x
1. Wstęp
23 maja rozpocznie się XXII edycja Mistrzostw Świata do lat 20. Odbędą się one u nas w Polsce i będą trzecia wielką imprezą organizowaną przez nasz kraj (po Mistrzostwach Europy w 2012, oraz Mistrzostwach Europy do lat 21 w roku 2017).
Kto wie, może piłkarska centrala zaczyna nas postrzegać jako idealne miejsce do organizowania tego typu imprez, tak jak postrzega nas FIVB – czyli światowa organizacja zajmująca się siatkówką?
Z tej okazji portal MFM prezentuje swoisty skarb kibica, czyli wszystko to, co każdy kibic wiedzieć powinien.
2. Grupy
Na Mistrzostwa Świata zakwalifikowały się 23 drużyny plus oczywiście gospodarz dostający miejsce z urzędu. Wśród nich, nie ma obrońcy tytułu sprzed dwóch lat – Anglii, która w finale w Korei Południowej pokonała Wenezuelę. Nie jest to odosobniony przypadek, gdyż 5 poprzednich Mistrzów, również nie miało okazji bronić zdobytego tytułu!
Nie ma również Wenezueli. Kto zatem jest?
Mamy 6 przedstawicieli UEFY: Polskę jako gospodarza, oraz Włochy, Portugalię, Ukrainę, Francję i Norwegię. 4 pierwsze zespoły to najlepsze drużyny Mistrzostw Europy do lat 19. Norwegia zaś awans uzyskała po dodatkowym spotkaniu z Anglią, w którym brały udział zespoły, które na wspomnianych Mistrzostwach zajęły w swoich grupach 3 miejsce. To także z tej federacji pochodzą drużyny, które na swój kolejny występ musiały najdłużej czekać. Polska ostatni raz na Mistrzostwach Świata wystąpiła w 2007 roku, a Norwegowie jeszcze w poprzednim wieku w ... 1993.
Nie licząc Oceanii, która ma dwóch przedstawicieli ( Tahiti i Nową Zelandię), pozostałe federacje dały po 4 drużyny. Najbardziej doświadczonymi drużynami, które pojawią się w Polsce są reprezentacje Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Argentyny, dla których jest to 16 występ w tego typu imprezie. Najmniej doświadczona jest reprezentacja Tahiti – drugi występ, oraz Norwegii i Senegalu – trzeci.
W turnieju mogą występować zawodnicy urodzeni 1 stycznia 1999 i młodsi, jednak nie urodzeni później niż 31 grudnia 2003 roku.
Najmłodszym zawodnikiem jest Tevaitini Teumere urodzony jako jedyny w 2003 roku (dokładnie 2 kwietnia) występujący z numerem 16 w reprezentacji Tahiti.
Palmę najstarszego dzieli aż czterech zawodników. Wszyscy urodzili się 1 stycznia 1999 roku. Są to Gianluca Scammaca z reprezentacji Włoch, Tomas Chancalay z Argentyny, Senegalczyk Souleyman Cisse i bramkarz reprezentacji Kolumbii Juan Lemos.
Grupa A
Polska
Numer | Zawodnik | Data urodzenia | Klub | Kraj, z jakiego pochodzi zespół |
Bramkarze | ||||
1 | Radosław Majecki | 16 listopad 1999 | Legia Warszawa | Polska |
12 | Miłosz Mleczko | 1 marzec 1999 | Puszcza Niepołomice | Polska |
21 | Karol Niemczycki | 5 lipiec 1999 | NAC Breda | Holandia |
Obrońcy | ||||
2 | Maik Nawrocki | 7 luty 2001 | SV Werder Brema | Niemcy |
4 | Adrian Gryszkiewicz | 13 grudzień 1999 | Górnik Zabrze | Polska |
5 | Serafin Szota | 4 marzec 1999 | Odra Opole | Polska |
6 | Sebastian Walukiewicz | 5 kwiecień 2000 | Pogoń Szczecin | Polska |
11 | Jakub Bednarczyk | 2 styczeń 1999 | St. Pauli Hamburg | Niemcy |
15 | Jan Sobociński | 20 marzec 1999 | ŁKS Łódź | Polska |
Pomocnicy i Napastnicy | ||||
3 | Tymoteusz Puchacz | 23 styczeń 1999 | GKS Katowice | Polska |
7 | Tomasz Makowski | 19 lipiec 1999 | Lechia Gdańsk | Polska |
8 | Mateusz Bogusz | 22 sierpień 2001 | Leeds United | Anglia |
10 | David Kopacz | 29 maj 1999 | VfB Stuttgart | Niemcy |
13 | Michał Skóraś | 15 luty 2000 | Bruk-Bet Termalica Nieciecza | Polska |
14 | Nicola Zalewski | 23 styczeń 2002 | AS Roma | Włochy |
16 | Bartosz Slisz | 29 marzec 1999 | Zagłębie Lubin | Polska |
18 | Adrian Stanilewicz | 22 luty 2000 | Bayer Leverkusen | Niemcy |
19 | Adrian Łyszczarz | 22 sierpień 1999 | GKS Katowice | Polska |
20 | Marcel Zylla | 14 styczeń 2000 | Bayern Monachium | Niemcy |
9 | Dominik Steczyk | 4 maj 1999 | 1.FC Nürnberg | Niemcy |
17 | Adrian Benedyczak | 24 listopad 2000 | Pogoń Szczecin | Polska |
Trener | Jacek Magiera | 1 stycznia 1977 |
Kolumbia
Numer | Zawodnik | Data urodzenia | Klub | Kraj, z jakiego pochodzi zespół |
Bramkarze | ||||
1 | Reinaldo Fontalvo | 8 styczeń 1999 | Barranquilla FC | Kolumbia |
12 | Juan Lemus | 1 styczeń 1999 | Llaneros FC | Kolumbia |
13 | Kevin Mier | 18 maj 2000 | Atlético Nacional | Kolumbia |
Obrońcy | ||||
2 | Carlos Cuesta | 9 marzec 1999 | Atlético Nacional | Kolumbia |
3 | Andrés Reyes | 8 październik 1999 | Atlético Nacional | Kolumbia |
4 | Anderson Arroyo | 27 październik 1999 | Liverpool | Anglia |
5 | Andrés Balanta | 18 styczeń 2000 | Deportivo Cali | Kolumbia |
14 | Juan Palma | 18 lipiec 1999 | Once Caldas | Kolumbia |
16 | Brayan Vera | 15 styczeń 1999 | Leones FC | Kolumbia |
Pomocnicy i Napastnicy | ||||
6 | Andrés Perea | 14 listopad 2000 | Atlético Nacional | Kolumbia |
7 | Iván Angulo | 22 marzec 1999 | Palmeiras Sao Paolo | Brazylia |
8 | Jaime Alvarado | 26 lipiec 1999 | Watford | Anglia |
15 | Gustavo Carvajal | 17 czerwiec 2000 | América de Cali | Kolumbia |
18 | Andrés Amaja | 25 kwiecień 2001 | Atlético Huila | Kolumbia |
20 | Johan Carbonero | 20 lipiec 1999 | Once Caldas | Kolumbia |
21 | Jean Colorado | 11 październik 2000 | Cortuluá Tulua | Kolumbia |
9 | Luis Sandoval | 1 czerwiec 1999 | Barranquilla FC | Kolumbia |
10 | Cucho Hernández | 22 kwiecień 1999 | Huesca SD | Hiszpania |
11 | Luis Sinisterra | 17 czerwiec 1999 | Feyenoord Rotterdam | Holandia |
17 | Déiber Caicedo | 25 marzec 2000 | Deportivo Cali | Kolumbia |
19 | Carlos Terán | 24 październik 2000 | Envigado | Kolumbia |
Trener | Arturo Reyes | 8 kwietnia 1969 |
Senegal
Numer | Zawodnik | Data urodzenia | Klub | Kraj, z jakiego pochodzi zespół |
Bramkarze | ||||
1 | Cheikh Sarr | 21 kwiecień 2000 | Tarragona | Hiszpania |
16 | Dialy N'Diaye | 4 lipiec 1999 | Cayor Foot | Senegal |
21 | François Djiba | 23 listopad 2000 | Diambars FC | Senegal |
Obrońcy | ||||
2 | Moussa N'Diaye | 18 lipiec 2002 | Excellence Foot | Senegal |
3 | Formose Mendy | 2 styczeń 2001 | AF Darou Salam | Senegal |
5 | Souleymane Aw | 5 kwiecień 1999 | KAS Eupen | Belgia |
6 | Niakhate N'Diaye | 10 kwiecień 2002 | AS Dakar Sacré-Cœur | Senegal |
8 | Mamadou Mbow | 8 marzec 2000 | Stade de Reims | Francja |
12 | Alpha Dionkou | 10 wrzesień 2001 | Manchester City | Anglia |
13 | Souleymane Cissé | 1 styczeń 1999 | Stade de Mbour | Senegal |
Pomocnicy i Napastnicy | ||||
4 | Cavin Diagné | 5 czerwiec 1999 | Le Mans | Francja |
7 | Amadou Sagna | 10 czerwiec 1999 | Cayor Foot | Senegal |
15 | Ousseynou Niang | 12 wrzesień 2001 | Diambars FC | Senegal |
17 | Dion Lopy | 2 luty 2002 | Oslo Football Academy | Senegal |
18 | Faly Ndaw | 7 sierpień 1999 | Teungueth FC | Senegal |
20 | Amadou Ciss | 10 kwiecień 1999 | Fortuna Sittard | Holandia |
9 | Dia N'Diaye | 2 styczeń 2000 | Metz | Francja |
10 | Ibrahima Dramé | 6 wrzesień 2001 | Diambars FC | Senegal |
11 | Mamadou Danfa | 6 marzec 2001 | Casa Sports Ziguinchor | Senegal |
14 | Ibrahima Niane | 11 marzec 1999 | Metz | Francja |
19 | Youssouph Badji | 20 grudzień 2001 | Casa Sports Ziguinchor | Senegal |
Trener | Youssouph Dabo |
Tahiti
Numer | Zawodnik | Data urodzenia | Klub | Kraj, z jakiego pochodzi zespół |
Bramkarze | ||||
1 | Josselin Capel | 1 lipiec 2002 | Saint-Étienne | Francja |
16 | Tevaearai Tamatai | 15 styczeń 2001 | Vénus Mahina | Polinezia Francuska |
21 | Moana Pito | 25 styczeń 2000 | Tefana | Polinezia Francuska |
Obrońcy | ||||
2 | Samuel Liparo | 2 wrzesień 1999 | US Concarneau | Francja |
3 | Hennel Tehaamoana | 12 kwiecień 1999 | Dragon Papeete | Polinezia Francuska |
5 | Etienne Tave | 4 maj 2000 | Vénus Mahina | Polinezia Francuska |
11 | Mauri Heitaa | 31 lipiec 1999 | Vénus Mahina | Polinezia Francuska |
18 | Tevaitini Teumere | 2 kwiecień 2003 | Toulouse FC | Francja |
Pomocnicy i Napastnicy | ||||
4 | Kavai'ei Morgant | 8 wrzesień 2001 | Trélissac FC | Francja |
6 | Terai Bremond | 16 maj 2001 | Toulouse FC | Francja |
7 | Ramanui Amau | 9 czerwiec 2000 | Vénus Mahina | Polinezia Francuska |
8 | Yann Vivi | 7 czerwiec 2000 | Jeunes Papeete | Polinezia Francuska |
10 | Roonui Tehau | 15 grudzień 1999 | Dragon Papeete | Polinezia Francuska |
12 | Hugo Boube | 24 listopad 1999 | Jeunes Papeete | Polinezia Francuska |
15 | Tehauarii Holozet | 3 czerwiec 2002 | Tefana | Polinezia Francuska |
17 | Diego Araneda | 27 lipiec 2000 | Central Sport Papeete | Polinezia Francuska |
19 | Herehaunui Ferrand | 8 sierpień 2001 | Central Sport Papeete | Polinezia Francuska |
20 | Kitin Maro | 1 maj 1999 | Vénus Mahina | Polinezia Francuska |
9 | Eddy Kaspard | 27 maj 2001 | Trélissac FC | Francja |
13 | Kalahani Beaumert | 14 luty 2000 | Stade Bordelais | Francja |
14 | Tutehau Tufariua | 31 styczeń 2000 | Taiarapu | Polinezia Francuska |
Trener | Bruno Tehaamoana |
Grupa B
Ekwador
Numer | Zawodnik | Data urodzenia | Klub | Kraj, z jakiego pochodzi zespół |
Bramkarze | ||||
1 | Wellington Ramírez | 9 październik 2000 | Real Sociedad San Sebastian | Hiszpania |
12 | Pierre Bellolio | 22 czerwiec 1999 | Universidad Católica | Ekwador |
21 | Johan Lara | 28 luty 1999 | SD Aucas Quito | Ekwador |
Obrońcy | ||||
2 | Jackson Porozo | 4 sierpień 2000 | Santos | Brazylia |
3 | Diego Palacios | 12 lipiec 1999 | Willem II Tilburg | Holandia |
4 | Jhon Espinoza | 24 luty 1999 | SD Aucas Quito | Ekwador |
6 | Exon Vallecilla | 28 maj 1999 | SD Aucas Quito | Ekwador |
14 | Richard Mina | 22 lipiec 1999 | SD Aucas Quito | Ekwador |
15 | Jesus Castillo | 26 kwiecień 1999 | Puerto Quito | Ekwador |
18 | Luis Loor | 4 wrzesień 1999 | Independiente Sangolqui | Ekwador |
Pomocnicy i Napastnicy | ||||
5 | Jordy Alcívar | 5 sierpień 1999 | LDU Quito | Ekwador |
7 | Luis Estupiñán | 13 maj 1999 | Mushuc Runa | Ekwador |
8 | José Cifuentes | 12 marzec 1999 | América de Cali | Ekwador |
10 | Jordan Rezabala | 29 luty 2000 | Independiente Sangolqui | Ekwador |
13 | Jefferson Arce | 29 maj 2000 | LDU Quito | Ekwador |
16 | Sergio Quintero | 12 marzec 1999 | Imbabura Ibarra | Ekwador |
9 | Leonardo Campana | 24 lipiec 2000 | Barcelona Guayoquil | Ekwador |
11 | Alexander Alvarado | 21 kwiecień 1999 | SD Aucas Quito | Ekwador |
17 | Stiven Plaza | 11 marzec 1999 | Real Valladolid | Hiszpania |
19 | Daniel Segura | 17 marzec 1999 | América de Cali | Ekwador |
20 | Gonzalo Plata | 1 listopad 2000 | Sporting CP Lizbona | Portugalia |
Trener | Jorge Celico | 27 września 1961 | Argentyna |
Japonia
Numer | Zawodnik | Data urodzenia | Klub | Kraj, z jakiego pochodzi zespół |
Bramkarze | ||||
1 | Tomoya Wakahara | 28 grudzień 1999 | Kyoto Sanga | Japonia |
12 | Shu Mogi | 15 styczeń 1999 | Cerezo Osaka | Japonia |
21 | Zion Suzuki | 21 sierpień 2002 | Urawa Red Diamonds | Japonia |
Obrońcy | ||||
2 | Shunki Higashi | 28 lipiec 2000 | Sanfrecce Hiroshima | Japonia |
3 | Yuki Kobayashi | 18 lipiec 2000 | Vissel Kobe | Japonia |
4 | Ayumu Seko | 7 czerwiec 2000 | Cerezo Osaka | Japonia |
5 | Yukinari Sugawara | 28 czerwiec 2000 | Nagoya Grampus | Japonia |
15 | Toichi Suzuki | 30 maj 2000 | Shonan Bellmare | Japonia |
17 | Kennedy Mikuni | 23 czerwiec 2000 | Avispa Fukuoka | Japonia |
19 | Hinata Kida | 4 lipiec 2000 | Avispa Fukuoka | Japonia |
Pomocnicy i Napastnicy | ||||
6 | Yuta Goke | 10 czerwiec 1999 | Vissel Kobe | Japonia |
7 | Hiroki Ito | 12 maj 1999 | Nagoya Grampus | Japonia |
8 | Kanya Fujimoto | 1 lipiec 1999 | Tokyo Verdy | Japonia |
10 | Mitsuki Saito | 10 styczeń 1999 | Shonan Bellmare | Japonia |
16 | Kota Yamada | 10 lipiec 1999 | Yokohama F. Marinos | Japonia |
9 | Koki Saito | 10 sierpień 2001 | Yokohama FC | Japonia |
11 | Kyosuke Tagawa | 11 luty 1999 | FC Tokyo | Japonia |
13 | Taisei Miyashiro | 26 maj 2000 | Kawasaki Frontale | Japonia |
14 | Jun Nishikawa | 21 luty 2002 | Cerezo Osaka | Japonia |
18 | Taichi Hara | 5 maj 1999 | FC Tokyo | Japonia |
20 | Keito Nakamura | 28 lipiec 2000 | Gamba Osaka | Japonia |
Trener | Masanaga Kageyama | 23 maj 1967 |
Meksyk
Numer | Zawodnik | Data urodzenia | Klub | Kraj, z jakiego pochodzi zespół |
Bramkarze | ||||
1 | Carlos Higuera | 18 listopad 2000 | ClubTijuana | Meksyk |
12 | Luis López | 20 grudzień 1999 | Dorados Culiacan | Meksyk |
21 | Ángel Alonzo | 27 styczeń 2000 | Club Necaxa | Meksyk |
Obrońcy | ||||
2 | Kevin Álvarez | 15 styczeń 1999 | CF Pachuca | Meksyk |
3 | Gilberto Sepúlveda | 4 luty 1999 | Guadalajara | Meksyk |
4 | Efraín Orona | 22 luty 1999 | CF Pachuca | Meksyk |
5 | Naelson Cárdenas | 15 kwiecień 1999 | Querétaro | Meksyk |
13 | Mario Trejo | 9 marzec 1999 | Monarcas Morelia | Meksyk |
14 | Oswaldo León | 15 czerwiec 1999 | América de Cali | Meksyk |
Pomocnicy i Napastnicy | ||||
6 | Alan Torres | 19 luty 2000 | Guadalajara | Meksyk |
7 | Diego Hernández | 13 sierpień 1999 | Guadalajara | Meksyk |
8 | Misael Domínguez | 27 wrzesień 1999 | Cruz Azul | Meksyk |
10 | Diego Lainez | 9 czerwiec 2000 | Real Betis Sevilla | Hiszpania |
15 | Fernando Plascencia | 18 czerwiec 1999 | Club Necaxa | Meksyk |
16 | Roberto Meraz | 4 sierpień 1999 | Monarcas Morelia | Meksyk |
18 | Carlos Gutiérrez | 5 luty 1999 | Pumas de la UNAM | Meksyk |
19 | Antonio Figueroa | 13 czerwiec 1999 | CF Pachuca | Meksyk |
20 | Adrián Lozano | 8 maj 1999 | Santos Laguna | Meksyk |
9 | José Macías | 22 październik 1999 | León | Meksyk |
11 | Roberto de la Rosa | 4 styczeń 2000 | CF Pachuca | Meksyk |
17 | Daniel López | 14 marzec 2000 | ClubTijuana | Meksyk |
Trener | Diego Ramirez | 4 września 1981 |
Włochy
Numer | Zawodnik | Data urodzenia | Klub | Kraj, z jakiego pochodzi zespół |
Bramkarze | ||||
1 | Alessandro Plizzari | 12 marzec 2000 | AC Milan | Włochy |
12 | Marco Carnesecchi | 1 lipiec 2000 | Atalanta Bergamo | Włochy |
21 | Leonardo Loria | 28 marzec 1999 | Juventus Turyn | Włochy |
Obrońcy | ||||
2 | Antonio Candela | 27 kwiecień 2000 | Genoa | Włochy |
3 | Alessandro Tripaldelli | 9 luty 1999 | Crotone | Włochy |
4 | Matteo Gabbia | 21 wrzesień 1999 | Lucchese | Włochy |
5 | Alessandro Buongiorno | 6 czerwiec 1999 | Carpi | Włochy |
6 | Davide Bettella | 7 kwiecień 2000 | Pescara | Włochy |
14 | Raoul Bellanova | 17 maj 2000 | AC Milan | Włochy |
15 | Enrico Del Prato | 10 listopad 1999 | Atalanta Bergamo | Włochy |
16 | Luca Ranieri | 23 kwiecień 1999 | Foggia | Włochy |
17 | Luca Pellegrini | 7 marzec 1999 | Cagliari Calcio | Włochy |
Pomocnicy i Napastnicy | ||||
7 | Davide Frattesi | 22 październik 1999 | Ascoli | Włochy |
8 | Andrea Colpani | 11 maj 1999 | Atalanta Bergamo | Włochy |
19 | Roberto Alberico | 23 styczeń 1999 | Hoffenheim | Niemcy |
20 | Salvatore Esposito | 7 wrzesień 2000 | Ravenna | Włochy |
9 | Andrea Pinamonti | 19 maj 1999 | Frosinone Calcio | Włochy |
10 | Christian Capone | 28 kwiecień 1999 | Pescara | Włochy |
11 | Gianluca Scamacca | 1 styczeń 1999 | Sassuolo | Włochy |
13 | Gabriele Gori | 13 luty 1999 | Livorno | Włochy |
18 | Marco Olivieri | 30 czerwiec 1999 | Juventus Turyn | Włochy |
Trener | Paolo Nicolato |
Grupa C
Honduras
Numer | Zawodnik | Data urodzenia | Klub | Kraj, z jakiego pochodzi zespół |
Bramkarze | ||||
1 | José García | 28 luty 2000 | España | Honduras |
12 | Óscar Reyes | 31 styczeń 1999 | Vida | Honduras |
21 | Johan Villanueva | 29 lipiec 1999 | Marathón | Honduras |
Obrońcy | ||||
2 | Elison Rivas | 20 listopad 1999 | Real Club Deportivo España | Honduras |
3 | Darwin Diego | 14 lipiec 1999 | Vida | Honduras |
4 | Axel Gómez | 28 czerwiec 2000 | Olimpia Tegucigalpa | Honduras |
5 | Wesly Decas | 11 sierpień 1999 | Atlanta United | Stany Zjednoczone |
15 | majnor Antúnez | 21 styczeń 2001 | Social Sol | Honduras |
18 | Jonathan Núñez | 26 listopad 2001 | Motagua Tegucigalpa | Honduras |
19 | Mariano Álvarez | 2 maj 1999 | Real Club Deportivo España | Honduras |
Pomocnicy i Napastnicy | ||||
6 | Everson López | 3 listopad 2000 | Motagua Tegucigalpa | Honduras |
7 | Cristian Cálix | 9 październik 1999 | FC Atlas Guadalajara | Meksyk |
8 | Gerson Chávez | 31 styczeń 2000 | Real Club Deportivo España | Honduras |
10 | Carlos Mejía | 19 luty 2000 | Vida | Honduras |
13 | Selvin Guevara | 15 luty 1999 | Real Club Deportivo España | Honduras |
14 | Joseph Rosales | 6 listopad 2000 | Independiente La Chorrera | Panama |
16 | Jack Jean Baptiste | 20 grudzień 1999 | Loudoun United | Stany Zjednoczone |
9 | César Romero | 19 styczeń 1999 | Colorado Springs Switchbacks | Stany Zjednoczone |
11 | Josué Villafranca | 16 grudzień 1999 | Motagua Tegucigalpa | Honduras |
17 | Luis Palma | 17 styczeń 2000 | Real Monarchs | Stany Zjednoczone |
20 | Patrick Palacios | 29 styczeń 2000 | Real Club Deportivo España | Honduras |
Trener | Carlos Tabora | 30stycznia 1965 |
Norwegia
Numer | Zawodnik | Data urodzenia | Klub | Kraj, z jakiego pochodzi zespół |
Bramkarze | ||||
1 | Markus Pettersen | 12 luty 1999 | Nest-Sotra | Norwegia |
12 | Julian Lund | 20 maj 1999 | Rosenborg Trondheim | Norwegia |
13 | Erik-Johannes Arnebrott | 28 kwiecień 1999 | Viking Stavanger | Norwegia |
Obrońcy | ||||
2 | Christian Borchgrevink | 11 maj 1999 | Vålerenga | Norwegia |
3 | John Kitolano | 18 wrzesień 1999 | Wolverhampton Wolves | Anglia |
4 | Lars Ranger | 12 marzec 1999 | Ullensaker/Kisa | Norwegia |
5 | Leo Østigård | 28 listopad 1999 | Brighton & Hove Albion | Anglia |
14 | Ulrik Fredriksen | 17 czerwiec 1999 | Sogndal | Norwegia |
15 | Tomas Totland | 28 październik 1999 | Sogndal | Norwegia |
17 | Håkon Evjen | 14 luty 2000 | Bodø/Glimt | Norwegia |
Pomocnicy i Napastnicy | ||||
6 | Adnan Hadzic | 8 marzec 1999 | IK Start | Norwegia |
7 | Hugo Vetlesen | 29 luty 2000 | Stabæk | Norwegia |
8 | Emil Bohinen | 12 marzec 1999 | Stabæk | Norwegia |
10 | Eman Markovic | 8 maj 1999 | HŠK Zrinjski | Bośnia i Hercegowina |
16 | Tobias Børkeeiet | 18 kwiecień 1999 | Stabæk | Norwegia |
18 | Tobias Svendsen | 31 sierpień 1999 | Sandefjord | Norwegia |
20 | Tobias Christensen | 11 maj 2000 | IK Start | Norwegia |
21 | Ola Brynhildsen | 27 kwiecień 1999 | Stabæk | Norwegia |
9 | Kristian Thorstvedt | 13 marzec 1999 | Viking Stavanger | Norwegia |
11 | Jens Hauge | 12 wrzesień 1999 | Bodø/Glimt | Norwegia |
19 | Erling Håland | 21 lipiec 2000 | Red Bull Salzburg | Austria |
Trener | Pal Johansen |
Nowa Zelandia
Numer | Zawodnik | Data urodzenia | Klub | Kraj, z jakiego pochodzi zespół |
Bramkarze | ||||
1 | Michael Woud | 16 styczeń 1999 | Willem II Tilburg | Holandia |
12 | Cameron Brown | 9 lipiec 1999 | Central United | Nowa Zelandia |
21 | Zac Jones | 27 listopad 2000 | Wellington Phoenix | Nowa Zelandia |
Obrońcy | ||||
2 | George Stanger | 15 sierpień 2000 | Hamilton Academical | Szkocja |
3 | Dalton Wilkins | 15 kwiecień 1999 | FC Helsingør | Dania |
4 | Gianni Stensness | 7 luty 1999 | Wellington Phoenix | Nowa Zelandia |
5 | Nando Pijnaker | 25 luty 1999 | Eastern Suburbs | Nowa Zelandia |
13 | Liberato Cacace | 27 październik 2000 | Wellington Phoenix | Nowa Zelandia |
17 | Callan Elliot | 7 lipiec 1999 | Wellington Phoenix | Nowa Zelandia |
Pomocnicy i Napastnicy | ||||
6 | Dane Schnell | 14 maj 1999 | Western Springs | Nowa Zelandia |
7 | Elijah Just | 1 maj 2000 | FC Helsingør | Dania |
8 | Joe Bell | 27 kwiecień 1999 | Virginia Cavaliers | Stany Zjednoczone |
10 | Sarpreet Singh | 20 luty 1999 | Wellington Phoenix | Nowa Zelandia |
14 | Leon van den Hoven | 20 kwiecień 2000 | RKC Waalwijk | Holandia |
15 | Trevor Zwetsloot | 16 wrzesień 1999 | SV Werder Brema | Niemcy |
16 | Dominic Wooldridge | 11 marzec 1999 | Western Suburbs | Nowa Zelandia |
20 | Willem Ebbinge | 6 styczeń 2001 | Lower Hutt City | Nowa Zelandia |
9 | Max Mata | 10 lipiec 2000 | Grasshoppers Zurych | Szwajcaria |
11 | Matt Conroy | 1 kwiecień 2001 | Western Springs | Nowa Zelandia |
18 | Ben Waine | 11 czerwiec 2001 | Wellington Phoenix | Nowa Zelandia |
19 | Callum McCowatt | 30 kwiecień 1999 | Eastern Suburbs | Nowa Zelandia |
Trener | Des Buckingham | 7 luty 1985 | Anglia |
Urugwaj
Numer | Zawodnik | Data urodzenia | Klub | Kraj, z jakiego pochodzi zespół |
Bramkarze | ||||
1 | Franco Israel, | 22 kwiecień 2000 | Juventus Turyn | Włochy |
12 | Renzo Rodríguez | 23 styczeń 1999 | Independiente Buenos Aires | Argentyna |
21 | Mauro Silveira | 6 maj 2000 | Montevideo Wanderers | Urugwaj |
Obrońcy | ||||
2 | Bruno Méndez | 10 październik 1999 | Corinthians Sao Paolo | Brazylia |
3 | Sebastián Cáceres | 18 sierpień 1999 | Liverpool | Urugwaj |
4 | Ezequiel Busquets | 24 wrzesień 2000 | Peñarol Montevideo | Urugwaj |
6 | Maximiliano Araújo | 15 luty 2000 | Montevideo Wanderers | Urugwaj |
13 | Emiliano Ancheta | 9 czerwiec 1999 | Danubio | Urugwaj |
15 | Edgar Elizalde | 27 luty 2000 | Pescara | Włochy |
19 | Ronald Araújo | 7 marzec 1999 | Barcelona | Hiszpania |
Pomocnicy i Napastnicy | ||||
5 | Martín Barrios | 24 styczeń 1999 | Racing Montevideo | Urugwaj |
8 | Santiago Rodríguez | 8 styczeń 2000 | Nacional Montevideo | Urugwaj |
14 | Francisco Ginella | 21 styczeń 1999 | Montevideo Wanderers | Urugwaj |
16 | Nicolás Acevedo | 14 kwiecień 1999 | Liverpool | Urugwaj |
17 | Thomás Chacón | 17 sierpień 2000 | Danubio Montevideo | Urugwaj |
18 | Juan Sanabria | 29 marzec 2000 | Atlético Madrid | Hiszpania |
7 | Emiliano Gomez | 18 październik 2001 | Defensor Montevideo | Urugwaj |
9 | Darwin Núñez | 24 czerwiec 1999 | Peñarol Montevideo | Urugwaj |
10 | Nicolás Schiappacasse | 12 styczeń 1999 | Parma | Włochy |
11 | Paul Rodríguez | 20 maj 2000 | Peñarol Montevideo | Urugwaj |
20 | Juan Boselli | 9 listopad 1999 | Girona FC | Hiszpania |
Trener | Gustavo Ferreyra | 29 maj 1972 |
Grupa D
Katar
Numer | Zawodnik | Data urodzenia | Klub | Kraj, z jakiego pochodzi zespół |
Bramkarze | ||||
1 | Salah Zakaria | 24 kwiecień 1999 | KAS Eupen | Belgia |
18 | Shehab Mamdouh | 18 kwiecień 2000 | Al-Duhail | Katar |
21 | Marwan Badreldin | 17 kwiecień 1999 | Al-Ahli | Katar |
Obrońcy | ||||
2 | Nasir Peer | 27 styczeń 1999 | Qatar SC | Katar |
3 | Ahmed Al-Minhali | 5 maj 1999 | Al-Sailiya | Katar |
5 | Yousef Aymen | 21 marzec 1999 | Qatar SC | Katar |
12 | Homam Ahmed | 25 sierpień 1999 | KAS Eupen | Belgia |
13 | Ali Malolah | 26 luty 1999 | Al-Wakrah | Katar |
15 | Bahaa Mamdouh | 18 kwiecień 1999 | Al-Sadd | Katar |
19 | Ahmed Suhail | 8 luty 1999 | Al-Ahli | Katar |
Pomocnicy i Napastnicy | ||||
4 | Abdollah Ali | 17 marzec 1999 | KAS Eupen | Belgia |
6 | Nasser Al Yazidi | 2 luty 2000 | Al-Duhail | Katar |
8 | Andri Syahputra | 29 czerwiec 1999 | Al-Gharafa | Katar |
10 | Khaled Mohammed | 7 czerwiec 2000 | Qatar SC | Katar |
11 | Abdulla Nasser | 24 sierpień 1999 | Al-Khor | Katar |
14 | Eisa Ahmad | 21 luty 1999 | Qatar SC | Katar |
16 | Hashim Ali | 17 sierpień 2000 | Al-Arabi | Katar |
17 | Mohammed Waad | 18 październik 1999 | Al-Ahli | Katar |
20 | Ahmad Yasser | 6 styczeń 1999 | Al-Duhail | Katar |
7 | Abdulrasheed Umaru | 12 sierpień 1999 | Al-Ahli | Katar |
9 | Yusuf Abdurisag | 6 sierpień 1999 | Al-Arabi | Katar |
Trener | Bruno Pinheiro | Portugalia |
Nigeria
Numer | Zawodnik | Data urodzenia | Klub | Kraj, z jakiego pochodzi zespół |
Bramkarze | ||||
1 | Detan Ogundare | 8 grudzień 2000 | Kogi United | Nigeria |
16 | Olawale Oremade | 31 grudzień 1999 | Oasis FC | Nigeria |
21 | Jonathan Zaccala | 8 wrzesień 2001 | Triestina | Włochy |
Obrońcy | ||||
2 | Zulkifilu Rabiu | 1 styczeń 2002 | Plateau United | Nigeria |
3 | Ikouwem Udo | 11 listopad 1999 | Enyimba Aba | Nigeria |
5 | Aliu Salawudeen | 28 październik 1999 | Emmanuel Amuneke Academy | Nigeria |
6 | Valentine Ozornwafor | 1 czerwiec 1999 | Enyimba Aba | Nigeria |
12 | Igoh Ogbu | 8 luty 2000 | Rosenborg Trondheim | Norwegia |
15 | Jamil Muhammad | 12 listopad 2000 | Kano Pillars | Nigeria |
Pomocnicy i Napastnicy | ||||
4 | Peter Eletu | 24 styczeń 2000 | Prince Kazeem FC | Nigeria |
7 | Yira Sor | 24 lipiec 2000 | 36 Lion Soccer Academy | Nigeria |
8 | Tom Dele-Bashiru | 17 październik 1999 | Manchester City | Anglia |
10 | Aniekeme Okon | 8 maj 1999 | Akwa United | Nigeria |
13 | Nathan Ofoborh | 7 listopad 1999 | Bournemouth | Anglia |
14 | Kingsley Michael | 26 sierpień 1999 | Perugia | Włochy |
17 | Success Makanjuola | 24 maj 2001 | Water FC | Nigeria |
19 | Maxwell Effiom | 5 listopad 1999 | Enyimba Aba | Nigeria |
9 | Akor Adams | 29 styczeń 2000 | Sogndal | Norwegia |
11 | Okechukwu Offia | 26 grudzień 1999 | IK Sirius | Szwecja |
18 | Chinonso Emeka | 30 sierpień 2001 | Brook House FC | Anglia |
20 | Muhamed Tijani | 26 lipiec 2000 | Baník Ostrava | Czechy |
Trener | Paul Aigbogun |
Stany Zjednoczone
Numer | Zawodnik | Data urodzenia | Klub | Kraj, z jakiego pochodzi zespół |
Bramkarze | ||||
1 | Brady Scott | 30 czerwiec 1999 | 1. FC Köln | Niemcy |
12 | David Ochoa | 16 styczeń 2001 | Real Salt Lake | Stany Zjednoczone |
21 | CJ dos Santos | 24 sierpień 2000 | Benfica | Portugalia |
Obrońcy | ||||
2 | Sergino Dest | 3 listopad 2000 | Ajax | Holandia |
3 | Chris Gloster | 28 lipiec 2000 | Hannover 96 | Niemcy |
4 | Mark McKenzie | 25 luty 1999 | Philadelphia Union | Stany Zjednoczone |
5 | Chris Richards | 28 marzec 2000 | Bayern Monachium | Niemcy |
13 | Aboubacar Keita | 6 kwiecień 2000 | Columbus Crew | Stany Zjednoczone |
15 | Matt Real | 10 lipiec 1999 | Philadelphia Union | Stany Zjednoczone |
Pomocnicy i Napastnicy | ||||
6 | Chris Durkin | 8 luty 2000 | D.C. United | Stany Zjednoczone |
8 | Alex Mendez | 6 październik 2000 | SC Freiburg | Niemcy |
10 | Paxton Pomykal | 17 grudzień 1999 | FC Dallas | Stany Zjednoczone |
14 | Edwin Cerrillo | 3 wrzesień 2000 | FC Dallas | Stany Zjednoczone |
16 | Brandon Servania | 12 marzec 1999 | FC Dallas | Stany Zjednoczone |
20 | Richard Ledezma | 6 październik 2000 | PSV Eindhoven | Holandia |
7 | Ayo Akinola | 20 styczeń 2000 | Toronto FC | Kanada (grają w amerykańskiej lidze MLS) |
9 | Sebastian Soto | 28 lipiec 2000 | Hannover 96 | Niemcy |
11 | Tim Weah | 22 luty 2000 | Celtic Glasgow | Szkocja |
17 | Konrad de la Fuente | 16 lipiec 2001 | Barcelona | Hiszpania |
18 | Uly Llanez Jr. | 2 kwiecień 2001 | VfL Wolfsburg | Niemcy |
19 | Justin Rennicks | 20 marzec 1999 | New England Revolution | Stany Zjednoczone |
Trener | Tab Ramos | 21 września 1966 |
Ukraina
Numer | Zawodnik | Data urodzenia | Klub | Kraj, z jakiego pochodzi zespół |
Bramkarze | ||||
1 | Andriy Lunin | 11 luty 1999 | Leganés | Hiszpania |
12 | Vladyslav Kucheruk | 14 luty 1999 | Dynamo Kijów | Ukraina |
20 | Dmytro Riznyk | 30 styczeń 1999 | Vorskla Poltava | Ukraina |
Obrońcy | ||||
2 | Valerii Bondar | 27 luty 1999 | Szachtar Donieck | Ukraina |
3 | Oleksandr Safronov | 11 czerwiec 1999 | Dnipro-1 Dniepropawłowsk | Ukraina |
4 | Denys Popov | 17 luty 1999 | Dynamo Kijów | Ukraina |
5 | Vitalii Mykolenko | 29 maj 1999 | Dynamo Kijów | Ukraina |
9 | Viktor Korniienko | 14 luty 1999 | Szachtar Donieck | Ukraina |
13 | Danylo Beskorovainyi | 7 luty 1999 | Zemplín Michalovce | Słowacja |
17 | Yukhym Konoplia | 26 sierpień 1999 | Szachtar Donieck | Ukraina |
19 | Ihor Snurnitsyn | 7 marzec 2000 | Olimpik Donieck | Ukraina |
Pomocnicy i Napastnicy | ||||
6 | Chekh Maksym | 3 styczeń 1999 | Szachtar Donieck | Ukraina |
7 | Heorhii Tsitaishvili | 18 listopad 2000 | Dynamo Kijów | Ukraina |
8 | Oleksiy Khakhlov | 6 luty 1999 | Deportivo Alavés | Hiszpania |
10 | Serhii Buletsa | 16 luty 1999 | Dynamo Kijów | Ukraina |
15 | Kyrylo Dryshliuk | 16 październik 1999 | FC Oleksandriya | Ukraina |
16 | Mykola Musolitin | 21 styczeń 1999 | Czarnomorets Odessa | Ukraina |
21 | Oleksii Kashchuk | 29 czerwiec 2000 | Szachtar Donieck | Ukraina |
11 | Vladyslav Supriaha | 15 luty 2000 | Dynamo Kijów | Ukraina |
14 | Danylo Sikan | 16 kwiecień 2001 | FC Mariupol | Ukraina |
18 | Denys Ustymenko | 12 kwiecień 1999 | FC Oleksandriya | Ukraina |
Trener | Aleksander Petrakov | 6 sierpnia 1957 |
Grupa E
Arabia Saudyjska
Numer | Zawodnik | Data urodzenia | Klub | Kraj, z jakiego pochodzi zespół |
Bramkarze | ||||
1 | Nawaf Al-Ghamdi | 21 styczeń 1999 | Al-Hilal | Arabia Saudyjska |
20 | Abdulrahman Al-Shammari | 9 lipiec 2000 | Al-Nassr | Arabia Saudyjska |
21 | Mohammed Al-Dawsari | 2 wrzesień 1999 | Al-Shabab | Arabia Saudyjska |
Obrońcy | ||||
2 | Saud Abdulhamid | 18 lipiec 1999 | Al-Ittihad | Arabia Saudyjska |
3 | Khalifah Al-Dawsari | 2 styczeń 1999 | Al-Qadsiah | Arabia Saudyjska |
4 | Naif Almas | 18 styczeń 2000 | Al-Nassr | Arabia Saudyjska |
5 | Hassan Al-Tambakti | 9 luty 1999 | Al-Shabab | Arabia Saudyjska |
12 | Mohammed Al-Shanqiti | 15 maj 1999 | Al-Nassr | Arabia Saudyjska |
13 | Muhannad Al-Shanqeeti | 12 marzec 1999 | Al-Ittihad | Arabia Saudyjska |
16 | Hazim Al-Zahrani | 23 kwiecień 1999 | Al-Ittihad | Arabia Saudyjska |
Pomocnicy i Napastnicy | ||||
6 | Firas Al-Ghamdi | 3 grudzień 1999 | Al-Ahli | Arabia Saudyjska |
8 | Hamed Al-Ghamdi | 2 kwiecień 1999 | Al-Ettifaq | Arabia Saudyjska |
10 | Turki Al-Ammar | 24 październik 1999 | Al-Shabab | Arabia Saudyjska |
11 | Khalid Al-Ghannam | 8 listopad 2000 | Al-Qadsiah | Arabia Saudyjska |
14 | Mansor Al-Beshe | 24 kwiecień 2000 | Al-Hilal | Arabia Saudyjska |
15 | Faraj Al-Ghashayan | 29 kwiecień 2000 | Al-Nassr | Arabia Saudyjska |
17 | Ibrahim Mahnashi | 18 listopad 1999 | Al-Ettifaq | Arabia Saudyjska |
18 | Salem Al-Saleem | 14 marzec 1999 | Al-Hilal | Arabia Saudyjska |
19 | Abdulmohsen Al-Qahtani | 5 czerwiec 1999 | Al-Qadsiah | Arabia Saudyjska |
7 | Yahya Naji | 2 marzec 1999 | Al-Nassr | Arabia Saudyjska |
9 | Firas Al-Buraikan | 14 maj 2000 | Al-Nassr | Arabia Saudyjska |
Trener | Khaled Al-Atwi |
Francja
Numer | Zawodnik | Data urodzenia | Klub | Kraj, z jakiego pochodzi zespół |
Bramkarze | ||||
1 | Alban Lafont | 23 styczeń 1999 | Fiorentina Florencja | Włochy |
16 | Ilan Meslier | 2 marzec 2000 | FC Lorient | Francja |
21 | Didier Desprez | 13 marzec 1999 | JA Drancy | Francja |
Obrońcy | ||||
2 | William Saliba | 24 marzec 2001 | Saint-Étienne | Francja |
3 | Evan N'Dicka | 20 sierpień 1999 | Eintracht Frankfurt | Niemcy |
4 | Boubacar Kamara | 23 listopad 1999 | Olympique Marsylia | Francja |
5 | Dan Zagadou | 3 czerwiec 1999 | Borussia Dortmund | Niemcy |
12 | Sambou Sissoko | 27 kwiecień 1999 | Stade de Reims | Francja |
13 | Nicolas Cozza | 8 styczeń 1999 | Montpellier | Francja |
15 | Thomas Basila | 30 kwiecień 1999 | Nantes | Francja |
Pomocnicy i Napastnicy | ||||
6 | Enzo Loiodice | 27 listopad 2000 | Dijon | Francja |
8 | Mickaël Cuisance | 16 sierpień 1999 | Borussia Mönchengladbach | Niemcy |
14 | Ibrahima Diallo | 8 marzec 1999 | Stade Brest | Francja |
18 | Youssouf Fofana | 10 styczeń 1999 | Strasbourg | Francja |
20 | Boubakary Soumaré | 27 luty 1999 | Lille | Francja |
7 | Yacine Adli | 29 lipiec 2000 | Girondins Bordeaux | Francja |
9 | Amine Gouiri | 16 luty 2000 | Olympique Lyon | Francja |
10 | Moussa Diaby | 7 lipiec 1999 | Paris Saint-Germain | Francja |
11 | Nabil Alioui | 18 luty 1999 | Cercle Brugge | Belgia |
17 | Lenny Pintor | 5 sierpień 2000 | Olympique Lyon | Francja |
19 | Moussa Sylla | 25 listopad 1999 | AS Monaco | Francja |
Trener | Bernard Diomede | 23 styczeń 1974 |
Mali
Numer | Zawodnik | Data urodzenia | Klub | Kraj, z jakiego pochodzi zespół |
Bramkarze | ||||
1 | Alkalifa Coulibaly | 3 grudzień 2001 | Onze Créateurs | Mali |
16 | Youssouf Koïta | 27 sierpień 2000 | Girona FC | Hiszpania |
21 | Souleymane Coulibaly | 28 sierpień 2001 | Afrique Foot Elite | Mali |
Obrońcy | ||||
2 | Arnaud Konan | 15 maj 2000 | Etoiles du Mandé | Mali |
3 | Drissa Diarra | 1 maj 1999 | AS Bamako | Mali |
4 | Fode Konate | 2 grudzień 2000 | AS Bamako | Mali |
5 | Babou Fofana | 10 kwiecień 1999 | Stade Mali en | Mali |
13 | Clément Kanouté | 1 październik 1999 | CS Duguwolofila | Mali |
15 | Abdoulaye Diaby | 4 lipiec 2000 | Royal Antwerp | Belgia |
Pomocnicy i Napastnicy | ||||
6 | Ousmane Diakite | 25 lipiec 2000 | Red Bull Salzburg | Austria |
8 | Mohamed Camara | 6 styczeń 2000 | Red Bull Salzburg | Austria |
10 | Mamadou Traoré | 8 luty 1999 | Stade Mali en | Mali |
14 | Sambou Sissoko | 29 czerwiec 2000 | USFAS | Mali |
17 | Mamadou Samake | 15 maj 2000 | Standard Liège | Belgia |
18 | Boubacar Traoré | 20 sierpień 2001 | AS Bamako | Mali |
7 | Hadji Dramé | 10 październik 2000 | Yelleni Olimpic | Mali |
9 | El Bilal Touré | 3 wrzesień 2001 | Afrique Foot Elite | Mali |
11 | Boubacar Konté | 2 marzec 2001 | Sarpsborg FK | Norwegia |
12 | Mamady Diarra | 26 czerwiec 2000 | Yeelen FC | Mali |
19 | Lassana N'Diaye | 3 wrzesień 2000 | CSKA Moscow | Rosja |
20 | Sékou Koïta | 28 listopad 1999 | Red Bull Salzburg | Austria |
Trener | Mamoutou Kane |
Panama
Numer | Zawodnik | Data urodzenia | Klub | Kraj, z jakiego pochodzi zespół |
Bramkarze | ||||
1 | Marcos Allen | 8 luty 1999 | Plaza Amador | Panama |
12 | Emerson Dimas | 10 sierpień 2001 | CAI La Chorrera | Panama |
21 | Kevin Mosquera | 7 wrzesień 1999 | Sporting San Miguelito | Panama |
Obrońcy | ||||
2 | Rodolfo Rodríguez | 18 marzec 1999 | Leones FC de América de Cali | Panama |
3 | Guillermo Benítez | 5 marzec 1999 | Atlanta United | Stany Zjednoczone |
4 | Manuel Gamboa | 5 luty 1999 | Universitario | Panama |
11 | Jorge Méndez | 6 kwiecień 2001 | Universitario | Panama |
17 | Soyell Trejos | 19 kwiecień 2000 | Árabe Unido | Panama |
19 | Jesús West | 19 czerwiec 1999 | Toronto FC | Kanada (grają w amerykańskiej lidze MLS) |
Pomocnicy i Napastnicy | ||||
5 | Carlos Harvey | 3 luty 2000 | LA Galaxy | Stany Zjednoczone |
6 | Ernesto Walker | 9 luty 1999 | LA Galaxy | Stany Zjednoczone |
8 | Víctor Griffith | 12 grudzień 2000 | Santos de Guapiles | Kostaryka |
10 | Ángel Orelién | 2 kwiecień 2001 | Sporting San Miguelito | Panama |
13 | Carlos Kirton | 2 sierpień 1999 | CAI La Chorrera | Panama |
14 | Jovani Welch | 7 grudzień 1999 | Alianza | Panama |
15 | Diego Valanta | 8 październik 2000 | Tauro Panama City | Panama |
20 | Édgar Cunningham | 2 wrzesień 2000 | Árabe Unido | Panama |
7 | Saed Díaz | 23 czerwiec 1999 | Philadelphia Union | Stany Zjednoczone |
9 | Eduardo Guerrero | 21 luty 2000 | Maccabi Tel Aviv | Izrael |
16 | Tomás Rodríguez | 9 marzec 1999 | Alianza | Panama |
18 | Axel McKenzie | 10 lipiec 1999 | Tauro Panama City | Panama |
Trener | Jorge Dely Valdes | 12 marca 1967 |
Grupa F
Argentyna
Numer | Zawodnik | Data urodzenia | Klub | Kraj, z jakiego pochodzi zespół |
Bramkarze | ||||
1 | Manuel Roffo | 4 kwiecień 2000 | Boca Juniors Buenos Aires | Argentyna |
12 | Jerónimo Pourtau | 23 styczeń 2000 | Estudiantes La Plata | Argentyna |
21 | Joaquín Blázquez | 28 styczeń 2001 | Valencia CF | Hiszpania |
Obrońcy | ||||
2 | Patricio Pérez | 24 czerwiec 2000 | Atlético Madrid | Hiszpania |
3 | Francisco Ortega | 19 marzec 1999 | Vélez Sarsfield | Argentyna |
4 | Facundo Mura | 24 marzec 1999 | Estudiantes La Plata | Argentyna |
6 | Maximiliano Centurión | 20 luty 1999 | Argentinos Juniors Buenos Aires | Argentyna |
13 | Marcelo Weigandt | 11 styczeń 2000 | Boca Juniors Buenos Aires | Argentyna |
14 | Facundo Medina | 28 maj 1999 | Talleres de Cordoba | Argentyna |
Pomocnicy i Napastnicy | ||||
5 | Santiago Sosa | 3 maj 1999 | River Plate Buenos Aires | Argentyna |
8 | Agustín Almendra | 11 luty 2000 | Boca Juniors Buenos Aires | Argentyna |
10 | Gonzalo Maroni | 18 marzec 1999 | Talleres de Cordoba | Argentyna |
11 | Aníbal Moreno | 13 maj 1999 | Newell's Old Boys Rosario | Argentyna |
15 | Fausto Vera | 26 marzec 2000 | Argentinos Juniors | Argentyna |
18 | Cristian Ferreira | 12 październik 1999 | River Plate Buenos Aires | Argentyna |
20 | Ezequiel Barco | 29 marzec 1999 | Atlanta United | Stany Zjednoczone |
7 | Julián Álvarez | 31 styczeń 2000 | River Plate Buenos Aires | Argentyna |
9 | Adolfo Gaich | 26 luty 1999 | San Lorenzo | Argentyna |
16 | Agustín Urzi | 4 maj 2000 | Banfield Buenos Aires | Argentyna |
17 | Tomás Chancalay | 1 styczeń 1999 | Colón de Santa Fe | Argentyna |
19 | Pedro De la Vega | 7 luty 2001 | Lanús | Argentyna |
Trener | Fernando Batista |
Korea Południowa
Numer | Zawodnik | Data urodzenia | Klub | Kraj, z jakiego pochodzi zespół |
Bramkarze | ||||
1 | Lee Gwang-yeon | 11 październik 1999 | Gangwon FC | Korea Południowa |
12 | Park Ji-min | 25 maj 2000 | Suwon Samsung Bluewings | Korea Południowa |
21 | Choi Min-soo | 26 luty 2000 | Hamburger SV | Niemcy |
Obrońcy | ||||
2 | Hwang Tae-hyeon | 29 styczeń 1999 | Ansan Greeners FC | Korea Południowa |
3 | Lee Jae-ik | 21 maj 1999 | Gangwon FC | Korea Południowa |
4 | Lee Ji-sol | 9 lipiec 1999 | Daejeon Citizen | Korea Południowa |
5 | Kim Hyun-woo | 7 marzec 1999 | Dinamo Zagrzeb | Chorwacja |
8 | Lee Kyu-hyuk | 4 maj 1999 | Jeju United | Korea Południowa |
16 | Kim Ju-sung | 12 grudzień 2000 | FC Seoul | Korea Południowa |
17 | Lee Sang-jun | 14 wrzesień 1999 | Busan IPark | Korea Południowa |
19 | Choi Jun | 17 kwiecień 1999 | Yonsei University | Korea Południowa |
Pomocnicy i Napastnicy | ||||
6 | Kim Jung-min | 13 listopad 1999 | FC Liefering | Austria |
10 | Lee Kang-in | 19 luty 2001 | Valencia CF | Hiszpania |
13 | Ko Jae-hyeon | 5 marzec 1999 | Daegu | Korea Południowa |
14 | Park Tae-jun | 19 styczeń 1999 | Seongnam | Korea Południowa |
15 | Jeong Ho-jin | 6 sierpień 1999 | Korea University | Korea Południowa |
20 | Kim Se-yun | 29 kwiecień 1999 | Daejeon Citizen | Korea Południowa |
7 | Jeon Se-jin | 9 październik 1999 | Suwon Samsung Bluewings | Korea Południowa |
9 | Oh Se-hun | 15 styczeń 1999 | Asan Mugunghwa | Korea Południowa |
11 | Um Won-sang | 6 styczeń 1999 | Sangju Sangmu | Korea Południowa |
18 | Cho Young-wook | 5 luty 1999 | FC Seoul | Korea Południowa |
Trener | Chung Jung – yong |
Portugalia
Numer | Zawodnik | Data urodzenia | Klub | Kraj, z jakiego pochodzi zespół |
Bramkarze | ||||
1 | Diogo Costa | 19 październik 1999 | FC Porto | Portugalia |
12 | João Virgínia | 10 wrzesień 1999 | Everton | Anglia |
21 | Luís Maximiano | 5 styczeń 1999 | Sporting CP Lizbona | Portugalia |
Obrońcy | ||||
2 | Diogo Dalot | 18 marzec 1999 | Manchester United | Anglia |
3 | Diogo Queirós | 5 styczeń 1999 | FC Porto | Portugalia |
4 | Diogo Leite | 23 styczeń 1999 | FC Porto | Portugalia |
5 | Rúben Vinagre | 9 kwiecień 1999 | Wolverhampton Wolves | Anglia |
14 | Thierry Correia | 9 marzec 1999 | Sporting CP Lizbona | Portugalia |
15 | Moura | 16 sierpień 1999 | Sporting Braga | Portugalia |
16 | Romain Correia | 6 październik 1999 | Vitoria Guimarães | Portugalia |
Pomocnicy i Napastnicy | ||||
6 | Florentino Luís | 19 sierpień 1999 | Benfica Lizbona | Portugalia |
8 | Gedson | 9 styczeń 1999 | Benfica Lizbona | Portugalia |
10 | Miguel Luís | 27 luty 1999 | Sporting CP Lizbona | Portugalia |
13 | Nuno Pina | 31 marzec 1999 | Chievo Verona | Włochy |
20 | Nuno Santos | 2 marzec 1999 | Benfica Lizbona | Portugalia |
7 | Jota | 30 marzec 1999 | Benfica Lizbona | Portugalia |
9 | Rafael Leão | 10 czerwiec 1999 | Lille | Francja |
11 | Mésaque Djú | 18 marzec 1999 | West Ham United | Anglia |
17 | Trincão | 29 grudzień 1999 | Sporting Braga | Portugalia |
18 | Pedro Neto | 9 marzec 2000 | Lazio Rzym | Włochy |
19 | Pedro Martelo | 12 wrzesień 1999 | Sporting Braga | Portugalia |
Trener | Helio Sousa | 12 sierpnia 1969 |
Republika Południowej Afryki
Numer | Zawodnik | Data urodzenia | Klub | Kraj, z jakiego pochodzi zespół |
Bramkarze | ||||
1 | Kopano Thuntsane | 30 wrzesień 1999 | Orlando Pirates | Republika Południowej Afryki |
16 | Glen Baadjies | 27 marzec 2000 | Mamelodi Sundowns | Republika Południowej Afryki |
20 | Khulekani Kubheka | 7 styczeń 1999 | Cape Umoya | Republika Południowej Afryki |
Obrońcy | ||||
2 | Keenan Abrahams | 27 maj 1999 | Ajax Cape Town | Republika Południowej Afryki |
3 | Givemore Khupe | 20 grudzień 1999 | Cape Umoya | Republika Południowej Afryki |
4 | Malebogo Modise | 6 luty 1999 | Mamelodi Sundowns | Republika Południowej Afryki |
5 | Sibusiso Mabiliso | 14 kwiecień 1999 | AmaZulu | Republika Południowej Afryki |
6 | Fezile Gcaba | 3 marzec 1999 | Orlando Pirates | Republika Południowej Afryki |
13 | Keenan Phillips | 7 luty 2000 | Bidvest Wits | Republika Południowej Afryki |
21 | Brendon Moloisane | 24 luty 1999 | Mamelodi Sundowns | Republika Południowej Afryki |
Pomocnicy i Napastnicy | ||||
7 | Promise Mkhuma | 24 maj 2000 | Mamelodi Sundowns | Republika Południowej Afryki |
8 | Njabulo Blom | 11 grudzień 1999 | Kaizer Chiefs | Republika Południowej Afryki |
9 | Oswin Appollis | 25 sierpień 2001 | SuperSport United | Republika Południowej Afryki |
14 | Luke Le Roux | 10 marzec 2000 | SuperSport United | Republika Południowej Afryki |
15 | Siphesihle Mkhize | 5 luty 1999 | Mamelodi Sundowns | Republika Południowej Afryki |
17 | Luvuyo Phewa | 8 listopad 1999 | Real Kings | Republika Południowej Afryki |
19 | Kobamelo Kodisang | 28 sierpień 1999 | Sanjoanense | Portugalia |
10 | Lyle Foster | 3 październik 2000 | AS Monaco | Francja |
11 | Thakgalo Leshabela | 18 październik 1999 | Leicester City | Anglia |
12 | James Monyane | 30 kwiecień 2000 | Orlando Pirates | Republika Południowej Afryki |
18 | Leo Thethani | 8 styczeń 1999 | Borussia Dortmund | Niemcy |
Trener | Thabo Senong |
Stadiony
Mistrzostwa Świata gościć będą w 6 miastach. Bielsko – Biała, Bydgoszcz, Gdynia, Lublin Tychy i Łódź.
Bielsko Biała – stadion miejski, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa Podbeskidzie Bielsko Biała. Stadion został otwarty w 1927 roku, był także gospodarzem dwóch spotkań podczas Mistrzostw Europy U – 18 w 1978 roku.
W latach 2012 – 2015 przeszedł modernizację,za łączna kwotę 75 milionów złotych, podczas których usunięto bieżnię lekkoatletyczną, oraz powiększona liczbę miejsc do 15 076. Jest to stadion z najmniejsza pojemnością na Mistrzostwach.
Stadion będzie gościł drużyny z grupy D i F, oraz jeden mecz w 1/8, oraz jedno spotkanie w ćwierćfinałach.
Bydgoszcz – stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka, to stadion mogący pomieścić 20 247 kibiców, jednak w latach 60 XX wieku, mógł pomieścić niecałe dwa razy tyle. Jednak obecna liczba miejsc czyni go najbardziej pojemnym stadionem na Mistrzostwach.
Stadion nie jest typowo piłkarskim stadionem, służy przede wszystkim lekkoatletom, dla których była to arena zmagań różnych zawodów, między innymi Diamentowej Ligi.
W 2017 roku boisko było używane podczas spotkań Mistrzostw Europy do lat 21 w 2017 roku.
W Bydgoszczy będą grały zespoły z grup B i D, oraz odbędzie się jeden mecz 1/8 oraz ćwirćfinał.
Gdynia – stadion, którego zarządcą jest Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji, jest używany przez zawodników Arki Gdynia. Stadion wybudowany w 2011 za łączna kwotę 78 milionów, może pomieścić 15 139 kibiców.
Na stadionie w Gdyni rywalizować będą zespoły z grup: B i E, a także odbędą się na nim po jednym spotkaniu w 1/8, ćwierćfinał, półfinał i mecz o trzecie miejsce.
Łódź – stadion, który był budowany z myślą o Mistrzostwach Świata. Otworzony w 1930 roku, został zamknięty w 2015 roku i rozbudowany z 10 500 miejsc, do 18 008. Na boisku tym trenują i grają piłkarze łódzkiego Widzewa, oraz zawodnicy Rugby – Budowlani Łódź.
Stadion będzie gościł zespoły grupy A, na nim wszystkie swoje spotkania rozegra reprezentacja Polski, oraz zespoły z grupy C. Zostanie na nim rozegrany mecz otwarcia, oraz mecz finałowy. Ponadto w fazie pucharowej będzie areną zmagań w 1/8 (2 mecze) i w ćwierćfinale.
Lublin – Zbudowany od podstaw w latach 2011 – 2014 za kwotę 140 milionów złotych, został domem piłkarzy Motoru Lublin i Lublinianki Lublin. Trybuny mogą pomieścić 15 500 widzów.
W Lublinie zmierzą się drużyny grupy A (chociaż nie będzie wśród nich reprezentacji Polski, oraz grupy C. Ponadto będzie świadkiem zmagań w 1/8 (2 spotkania) i w półfinale.
Tychy - najmłodszy stadion jeśli chodzi o lata budowy, ( 2013 – 2015) który kosztował 128,9 milionów złotych. Stadion jest własnością miasta Tychy, a swoje mecze rozgrywa na nich miejscowy GKS. Może pomieścić 15 300 widzów.
Arena będzie podejmować zawodników z grupy D i F, oraz jeden mecz w 1/8 i jedno spotkanie w ćwierćfinale.
Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony stadiony.net
Kto z kim i kiedy?
Grupa A
Data | Godzina | Miasto | Zespół | Zespół |
23.05.19 | 18:00 | Lublin | Tahiti | Senegal |
23.05.19 | 20:30 | Łódź | Polska | Kolumbia |
26.05.19 | 18:00 | Lublin | Senegal | Kolumbia |
26.05.19 | 20:30 | Łódź | Polska | Tahiti |
29.05.19 | 20:30 | Łódź | Senegal | Polska |
29.05.19 | 20:30 | Lublin | Kolumbia | Tahiti |
Grupa B
Data | Godzina | Miasto | Zespół | Zespół |
23.05.19 | 18:00 | Gdynia | Meksyk | Włochy |
23.05.19 | 20:30 | Bydgoszcz | Japonia | Ekwador |
26.05.19 | 15:30 | Gdynia | Meksyk | Japonia |
26.05.19 | 18:00 | Bydgoszcz | Ekwador | Włochy |
29.05.19 | 18:00 | Gdynia | Ekwador | Meksyk |
29.05.19 | 18:00 | Bydgoszcz | Włochy | Japonia |
Grupa C
Data | Godzina | Miasto | Zespół | Zespół |
24.05.19 | 18:00 | Lublin | Honduras | Nowa Zelandia |
24.05.19 | 20:30 | Łódź | Urugwaj | Norwegia |
27.05.19 | 18:00 | Lublin | Honduras | Urugwaj |
27.05.19 | 20:30 | Łódź | Norwegia | Nowa Zelandia |
30.05.19 | 18:00 | Lublin | Norwegia | Honduras |
30.05.19 | 18:00 | Łódź | Nowa Zelandia | Urugwaj |
Grupa D
Data | Godzina | Miasto | Zespół | Zespół |
24.05.19 | 18:00 | Tychy | Katar | Nigeria |
24.05.19 | 20:30 | Bielsko – Biała | Ukraina | USA |
27.05.19 | 18:00 | Tychy | Katar | Ukraina |
27.05.19 | 20:30 | Bielsko – Biała | USA | Nigeria |
30.05.19 | 20:30 | Tychy | USA | Katar |
30.05.19 | 20:30 | Bielsko – Biała | Nigeria | Ukraina |
Grupa E
Data | Godzina | Miasto | Zespół | Zespół |
25.05.19 | 18:00 | Bydgoszcz | Panama | Mali |
25.05.19 | 18:00 | Gdynia | Francja | Arabia Saudyjska |
28.05.19 | 18:00 | Bydgoszcz | Panama | Francja |
28.05.19 | 20:30 | Gdynia | Arabia Saudyjska | Mali |
31.05.19 | 18:00 | Bydgoszcz | Arabia Saudyjska | Panama |
31.05.19 | 18:00 | Gdynia | Mali | Francja |
Grupa F
Data | Godzina | Miasto | Zespół | Zespół |
25.05.19 | 15:30 | Tychy | Portugalia | Korea Południowa |
25.05.19 | 20:30 | Bielsko – Biała | Argentyna | RPA |
28.05.19 | 18:00 | Tychy | Portugalia | Argentyna |
28.05.19 | 20:30 | Bielsko – Biała | RPA | Korea Południowa |
31.05.19 | 20:30 | Tychy | RPA | Portugalia |
31.05.19 | 20:30 | Bielsko – Biała | Korea Południowa | Argentyna |
1/8 Finału
Data | Godzina | Miasto | Zespół | Zespół | Symbol Meczu |
2.06.19 | 17:30 | Gdynia | Zwycięzca grupy B | Trzeci zespół z grupy A/C/D | 1 |
2.06.19 | 20:30 | Łódź | Drugi zespół A | Drugi zespół grupy C | 2 |
3.06.19 | 17:30 | Lublin | Zwycięzca grupy C | Trzeci zespół z grupy A/B/F | 3 |
3.06.19 | 17:30 | Tychy | Zwycięzca grupy D | Trzeci zespół z grupy B/E/F | 4 |
3.06.19 | 20:30 | Łódź | Zwycięzca grupy A | Trzeci zespół z grupy C/D/E | 5 |
4.06.19 | 17:30 | Lublin | Drugi zespół grupy B | Drugi zespół grupy F | 6 |
4.06.19 | 17:30 | Bydgoszcz | Zwycięzca grupy E | Drugi zespół grupy D | 7 |
4.06.19 | 20:30 | Bielsko – Biała | Zwycięzca grupy F | Drugi zespół grupy E | 8 |
Ćwierćfinały
Data | Godzina | Miasto | Zespół | Zespół | Symbol Meczu |
7.06.19 | 14:30 | Łódź | Zwycięzca meczu 2 | Zwycięzca meczu 4 | A |
7.06.19 | 17:30 | Tychy | Zwycięzca meczu 1 | Zwycięzca meczu 8 | B |
8.06.19 | 17:30 | Gdynia | Zwycięzca meczu 7 | Zwycięzca meczu 3 | C |
8.06.19 | 20:30 | Bielsko – Biała | Zwycięzca meczu 5 | Zwycięzca meczu 6 | D |
Półfinały
Data | Godzina | Miasto | Zespół | Zespół |
11.06.19 | 17:30 | Gdynia | Zwycięzca meczu A | Zwycięzca meczu B |
11.06.19 | 20:30 | Lublin | Zwycięzca meczu C | Zwycięzca meczu D |
Mecz o trzecie miejsce
Data | Godzina | Miasto | Zespół | Zespół |
14.06.19 | 20:30 | Gdynia | Przegrany meczu | Przegrany meczu |
Finał
Data | Godzina | Miasto | Zespół | Zespół |
15.06.19 | 17:00 | Łódź | Zwyciezca meczu | Zwyciezca meczu |
Okiem FM – maniak
Na Mistrzostwach Świata ma szansę zaprezentować się 504 zawodników ( przy założeniu, że każdy z uczestników rozegra przynajmniej minutę), w większości nieznanych, są jednak zawodnicy, którzy dzięki blogom pozwolili zaistnieć w naszej pamięci.
Reprezentantów Polskich można kojarzyć z występów w Polskiej Ekstraklasie lub 1 Ligi. Gryszkiewicz, Makowski, Slisz czy Walukiewicz to zawodnicy, którzy mają dosyć pewne miejsce w 18 meczowych swoich drużyn. Na ławce rezerwowych Legii Warszawa w obecnym sezonie siedzie Radosław Majecki, ale mieliśmy okazje poznać go z kariery Mahidego, gdy prowadził Motor Lublin.
W reprezentacji Włoch występować będzie Luca Pellegrini, który swego czasu brylował w barwach Sassulo prowadzonym przez Crisadusa.
Bramkarz Atalanty Bergamo Marco Carnescchi, miał szansę zaistnieć w karierze Mahdiego w tym samym klubie.
W innej karierze Sassulo niki_ii, sprowadziła do siebie Norwega Erlinga Halanda, który w grze wyrasta na snajpera wielkiej klasy.
Moja skromna osoba w związku z prowadzeniem reprezentacji Francji, obserwowałem rozwój niektórych graczy:
Alban Lafont został moim bramkarzem numer 1, a szansę na debiut w reprezentacji seniorskiej otrzymali jeszcze Cuisance czy Adil. Obserwowałem pod kątem powołania, lub wzmocnienia kadry klubowej Mousse Diabyego, oraz Amine Gouiri, a także Lennyego Pintora. W mojej reprezentacji zadebiutował także syn znakomitego napastnika sprzed lat Georga Weah – Timothy. W Polsce występować on będzie jako reprezentant Stanów Zjednoczonych.
Swoją mini historię napisał także Ezeqiel Barco, którego korzystał DBoniem, wykorzystując go w karierze MultiLiga.
Trzech Diogów – Costa, Dalot i Leite z małych smoczków stali się wielkimi Smokami, o których rozwój dbał Adamentium33 w karierze FC Porto. Także z usług Diogo Costy i Diogo Joty korzystał Mahdi podczas kariery bez transferów podczas pracy w FC Porto.
I tak zapewne można jeszcze długo wymieniać, a nikt tak świetnie nie zna zawodników, jak Ci którzy ich sami prowadzili. Nie wiem jak Wy, ale ja jestem ciekaw jak poradzą sobie zawodnicy, w zderzeniu z innymi, utalentowanymi rówieśnikami!
Autor: Shrek
Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce
Komentarzy: 10655
Grupa: Root Admin
Ranga: Ojciec Założyciel
Ranga sponsorska: Sponsor Główny
Dołączył: 2015-03-20
Poziom ostrzeżeń: 0
22-05-2019, 15:50 , ocenił powyższy materiał: mocne - Doceniam to, co robisz
weche
Redaktor Naczelny. Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, Mistrz Ceremonii. Szef Typera. 3. miejsce w Polsce FM 2019, Wicemistrz Polski FM 2022, Mistrz Polski FM 2023, Typer Sezonu 2019/20 - 3. miejsce
Komentarzy: 1818
Grupa: Moderator
Ranga: Korespondent Wojenny
Ranga sponsorska: Sponsor Główny
Dołączył: 2017-10-19
Poziom ostrzeżeń: 0
23-05-2019, 08:39 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba
Ciekawe, czy któryś z piłkarzy małego Mundialu zrobi taką karierę jak Maradona, czy Messi.
jmk
3. miejsce w Polsce FM 2017 i FM 2021, Typer Sezonu 2017/18 - 3. miejsce. Wyróżnienie Fair Play w eliminacjach 4. Edycji RM
Komentarzy: 1221
Grupa: Root Admin
Ranga: Chluba Mój Football Manager
Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny
Dołączył: 2017-03-09
Poziom ostrzeżeń: -1
23-05-2019, 09:13 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba
Dla mnie ciekawe nazwiska to też: Diego Lainez z Meksyku - Betis kupił skrzydłowego za 14 mln euro, mówią o nim meksykański Messi. Tim Weah - syn TEGO Georga Weaha, chociaż ojciec grał dla Liberii on gra dla Stanów, obecnie piłkarz PSG, który był wypożyczony do Celtiku i strzelił tam 3 gole w lidze. No i oczywiście Trincao - wielki talent z FM-a z Bragi.
Moim zdaniem największe szanse mają Włochy, Francja, ciekaw jestem Meksyku i USA.
Shrek
Komentarzy: 1488
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Das Gott
Dołączył: 2016-01-21
Poziom ostrzeżeń: -2
23-05-2019, 09:31
Jestem też strasznie ciekaw Tahiti - egzotyczny kraj ale ...
W 2013 roku został wicemistrzem Świata w Beach Soccerze, do tego jest to francuskie terytorium zamorskie, a więc i wpływy treningowe z Francji mogą być niezwykle silne. Strach, że trafili do Polskiej grupy, bo mogą bardzo namieszać.
kuboll112
Komentarzy: 1213
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Chluba Mój Football Manager
Ranga sponsorska: Sponsor Premium
Dołączył: 2016-12-27
Poziom ostrzeżeń: 1
25-05-2019, 09:12 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to
kuboll112
Komentarzy: 1213
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Chluba Mój Football Manager
Ranga sponsorska: Sponsor Premium
Dołączył: 2016-12-27
Poziom ostrzeżeń: 1
01-06-2019, 12:37
Ernie89
Komentarzy: 592
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Uzdolniony Praktyk
Dołączył: 2017-08-03
Poziom ostrzeżeń: 0
01-06-2019, 12:42 , ocenił powyższy materiał: mocne - Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa
Jakbyś się znał na piłce, albo śledził chociaż blogi na MFM to wiedziałbyś, że Erling Haaland to nie byle jaki "człowiek". To przyszła gwiazda.
kuboll112
Komentarzy: 1213
Grupa: Wirtualny Menedżer
Ranga: Chluba Mój Football Manager
Ranga sponsorska: Sponsor Premium
Dołączył: 2016-12-27
Poziom ostrzeżeń: 1
01-06-2019, 13:00