x

 

ZZA BRAMKI - VARIA
OCENA mocne: 6, słabe: 0
zobacz komentarze

Bożyczka szukanie dziury w całym

23-05-2023, 13:56, Unikalnych wejść: 510
ZZA BRAMKI
VARIA

Odnoszę wrażenie, że ostatnio redaktor zwany pieszczotliwie „Bożyczkiem“ próbuje być na siłę popularny i oryginalny. Tym razem nie bardzo mu się podoba, że Jakub Błaszczykowski ma zostać uroczyście pożegnany i rozegrać kilka-kilkanaście minut z Niemcami.


Argumenty, jakich użył podczas rozmowy z Romanem Kołtoniem są - delikatnie mówiąc - zadziwiające. Problemem ma być m.in. to, że Fernando Santos, wystawiając w pierwszej jedenastce Kubę, „straci jedną zmianę“.

A zatem, drogi Bożyczku,  przypomnę ci w tym miejscu przepisy gry w piłkę nożną, których odwiecznym strażnikiem jest The International Football Association Board:

In senior 'A' international team matches, a maximum of fifteen substitutes may be named of which a maximum of six may be used.

 

Zatem w meczu towarzyskim można obecnie wykorzystać nie pięć zmian, tylko sześć! Pięć - w meczach o stawkę.  Zresztą - sześć, a nawet pięć zmian to bardzo dużo. Kilkanaście dni temu (9 maja) Guardiola w półfinałowym (!!!) meczu Ligi Mistrzów nie skorzystał z żadnego rezerwowego. A więc szukanie problemów w tym, że „Błaszczykowski odbierze możliwość jednej zmiany“, jest niepoważne.  Poza tym - na Boga! Ja wiem, że dla nas mecz z Niemcami jest zawsze wyjątkowy, ale to jednak nie jest potyczka o punkty.

Bożyczek martwi się też na zapas o to, "co się stanie, gdy Kuba popełni błąd i Niemcy strzelą gola"? A zatem, Bożyczku, pocieszę cię. Szansa na to, że Niemcy rzucą się na jubilata i będą polować na jego błąd jest doprawdy iluzoryczna. Poza tym Błaszczykowski nadal jest na tyle dobrym piłkarzem, by - znając swoje obecne fizyczne ograniczenia - grać na tyle bezpiecznie, aby do podobnej sytuacji nie dopuścić. Poza tym nie jest, do cholery, środkowym czy bocznym obrońcą.

Jakub Błaszczykowski zasługuje na wspaniałe, godne pożegnanie połączone z występem na boisku, jak nikt inny. A mecz z Niemcami, reprezentacją kraju w którym spędził wiele lat, jest najlepszą do tego okazją. I tworzenie sztucznych problemów, czego przykładem są wypowiedzi Bożyczka, naprawdę nie jest nikomu potrzebne.


Autor: Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce

KOMENTARZE

DanielW


Komentarzy: 403

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-09-21

Poziom ostrzeżeń: 0

23-05-2023, 14:48 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Iwanow jak zawsze opowiada pierdoły. Albo obawianie się tego meczu w Mołdawii, jakbyśmy jechali grać z Argentyną czy Brazylią. Z Mołdawią, to nasza U-21 powinna bez problemu wygrać. A że Czechy tam zremisowali? Wygrali z nami, pochlali, poczuli się mocni i zostali pokarani.

Peter
Strażnik Galaktyki


Komentarzy: 1771

Grupa: Root Admin

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-08-15

Poziom ostrzeżeń: 0

23-05-2023, 20:09 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Podoba mi się

przeminho
Zastępca Redaktora Naczelnego


Komentarzy: 1334

Grupa: Moderator

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2021-10-24

Poziom ostrzeżeń: 0

23-05-2023, 21:45 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Lat temu 10 do tyłu, 4 czerwca 2013 Jerzy Dudek zagrał ostatni, pożegnalny mecz w reprezentacji Polski. Dwa lata po zakończeniu kariery piłkarskiej, mając lat ponad 40. Nikogo jakoś nie przerażało, że coś zawali, gdzieś nie doskoczy, na bramce... rozegrał mecz pożegnalny w oficjalnym terminie tylko po to by wykręcić ,,60" i móc dołączyć do Klubu Wybitnego Reprezentanta. Dało się? Dało! Coś zawalił? Nie! Może gówno-burzy nie było bo graliśmy z Liechtensteinem....
Tutaj wychodzi nasza maluczkość, no i Bożydarka,

- Przyjeżdżają Wielkie Niemcy, oj oj jaka podnieta, święto!
- Panie ale to mecz towarzyski!
- To Niemcy, klekajmy przed ich majestatem, mecz towarzyski z nimi to jak finał MŚ!
- Dobra okazja by pożegnać wielkiego piłkarza, gościa który grał wiele lat w Niemczech...
- Cooooo?!!! Najlepszym składem na nich, parówy do góry i jazda bo to NIEMCY!!!

Tutaj następuje tak zwany facepalm...

Podsumowując, jeśli Błaszczu zagra jakieś 5 -15 minut to stanie się coś złego? Niemcy w swej złośliwości zrobią nam kuku? Myślę że przyłączą się do celebracji Pana Piłkarza Jakuba Błaszczykowskiego i wspólnie z naszymi chłopakami zrobią mu piękny moment na zakończenie kariery, szpalerek do szatni. Przecież Błaszczu to także jakaś tam postać w historii niemieckiej Bundesligi, dwukrotny mistrz Niemiec, finalista LM. Mecz z Niemcami jest jak najbardziej odpowiedni by uhonorować wspaniałego piłkarza.


A pan Iwanow chyba pozazdrościł popularności innym pismakom i ostatnio zaczyna się patopromować, byle gadali... Jak to było? Gikiewicz na numer 1? Buhahahaha

Pontifex


Komentarzy: 90

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2023-02-28

Poziom ostrzeżeń: 0

24-05-2023, 13:22 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Niestety, wśród tych dziennikarzy coraz rzadziej można spotkać kogoś, dla którego piłka, zawodnicy liczą się bardziej niż on sam i lans.

WrightBright


Komentarzy: 66

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2022-10-22

Poziom ostrzeżeń: 0

26-05-2023, 14:19 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Bożyczek, czyli człowiek wyglądem przypominający kujona i klasowego lizusa, który na każdej przerwie dostaje wpier..l. Nic dziwnego, że teraz odgrywa się za te lata upokorzeń.

Mlotnaputina


Komentarzy: 83

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2023-04-20

Poziom ostrzeżeń: 0

28-05-2023, 11:15 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Sztuczny problem, bo przecież tak jak napisałeś w meczu towarzyskim jest o jedną zmianę więcej.
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-24 by Łukasz Czyżycki