ZZA BRAMKI - GORĄCY TEMAT
OCENA mocne: 5, słabe: 0
zobacz komentarze

Skarb Kibica Mistrzostw Świata U-20 (FIFA World Cup U-20). Polska / Poland 2019.

22-05-2019, 15:49, Unikalnych wejść: 389
ZZA BRAMKI
GORĄCY TEMAT

1. Wstęp

23 maja rozpocznie się XXII edycja Mistrzostw Świata do lat 20. Odbędą się one u nas w Polsce i będą trzecia wielką imprezą organizowaną przez nasz kraj (po Mistrzostwach Europy w 2012, oraz Mistrzostwach Europy do lat 21 w roku 2017).

 

Kto wie, może piłkarska centrala zaczyna nas postrzegać jako idealne miejsce do organizowania tego typu imprez, tak jak postrzega nas FIVB – czyli światowa organizacja zajmująca się siatkówką?

 

Z tej okazji portal MFM prezentuje swoisty skarb kibica, czyli wszystko to, co każdy kibic wiedzieć powinien.

 

2. Grupy

 

Na Mistrzostwa Świata zakwalifikowały się 23 drużyny plus oczywiście gospodarz dostający miejsce z urzędu. Wśród nich, nie ma obrońcy tytułu sprzed dwóch lat – Anglii, która w finale w Korei Południowej pokonała Wenezuelę. Nie jest to odosobniony przypadek, gdyż 5 poprzednich Mistrzów, również nie miało okazji bronić zdobytego tytułu!

 

Nie ma również Wenezueli. Kto zatem jest?

 

Mamy 6 przedstawicieli UEFY: Polskę jako gospodarza, oraz Włochy, Portugalię, Ukrainę, Francję i Norwegię. 4 pierwsze zespoły to najlepsze drużyny Mistrzostw Europy do lat 19. Norwegia zaś awans uzyskała po dodatkowym spotkaniu z Anglią, w którym brały udział zespoły, które na wspomnianych Mistrzostwach zajęły w swoich grupach 3 miejsce.  To także z tej federacji pochodzą drużyny, które na swój kolejny występ musiały najdłużej czekać. Polska ostatni raz na Mistrzostwach Świata wystąpiła w 2007 roku, a Norwegowie jeszcze w poprzednim wieku w ... 1993.

 

Nie licząc Oceanii, która ma dwóch przedstawicieli ( Tahiti i Nową Zelandię), pozostałe federacje dały po 4 drużyny. Najbardziej doświadczonymi drużynami, które pojawią się w Polsce są reprezentacje Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Argentyny, dla których jest to 16 występ w tego typu imprezie. Najmniej doświadczona jest reprezentacja Tahiti – drugi występ, oraz Norwegii i Senegalu – trzeci.

 

 

W turnieju mogą występować zawodnicy urodzeni 1 stycznia 1999 i młodsi, jednak nie urodzeni później niż 31 grudnia 2003 roku.

 

Najmłodszym zawodnikiem jest Tevaitini Teumere urodzony jako jedyny w 2003 roku (dokładnie 2 kwietnia)  występujący z numerem 16 w reprezentacji Tahiti.

 

Palmę najstarszego dzieli aż czterech zawodników. Wszyscy urodzili się 1 stycznia 1999 roku. Są to Gianluca Scammaca z reprezentacji Włoch, Tomas Chancalay z Argentyny, Senegalczyk Souleyman Cisse i bramkarz reprezentacji Kolumbii Juan Lemos.

 

Grupa A

 

Polska

 

Numer Zawodnik Data urodzenia Klub Kraj, z jakiego pochodzi zespół
Bramkarze
1 Radosław Majecki 16 listopad 1999 Legia Warszawa Polska
12 Miłosz Mleczko 1 marzec 1999 Puszcza Niepołomice Polska
21 Karol Niemczycki 5 lipiec 1999 NAC Breda Holandia
Obrońcy
2 Maik Nawrocki 7 luty 2001 SV Werder Brema Niemcy
4 Adrian Gryszkiewicz 13 grudzień 1999 Górnik Zabrze Polska
5 Serafin Szota 4 marzec 1999 Odra Opole Polska
6 Sebastian Walukiewicz 5 kwiecień 2000 Pogoń Szczecin Polska
11 Jakub Bednarczyk 2 styczeń 1999 St. Pauli Hamburg Niemcy
15 Jan Sobociński 20 marzec 1999 ŁKS Łódź Polska
Pomocnicy i Napastnicy
3 Tymoteusz Puchacz 23 styczeń 1999 GKS Katowice Polska
7 Tomasz Makowski 19 lipiec 1999 Lechia Gdańsk Polska
8 Mateusz Bogusz 22 sierpień 2001 Leeds United Anglia
10 David Kopacz 29 maj 1999 VfB Stuttgart Niemcy
13 Michał Skóraś 15 luty 2000 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Polska
14 Nicola Zalewski 23 styczeń 2002 AS Roma Włochy
16 Bartosz Slisz 29 marzec 1999 Zagłębie Lubin Polska
18 Adrian Stanilewicz 22 luty 2000 Bayer Leverkusen Niemcy
19 Adrian Łyszczarz 22 sierpień 1999 GKS Katowice Polska
20 Marcel Zylla 14 styczeń 2000 Bayern Monachium Niemcy
9 Dominik Steczyk 4 maj 1999 1.FC Nürnberg Niemcy
17 Adrian Benedyczak 24 listopad 2000 Pogoń Szczecin Polska
Trener Jacek Magiera 1 stycznia 1977    

 

Kolumbia

 

Numer Zawodnik Data urodzenia Klub Kraj, z jakiego pochodzi zespół
Bramkarze
1 Reinaldo Fontalvo 8 styczeń 1999 Barranquilla FC Kolumbia
12 Juan Lemus 1 styczeń 1999 Llaneros FC Kolumbia
13 Kevin Mier 18 maj 2000 Atlético Nacional Kolumbia
Obrońcy
2 Carlos Cuesta 9 marzec 1999 Atlético Nacional Kolumbia
3 Andrés Reyes 8 październik 1999 Atlético Nacional Kolumbia
4 Anderson Arroyo 27 październik 1999 Liverpool Anglia
5 Andrés Balanta 18 styczeń 2000 Deportivo Cali Kolumbia
14 Juan Palma 18 lipiec 1999 Once Caldas Kolumbia
16 Brayan Vera 15 styczeń 1999 Leones FC Kolumbia
Pomocnicy i Napastnicy
6 Andrés Perea 14 listopad 2000 Atlético Nacional Kolumbia
7 Iván Angulo 22 marzec 1999 Palmeiras Sao Paolo Brazylia
8 Jaime Alvarado 26 lipiec 1999 Watford Anglia
15 Gustavo Carvajal 17 czerwiec 2000 América de Cali Kolumbia
18 Andrés Amaja 25 kwiecień 2001 Atlético Huila Kolumbia
20 Johan Carbonero 20 lipiec 1999 Once Caldas Kolumbia
21 Jean Colorado 11 październik 2000 Cortuluá Tulua Kolumbia
9 Luis Sandoval 1 czerwiec 1999 Barranquilla FC Kolumbia
10 Cucho Hernández 22 kwiecień 1999 Huesca SD Hiszpania
11 Luis Sinisterra 17 czerwiec 1999 Feyenoord Rotterdam Holandia
17 Déiber Caicedo 25 marzec 2000 Deportivo Cali Kolumbia
19 Carlos Terán 24 październik 2000 Envigado Kolumbia
Trener Arturo Reyes 8 kwietnia 1969    

 

Senegal

 

Numer Zawodnik Data urodzenia Klub Kraj, z jakiego pochodzi zespół
Bramkarze
1 Cheikh Sarr 21 kwiecień 2000 Tarragona Hiszpania
16 Dialy N'Diaye 4 lipiec 1999 Cayor Foot Senegal
21 François Djiba 23 listopad 2000 Diambars FC Senegal
Obrońcy
2 Moussa N'Diaye 18 lipiec 2002 Excellence Foot Senegal
3 Formose Mendy 2 styczeń 2001 AF Darou Salam Senegal
5 Souleymane Aw 5 kwiecień 1999 KAS Eupen Belgia
6 Niakhate N'Diaye 10 kwiecień 2002 AS Dakar Sacré-Cœur Senegal
8 Mamadou Mbow 8 marzec 2000 Stade de Reims Francja
12 Alpha Dionkou 10 wrzesień 2001 Manchester City Anglia
13 Souleymane Cissé 1 styczeń 1999 Stade de Mbour Senegal
Pomocnicy i Napastnicy
4 Cavin Diagné 5 czerwiec 1999 Le Mans Francja
7 Amadou Sagna 10 czerwiec 1999 Cayor Foot Senegal
15 Ousseynou Niang 12 wrzesień 2001 Diambars FC Senegal
17 Dion Lopy 2 luty 2002 Oslo Football Academy Senegal
18 Faly Ndaw 7 sierpień 1999 Teungueth FC Senegal
20 Amadou Ciss 10 kwiecień 1999 Fortuna Sittard Holandia
9 Dia N'Diaye 2 styczeń 2000 Metz Francja
10 Ibrahima Dramé 6 wrzesień 2001 Diambars FC Senegal
11 Mamadou Danfa 6 marzec 2001 Casa Sports Ziguinchor Senegal
14 Ibrahima Niane 11 marzec 1999 Metz Francja
19 Youssouph Badji 20 grudzień 2001 Casa Sports Ziguinchor Senegal
Trener Youssouph Dabo      

 

Tahiti

 

Numer Zawodnik Data urodzenia Klub Kraj, z jakiego pochodzi zespół
Bramkarze
1 Josselin Capel 1 lipiec 2002 Saint-Étienne Francja
16 Tevaearai Tamatai 15 styczeń 2001 Vénus Mahina Polinezia Francuska
21 Moana Pito 25 styczeń 2000 Tefana Polinezia Francuska
Obrońcy
2 Samuel Liparo 2 wrzesień 1999 US Concarneau Francja
3 Hennel Tehaamoana 12 kwiecień 1999 Dragon Papeete Polinezia Francuska
5 Etienne Tave 4 maj 2000 Vénus Mahina Polinezia Francuska
11 Mauri Heitaa 31 lipiec 1999 Vénus Mahina Polinezia Francuska
18 Tevaitini Teumere 2 kwiecień 2003 Toulouse FC Francja
Pomocnicy i Napastnicy
4 Kavai'ei Morgant 8 wrzesień 2001 Trélissac FC Francja
6 Terai Bremond 16 maj 2001 Toulouse FC Francja
7 Ramanui Amau 9 czerwiec 2000 Vénus Mahina Polinezia Francuska
8 Yann Vivi 7 czerwiec 2000 Jeunes Papeete Polinezia Francuska
10 Roonui Tehau 15 grudzień 1999 Dragon Papeete Polinezia Francuska
12 Hugo Boube 24 listopad 1999 Jeunes Papeete Polinezia Francuska
15 Tehauarii Holozet 3 czerwiec 2002 Tefana Polinezia Francuska
17 Diego Araneda 27 lipiec 2000 Central Sport Papeete Polinezia Francuska
19 Herehaunui Ferrand 8 sierpień 2001 Central Sport Papeete Polinezia Francuska
20 Kitin Maro 1 maj 1999 Vénus Mahina Polinezia Francuska
9 Eddy Kaspard 27 maj 2001 Trélissac FC Francja
13 Kalahani Beaumert 14 luty 2000 Stade Bordelais Francja
14 Tutehau Tufariua 31 styczeń 2000 Taiarapu Polinezia Francuska
Trener Bruno Tehaamoana      

 

Grupa B

 

Ekwador

 

Numer Zawodnik Data urodzenia Klub Kraj, z jakiego pochodzi zespół
Bramkarze
1 Wellington Ramírez 9 październik 2000 Real Sociedad San Sebastian Hiszpania
12 Pierre Bellolio 22 czerwiec 1999 Universidad Católica Ekwador
21 Johan Lara 28 luty 1999 SD Aucas Quito Ekwador
Obrońcy
2 Jackson Porozo 4 sierpień 2000 Santos Brazylia
3 Diego Palacios 12 lipiec 1999 Willem II Tilburg Holandia
4 Jhon Espinoza 24 luty 1999 SD Aucas Quito Ekwador
6 Exon Vallecilla 28 maj 1999 SD Aucas Quito Ekwador
14 Richard Mina 22 lipiec 1999 SD Aucas Quito Ekwador
15 Jesus Castillo 26 kwiecień 1999 Puerto Quito Ekwador
18 Luis Loor 4 wrzesień 1999 Independiente Sangolqui Ekwador
Pomocnicy i Napastnicy
5 Jordy Alcívar 5 sierpień 1999 LDU Quito Ekwador
7 Luis Estupiñán 13 maj 1999 Mushuc Runa Ekwador
8 José Cifuentes 12 marzec 1999 América de Cali Ekwador
10 Jordan Rezabala 29 luty 2000 Independiente Sangolqui Ekwador
13 Jefferson Arce 29 maj 2000 LDU Quito Ekwador
16 Sergio Quintero 12 marzec 1999 Imbabura Ibarra Ekwador
9 Leonardo Campana 24 lipiec 2000 Barcelona Guayoquil Ekwador
11 Alexander Alvarado 21 kwiecień 1999 SD Aucas Quito Ekwador
17 Stiven Plaza 11 marzec 1999 Real Valladolid Hiszpania
19 Daniel Segura 17 marzec 1999 América de Cali Ekwador
20 Gonzalo Plata 1 listopad 2000 Sporting CP Lizbona Portugalia
Trener Jorge Celico 27 września 1961   Argentyna

 

Japonia

 

Numer Zawodnik Data urodzenia Klub Kraj, z jakiego pochodzi zespół
Bramkarze
1 Tomoya Wakahara 28 grudzień 1999 Kyoto Sanga Japonia
12 Shu Mogi 15 styczeń 1999 Cerezo Osaka Japonia
21 Zion Suzuki 21 sierpień 2002 Urawa Red Diamonds Japonia
Obrońcy
2 Shunki Higashi 28 lipiec 2000 Sanfrecce Hiroshima Japonia
3 Yuki Kobayashi 18 lipiec 2000 Vissel Kobe Japonia
4 Ayumu Seko 7 czerwiec 2000 Cerezo Osaka Japonia
5 Yukinari Sugawara 28 czerwiec 2000 Nagoya Grampus Japonia
15 Toichi Suzuki 30 maj 2000 Shonan Bellmare Japonia
17 Kennedy Mikuni 23 czerwiec 2000 Avispa Fukuoka Japonia
19 Hinata Kida 4 lipiec 2000 Avispa Fukuoka Japonia
Pomocnicy i Napastnicy
6 Yuta Goke 10 czerwiec 1999 Vissel Kobe Japonia
7 Hiroki Ito 12 maj 1999 Nagoya Grampus Japonia
8 Kanya Fujimoto 1 lipiec 1999 Tokyo Verdy Japonia
10 Mitsuki Saito 10 styczeń 1999 Shonan Bellmare Japonia
16 Kota Yamada 10 lipiec 1999 Yokohama F. Marinos Japonia
9 Koki Saito 10 sierpień 2001 Yokohama FC Japonia
11 Kyosuke Tagawa 11 luty 1999 FC Tokyo Japonia
13 Taisei Miyashiro 26 maj 2000 Kawasaki Frontale Japonia
14 Jun Nishikawa 21 luty 2002 Cerezo Osaka Japonia
18 Taichi Hara 5 maj 1999 FC Tokyo Japonia
20 Keito Nakamura 28 lipiec 2000 Gamba Osaka Japonia
Trener Masanaga Kageyama 23 maj 1967    

 

Meksyk

 

Numer Zawodnik Data urodzenia Klub Kraj, z jakiego pochodzi zespół
Bramkarze
1 Carlos Higuera 18 listopad 2000 ClubTijuana Meksyk
12 Luis López 20 grudzień 1999 Dorados Culiacan Meksyk
21 Ángel Alonzo 27 styczeń 2000 Club Necaxa Meksyk
Obrońcy
2 Kevin Álvarez 15 styczeń 1999 CF Pachuca Meksyk
3 Gilberto Sepúlveda 4 luty 1999 Guadalajara Meksyk
4 Efraín Orona 22 luty 1999 CF Pachuca Meksyk
5 Naelson Cárdenas 15 kwiecień 1999 Querétaro Meksyk
13 Mario Trejo 9 marzec 1999 Monarcas Morelia Meksyk
14 Oswaldo León 15 czerwiec 1999 América de Cali Meksyk
Pomocnicy i Napastnicy
6 Alan Torres 19 luty 2000 Guadalajara Meksyk
7 Diego Hernández 13 sierpień 1999 Guadalajara Meksyk
8 Misael Domínguez 27 wrzesień 1999 Cruz Azul Meksyk
10 Diego Lainez 9 czerwiec 2000 Real Betis Sevilla Hiszpania
15 Fernando Plascencia 18 czerwiec 1999 Club Necaxa Meksyk
16 Roberto Meraz 4 sierpień 1999 Monarcas Morelia Meksyk
18 Carlos Gutiérrez 5 luty 1999 Pumas de la UNAM Meksyk
19 Antonio Figueroa 13 czerwiec 1999 CF Pachuca Meksyk
20 Adrián Lozano 8 maj 1999 Santos Laguna Meksyk
9 José Macías 22 październik 1999 León Meksyk
11 Roberto de la Rosa 4 styczeń 2000 CF Pachuca Meksyk
17 Daniel López 14 marzec 2000 ClubTijuana Meksyk
Trener Diego Ramirez 4 września 1981    

 

Włochy

 

Numer Zawodnik Data urodzenia Klub Kraj, z jakiego pochodzi zespół
Bramkarze
1 Alessandro Plizzari 12 marzec 2000 AC Milan Włochy
12 Marco Carnesecchi 1 lipiec 2000 Atalanta Bergamo Włochy
21 Leonardo Loria 28 marzec 1999 Juventus Turyn Włochy
Obrońcy
2 Antonio Candela 27 kwiecień 2000 Genoa Włochy
3 Alessandro Tripaldelli 9 luty 1999 Crotone Włochy
4 Matteo Gabbia 21 wrzesień 1999 Lucchese Włochy
5 Alessandro Buongiorno 6 czerwiec 1999 Carpi Włochy
6 Davide Bettella 7 kwiecień 2000 Pescara Włochy
14 Raoul Bellanova 17 maj 2000 AC Milan Włochy
15 Enrico Del Prato 10 listopad 1999 Atalanta Bergamo Włochy
16 Luca Ranieri 23 kwiecień 1999 Foggia Włochy
17 Luca Pellegrini 7 marzec 1999 Cagliari Calcio Włochy
Pomocnicy i Napastnicy
7 Davide Frattesi 22 październik 1999 Ascoli Włochy
8 Andrea Colpani 11 maj 1999 Atalanta Bergamo Włochy
19 Roberto Alberico 23 styczeń 1999 Hoffenheim Niemcy
20 Salvatore Esposito 7 wrzesień 2000 Ravenna Włochy
9 Andrea Pinamonti 19 maj 1999 Frosinone Calcio Włochy
10 Christian Capone 28 kwiecień 1999 Pescara Włochy
11 Gianluca Scamacca 1 styczeń 1999 Sassuolo Włochy
13 Gabriele Gori 13 luty 1999 Livorno Włochy
18 Marco Olivieri 30 czerwiec 1999 Juventus Turyn Włochy
Trener Paolo Nicolato      

 

Grupa C

 

Honduras

 

Numer Zawodnik Data urodzenia Klub Kraj, z jakiego pochodzi zespół
Bramkarze
1 José García 28 luty 2000 España Honduras
12 Óscar Reyes 31 styczeń 1999 Vida Honduras
21 Johan Villanueva 29 lipiec 1999 Marathón Honduras
Obrońcy
2 Elison Rivas 20 listopad 1999 Real Club Deportivo España Honduras
3 Darwin Diego 14 lipiec 1999 Vida Honduras
4 Axel Gómez 28 czerwiec 2000 Olimpia Tegucigalpa Honduras
5 Wesly Decas 11 sierpień 1999 Atlanta United Stany Zjednoczone
15 majnor Antúnez 21 styczeń 2001 Social Sol Honduras
18 Jonathan Núñez 26 listopad 2001 Motagua Tegucigalpa Honduras
19 Mariano Álvarez 2 maj 1999 Real Club Deportivo España Honduras
Pomocnicy i Napastnicy
6 Everson López 3 listopad 2000 Motagua Tegucigalpa Honduras
7 Cristian Cálix 9 październik 1999 FC Atlas Guadalajara Meksyk
8 Gerson Chávez 31 styczeń 2000 Real Club Deportivo España Honduras
10 Carlos Mejía 19 luty 2000 Vida Honduras
13 Selvin Guevara 15 luty 1999 Real Club Deportivo España Honduras
14 Joseph Rosales 6 listopad 2000 Independiente La Chorrera Panama
16 Jack Jean Baptiste 20 grudzień 1999 Loudoun United Stany Zjednoczone
9 César Romero 19 styczeń 1999 Colorado Springs Switchbacks Stany Zjednoczone
11 Josué Villafranca 16 grudzień 1999 Motagua Tegucigalpa Honduras
17 Luis Palma 17 styczeń 2000 Real Monarchs Stany Zjednoczone
20 Patrick Palacios 29 styczeń 2000 Real Club Deportivo España Honduras
Trener Carlos Tabora 30stycznia 1965    

 

Norwegia

 

Numer Zawodnik Data urodzenia Klub Kraj, z jakiego pochodzi zespół
Bramkarze
1 Markus Pettersen 12 luty 1999 Nest-Sotra Norwegia
12 Julian Lund 20 maj 1999 Rosenborg Trondheim Norwegia
13 Erik-Johannes Arnebrott 28 kwiecień 1999 Viking Stavanger Norwegia
Obrońcy
2 Christian Borchgrevink 11 maj 1999 Vålerenga Norwegia
3 John Kitolano 18 wrzesień 1999 Wolverhampton Wolves Anglia
4 Lars Ranger 12 marzec 1999 Ullensaker/Kisa Norwegia
5 Leo Østigård 28 listopad 1999 Brighton & Hove Albion Anglia
14 Ulrik Fredriksen 17 czerwiec 1999 Sogndal Norwegia
15 Tomas Totland 28 październik 1999 Sogndal Norwegia
17 Håkon Evjen 14 luty 2000 Bodø/Glimt Norwegia
Pomocnicy i Napastnicy
6 Adnan Hadzic 8 marzec 1999 IK Start Norwegia
7 Hugo Vetlesen 29 luty 2000 Stabæk Norwegia
8 Emil Bohinen 12 marzec 1999 Stabæk Norwegia
10 Eman Markovic 8 maj 1999 HŠK Zrinjski Bośnia i Hercegowina
16 Tobias Børkeeiet 18 kwiecień 1999 Stabæk Norwegia
18 Tobias Svendsen 31 sierpień 1999 Sandefjord Norwegia
20 Tobias Christensen 11 maj 2000 IK Start Norwegia
21 Ola Brynhildsen 27 kwiecień 1999 Stabæk Norwegia
9 Kristian Thorstvedt 13 marzec 1999 Viking Stavanger Norwegia
11 Jens Hauge 12 wrzesień 1999 Bodø/Glimt Norwegia
19 Erling Håland 21 lipiec 2000 Red Bull Salzburg Austria
Trener Pal Johansen      

 

Nowa Zelandia

 

Numer Zawodnik Data urodzenia Klub Kraj, z jakiego pochodzi zespół
Bramkarze
1 Michael Woud 16 styczeń 1999 Willem II Tilburg Holandia
12 Cameron Brown 9 lipiec 1999 Central United Nowa Zelandia
21 Zac Jones 27 listopad 2000 Wellington Phoenix Nowa Zelandia
Obrońcy
2 George Stanger 15 sierpień 2000 Hamilton Academical Szkocja
3 Dalton Wilkins 15 kwiecień 1999 FC Helsingør Dania
4 Gianni Stensness 7 luty 1999 Wellington Phoenix Nowa Zelandia
5 Nando Pijnaker 25 luty 1999 Eastern Suburbs Nowa Zelandia
13 Liberato Cacace 27 październik 2000 Wellington Phoenix Nowa Zelandia
17 Callan Elliot 7 lipiec 1999 Wellington Phoenix Nowa Zelandia
Pomocnicy i Napastnicy
6 Dane Schnell 14 maj 1999 Western Springs Nowa Zelandia
7 Elijah Just 1 maj 2000 FC Helsingør Dania
8 Joe Bell 27 kwiecień 1999 Virginia Cavaliers Stany Zjednoczone
10 Sarpreet Singh 20 luty 1999 Wellington Phoenix Nowa Zelandia
14 Leon van den Hoven 20 kwiecień 2000 RKC Waalwijk Holandia
15 Trevor Zwetsloot 16 wrzesień 1999 SV Werder Brema Niemcy
16 Dominic Wooldridge 11 marzec 1999 Western Suburbs Nowa Zelandia
20 Willem Ebbinge 6 styczeń 2001 Lower Hutt City Nowa Zelandia
9 Max Mata 10 lipiec 2000 Grasshoppers Zurych Szwajcaria
11 Matt Conroy 1 kwiecień 2001 Western Springs Nowa Zelandia
18 Ben Waine 11 czerwiec 2001 Wellington Phoenix Nowa Zelandia
19 Callum McCowatt 30 kwiecień 1999 Eastern Suburbs Nowa Zelandia
Trener Des Buckingham 7 luty 1985   Anglia

 

Urugwaj

 

Numer Zawodnik Data urodzenia Klub Kraj, z jakiego pochodzi zespół
Bramkarze
1 Franco Israel, 22 kwiecień 2000 Juventus Turyn Włochy
12 Renzo Rodríguez 23 styczeń 1999 Independiente Buenos Aires Argentyna
21 Mauro Silveira 6 maj 2000 Montevideo Wanderers Urugwaj
Obrońcy
2 Bruno Méndez 10 październik 1999 Corinthians Sao Paolo Brazylia
3 Sebastián Cáceres 18 sierpień 1999 Liverpool Urugwaj
4 Ezequiel Busquets 24 wrzesień 2000 Peñarol Montevideo Urugwaj
6 Maximiliano Araújo 15 luty 2000 Montevideo Wanderers Urugwaj
13 Emiliano Ancheta 9 czerwiec 1999 Danubio Urugwaj
15 Edgar Elizalde 27 luty 2000 Pescara Włochy
19 Ronald Araújo 7 marzec 1999 Barcelona Hiszpania
Pomocnicy i Napastnicy
5 Martín Barrios 24 styczeń 1999 Racing Montevideo Urugwaj
8 Santiago Rodríguez 8 styczeń 2000 Nacional Montevideo Urugwaj
14 Francisco Ginella 21 styczeń 1999 Montevideo Wanderers Urugwaj
16 Nicolás Acevedo 14 kwiecień 1999 Liverpool Urugwaj
17 Thomás Chacón 17 sierpień 2000 Danubio Montevideo Urugwaj
18 Juan Sanabria 29 marzec 2000 Atlético Madrid Hiszpania
7 Emiliano Gomez 18 październik 2001 Defensor Montevideo Urugwaj
9 Darwin Núñez 24 czerwiec 1999 Peñarol Montevideo Urugwaj
10 Nicolás Schiappacasse 12 styczeń 1999 Parma Włochy
11 Paul Rodríguez 20 maj 2000 Peñarol Montevideo Urugwaj
20 Juan Boselli 9 listopad 1999 Girona FC Hiszpania
Trener Gustavo Ferreyra 29 maj 1972    

 

Grupa D

 

Katar

 

Numer Zawodnik Data urodzenia Klub Kraj, z jakiego pochodzi zespół
Bramkarze
1 Salah Zakaria 24 kwiecień 1999 KAS Eupen Belgia
18 Shehab Mamdouh 18 kwiecień 2000 Al-Duhail Katar
21 Marwan Badreldin 17 kwiecień 1999 Al-Ahli Katar
Obrońcy
2 Nasir Peer 27 styczeń 1999 Qatar SC Katar
3 Ahmed Al-Minhali 5 maj 1999 Al-Sailiya Katar
5 Yousef Aymen 21 marzec 1999 Qatar SC Katar
12 Homam Ahmed 25 sierpień 1999 KAS Eupen Belgia
13 Ali Malolah 26 luty 1999 Al-Wakrah Katar
15 Bahaa Mamdouh 18 kwiecień 1999 Al-Sadd Katar
19 Ahmed Suhail 8 luty 1999 Al-Ahli Katar
Pomocnicy i Napastnicy
4 Abdollah Ali 17 marzec 1999 KAS Eupen Belgia
6 Nasser Al Yazidi 2 luty 2000 Al-Duhail Katar
8 Andri Syahputra 29 czerwiec 1999 Al-Gharafa Katar
10 Khaled Mohammed 7 czerwiec 2000 Qatar SC Katar
11 Abdulla Nasser 24 sierpień 1999 Al-Khor Katar
14 Eisa Ahmad 21 luty 1999 Qatar SC Katar
16 Hashim Ali 17 sierpień 2000 Al-Arabi Katar
17 Mohammed Waad 18 październik 1999 Al-Ahli Katar
20 Ahmad Yasser 6 styczeń 1999 Al-Duhail Katar
7 Abdulrasheed Umaru 12 sierpień 1999 Al-Ahli Katar
9 Yusuf Abdurisag 6 sierpień 1999 Al-Arabi Katar
Trener Bruno Pinheiro     Portugalia

 

Nigeria

 

Numer Zawodnik Data urodzenia Klub Kraj, z jakiego pochodzi zespół
Bramkarze
1 Detan Ogundare 8 grudzień 2000 Kogi United Nigeria
16 Olawale Oremade 31 grudzień 1999 Oasis FC Nigeria
21 Jonathan Zaccala 8 wrzesień 2001 Triestina Włochy
Obrońcy
2 Zulkifilu Rabiu 1 styczeń 2002 Plateau United Nigeria
3 Ikouwem Udo 11 listopad 1999 Enyimba Aba Nigeria
5 Aliu Salawudeen 28 październik 1999 Emmanuel Amuneke Academy Nigeria
6 Valentine Ozornwafor 1 czerwiec 1999 Enyimba Aba Nigeria
12 Igoh Ogbu 8 luty 2000 Rosenborg Trondheim Norwegia
15 Jamil Muhammad 12 listopad 2000 Kano Pillars Nigeria
Pomocnicy i Napastnicy
4 Peter Eletu 24 styczeń 2000 Prince Kazeem FC Nigeria
7 Yira Sor 24 lipiec 2000 36 Lion Soccer Academy Nigeria
8 Tom Dele-Bashiru 17 październik 1999 Manchester City Anglia
10 Aniekeme Okon 8 maj 1999 Akwa United Nigeria
13 Nathan Ofoborh 7 listopad 1999 Bournemouth Anglia
14 Kingsley Michael 26 sierpień 1999 Perugia Włochy
17 Success Makanjuola 24 maj 2001 Water FC Nigeria
19 Maxwell Effiom 5 listopad 1999 Enyimba Aba Nigeria
9 Akor Adams 29 styczeń 2000 Sogndal Norwegia
11 Okechukwu Offia 26 grudzień 1999 IK Sirius Szwecja
18 Chinonso Emeka 30 sierpień 2001 Brook House FC Anglia
20 Muhamed Tijani 26 lipiec 2000 Baník Ostrava Czechy
Trener Paul Aigbogun      

 

Stany Zjednoczone

 

Numer Zawodnik Data urodzenia Klub Kraj, z jakiego pochodzi zespół
Bramkarze
1 Brady Scott 30 czerwiec 1999 1. FC Köln Niemcy
12 David Ochoa 16 styczeń 2001 Real Salt Lake Stany Zjednoczone
21 CJ dos Santos 24 sierpień 2000 Benfica Portugalia
Obrońcy
2 Sergino Dest 3 listopad 2000 Ajax Holandia
3 Chris Gloster 28 lipiec 2000 Hannover 96 Niemcy
4 Mark McKenzie 25 luty 1999 Philadelphia Union Stany Zjednoczone
5 Chris Richards 28 marzec 2000 Bayern Monachium Niemcy
13 Aboubacar Keita 6 kwiecień 2000 Columbus Crew Stany Zjednoczone
15 Matt Real 10 lipiec 1999 Philadelphia Union Stany Zjednoczone
Pomocnicy i Napastnicy
6 Chris Durkin 8 luty 2000 D.C. United Stany Zjednoczone
8 Alex Mendez 6 październik 2000 SC Freiburg Niemcy
10 Paxton Pomykal 17 grudzień 1999 FC Dallas Stany Zjednoczone
14 Edwin Cerrillo 3 wrzesień 2000 FC Dallas Stany Zjednoczone
16 Brandon Servania 12 marzec 1999 FC Dallas Stany Zjednoczone
20 Richard Ledezma 6 październik 2000 PSV Eindhoven Holandia
7 Ayo Akinola 20 styczeń 2000 Toronto FC Kanada (grają w amerykańskiej lidze MLS)
9 Sebastian Soto 28 lipiec 2000 Hannover 96 Niemcy
11 Tim Weah 22 luty 2000 Celtic Glasgow Szkocja
17 Konrad de la Fuente 16 lipiec 2001 Barcelona Hiszpania
18 Uly Llanez Jr. 2 kwiecień 2001 VfL Wolfsburg Niemcy
19 Justin Rennicks 20 marzec 1999 New England Revolution Stany Zjednoczone
Trener Tab Ramos 21 września 1966    

 

Ukraina

 

Numer Zawodnik Data urodzenia Klub Kraj, z jakiego pochodzi zespół
Bramkarze
1 Andriy Lunin 11 luty 1999 Leganés Hiszpania
12 Vladyslav Kucheruk 14 luty 1999 Dynamo Kijów Ukraina
20 Dmytro Riznyk 30 styczeń 1999 Vorskla Poltava Ukraina
Obrońcy
2 Valerii Bondar 27 luty 1999 Szachtar Donieck Ukraina
3 Oleksandr Safronov 11 czerwiec 1999 Dnipro-1 Dniepropawłowsk Ukraina
4 Denys Popov 17 luty 1999 Dynamo Kijów Ukraina
5 Vitalii Mykolenko 29 maj 1999 Dynamo Kijów Ukraina
9 Viktor Korniienko 14 luty 1999 Szachtar Donieck Ukraina
13 Danylo Beskorovainyi 7 luty 1999 Zemplín Michalovce Słowacja
17 Yukhym Konoplia 26 sierpień 1999 Szachtar Donieck Ukraina
19 Ihor Snurnitsyn 7 marzec 2000 Olimpik Donieck Ukraina
Pomocnicy i Napastnicy
6 Chekh Maksym 3 styczeń 1999 Szachtar Donieck Ukraina
7 Heorhii Tsitaishvili 18 listopad 2000 Dynamo Kijów Ukraina
8 Oleksiy Khakhlov 6 luty 1999 Deportivo Alavés Hiszpania
10 Serhii Buletsa 16 luty 1999 Dynamo Kijów Ukraina
15 Kyrylo Dryshliuk 16 październik 1999 FC Oleksandriya Ukraina
16 Mykola Musolitin 21 styczeń 1999 Czarnomorets Odessa Ukraina
21 Oleksii Kashchuk 29 czerwiec 2000 Szachtar Donieck Ukraina
11 Vladyslav Supriaha 15 luty 2000 Dynamo Kijów Ukraina
14 Danylo Sikan 16 kwiecień 2001 FC Mariupol Ukraina
18 Denys Ustymenko 12 kwiecień 1999 FC Oleksandriya Ukraina
Trener Aleksander Petrakov 6 sierpnia 1957    

 

Grupa E

 

Arabia Saudyjska

 

Numer Zawodnik Data urodzenia Klub Kraj, z jakiego pochodzi zespół
Bramkarze
1 Nawaf Al-Ghamdi 21 styczeń 1999 Al-Hilal Arabia Saudyjska
20 Abdulrahman Al-Shammari 9 lipiec 2000 Al-Nassr Arabia Saudyjska
21 Mohammed Al-Dawsari 2 wrzesień 1999 Al-Shabab Arabia Saudyjska
Obrońcy
2 Saud Abdulhamid 18 lipiec 1999 Al-Ittihad Arabia Saudyjska
3 Khalifah Al-Dawsari 2 styczeń 1999 Al-Qadsiah Arabia Saudyjska
4 Naif Almas 18 styczeń 2000 Al-Nassr Arabia Saudyjska
5 Hassan Al-Tambakti 9 luty 1999 Al-Shabab Arabia Saudyjska
12 Mohammed Al-Shanqiti 15 maj 1999 Al-Nassr Arabia Saudyjska
13 Muhannad Al-Shanqeeti 12 marzec 1999 Al-Ittihad Arabia Saudyjska
16 Hazim Al-Zahrani 23 kwiecień 1999 Al-Ittihad Arabia Saudyjska
Pomocnicy i Napastnicy
6 Firas Al-Ghamdi 3 grudzień 1999 Al-Ahli Arabia Saudyjska
8 Hamed Al-Ghamdi 2 kwiecień 1999 Al-Ettifaq Arabia Saudyjska
10 Turki Al-Ammar 24 październik 1999 Al-Shabab Arabia Saudyjska
11 Khalid Al-Ghannam 8 listopad 2000 Al-Qadsiah Arabia Saudyjska
14 Mansor Al-Beshe 24 kwiecień 2000 Al-Hilal Arabia Saudyjska
15 Faraj Al-Ghashayan 29 kwiecień 2000 Al-Nassr Arabia Saudyjska
17 Ibrahim Mahnashi 18 listopad 1999 Al-Ettifaq Arabia Saudyjska
18 Salem Al-Saleem 14 marzec 1999 Al-Hilal Arabia Saudyjska
19 Abdulmohsen Al-Qahtani 5 czerwiec 1999 Al-Qadsiah Arabia Saudyjska
7 Yahya Naji 2 marzec 1999 Al-Nassr Arabia Saudyjska
9 Firas Al-Buraikan 14 maj 2000 Al-Nassr Arabia Saudyjska
Trener Khaled Al-Atwi      

 

Francja

 

Numer Zawodnik Data urodzenia Klub Kraj, z jakiego pochodzi zespół
Bramkarze
1 Alban Lafont 23 styczeń 1999 Fiorentina Florencja Włochy
16 Ilan Meslier 2 marzec 2000 FC Lorient Francja
21 Didier Desprez 13 marzec 1999 JA Drancy Francja
Obrońcy
2 William Saliba 24 marzec 2001 Saint-Étienne Francja
3 Evan N'Dicka 20 sierpień 1999 Eintracht Frankfurt Niemcy
4 Boubacar Kamara 23 listopad 1999 Olympique Marsylia Francja
5 Dan Zagadou 3 czerwiec 1999 Borussia Dortmund Niemcy
12 Sambou Sissoko 27 kwiecień 1999 Stade de Reims Francja
13 Nicolas Cozza 8 styczeń 1999 Montpellier Francja
15 Thomas Basila 30 kwiecień 1999 Nantes Francja
Pomocnicy i Napastnicy
6 Enzo Loiodice 27 listopad 2000 Dijon Francja
8 Mickaël Cuisance 16 sierpień 1999 Borussia Mönchengladbach Niemcy
14 Ibrahima Diallo 8 marzec 1999 Stade Brest Francja
18 Youssouf Fofana 10 styczeń 1999 Strasbourg Francja
20 Boubakary Soumaré 27 luty 1999 Lille Francja
7 Yacine Adli 29 lipiec 2000 Girondins Bordeaux Francja
9 Amine Gouiri 16 luty 2000 Olympique Lyon Francja
10 Moussa Diaby 7 lipiec 1999 Paris Saint-Germain Francja
11 Nabil Alioui 18 luty 1999 Cercle Brugge Belgia
17 Lenny Pintor 5 sierpień 2000 Olympique Lyon Francja
19 Moussa Sylla 25 listopad 1999 AS Monaco Francja
Trener Bernard Diomede 23 styczeń 1974    

 

Mali

 

Numer Zawodnik Data urodzenia Klub Kraj, z jakiego pochodzi zespół
Bramkarze
1 Alkalifa Coulibaly 3 grudzień 2001 Onze Créateurs Mali
16 Youssouf Koïta 27 sierpień 2000 Girona FC Hiszpania
21 Souleymane Coulibaly 28 sierpień 2001 Afrique Foot Elite Mali
Obrońcy
2 Arnaud Konan 15 maj 2000 Etoiles du Mandé Mali
3 Drissa Diarra 1 maj 1999 AS Bamako Mali
4 Fode Konate 2 grudzień 2000 AS Bamako Mali
5 Babou Fofana 10 kwiecień 1999 Stade Mali en Mali
13 Clément Kanouté 1 październik 1999 CS Duguwolofila Mali
15 Abdoulaye Diaby 4 lipiec 2000 Royal Antwerp Belgia
Pomocnicy i Napastnicy
6 Ousmane Diakite 25 lipiec 2000 Red Bull Salzburg Austria
8 Mohamed Camara 6 styczeń 2000 Red Bull Salzburg Austria
10 Mamadou Traoré 8 luty 1999 Stade Mali en Mali
14 Sambou Sissoko 29 czerwiec 2000 USFAS Mali
17 Mamadou Samake 15 maj 2000 Standard Liège Belgia
18 Boubacar Traoré 20 sierpień 2001 AS Bamako Mali
7 Hadji Dramé 10 październik 2000 Yelleni Olimpic Mali
9 El Bilal Touré 3 wrzesień 2001 Afrique Foot Elite Mali
11 Boubacar Konté 2 marzec 2001 Sarpsborg FK Norwegia
12 Mamady Diarra 26 czerwiec 2000 Yeelen FC Mali
19 Lassana N'Diaye 3 wrzesień 2000 CSKA Moscow Rosja
20 Sékou Koïta 28 listopad 1999 Red Bull Salzburg Austria
Trener Mamoutou Kane      

 

Panama

 

Numer Zawodnik Data urodzenia Klub Kraj, z jakiego pochodzi zespół
Bramkarze
1 Marcos Allen 8 luty 1999 Plaza Amador Panama
12 Emerson Dimas 10 sierpień 2001 CAI La Chorrera Panama
21 Kevin Mosquera 7 wrzesień 1999 Sporting San Miguelito Panama
Obrońcy
2 Rodolfo Rodríguez 18 marzec 1999 Leones FC de América de Cali Panama
3 Guillermo Benítez 5 marzec 1999 Atlanta United Stany Zjednoczone
4 Manuel Gamboa 5 luty 1999 Universitario Panama
11 Jorge Méndez 6 kwiecień 2001 Universitario Panama
17 Soyell Trejos 19 kwiecień 2000 Árabe Unido Panama
19 Jesús West 19 czerwiec 1999 Toronto FC Kanada (grają w amerykańskiej lidze MLS)
Pomocnicy i Napastnicy
5 Carlos Harvey 3 luty 2000 LA Galaxy Stany Zjednoczone
6 Ernesto Walker 9 luty 1999 LA Galaxy Stany Zjednoczone
8 Víctor Griffith 12 grudzień 2000 Santos de Guapiles Kostaryka
10 Ángel Orelién 2 kwiecień 2001 Sporting San Miguelito Panama
13 Carlos Kirton 2 sierpień 1999 CAI La Chorrera Panama
14 Jovani Welch 7 grudzień 1999 Alianza Panama
15 Diego Valanta 8 październik 2000 Tauro Panama City Panama
20 Édgar Cunningham 2 wrzesień 2000 Árabe Unido Panama
7 Saed Díaz 23 czerwiec 1999 Philadelphia Union Stany Zjednoczone
9 Eduardo Guerrero 21 luty 2000 Maccabi Tel Aviv Izrael
16 Tomás Rodríguez 9 marzec 1999 Alianza Panama
18 Axel McKenzie 10 lipiec 1999 Tauro Panama City Panama
Trener Jorge Dely Valdes 12 marca 1967    

 

Grupa F

 

Argentyna

 

Numer Zawodnik Data urodzenia Klub Kraj, z jakiego pochodzi zespół
Bramkarze
1 Manuel Roffo 4 kwiecień 2000 Boca Juniors Buenos Aires Argentyna
12 Jerónimo Pourtau 23 styczeń 2000 Estudiantes La Plata Argentyna
21 Joaquín Blázquez 28 styczeń 2001 Valencia CF Hiszpania
Obrońcy
2 Patricio Pérez 24 czerwiec 2000 Atlético Madrid Hiszpania
3 Francisco Ortega 19 marzec 1999 Vélez Sarsfield Argentyna
4 Facundo Mura 24 marzec 1999 Estudiantes La Plata Argentyna
6 Maximiliano Centurión 20 luty 1999 Argentinos Juniors Buenos Aires Argentyna
13 Marcelo Weigandt 11 styczeń 2000 Boca Juniors Buenos Aires Argentyna
14 Facundo Medina 28 maj 1999 Talleres de Cordoba Argentyna
Pomocnicy i Napastnicy
5 Santiago Sosa 3 maj 1999 River Plate Buenos Aires Argentyna
8 Agustín Almendra 11 luty 2000 Boca Juniors Buenos Aires Argentyna
10 Gonzalo Maroni 18 marzec 1999 Talleres de Cordoba Argentyna
11 Aníbal Moreno 13 maj 1999 Newell's Old Boys Rosario Argentyna
15 Fausto Vera 26 marzec 2000 Argentinos Juniors Argentyna
18 Cristian Ferreira 12 październik 1999 River Plate Buenos Aires Argentyna
20 Ezequiel Barco 29 marzec 1999 Atlanta United Stany Zjednoczone
7 Julián Álvarez 31 styczeń 2000 River Plate Buenos Aires Argentyna
9 Adolfo Gaich 26 luty 1999 San Lorenzo Argentyna
16 Agustín Urzi 4 maj 2000 Banfield Buenos Aires Argentyna
17 Tomás Chancalay 1 styczeń 1999 Colón de Santa Fe Argentyna
19 Pedro De la Vega 7 luty 2001 Lanús Argentyna
Trener Fernando Batista      

 

Korea Południowa

 

Numer Zawodnik Data urodzenia Klub Kraj, z jakiego pochodzi zespół
Bramkarze
1 Lee Gwang-yeon 11 październik 1999 Gangwon FC Korea Południowa
12 Park Ji-min 25 maj 2000 Suwon Samsung Bluewings Korea Południowa
21 Choi Min-soo 26 luty 2000 Hamburger SV Niemcy
Obrońcy
2 Hwang Tae-hyeon 29 styczeń 1999 Ansan Greeners FC Korea Południowa
3 Lee Jae-ik 21 maj 1999 Gangwon FC Korea Południowa
4 Lee Ji-sol 9 lipiec 1999 Daejeon Citizen Korea Południowa
5 Kim Hyun-woo 7 marzec 1999 Dinamo Zagrzeb Chorwacja
8 Lee Kyu-hyuk 4 maj 1999 Jeju United Korea Południowa
16 Kim Ju-sung 12 grudzień 2000 FC Seoul Korea Południowa
17 Lee Sang-jun 14 wrzesień 1999 Busan IPark Korea Południowa
19 Choi Jun 17 kwiecień 1999 Yonsei University Korea Południowa
Pomocnicy i Napastnicy
6 Kim Jung-min 13 listopad 1999 FC Liefering Austria
10 Lee Kang-in 19 luty 2001 Valencia CF Hiszpania
13 Ko Jae-hyeon 5 marzec 1999 Daegu Korea Południowa
14 Park Tae-jun 19 styczeń 1999 Seongnam Korea Południowa
15 Jeong Ho-jin 6 sierpień 1999 Korea University Korea Południowa
20 Kim Se-yun 29 kwiecień 1999 Daejeon Citizen Korea Południowa
7 Jeon Se-jin 9 październik 1999 Suwon Samsung Bluewings Korea Południowa
9 Oh Se-hun 15 styczeń 1999 Asan Mugunghwa Korea Południowa
11 Um Won-sang 6 styczeń 1999 Sangju Sangmu Korea Południowa
18 Cho Young-wook 5 luty 1999 FC Seoul Korea Południowa
Trener Chung Jung – yong      

 

Portugalia

 

Numer Zawodnik Data urodzenia Klub Kraj, z jakiego pochodzi zespół
Bramkarze
1 Diogo Costa 19 październik 1999 FC Porto Portugalia
12 João Virgínia 10 wrzesień 1999 Everton Anglia
21 Luís Maximiano 5 styczeń 1999 Sporting CP Lizbona Portugalia
Obrońcy
2 Diogo Dalot 18 marzec 1999 Manchester United Anglia
3 Diogo Queirós 5 styczeń 1999 FC Porto Portugalia
4 Diogo Leite 23 styczeń 1999 FC Porto Portugalia
5 Rúben Vinagre 9 kwiecień 1999 Wolverhampton Wolves Anglia
14 Thierry Correia 9 marzec 1999 Sporting CP Lizbona Portugalia
15 Moura 16 sierpień 1999 Sporting Braga Portugalia
16 Romain Correia 6 październik 1999 Vitoria Guimarães Portugalia
Pomocnicy i Napastnicy
6 Florentino Luís 19 sierpień 1999 Benfica Lizbona Portugalia
8 Gedson 9 styczeń 1999 Benfica Lizbona Portugalia
10 Miguel Luís 27 luty 1999 Sporting CP Lizbona Portugalia
13 Nuno Pina 31 marzec 1999 Chievo Verona Włochy
20 Nuno Santos 2 marzec 1999 Benfica Lizbona Portugalia
7 Jota 30 marzec 1999 Benfica Lizbona Portugalia
9 Rafael Leão 10 czerwiec 1999 Lille Francja
11 Mésaque Djú 18 marzec 1999 West Ham United Anglia
17 Trincão 29 grudzień 1999 Sporting Braga Portugalia
18 Pedro Neto 9 marzec 2000 Lazio Rzym Włochy
19 Pedro Martelo 12 wrzesień 1999 Sporting Braga Portugalia
Trener Helio Sousa 12 sierpnia 1969    

 

Republika Południowej Afryki

 

Numer Zawodnik Data urodzenia Klub Kraj, z jakiego pochodzi zespół
Bramkarze
1 Kopano Thuntsane 30 wrzesień 1999 Orlando Pirates Republika Południowej Afryki
16 Glen Baadjies 27 marzec 2000 Mamelodi Sundowns Republika Południowej Afryki
20 Khulekani Kubheka 7 styczeń 1999 Cape Umoya Republika Południowej Afryki
Obrońcy
2 Keenan Abrahams 27 maj 1999 Ajax Cape Town Republika Południowej Afryki
3 Givemore Khupe 20 grudzień 1999 Cape Umoya Republika Południowej Afryki
4 Malebogo Modise 6 luty 1999 Mamelodi Sundowns Republika Południowej Afryki
5 Sibusiso Mabiliso 14 kwiecień 1999 AmaZulu Republika Południowej Afryki
6 Fezile Gcaba 3 marzec 1999 Orlando Pirates Republika Południowej Afryki
13 Keenan Phillips 7 luty 2000 Bidvest Wits Republika Południowej Afryki
21 Brendon Moloisane 24 luty 1999 Mamelodi Sundowns Republika Południowej Afryki
Pomocnicy i Napastnicy
7 Promise Mkhuma 24 maj 2000 Mamelodi Sundowns Republika Południowej Afryki
8 Njabulo Blom 11 grudzień 1999 Kaizer Chiefs Republika Południowej Afryki
9 Oswin Appollis 25 sierpień 2001 SuperSport United Republika Południowej Afryki
14 Luke Le Roux 10 marzec 2000 SuperSport United Republika Południowej Afryki
15 Siphesihle Mkhize 5 luty 1999 Mamelodi Sundowns Republika Południowej Afryki
17 Luvuyo Phewa 8 listopad 1999 Real Kings Republika Południowej Afryki
19 Kobamelo Kodisang 28 sierpień 1999 Sanjoanense Portugalia
10 Lyle Foster 3 październik 2000 AS Monaco Francja
11 Thakgalo Leshabela 18 październik 1999 Leicester City Anglia
12 James Monyane 30 kwiecień 2000 Orlando Pirates Republika Południowej Afryki
18 Leo Thethani 8 styczeń 1999 Borussia Dortmund Niemcy
Trener Thabo Senong      

 

 

 

  1. Stadiony

 

Mistrzostwa Świata gościć będą w 6 miastach. Bielsko – Biała, Bydgoszcz, Gdynia, Lublin Tychy i Łódź.

 

Bielsko Biała – stadion miejski, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa Podbeskidzie Bielsko Biała. Stadion został otwarty w 1927 roku, był także gospodarzem dwóch spotkań podczas Mistrzostw Europy U – 18 w 1978 roku.

 

W latach 2012 – 2015 przeszedł modernizację,za łączna kwotę 75 milionów złotych, podczas których usunięto bieżnię lekkoatletyczną, oraz powiększona liczbę miejsc do 15 076. Jest to stadion z najmniejsza pojemnością na Mistrzostwach.

 

Stadion będzie gościł drużyny z grupy D i F, oraz jeden mecz w 1/8, oraz jedno spotkanie w ćwierćfinałach.

 

 

 

 

Bydgoszcz – stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka, to stadion mogący pomieścić 20 247 kibiców, jednak w latach 60 XX wieku, mógł pomieścić niecałe dwa razy tyle. Jednak obecna liczba miejsc czyni go najbardziej pojemnym stadionem na Mistrzostwach.

 

Stadion nie jest typowo piłkarskim stadionem, służy przede wszystkim lekkoatletom, dla których była to arena zmagań różnych zawodów, między innymi Diamentowej Ligi.

 

W 2017 roku boisko było używane podczas spotkań Mistrzostw Europy do lat 21 w 2017 roku.

 

W Bydgoszczy będą grały zespoły z grup B i D, oraz odbędzie się jeden mecz 1/8 oraz ćwirćfinał.

 

Gdynia – stadion, którego zarządcą jest Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji, jest używany przez zawodników Arki Gdynia. Stadion wybudowany w 2011 za łączna kwotę 78 milionów, może pomieścić 15 139 kibiców.

 

Na stadionie w Gdyni rywalizować będą zespoły z grup: B i E, a także odbędą się na nim po jednym spotkaniu w 1/8, ćwierćfinał, półfinał i mecz o trzecie miejsce.

 

 

 

Łódź – stadion, który był budowany z myślą o Mistrzostwach Świata. Otworzony w 1930 roku, został zamknięty w 2015 roku i rozbudowany z 10 500 miejsc, do 18 008. Na boisku tym trenują i grają piłkarze łódzkiego Widzewa, oraz zawodnicy Rugby – Budowlani Łódź.

 

Stadion będzie gościł zespoły grupy A, na nim wszystkie swoje spotkania rozegra reprezentacja Polski, oraz zespoły z grupy C. Zostanie na nim rozegrany mecz otwarcia, oraz mecz finałowy. Ponadto w fazie pucharowej będzie areną zmagań w 1/8 (2 mecze) i w ćwierćfinale.

 

 

 

Lublin – Zbudowany od podstaw w latach 2011 – 2014 za kwotę 140 milionów złotych, został domem piłkarzy Motoru Lublin i Lublinianki Lublin. Trybuny mogą pomieścić 15 500 widzów.

 

W Lublinie zmierzą się drużyny grupy A (chociaż nie będzie wśród nich reprezentacji Polski, oraz grupy C. Ponadto będzie świadkiem zmagań w 1/8 (2 spotkania) i w półfinale.

 

 

 

Tychy - najmłodszy stadion jeśli chodzi o lata budowy, ( 2013 – 2015) który kosztował 128,9 milionów złotych. Stadion jest własnością miasta Tychy, a swoje mecze rozgrywa na nich miejscowy GKS. Może pomieścić 15 300 widzów.

 

Arena będzie podejmować zawodników z grupy D i F, oraz jeden mecz w 1/8 i jedno spotkanie w ćwierćfinale.

 

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony stadiony.net

 

 

Kto z kim i kiedy?

 

Grupa A

 

Data Godzina Miasto Zespół Zespół
23.05.19 18:00 Lublin Tahiti Senegal
23.05.19 20:30 Łódź Polska Kolumbia
26.05.19 18:00 Lublin Senegal Kolumbia
26.05.19 20:30 Łódź Polska Tahiti
29.05.19 20:30 Łódź Senegal Polska
29.05.19 20:30 Lublin Kolumbia Tahiti

 

Grupa B

 

Data Godzina Miasto Zespół Zespół
23.05.19 18:00 Gdynia Meksyk Włochy
23.05.19 20:30 Bydgoszcz Japonia Ekwador
26.05.19 15:30 Gdynia Meksyk Japonia
26.05.19 18:00 Bydgoszcz Ekwador Włochy
29.05.19 18:00 Gdynia Ekwador Meksyk
29.05.19 18:00 Bydgoszcz Włochy Japonia

 

Grupa C

 

Data Godzina Miasto Zespół Zespół
24.05.19 18:00 Lublin Honduras Nowa Zelandia
24.05.19 20:30 Łódź Urugwaj Norwegia
27.05.19 18:00 Lublin Honduras Urugwaj
27.05.19 20:30 Łódź Norwegia Nowa Zelandia
30.05.19 18:00 Lublin Norwegia Honduras
30.05.19 18:00 Łódź Nowa Zelandia Urugwaj

 

Grupa D

 

Data Godzina Miasto Zespół Zespół
24.05.19 18:00 Tychy Katar Nigeria
24.05.19 20:30 Bielsko – Biała Ukraina USA
27.05.19 18:00 Tychy Katar Ukraina
27.05.19 20:30 Bielsko – Biała USA Nigeria
30.05.19 20:30 Tychy USA Katar
30.05.19 20:30 Bielsko – Biała Nigeria Ukraina

 

Grupa E

 

Data Godzina Miasto Zespół Zespół
25.05.19 18:00 Bydgoszcz Panama Mali
25.05.19 18:00 Gdynia Francja Arabia Saudyjska
28.05.19 18:00 Bydgoszcz Panama Francja
28.05.19 20:30 Gdynia Arabia Saudyjska Mali
31.05.19 18:00 Bydgoszcz Arabia Saudyjska Panama
31.05.19 18:00 Gdynia Mali Francja

 

Grupa F

 

Data Godzina Miasto Zespół Zespół
25.05.19 15:30 Tychy Portugalia Korea Południowa
25.05.19 20:30 Bielsko – Biała Argentyna RPA
28.05.19 18:00 Tychy Portugalia Argentyna
28.05.19 20:30 Bielsko – Biała RPA Korea Południowa
31.05.19 20:30 Tychy RPA Portugalia
31.05.19 20:30 Bielsko – Biała Korea Południowa Argentyna

 

 

1/8 Finału

 

Data Godzina Miasto Zespół Zespół Symbol Meczu
2.06.19 17:30 Gdynia Zwycięzca grupy B Trzeci zespół z grupy A/C/D 1
2.06.19 20:30 Łódź Drugi zespół A Drugi zespół grupy C 2
3.06.19 17:30 Lublin Zwycięzca grupy C Trzeci zespół z grupy A/B/F 3
3.06.19 17:30 Tychy Zwycięzca grupy D Trzeci zespół z grupy B/E/F 4
3.06.19 20:30 Łódź Zwycięzca grupy A Trzeci zespół z grupy C/D/E 5
4.06.19 17:30 Lublin Drugi zespół grupy B Drugi zespół grupy F 6
4.06.19 17:30 Bydgoszcz Zwycięzca grupy E Drugi zespół grupy D 7
4.06.19 20:30 Bielsko – Biała Zwycięzca grupy F Drugi zespół grupy E 8

 

Ćwierćfinały

 

Data Godzina Miasto Zespół Zespół Symbol Meczu
7.06.19 14:30 Łódź Zwycięzca meczu 2 Zwycięzca meczu 4 A
7.06.19 17:30 Tychy Zwycięzca meczu 1 Zwycięzca meczu 8 B
8.06.19 17:30 Gdynia Zwycięzca meczu 7 Zwycięzca meczu 3 C
8.06.19 20:30 Bielsko – Biała Zwycięzca meczu 5 Zwycięzca meczu 6 D

 

Półfinały

 

Data Godzina Miasto Zespół Zespół
11.06.19 17:30 Gdynia Zwycięzca meczu A Zwycięzca meczu B
11.06.19 20:30 Lublin Zwycięzca meczu C Zwycięzca meczu D

 

Mecz o trzecie miejsce

 

Data Godzina Miasto Zespół Zespół
14.06.19 20:30 Gdynia Przegrany meczu Przegrany meczu

 

Finał

 

Data Godzina Miasto Zespół Zespół
15.06.19 17:00 Łódź Zwyciezca meczu Zwyciezca meczu

 

Okiem FM – maniak

 

Na Mistrzostwach Świata ma szansę zaprezentować się 504 zawodników ( przy założeniu, że każdy z uczestników rozegra przynajmniej minutę), w większości nieznanych, są jednak zawodnicy, którzy dzięki blogom pozwolili zaistnieć w naszej pamięci.

 

Reprezentantów Polskich można kojarzyć z występów w Polskiej Ekstraklasie lub 1 Ligi. Gryszkiewicz, Makowski, Slisz czy Walukiewicz to zawodnicy, którzy mają dosyć pewne miejsce w 18 meczowych swoich drużyn. Na ławce rezerwowych Legii Warszawa w obecnym sezonie siedzie Radosław Majecki, ale mieliśmy okazje poznać go z kariery Mahidego, gdy prowadził Motor Lublin.

 

W reprezentacji Włoch występować będzie Luca Pellegrini, który swego czasu brylował w barwach Sassulo prowadzonym przez Crisadusa.

 

Bramkarz Atalanty Bergamo Marco Carnescchi, miał szansę zaistnieć w karierze Mahdiego w tym samym klubie.

 

W innej karierze Sassulo niki_ii, sprowadziła do siebie Norwega Erlinga Halanda, który w grze wyrasta na snajpera wielkiej klasy.

 

Moja skromna osoba w związku z prowadzeniem reprezentacji Francji, obserwowałem rozwój niektórych graczy:

 

Alban Lafont został moim bramkarzem numer 1, a szansę na debiut w reprezentacji seniorskiej otrzymali jeszcze Cuisance czy Adil. Obserwowałem pod kątem powołania, lub wzmocnienia kadry klubowej Mousse Diabyego, oraz Amine Gouiri, a także Lennyego Pintora. W mojej reprezentacji zadebiutował także syn znakomitego napastnika sprzed lat Georga Weah – Timothy. W Polsce występować on będzie jako reprezentant Stanów Zjednoczonych.

 

Swoją mini historię napisał także Ezeqiel Barco, którego korzystał DBoniem, wykorzystując go w karierze MultiLiga.

 

Trzech Diogów – Costa, Dalot i Leite z małych smoczków stali się wielkimi Smokami, o których rozwój dbał Adamentium33 w karierze FC Porto. Także z usług Diogo Costy i Diogo Joty korzystał Mahdi podczas kariery bez transferów podczas pracy w FC Porto.

 

I tak zapewne można jeszcze długo wymieniać, a nikt tak świetnie nie zna zawodników, jak Ci którzy ich sami prowadzili. Nie wiem jak Wy, ale ja jestem ciekaw jak poradzą sobie zawodnicy, w zderzeniu z innymi, utalentowanymi rówieśnikami!

 

 

 

 


Autor: Shrek
Pierwszy Kreator Gwiazd

KOMENTARZE

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, 3. miejsce w Polsce FM 2018


Komentarzy: 7996

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel, Członek Jury 5RM

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

22-05-2019, 15:50 , ocenił powyższy materiał: mocne - Doceniam to, co robisz

Podziękowania dla Shreka za wykonaną pracę.

weche
Zastępca Redaktora Naczelnego. Mistrz Ceremonii


Komentarzy: 450

Grupa: Moderator

Ranga: Korespondent Wojenny, Członek Jury 5RM

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-10-19

Poziom ostrzeżeń: 0

23-05-2019, 08:39 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Ciekawy skarb kibica.
Ciekawe, czy któryś z piłkarzy małego Mundialu zrobi taką karierę jak Maradona, czy Messi.

jmk
3. miejsce w Polsce FM 2017, Typer Sezonu 2017/18 - 3. miejsce, Wyróżnienie Fair Play w eliminacjach 4. Edycji RM, Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 1017

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Członek Jury 5RM

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-03-09

Poziom ostrzeżeń: 1

23-05-2019, 09:13 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Benedyczak też łapał się do 18 i nawet trochę pograł w Pogoni. Majecki po odesłaniu Malarza stał się numerem 1 w Legii, później jednak łapał urazy i też zmieniał go trener z Cierzniakiem.

Dla mnie ciekawe nazwiska to też: Diego Lainez z Meksyku - Betis kupił skrzydłowego za 14 mln euro, mówią o nim meksykański Messi. Tim Weah - syn TEGO Georga Weaha, chociaż ojciec grał dla Liberii on gra dla Stanów, obecnie piłkarz PSG, który był wypożyczony do Celtiku i strzelił tam 3 gole w lidze. No i oczywiście Trincao - wielki talent z FM-a z Bragi.

Moim zdaniem największe szanse mają Włochy, Francja, ciekaw jestem Meksyku i USA.

Shrek
Pierwszy Kreator Gwiazd


Komentarzy: 1093

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Trudny Człowiek

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: 1

23-05-2019, 09:31

Ja bym nie lekceważył Korei Południowej, oraz ekip afrykańskich. Siła i wytrzymałość na takich turniejach są zazwyczaj dużo ważniejsze niż umiejętności techniczne. Zobaczymy także jak wyglądać będą ustawienia taktyczne oraz ich realizowanie.

Jestem też strasznie ciekaw Tahiti - egzotyczny kraj ale ...

W 2013 roku został wicemistrzem Świata w Beach Soccerze, do tego jest to francuskie terytorium zamorskie, a więc i wpływy treningowe z Francji mogą być niezwykle silne. Strach, że trafili do Polskiej grupy, bo mogą bardzo namieszać.

kuboll112


Komentarzy: 420

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2016-12-27

Poziom ostrzeżeń: 1

25-05-2019, 09:12 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Najwięcej znajomych nazwisk zauważam w reprezentacjach Włoch i Portugalii, ale coś czuję że ci pierwsi nie będą się liczyć, mam zamiar na MŚ obserwować Argentynę, może też Meksyk, bo bardzo ciepło wspominam turniej w Tulonie (było to z 10 lat temu) kiedy Meksykanie wygrali, ale zdecydowanie najlepszy piłkarz rozgrywek (Alberto Medina K10) nie zrobił ostatecznie wielkiej kariery w świecie

kuboll112


Komentarzy: 420

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2016-12-27

Poziom ostrzeżeń: 1

01-06-2019, 12:37

Ktoś obserwuje na bieżąco mistrzostwa? Według mnie ten turniej to raczej klapa, europejskie drużyny grają 2gim garniturem bo większość wystawi najlepszych młodzieżowców w ME we Włoszech i San Marino, królem strzelców zostanie człowiek który zapakował 9 goli Hondurasowi, spodziewałem się więcej, a chyba faktem autentycznym jest opinia obiegająca media, że niewielu piłkarzy z MŚ tego rocznika osiąga potem wielkie sukcesy

Ernie89
Strażnik Galaktyki


Komentarzy: 528

Grupa: Moderator

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-08-03

Poziom ostrzeżeń: 0

01-06-2019, 12:42 , ocenił powyższy materiał: mocne - Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa

kuboll112, dnia 01-06-2019, 12:37, napisał:
Ktoś obserwuje na bieżąco mistrzostwa? Według mnie ten turniej to raczej klapa, europejskie drużyny grają 2gim garniturem bo większość wystawi najlepszych młodzieżowców w ME we Włoszech i San Marino, królem strzelców zostanie człowiek który zapakował 9 goli Hondurasowi, spodziewałem się więcej, a chyba faktem autentycznym jest opinia obiegająca media, że niewielu piłkarzy z MŚ tego rocznika osiąga potem wielkie sukcesy


Jakbyś się znał na piłce, albo śledził chociaż blogi na MFM to wiedziałbyś, że Erling Haaland to nie byle jaki "człowiek". To przyszła gwiazda.

kuboll112


Komentarzy: 420

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2016-12-27

Poziom ostrzeżeń: 1

01-06-2019, 13:00

Ok, luz
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-19 by Łukasz Czyżycki