x

 

ARTYKUŁY - VARIA


OCENA mocne: 13, słabe: 0
zobacz komentarze

Dlaczego warto założyć profil na Mój Football Manager?

23-11-2018, 19:07, Unikalnych wejść: 6418 , autor: Mahdi
ARTYKUŁY
VARIA

KRÓTKI ZARYS HISTORYCZNY

Strona Mój Football Manager powstała w marcu 2015, czyli prawie cztery lata temu. Od tamtej chwili przebyliśmy długą drogę. Aż do grudnia 2015 nie było możliwości logowania się i rejestracji, wszystkie blogi z serii „eliminacje 1. edycji Rozgrywki Mistrzów“ były do nas przesyłane drogą mailową, a publikować musieliśmy je sami.

Po dokonaniu niezbędnych inwestycji, 2 grudnia 2015 zadebiutowaliśmy jako pełnoprawny portal. Od początku naszym oczkiem w głowie były profile użytkowników; chcieliśmy, aby były efektowne i funkcjonalne oraz stanowiły swoisty pamiętnik waszej aktywności na stronie.

Po przekształceniu Mój Football Manager w regularny portal funkcje redaktorów naczelnych pełnili:

1. Opelu (grudzień 2015 - luty 2016)
2. Nascimento1998 (luty 2016 - czerwiec 2016)
3. Mahdi (czerwiec 2016 - nadal)

Rolę zastępców Mahdiego pełnili:

1. Nascimento1998 (czerwiec 2016 - luty 2017)
2. Kaminior323 (luty 2017 - wrzesień 2017)
3. Fubar i Grinch123 (wrzesień 2017 - nadal)

 

Przez ostatnie cztery lata cały czas się rozwijaliśmy; zarówno pod względem wizualnym, technicznym jak i pod względem jakości dodawanych materiałów oraz eventów, które możecie znaleźć tylko u nas.

A zatem obok flagowego projektu, czyli Mistrzostw Polski Wirtualnych Menedżerów (Rozgrywka Mistrzów), przeprowadzamy wybory „menedżera miesiąca“, w których głosujecie na najlepszego, czy też najbardziej aktywnego i wybijającego się ponad przeciętność gracza. Nagradzamy też „menedżera-debiutanta“ miesiąca.

Dużą popularnością cieszy się „typer“, gdzie przez cały sezon walczymy o miano najlepszego  „jasnowidza“ sezonu, a do galerii sławy wpisywana jest też trójka najlepszych typerów w danym miesiącu. Typer ma swoje wydania „ekstra“, np. z okazji Mistrzostw Świata lub Europy.

Galeria sławy to także miejsce, gdzie co miesiąc wpisujemy najaktywniejszych „kreatorów gwiazd“, czyli osoby, które pokazują rozwój talentów w prowadzonych przez siebie ekipach.

Dodatkowo użytkownicy znajdą bogaty wybór dodatków do gry. Perłą w koronie są Polskie Niższe Ligi oraz TCM Logos i DF11 Facepacks. Mój Football Manager jest oficjalną stroną partnerską tych dwóch serwisów, które oferują najpopularniejsze na świecie „logopacki“ i „herby“. Właściciele tych stron są członkami naszego „update teamu“ i umowa barterowa między nami realizowana jest perfekcyjnie.

W zakładce „najaktywniejsi“ dostępny jest pełen pakiet statystyczny każdego użytkownika, z procentowym określeniem jego wkładu w dorobek portalu. U nas każdy może zobaczyć absolutnie wszystkie statystyki (swoje i innych); jest to transparentne!

Najnowszą nowinką na Mój Football Manager jest „encyklopedia twarzy“, w której spróbujemy uwiecznić setki tysięcy zawodników, grających w piłkę w „naszych“ czasach. Jest to praca zaplanowana na wiele miesięcy i zajmują się nią „moderatorzy-encyklopedyści“.

Natomiast od początku założyliśmy sobie, że u nas nie znajdziecie gotowców taktycznych i „talentów“, ponieważ chcemy, aby była to strona dla osób myślących... Nie zależy nam na wejściach związanych ze ściąganiem gotowych taktyk i list największych talentów, gdyż uważamy to za trywialne.

Mój Football Manager to nie tylko... Football Manager!

Mamy również dział publicystyki ("zza bramki"), gdzie staramy się być m.in. na bieżąco ze sprawami reprezentacji Polski oraz największych światowych imprez. Pod koniec 2016 roku zadebiutował też kącik dla melomanów, czyli "cool corner".

Właścicielami strony są Aga i Mahdi, ale o wszystkich aspektach jej działalności, decyduje od ponad roku Rada Sponsorów. Liczy ona obecnie 20 osób. W kompetencjach Rady są wybory redaktora naczelnego i zastępcy, ewentualne zmiany w regulaminie Rozgrywki Mistrzów oraz sprawy finansowe. Rada Sponsorów ma też wgląd w dane statystyczne portalu. Członkiem Rady Sponsorów może zostać każdy użytkownik po wpłaceniu wybranej przez siebie kwoty - od 10 zł wzwyż. Wpłata uprawnia do członkostwa w Radzie przez rok. Pieniądze przeznaczane są na funkcjonowanie strony, deficyt pokrywają właściciele.

 

DO DYSPOZYCJI KAŻDEGO UŻYTKOWNIKA

Każdy użytkownik może dodawać materiały do trzech zakładek:

1. Rozgrywka Mistrzów - blogi dokumentujące udział w eliminacjach Mistrzostw Polski Wirtualnych Menedżerów, zwanych potocznie Rozgrywką Mistrzów, które pojawiają się w zakładce Rozgrywka Mistrzów - eliminacje.

2. Blogi - tutaj można dodawać opisy wszystkich karier nie związanych z Rozgrywką Mistrzów.

3. Ewolucja Gwiazd - tutaj możemy dzielić się ze społecznością sukcesami związanymi z rozwojem naszych gwiazd, czyli zawodników, których prowadziliśmy od momentu, gdy mieli poniżej 20 lat.


Panele blogowe są fantastyczne - oferujemy wam aż 2/3 szerokości strony!


 

UŻYTKOWNICY, CZYLI WIRTUALNI MENEDŻEROWIE

Profile wszystkich użytkowników (nazywamy ich tu „wirtualnymi menedżerami“) przeglądać możemy w zakładce „spoleczność“. Posortowane są w kolejności „od ostatniego logowania“; czyli na pierwszej stronie widzimy profile ostatnich 20 zalogowanych, na drugiej kolejną dwudziestkę, itd.

Do dziś zaakceptowaliśmy dokładnie 618 kont „wirtualnych menedżerów“. Stanowi to zaledwie kilka procent odwiedzających co miesiąc witrynę. Na Mój Football Manager zagląda miesięcznie  od 4 000 do 7 500 osób, które wykonują od 50 000 do ponad 100 000 odsłon.

Rekordowy pod względem liczby użytkowników był lipiec 2018; portal odwiedziło wtedy dokładnie 7 544 użytkowników, którzy wykonali 101 995 odsłon.


Portal od początku swojego istnienia rozwija się bardzo harmonijnie, nie notując większych wahań, jeśli chodzi o liczbę odwiedzających go użytkowników.

 

Oczywiście nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej! Za główne zadanie uważam zachęcenie większej liczby osób - z tych tysięcy, które tu zaglądają - do zakładania profili i aktywności! Stąd między innymi próba przeforsowania nowych zasad eliminacji piątej, jubileuszowej Rozgrywki Mistrzów, które rozpoczną się pod koniec stycznia lub na początku lutego! A potencjał ku temu jest ogromny - aż 82,02% wszystkich użytkowników od początku działalności portalu stanowią Polacy!

Od marca 2015 wygenerowano ok. 3 500 000 odsłon!

 

PROFILE - WIDOK

Wasze profile widać dosłownie wszędzie i z każdego poziomu można kliknąć i je obejrzeć!

Podstawowy widok profili w zakładce „społeczność“ prezentuje się tak:


Wszędzie (nawet w zakładkach „najaktywniesi“ i „galeria sławy“) możemy „kliknąć“ w dowolny profil i zostaniemy przeniesieni do „świata“ danego wirtualnego menedżera:


Widzimy tam informacje podane przez użytkownika (które można dowolnie modyfikować) a także szczegółowy pakiet statystyczny.

Statystyki podzielone są na dwie części. Pierwsza zawiera procentowy udział we wszystkich materiałach, które pojawiły się na stronie (z podziałem na blogi, rozgrywkę mistrzów, ewolucję gwiazd, artykuły, zza bramki, typer, dodatki, cool corner, encyklopedię twarzy plus suma). Druga część to statystyki odwiedzin opublikowanych materiałów z rozbiciem na procentowy udział oraz „wejścia“ użytkowników.


Patrząc na powyższe statystyki użytkownika Grinch123 widzimy więc przykładowo, że opublikował on 43 „zwykłe" blogi (na stronie jest łącznie 1075), co stanowi 4,00 % wszystkich „zwykłych“ blogów. Blogi jego zanotowały 44 654 odsłony.

 

Bardzo fajnym udogodnieniem dla fanów poszczególnych wirtualnych menedżerów jest fakt, że klikając w wybrane materiały (blogi, rozgrywkę mistrzów, ewolucję gwiazd, artykuły, zza bramki, typer, dodatki, cool corner i encyklopedię twarzy), przenosimy się natychmiast tam, gdzie dany użytkownik je opublikował.

Użytkownik od dłuższego czasu może też sobie podzielić te blogi na foldery (tak jak np. na poczcie elektronicznej) i poszczególne kariery upakować do folderów. Przyjrzyjmy się jeszcze raz Grinchowi123. Klikając w „blog“, przeniesiemy się do wszystkich blogów, które opublikował. Grinch123 podzielił je sobie na foldery, więc widzimy coś takiego:


Jeżeli interesują nas, przykładowo, blogi dotyczące Ajaxu, klikamy i proszę bardzo:


Jeżeli użytkownik nie przypisze sobie blogów do samodzielnie stworzonych folderów, to automatycznie zostaną one zapakowane do folderu ogólnego:

 

GRUPY - RANGI

Użytkownicy podzieleni są na trzy grupy (wirtualny menedżer, moderator i root admin). Najbardziej niewdzięczna i pracochłonna jest ostatnia rola; obowiązkiem root adminów jest m.in. wpływ na sukcesywny wzrost jakości portalu i prowadzenie eventów (typer, wybory menedżera miesiąca).

Z kolei moderatorzy, to zespół największych aktywistów. Wspierają m.in. swymi komentarzami i radami niemal wszystkich wirtualnych menedżerów oraz starają się tonować nastroje, gdy emocje nieco wzrastają.

Moderatorzy-encyklopedyści zajmują się zakładką „encyklopedia twarzy“.

Najlepiej należeć do grupy „wirtualny menedżer“! Możecie skupić się po prostu na prezentacji swoich karier i kreowaniu własnego wizerunku.


Wyjściową rangą dla każdego użytkownika jest „uzdolniony praktyk“. Użytkownicy, którzy wykazują dużą aktywność na stronie, nagradzani są rangami, które starają się oddać cechę szczególną dla danego wirtualnego menedżera (np. Delkopcio88 - „Wójt ze Szczecina“ ze względu na język charakterystyczny dla Janusza Wójcika).

Są też zupełnie oddzielne „rangi sponsorskie“, które przysługują sponsorom Mój Football Manager. Rangi sponsorskie uzależnione są od wysokości wpłat dokonanych przez sponsorów.


SPONSOR STRATEGICZNY MÓJ FOOTBALL MANAGER

Wyróżnienie dla osób, które wpłacą 500 zł lub więcej


SPONSOR GŁÓWNY MÓJ FOOTBALL MANAGER

Wyróżnienie dla osób, które wpłacą 300-499 zł


SPONSOR PREMIUM MÓJ FOOTBALL MANAGER

Wyróżnienie dla osób, które wpłacą 100-299 zł


SPONSOR TECHNICZNY MÓJ FOOTBALL MANAGER

Wyróżnienie dla osób, które wpłacą 50-99 zł


SPONSOR MÓJ FOOTBALL MANAGER

Wyróżnienie dla osób, które wpłacą 10-49 zł


Osoby, które zdecydują się wpłacić mniej niż 10 zł otrzymują również rangę sponsorską "SYMPATYK MÓJ FOOTBALL MANAGER", jednak bez możliwości zasiadania w Radzie Sponsorów.


 

PODZIĘKOWANIA

Rozwój Mój Football Manager nie byłby możliwy bez wielu osób, którzy na różnych etapach poświęcali mu bezinteresownie ogrom swego czasu. Najważniejsi z nich to, alfabetycznie:


Aga


Komentarzy: 153

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączyła: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

(wsparcie początkowe, inwestycje)


bartekr


Komentarzy: 69

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-02-27

Poziom ostrzeżeń: 0

(Polskie Niższe Ligi)


EddyManiolo
3. miejsce w Polsce FM 2016


Komentarzy: 1302

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Menago Tradycjonalista

Dołączył: 2015-12-05

Poziom ostrzeżeń: 2

(mistrz ceremonii)


Fley79
Typer Sezonu 2018/19 - 2. miejsce


Komentarzy: 413

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Typerek

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

(typer)


Fubar
Typer Sezonu 2017/18 - 2. miejsce


Komentarzy: 1343

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Niezłomny Celt

Dołączył: 2015-12-03

Poziom ostrzeżeń: 0

(mistrz ceremonii)


grinch123


Komentarzy: 2291

Grupa: Moderator

Ranga: Zegarmistrz z Tarnowa

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

(aktywność ogólna)


kaminior323
Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, 3. miejsce w Polsce FM 2020


Komentarzy: 2327

Grupa: Moderator

Ranga: Prawoskrzydłowy z Poznania

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

(aktywność ogólna)


(bannermistrz)


Nascimento1998


Komentarzy: 1419

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

(okres pionierski, zza bramki)


Nikita


Komentarzy: 684

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Dziewczyna Zza Bramki

Dołączyła: 2016-01-29

Poziom ostrzeżeń: 0

(zza bramki)


TomasS


Komentarzy: 260

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Ranga sponsorska: Sympatyk

Dołączył: 2017-06-15

Poziom ostrzeżeń: 0

(idee)


TheKerimek
Szef Zespołu Mechaników


Komentarzy: 0

Grupa: Root Admin

Ranga: Pierwszy Mechanik

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

(szef zespołu informatyków)


weche
Redaktor Naczelny. Główny Sponsor Rozgrywki Mistrzów, Mistrz Ceremonii. Szef Typera. 3. miejsce w Polsce FM 2019, Wicemistrz Polski FM 2022, Mistrz Polski FM 2023, Typer Sezonu 2019/20 - 3. miejsce


Komentarzy: 1811

Grupa: Moderator

Ranga: Korespondent Wojenny

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2017-10-19

Poziom ostrzeżeń: 0

(zza bramki, kronika)


SERDECZNE PODZIĘKOWANIA !!!

 


 

REJESTRUJCIE SIĘ!

Mam nadzieję, że tym artykułem zachęciłerm choć kilkadziesiąt osób (z tych tysięcy anonimów, których regularnie gościmy), aby założyli sobie u nas profil i dzielili się z innymi swoim światem gry. Mój Football Manager jest bowiem portalem wyjątkowym! Tworzą go ludzie z pasją dla ludzi z pasją!

Zapraszamy!


Autor: Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce

KOMENTARZE

grinch123


Komentarzy: 2291

Grupa: Moderator

Ranga: Zegarmistrz z Tarnowa

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

23-11-2018, 19:36 , ocenił powyższy materiał: mocne - Dla mnie jesteś Jackiem Cyganem blogowania na MFM

Od zawsze twierdziłem że WARTO!! Nasza społeczność jest wyjątkowa,choć jak w każdej rodzinie trafi się czarna owca :) Aleś mnie rozłożył na czynniki pierwsze :)

Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce


Komentarzy: 10643

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

23-11-2018, 19:37

grinch123, dnia 23-11-2018, 19:36, napisał:
Od zawsze twierdziłem że WARTO!! Nasza społeczność jest wyjątkowa,choć jak w każdej rodzinie trafi się czarna owca :) Aleś mnie rozłożył na czynniki pierwsze :)


Niech wszyscy widzą, jakie ładne foldery porobiłeś i niech biorą przykład :-)

Zyhym


Komentarzy: 1015

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Dołączył: 2016-12-28

Poziom ostrzeżeń: 1

23-11-2018, 19:58 , ocenił powyższy materiał: mocne - Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa

Oczywiście, że warto tu podjąć rejestrację. 28 grudnia minie mi dwa lata odkąd tutaj jestem i zamierzam być jeszcze dłużej! Właśnie tę stronę wyróżnia wszystko od innych, że tutaj są pasjonaci Football Managera jak i ogólnie piłki nożnej. Też dodatkowym plusem właśnie jest to, że nie znajdziemy tutaj taktyk itp rzeczy. Może i graficznie odstaje od innych stron, ale wcale to nie przeszkadza żeby tutaj miło spędzić czas i poczytać ciekawe blogi :)

Mahdi
Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, FM 2019, FM 2020, FM2021 i FM2022, 3. miejsce w Polsce FM 2018, Typer Sezonu 2020/21 - 2. miejsce, Typer Sezonu 2021/22 - 3. miejsce


Komentarzy: 10643

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Główny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

23-11-2018, 20:10

@Zyhym - dziękuję! A co do ostatniego zdania: zamiast robić wydmuszkę z najmodniejszą grafiką, wolałem od początku postawić na funkcjonalność i jakość dodawanych materialów!

Co nie oznacza, że w przyszłości - gdy znajdzie się więcej "sponsorów" - nie pomyślimy o graficznym liftingu :-) W końcu to tylko kwestia pieniędzy:-)

Sidorf


Komentarzy: 126

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2015-12-04

Poziom ostrzeżeń: 0

23-11-2018, 20:38 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

@Zyhym
Nie wiem na jakie strony wchodzisz, ale wśród moich najczęściej odwiedzanych ta wygląda najlepiej. Może wynika to z tego, że prawie wszystkie były robione w erze piksela łupanego, ale wciąż według mnie MFM spełnia swoją funkcję, czyli miejsca na blogi. Jest czytelnie i nie ma na nim krzyczących banerów. Jedyna animacja, to całkiem klimatyczne "Cool Corner".

Bari80


Komentarzy: 454

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-09-03

Poziom ostrzeżeń: 0

23-11-2018, 20:50 , ocenił powyższy materiał: mocne - Doceniam to, co robisz

Trzeba podziwiać pasjonatów, którzy potrafią zmotywować i zainspirować. Dobry pomysł z tym projektem na eliminacje 5 RM ,to powinno zachęcić jeszcze więcej osób do rejestracji.

Ernie89


Komentarzy: 592

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-08-03

Poziom ostrzeżeń: 0

23-11-2018, 21:57 , ocenił powyższy materiał: mocne - Miło, że zdecydowałeś się dodać ten blog

Szacunek. @Mahdi za stworzenie od zera takiego fajnego miejsca. Może w 5 rocznicę zasłużę na podziękowanie :) Żartuję, wiem, że tylko zajmuję się ewolucją i nie jest to jakaś ciężka praca.

pavel


Komentarzy: 1024

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Czasowy Ban - Czerwona kartka

Dołączył: 2016-01-24

Poziom ostrzeżeń: 4

24-11-2018, 08:38 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Dopisz w widocznym miejscu, że założenie konta i opublikowanie czegokolwiek uprawnia do głosowania na finalistów RM5. Nawet możesz zachęcić jakimś losowaniem nagród dla głosujących. Byc może wzbogaci to bazę użytkowników o kilka nicków.

Sonny


Komentarzy: 491

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2017-08-29

Poziom ostrzeżeń: 1

24-11-2018, 08:52 , ocenił powyższy materiał: mocne - Podoba mi się

Tylko podziwiać za rozwój i za wciąż duży zapał!

Fubar
Typer Sezonu 2017/18 - 2. miejsce


Komentarzy: 1343

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Niezłomny Celt

Dołączył: 2015-12-03

Poziom ostrzeżeń: 0

24-11-2018, 09:02 , ocenił powyższy materiał: mocne - Gdyby tego nie było, strona stałaby się uboższa

Cieszę się że jestem częścią społeczności i nigdy nie wątpiłem że warto tu być! Dlaczego? Gram w serię managera od roku 1998 wcześniej to był CM później FM, zawsze to była wielka frajda, ale dopiero możliwość podzielenia się swoją "wirtualną karierą" dała możliwość czegoś więcej... Dała możliwość poznania osób, które podobnie jak ja uwielbiają tę grę! A to jest wartość bezcenna! Wiem że być może brzmi to zbyt górnolotnie, ale uwierzcie że cenię sobie to nadzwyczaj wysoko! Dlatego warto tu być! Warto pisać, dyskutować po prostu warto dzielić się swoją "pasją" do tej gry! Dlatego dziękuję wszystkim, którzy są częścią tej społeczności i mam nadzieję że z czasem będzie nas coraz więcej!
Obecnie online: brak użytkowników online
Copyright © 2015-24 by Łukasz Czyżycki