ROZGRYWKA MISTRZÓW - ELIMINACJE - Football Manager


OCENA mocne: 4, słabe: 0
zobacz komentarze

Football Manager 2023, Eliminacje RM9, Kariera#1, Sezon#1 (Fornos Algodres - wyzwanie Mourinho)

27-10-2023, 00:02 , Unikalnych wejść: 386 , autor: Massey20

Wybrany klub / reprezentacja: Fornos Algodres

Opisywany sezon: 2023/2024

Poziom rozgrywkowy: 4

Wersja gry: Football Manager 20223

Karierę można oglądać na kanale MateoFM – YouTube. Tylko ze względu na przepiękne wspomnienia z wcześniejszych turniejów , napisany będzie ten blog.

 

Wyzwanie Jose Mourinho

 

Postanowiłem stworzyć alternatywną rzeczywistość dla menagerów, którzy nigdy nie byli wybitnymi piłkarzami i w drabinie trenerskiej musieli zaczynać praktyczne od 0. Na pierwszy ogień poszedł Jose Mourinho. Nigdy nie był wybitnym piłkarzem. Nie odznaczał się zbyt wielkimi umiejętnościami i szybko zakończył karierę. Najpierw wyjechał do Anglii. Po powrocie do kraju przez dwa sezony pracował jako asystent i trener młodzieży. Dobra znajomość języka angielskiego pozwoliła mu na rozpoczęcie współpracy z Bobby Robsonem, najpierw w Sportingu i później – z dużo większym powodzeniem – w FC Porto i FC Barcelona. Ich największe sukcesy z tego okresu to dwa tytuły mistrza Portugalii oraz po jednym Pucharze i Superpucharze tego kraju. W Barcelonie Mourinho już przy boku następcy Robsona, Holendra Louisa van Gaala wywalczył także dwukrotnie mistrzostwo Hiszpanii.

 

Kariera Jose Mourinho

 

 

Jak grać w tryb wyzwanie Mourinho - tryb HC

1. USTAWIENIA: ukrywam atrybuty zawodników, nie używam edytorów i programów skautujących oraz wyłączam pierwsze okno transferowe.

2. ATRYBUTY: zaczynam bezrobotny BEZ LICENCJI oraz z doświadczeniem AMATOR (poziom regionalny).

3. PRACA: nigdy nie ubiegam się o pracę; czekam na oferty i wyrażam zainteresowanie.

4. SZTAB: zatrudniam sztab szkoleniowy przez ogłoszenia w biurze pracy; każdy członek sztabu szkoleniowego (oprócz skautów) musi znać język ojczysty kraju w którym pracuje.

5. KLUB - w jednym klubie mogę pracować 3 LATA.

6. TRANSFERY: zatrudniamy WYŁĄCZNIE zawodników poddanych obserwacji przez scoutów z maksymalną (100%) wiedzą w raportach. Kraje i regiony, do których możemy wysłać scoutów, określa za nas zarząd. Scoutować można następujących zawodników: znalezionych przez scoutów, wymienionych w niusach, zawodników rywali, zawodników poleconych przez naszych piłkarzy lub sztab. Listę życzeń można zabrać ze sobą po zmianie klubu, ale gdy choć jeden atrybut zawodnika z listy znika za "mgłą wojny", musimy go ponownie przescoutować. Możemy kupować bez scoutowania zawodników z poprzedniego klubu, o ile 100% jego atrybutów nie jest ukryte.

7. EKRANY: nie korzystamy z ekranów szybkiego wyszukiwania piłkarzy lub sztabu oraz centrum transferowego.

8. FINANSE: nie korzystamy w suwaka budżetu. Wysokość budżetu transferowego oraz płacowego ustalamy wyłącznie podczas rozmów z zarządem.

9. FILIE: jeżeli nasz klub patronacki zaoferuje nam zawodnika do wypożyczenia, można tę ofertę zaakceptować bez uprzedniego scoutowania. Natomiast jeśli klub patronacki zaoferuje nam piłkarza na sprzedaż, albo gdy otrzymamy ofertę kupna zawodnika z innego klubu, takiego piłkarza należy bezwzględnie przescoutować przed przyjęciem/złożeniem oferty. Przescoutowanie zaoferowanego zawodnika nie jest potrzebne tylko wówczas, gdy w momencie otrzymania oferty znajdował się już na naszej shortliście i został uprzednio przescoutowany, a 100% jego atrybutów nadal pozostaje widoczne; jeżeli zaoferowany zawodnik gra w kraju, do którego nie możemy wysyłać scoutów, kupić go można jedynie po uprzednim sprowadzeniu na testy, a jeśli to okaże się niemożliwe, nie wolno takiego zawodnika zatrudnić.

10. LICENCJE: na kurs licencyjny mogę iść raz na 3 sezony (awans skraca cykl o 1 sezon, spadek wydłuża cykl o 1 sezon).

11. ZAGRANICA - Portugalię mogę opuścić po zdobyciu Ligi Mistrzów, klubem z tego kraju.

 

Profil manager na początku kariery

 

 

Sezon 2023/2024

 

Rok na bezrobociu. Tyle musiał czekać mój manager, na pierwsza swoją pracę. Dopiero na początku lipca zgłosił się po niego beniaminek 4 ligi, Fornos Algodres.

Czy była to miłość od pierwsza wejrzenia? Nie. W klubie Joao Mourinho zastał tylko prezesa klubu. Więc od razu dał ogłoszenie w lokalnej gazecie, że zatrudni ludzi na wszystkie stanowiska: od trenerów, skautów na pracownikach powierzchni płaskich, kończąc.

Kadra piłkarzy też miała braki, dlatego, Mourinho przez cały rok zapraszał zawodników na dwutygodniowe testy, by wiedzieć o nich wszystko (100% wiedzy w raportach).

Niestety, ciężka praca na nic się zdała. Po dobrym początku (dwa wygrane mecze) nastąpił wielki kryzys. Fornos Algodres przegrało 14 meczów z rzędu, co spowodowało, że z pracą pożegnał się nasz manager. Jedynym plusem tego sezonu było to, że mogliśmy zakończyć kurs - Krajowa licencja C.

 

Podsumowanie 

 

Nasz pierwszy zespół się nie utrzymał w lidze, co spowodowało, że na kolejny kurs pójdziemy, najprawdopodobnie za 4 lata. Na dodatek, mamy rysę w życiorysie, o co, na pewno, będą pytać na rozmowach kwalifikacyjnych.  No nic, mam nadzieje po Joao Mourinho szybko się zgłosi nowy klub.

 

Do zobaczenia na kanale. Może jak znajdę jeszcze czas, to opiszę jeszcze jeden, może dwa sezony. Zobaczymy, zdecydowanie wolę nagrywać i streamować :). Pozdro.


Autor: Massey20
Nagroda Fair Play w eliminacjach 2. i 3. Edycji RM, Mistrz Polski FM 2018

KOMENTARZE

przeminho
Zastępca Redaktora Naczelnego, Menedżer Miesiąca, Pierwszy Kreator Gwiazd


Komentarzy: 1146

Grupa: Moderator

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2021-10-24

Poziom ostrzeżeń: 0

27-10-2023, 06:48 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Podziwiam każdego kto decyduje się grać na takich zasadach, i to jeszcze od tak niskiej ligi...
Nie zapominaj o nas, fajny krótki blog, więc można spokojnie pokazać nam jak poszło JM w kolejnych sezonach. Na kanał na pewno zajrzę :)

weche
Redaktor Naczelny. Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, Mistrz Ceremonii. Szef Typera. 3. miejsce w Polsce FM 2019, Wicemistrz Polski FM2022, Typer Sezonu 2019/20 - 3. miejsce


Komentarzy: 1778

Grupa: Moderator

Ranga: Korespondent Wojenny

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2017-10-19

Poziom ostrzeżeń: 0

27-10-2023, 08:01 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Ciekawa kariera, aż się chyba przekonam do streama w tym wypadku

Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce


Komentarzy: 10600

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

27-10-2023, 13:22 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Ciekawe i trudne wyzwanie.

Peter
Strażnik Galaktyki


Komentarzy: 1680

Grupa: Root Admin

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-08-15

Poziom ostrzeżeń: 0

27-10-2023, 19:26 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Genialne, czekałem na to

przeminho
Zastępca Redaktora Naczelnego, Menedżer Miesiąca, Pierwszy Kreator Gwiazd


Komentarzy: 1146

Grupa: Moderator

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2021-10-24

Poziom ostrzeżeń: 0

27-10-2023, 20:43

LOGO:prośba do Petera o wrzucenie do katalogu :)
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-23 by Łukasz Czyżycki