanie piłki itp. ale... nie do końca wyszło, cóż - zespół się uczy. Mam nadzieję. Mecz był jednak dość wyrównany i nie dajemy się wyżej notowanemu rywalowi - remisujemy po 1, a obydwa gole padają po rzutach karnych.

 

 

OD POCZĄTKU POKAZAĆ SIŁĘ

Tak to prawda, przegraliśmy już w drugiej kolejce, także z beniaminkiem - Jagą II, ale rok temu nas roznosili, a teraz - ledwo 2:1. Pokazała to dalsza część tego miesiąca - pokonujemy duet GIEKAESÓW - Tychy i Jastrzębie oraz trzeciego z beniaminków - Wigry.

Zielono jednak się skończyło jeszcze w tym samym miesiącu - remisując u siebie z Koroną 2:2. W sumie - mocny wjazd! Dwa remisy, porażka i trzy wygrane, oby tak dalej!

Niestety wrzesień nas trochę przywitał poziomem ligi - na początek porażka w Niecieczy, remis z Miedzią i dopiero udało nam się pokonać Podbeskidzie 4:2 - świetny mecz! Ale było to jedyne zwycięstwo tego miesiąca.

Mimo to - było i tak nieźle, po 11. kolejkach byliśmy ciągle na miejscu barażowym o Ekstraklasę!  Zgromadziliśmy 17 punktów, jednak liderująca Cracovia miała ich już aż 26.

Właśnie z ekipą "Pasów" zaczęliśmy październik - przegraliśmy skromotnie 3:1 i to najmniejszy wymiar kary jaki wywieźliśmy z Krakowa. Znowu przez cały miesiąc wygrywamy tylko raz - 4:3 z Chrobrym Głogów, ale aż trzy remisy pozwalają nam utrzymać się w tej górnej części tabeli kończąc teoretyczną rundę jesienną.

Cała tabela dla chętnych:

 

Napisałem - teoretycznie, bo "jesień" trwała jeszcze trzy kolejki awansem z "wiosny". I co ciekawe - zaprezentowaliśmy się kapitalnie! Wygraliśmy 2:1 z Chojniczanką, 1:0 z Jagą i GKS-em Jastrzębie! Na długą przerwę zimową mogliśmy ruszać ze spokojną głową!

 

Cała tabela dla chętnych:

 

 

Chciałbym jeszcze wspomnieć, że graliśmy w Pucharze Polski. I w sumie tyle, bo graliśmy jeden mecz. Chociaż się postawiliśmy - 1:1 z Wisłą Płock to jednak odpadliśmy... po karnych.

 

JAK BUDOWA TO... OPÓŹNIENIA?

 

Nic z tych rzeczy, nie tutaj. Pogoń powoli staje się małą wizytówką miasta, coś jak Termalica dla Niecieczy... I rozbudowa stadionu oraz podgrzewanej murawy poszła zgodnei z planem.

 

WSZYSCY CHODŹTA

Zimą znowu spory ruch w okolicy Świebodzina. Nie, pielgrzymek jeszcze nie organizowaliśmy, ale były transfery do Pogoni. Najpierw te wychodzące, było ich niewiele - zawodnicy U19 poszli na wypożyczenia.

Do klubu zawitał jednak przede wszystkim jeden bardzo ważny zawodnik. OBCOKRAJOWIEC. Wiecie, mamy jednego Słowaka, a teraz przyszedł drugi - Białorusin. Jeśli ma już przychodzić ktoś innych niż Polak to musi być od tego przeciętnego Polaka lepszy. Bo jak nie to... po co?

Cały sztab przekonał mnie, że tak będzie w tym przypadku:

 

I tak oto za darmo (myślę, że uczciwa cena) przyszedł do nas Andrzej Malinowski:

No i dobra - dalej poszliśmy trochę w ilość. Ale chciałem na wiosnę nie "męczyć buły" znowu jak co roku, ale dać nową świeżość, głębię składu, więc... wypożyczałem ZA DARMO, bez oplat miesięcznych, pensji itp. A więc... czym ryzykowałem?

Było o nas nawet w podsumowaniu transferow ligi! Niestety nie chodziło o żaden z transferów indywidualnie tylko o... ilość wzmocnień.

 

 

ANIOŁOWIE ZE ŚWIEBODZINA

Teraz są ;)

BRAMKARZE:

 

OBROŃCY:

 

POMOCNICY:

NAPASTNICY:

 

 

WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY!

 

A jak wiosna to i... przymrozki. I takim zimnej przywitała nas runda wiosenna I ligi - pojechaliśmy do Tychów i wracamy z trzema bramkami bagażu, nic nie strzelając. Graliśmy strasznie w kratkę - wygrana z Wigrami, porażka z Koroną, znowu wygrana (wysoka!) 4:1 z Niecieczą i poraża (też wysoka) 3:0 z Miedzią...

Wtedy przyszło spotkanie z liderem - Cracovią, graliśmy w Świebodzinie. Natłukłem tym swoim graczom do głów ile ten mecz dla mnie znaczy i jak mają się w nim pokazać. Efekt?

 

KADRA I KASA

Mecz z Cracovią był kolejnym krokiem milowym w budowie mocnego klubu w Świebodzinie. Na trybunach zameldowało się 1523 kibiców (600 z Krakowa), co było nowym rekordem Pogoni.

Bardzo ucieszyła mnie też informacja, że mamy kadrowicza w zespole! Wprawdzie U-19 i Białorusi, ale o to wlaśnie chodziło!

 

POMALUTKU, PO TROSZECZKU...

Jak to u nas w Świebodzinie - czas leci powoli. Tak jak nasze wyniki, delikatnie mówiąc - no nie idziemy jak błyskawica po awans. Wręcz przeciwnie, drugie miejsce jest już poza zasięgiem. Ciągle nie łapiemy rytmu. Mimo to jest ścisk w czubie tabeli - praktycznie dwa kluby są już pewne awansu - Cracovia i Zagłębie Sosnowiec mają kolejno po 28 meczach 60 i 56 punktów. Trzecia jest co prawda Legia II, ale oni awansować nie mogą, sytuacja poniżej klubu ze stolicy:

4. Chrobry 47

5. GKS Tychy 43

6. Podbeskidzie 42

7. Pogoń Świebodzin 42

--

8. Korona Kielce 41

Baraże grają zespoły z miejsc 4-7.

Trzy kolejki później przegrywamy niezwykle istotny pojedynek z punktu widzenia właśnie walki o baraże - nic nie dały dwa gole Hajdy, bo Chrobry Głogów pokonuje nas 3:2. I na 3 kolejki przed końcem sytuacja mocno się nam skomplikowała:

Do końca ligi mamy bardzo trudny terminarz - zawsze silne rezerwy Lecha, Zagłębie Sosnowiec (wyjazd) i mecz u siebie z rezerwami Legii.

Pierwszy sprawdzian - zaliczony. Ledwo, bo ledwo, ale już od 4. minuty prowadziliśmy 1:0 z Poznaniakami po golu Grychtolika. Uff są 3 punkty.

Wchodzimy.

W 33. kolejce jednak już tak łatwo nie jest -  oddajemy przez 90 minut ledwie dwa celne strzały z pewnym już swego awansu Zagłębiem, niestety żaden nie kończy się golem. Punkt tracimy po trafieniu Goncalo Gregorio.

Ciągle jednak mamy jeszcze "ten fart", że w ostatniej kolejce wszystko mamy "w swoich nogach".

Zestaw par na ostatnią kolejkę:

 

Szanse na awans do Ekstraklasy zaprzepaściła sobie Korona Kielce - przegrywając u siebie, my dość łatwo pokonujemy Legię II, natomiast Górale z Podbeskidzia wręcz wyszarpały te baraże:

 

TABELA 34. kolejkach:

 

MISTRZOWIE BARAŻY?

Rok temu poszło nam całkiem fajnie w barażach o I ligę to czemu by teraz ich nie wygrać? Najpierw jednak pojedynek 1/2 z GKS Tychy. Do tej pory mierzyliśmy się dwukrotnie - raz wygraliśmy 2:1, a w rewanżu przegraliśmy aż 3:0.

Limit szczęścia niestety chyba nam się wyczerpał już na amen - w tym meczu, może tego tak nie widać ze statystyk, ale mieliśmy więcej "z gry". Jedyny gol jaki padł tego dnia - po rozegraniu rzutu wolnego. Niestety, autorstwa ekipy Tyskich.

Niestety - odpadamy. Ale... może to i lepiej? Nie sądzę, żebyśmy mieli zespół na miarę Ekstraklasy... a może tak się pocieszam?

W finale baraży spotkały się zatem - najlepsze zespoły patrząc po 34. kolejkach ligowych.

Finał ostatecznie wygrali nasi pogromcy - GKS Tychy, gratulujemy.

 

Ostateczna tabela:

 

Pełna:

 

PO EMOCJACH

Bramkarze:

Obrona:

Pomoc:

Atak:

STATYSTYKI:

 

 

Najlepszy snajper:

Najlepszy pomocnik:

 

Najlepszy obrońca:

 

Najlepszy bramkarz:

 

Najczęściej grali:

 

 

Jak tym razem finanse? Stan na 13 czerwca 2024 roku - minus 15 tysięcy euro.

 

 


 NOTKA ORGANIZACYJNA


Blog spełnia wszystkie wymagania regulaminowe.

Linki przydatne dla potencjalnych uczestników eliminacji 7. Mistrzostw Polski Wirtualnych Menedżerów:

SAMOUCZEK

REGULAMIN RM


Polecane dodatki do gry:


Autor: jmk
3. miejsce w Polsce FM 2017 i FM 2021, Typer Sezonu 2017/18 - 3. miejsce. Wyróżnienie Fair Play w eliminacjach 4. Edycji RM

KOMENTARZE

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020 i FM2021, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce, Pierwszy Kreator Gwiazd, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 9996

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

06-05-2021, 21:56 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

To teraz rezerwy mogą grać na zapleczu tej tzw. ekstraklasy? Nie wiedziałem! Moim zdaniem nie bardzo masz zespół na najwyższą klasę, ale w sumie tam wiele nie trzeba :-) Więc pewnie byś się utrzymał.

Edit. Adamczyk - najlepszy snajper - szybki jak wiatr :-)

jmk
3. miejsce w Polsce FM 2017 i FM 2021, Typer Sezonu 2017/18 - 3. miejsce. Wyróżnienie Fair Play w eliminacjach 4. Edycji RM


Komentarzy: 1218

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-03-09

Poziom ostrzeżeń: 1

06-05-2021, 22:10

Tak, od tego sezonu rezerwy mogą grać o jedną ligę niżej niż pierwszy zespół. Jakby ktoś z E-klasy spadł, a w I lidze będą rezerwy to rezerwy też są automatycznie degradowane niżej:

25 czerwca 2020 roku Zarząd PZPN zmienił uchwalę nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną. Część uchwalonych zmian dotyczyła wspomnianych wcześniej drużyn rezerw.

Przed uchwałą obowiązywał przepis, który nakazywał, aby między zespołami tego samego klubu istniała różnica co najmniej dwóch klas rozgrywkowych. PZPN postanowił jednak zmienić tę zasadę i obecnie zgodnie z § 2 ust. 6 uchwały: Kluby uczestniczące w rozgrywkach mistrzowskich mogą posiadać jedną lub więcej drużyn w klasach rozgrywek seniorów, niższych od tej, w której uczestniczy pierwszy zespół danego klubu. Zasada ta może być zmieniona przez Zarządy Wojewódzkich ZPN w odniesieniu do rozgrywek prowadzonych przez dany Związek.

Oczywiście nadal obowiązują przepisy mówiące o tym, że dwie drużyny tego samego klubu nie mogą uczestniczyć w rozgrywkach tej samej klasy oraz o tym, że we wszystkich przypadkach spadku pierwszej drużyny klubu do klasy niższej lub awansu drużyny rezerw do klasy wyższej, drużyna rezerw tego klubu musi być automatycznie przeniesiona do rozgrywek o klasę niższą.

Co do Adamczyka, huragan nie napastnik ;)

Jakubix12


Komentarzy: 82

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2021-01-01

Poziom ostrzeżeń: 0

06-05-2021, 23:01 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Może nawet i lepiej, że przegrałeś, gdyż byłby TOTALNY blamaż w kolejnym sezonie... Jako beniaminek wynik oczywiście świetny.

Adamczyk może i strzelił trochę bramek, ale za to jaki wolny... Nie jest to poziom Hirsza, szanujmy się. Czekam na godnego następcę.

kaminior323
Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, 3. miejsce w Polsce FM 2020


Komentarzy: 2158

Grupa: Moderator

Ranga: Prawoskrzydłowy z Poznania

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

07-05-2021, 06:57 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Niezależnie, czy awans by był, czy też nie sezon zaliczyłeś świetny. Z takimi zawodnikami jakich masz to ogromne osiągnięcie. Na pewno twoje Anioły nie są gotowe na Ekstraklasę, ale przez dobry występ w tym sezonie na pewno za rok będzie więcej chętnych do gry w Świebodzinie, no i może wtedy się uda :)

weche
Zastępca Redaktora Naczelnego. Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, Mistrz Ceremonii. Szef Typera. 3. miejsce w Polsce FM 2019, Typer Sezonu 2019/20 - 3. miejsce


Komentarzy: 1460

Grupa: Moderator

Ranga: Korespondent Wojenny

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2017-10-19

Poziom ostrzeżeń: 0

07-05-2021, 07:02 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Też nie wiedziałem o tym przepisie z rezerwami. Sezon dobry, niewiele zabrakło. I tak już chyba jeśli chodzi o województwo lubuskie to nikt wyżej nie był w historii.
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-22 by Łukasz Czyżycki