x

 

DODATKI - VARIA - Football Manager


OCENA mocne: 29, słabe: 1
zobacz komentarze

Football Manager 2022. Światowa Superliga

05-05-2022, 13:09, Unikalnych wejść: 12306
DODATKI
VARIA

Prezentuję dziś dodatek, któremu poświęciłem setki godzin mrówczej pracy i który - jestem przekonany - da wam wiele emocji i radości. Korzystając z tego dodatku można oczywiście brać udział w eliminacjach Rozgrywki Mistrzów; mam nadzieję zobaczyć co najmniej kilka ciekawych karier. Możliwości są teraz przeogromne, a poprzeczka (stopnie trudności) - podniesione.

Proszę przeczytać uważnie poniższe uwagi, ponieważ podane fakty pomogą wam zrozumieć, na jakiej zasadzie to wszystko działa.


 


ZABAWA W KRAWCA - CIĘCIE I KROJENIE!


Punktem wyjścia mojej pracy był dodatek FM22 World Super League (WSL), autorstwa użytkownika o nicku Darthfurion. Po wypróbowaniu doszedłem do wniosku, że nie da się w to na dłuższą metę grać. Główny powód - straszne „zamulanie“. Przetwarzanie danych z jednego dnia trwało czasami nawet 10 minut! Mam dość szybki sprzęt (16GB RAM), a mimo to nie dawałem rady. Poza tym było tam wiele innych kwestii, które mnie drażniły, zatem - nie zwlekając - zabrałem się do pracy.

Oto, co zmieniłem:

1. Nazwy rozgrywek, które były kompletnie bezsensowne (typu Bundesliga2, Brasileiro2). Człowiek nie wiedział, który to poziom rozgrywkowy i gubił się. Teraz wszystko jest klarowne i jasne.

2. Dodatek jest dopasowany do POLSKIEGO gracza! W związku z tym będziecie mogli objąć wszystkie zespoły, które grają w Polsce na pierwszym i drugim poziomie rozgrywkowym (ekstraklasa i I liga). A nawet niektóre z trzeciego, np. niezwykle zasłużony dla naszej piłki Ruch Chorzów. Oryginalny dodatek pozwalał objąć zaledwie kilka ekip z naszego kraju.

3. Wyrzuciłem koszmarek typu „rozgrywki drużyn B“ oraz zrezygnowałem ze zorganizowanych rozgrywek młodzieżowych zrobionych na wzór głównych lig. Można polecić menedżerowi ekipy U-19, aby organizował co tydzień mecze towarzyskie, to w zupełności wystarczy,

4. Zrezygnowałem z organizacji czegoś, co można nazwać „Pucharem Ligi“ dla wszystkich poziomów rozgrywkowych. Wyszedłem z założenia, że czołowe drużyny i tak mają terminarz wypełniony na maksa.

5. Zmieniłem największy koszmar FM22 World Super League - puchar. W oryginale uczestniczyły w nim wszystkie drużyny (ponad 900). W związku z tym, jeżeli człowiek grał ekipą np. z najwyższego poziomu i przystępował do pucharu od późniejszego etapu, zmuszony był czekać aż każda faza się „przemieli“. A trwało to (łącznie) - godzinami! Dramat. Nie było możliwości, by ekspresowo przetwarzać wczesne fazy. W związku z tym przygotowałem puchar, w którym biorą drużyny wyłącznie z pierwszego i drugiego poziomu rozgrywkowego. I tak jest ich dużo - 140. Poza tym zlikwidowałem system powtorek po remisie - teraz obowiązuje dogrywka i karne.

6. Wyrzuciłem mnóstwo niepotrzebnych i dublujących się często nagród, poza tym zmieniłem całe angielskie nazewnictwo na polskie. Mam nadzieję, że mi się udało, choć nie wykluczam, że coś pominąłem i znajdziecie gdzieniegdzie angielszczyznę.

7. Zimplementowałem nastepujące uzupełnienia:

a/ ponad 500 brakujących piłkarzy i sztabowców (jakiś czas temu mogliście to pobrać z naszej zakładki dodatki-varia)

b/ brak kontuzji i kar na starcie

c/ zmiany 5 z 12 we wszystkich rozgrywkach

d/ plik redukujący liczbę kontuzji

Tu uwaga - facepack opublikowany jakiś czas temu na naszym portalu zawierający fotki 500 piłkarzy i sztabowców nie będzie kompatybilny z tym dodatkiem, gdyż mają tu oni inne ID.

Zrezygnowałem natomiast z „przyszłych transferów“ Haalanda (Man City) i Mbappé (Real). Jest to tym bardziej zasadne, że niedawno zmarł Mino Raiola i wszystko się może wydarzyć.

8. Dodałem kilkadziesiąt nowych klubów (głównie kosztem drobnicy angielskiej), W planach miałem dodanie jeszcze 30-40, ale dodatek przestał (z nieznanych mi przyczyn) przechodzić weryfikacje i testy, więc odpuściłem. I tak każdy powinien znaleźć coś dla siebie.


 


STRUKTURA ROZGRYWEK


Rozgrywki pod auspicjami Światowej Federacji Klubów

Puśćmy wodze fantazji i wyobraźmy sobie, że powstała organizacja, która przyjęła nazwę, powiedzmy, Światowa Federacja Klubów. Pod jej auspicjami działalność rozpoczęła Światowa Superliga, która jest najwyższą klasą rozgrywkową nowej struktury ligowej. Później drabinka idzie w dół, od Światowej Superligi 2 do Światowej Superligi 7. Mamy zatem siedem poziomów rozgrywkowych. Oczywiście wszystkie Superligi niższe niż ta najważniejsza składają się z  kilku grup. Oznaczyłem je literami.


Oto pełna struktura:

1. poziom rozgrywkowy

2. poziom rozgrywkowy

3. poziom rozgrywkowy

4. poziom rozgrywkowy

5. poziom rozgrywkowy

6. poziom rozgrywkowy

7. poziom rozgrywkowy


Niezwykle trudno jest awansować do Superligi (najwyższej klasy rozgrywkowej). Nie będę zabierał wam przyjemności z odkrywania „co  i jak“, napiszę więc tylko jak wygląda kwestia awansu z Superligi 2 do Superligi. Otóż zwycięzcy sześciu grup Superligi 2 nie awansują bezpośrednio do Superligi, lecz muszą rozegrać mecze barażowe. Awansują bowiem tylko trzy zespoły. Mecz barażowy jest tylko jeden, a gospodarz wybierany losowo!


Światowa Federacja Klubów organizuje również rozgrywki pucharowe o nazwie Klubowy Puchar Świata. Udział biorą wszystkie drużyny z Superligi (20) plus 108 z Superligi 2. Rozgrywki te są znakomitą okazją dla ekip z Superligi 2, by pokazać, że są w stanie spłatać niejednego figla najgrubszym rybom.

Początek każdego sezonu to mecz o Superpuchar Świata, w którym zagrają zwycięzca Superligi ze zdobywcą Klubowego Pucharu Świata.

 

Rozgrywki pod auspicjami UEFA

Są takie same jak do tej pory!


Ciekawe są jednak zasady awansów do tych rozgrywek. Znów nie chcę zabierać wam zabawy związanej z odkrywaniem, napiszę więc tylko, że w Lidze Mistrzów uczestniczą wszystkie kluby z Superligi (20) plus mistrzowie i wicemistrzowie z sześciu Superlig 2 (12). Dopuszczone są zespoły spoza Europy!

A inne puchary? Spójrzmy na zasady gry dla klubów z Superligi 2:


Widzimy więc, że:

- zwycięzca Superligi 2 awansuje do Ligi Mistrzów i otrzymuje szansę gry w barażu o awans do Superligi

- wicemistrz awansuje do Ligi Mistrzów

- drużyny z miejsc 3-10 zagrają w Lidze Europy

- drużyny z miejsc 11-16 zagrają w Lidze Konferencji

- drużyny z miejsc 17-20 spadają do Superligi 3


Dodajmy przy okazji, że wszystkie drużyny, które zdobędą mistrzostwo w swoich grupach Superligi 3 nie tylko awansują bezpośrednio do Superligi 2, ale również zagrają w Lidze Konferencji!

Jest ciekawie, prawda?

Nawet grając na trzecim poziomie rozgrywkowym (Superliga 3), możemy już w pierwszym sezonie awansować Ligi Konferencji. A właśnie na trzecim poziomie rozgrywkowym znajdziemy pierwsze ekipy z Polski, oczywiście Legię i Lecha.Dodatek udostępniam w formie plików fm - wczytujesz, wybierasz zespół i grasz! Aby dać wam opcję wyboru przygotowałem kilka zapisów początkowych. Pamiętajcie, aby wziąć pod uwagę możliwości waszego komputera!


Oto linki z zapisami do pobrania:


1. Zapis początkowy dla graczy, którzy chcą mieć tylko pierwszy poziom rozgrywkowy (Superliga):

Ilość grywalnych lig: 1, ilość grywalnych klubów: 20 (LINK DO POBRANIA)


2. Zapis początkowy dla graczy, którzy chcą mieć pierwszy i drugi poziom rozgrywkowy (Superliga i Superliga 2):

Ilość grywalnych lig: 7, ilość grywalnych klubów: 140 (LINK DO POBRANIA)


3. Zapis początkowy dla graczy, którzy chcą mieć pierwszy, drugi i trzeci poziom rozgrywkowy (Superliga, Superliga 2 i Superliga 3):

Ilość grywalnych lig: 19, ilość grywalnych klubów: 428 (LINK DO POBRANIA)


4. Zapis początkowy dla graczy, którzy chcą mieć pierwszy, drugi, trzeci i czwarty poziom rozgrywkowy (Superliga, Superliga 2, Superliga 3 i Superliga 4):

Ilość grywalnych lig: 25, ilość grywalnych klubów: 572 (LINK DO POBRANIA)


5. Zapis początkowy dla graczy, którzy chcą mieć pierwszy, drugi, trzeci, czwarty i piąty poziom rozgrywkowy (Superliga, Superliga 2, Superliga 3, Superliga 4 i Superliga 5):

Ilość grywalnych lig: 31, ilość grywalnych klubów: 716 (LINK DO POBRANIA)


6. Zapis początkowy dla graczy, którzy chcą mieć pierwszy, drugi, trzeci, czwarty, piąty i szósty poziom rozgrywkowy (Superliga, Superliga 2, Superliga 3, Superliga 4, Superliga 5 i Superliga 6):

Ilość grywalnych lig: 35, ilość grywalnych klubów: 812 (LINK DO POBRANIA)


7. Zapis początkowy dla graczy, którzy chcą mieć pierwszy, drugi, trzeci, czwarty, piąty, szósty i siódmy poziom rozgrywkowy (Superliga, Superliga 2, Superliga 3, Superliga 4, Superliga 5, Superliga 6 i Superliga 7):

Ilość grywalnych lig: 39, ilość grywalnych klubów: 908 (LINK DO POBRANIA)


Instalacja:

Pobrany plik należy wkleić do folderu:

Dokumenty / Sports Interactive / Football Manager 2022 / games


 

Informacje ogólne:

- brak ograniczeń narodowościowych, brak brexitu, itp.

- wyłączone transfery w pierwszym oknie

- zmiany 5 z 12

- zachowane realne rozgrywki reprezentacyjne

- dodatek przygotowany w Anglii (baza), ale newgeni będą się pojawiać tak, jak dotychczas

- można zgłosić 30 zawodników (Superliga i Superliga 2), 28 (Superliga 3) i 25 (od Superligi 4 do Superligi 7)

- zawodnicy poniżej 21 roku życia nie muszą być zgłaszani

- zwrot kosztów podróży, co ma znaczenie dla biedniejszych klubów podczas wojażowania na dalekie dystanse

- po wybraniu zespołu zalecam ustawienie głębi szczegółów na „minimalne“:


Pamiętajcie, że kiedy obejmiecie zespół (przykładowo) z Superligi 7 i awansujecie do Superligi 6, to możecie uczynić Superligę 7 niegrywalną. Korzystamy z panelu dodaj/usuń ligi:


Zalecam robić to po każdym awansie z każdego poziomu. Przyspieszycie proces przetwarzania danych.Na koniec zauważone błędy (które nie wpływają w żaden sposób na rozgrywkę):

1. W niektórych klubach (z tego, co zauważyłem - głównie brazylijskich), w historii występów zawodnika nie pojawia się „superliga“ tylko wygląda jakby dalej grał w lidze brazylijskiej. Jednak mecze liczone są dobrze, a w następnych sezonach wszystko jest tak, jak być powinno (pojawia się nazwa „superliga“)


2. Kluby japońskie składają się w większości z szaraków. Tu powód jest prozaiczny - ze względów licencyjnych twórcy Football Managera nie mogą wykorzystywać japońskich graczy.

3. Obejmując niektóre kluby, prezesi podawać będą błędną strategię (np. oczekując zwycięstwa w Bundeslidze):

Nie przejmujcie się tym; strategia unormuje się po zakończeniu pierwszego sezonu.

 

 


Pamiętajcie również o pobraniu TCM Logos aby mieć herby drużyn
(kliknij w poniższy baner):


 

Nie zapomnijcie też o facepackach, oczywiście DF11
(kliknij w poniższy baner):


TCM Logos i DF11 Facepacks to oficjalne strony partnerskie Mój Football Manager.Miłej zabawy!KOMENTARZE

Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce


Komentarzy: 10777

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

05-05-2022, 13:12

Na dniach postaram się przygotować mały dodatek graficzny (m.in. loga poszczególnych rozgrywek). To można będzie dodać w trakcie rozgrywki, więc nic was już nie powstrzymuje przed eksploracją stworzonego przeze mnie świata!

Enjoy!

Werner


Komentarzy: 190

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2019-02-10

Poziom ostrzeżeń: 1

05-05-2022, 13:49 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Mahdi, jesteś BOGIEM football Managera!!

kaminior323
Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, 3. miejsce w Polsce FM 2020


Komentarzy: 2327

Grupa: Moderator

Ranga: Prawoskrzydłowy z Poznania

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

05-05-2022, 13:52 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Świetna robota! Wielkie dzięki za ten dodatek!
Choć zaskoczyło mnie, że polskie zespoły są tak wysoko :) niestety ciekawszą grupę ma Legia :)
Z pewnością skorzystam!

Wandal


Komentarzy: 78

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2020-03-09

Poziom ostrzeżeń: 0

05-05-2022, 14:06 , ocenił powyższy materiał: mocne - Lecę budować Ci pomnik

Co za hit! fajnie że jest możliwość pobrać różne pliki, jak ktoś ma słabszy komp.

ZeeZoo


Komentarzy: 127

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2019-06-25

Poziom ostrzeżeń: 0

05-05-2022, 14:19 , ocenił powyższy materiał: mocne - Lecę budować Ci pomnik

@Mahdi mordo Ty moja zrobiłeś mój dzień. Dzięki!!!!!

Eli


Komentarzy: 401

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2018-09-04

Poziom ostrzeżeń: 0

05-05-2022, 14:29 , ocenił powyższy materiał: mocne - Lecę budować Ci pomnik

Takiego hitu to ja się dziś nie spodziewałem. Już mam wieczór z głowy :) Dzięki, @Mahdi.

Fetty


Komentarzy: 423

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-03-25

Poziom ostrzeżeń: 0

05-05-2022, 14:32 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Żeby być dobrym krawcem, to jeszcze trzeba wiedzieć, gdzie ciąć i kroić. Ty jesteś, więc wyszło coś fantastycznego.

Boguś


Komentarzy: 8

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2022-02-10

Poziom ostrzeżeń: 0

05-05-2022, 15:21 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Hej, dobra robota. Ostatnio myślałem o tym, że fajnie byłoby zagrać coś w stylu SuperLigi i bardzo się ucieszyłem jak dziś zobaczyłem twój post. Mam jednak pewien problem. Tak jak było podane w opisie dodałem plik do Dokumenty/SportsInteractive/FootballManager2022/games i gdy wchodzę do gry normalnie widzę plik jako save. Klikam i po kilkusekundowym wczytywaniu widzę komunikat: Zapisana gra nie została wczytana. Wiadomo w czym może być problem?

Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce


Komentarzy: 10777

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

05-05-2022, 15:46

Boguś, dnia 05-05-2022, 15:21, napisał:
Hej, dobra robota. Ostatnio myślałem o tym, że fajnie byłoby zagrać coś w stylu SuperLigi i bardzo się ucieszyłem jak dziś zobaczyłem twój post. Mam jednak pewien problem. Tak jak było podane w opisie dodałem plik do Dokumenty/SportsInteractive/FootballManager2022/games i gdy wchodzę do gry normalnie widzę plik jako save. Klikam i po kilkusekundowym wczytywaniu widzę komunikat: Zapisana gra nie została wczytana. Wiadomo w czym może być problem?


Dzięki.

Który plik pobrałeś?

Sprawdzałem przed chwilą (pobierając) plik 1-7 i wszystko gra.

Może masz deficyt miejsca na kompie?

Boguś


Komentarzy: 8

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2022-02-10

Poziom ostrzeżeń: 0

05-05-2022, 15:52

Mahdi, dnia 05-05-2022, 15:46, napisał:
Dzięki.

Który plik pobrałeś?

Sprawdzałem przed chwilą (pobierając) plik 1-7 i wszystko gra.

Może masz deficyt miejsca na kompie?

Hej, próbowałem z 1-7 i 1-6. Taki sam komunikat w obu przypadkach. Miejsca na kompie mam sporo
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-24 by Łukasz Czyżycki