EKSKLUZYWNIE
ZZA BRAMKI - REPREZENTACJA
OCENA mocne: 8, słabe: 0
zobacz komentarze

Komunikat PZPN - Michniewicz odchodzi!

22-12-2022, 11:37, Unikalnych wejść: 626
ZZA BRAMKI
REPREZENTACJA

Komunikat PZPN - 22.12.2022:

W ubiegłym tygodniu Czesław Michniewicz odbył kilka spotkań z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą, wiceprezesami oraz zarządem PZPN. W ich trakcie selekcjoner podsumował występ reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Katarze, a także omówił aspekty organizacyjne udziału kadry w mundialu. Po wnikliwiej analizie wszystkich informacji, PZPN zdecydował nie przedłużać wygasającej z końcem roku umowy Czesława Michniewicza.

– W imieniu zarządu PZPN chcieliśmy serdecznie podziękować Czesławowi Michniewiczowi za 11 miesięcy pracy na stanowisku selekcjonera. Jak wiemy, trener przejął kadrę w bardzo trudnym momencie. Mimo tych okoliczności, zdołał wywalczyć awans na mundial, utrzymał także miejsce w elicie Ligi Narodów. Poprowadził również reprezentację do pierwszego od 36 lat awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata. Za to Czesławowi Michniewiczowi należą się podziękowania – powiedział prezes PZPN Cezary Kulesza.

– Jednak, aby właściwie ocenić pracę selekcjonera, musieliśmy wziąć pod uwagę również inne kluczowe kwestie, takie jak długofalowy pomysł na dalsze funkcjonowanie reprezentacji oraz kierunek jej rozwoju. Dlatego, po wielu spotkaniach i analizach, podjęliśmy niełatwą decyzję o zakończeniu współpracy. Czesław Michniewicz jest doświadczonym szkoleniowcem i jestem przekonany, że nie będzie długo czekał na propozycje nowej pracy. Życzymy mu powodzenia i dalszych sukcesów w karierze – dodał Cezary Kulesza.

Jednocześnie PZPN informuje, że w najbliższym czasie rozpocznie się proces wyboru nowego selekcjonera, który poprowadzi reprezentację Polski w nadchodzących kwalifikacjach mistrzostw Europy. – Chcemy, aby w eliminacjach Euro reprezentację poprowadził trener gwarantujący jej rozwój i realizację zakładanych celów. Nowy selekcjoner musi również poprawić wizerunek drużyny narodowej i odbudować zaufanie kibiców. Nasz wybór musi być przemyślany, dlatego nie będziemy deklarować konkretnych dat prezentacji selekcjonera. Jednocześnie zapewniamy, że wybór nowego szkoleniowca jest dla zarządu PZPN kwestią priorytetową – podkreślił prezes Kulesza.

 

Zródło: Łączy nas piłka - https://www.laczynaspilka.pl/aktualnosci/reprezentacja/komunikat-polskiego-zwiazku-pilki-noznej-22122022


Autor: Peter
Strażnik Galaktyki

KOMENTARZE

kubilaj2


Komentarzy: 674

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2017-12-26

Poziom ostrzeżeń: 0

22-12-2022, 11:41 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

I jak w ten naszej piłce ma być dobrze... 4 trener odchodzi w ciągu 4 lat.

Peter
Strażnik Galaktyki


Komentarzy: 1646

Grupa: Root Admin

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-08-15

Poziom ostrzeżeń: 0

22-12-2022, 11:45

kubilaj2, dnia 22-12-2022, 11:41, napisał:
I jak w ten naszej piłce ma być dobrze... 4 trener odchodzi w ciągu 4 lat.


Przecież nie z własnej woli. To co zrobiły media to brak mi słów, żeby to napisać. Rozmawiałem ostatnio kilka razy z @Mahdim, a całą rozmowę można streścić w kilku słowach: facet jest w szoku. Jak można tak niszczyć człowieka, który w megatrudnej sytuacji awansował na mistrzostwa i tam wyszedł z grupy? To tylko w Polsce jest możliwe.

Fetty


Komentarzy: 413

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-03-25

Poziom ostrzeżeń: 0

22-12-2022, 11:50 , ocenił powyższy materiał: mocne - Pilnie śledzę

Jeżeli prezes nie ma asa w rękawie w postaci naprawdę wielkiego, medialnego nazwiska, to jest to wyjątkowo głupia decyzja. Obyśmy na awans do 1/8 finału MŚ nie czekali kolejnych 36 lat.

Bari80


Komentarzy: 446

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-09-03

Poziom ostrzeżeń: 0

22-12-2022, 12:17 , ocenił powyższy materiał: mocne - Miło, że zdecydowałeś się dodać ten blog

Disco polo

Shrek
Pierwszy Kreator Gwiazd


Komentarzy: 1426

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Das Gott

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: -2

22-12-2022, 13:33

Patrząc na sam efekt piłkarski - czyli praca i efekty jakie z niej płynęły (awans na Mistrzostwa, utrzymanie w Lidze Narodów, awans do 1/8) decyzja jest co najmniej głupia.

Patrząc na to, jak Michniewicz się zachowuje, jak wyglądają jego konferencje prasowe, zachowania po Mistrzostwach, jak zaczyna szukać winnych wszędzie tylko nie w swoim zachowaniu, jak zaczyna mówć, że wina z komunikacją nie leży po jego stronie to decyzja jak najbardziej zrozumiała.

Rozumiem, że nie koniecznie na trenera reprezentacji trzeba było dawać trenera, który miał najwięcej kontaktów z Ryszardem F., ale skoro go już dali to wszystkie niedomówienia trzeba było wyjaśnić w pierwszych miesiącach pracy. Skończyło się na grożeniu dziennikarzom sądem, którzy go podobno pomawiali, a skończyło się na blokowaniu kont innych dziennikarzy, a w końcu zniknięciu z niego.

Do tego dochodzą sytuację z premiami, sytuacje z Jakubem Kwiatkowskim, z piłkarzami, którzy mają tych gierek dość, z mijaniem się z prawdą, albo umiejętnym lawirowaniu między nią.

Nawet jeżeli zakładamy, że 75% tych afer i aferek jest wyssanych z palca, to pozostałe 25% nie świadczy na korzyść Michniewicza i z marketingowego punktu widzenia dobrze się stało, że kontrakt Michniewicza dobiegł końca.

Tylko pytanie - kto z niego?

przeminho
Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 994

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2021-10-24

Poziom ostrzeżeń: 0

22-12-2022, 14:05 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Można się było tego spodziewać. Dziennikarze uwalili kolejnego trenera i nie dziwię się tutaj PZPN, że go zwolnili przy takiej presji ,,ludu". Zapewne były też naciski od sponsorów bo po co mają dawać kasę na organizacje i reprezentacje która nie ma dobrej prasy? To chyba logiczne. Jedyna słuszne wyjście dla wszystkich. Przy takiej atmosferze nie da się pracować. Jeszcze trochę i doszło by do jakiegoś linczu, albo trener by coś sobie zrobił. Współczuje mu.

To najlepsza opcja zwłaszcza dla Michniewicza, będzie miał wreszcie spokój gdy te k...y się od niego odczepią. Mają co chcieli, pewnie w wielu redakcjach wystrzeliły szampany i poniósł się jęk samouwielbienia pismaków. To był największy błąd Michniewicza za jego krótkiej kadencji, trzeba było olać dziennikarzy, konferencje na szybkiego i w minimalnej treści. Niepotrzebnie poszedł z nimi na wojnę. Tą są zwykłe clickbaitowe dziwki. Bez honoru. Miał kiedyś racje Radek Sobolewski gdy odmawiał kontaktów z mediami. Dziennikarz sportowy ma więcej wspólnego z pracownikiem Pudelka czy innego Plotka. Hieny.

przeminho
Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 994

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2021-10-24

Poziom ostrzeżeń: 0

22-12-2022, 14:12

Prawdopodobnie znowu będziemy mieli jakiś ,,zagramaniczy" produkt i pukanie się w głowę żeby pokazać, że nowy przyszedł poprawić mental. Przydałoby się wielu dziennikarzom i kibicom takie puknięcie w łep. Na otrzeźwienie. Sport niby narodowy tylko naród jest w niego hu.owy.

Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce


Komentarzy: 10511

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

22-12-2022, 14:49 , ocenił powyższy materiał: mocne - Doceniam to, co robisz

Krótko - ja jestem w szoku. Nie chodzi o ten ostatni akt, czyli dzisiejszy komunikat, ale o to, jaki poziom dna (a nawet głębokiego mułu) prezentują w Polsce ludzie, którzy mienią się "dziennikarzami". Powinni nosić miano żałosnych, dwulicowych szmondaków, którzy niecały rok temu łasili się do rąk Czesia, a teraz na wyścigi (czytaj :w kolejce po klikbaity) wymyślają niestworzone historie i kopią bezlitośnie faceta, dzięki któremu rok 2022 nie był dla reprezentacji rokiem straconym.
Do tego dochodzi bezmyślna tłuszcza, dla której anonimowe rzucanie inwektywami w trenera i rozbuchane marzenia (wyobrażenia) o rzekomym "wielkim potencjale" polskiej reprezentacji powodują u mnie salwy śmiechu pomieszanego z obrzydzeniem. A przede wszystkim pogardy.

Ale większość populacji to idioci, więc internetowe reakcje gawiedzi na medialne manipulacje wcale mnie nie dziwią. Polecam książkę Thomasa Eriksona "Otoczeni przez psychopatów".

tts0


Komentarzy: 460

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2015-12-23

Poziom ostrzeżeń: 0

22-12-2022, 17:03 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Od czasów rezygnacji z Adama Nawałki, którego kadencja była pewną anomalią, wyjątkiem, wróciliśmy do bycia piłkarskim krajem Trzeciego Świata. Najpierw był "ogień w oczach", który wyglądał na tym stanowisku jak kastrat w burdelu; potem w dość absurdalnych okolicznościach zastąpił go "siwy bajerant", traktujący pracę w Reprezentacji Polski jak chałturę na przeczekanie do czasu, aż pojawi się na stole kolejna Oscarowa rola, a gdy już się pojawiła w (niezbyt dużym) pośpiechu zastąpił go "agent 711", czyli facet, który właśnie 711 razy usiadł dupą na telefonie i przypadkowo wykręcił numer do człowieka powszechnie uważanego za szefa "piłkarskiej mafii". Teraz, po osiągnięciu najlepszego Mundialowego wyniku od 36 lat (choć i tak niezbyt rewelacyjnego ogółem) ten facet odchodzi ze stanowiska, bo zdążył już zwyzywać wszystkich (łącznie z piłkarzami), a przy okazji jakoś tak przypadkiem miał udział w załatwianiu "lewych" premii z publicznych pieniędzy.

Aż się boję, co, kurwa, będzie dalej?!

ZeeZoo


Komentarzy: 124

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2019-06-25

Poziom ostrzeżeń: 0

22-12-2022, 22:24 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

@tts0. czy Ty w ogóle myślisz bez wpływu mediów i jakieś wnioski potrafisz wyciągnąć? W czym Czesiu jest winny, że w czasie mistrzostw i po nim rozpętała się jakaś spirala bzdur, pomówień i żałosnego dziennikarstwa? Co do 711 to akurat wtedy Forbrich jeszcze nie był "Fryzjerem", ale prezesem czy wiceprezesem lokalnego związku PN. Jak można tak grillować niewinnego człowieka? Żal mi nie tylko jego, ale jego rodziny bo to jest jakaś bańka absurdu, co się dzieje. Totalne skurwysyństwo, polskie bagno.
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-23 by Łukasz Czyżycki