ARTYKUŁY - VARIA


OCENA mocne: 1, słabe: 0
zobacz komentarze

Nowy nabór moderatorów i ponownie o wyborach menedżera miesiąca: ZALECENIA dla root adminów i moderatorów.

05-09-2017, 12:32, Unikalnych wejść: 324 , autor: Mahdi
ARTYKUŁY
VARIA

MODERATORZY - WZÓR AKTYWNOŚCI


Minęło pół roku od ostatniego naboru moderatorów. Niestety, system w którym moderator sam sobie wybiera blogi/materiały, pod którymi zostawia komentarz, według mnie się nie sprawdza. Mój Football Manager wciąż się rozwija, sporo osób publikuje, zarówno w formie "normalnych" karier, jak i uczestnicząc w Rozgrywce Mistrzów. Aktywność użytkowników - w porównaniu do innych polskich stron o tematyce "efemowej" - jest zdecydowanie najwyższa. W związku z tym czekam na zgłoszenia chętnych do pełnienia roli moderatora.

Moderator powinien być wzorem aktywności na stronie, ma inspirować swoją postawą, motywować użytkowników i generalnie - poprzez swoje działania - dawać pozytywny impuls.

Oprócz oczekiwania na inne zgłoszenia, chciałbym zaproponować tę funkcję nastepującym osobom:

1. FUBAR

Fubar
Zastępca redaktora naczelnego, Mistrz Ceremonii, Typer Sezonu 2017/18 - 2. miejsce


Komentarzy: 1102

Grupa: Root Admin

Ranga: Niezłomny Celt

Ranga sponsorska: Sponsor

Dołączył: 2015-12-03

Poziom ostrzeżeń: 0

2. SHREK

Shrek


Komentarzy: 675

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Trudny Człowiek

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: 0


 

NIEPRAWDĄ jest lansowana tu i ówdzie teza, że moderator MFM musi być "klakierem Mahdiego"! Jak mogliście przekonać się choćby w okresie pomiędzy meczami Dania - Polska i Polska - Kazachstan, mieliśmy zupełnie inny pogląd na pewne sprawy z moderatorem o nicku @pavel. I co? I nic. Takie dyskusje dodają nawet kolorytu i są potrzebne. Myślę, że @pavel trochę się boczył na mnie, ja na niego, ale gdy emocje opadły, znowu wszystko jest OK. Przynajmniej z mojej stronysmiley

Rzadko kiedy mam również takie samo zdanie jak @Shrek, dodatkowo nie podoba mi się pewna kwestia o której on wie, gdyż napisałem mu o tym otwarcie i uczciwie. Ale jest aktywny, zaangażowany, więc jeżeli tylko zechce, może zostać moderatorem MFM. A zatem Mój Football Manager to nie jest "Mahdi i armia jego klakierów i wielbicieli"...


 


NABÓR MODERATORÓW


 

Obowiązki moderatora:


- identyfikowanie się z naszymi wartościami (fair play, szacunek, brak zawiści, życzliwość, empatia, solidność, rzetelność)

- jak najczęstsze logowanie się na stronie (ideałem byłoby codziennie)

- obowiązkowe komentarze pod każdym materiałem, który pojawia się na stronie (nie dotyczy „Cool Corner“, gdyż jest to „kącik“ dla melomanów oraz zakładki “Dodatki“)

- inspirowanie i motywowanie użytkowników do jak największej aktywności

- aktywne uczestniczenie w życiu strony i jej głównych eventach (wybory menedżera miesiąca, Rozgrywka Mistrzów)

- zapobieganie trollingowi (na początek zwracanie uwagi, w skrajnych przypadkach usuwanie lub edytowanie wulgarnych komentarzy i zgłaszanie roota adminom osób, które zasłużyły na bana)

- wychwytywanie spojlerów w komentarzach i ich edycja

- pilnowanie, by regulamin serwisu i zasady netykiety były przestrzegane


Oczywiście nie wymagam od moderatorów „siedzenia“ na stronie 24 godziny na dobę. Niemniej komentarze pod każdym nowym materiałem (blogiem, artykułem), który pojawia się na stronie, to absolutne minimum. Tych materiałów jest maksymalnie kilka dziennie (nie liczę sytuacji, gdy opublikowałem np. 20 blogów związanych ze startem RM). A zatem czas poświęcony na aktywność to maksimum 10-15 minut dziennie! Nie jest to chyba dużo?....


Wszystkie osoby, które są zainteresowane pełnieniem funkcji moderatora Mój Football Manager, proszone są o wysłanie e-maila na adres: mahdik@o2.pl

 


WYBORY MENEDŻERA MIESIĄCA -
ZALECENIA DLA MODERATORÓW I ROOT ADMINÓW


W ostatnich wyborach menedżera miesiąca padł pewnie nowy rekord głosujących, ale sytuacja jest daleka od normalności. Wciąż nie wszyscy uczestnicy Rozgrywki Mistrzów fatygują się, aby poświęcić dwie minuty ze swego życia i oddać głos na rywali/kolegów-wirtualnych menedżerów... Jest to tym bardziej przykre, że ja poświęcam około 10 minut na dodanie notki organizacyjnej i napisanie komentarza pod każdym blogiem dokumentującym udział w RM... Za każdym razem PROSZĘ też o oddanie głosu. Niestety, niektórzy zupełnie mnie "olewają", więc od teraz ja będę... "olewał" ich.

Od dziś wszyscy uczestnicy Rozgrywki Mistrzów, którzy nie biorą udział w wyborach "menedżera miesiąca" nie mogą liczyć z mojej strony ani na komentarz, ani na ocenę. Dodawał będę tylko standardową notkę organizacyjną plus komentarz wyjaśniający moje motywy.

Zalecam również wszystkim moderatorom i root adminom, by zwyczajnie ignorowali blogi i blogi RM tych osób, które ignorują jedno z najważniejszych wydarzeń na stronie. Oczywiście jeżeli któryś z modów i root adminów będzie miał ochotę skomentować taki materiał, nie mogę mu tego zabronić. Ale ZALECAM anatemę.

Absolutnie nie przyjmuję tłumaczeń, że "jak mogłem głosować, skoro nie przeczytałem wszystkich blogów". Rzadko kto czyta je wszystkie, raczej ludzie wybierają swoich ulubionych autorów. Pewnie pilkarze Premiership też nie oglądają wszystkich meczów swoich rywali, ale jak dochodzi do comiesięcznych wyborów "piłkarza miesiąca według piłkarzy", to nie ma możliwości, aby ktoś nie oddał głosu! Bo to jest wyraz szacunku dla rywala!

Zdradzę też, że w przyszłorocznej, czwartej edycji Rozgrywki Mistrzów, każdy uczestnik będzie zobligowany do uczestnictwa w wyborach "menedżera miesiąca", brak głosu oznaczał będzie -0,1 pkt w klasyfikacji generalnej. I nie obchodzi mnie czy to "ma związek" czy "nie ma związku"! Dla mnie ma, jest to część sławetnego "etosu" i tyle.

 


ŚCIĄGA DLA MODERATORÓW I ROOT ADMINÓW


Oto lista osób, które wzięły udział w 21. wyborach menedżera miesiąca (podsumowujących sierpień). Osobom wyszczególnionym poniżej DZIĘKUJĘ:

1.Beezy
2. Ernie89
3. Zyhym
4. pavel
5. EddyManiolo
6. Diakon89
7. Berth
8. Egurian
9. Kaan
10. kuboll112
11. Marian
12. Jaa209
13. Oldboy
14. rivaldo
15. Mahdi
16. Marass
17. Fubar
18. TomasS
19. Nikita
20. Paternoster
21. Bari80
22. Shrek
23. Tesser
24. Vagner
25. Lipeusz
26. jmk
27. Norbi_ZIP
28. DrWitt
29. Jaceq91
30. Tosiek
31. Conquer
32. Jacor
33. Dario
34. Bonaparte
35. Kuba199321
36. Fetty
37. DBoniem
38. Peter
39. VagheenaOle
40. Rosinho
41. Sonny
42. MadPike
43. Coffin
44. Kaminior323

 

Teraz proszę spojrzeć na listę NOMINOWANYCH (TUTAJ) do nagrody sierpniowej i zobaczyć ile nominowanych osób ma zupełnie, mówiąc bez owjania w bawełnę, W DUPIE, że są nominowani, że ktoś na nich głosuje, że na stronie jest ważny event... Po co mają głosować, prawda?

Zupełnie nie zaakceptuję sytuacji, w której jakikolwiek z moderatorów nie bierze udziału w wyborach menedżera miesiąca. Stawiam sprawę jasno - od wyborów wrześniowych, jeżeli moderator nie weźmie udziału - zostanie pozbawiony funkcji moderatorskich.


Autor: Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, Pierwszy Kreator Gwiazd w czerwcu 2018. Typer Miesiąca - 1. miejsce

KOMENTARZE

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, Pierwszy Kreator Gwiazd w czerwcu 2018. Typer Miesiąca - 1. miejsce


Komentarzy: 6931

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

05-09-2017, 12:45

To, że frekwencja była najwyższa w historii, tylko utwierdziło mnie w tym, co napisałem. Proszę nie przekonywać mnie tu, że :coś tam nie ma związku" , albo "nie czytałem wszystkiego, więc..."

Tym osobom, którzy mają gdzieś dokonania innych użytkowników, kolegów-wirtualnch menedżerów napiszę krótko: SHAME ON YOU...

Szczególnie dotyczy to uczestników RM i NOMINOWANYCH.

Ta strona dlatego tak się rozwinęła, ponieważ nie bałem się podejmować trudnych decyzji. Ta nie była trudna, proszę wszystkich modów o stosowanie się do zaleceń...


CZEKAM do piątku na zgłoszenia kandydatów na nowych moderatorów i proszę Fubara oraz Shreka o odpowiedź czy są zainteresowani.

Shrek


Komentarzy: 675

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Trudny Człowiek

Dołączył: 2016-01-21

Poziom ostrzeżeń: 0

05-09-2017, 12:55

Jak Ci klienci nie wracają do restauracji, to nie obkładasz ich klątwą, tylko inaczej próbujesz ich zachęcić by wrócili, przynajmniej ja tak myślę.

Dziękuje za wyróżnienie, przemyślę je i ... odpisze na maila, bo nie chce się uzewnętrzniać publicznie. Jeśli uznasz, że warto - odpiszesz, jeśli nie, uznajemy, że nie było tematu.

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, Pierwszy Kreator Gwiazd w czerwcu 2018. Typer Miesiąca - 1. miejsce


Komentarzy: 6931

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

05-09-2017, 12:59

Nikt nikogo nie "obkłada klątwą". Po prostu - jeżeli ktoś ma mówiąc potocznie "wyje...ne" to dlaczego ja nie mam mieć "wy...ane" ?

Powinienem przecież skakać do góry z radości, bo mamy rekord głosujących, kolejny wspaniały miesiąc w którym dodano około 50 blogów, typer przyciągnął nowych użytkowników, itd...

Jednak dla mnie sytuacja, którą opisałem jest nie do zaakceptowania i zdania nie zmienię.

Edit. Co do tego co Ci pisałem prywatnie - również zdania nie zmienię:-)

pavel


Komentarzy: 848

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Czasowy Ban - Czerwona kartka

Dołączył: 2016-01-24

Poziom ostrzeżeń: 3

05-09-2017, 14:49

Oczywiście, że jest OK :) Różnica zdań się zdarza i nie jest niczym złym, każdy może mieć odmienne zdanie na dany temat.

Co do wyborów, to przeczytanie 3 blogów w ciągu miesiąca i oddanie na nie głosu to żaden wysiłek. Wiadomo, nie każdy czyta wszystkie, ale zapewne większość z tych, którzy nie głosowali te 3-5 przynajmniej pobieżnie obejrzało i na tej podstawie było w stanie przynajmniej 1 wyróżnić.

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, Pierwszy Kreator Gwiazd w czerwcu 2018. Typer Miesiąca - 1. miejsce


Komentarzy: 6931

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

05-09-2017, 14:57

Dodam tylko jeszcze, że z rozważań zawartych w ostatnim akapicie wyłączny jest grinch123, ponieważ usprawiedliwia go paskudna choroba, która go ostatnio dopadła. Normalnie grinch123 jest jedną z najbardziej aktywnych osób na stronie.

jmk
3 miejsce w Polsce FM 2017, Typer Sezonu 2017/18 - 3. miejsce


Komentarzy: 663

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Chluba Mój Football Manager

Ranga sponsorska: Sympatyk

Dołączył: 2017-03-09

Poziom ostrzeżeń: 1

05-09-2017, 15:31

Mahdi, a nie myslales o zmianie sposobu głosowania na np. Temat z ankieta?

To nie jest skomplikowana sprawa, a ludzie z natury sa leniwi (napisanie posta), a jawna ankieta (mozna nawet anonimowa ale moim zdaniem gorsza) to prostsza rzeczy niz pisanie posta ;)

A temat pod ankieta sluzylby dla chetnych wyrazenia opinii o danym miesiacu o dlaczego na kogo glosowali.

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, Pierwszy Kreator Gwiazd w czerwcu 2018. Typer Miesiąca - 1. miejsce


Komentarzy: 6931

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

05-09-2017, 15:42

Nie uważam, że jakaś ankieta była prostsza od napisania posta, co zajmuje nie wiem, minutę, dwie? Poza tym ilość głosujących jest rekordowo wysoka. Zatem to nie jest problem. Problem leży wśród kilku "wirtualnych menedżerów", którzy mają zupełnie w doopie nasze eventy i tę stronę, a po głowie im tylko chodzą "funciaki" do wygrania (Sobu, Dobi, kto jeszcze - można sprawdzić)...

Jeżeli ktoś jest w stanie dodać bloga, to raczej problemów z dodaniem komentarza też nie powinien mieć... Tym bardziej, że ja - jak jakiś debil - pod każdym blogiem z serii RM przypominam o głosowaniu... Tymczasem kilka osób totalnie mnie "olewa", więc pora odpłacić tym samym... W końcu ile można prosić i apelować?

Zyhym


Komentarzy: 553

Grupa: Wirtualny Menedżer

Ranga: Uzdolniony Praktyk

Dołączył: 2016-12-28

Poziom ostrzeżeń: 1

05-09-2017, 17:57

Przecież głosowanie zajmuje chwilę czasu. Ja natomiast staram się głosować na inne osoby w każdym miesiącu (dopiero brałem chyba udział w 2 głosowaniach). Oczywiście nie czytam wszystkiego, ale z tych jakie przeczytałem, staram się wybrać te, które najbardziej mi się podobały :) Zawsze można zrobić tak, że jak się nie czyta treści bloga, to można oddać głos za same sukcesy, które są chyba zawsze dodane pod każdym z użytkowników, który dodał bloga, jak są wybory menadżera miesiąca.

grinch123
Zastępca redaktora naczelnego


Komentarzy: 1574

Grupa: Moderator

Ranga: Zegarmistrz z Tarnowa

Ranga sponsorska: Sponsor Premium

Dołączył: 2015-12-02

Poziom ostrzeżeń: 0

05-09-2017, 19:53 , ocenił powyższy materiał: mocne

@ Mahdi jeszcze raz dzięki za wyrozumiałość . Chyba to pierwsze wybory w których nie brałem udziału,mam nadzieje że ostatnie :) Fubar i Shrek jak najbardziej pasują na mooodów . Trzecią osobą którą brałbym pod uwagę jest @Jmk .Pozdrawiam wszystkich .

Mahdi
Redaktor Naczelny, Wicemistrz Polski FM 2015, Mistrz Polski FM 2017, Pierwszy Kreator Gwiazd w czerwcu 2018. Typer Miesiąca - 1. miejsce


Komentarzy: 6931

Grupa: Root Admin

Ranga: Ojciec Założyciel

Ranga sponsorska: Sponsor Strategiczny

Dołączył: 2015-03-20

Poziom ostrzeżeń: 0

06-09-2017, 11:59

Na zgłoszenia od kandydatów na moderatorów czekam, powiedzmy, do niedzieli (10 września). Osoby, które zaakceptuję, będą systematycznie dodawane do "stopki" redakcyjnej.

@grinch123 - jeżeli się jmk zgłosi, to czemu nie? Też jestem za.
Copyright © 2015-18 by Łukasz Czyżycki and Agnieszka Czyżycka