ZZA BRAMKI - REPREZENTACJA
OCENA mocne: 8, słabe: 0
zobacz komentarze

OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski!

13-09-2023, 21:02, Unikalnych wejść: 1660
ZZA BRAMKI
REPREZENTACJA

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że z dniem 13 września 2023 roku trener Fernando Santos przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski. – Dziękuję trenerowi Santosowi za pracę z naszą drużyną narodową i życzę mu powodzenia w kolejnych sportowych wyzwaniach – powiedział prezes PZPN Cezary Kulesza.

– Chociaż kończymy naszą współpracę, jestem wdzięczny za to, że prowadziłem polską reprezentację i życzę wszystkiego najlepszego Polsce i jej mieszkańcom, którzy tak dobrze mnie przyjęli, kiedy tu mieszkałem – powiedział Fernando Santos.

– Wybór nowego selekcjonera jest teraz dla zarządu PZPN kwestią priorytetową, dlatego niebawem poinformujemy, kiedy odbędzie się prezentacja nowego trenera – dodał prezes PZPN.


Autor: Peter
Sponsor MFM - rok 2025

KOMENTARZE

Mahdi
Z-ca Redaktora Naczelnego, Sponsor MFM - rok 2025, 2026, Wicemistrz Polski FM 15, Mistrz Polski FM 17, FM 19, FM 20, FM 21 i FM 22, 3. miejsce w Polsce FM 18, Typer Sezonu 2020/21 - 2.m, Typer Sezonu 2021/22 - 3.m,


Komentarzy: 11441

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

13-09-2023, 21:20 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

I prawidłowo! Nie chodzi mi już nawet o wyniki, ale ten trener okazał się prawdziwym chamidłem. Jego "występ" na konferencji przed meczem z Albanią, kiedy zachowywał się po prostu obraźliwie w stosunku do albańskiej tłumaczki, zraził mnie do niego ostatecznie.


JK93


Komentarzy: 161

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-01-01

Poziom ostrzeżeń: 0

13-09-2023, 21:42 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Wczoraj że stanowiskiem trenera Olympique Lyon pożegnał się Laurent Blanc. Może teraz prezes Kulesza wybierze Francuza?

Czy według Was były znakomity defensor sprawdziłby się w roli selekcjonera naszej kadry?

kubilaj2
Wicemistrz Polski FM 2023


Komentarzy: 705

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2017-12-26

Poziom ostrzeżeń: 0

13-09-2023, 21:45 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

JK93, dnia 13-09-2023, 21:42, napisał:
Wczoraj że stanowiskiem trenera Olympique Lyon pożegnał się Laurent Blanc. Może teraz prezes Kulesza wybierze Francuza?

Czy według Was były znakomity defensor sprawdziłby się w roli selekcjonera naszej kadry?


Odpada w przedbiegach - po czymś takim się chyba ostatecznie zarząd zraził do zagraniczniaków.
Jeżeli chodzi o opcje - jedyną dostępną jest niestety Probierz.

przeminho
Z-ca Redaktora Naczelnego, Sponsor MFM - rok 2025


Komentarzy: 2242

Grupa: Moderator

Ranga: Koneser Football Managera

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2021-10-24

Poziom ostrzeżeń: 0

13-09-2023, 22:22 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

JK93, dnia 13-09-2023, 21:42, napisał:
Wczoraj że stanowiskiem trenera Olympique Lyon pożegnał się Laurent Blanc. Może teraz prezes Kulesza wybierze Francuza?

Czy według Was były znakomity defensor sprawdziłby się w roli selekcjonera naszej kadry?


Za Blanciem nie przemawia jego kariera trenerska z ostatnich lat, przerwa po PSG, następnie dwa zwolnienia i zrobienie z Lyonu chłopca do bicia.

Obstawiam Probierza, w Nawałkę nie wierzę, bo byłoby to przyznanie się do błędu przez Kulesze, a on wierzcie mi takich rzeczy nie lubi.
Papszun? Za mocno media go wpychają, PZPN zrobi im na przekór.

Mahdi
Z-ca Redaktora Naczelnego, Sponsor MFM - rok 2025, 2026, Wicemistrz Polski FM 15, Mistrz Polski FM 17, FM 19, FM 20, FM 21 i FM 22, 3. miejsce w Polsce FM 18, Typer Sezonu 2020/21 - 2.m, Typer Sezonu 2021/22 - 3.m,


Komentarzy: 11441

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

13-09-2023, 22:42

A tak nawiasem mówiąc, nie widzicie, jakie to wszystko jest śmieszne? To miotanie się od ściany do ściany? Najpierw Brzęczek chujowy, bo nie ma autorytetu i gwiazdorki go nie szanują, po za tym chujowy styl. Ogólny WNIOSEK - polska myśl szkoleniowa to dno. Więc bierzemy zagranicznego - Sousę - którego "zagraniczna myśl szkoleniowa" sprowadzała się do uporczywej gry tróją wolnych mułów w wysokiej obronie, co skończyło się tak, jak skończyć musiało - klęską i workiem traconych goli A strzelały nam je nawet drużyny San Marino i Andory. W końcu spierdolił, wypiął się, co powinno nas zrazić do portugalskich magów na co najmniej 10 lat. Bierzemy więc znów "polską myśl szkoleniową", która to myśl szkoleniowa nie narzekała na "brak czasu", tylko załatwiła nam awans na mundial. A na nim wyjście z grupy. Ale dla nas to za mało, bo mamy przecież "ogromny kurwa potencjał" (ciekawe na której pozycji?). Więc bierzemy... Portugalczyka! Miał być "zupełnie inny niż Sousa", a zaczął tak samo jak on: od wciskania kitu. A to, że jest Polakiem, a to, że będzie w Polsce mieszkał, a to, że będzie nadzorował szkolenie młodszych reprezentacji. Okazał się totalnym nieporozumieniem. Sousa grał ofensywnie, Michniewicz defensywnie, a ten - nijak. No to go wypierdalamy, pomstując na "zagraniczną myśl szkoleniową". Teraz pewnie okaże się, że "polska mysl szkoleniowa" to jest jednak to i zatrudnimy Probierza lub Papszuna.

Powiem szczerze, że mnie obie te kandydatury nie przekonują. Probierz (którego pamiętam z boiska jako typowego ligowca, bez większego talentu) to taki troszeczkę prosty chop ze Slunska. Dopierdalał się kiedyś o takie pierdoły do zawodników, że ktoś ma inne buty niż czarne. No kretyn, bo jakie to ma znaczenie?! Ma opinię zamordysty ale w reprezentacji taki Szczęsny, Lewy czy Zieliński za mordę się raczej trzymać nie dadzą. Szczena - jako naprawdę inteligentny gość z ciętym dowcipem - miałby nad Probierzem zbyt dużą przewagę :-)

Z kolei Papszun... Noż kuźwa - skoro dla gwiazdorków autorytetem nie był Brzęczek (były reprezentant z przyzwoitą karierą), to jak ma nim zostać Papszun? A nie wygląda on mi na tak miłego i dowcipnego faceta jak choćby Czesiu... Poza tym pierdoli w telewizji o jakichś tajemniczych "substrefach" (o czym dyskutowaliśmy ostatnio).

Aaa i jeszcze jedno! W studiu przed meczem z Albanią Papszun powiedział wyraźnie, że WYSTAWIŁBY skład w 10/11 taki, jak Santos. Powiedział, że dokonałby tylko jednej zmiany - Damian Szymański za Sebastiana Szymańskiego. Co dużo o nim mówi - grałby jeszcze bardziej defensywnie?!

I tak od ściany do ściany!

przeminho
Z-ca Redaktora Naczelnego, Sponsor MFM - rok 2025


Komentarzy: 2242

Grupa: Moderator

Ranga: Koneser Football Managera

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2021-10-24

Poziom ostrzeżeń: 0

13-09-2023, 22:49

Mahdi, dnia 13-09-2023, 22:42, napisał:
A tak nawiasem mówiąc, nie widzicie, jakie to wszystko jest śmieszne? To miotanie się od ściany do ściany? Najpierw Brzęczek chujowy, bo nie ma autorytetu i gwiazdorki go nie szanują, po za tym chujowy styl. Ogólny WNIOSEK - polska myśl szkoleniowa to dno. Więc bierzemy zagranicznego - Sousę - którego "zagraniczna myśl szkoleniowa" sprowadzała się do uporczywej gry tróją wolnych mułów w wysokiej obronie, co skończyło się tak, jak skończyć musiało - klęską i workiem traconych goli A strzelały nam je nawet drużyny San Marino i Andory. W końcu spierdolił, wypiął się, co powinno nas zrazić do portugalskich magów na co najmniej 10 lat. Bierzemy więc znów "polską myśl szkoleniową", która to myśl szkoleniowa nie narzekała na "brak czasu", tylko załatwiła nam awans na mundial. A na nim wyjście z grupy. Ale dla nas to za mało, bo mamy przecież "ogromny kurwa potencjał" (ciekawe na której pozycji?). Więc bierzemy... Portugalczyka! Miał być "zupełnie inny niż Sousa", a zaczął tak samo jak on: od wciskania kitu. A to, że jest Polakiem, a to, że będzie w Polsce mieszkał, a to, że będzie nadzorował szkolenie młodszych reprezentacji. Okazał się totalnym nieporozumieniem. Sousa grał ofensywnie, Michniewicz defensywnie, a ten - nijak. No to go wypierdalamy, pomstując na "zagraniczną myśl szkoleniową". Teraz pewnie okaże się, że "polska mysl szkoleniowa" to jest jednak to i zatrudnimy Probierza lub Papszuna.


:)

takie coś mi się przypomniało:




Jedno jest pewne, będzie jakiś MP :) Albo ten, albo ten. Doniczka albo bejsbolówka.

Mahdi
Z-ca Redaktora Naczelnego, Sponsor MFM - rok 2025, 2026, Wicemistrz Polski FM 15, Mistrz Polski FM 17, FM 19, FM 20, FM 21 i FM 22, 3. miejsce w Polsce FM 18, Typer Sezonu 2020/21 - 2.m, Typer Sezonu 2021/22 - 3.m,


Komentarzy: 11441

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

13-09-2023, 23:10

Celne! Trzeba dopisać jeszcze - lud nie chce nigdy więcej Krychowiaka, a jak Krychowiak zagra to gryzipióry będą go mieszać z błotem. Bo nie dość, że zarobił fortunę, to jeszcze śmie nosić futra czy coś tam i ogólnie, ma 65 lat i jest stary. A z Albanią to przecie zon miał dryblować, wypracowywać setki napastnikom, a najlepiej wykonywać rogi i sam do nich skakać.

No i jest jeszcze NAJLEPSZY z najlepszych, który - gdyby zagrał - zapewniłby nam zwycięstwo w Tiranie. SLISZ! Wszystkie gryzipióry go kochają. Aż się kurwa pomęczę i zobaczę jakiś najbliższy mecz Legii, czy naprawdę jakiś Patrick Vieira uchował się przez 24 lata w tajemnicy.

Jeszcze moje słówko w kwestii trenera - ja bym postawił albo na Skorżę (bo dobry taktyk i juz pracował z kadrą przy Janasie), albo na Jana Urbana. Bo sympatyczny, dowcipny i był genialnym piłkarzem. Widziałem go na boisku w latach 80-tcyh i na początku 90-tych. Jego technika... Kto nie widział, niech żałuje.

przeminho
Z-ca Redaktora Naczelnego, Sponsor MFM - rok 2025


Komentarzy: 2242

Grupa: Moderator

Ranga: Koneser Football Managera

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2021-10-24

Poziom ostrzeżeń: 0

13-09-2023, 23:15

Skorża nie zrezygnuje z dobrze płatnej roboty i szansy zagrania w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Vagner


Komentarzy: 702

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Selekcjoner z Wysp Owczych

Ranga sponsorska: Sympatyk

Dołączył: 2016-09-20

Poziom ostrzeżeń: 0

14-09-2023, 07:40 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

To było jedno wielkie nieporozumienie.

Shrek
Sponsor MFM - rok 2025


Komentarzy: 1860

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Das Gott

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: -2

14-09-2023, 09:36

Potrzebny trener, który potrafi zdiagnozować problemy reprezentacji i się jakoś do nich ustosunkować, czyli albo spróbować je naprawić, albo zamaskować.
Którzy polscy trenerzy to mają? Fornalik, Skorżą, Michniewicz Urban, Brosz, ale już na przykład nie Papszun i Nawałka.

Potrzebny trener, który nie będzie wodził się za nos gwiazdeczkom, który ma na tyle silny charakter, że jak komuś nie będzie się coś podobało i złamie wcześniejsze ustalenia, nie będzie się bał wyciągnąć w stosunku do niego konsekwencji.

Papszun, Nawałka, Probierz, ale nie Brzęczek i Fornalik.

Potrzebny trener, który nie będzie się bał rozmawiać z dziennikarzami i nie mówię tu o udzielaniu wywiadów, czy konferencji prasowych. Chodzi o tłumaczenie swoich decyzji, analizowanie tego co było dobre, a co było złe?

Po co? By to z piłkarzy był zdejmowany obowiązek udzielania wywiadów - pułapek. Dlaczego przegraliście, dlaczego wyglądało to słabo, dlaczego tak, siak czy owak. Skoro trener nic nie mówi o swoich decyzjach, to może uda się pociągnąć za język kadrowiczów. A przy tym przy okazji można wyciągnąć różne smaczki, które niekoniecznie muszą ukazać się w druku, ale jako zasłyszane, mogą być fajnym tematem do rozpędzania kolejnych afer.

Probierz, Stokowiec, Stolarczyk w takiej roli tez by się sprawdził, ale nie Michniewicz, Brzęczek, Nawałka, Fornalik.

Potrzebny taki, który będzie potrafił obudzić zawodników. Typowy motywator, który krzyknięciem sprawi, że nie będziesz chciał wysłuchać powtórki, więc będziesz zawsze dawać z siebie wszystko.

Ojrzyński, Bartoszek, Probierz Papszun, ale nie Nawałka i Brzęczek.


Potrzebny taki, który nie zrazi do siebie zawodników, by Ci jak najdłużej chcieli grać w reprezentacji, albo chociaż chcieli dla tej reprezentacji grać.

Nawałka, Ojrzyński, Skorża, Fornalik, ale nie Papszun i Probierz.

Potrzebny taki, który nie boi się wprowadzać do gry młodych, odważnie na nich stawiając.

Nawałka, Skorża, Stokowiec, Urban, Papszun ( o ile ma on odpowiednie umiejętności), ale już nie Probierz


No i teraz pytanie - na czym nam najbardziej zależy.

Za Probierzem przemawiają 4 rzeczy - jest na kontrakcie PZPNu, pracował jako selekcjoner kadry młodzieżowej, zna się z Kuleszą i potrafi z nim współpracować i nie jest produktem Polskiej myśli szkoleniowej - wszystkie kursy kończył w Kolonii ( chyba tylko UEFA Pro robił w Polsce). Jeśli jednak chcemy zmiany pokoleniowej, to nie jest on najlepszym wyborem, bo zawsze będzie dla niego najważniejszy wynik.




Mahdi, dnia 13-09-2023, 22:42, napisał:


Powiem szczerze, że mnie obie te kandydatury nie przekonują. Probierz (którego pamiętam z boiska jako typowego ligowca, bez większego talentu) to taki troszeczkę prosty chop ze Slunska. Dopierdalał się kiedyś o takie pierdoły do zawodników, że ktoś ma inne buty niż czarne. No kretyn, bo jakie to ma znaczenie?! Ma opinię zamordysty ale w reprezentacji taki Szczęsny, Lewy czy Zieliński za mordę się raczej trzymać nie dadzą. Szczena - jako naprawdę inteligentny gość z ciętym dowcipem - miałby nad Probierzem zbyt dużą przewagę :-)

Z kolei Papszun... Noż kuźwa - skoro dla gwiazdorków autorytetem nie był Brzęczek (były reprezentant z przyzwoitą karierą), to jak ma nim zostać Papszun? A nie wygląda on mi na tak miłego i dowcipnego faceta jak choćby Czesiu... Poza tym pierdoli w telewizji o jakichś tajemniczych "substrefach" (o czym dyskutowaliśmy ostatnio).




Pamiętam Probierza jako gracza charakternika, takiego dobrego DM, który uprzykrzy życie przeciwnikowi, a jak zajdzie potrzeba to i porozgrywa. Jasne, nie będzie to rozegranie ala Maradona, ale wstydu nie przyniesie i wolał grać krótsze piłki, niż długie lagi. Znam dosyć dobrze jego dokonania trenerskie - czy to utrzymanie w lidze biednej jak mysz kościelna Polonii Bytom, czy wyciągnięcie z minus 10 punktów Jagielonii. Ale żeby nie było zbyt różowo - w żadnym klubie gdzie pracował, nie odniósł więcej niż 50% zwycięstw. Okej, nie pracował z wielkimi klubami - bo Jagiellonie sam stworzył wielką, przez dwa lata tonąc w szarzyźnie, a Wisła Kraków w 2012 była daleką od tej z ery Cupiała, więc mimo, że ma dobre efekty niemierzalne- czyli takie typowo subiektywne, to jest w stanie przygotować zespół na konkretne boje - vide Puchar Polski.

Mahdi, dnia 13-09-2023, 23:10, napisał:

No i jest jeszcze NAJLEPSZY z najlepszych, który - gdyby zagrał - zapewniłby nam zwycięstwo w Tiranie. SLISZ! Wszystkie gryzipióry go kochają. Aż się kurwa pomęczę i zobaczę jakiś najbliższy mecz Legii, czy naprawdę jakiś Patrick Vieira uchował się przez 24 lata w tajemnicy.



Nie oglądaj Slisza na tle ligowej młócki - bo Ci wyjdzie, że fajnie rozgrywa i fajnie się podłącza pod akcje - ma więcej miejsca, bo więcej uwagi obrońcy poświęcają Josue.

Jak chcesz go ocenić to na tle europejskiej drużyny - tam gdzie jest potrzebna jakość, tej jakości ... nie ma. Ani nie przecina zbyt wielu zagrań, ani nie daje niczego ekstra w ofensywie.

Obecnie online: weche
Copyright © 2015-26 by Łukasz Czyżycki