ZZA BRAMKI - REPREZENTACJA
OCENA mocne: 3, słabe: 0
zobacz komentarze

Towarzysko. Polska - Ukraina 0:2. Selekcja negatywna.

31-05-2026, 19:40, Unikalnych wejść: 226
ZZA BRAMKI
REPREZENTACJA

Weterani portalu Mój Football Manager, Mahdi (Łukasz Czyżycki) i Shrek,(Jakub Stempalski)
oceniają naszych:

 

 


31/05/2026 Wrocław POLSKA - UKRAINA 0-2 (0-2)


Sędziował: Filip Glova (Słowacja), widzów: ok. 38 000.

Żółte kartki: Nazaryna i Mykolenko (Ukraina).


0-1 Roman Jaremczuk 34
0-2 Andrij Jarmolenko 44

POLSKA: Bułka - Pyrka (59, Wojtuszek), Wiśniewski (46, Wójcik), Kędziora, Kiwior (74, Potulski), Zalewski (59, Rózga) - S. Szymański (46, Świderski), Piotrowski (87, Slisz), Zieliński (46, Kapustka), Pietuszewski (46, Kamiński) - Lewandowski (46, Żukowski).

Trener-selekcjoner: Jan Urban.

 

UKRAINA: Trubin - Romanczuk (46, Bondar), Sarapij, Matwijenko, Mykołenko - Jarmołenko (56, Szaparenko), Oczeretko, Nazaryna (83, Bondarenko), Cygankow (75, Synczuk), Sudakow (57, Ponomarienko) - Jaremczuk (57, Nazarenko).

Trener-selekcjoner: Andrea Maldera.


Autor: Mahdi
Z-ca Redaktora Naczelnego, Sponsor MFM - rok 2025, 2026, Wicemistrz Polski FM 15, Mistrz Polski FM 17, FM 19, FM 20, FM 21 i FM 22, 3. miejsce w Polsce FM 18, Typer Sezonu 2020/21 - 2.m, Typer Sezonu 2021/22 - 3.m,

KOMENTARZE

Ernie89
Strażnik Galaktyki, Sponsor MFM - rok 2026


Komentarzy: 855

Grupa: Moderator

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor Techniczny

Dołączył: 2017-08-03

Poziom ostrzeżeń: 0

01-06-2026, 01:29 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Dno mułu.

przeminho
Z-ca Redaktora Naczelnego, Sponsor MFM - rok 2025


Komentarzy: 2244

Grupa: Moderator

Ranga: Koneser Football Managera

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2021-10-24

Poziom ostrzeżeń: 0

01-06-2026, 08:41 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Shrek, dnia 27-05-2026, 10:31, napisał(a):


Można by potestować ustawienie z 4 z tyłu, tylko, że nie mamy graczy, którzy byliby nominalnymi lewymi obrońcami - jest Kiwior, który grał tam lata temu, jest Pyrka, który też może grać na lewej stronie i jest Zalewski, który w zasadzie to nie umie grać jak typowy obrońca.



Kiwior nie grał na lewej lata temu, taka ciekawostka - Kiwior w tym sezonie zagrał 6 razy na lewej obronie, w tym w spotkaniach na szczycie ze Sportingiem i Benficą w pucharze Portugalii, w obu po 90 minut, zagrał poprawnie na zero z tyłu. Łącznie 393 minuty, mit że Kiwior nie umie na lewej obalony przez Farioliego. Jak trzeba to umie.

Sebastian Walukiewicz zagrał cały sezon od dechy do dechy na prawej obronie w Serie A w 11 zespole ligi, co prawda teraz jest kontuzjowany, ale to gość który obstawia i środek obrony i dziwi mnie jego nieobecność od długiego czasu.

Środkowi obrońcy - sprawdzamy Wójcika, który miał dosłownie jeden sezon w wieku 22 lat bo jest ,,szybki'' i podobny do Wiśniewskiego, czyli na siłę bierzemy obu bo trzeba nam szybkiego do gry na trzech obrońców. Wiśniewski przypomnę odbił się od Serie B a teraz prawie z kumplami spuścił Widzew z ligi. A taki Peda gra dużo w Serie B... Mońka jest ostoją mistrza Polski...

ja niektórych wyborów nie pojmuję, tak jakby na siłę próbowano dobrać zawodników do systemu anie wybrać najlepszych i stworzyć pod nich system.

Pozostaje selekcja - jaki jest sens dawać zawodnikom 45 minut i zmiana,a albo wpuszczać na drugie 45 minut? Niech ten Pyrka zagra 90, daj Potulskiego w trójce z Bednarkiem i Kiwiorem, albo Wójcika, niech ten Żukowski zagra za plecami Lewego. Nie rozumiem koncepcji na ten mecz, to wyglądało bardziej jak rozbieganie klubu przed sezonem a nie sprawdzian kadry. Bo my się kompletnie nic nie dowiedzieliśmy, no może tego, że piłkarzom jak zwykle śpieszno na urlopy.

Pozostaje bramka, jak najbardziej zasadne jest szukanie tej 1 bo Skorupski niestety ma już 35 lat i ostatnio zdrowie mu się posypało, w tym sezonie trzy kontuzje i straconych 17 spotkań. W tym wieku po kontuzjach nie wracasz taki sam, wracasz słabszy.

Jednak Bułka czy Grabara? Nie te buty, nie ta klasa, póki Skorup zdrowy niech jeździ i gra bo wspomniana dwójka to kandydaci co najwyżej na 2kę w kadrze, obaj wybronią tylko to co można wybronić, cos ekstra od siebie ani jeden ani drugi nie daje.

Na koniec - czy dziś ktoś jest w stanie podać pewną 11kę reprezentacji? Może. Czy damy radę jednak podać taką przykładową kadrę na turniej bez zgryzoty nie nad tym kogo pominąć tylko kogo warto zabrać? Chyba nie.

Benzema
Sponsor MFM - rok 2025, 2026


Komentarzy: 136

Grupa: Root Admin

Ranga: Mechanik

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2022-01-20

Poziom ostrzeżeń: 0

01-06-2026, 11:26 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Słaby mecz szczególnie w II połowie.
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-26 by Łukasz Czyżycki