x

 

DODATKI - VARIA - Football Manager


OCENA mocne: 18, słabe: 0
zobacz komentarze

Football Manager 2021. Baza 2001/02!

24-10-2021, 22:21, Unikalnych wejść: 7216
DODATKI
VARIA

BAZA 2001/02
DANE OGÓLNE


Specjalne podziękowania dla osób pomagających mi w pracy (głównie testy): Peter, ptychowski, Matik, Arti i Luber!

 

1. Dodatek umożliwia „cofnięcie się w czasie" i prowadzenie klubów dysponującymi składami z sezonu 2001/02 w grze Football Manager 2021.


2. Na potrzeby Bazy 2001/02 wszyscy zawodnicy i trenerzy (menedżerowie) zostali odmłodzeni o 19 lat, gdyż właśnie tyle upłynęło od lata 2001 do lata 2020 - momentu startu gry Football Manager 2021.


3. Od razu ważna uwaga - jeśli chodzi o trenerów (menedżerów, prezesów), to zostali oni dopracowani wyłącznie w grywalnych ligach (z małymi wyjątkami)! Plus w niektórych reprezentacjach.


4. Macie możliwość wyboru następujących lig:
 

ANGLIA (Premier League i First Division):FRANCJA (Ligue 1)HISZPANIA (La Liga i Segunda Division)NIEMCY (Bundesliga)WŁOCHY (Serie A i Serie B)


5. Poszczególne ligi liczą tyle zespołów, co w czasach współczensych. Stąd np. Serie A (która w sezonie 2001/02 liczyła tylko 18 drużyn) uzupełniły dwa kluby, które w sezonie 2000/01 zajęły miejsca 15 i 16 i w realnym świecie spadły:


6. We wszystkich ligach grają te drużyny, co w sezonie 2001/02, poza wyjątkiem opisanym powyżej.


7. W europejskich pucharach uczestniczą te same kluby co w rzeczywistości z kilkoma wyjątkami. Obecnie z niektórych lig więcej klubów gra np. w Lidze Mistrzów, więc - przykładowo - Leeds United, który wtedy grał w Pucharze UEFA - teraz ma prawo (jako czwarta ekipa na mecie 2000/01) do występu w Champions League.  Oczywiście obecna Liga Europy to następczyni Pucharu UEFA, a Liga Konferencji to nowe rozgrywki - wszystkie zostają uwzględnione.


8. Wszelkie dokonania klubów w rodzimych ligach i europejskich pucharach po sezonie 2000/01 zostały wyczyszczone! Ostatni sezon, który mamy w historii to właśnie 2000/01!

 

 


BAZA 2001/02
ZAWODNICY / TRENERZY


1. Tworząc Bazę 2001/02, pracowałem na dodatku udostępnionym w maju 2021 (portal FMScout) przez updpatera o nicku The Mad Scientist. Od razu jednak uprzedzam - Baza 2001/02 to zupełnie coś innego niż to, co przygotował The Mad Scientist. Updater ten zrobił bowiem kopię (kalkę) CM01/02 ze wszystkimi jego brakami, wadami, błędami i śmiesznostkami. Ja natomiast przez pięć miesięcy poświęcałem godzinę-dwie dziennie na dokonywanie poprawek. Oto lista najważniejszych:

a/ Koniec z legendarnymi wonderkidami Championship Managera 01/02! Prawie 200 zawodnikom zostało zmniejszone CA, PA i atrybuty, aby nie powtórzył się kazus Maxima Tisgalko (cześć jego pamięci!), Tontona Moukoko, Cherno Samby, Isaaca Okoronkwo, Fausto Rossiniego, Juliusa Aghahowy i różnych innych białoruskich, greckich oraz egipskich „mistrzów futbolu“.

b/ Zmieniłem CA, PA i atrybuty około 500 zawodnikom!

c/ Poprawiłem błędy w datach urodzenia oraz pozycjach.

d/ Specjalną uwagę poświęciłem Polakom obecnym w bazie. Zmieniłem więc ich błędne pozycje oraz CA i PA. „Redukcja“ dotknęła też, niestety, Emmanuela Olisadebe, który wg. researcherów CM01/02 miał potencjał co najmniej na poziomie Hernana Crespo. Być może nawet taki miał, ale jak już teraz wiemy Emsi przegrał ze zdrowiem (kontuzje), co zostało odwzorowane w grze. Olisadebe ma CA 150 i PA 154 (znacznie mniejsze niż w oryginale), zmniejszoną sprawność i zwiększoną podatność na kontuzje.

e/ Żaden Janosch Dziwior nigdy nie grał w reprezentacji Polski i grał nie będzie!

f/ W grze znajdziecie mnóstwo talentów urodzonych w latach 1985, 86 i 87 oraz kilka... urodzonych w roku 1988! Wszystko to będzie stanowiło dla was miłą niespodziankę. Bądźcie czujni!

g/ Zaaranżowałem sporo transferów (future transfers), szczególnie młodych zawodników, aby nie było możliwości sprowadzania ich jako dzieci do swoich zespołów.

h/ Poprawiony błąd z Luisem Enrique, który udawał się na roczny urlop z powodów osobistych.

i/ Lionel Messi i Cristiano Ronaldo są obecni w Bazie 2001/02! Szczegóły znajdziecie po pobraniu dodatku.

 

 


WADY DODATKU


Dodatek Baza 2001/02 ma również kilka wad, o których powinniście wiedzieć.

1. Mimo wielu godzin nie udało mi się dojść do tego, dlaczego w meczach o Superpuchar Europy, Superpuchar Włoch, Superpuchar Hiszpanii i Superpuchar Anglii nie biorą udziału te zespoły, które powinny. Z kolei w Superpucharze Niemiec i Superpucharze Francji jest w porządku! Wszystko zrobiłem zgodnie z regułami, ale widocznie uczestnicy tych superpucharów (Europy, Włoch, Hiszpanii i Anglii) są przypisani jakimś „twardym“ kodem. Uwaga ta dotyczy oczywiście tylko pierwszego sezonu, potem wszystko jest tak, jak trzeba.


2. Trenerzy (menedżerowie) są (jak już pisałem na początku) dopracowani tylko w grywalnych ligach (z małymi wyjątkami)! Plus w niektórych reprezentacjach. W większości drużyn z lig niegrywalnych (szczególnie tych egzotycznych) sztab jest nieruszany. Ogólnie sztabowcom poświęciłem bardzo mało uwagi, gdyż nie są przecież najważniejsi.


3. Po załadowaniu dodatku będziecie mieli na panelu informacji o klubie widocznych kapitanów i wicekapitanów z czasów współczesnych.


We wszystkich grywalnych ligach zmieni się to wkrótce po rozpoczęciu rozgrywki, w klubach z lig niegrywalnych niestety, pozostanie.

 

 


UWAGI NEUTRALNE


1. Pensje graczy w ligach grywalnych są na poziomie tych z sezonu 2001/02 i z czasem będą stale rosły (tak, jak w rzeczywistości).

2. Przy grze na tym dodatku zalecam usunięcie facepacka (jeżeli jakiś macie), gdyż trochę dziwnie gra się zawodnikiem, co ma dwadzieścia lat z fotką czterdziestolatka.

3. Jeżeli ktoś chce, to może sobie pobrać facepack dodany przez The Mad Scientist (TUTAJ). Z góry jednak uprzedzam, że nie jest to „dzieło“ najwyższych lotów, poza tym brakuje setek piłkarzy.

4. Niektórych klubów, które potrzebowałem, aby gdzieś upakować pewnych zawodników nie ma już w grze. Decydowałem się w takich wypadkach na klub, w którym byli zatrudnieni wcześniej lub później. Najlepszy przykład - Dariusz Dudka: z powodu braku Amiki Wronki jest w Wiśle Kraków.

5. W przypadku niektórych zawodników (szczególnie tych mniej znanych) przy ich tworzeniu zostawiałem wiele pustych pól z atrybutami. Proszę się więc nie dziwić, jeżeli gdzieś wyskoczy wam np. 20 (długie wrzuty). Nie wliczam tu Tomasza Hajto i Rory Delapa, którzy naprawdę tę umiejętność mieli na poziomie 20 smiley

6. Dodatek jest w formie pliku fm i po załadowaniu „waży“ tylko 40,3 MB. Jeżeli jednak komuś nie zależy, aby w grze były cały czas wszystkie aktywne ligi, może je sobie pousuwać klikając „dodaj/usuń ligi“. Zmiany wejdą w życie od następnego sezonu (2021/22).


Za wszystkie ewentualne błędy przepraszam i życzę wam dobrej zabawy! Ja gram sobie Evertonem, aby zobaczyć co się stanie, gdy Wayne Rooney zostanie tam do końca kariery. A wy? Wyzwań jest bez liku! Choćby wprowadzenie do elity Manchesteru City i Atlético Madryt - oba kluby w sezonie 2001/02 grały na zapleczu najwyższych lig swoich krajów! W tej drugiej ekipie cała kariera przed niezwykłym talentem, Fernando Torresem:

 

 


DODATEK BAZA 2001/02
SPOSÓB INSTALACJI


Pobrany plik (BAZA 01-02 START) wrzuć do folderu „games“:

Documenty / Sports Interactive / Football Manager 2021 / games


Następnie otwórz grę Football Manager 2021, załaduj grę (BAZA 01-02 START), dodaj siebie, jako menedżera i wybierz klub, który chcesz prowadzić!


Ustawienia: zamknięte pierwsze okno transferowe!KOMENTARZE

przeminho
Zastępca Redaktora Naczelnego


Komentarzy: 1428

Grupa: Moderator

Ranga: Koneser Football Managera

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2021-10-24

Poziom ostrzeżeń: 0

24-10-2021, 23:41 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Matulu co tu się wydarzyło, królu złoty, mój dobroczyńco, aż konto założyłem żeby paść ci do klapeczek i wycałować każdy ich skraweczek. Jak mi było ciężko, zero motywacji, zero pomysłu... a to daje takie możliwości, znowu zagrać Alanem i spółką, napisać własną sroczą historie, czad. Specjalnie dla ciebie paluch w górę i rundka honorowa, a co!

DBoniem
Wicemistrz Polski FM2020


Komentarzy: 360

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2015-12-04

Poziom ostrzeżeń: 0

24-10-2021, 23:46 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Wgrałem sobie na szybko by przypomnieć sobie kadry zespołów z tamtego sezonu i bardzo przyjemnie jest powrócić wspomnieniami do legendarnej serii CM-a.

Do FM-a 21 nie mogłem się przekonać, ale poprowadzić jakiś klub z tymi zawodnikami wręcz muszę.

Świetna robota.

Wandal


Komentarzy: 78

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2020-03-09

Poziom ostrzeżeń: 0

25-10-2021, 00:11 , ocenił powyższy materiał: mocne - Lecę budować Ci pomnik

@Mahdi, bez zbytniej wazeliny, ale jesteś BOGIEM. Dodatek na FM21 z bazą z CM01/02 i bez jego wad i śmiesznych wonderkidów typu Harasimowicz i co - dla mnie mistrzostwo!

weche
Redaktor Naczelny. Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, Mistrz Ceremonii. Szef Typera. 3. miejsce w Polsce FM 2019, Wicemistrz Polski FM 2022, Mistrz Polski FM 2023, Typer Sezonu 2019/20 - 3. miejsce


Komentarzy: 1874

Grupa: Moderator

Ranga: Korespondent Wojenny

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2017-10-19

Poziom ostrzeżeń: 0

25-10-2021, 07:36 , ocenił powyższy materiał: mocne - Bardzo mi się podoba

Nie pozostaje mi chyba nic innego jak zagrać starym Deportivo :D.
Genialna robota.

Eli


Komentarzy: 401

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2018-09-04

Poziom ostrzeżeń: 0

25-10-2021, 09:13 , ocenił powyższy materiał: mocne - Lecę budować Ci pomnik

Przeglądam pobieżnie te drużyny i jedno mi się nasuwa - co za wybór piłkarzy! W dzisiejszej piłce trudno znaleźć na każdą pozycję ok. 5 super klasowych zawodników, np. na boczną obronę. Wtedy do wyboru było ich multum. Genialna robota!

Vagner


Komentarzy: 694

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Selekcjoner z Wysp Owczych

Ranga sponsorska: Sympatyk

Dołączył: 2016-09-20

Poziom ostrzeżeń: 0

25-10-2021, 09:34 , ocenił powyższy materiał: mocne - Rozjeb...łeś mi konstrukcję

Widzę, że zmniejszone są też umiejętności Radosława Kałużnego, on w w CM01/02 był jednym z najlepszych defpomów w Europie co jest jakimś żartem. Owszem, był dobry ale potem transfer do Bayeru pokazał, że nie był aż takim kozakiem jak wszyscy myśleli.

Peter
Strażnik Galaktyki


Komentarzy: 1793

Grupa: Root Admin

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-08-15

Poziom ostrzeżeń: 0

25-10-2021, 10:00 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Opóźnienie wynikło przeze mnie, za co przepraszam. Gigantyczna i trudna praca, ale efekt naprawdę super.

VagheenaOle


Komentarzy: 371

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-07-11

Poziom ostrzeżeń: 1

25-10-2021, 10:58 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

O jaki piękny był świat, świat bez Abramoviiiiiiiicha!!!

Peter
Strażnik Galaktyki


Komentarzy: 1793

Grupa: Root Admin

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2017-08-15

Poziom ostrzeżeń: 0

25-10-2021, 11:36

VagheenaOle, dnia 25-10-2021, 10:58, napisał:
O jaki piękny był świat, świat bez Abramoviiiiiiiicha!!!


I bez szejków :)

Sonny


Komentarzy: 493

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-08-29

Poziom ostrzeżeń: 1

25-10-2021, 12:55 , ocenił powyższy materiał: mocne - Genialne, czekałem na to

Szacunek za włożoną prace nie tylko dla @Mahdiego, ale i dla wszystkich, którzy mu pomagali.
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-24 by Łukasz Czyżycki