ZZA BRAMKI - REPREZENTACJA
OCENA mocne: 4, słabe: 0
zobacz komentarze

Selekcjoner reprezentacji Polski Jan Urban ogłosił powołania na mecze z Ukrainą i Nigerią.

26-05-2026, 14:21, Unikalnych wejść: 193
ZZA BRAMKI
REPREZENTACJA

Selekcjoner reprezentacji Polski Jan Urban ogłosił listę zawodników powołanych na najbliższe zgrupowanie oraz mecze towarzyskie z Ukrainą (31.05) i Nigerią (03.06).


Autor: Ernie89
Strażnik Galaktyki, Sponsor MFM - rok 2026

KOMENTARZE

Blitzkrieg
Menedżer Miesiąca


Komentarzy: 179

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2020-03-28

Poziom ostrzeżeń: 0

26-05-2026, 14:32 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Fajnie, że Czubak znalazł się wśród powołanych. Zasłużył. Jeśli chodzi o polską ligę chciałbym jeszcze zobaczyć w reprezentacji Mrozka

Benzema
Sponsor MFM - rok 2025, 2026


Komentarzy: 136

Grupa: Root Admin

Ranga: Mechanik

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2022-01-20

Poziom ostrzeżeń: 0

26-05-2026, 18:15 , ocenił powyższy materiał: mocne - Pilnie śledzę

Pilnie śledzę

przeminho
Z-ca Redaktora Naczelnego, Sponsor MFM - rok 2025


Komentarzy: 2244

Grupa: Moderator

Ranga: Koneser Football Managera

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2021-10-24

Poziom ostrzeżeń: 0

26-05-2026, 22:18 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

masakrycznie słaba ta kadra, ja mam problem by w głowie ułożyć dobrą podstawową 11kę, przeraża obsada bramki - spadkowicz z Bundesligi, gość po ciężkiej kontuzji dorabiający przed 30tką w petrodolarach i gwiazda ligi Azerbejdżanu trzeci ŚO Kędziora? Za plecami Lewego kto? Świder?

Czubak i Żukowski chyba pierwszy i ostatni raz, pamiętam jak były naciski na Karbownika i Kownackiego z 2 Bundesligi, przyjechali i się odbili od kadry - z Żukowskim będzie to samo. Czubak? odbił się od jakiegoś średniaka belgijskiego (chyba) i nagle jak strzelił kilkanaście bramek to już jest dobry? to już lepiej tego Benedykczaka z Turcji . W tych dwóch nazwiskach widzę wybieg selekcjonera by pokazać ,,ekspertom'' piłkarskim, że za przeproszeniem gó..o wiedzą. zresztą trener Urban na Czubaka w wywiadach trochę kręcił nosem o tą belgijską przygodę, ale jednak go powołał:

urywek z wywiadu sprzed kilku dni:

,,Jan Urban w rozmowie z „Przeglądem Sportowym Onet” zastanawiał się jednak, czy na pewno powinien dać szansę Czubakowi.

- Weźmy napastników. Zastanawiam się, czy Mateusz Żukowski i Karol Czubak prezentują poziom na miarę sprawdzenia w reprezentacji. Czubak błyszczy w Ekstraklasie, ale próbował sił za granicą i niewiele zdziałał - zauważył szkoleniowiec.

Jednocześnie rozważał, czy dokonania snajpera Magdeburga w Bundeslidze (17 goli) są czymś niezwykłym.

- Skuteczność Żukowskiego w Magdeburgu robi wrażenie, lecz jeżeli ktoś mu ograniczy tę przestrzeń w ofensywie, to nadal będzie równie groźny? Różnica między 2. Bundesligą a Bundesligą jest duża, musimy również to uwzględniać. Bardzo możliwe, że Krzysztof Piątek albo Adam Buksa są jednak lepszymi napastnikami - podkreślił.''


...czyli sprawdzimy i odhaczymy sprawdzenie.. I DOBRZE.

Shrek
Sponsor MFM - rok 2025


Komentarzy: 1861

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Das Gott

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: -2

27-05-2026, 10:31

Miło, że zdecydowałeś się dodać ten blog.


Eh, mam straszne złe przeczucia co do tego zgrupowania.

Każde poprzednie zgrupowanie miało ciąg przyczynowo - skutkowy. Zostałeś powołany bo grasz w klubie, bo pokazałeś się z dobrej strony zagranicą i nawet jak nie wybiegłeś w meczu, to ciężko było się przyczepić do tego, że zostałeś powołany - może bardziej na zasadzie, dlaczego ten, a nie tamten, dlaczego nie zawodnik B, kosztem powołanego zawodnika C i tak dalej można wymieniać.

Tymczasem obecnie takich zapytań jest więcej - okej, skoro to są mecze towarzyskie, to aż prosi się, żeby spróbować znaleźć to złote ustawienie z 4 z tyłu, spróbować czegoś nowego i zobaczyć co z tego może wyjść.

Można by potestować ustawienie z 4 z tyłu, tylko, że nie mamy graczy, którzy byliby nominalnymi lewymi obrońcami - jest Kiwior, który grał tam lata temu, jest Pyrka, który też może grać na lewej stronie i jest Zalewski, który w zasadzie to nie umie grać jak typowy obrońca.

Tymczasem w kolejce do sprawdzenia czekają - Bartek Wdowik, Michał Gurgul. Można zaryzykować i zobaczyć jak wygląda chyba najlepszy gracz Arki w tym sezonie - Oskar Kubiak - lewonozny zawodnik, który bardziej pasuje na wahadło, niż bok obrony, no, ale też jest opcją na lewą stronę. Z zagranicznych zawodników jest wyśmiewany przez wszystkich Tymek Puchacz - skoro jest Kochalski, to dlaczego nie dać szansy i jemu?

Ale rozumiem, że dalej będziemy grać trójką z tyłu - mamy Potulskiego - w końcu, ale mamy też Oskara Wójcika - takiego troszkę Wiśniewskiego bis - troszkę niższy (4 cm), ale podobnie szybki i podobnie mający problem z czytaniem gry - rzadko wyprzedza rywala w Ekstraklasie, podobnie jak WIsniewski w Widzewie, z tym, że Przemek gra na środku bloku obronnego, a Wójcik jest prawym środkowym obrońcą.

Szkoda że nie znalazło się miejsca dla Wojtka Mońki - najlepszego obrońcy Ekstraklasy (chociaż moim zdaniem nieco na wyrost), ale tu rozumiem podejście Urbana - jeden młody w obronie wystarczy.


Pomoc? Co musi zrobić Bartek Mazurek by zostać sprawdzony przez Urbana? Solidny gracz reprezentacji młodzieżowych, powoli staje się podstawowym graczem bardzo mocnej jak na polskie warunki Jagiellonii. Czy da więcej reprezentacji niż Kapustka? Obecnie wydaje mi się że tak, podobnie jak Slisz.


Kwestia napastników - czy Czubak zostanie zestawiony z Lewym? Czubak jako taki tanker, który ma biegać do pressingu, wygrywać główki, zastawiać się, dawac się kopac, faulować i być obijanym, wyciągać obrońców daleko od swojej połowy, by Lewy miał więcej miejsca? Nie widzę innej roli dla Czubaka w reprezentacji - to nie jest typ egzekutora, który strzeli gola z niczego. Nie jest to też ktoś, kto będzie w stanie dryblingiem minąć rywal by zrobić przewagę (raczej go przepchnie niż minie).

Żukowski - 18 spotkań - 17 goli w odstępie od 22 listopada do 16 kwietnia. Potem - 3 występy 0 goli. To chyba efekt tego, że obrońcy nauczyli się jak grać przeciwko Żukowskiemu - a jest to zawodnik, który bazuje głównie na sprawności fizycznej, a przecież gra na drugim poziomie rozgrywkowym.

A gdyby tak zamiast Żukowskiego dać szansę Regule - zawodnikowi z Lubina, który na razie jest lepszą technicznie, ale słabszą fizycznie wersją Świderskiego? Ja z chęcią bym go zobaczył jak radzi sobie w lepszym towarzystwie niż ma w Zagłębiu.

No, ale zobaczymy jak będzie.

Mahdi
Z-ca Redaktora Naczelnego, Sponsor MFM - rok 2025, 2026, Wicemistrz Polski FM 15, Mistrz Polski FM 17, FM 19, FM 20, FM 21 i FM 22, 3. miejsce w Polsce FM 18, Typer Sezonu 2020/21 - 2.m, Typer Sezonu 2021/22 - 3.m,


Komentarzy: 11443

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

27-05-2026, 19:13 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Mecze o nic, nie czuję nic.
Obecnie online: Shrek
Copyright © 2015-26 by Łukasz Czyżycki